Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 376

Tema: Moja beba ne čuje

  1. #201

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    single, obavili smo BERU, bez bitnije je promjene. Raniji nalaz je bio odgovor na 100 dB, a sada je dobiven odgovor na 90 i 95 dB.
    Iskreno da ti kažem, to lupanje me smeta najviše zbog toga jer mi ne izgleda kao baš neka suviše pametna aktivnost. Kada je bila defektologica kod nas, M. je udario čelom u rub stola iz zabave, žena se gotovo udavila od užasa, a ja sam rekla da je to samo glava, ništa strašno. Ne moram ti opisati kako me zgranuto pogledala, onda sam joj objasnila da to M. čini stalno.
    tvom anđelu

  2. #202

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mamirna prvotno napisa
    single, obavili smo BERU, bez bitnije je promjene. Raniji nalaz je bio odgovor na 100 dB, a sada je dobiven odgovor na 90 i 95 dB.
    Iskreno da ti kažem, to lupanje me smeta najviše zbog toga jer mi ne izgleda kao baš neka suviše pametna aktivnost. Kada je bila defektologica kod nas, M. je udario čelom u rub stola iz zabave, žena se gotovo udavila od užasa, a ja sam rekla da je to samo glava, ništa strašno. Ne moram ti opisati kako me zgranuto pogledala, onda sam joj objasnila da to M. čini stalno.
    tvom anđelu
    ma oni uvijek kazu bez bitnije promjene...ma po meni svaki dedibel puno znaci onome koji slabije cuje...i meni su uvijek govorili bez bitnije promjene...no, kad usporedis onaj najprvi nalaz kad sam bila mala (onda sam puno slabije cula) i sadasnji nalaz itekako se vide promijene zato ne treba nikad gubiti nadu...meni je na srecu neki put islo na bolje ali to su sa godine na godinu bile nebitne promijene ma kad su se zbrojile sve te godine i te kako je to promjena!
    a onoj doktorici s takvim pogledom sta ima tako gledati, a ti se ne brini, ja vjerujem da ce maleckanog prije ili poslije proci ta faza...saljem mu veeliki
    veliki pozdrav

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    single, slažem se s tobm da je onom koji ne čuje svaki dB važan. S ovom BEROM-om je definitivno da je M. kandidat za umjetnu pužnicu. A jedna logopedica nam je rekla nešto što je nam bilo van pameti, a ti si sada potvrdila da smo se s prvom čudili. Naime, rečeno nam je da ako M. bude čuo uz pomoć aparatića oko 50-60 dB da je pužnica ludost jer što bi mu znčilo tih 20-30 B što bi bolje čup. Znam, nije pužnica flaster koji se postavi i skine za par dana, ali čini mi se da 20-30 dB nije nevažno. Odnosno, nevažno je onome koji dobro čuje, a radi s gluhima bez razumijevanja onih s kojima radi.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mamirna prvotno napisa
    single, slažem se s tobm da je onom koji ne čuje svaki dB važan. S ovom BEROM-om je definitivno da je M. kandidat za umjetnu pužnicu. A jedna logopedica nam je rekla nešto što je nam bilo van pameti, a ti si sada potvrdila da smo se s prvom čudili. Naime, rečeno nam je da ako M. bude čuo uz pomoć aparatića oko 50-60 dB da je pužnica ludost jer što bi mu znčilo tih 20-30 B što bi bolje čup. Znam, nije pužnica flaster koji se postavi i skine za par dana, ali čini mi se da 20-30 dB nije nevažno. Odnosno, nevažno je onome koji dobro čuje, a radi s gluhima bez razumijevanja onih s kojima radi.
    vidi sve i raspitaj se kod vise njih...bas sam prosli tjedan bila na kontroli na suvagu i bili su mama i brat od one anamarije sta je njena slike po zidu...brat joj isto slabije cuje...ali me se cini da ne onako slabo kao sta je kod nje bilo...joj da si vidjela optimizam te zene...joj divota...mala bez problema...sad je isla u skulu u suvag par razreda a sad ce ici sa ostalima u skolu.......kaze da je mala super i sad je sve sjajno....divota

  5. #205

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    single, hvala na potpori.
    Mi smo malo pobjegli na more, pa se ova dva dana vraćamo u normalu.
    Prije tjedan dana je na TV bila emisija za osobe s invaliditetom, tema je bila gluhoća i gosti su bile gluhe osobe. Jedan od gostiju, gluh od rođenja, oženjen gluhom ženom, ima sina s oštećenjem sluha se svom silinom obrušio na ugradnju pužnice. Rekao je da je prošao puno svijeta jer se bavi sportom i vidio da su sve osobe kojima je ugrađena pužnica tu pužnicu nakon nekog vremena odbacile jer im nije koristila.
    Znam za takav stav zajednice gluhih prema pužnici, ali kada to čujem uvijek me zazebe oko srca što će biti s mojim malenim.
    Danas nam je logopedica rekla da je jako nezadovoljna njegovim razvojem slušanja jer unatoč vježbanju od godinu dana on nije usvojio niti jedan novi glas što je loš znak.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mamirna prvotno napisa
    single, hvala na potpori.
    Mi smo malo pobjegli na more, pa se ova dva dana vraćamo u normalu.
    Prije tjedan dana je na TV bila emisija za osobe s invaliditetom, tema je bila gluhoća i gosti su bile gluhe osobe. Jedan od gostiju, gluh od rođenja, oženjen gluhom ženom, ima sina s oštećenjem sluha se svom silinom obrušio na ugradnju pužnice. Rekao je da je prošao puno svijeta jer se bavi sportom i vidio da su sve osobe kojima je ugrađena pužnica tu pužnicu nakon nekog vremena odbacile jer im nije koristila.
    Znam za takav stav zajednice gluhih prema pužnici, ali kada to čujem uvijek me zazebe oko srca što će biti s mojim malenim.
    Danas nam je logopedica rekla da je jako nezadovoljna njegovim razvojem slušanja jer unatoč vježbanju od godinu dana on nije usvojio niti jedan novi glas što je loš znak.
    jooj nemoj mi biti tako tuzna...joj.....i ja cu s tobom plakati...
    slusaj molim te pravilo broj 1: NIKAD nemoj past u razocaranje vec lijepo sve izvidi i potrazi...ja bih ti preporucila da probas pitati na suvagu da te nekako spoje da popricas sa mamom od one Anamarije sta su slike na suvagu...joj da vidis koju pozitivnost ima ta zena a obeje djece joj ne cuju...njoj su ugradili puznicu i super napreduje...a malome nisu....ona ipak zna mozda vise i vjerujem da bi ti jako jako puno pomogla...a vjerujem da je tamo svaki dan jer anamarija ide jos ovu godinu tamo u skolu(mislim 4.razred i onda ide u Samobor u skolu).....

    lijepo glavu gore...ni ja nisam kao manja bas puno rijeci usvajala..doduse jako jako malo...no poslije negdje pred skolu sam puno puno vise rijeci znala(no ne sve pravilno)...i pomalo usavrsavala.....i danas znam sve....
    no jako dugo sam bila u zaostatku za drugima sa govorom....

    ajde lijepo sve izvidi...i javljaj nam kako stanje ide dalje...i zelim i tebe jednom sresti na suvagu i kako mi pricas za svoje dijete kako super napreduje sa onim sjajem u ocima kao ova zena

  7. #207

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Evo samo da se javim da smo prošli tjedan bili jako iznenađeni nalazom COR-a mog malenog. Po tom novom nalazu ispada da s aparatićima čuje zvuk u prostoru jačine od 40 dcb što više ne bi bilo za pužnicu već bi bili dovoljni aparatići.
    Jedino što je nalaz nepouzdan jer je bio jako nemiran od ispitivanja.
    Čekamo što će biti dalje.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    ako je tako aj bih preporucila da ne srljate onda u operaciju ako nije bas nuzna....jer tako sa njegovom puznicom mu postoji mogucnost da svake godine sluh bude bolji i bolji.....znam po sebi...cim sam naucila pricati, i rijeci, onda sam naucila slusati, tako su nalazi bivali sve bolji i bolji.
    zagrljaj svima vama

  9. #209
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    ne moze se usporediti slusanje sa puznicom i sa standardnujm aparaticima! Naravno da se obrusio na ljude s puznicom. I naravno da je dobrobit veca sto je dijete manje. Odrasli ljudi s puznicom su vjerojatno odbacili jer govor nije bio bolji i ne bude bolji, ali slusanje je sasvim drugacije. Jedan stariji djecak ( ugradjena mu je sa 14 godina) je samo rekao da sad cuje vodokotlic a prije ga nije cuo. To je velika razlika. Ali eto ja sam subjektivna jer moje dijete ima puznicu!

  10. #210

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Meni osobno je vrlo značajna životna priča jedne profesorice ispričana na portalu crodef koja je oglušila s negdje 11 godina nakon meningitisa. Govor je naravno bio razvijen, s aparatićima je dobro funkcionirala, završila fakultet, udala se, zaposlila i postala majka. Negdje s 30 godina joj je ugrađena umjetna pužnica i ona iznosi svoje iskustvo osobe koja je je prvo čula, pa slušala uz pomoć aparatića i zatim uz pomoć pužnice. Dakle, radi se o osobi koja je bila dovoljna odrasla da bi pamtila prirodan zvuk i onda ga usporedila s onim što je čula uz pomoć aparatića i uz pomoć pužnice. Ona je prezadovoljna s pužnicom. Nakon puno vremena čula je zvuk trljanja nogavice o nogavicu.
    sanja33, već smo se ranije "čule", tvoja curica i curica moje kolegice su zajedno operirane.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    joj pa to je super da puznica pomaze...ja osobno ne znma jako puno o tome, ali ako pomaze i mislite da je vasoj djeci potrebno....ne dajte da vas sputavaju u tome...javljajte mi kako ide dalje...kako napredujete....meni je jako drago cuti sjajne vijesti na ovom podforumu

  12. #212

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Zdravo svima!zovem se danka i imam sina od 3god. kome je ugrdjen kohlearni implant pre sest mjeseci.njegov nalaz na BERI je 100dB i nosio je slusne aparatice 2 mjeseca i odmah (bez razmisljanja smo odradili operaciju).Sada posle sest mjeseci mogu reci da smo jako zadovoljni.Andrej jos ne prica ali to je jasno jos je rano ali smo uvidjeli jake promjene u njegovom ponasanju.sada se okrece kada ga zovnes cuje auto gleda crtace sa vecim interesovanjem i nadamo se da ce do svoje seste godine obogatiti rjecnik da moze da krene u redovnu skolu.jos da napomenem da je nas s urdolog jako zadovolja dosadasnjim rezultatima. jako mi je vazno da razmjenim iskustva sa svim mamama na ovom forumu koje imaju isti problem(mada ne bih rekla da je to neki problem).

  13. #213
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    danka dobrodošla
    drago mi je da vam pomaže samo strpljenja i vježbe i sve će polako doć na svoje
    meni dijete ne čuje na desno uho ništa i razmišljala sam ić u Ameriku da joj ugrade pužnicu na to uho ali moja me princeza uvjerila da je to jače od nje i da njoj to ne smeta govoreći bolje od većine svojih vršnjaka čak ni ne idemo logopedu jer kad je vidila logopedica je ostala u čudu i rekla pa zar ona stvarno ne čuje na jedno uho

  14. #214

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Puno hvala na dobrodoslici!sto se tice logopeda i mi takodje ne idemo sem jednom nedeljno jer mi je nas surdolog rekla da ja sasvim pravilno radim sa njim da nam to nije potrebno.bitno je da je operacija uradjena na vrijeme i da ce Andrej imati dovoljno vremena da pocne govoriti.sto se tice implanta zelela bih da kazem svima onima koji su u dilemi da je(bar sto se tice nas)stvarno uspjesno.operacija nije rizicna cak je postala i rutinska samo dugo traje,sva sustina je veliko strpljenje i rad,rad i rad sa djetetom

  15. #215

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    danka, a gdje je tvoj maleni operiran, ako ti nije nezgodno odgovoriti. Zanima me s obzirom da se sada odlučuje da li će mom malenom ugrađivati pužnicu ili ne, a ja se operaciji baš ne veselim. Mi smo upoznali dijete koje je kao posljedicu operacije dobio meningitis. Ti si napisala da operacija nije rizična, pa me zato zanima gdje ti je dijete operirano.

  16. #216

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    posto smo mi iz Srbije, Andrej je operisan u Novom Sadu.koliko ja znam oparisane djece a ima ih jako puno sve operacije su prosle super ,operacija traje oko 3 do 4 sata,zbog toga sto je to mikrohirurgija i jako je "pipljivo".u bolnici se ostaje oko desetak dana,vade se konci i kuci .posle 6nedelja ukljucuje se implant(tako je bar kod nas) .ja mislim ako je nalaz CT-a dobar da ne bi trebalo biti nekih komplikacija a do sada nisam cula da ih je bilo.na vama je da odlucite da li to zelite,znam da je to operacija da je tesko ali mozda bi se posle kajali kada ne bi uradili,pogotovo ako je visoko ostecenje i aparatici ne pomazu!

  17. #217

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    da jos i ovo imlant se ugradjuje ispod koze iza uveta tako da ga mozes jasno opipati.ako se odlucite na operaciju ja vas puno podrzavam!ne mozes vjerovati kakav je osjeca kada mu ukljuce implant i djete ne zna sta se desava a tek posle nekog vremena kada pocne da se odaziva na svoje ime.TO JE FENOMENALNO!

  18. #218

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Danka, da li slučajno znaš koliko je operirane djece kod vas? Protivnici pužnice navode da u Hrvatskoj zbog medijske kampanje ima najviše operirane djece u svijetu a po njima nepotrebno.
    Super da je operacija prošla dobro. O pužnici zbilja puno znam jer smo se prvo dobro informirali a zatim i družili s djecom koja imaju implantante tako da znam kako izgledaju.

  19. #219

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    neznam tacnu cifru ali kako sam informisana mislim da je to oko 50 djece na teritoriji cijele Srbije(neznam bas tacno).znam i ja dosta protivnika implanta cak i nekih dr. ali vise onih pozitivnih misljenj.bitno je da naletis na pravog dr.koji ce da jako vjeruje u to i da vas ubjedi da je to pravi izbor.mi smo se automacki odlucili na taj korak jer nisam zeljela da andrej izgubi ni jednu godinu slusanja.sada je vec poceo da izgovara neke rijeci

  20. #220

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    15

    Početno

    da, kod nas je onda zbilja više djece operirano, a osobito je više kada se taj broj usporedi s brojem stanovnika.
    Super za Andreja :D

  21. #221
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    pozdrav Danki. I moja je cura operirana sa 3 godine i sada ide u redovnu skolu. No, mi ipak odlucili odgoditi skolu. Tako da je krenula sa punih 8 i tri mjeseca. Uz konstantan rad ( mi smo isli pola godine svakodnevno na rehabilitaciju odnosno vrtic u suvag, potom na jednosatne vjezbe svaki dan pune 3,5 godine.) moze se puno napraviti. Danka, Samo naprijed tvom djecaku i cijeloj obitelji! :D

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    sanjas33 voljela bi da mi kazes koliko je ostecenje kod tvoje curice i posle koliko vremena je pocela govoriti.jako sam sretna kada cujem da necije dijete super napreduje,svaka vam cast

  23. #223
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    85 na jedno uho, a na drugo 90! Nakon pola godine vidi se prvi veliki skok u razvoju govora. Do onda si samo u iscekivanju i pomalo obeshrabren, ali ako je sve u redu i ako se svakodnevno radi za pola godine vidi se skok u razvoju govora!
    Ciju puznicu ces ugraditi? Mi imamo cohlearovu!

  24. #224

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    andreju je vec ugradjena kohlearova (nucleus 3G),to je onaj sa procesorom iza uva znaci nema dio koji se nosi na tjelu kao sto su pre ugradjivane ovde kod nas.jos me interesuje da li tvoja curica prica citko jer sam se susretala sa djecom koja bas ne pricaju citko.nas andrej sada kaze pa-pa,mama,oponasa zivotinje...

  25. #225
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    priča tecno da! :D

  26. #226
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ljudi kako je kod vas,ima li novosti?
    ja evo predala papire za produljenje ali ne virujen baš da ću ga dobit jer mi je mala sasvim ok,ide u vrtić,lipo govori .... :D

  27. #227
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Idemo na vježe na Šalatu i Š priča sve više, sastavlja rečenice 2-3 riječi. Stalno pita TA TO (što to)- i ponavlja što čuje.

  28. #228
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ally drago mi je da ide na bolje
    a mi imamo malo s vrtićem problema a štaš okarakterizirana će bit uvik najrađe nebi više tražila produljenje jer sam opet trudna a i da ona živi normalno

  29. #229
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    ally drago mi je da ide na bolje
    a mi imamo malo s vrtićem problema a štaš okarakterizirana će bit uvik najrađe nebi više tražila produljenje jer sam opet trudna a i da ona živi normalno
    Kakvih problema imate s vrtićem?

    Super što će dobiti bracu lil seku

    Mislim da je bolje iskoristi sad prava drugog djeteta.

  30. #230
    Wictor

    Početno

    Pozdrav od 21godišnjeg mladića kojemu je umjetna pužnica ugrađena. Ukoliko imate nekih pitanja kao i neudomica, možete mi se javiti ili pročitati moj osoban blog za koji vjerujem da ćete ga naći u mom profilu.

    A slobodni ste i tamo komentirati bez obzira na registraciju.
    Pozdrav,
    Tomislav.

  31. #231
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ally meni ne ide baš u korist da se sad pribacim na drugi porodiljni jer padam na minimalac pa se nadam da će nam produžit sad por
    ma imali smo s tetama malih problema jer su me uvjeravale da zbog centra na ne smi bit duže od 4h u vrtiću a ja to provjerila i smi bit do 8h al eto svatila san da moram sve provjerit uglavnom sad su super prema nama

  32. #232
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj Wictor prvotno napisa
    Pozdrav od 21godišnjeg mladića kojemu je umjetna pužnica ugrađena. Ukoliko imate nekih pitanja kao i neudomica, možete mi se javiti ili pročitati moj osoban blog za koji vjerujem da ćete ga naći u mom profilu.

    A slobodni ste i tamo komentirati bez obzira na registraciju.
    Pozdrav,
    Tomislav.
    Tomislave,
    prošli tjedan sam pročitala tvoj blog i jako me se dojmio. Važno mi je doznati kako to izgleda koristiti umjetnu pužnicu, jer smo se mi dvoumuli.
    Za sad smo odustali jer Š jako lijepo napreduje sa aparatićima. Sastavlja rečenice od 3, 4, 5 riječi, a uskoro će navršiti 3 godine.

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    mi se cini da je stranica uklonjena....ili je promijenila ime? ako je promijenio ime, znate mozda koje je?

  34. #234
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    da podignem temu
    mi dobili produženje još godinu dana i koliko god mislila da je sve ok ipak vidim da u nekim stvarima zaostaje za vršnjacima :/

  35. #235
    mama nana

    Početno blizanci

    moji blizanci nisu prošli u vinogradskoj bolnici 1. test sluha,sutra idemo na neko novo ispitivanje i kupila sam im klizmu za to...Marko reagira na pozive i glasove i jake zvukove,ali Tonči ne...osim što guće kada mu mi pričamo i pjevamo,ali kada plesnemo njemu sa strane...ne reagira...bojim se ...

  36. #236
    bubika

    Početno

    hey...može li mi itko pomoć i reć dal je dr.Borut Marn iz Klaićeve bolnice na godišnjem ili imam sreće pa radi?Nikako da ih dobijem na telefon...HVALA

  37. #237

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Mamice, nemoj te biti previse zabrinute zbog gluhoce svojih malisana, pa zamislite da je Svedjanin i da nikada necete moci bas idealno dobro da raymenjujete informacije. Vazno je da se idealno razumete.
    Ja sam pored bioloske dece posvojila klinca koji je gotovo 100% gluh. Krajem prosle godine mu je ugradjena umjetna puznica sa cime smo svi prezadovoljni, osim sto se ne moze kupati sa njom, ne smije pokisnuti, itd. ali,...pa uvek ima neko ali. Napredak je bio ocigledan iz mesca u mesec. Ide u vrtic za decu ostecenog sluha, rado bi i ovo dvoje tamo upisala jer je rad fenomenalan, napreduje cak bolje nego sam se nadala obzirom da je bio 4 godine u socijalnoj izolaciji i da je operiran tek sa 4.5 godine. Ali, eto neki dan ga je sestra prvo naucila (pored terapeuta slusa samo nju) da izgovori njeno ime a onda da kaze #mama ne!#. Nikad mi to #ne# nije bilo draze a ono#mama# posebno. Velika je borba, veliko odricanje ali mi cujemo svaki njegov izgovoreni glas, savakom artikulisanom se radujemo jer znamo da je to samo jedna stepenica ka vrhu ali savrseno vazna i u koju svi mi skupa ulazemo veliki napor. Sretno !!!

  38. #238
    milena_

    Početno

    mama sam curice od 17 mj. konkretan problem nam je trenutno nošenje aparatića za sluh na oba uha. danas smo ih dobili i izrazito teško ih Saška prihvaća. bila bih jako zahvalna kada bi mi netko mogao dati savjet kako olakšati nošenje i prilagodbu aparata. inače je moja curica rođena sa višestrukim problemima: rascjep mekog i tvrdog nepca, nedostatak 1/3 ključne kosti, agenezom corpus calosuma i septum pelusidumom, srednja nagluhost na oba uha, dišnim problemima.... provela je polovicu svog života u bolnici 8mj. nema niti jedan sindrom smatraju da još trebamo genetsku provjeru na koju radi bolesti i vremena nestignemo. nije ni toliko bitno.. bitno je vježbati. sada je sve doslo pod neku vrstu kontrole. nažalost nemam kompjuter pa se povremeno služim kolegicinim... puno podrške svima čuvajte živce i samo naprijed.

  39. #239

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Hej, milena
    ja sam malog pripremala dugo na nosenje aparata. Njemu je sa dve godine dijagnostikovana gluhoca i trebalo je jos dve da prodju da dobije aparate, nasa administracija! Nosila sammu cesto kapu,pa sam mu vezivala maramu preko cela ko gusaru, stalno sammu dodirivala imaltretirala usi. I kad je napokon dobio aparate hteo je da ih skine samo da bi me ljutio a ne zato sto mu je smetalo. Vrlo brzo se na njih navikao. SAd ima kohlear na jednoj strani a obican aparatic na drugom uhu,i tako je naviknut na zvuk da ga sam trazi kad se probudi.

    U svakom slucaju treba stvarno biti dosledan i "maltretirati" dete dokle god se ne navikne, cak iakomu smeta u pocetku.
    Kako sam sama bila u panici da cemu ispasti i slomiti se pocela sam lepiti aparat za uho selotejp trakom obicnom ili sarenom decijom i od tada sam potpuno mirna jer niti ga moze sam strgnuti niti moze ispasti.
    I jos jedan savet, vodi je na mesta gde moze videti i drugu decu koja imaju aparatice.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    38

    Početno

    Zovem se Nina, Filip se rodio 4,9,07 sa 80db ostecenja sluha. Danas ima 2 god. i ostecenje je na desno 30-40db. a na ljevo 40-50db. Nosi aparatice od 16mj i jako ih je lijepo prihvatio.
    Kontroliramo se na Suvagu kod dr. Vlahovic a logopedica je Prof. Jukic. Jako sam zadovoljna Suvagom i Filipovim napretkom.
    Ima onomatopeje svih zivotinja i prica-mama tata baka deda itd sve se trudi povezati,a sad je poceo i - bok mama...papa tata, ne pavati itd

    Volila bi se povezati sa mamama koje imaju kikice koji nose aparatice, ako imate volju napisite mi na pp svoj broj mob. da se malo povezemo ili moze i ovako.
    Jako bi voplila da izmjenimo iskustva i da si olaksamo razmjenama informacija.

    F. nosi aparatice i dok popodne spava. Samo navecer skinem prije spavabnja i kad se kupa.
    Sad ce 4.9. 09imati 2god

  41. #241
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Dugo me nije bilo na forumu. Počela sam raditi, ponedjeljkom vozim Š u S. Raškaj na vježbe, a u ova 4 dana mi je sav raspored, plus 3 sata preko norme i tečaj.
    Š. sad ima 3,5 godine. Meni se čini da jako lijepo napreduje iako se me jedna logopedica malo uznemirila - 19.10. idemo na Suvag ispitati sluh.
    Od svog petog mjeseca nosi aparatić na desnom uhu, a sa 1,5 god je prihvatio i lijevi aparatić. Dok je bio mali stalno sam mu stavljala kapice - sa vrpcama, teta mi je sašila u 4 veličine.
    Od kad je grenuo u vrtić prije godinu dana u vrtiću dok spava ne skidaju mu aparatiće - jer nije dao da ih dirnu.
    Sam traži aparatiće, kad mu zaušni dio spane - zove da mu popravimo.
    U lipnju je u vrtiću pričao samo sa tetama, a sad kad je krenuo opet u rujnu priča i sa djecom. Počeo je koristiti umanjenice. Priča cijelo vrijeme - dosta glasno - nekad mi je to naporno slijediti, ali kad se sjetim da prije 2 godine nije rekao ni "mama".
    Pozdrav svim mamama i nije sve tako strašno kako se u prvi tren čini.

  42. #242
    nasmijana

    Početno

    Ovdje sam kao pridoslica. Nisam roditelj,tj. nemam djece, ali sam naletila na ovaj forum i ovu temu kad sam nesto guglala.Javljam se samo da vam dam podrsku oko vase djece i da znate da nije sve crno i tesko i da ima nade.
    Ja sam osoba ostecenog sluha (oko 90 DB ostecen sluh, lijena sam pamtiti brojeve jer imam nalaze kod sebe u stanu) . Izgubila sam sluh sa negdje oko 2.godine zivota (vec sam kao govorila, tj. laprdala )..tek nakon godinu dana su mi dijagnosticirali ostecenje sluha i onda sam krenula u suvag u vrtic..kasnije sam isla u "normalnu" osnovnu skolu u svom kvartu, isla u gimnaziju (tj. to je sad gimnazija), zavrsila fax, radim i na doktoratu sam..imam i dosta frendica/frendova koji imaju umjetnu puznicu ili ga nemaju,, znam i neku djecu itd..... ma ima ih svakakvih..
    Ovo sve govorim samo zato da znate da se nekad upornost i isplati i da treba puno volje i upornosti od samog pocetka (pogotovo sa strane roditelja, tu se klanjam mojim roditeljima ali i sa strane djeteta sa ostecenim sluhom) i da ne posustate nikad u duhovnom smislu. Tezak je to i krvav posao, debelo sam svjesna toga, ali nijedna zrtva nije teska kad je u pitanju dobro djeteta, zar ne?
    Jos nesto, ne moze se ocekivati da ce svako dijete biti uspjesno i da ce ispuniti ocekivanja itd. i da i tada ne budete razocarani..ili ocekivai da ce se super integrirati u drustvo (svasta se mora proci na tom putu, na zalost, ali sto, svatko ima svoj kriz u zivotu), nego je bitno da dijete osjeti da ima vasu podrsku bez obzira na sve.
    ma pocela sam sad laprdati, ali cilj mog posta je bio da ako vas stogod zanima iz iskustva gluhe osobe (inace dobro govorim, osim slova č, ć i s, da ljudi tesko skuze da sam ostecenog sluha) bez umjetne puznice ili osobe s umjetnom puznicom (kao moja frendica koja je oglusila cim se rodila a stavili su joj implant kad je imala oko 30 godina) ili ostalih gluhih osoba (s puznicom ili bez) slobodno me pitajte, bit ce mi drago ako mogu pomoci ovim putem itd..inace se druzim i sa cujucima i sa gluhima.
    ispricavam se ako je ovo ispala kao samohvala, je mi to nije bio cilj.

  43. #243
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    nasmijana, hvala na lijepom postu

    Dugo nisam pisala...

    16.11. Š je radio ASSR (slično kao BERA, ali se ispituje sluh na 4 frekvencije, 500Hz, 1000, 2000, 4000) i desno uho je reagirao na 60Hz, a lijevo 80Hz.
    Rezultat koji nije za pužnicu. Lijepo je napredovao, priča, sastavlja rečenice razumije.


    Ali ovih dana se nešto dogodilo i više nas ne čuje, na razumije što ga pitamo, kad se igra priča, priča i u snu...

    Prije tjedan dana ga je zaboljelo lijevo uho, otišli smo kod pedijatrice, bio je grumen i očistila ga je. Za novu godinu plakao je u noći da ga boli desno uho i primjetili smo da nas više s aparatićima ne čuje. Jučer smo bili na Rebru - nema upale, serumena - samo je nos začepljen. Idući tjedan ćemo raditi ASSR.

    Ne znam što se to moglo dogoditi ;(

  44. #244
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Iskreno se nadam da nije ništa trajno ili nerješivo!
    Šaljem ~~~~ i javi novosti!

  45. #245
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ally jel ima novosti? Kako je malecki?

  46. #246

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Žu
    Postovi
    156

    Početno

    trebam savjet - naša Dora nije prošla probir na jedno uho nakon poroda ni ponovljeno nakon mjesec dana. upućeni smo na testiranje u kbc osijek no ono što se tamo događa je više nego strašno --- njihiv aparat za kontrolu sluha je pokvaren već tri mjeseca i ja sam provela 3 sata telefnirajući na sve strane ali nisam ništa postigal aosim što su mi rekli da budući sam toliko uporna mogu dovesti bebu u njihobo rodilište na ponovno testiranje ali o tome ne mogu dobiti nikakav nalaz s obzirom na to da sam rodila u vinkovcima. trenutno mi je i pedijatrica na godišnjem pa sam u blagoj panici jer kreću godišnji odmori.
    iz ovih postova sam skužila da se u zg ide sa potvrđenim postojanjem oštećenja sluha - da bi oni utvrdili koliko je to oštećenje i šta dalje -- ali s obzirom da naš drugostupanjski centar za audiometriju već tri mjeseca ne radi kud sad??? jeli itko bio u ovakvoj situaciji? je li moguće ići u zg i napraviti ABR i Beru ili šta sad.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Königstein
    Postovi
    5

    Početno

    drage moje htjela bih napisat mohe iskustvo sa ovom problematikom.
    Moja mala djevojcica je rodjena carskim rezom bez dodatnih komplikacija u 40om tjednom trudnoce. U bolnici nije prosla na skriningu za sluh u bolnici pa su nas poslali na re-screening na pedaudiologiju. Uglavnom prosli smo isti put kao i svi vi sa vasim nadjelcicima.
    Sa 6 mjeseci smo uradili prvo BERA testiranje koje je pokazalo blago ostecenje (manje na niskim a malo vece na visim rekfencijama) u prsjeku oko 40dB na ova uha. Odmah su nas üposlali akusticaru da djetetu napravimo aparatice. Na termin kod akusticara smo cekali 3 tjedna i kad smo konacn o dosli tamo i oni su napravili jos jedan test koji je dao bolje rezultate od one koje je dala BERA.

    Akusticar je napomenuo da su vrjednosti granicne i da preporuca da sa aparaticima pricekamo jer kao ostecenje kod nase curice je tako malo i da jako puno toga utjece na trenutne rezultate, da skoro da nema smisla raditi aparatice. Navodno akusticari rade odredjene korekcije na BERA rezultatima sto zapravo znaci da djete zapravo cuje 5-10dB bolje nego sto pokazuje BERA.
    Tako mi imamo jos jedan termin za pregled kod akusticara za mjesec dana da vidimo kakvo je stanje.

    Moje pitanje sad je, kolko ovo sto akusticar veli ima smisla i dali netko od vas ima slicna iskustva? Malo sam zbunjena jer lijecnici na klinici su rekli da odmah i bez odlaganja napravimo aparatice kako ne bi doslo do problema u razvoju govora, a akusticar pak veli nesto drugo. Inace moja malena za sad se glasa sasvim normalno za svoju dob. Ima 7 mjeseci blebece i babababace, okrece se kad je pozovem i reagira na svakve zvukove.
    Stvarno nisam pametna sto da radim, dali da inzistiram na aparatice ili da ipak malo pricekamo i pratimo dijete???

    Svaka iskustva i savjeti su dobrodosli

  48. #248
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    NANNE- jeste li uspili šta saznat? ja sam iz st-a starija cura mi je nedonošće i u bolnici dok je bila na neonatologiji nije radija aparat za provjeru sluha,nakon 3mj smo provjerili kod nas sluh isto nije bilo odaziva na desno uho ja sam na svoju ruku tražila zagreb i išli smo kod dr.Marna i od tada se vodimo kod njega već 4g,tvoj je izbor ako negdi želiš odvest svoje dijete nadam se da ste šta uspili rješit javi se
    ZVJEZDICA-dali postoji da odete kod nekog drugog na drugo mišljenje a pedijatar ti triba dat savjet jer on prati tvoje dijete,a logika ti nalaže da je bolje aparatiće prije da se nauči uz njih govorit ali ja bih na tvom mjestu tražila još jedno mišljenje već ako mala reagira na zvukove

  49. #249

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Königstein
    Postovi
    5

    Početno

    [QUOTE=ZVJEZDICA-dali postoji da odete kod nekog drugog na drugo mišljenje a pedijatar ti triba dat savjet jer on prati tvoje dijete,a logika ti nalaže da je bolje aparatiće prije da se nauči uz njih govorit ali ja bih na tvom mjestu tražila još jedno mišljenje već ako mala reagira na zvukove [/QUOTE]

    Mi smo vec bili na drugom misljenju kod privatne pedaudiologinje i ona nam je rekla da ostecenja poput ovog koje ima Lena prije godinu dana se ne bi ni odkrilo jer nije se radio skrining za sluh bez indikacija.

    U principu rekla je da aparatici nemogu skoditi ali da vjeruje da ce i bez njih razviti govor bez vecih problema.

    Lena reagira na zvukove i to reagira bas onako ko po knjigama. Da nije bilo tog skrininga ne bi ni primjetili da nesto sa sluhom ne stima.

    Naravno da ne zelim djetetu uskratiti nista i zelim joj samo najbolje ali iskreno dijagnoza blagog ostecenja mi nije bas jasna. Nitko od doktora i audiologa nam nemoze objasniti kako ona to tocno ne cuje ili ti sto cuje a sto ne pa je malo teze odluciti sto napraviti u ovom trenutku.

  50. #250
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa Vidi poruku
    Ally jel ima novosti? Kako je malecki?
    Ally, što se događa? drži se draga.

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •