Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 376

Tema: Moja beba ne čuje

  1. #151
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Obavili i CT, sve je prošlo u redu. Jučer sam podigla nalaze i uredni su. Za tjedan dana idemo kod dr. na dogovor što dalje.

  2. #152
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    aj super baš mi je drago da je sve u redu
    evo mi još imamo izdržat do sride pa pretrage :/

  3. #153
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    ally aje molim te ako nije problem mi malo opisi kako je to sa CT-om bilo i mi moramo na snimanje obje tempolarne kosti zbog malformacije desne ušne skoljke sa zaprimanjem i pretragama koje se rade oni su to malo zakomplicirali pa ih nisam nakraju nista shvatila

    mi ustvari moramo provjeriti kakvo je stanje u desnom uhu na ljevo cuje i vec dosta prica s obzirom da joj je tek devet mjeseci

    rekli su nam da ce ici na rekonstrukciju desne skoljke pred skolu ako nademo doktora u hr koji to moze napraviti jer jedan koji je bio na salati je otisao u privatnike ali neznaju gdje ako ga nema onda idemo u inozemstvo s njom jer je takva malformacija rijetka i nezna ju svatko napraviti i nemaju instrumente i neke joj implantante sto im treba za to

  4. #154
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Evo opisa:

    U srijedu smo primljeni na dječji odjel uho grlo nos na Rebru. Tu smo prespavali - malo se namučili je jer navikao spavati s nam u krevetu, a bolnički krevet je preuzak - pa sam ga stalo premještala iz krevetića i nazad kad je opet zaspao. Smi oje jesti do ponoći. S time nismo imali problema jer već nekoliko mjeseci ne jede po noći. Ujutro oko 7h stzavili su mu kanili i ubrizgali sredstvo za umirenje. Oko 8 h smo se spustili do prostorije sa CT-om. Bio je još jedan dječak star 1,5 god, mi mame smo dečke gurale u svojim kolicima i sestra je išla sa nama. Ona je kasnije otišla po kinderbet. Š. Je bio drugi na redu - i bio je već malo gladan. Oko 8:15 smo ušli u prostoriju sa Ct-om, dali su mu anestetik i odmah je zaspao, uzeli su ga od mene i stavili u tkz korito, a ja sam izašla van. Za 9 min su njega donijeli i stavili pored dječaka u kinderbet. Pa ih je sestra odvezla na odjel. Premjestila ga u njegov kiderbet, a jasam dežurala dok se nije probudio. Probudio se nakon sat vremena i odmah je htio hodati, ali bio je omamljen – pa sam ga se nanosila (inače sam trudna 7 mjeseci) bio je žedan i gladan, oko 11h su mi dopustili da mu dam malo vode i soka – pa je pio, nije htio jesti bolničku hranu, hladan gris od doručka – nego smokiće. Otpustili su nas u 15h iz bolnice.
    U utorak sam podigla snimke i nalaz. Sad još trebamo odnijeti dr. na Šalatu.

    Nadam se da ćete i vi sve uspješno obaviti.

  5. #155
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    hvala na opisu
    posto smo mi iz zg ona vjerovatno nece ostat na odjelu vece prije
    daj mi molimte reci jos koliko dugo su trajale pretrage za anesteziju da znam koliko prije zapocet da nebude prerano a ni kasno

  6. #156
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Imali smo jako kratak rok, pa smo uspjeli sve obaviti u tjedan dana - a imali smo peh da je naša pedijatrica taj tjedan bila na godišnjem, a trebalo je i mišljenje pedijatra, sva sreća da sam slučajno srela bivšu učenicu kao stažira na odjelu pedijatrije- kod nas nema bolnice- nego u mjestu udaljenom 20 km i dogovorila nam je pregled za nedjelju, a u ponedjeljak smo trebali biti sam svim nalazima na Rebru kod anesteziologa.
    Treba obaviti sljedeće:
    - EKG
    - krvne pretrage
    - pregled i mišljene pedijatra

  7. #157
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    malo podižem
    ima li kod vas šta novo
    evo mi napravili pretrage i onda ja dobila varičele i opet ćemo morat sve ispočetka ajoj

  8. #158
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Dr. se iznenadio kako Š. napreduje u govoru. Ponovit ćemo BERU 12.3. a u ponedjeljak slušanje u slobodnom polju, sa i bez aparatića. Pa ćemo vidjeti što i kako dalje. čekat će ga njegova pužnica, a bilo bi bolje da uspijemo sa aparatićima.

    Nessa, nadam se da će sve dobro proći i da nećete sve pretrage morati ponavljati.

    Inače skupljam dokumentaciju za dječji doplatak i pomoć i njegu. Po novom treba nalaz okuliste, neuropedijtra, otorinolaringologa, fizijatra. Još nam je ostao fizijatar to ćemo u utorak obaviti.

  9. #159
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    nadam se da ćete uspit sa aparatićem naravno da bi to bilo puuuno bolje
    nedavno sam bila u udruzi gluhonijemih osoba i oni nisu za ugradnje pužnice a i čula sam svakojake priče ali opet bolje je ranije ugradit kad se već mora :/
    koliko ti je produženo prošli put na komisiji nama je 2g
    a šta se pretraga tiče moramo ih opet ispočetka radit ali tek za 3tjedna ako i V ne dobije koze :/

  10. #160
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Još ćemo promatrati kako napreduje govor i ako će trebati ugradit ćemo pužnicu.

    Mi nismo ništa dobili, ni dopplatak ni pravo na njegu, odbila nas je i drugostupanjska komisija - kao dijete je ogluho i suvremena sredsva će mu pomoći. A to što je on ipak dijete s posebnim potrebama nikom ništa - tako da sad trtažim ispočetka. A mislim da nas socijalna radnica prvi put nije dobro uputila.

  11. #161
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    mi smo bez ikakvih problema dobili na 2g odma i uvećani dd ma ja bi se šta se kaže posadila na trepavice dok mi ne daju jer normalno da se ima pravo ma ova država je tragedija

  12. #162
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Nisam dobila ni pola radnog vremena, jer mi je suprug bio student, zaposlio se u kolovozu - pa bi imala pravo na pola radnog vremena, ali nisam tražila jer sam ostala trudna pa sam sad na bolovanju i onda idem na porodiljni. Š. treba 4.4. dobiti bracu.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    pozdrav,

    s obzirom da sam logoped, a zavrsila sam i magisterij iz lingvistike i to na temu znakovnog jezika, javljam vam se kako bi vam ponudila pomoc ili informacije ako i kad vam budu potrebne.
    ally, kako se djecacic govorno-jezično razvija? sad su mu dvije godine, ako sam dobro vidjela?! jeste li ga ikada pokusali "izložiti" znakovnom jeziku? naime, istrazivanja su pokazala da upotreba znakovnog jezika nije u suprotnosti s razvojem govora, vec bas obrnuto, potice i pomaze djetetu da razvije govor! u americi u skoli za gluhe sam vidjela kako dijete s kohlearnim implantom radi s logoped uz upotrebu znakovnog jezika!
    dobro je da ste oprezni s ugradnjom puznice, jer ona zaista ima svojih dobrih i losih strana i odluku o ugradnji u svakom slucaju treba donostit dobro informiran.
    ako mogu biti od koristi javite se!
    puno pozdrava!

  14. #164
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    talibasi može pitanje moje je dijete gluha na desno uho potpuno,dr Marn mi je rekao da će teško progovorit jer je d uho povezano s govorom bar san ga ja tako razumila a ona priča super po meni za svoju dob sad me zanima kada znati da je pravo vrime za logopeda iako mi mnogi govore da joj ni ne triba :/
    ally čestitam na trudnoći kako podnosiš
    a ja bi se i dalje borila za porodiljni na š jer to je tvoje pravo bez obzira na novu trudnoću

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    talibasi može pitanje moje je dijete gluha na desno uho potpuno,dr Marn mi je rekao da će teško progovorit jer je d uho povezano s govorom bar san ga ja tako razumila a ona priča super po meni za svoju dob sad me zanima kada znati da je pravo vrime za logopeda iako mi mnogi govore da joj ni ne triba :/
    ally čestitam na trudnoći kako podnosiš
    a ja bi se i dalje borila za porodiljni na š jer to je tvoje pravo bez obzira na novu trudnoću
    nessa, pozdrav!
    oba uha su povezana s govorom, odnosno sluh općenito. Možda je dr. Marn mislio reći da je govor kotroliran iz lijeve polutke mozga koja pak kontrolira desnu stranu tijela!
    curica sad ima 2god i 2 mjeseca, jel tako? nosi li slušni aparat na tom uhu? (pretpstavlja da ne, ako je potpuno gluha) Nitko vas do sada nije slao kod logopeda?
    Slušno oštećena djeca su obično odmah obuhvaćena i pregledom logopeda, pa mi je malo neobično da vas još nikada nitko nije uputio logopedu!

  16. #166
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj talibasi prvotno napisa
    pozdrav,

    s obzirom da sam logoped, a zavrsila sam i magisterij iz lingvistike i to na temu znakovnog jezika, javljam vam se kako bi vam ponudila pomoc ili informacije ako i kad vam budu potrebne.
    ally, kako se djecacic govorno-jezično razvija? sad su mu dvije godine, ako sam dobro vidjela?! jeste li ga ikada pokusali "izložiti" znakovnom jeziku? naime, istrazivanja su pokazala da upotreba znakovnog jezika nije u suprotnosti s razvojem govora, vec bas obrnuto, potice i pomaze djetetu da razvije govor! u americi u skoli za gluhe sam vidjela kako dijete s kohlearnim implantom radi s logoped uz upotrebu znakovnog jezika!
    dobro je da ste oprezni s ugradnjom puznice, jer ona zaista ima svojih dobrih i losih strana i odluku o ugradnji u svakom slucaju treba donostit dobro informiran.
    ako mogu biti od koristi javite se!
    puno pozdrava!
    Š. koristi oko 15 riječi. Prva mu je bila AUTO. A sastavio je i prvu rečenicu NEMA AUTA.
    Da dvije su mu godine, i jučer je logopedica rekla da sad zaostaje oko pola godine za svojim vršnjacima.

    Nabavila sam DVD najljepše priče na znakovnom jeziku, a dobili smo i kraljevnu na zrnu graška. Ali baš mu nisam puštala, jer ja ne znam znakovni jezik. Pitala sam logopedicu koja nam dolazi doma je li učila znakovni jezik, rekla je da je, pa možda ju zatražim da nam nešto pokaže. Logopedica koja nam je dolazila prije godinu dana, radila je prije rata u Sarajevu u ustanovi sličnoj Suvagu - i ona je s njim r<adila vježbe - pokretom izazvan govor - za auto je pokazala...
    U srijedu idemo raditi BERU pa ćemo vidjeti kakvo je sada stanje. On puno togas razumije i sad sve više ponavlja za nama čak je zvao bratića DARIO.

  17. #167
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    ally čestitam na trudnoći kako podnosiš
    a ja bi se i dalje borila za porodiljni na š jer to je tvoje pravo bez obzira na novu trudnoću
    Neki dan sam predalu svu dokumentaciju, i sada čekamo da nas pozovu na novo vještačenje.

    Još ću u srijedu voziti Š. u Slavu Raškaj na vježbe i na Šalatu na BERU, treba nam oko 2h vožnje u jednom smjeru.

    Mi smo kod logopedice krenuli mjesec dana nakon što je dobio aparatiće, a dobio ih je s 5 mjeseci.

  18. #168
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    dakle opet ja! Majka sam djevojcice kojoj je ugrađen kohlearni implant sa 3 godine i 3 mjeseca. Po danasnjim vidjenima prekasno. No, to je glupost. Sada imam skolarku u redovnom programu koja pise i čita bez problema. Sama obavlja sve svoje skolske zadace. Ja samo prekontroliram. Jest da iza toga stoje godine svakodnevnog mukotrpnog rada. Nema vjezbi samo u Suvagu, niti vjezbe samo kod privatnih logopeda. Treba raditi svaki dan, svaki trenutak u danu je rad. Bez toga nema uspjeha. I moja djevojčica ne zna znakovni jezik. Ne mislim da je zbog toga zakinuta. Ako bude imala potrebu svakako ce ga nauciti!
    Pozdrav svima

  19. #169
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Sanja, drago mi je što tvoja djevojčica samostalna.
    I nikad nije kasno za implatant, zato ćemo još pričekati, i pratiti kako napreduje. I naravno da napredak nije moguć bez puno našeg rada.

  20. #170
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Ally prvotno napisa
    Nisam dobila ni pola radnog vremena, jer mi je suprug bio student, zaposlio se u kolovozu - pa bi imala pravo na pola radnog vremena, ali nisam tražila jer sam ostala trudna pa sam sad na bolovanju i onda idem na porodiljni. Š. treba 4.4. dobiti bracu.
    Samo da te pozdravim, uvijek rado pročitam šta ima novo kod vas, a braco na putu zaista je lijepa vijest.

    Želim vam i dalje puno sreće!

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    ally, cini mi se da tvoj decko sasvim lijepo napreduje! ne znam jesi li iz zagreba ili...? postoje mjesta gdje se moze uciti znakovni jezik - razlikuje se od grada do grada! za price na znakovnom sam cula, ali ih nisam imala priliku pogledati! kada se (re)habilitira dijete s kohlearnim implantom cilj je svakako razvoj jezika, govora i slušanja, a znakovni je u tom slucaju jedna od alternativa koja cijeloj stvari moze pomoci - barem tako kazu istrazivanja!
    drzim fige za pretrage!
    sanja, drago mi je da je tvoja djevojcica tako dobro reagirala na kohlearni! vazno je upravo ovo sto si rekla da je svaki dan puno puno vjezbe. mislim da mnogi roditelji nisu toga svjesni i misle da ce se samom operacijom sve rijesiti! u svakom slucaju, zelim vam puno uspjeha i strpljenja koji je na putu pred vama.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj talibasi prvotno napisa
    kada se (re)habilitira dijete s kohlearnim implantom cilj je svakako razvoj jezika, govora i slušanja, a znakovni je u tom slucaju jedna od alternativa koja cijeloj stvari moze pomoci - barem tako kazu istrazivanja!
    ups...ne samo dijete s kohlearnim implantom već svako dijete s oštećenjem sluha

  23. #173
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    oba uha su povezana s govorom, odnosno sluh općenito. Možda je dr. Marn mislio reći da je govor kotroliran iz lijeve polutke mozga koja pak kontrolira desnu stranu tijela!
    curica sad ima 2god i 2 mjeseca, jel tako? nosi li slušni aparat na tom uhu? (pretpstavlja da ne, ako je potpuno gluha) Nitko vas do sada nije slao kod logopeda?
    Slušno oštećena djeca su obično odmah obuhvaćena i pregledom logopeda, pa mi je malo neobično da vas još nikada nitko nije uputio logopedu!



    talibasi!
    dr Marn je baš to govorija
    ne nosimo slušni aparat nema pomoći to znaš-ipak je bit u pužnici
    a šta se logopeda tiče svi su nam rekli možete ali nema potrebe čak i jedna logopedica jer V stvarno dobro i lipo govori nije još čisto ali ima 4mj da spaja rečenice

  24. #174
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    skužajte stvarno ne znam kopirat tuđi tekst ups :/

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    nessa,

    ako je i logopedica (koja je pretpostavljam vidjela i cula curicu kako prica) rekla da nema potrebe za ukljucivanjem na terapiju onda je ok.
    najvaznije je da pratite napredak i ako ti se u bilo kojem trenutku ucini da nesto nije ok ili samo posumnjas traži uputnicu za logopeda. rane godine su izuzetno bitne za razvoj govora i jezika i izuzetno je bitno da se ne propusti taj osjetljiv period! sretno i ako ikako jos mogu pomoci pisi, citat cu vas redovito!

    off topic, citiras neciji tekst tako da kliknes na "quote" u desnom gornjem kutu doticne poruke!


    svima puno pozdrava

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj talibasi prvotno napisa
    "quote"
    ne "quote" nego "citiraj" - sorry, ostala sam u engleskoj verziji!

  27. #177
    Mirca

    Početno

    Evo konacno sam se i ja registrirala

    Imam jedno pitanje.U velikoj sam nedoumici pa bih molila vase misljenje,posebno roditelja koji imaju dijete sa UMP a vec ide u skolu.

    Imam sina koji ce u rujnu 2008 navrsiti 6 godina i 10 mjeseci. Mi smo racunali da on krene u skolu sljedece godine,medjutim tete u vrticu i teta kojoj odlazimo jednom tjedno u Suvag,smatraju da nema potrebe da odgadjamo polazak u skolu ove godine.
    A JA SE BOJIM DA IPAK NIJE PRERANO ZA SKOLU.

    Nadam se da bi mi sanjas33 mogla pomoci u dilemi!

    Veliki pozdrav!

  28. #178
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno


    talibasi
    logopedica je vidila V dok još nije nešto ni pričala pogotovo isprid nekoga koga nezna-nje ali ipak sam ja zatražila uputnicu svo zlo u tome nije višak vježbati ali iskreno ne znam kod koje log da je odvedem pa ako imaš savjet nebi bilo zgorega
    pozdrav

  29. #179
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    opet san zabrljala :/

  30. #180
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    Nisam shvatila da li i tvoje dijete ima UMP?

  31. #181
    Mirca

    Početno Re: re

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa
    Nisam shvatila da li i tvoje dijete ima UMP?
    DA,IMA DIJETE PUŽNICU.DOBIO JU JE SA GODINU I 9 MJESECI

  32. #182

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa

    logopedica je vidila V dok još nije nešto ni pričala pogotovo isprid nekoga koga nezna-nje ali ipak sam ja zatražila uputnicu svo zlo u tome nije višak vježbati ali iskreno ne znam kod koje log da je odvedem pa ako imaš savjet nebi bilo zgorega
    pozdrav
    Nessa, u Splitu postoji Centar za rehabilitaciju Slava Raškaj (u blizini Gripa) i tamo logopedi rade s djecom oštećena sluha, tako da mislim da bi bilo najbolje da ih nazoveš, objasniš o čemu se radi i nadam se da će vas naručiti. Javi jel uspjelo! Sretno!

  33. #183
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    [/quote]Nessa, u Splitu postoji Centar za rehabilitaciju Slava Raškaj (u blizini Gripa) i tamo logopedi rade s djecom oštećena sluha, tako da mislim da bi bilo najbolje da ih nazoveš, objasniš o čemu se radi i nadam se da će vas naručiti. Javi jel uspjelo! Sretno!

    baš me zanima jesan uspila
    u SR radi od neuroped dr Rešić kćer baš ću posli Uskrsa otić do neuro pa ću je pitat za kćer
    a meni su preporučili u staro rod sad ne znam vidit ćemo

  34. #184
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    odustajem od quotanja sve mi je naopako :/

  35. #185

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    odustajem od quotanja sve mi je naopako :/
    nemoj brisati onaj quote u zagradama kada citiras. ne odustaj....treća sreća!

    i staro rodilište je ok, ali eto pala mi je na pamet SR jer se oni bas bave gluhocom. možda najbolje da se savjetuješ s dr.rešić s obzirom da vas ona vodi (da, njena kćer je gore još uvijek)...a možda bi i pedijatar imao kakav dobar savjet?!
    :/


  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav grupi,

    Nakon čitanja svih vaših komentara, sugestija i događanja osjetio sam potrebu da i ja napisem svoje iskustvo i mozda zatrazim savijet.

    Nasa mala kćerkica Erin pri samom porodu nije prosla slusni test, te nakon 3 ponovna testa u razmacima od 1 tjedna poslani smo na BERU u SUVAG.

    Tamo je ustanovljeno da je gluhoća na oba uha cca 60% (vise frekvencije cuje slabije, dok nize bolje). Odmah smo joj narucili aparatice i napravili uloske za usi. Sa nekin 6-7 mj poceli smo intenzivno stavljati aparatiće i Erin se vrlo brzo priviknula na nosenje i koristenje (sada Erin ima 1.5g).

    Sve ovo sam malo ubrzao i nisam pisao detalje jer verovatno do krajnjih rezultati svi smo isli istim putem i na iste pretrage (barem se moja kronologija slaze sa onim sto je Šimun i ostali prosli i napisali na ovom forumu).

    Moj jedini problem, tj iznenadjenje je sto je kod Šimuna i druge djece rad sa logopoedom bio na tjednoj bazi. Moram priznati da sam malo zabrinut jer smo mi narucivani kod logopoeda jednom u 2mj. Ovdje najvise apeliram na RAZVIJANJE GOVORA.

    Sugruga i ja se dosta bavimo malom Erin i naravno sa aparaticima cuje cak prilicno dobro, nas glasniji govor, zvucne igracke si sama pali, mobitel te stalno trazi da joj pustis muziku, sama si upali CD sa pjesmicama, plese i cupka na muziku i sl.

    Zabrinutost je sada nastala kada treba razvijati govor.
    Da li mi netko moze preporuciti, knjigu, doktora (logopoda) ili iz samog iskustva objasniti koji su najbolji principi i metode za rjesenje mog problema (nekakve vjezbe, nacine, sredstva kako potaknuti i "razviti" govorne sposobnosti).

    Nisam napomenuo da Erin jos nije rekla niti jednu rijec osim nesto nepovezano i "neshvaceno" ta-ta-ta-ta, ma-ma-ma i sl. (misljenja sam da dijete govori te slogove vise nasumce i nekontrolirano (iz dosade i sl.) )

    Hvala svima na dosadasnjim postovima koji su bili poucni i nadam se da netko ima iskustva sa mogucim potecijalnim problemom koji bi se mogao javiti kod mene.

    anchie76 editirala dijelove posta na zahtjev korisnika

  37. #187
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Kad je Šimun dobio aparatiće rekli su da se javimo za nekoliko mjeseci, i da si nađemo logopeda. Kako nisam mogla naći logopeda nakon mjesec dana zvala sam Šalatu i zamolila ih za pomoć, pa smo 5 puta tamo išli na vježbe slušanja 1 tjedno - tada mu je bilo 6 mjeseci. Pa smo onda tu kod našli jednu logopedicu, pa drugu. Pa onda opet nismo nikoga imali i uputili su nas u Slavu Raškaj - u rujnu, Š je imao 19 mjeseci i od tada je jako napredovao. Zadovoljni smo s logopedicama
    Sa 19 mjeseci i on je jako slabo govorio, a danas gotovo svaki dan kaže nešto novo. Razlikuje tu i tamo. Nastoji ponoviti za nama.
    I sad nam još doma dolazi jedna logopedica - bilo bi najbolje tri puta tjedno.

    12.3. radili smo BERU i isto kao ranije desno uho 75dB, a lijevo 95dB.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    cvijo, pozdrav!

    gdje ste isli kod logopeda? idete li jos uvijek? jeste li dobili tamo neke preporuke za vjezbice i sl.? zasto vas narucuju samo jednom u dva mjeseca?

    mislim da bi svakako posjeti logopedu trebali biti cesci. tesko je "na pamet" davati neke preporuke za vježbanje i sl., najbolje bi bilo da djevojcicu vidi netko od logopeda i kaze vam sto i kako dalje.

    u zagrebu se mozete javiti u Polikliniku Suvag, Centar Slava Raškaj (nisam sigurna primaju li ovako malu djecu, ali svakako mozete nazvati pa pitati kako funkcioniraju), a mozete se javiti i u Savjetovalište Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta, sigurna sam da će vam tamo dati preporuku gdje se i kome javiti!
    mozda ostali imaju jos neke prijedloge gdje bi se mogli javiti...ja nisam u zagrebu, pa nisam u toku sa svim mogucnostima.

    puno pozdrava i sretno!

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Postano: pon ožu 17, 2008 2:49 pm Naslov:
    vec sam bila to napisala pod 'zdravlje djeteta' pod temu suvag...zelim vam samo reci da se nedate jer vasa djeca i te kako mogu daleko dogurati unatoc toj maloj manici

    --------------------------------------------------------------------------------

    evo, da vam se javim mojim osobnim iskustvima.....
    rodena sam na vakum, sa nekih 3 godine se je pocelo primjecivati da zaistinu ne reagiram kad me netko zvao i da jako lose pricam....moji roditelji su bili upuceni u suvag, gdje se je ustvrdilo da slabije cujem.....pocela sam nositi slusne aparate i 2 puta tjedno odlazila logopedu(zivjeli smo u istri)....sljedece godine su me doktori htjeli uputiti u suvagov vrtic, no moji ipak nisu pristali biti tako odvojeni od mene(a mogucnosti da budemo svi u zg..nije bas bilo).....tako da sam nastavila vrtic u istri....doslo je vrijeme za skolu...sad se je naslo doktora koji me nisu htjeli pustiti da idem u skolu sa drugom djecom nego u suvag...no moji su inzistirali da bar pokusam...nije ih bilo briga da li cu izgubiti jednu godinu....tako da sam krenula u skolu i odlucila se svima pokazati, cijelu osnovnu skolu sam prolazila sa odlicnim bez ikakvih privilegija, zavrsila gimnaziju(isto bez privilegija..neki nisu ni znali da slabije cujem)...sad studiram u italiji.....samohrana sam majka jednog andelica....i ponosna na sebe......

    sada kad sam postala majka imam malo drukcije poglede...ali ovo sta pricate...ne zeli suradivati, ne zeli ovo...nemojte misliti da ja nisam bila takva...bila sam i te kako, mama se je mucila na sve strane da mi nade doktora..pa smo odlazili i 1 tjedno u rijeku kod logopeda sta je 70 km od nase kuce.....moja suradnja je s vremenom postajala sve veca...no doma sa roditeljima me bas nije bilo volja vjezbati..koliko god se oni trudili biti sve zabavniji...samo kad su mi spomenuli slabo mi je bilo....a sada mi je zao jer bim sigurno prije naucila ljepse pricati..no nema veze...sad se vise trudim....i sve to moje negodovanje je trajalo do od malo...ni sa 12, 13 godina..joj nisam jednostavno volila vjezbati...a sada shvacam sta su moji roditelji prozivljavali...zato vam kazem...nemojte se previse truditi muciti ih ...pokusajte malo manje obracati pozornost doma....pokusajte s njim igrati kaladonta ili tako nesto...ili neku dugu igru, pod uvjetom da se mozete ispravljati jedno drugo...nesto zanimljivije i bez one teke pred sobom..ako treba naucite napamet..mene je glava bolila kad je mama onu teku(od logopedice) otvorila pred sobom.......
    no, VEELIKO VEELIKO HVALA MOJIM RODITELJIMA STA NISU ODUSTAJALI, NEIZMJERNO CU IM BITI ZAHVALNA CIJELI ZIVOT JER SU MI OMOGUCILI DA BAREM POKUSAM ONO STA SAM SADA OSTVARILA...a da nisam uspijela znala bih barem da sam imala priliku pokusati......

  40. #190
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    evo da se i ja javim CT glave nismo obavili jer je bubu se razbolila tu noc kad smo trebali napraviti pa sad cekamo novi termin

    na salati smo radili provjeru sluha i za sad znamo da ona na desno uho necuje zvukove do 40 decibela ali jos neznamo koja joj je granica cujnosti jer to nismo za sad radili rekli su to radit kad dobijemo nalaze CT-a a tad ce mo imati i razgovor sa kirurgom radi rekonstrukcije usne skoljke (ona je rodena sa nerazvijenom usnom skoljkom)

  41. #191
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    28.3. Š. je dobio bracu. Ono što ispituju u rodilištu sa sluhom je u redu, a i sami primjećujemo da reagira na zvukove.

    Single, hvala ti što si napisla svoje iskustvo. Ja bilježnicu proučim kad sam sama pa ono što zapamtim vježbamo.

  42. #192
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ally čestitam

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Ally prvotno napisa
    28.3. Š. je dobio bracu. Ono što ispituju u rodilištu sa sluhom je u redu, a i sami primjećujemo da reagira na zvukove.

    Single, hvala ti što si napisla svoje iskustvo. Ja bilježnicu proučim kad sam sama pa ono što zapamtim vježbamo.
    ally, cestitam na bebici, bas super!
    samo tako nastavite, sigurna sam s vremenom da ce biti sve bolje i bolje, ako imate bilo kakvih pitanja tu sam....
    veliki pozdrav, saljem puno vibri svima vama i vasoj djeci da svakim danom sve vise i vise napredujete

  44. #194

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    ally, čestitke još jednom :D (to sam ja, mami).

    Pitala bih roditelje gluhe ili nagluhe djece da li su im djeca imala običaj lupkati se u glavu predmetima ili glavom udarati npr. u zid, vrata ili pod.
    Moj maleni je gluh zbog infekcije CMV-om u rodilištu (najvjerojatnije putem transfuzije krvi), sada je star 21, 5 mjeseci (korekcija 3,5 mjeseci) i zadnjih par mjeseci to lupkanje je sve intezivnije. U SUVAGU-u su nam rekli da se djeca svakako igraju pa i time da lupaju glavom, radni terapeut je rekao da je normalna pojava da se gluha djeca udaraju glavom o predmete jer time izazivaju vibraciju i s tom vibracijom ugodu.
    On voli i bradu staviti npr. na stol i o stol udarati s nekim predmetom i to ga jako zabavlja. Meni to ne smeta ali lupanje glavom me uznemiruje.
    Imate li vi slično iskustvo?

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    ja ti mogu odgovoriti samo po mom iskustvu....ako se malo bolje osrnes oko sebe ima mnogo djece koja vole lupati glavom svagdje, bez obzira na sluh

    no sto se tice vibracija istina je da sam i ja volila, meni je bilo najljepse u autu dok smo se vozili nasloniti glavu na vrata i onako osluskivati vibriranje, to me je drzalo par mjeseci, mama nije obracala pozornost i sama od sebe sam prestala

    jedino se jako sjecam da me je jako umirivalo na vecer skinuti slusne aparate i nasloniti se mami ili tati na prsa i slusati dok pricaju, jer onda se lijepo cuje sta ta osoba prica

    i dan danas ponekad se volim tako nasloniti na vecer nekome na prsa, mojima, ili mom sincicu i osluskivati glas...to mi je oduvijek bilo jako jako umirujuce

  46. #196
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Š u zadnje vrijeme kad skinemo aparatiće i uspavljujemo ga stavlja moju ruku na svoje uho i jako pritisne.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Ally prvotno napisa
    Š u zadnje vrijeme kad skinemo aparatiće i uspavljujemo ga stavlja moju ruku na svoje uho i jako pritisne.
    i aj sam tako, jos ucvijek se sjecam koliko me je dodir, tj ako bih se naslonila mojima na prsa ili bi mi oni stavili ruku na usi, to me je jako jako umirivalo, de se jos dan danas sjetim kako mi je bilo lijepo u tom trenutku

  48. #198

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Cure, hvala. Njegovo lupanje glavom o svaki mogući predmet u zadnja dva dana je sve intezivnije a moja nervoza zbog toga sve jača. Nije da on nasloni glavu na nešto vibrirajuće (iako voli i to npr. masažer) već se baš buba non-stop.
    Već sam razvila teoriju da i mu je i ono malo sluha što je imao propalo. Sutra idemo na BERU pa ćemo vidjeti. I što je najgore zaspao mi je već u 19 sati i spavati će do jutra. Moram sutra s njim raaano ustati.

  49. #199
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ally čestitam na bebici i šta je sve u redu

    evo nas nije bilo neko vrime selili smo se V je dobila sobicu i spava u njoj svaku veče i moramo se pohvaliti iako znam da ću je ureć od 11.1 nismo imali ni prehladu a ni upalu uha tako da za sada ništa od cjevčica ni vađenja 3 krajnika
    pozdrav :D

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mamirna prvotno napisa
    Cure, hvala. Njegovo lupanje glavom o svaki mogući predmet u zadnja dva dana je sve intezivnije a moja nervoza zbog toga sve jača. Nije da on nasloni glavu na nešto vibrirajuće (iako voli i to npr. masažer) već se baš buba non-stop.
    Već sam razvila teoriju da i mu je i ono malo sluha što je imao propalo. Sutra idemo na BERU pa ćemo vidjeti. I što je najgore zaspao mi je već u 19 sati i spavati će do jutra. Moram sutra s njim raaano ustati.
    kako je prosao pregled? je sve ok?
    ma nemoj toliko brinuti za to lupanje....ja mislim da i nije toliko zastrasujuce...vidjela sam puno puta po marketu i po igralistu vani da djeca lupaju glavom u nesto....ako te brine da ce se ozlijediti ili sta...lijepo smireno popricaj s njim, jer ako smo mi nervozni oni su jos vise (vjerujem da to i sama znas...ali ponekad sve nas kad smo preopterecene svime treba podsjetiti da djece cesto od nas pokupe nervozu....)
    sretno.....javi kad stignes kako napredujete

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •