Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 253

Tema: HZJZ pomaže u promociji privatne firme, a preko leđa naše djece???

  1. #51
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Što se tiče otkrivanja tople vode....

    Ovdje je tekst od prije dvije godine u kojem ZJZ Grada Zagreba "Dr. andrija Štampar" piše o tada postojećim smjernicama za školsku djecu (2011. godina):
    http://www.stampar.hr/PrehranaUOsnovnim?dm=2

    Ovdje je člančić HZJZ-a koji govori o tada postojećim prehrambenim smjernicama za školsku djecu (2004. godina):
    http://zdravlje.hzjz.hr/clanak.php?id=12449

    A bilo ih je i ranije, ali ih ne mogu sa pronaći na internetu.

    Zar su sve te ranije smjernice govorile da se djecu treba toviti noćnim obrocima????? Pa će sad novi pametniji stručnjaci ispravljati pogreške prethodnih koje su dovele do debljanja mlade nam nacije?

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nije bio nitko od nas
    skup nije bio javno oglašen
    bio je za one koji imaju pojma o čemu se tu govori

    mi nemamo

  3. #53
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ne znam kaj da mislim o tome.
    Možda te žitarice za doručak nisu ni tako nezdrave kako ih ovdje prikazujete, ali siguran sam da one Nest***-ove nisu ni po čemu bolje od Kellog's-ovih, Viverinih, Familia, Podravkinih ili bilo koje druge firme.

    Zato je to stvarno malo....

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nisi shvatio
    ovdje je ngovno bilo samo povod
    potpuno je svejedno tko je proizvođač smeća
    ali nije svejedno s kime HZJZ potpisuje partnerstva
    sada je bio n...
    svejedno kako se zove
    ime ionako nije bitno, kad je bitna samo lova

  5. #55
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda te žitarice za doručak nisu ni tako nezdrave kako ih ovdje prikazujete,
    šališ se, jelda?
    reci da se šališ

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kaj da mislim o tome.
    Možda te žitarice za doručak nisu ni tako nezdrave kako ih ovdje prikazujete, ali siguran sam da one Nest***-ove nisu ni po čemu bolje od Kellog's-ovih, Viverinih, Familia, Podravkinih ili bilo koje druge firme.

    Zato je to stvarno malo....
    Kad zakljucis da su zdrave ( a ne toliko nezdrave) i da je apsolutno moralno i ok gurati jednu firmu pod kapu zavoda za JAVNO zdravstvo, javi se ponovo. Sad još nisi potpuno siguran.

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    šališ se, jelda?
    reci da se šališ
    Bojim se da ne.

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma dajte, dosadno mu je, nije mu zanimljiva tema o HS na ireligioznom pa tu bocka

  9. #59
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    šališ se, jelda?
    reci da se šališ
    Ne šalim se. Stvarno nemam pojma koliko su zdrave ili nezdrave.

    Ali opet ponavljam isto: Pretpostavljam da su sve te žitarice podjednako (ne)zdrave. Teško mi je vjerovati da su baš od te jedne firme zdravije od svih ostalih i da postoje uvjerljivi dokazi za to da su baš njihove žitarice zdravije od ostalih (takvi dokazi bi mi bili opravdanje za raditi skup upravo s njima).

    Kad zakljucis da su zdrave ( a ne toliko nezdrave) i da je apsolutno moralno i ok gurati jednu firmu pod kapu zavoda za JAVNO zdravstvo, javi se ponovo. Sad još nisi potpuno siguran.
    OK. Imaš pravo. Do daljnjega šutim na ovoj temi jer nemam dovoljno informacija da bih to zaključio.

  10. #60
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ma dajte, dosadno mu je, nije mu zanimljiva tema o HS na ireligioznom pa tu bocka
    ireligiozni topic je već odavno postao dosadan.

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    N

    Ali opet ponavljam isto: Pretpostavljam da su sve te žitarice podjednako (ne)zdrave. Teško mi je vjerovati da su baš od te jedne firme zdravije od svih ostalih i da postoje uvjerljivi dokazi za to da su baš njihove žitarice zdravije od ostalih (takvi dokazi bi mi bili opravdanje za raditi skup upravo s njima).
    ček, ček... ti si zapravo na našoj strani
    i pitaš se zašto bi HZJZ išao u pakt s njima?

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    još jedan od veeeelikih promašaja ovog ministarstva

    baš upadaju u oči

    hm, nije to ni loše, znati im ćud

  13. #63
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ček, ček... ti si zapravo na našoj strani
    i pitaš se zašto bi HZJZ išao u pakt s njima?
    rekla mi je sirius nek se ne javljam dok ne budem siguran da je to super....... pa sad šutim. Ali ne kužim zašto se drugi koji ne misle da je to super smiju javljati.

    A samo ja moram misliti kako je to super da bih pisao....
    Posljednje uređivanje od mujica : 20.03.2013. at 23:26

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    uh, dok ja odgovorim, zakuha se rasprava

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    rekla mi je sirius nek se ne javljam dok ne budem siguran da je to super....... pa sad šutim. Ali ne kužim zašto se drugi koji ne misle da je to super smiju javljati.

    A samo ja moram misliti kako je to super da bih pisao....
    aj, ne budi plačimačak :mig:

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    rekla mi je sirius nek se ne javljam dok ne budem siguran da je to super....... pa sad šutim. Ali ne kužim zašto se drugi koji ne misle da je to super smiju javljati.

    A samo ja moram misliti kako je to super da bih pisao....
    Moraš imati mišljenje , kakvo god. Ne smijes biti zbunjen. Kako da raspravljamo kad nisi zauzeo stav? Pogledaj ne kojem smo podforumu.

  17. #67
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    (plačipičak)

  18. #68
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    nego, ipak bih pitao.... s obzirom da nitko nije bio na skupu, kako znamo da HZJZ-ovci nisu govorili upravo no što piše u Rodinom prosvjednom pismu (da je bolje nasjeckati voće u nezaslađene žitarice nego kupovati šarene kutije)?

    (doduše, to bi bilo otkrivanje tople vode, jer su i ranije smjernice tako govorile, ali ne bi nikoga ovdje ljutilo)

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a Laurre J-Z je tamo bila kao padobranac, ne?

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    nego, ipak bih pitao.... s obzirom da nitko nije bio na skupu, kako znamo da HZJZ-ovci nisu govorili upravo no što piše u Rodinom prosvjednom pismu (da je bolje nasjeckati voće u nezaslađene žitarice nego kupovati šarene kutije)?

    (doduše, to bi bilo otkrivanje tople vode, jer su i ranije smjernice tako govorile, ali ne bi nikoga ovdje ljutilo)
    Oooo, sigurna sam da i jesu to govorili.
    pretpostavljam prije ili poslije predstavnice (kršitelj koda)a koja je također govorila o naporima kompanije da smisle proizvod koji ima manje secera od 35 g na sadašnjih 100g, ali pretpostavljam da je taj dio zaobisla.
    Šteta sto proizvod još nisu smislili jer bi sigurno podijelili reklamne uzorke prisutnima.
    istina, možda je nekom palo na pamet da proizvod postoji samo bez zvucnog imena i reklame, jer zganci no name proizvodaca i jabuka bake slavice sa placa , nema zvučno ime i sarenu ambalažu.


    Nedavno mi je sin imao turnir iz hokeja pod nazivom "doping nije hokej" , glavni sponzor jedna poznata farmacetska kuća. Sve je bilo prepravljeno njihovim reklamama, u tombolama su bile njihove reklame, imena lijekova i njihov način upotrebe , reklamne olovke, biljeznice, majice , čaše . Meni je to bilo smiješno, bacila sam okladu da li ćemo u tombolama dobiti možda i koji reklamni uzorak lijeka za smirenje ili steroida.
    Ok,to je bilo mali nevažni turnir za koga su roditelji iz malog nevaznog kluba tražili sponzore, to neznanje i nemogućnost da nadu nekog drugog oprastam.

    Ali HZJZ bi trebao znati puno bolje kakva se poruka šalje ako pričaš jedno, a radiš drugo. Zapravo čak i ne radiš drugo, nego direktno dajes do znanja da proizvođač i proizvod koji stoji ( i prezentira ) kraj tebe spada u poželjnu kategoriju o kojoj pričaš . A ne moze spadati da se na trepavice postavši .

  21. #71
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mujica ja se nadam da su govorili ono sto se i ocekivalo od njeih, vocu i sl.
    ali ono sto je probelm:
    Stručni skup pod nazivom Ukusan i hranjiv doručak svakog jutra održan je danas u Školi narodnog zdravlja "Andrija Štampar" u organizaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i N e s t l é žitarica
    meni je isto bio to taj proizvodajc ili pak neko od kojih si ti naveo, mogla je biti i Podravka, pa da bar imamo propagandu domacoj industriji.
    probelm je to sto za doticnog proizvodaca kao i bilo kojeg drugo svi znamo da im je udio secera previsok. pa niko se ne laze da je to zdrava hrana.
    to mi dodje kao da Prijatelji zivotinja i Gavrilovic narave skup o odnosu zivotinja i mesne industrije. skup je cijeli lijepo organiziran, sve sto tamo govore se svi slazu, ali zasto bas ekipa iz mesene industrije, nije li im ona i glavni kamen smutnje.

  22. #72
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    N e s t l e već neko vrijeme ulazi u hrvatske škole, skupa s Hrvatskim školskim športskim savezom promovira zdrav život. Akcija se zove Vrtim zdravi film (mislim).

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kad tebe vidim na ovom topicu zapitam se ako su vec odlucili prodavati sr...e zasto se nisu odlucil na domace?
    mislim, bar da se pokriju lokalpatriotizmom. ovako ni to nisu u stanju bili
    Da, fakat si u pravu!

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zbljuv.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    N e s t l e već neko vrijeme ulazi u hrvatske škole, skupa s Hrvatskim školskim športskim savezom promovira zdrav život. Akcija se zove Vrtim zdravi film (mislim).
    A bila je na tv (ne znam kojem kanalu) neka dokumentarna emisija o tome, pa su prikazali kako to funkcionira u siromašnim zemljama Južne Amerike. Isto ovako - država podupire kroz svoje kanale ulaz multikompanija. I nitko se ne zapita je li to moralno... Robovlasništvo nije nikada prestalo postojati,samo je promijenilo oblik. Živimo u iluziji slobode.

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    N e s t l e već neko vrijeme ulazi u hrvatske škole, skupa s Hrvatskim školskim športskim savezom promovira zdrav život. Akcija se zove Vrtim zdravi film (mislim).
    da
    njihovi partneri u provođenju programa su: Hrvatski Zavod za javno zdravstvo i Hrvatski školski športski savez; a projekt su podržali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Agencija za odgoj i obrazovanje.


    kakva država!

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da
    njihovi partneri u provođenju programa su: Hrvatski Zavod za javno zdravstvo i Hrvatski školski športski savez; a projekt su podržali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Agencija za odgoj i obrazovanje.


    kakva država!
    Uffff, zašto me to ne čudi?

    Djecu se odgaja konzumeristički još od pelena. Da kupuju što im se kaže i da ne misle svojom glavom.

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Peterlin, mudra ženo...
    Prikupi ovih par rečenica koje si napisala, dodaj još koju... i ne bilo ti teško poslati na mail hzjz

  29. #79
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da
    njihovi partneri u provođenju programa su: Hrvatski Zavod za javno zdravstvo i Hrvatski školski športski savez; a projekt su podržali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Agencija za odgoj i obrazovanje.


    kakva država!
    Kaj, stvarno?

  30. #80
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    daj, mujice, nismo svi pametni ko ti
    imam se pravo svakoga dana čuditi sve više

  31. #81
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mislim da je totalno nebitno za cijelu priču jesu li i koliko ove pahuljice zdrave ili ne zdrave, bitno je da država pogoduje privatnim kompanijama "besplatno" ih reklamirajući i dajući im potporu.
    Kao što kaže Peterlin "iluzija slobode"

  32. #82
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa, jako je bitno i to što nisu zdrave
    da su zdrave, rekli bismo kako javna ustanova žrtvuje svoju neovisnost kako bi djeci priskrbila najbolje
    ovako možeš misliti samo jedno

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ma oboje je bitno i ne znaš što više bode oči - da si jedna državna ustanova takve reputacije dozvoli da služi privatnoj kompaniji za reklamu, ili to da se na istom skupu promovira zdrav doručak i govori o pretilosti kod djece a onda se ovi hvale da su silnim naporima uspjeli smanjiti količinu šećera u pahuljicama

  34. #84
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    daj, mujice, nismo svi pametni ko ti
    imam se pravo svakoga dana čuditi sve više
    Pa i ja se iskreno čudim. Kako se ne bavim prehranom, nisam to ni mogao znati. Ali sad kad čujem tu informaciju, malo se čudim.

  35. #85
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako se čudiš, evo ti cijeli tekst

    http://www.(kršitelj koda).hr/csv/nutrition/vrtim

    Nestlé Healthy Kids program, prvi put lansiran 2009. godine, predstavlja sastavni dio našeg nastojanja da poboljšamo prehranu na globalnoj razini. Cilj Nestlé Healthy Kids programa je podići svijest o prehrani, zdravlju i zdravom životu te popularizirati tjelesnu aktivnost među osnovnoškolcima diljem svijeta.
    Do kraja 2011. godine u Healthy Kids programu sudjelovalo je više od 6 milijuna djece u 65 programa održanih u 60 zemalja diljem svijeta. U budućnosti Nestlé planira provesti Healthy Kids program u svim zemljama u kojima posluje.
    Prošle su godine Hrvastka i Srbija postale dio ove globalne mreže, a ove će im se godine pridružiti i Bosna i Hercegovina.
    Svi Healthy Kids globalni programi različiti su u dizajnu (posebno su prilagođeni specifičnim potrebama svake zemlje), ali podliježu istim kriterijima. U tom duhu, kroz naše programe VrtimZdraviFilm (HR), ZdravoRastimo (RS) and Zdravo! (BA) učimo osnovnoškolce (7. razred) prednostima zdravog života. Naglasak je stavljen na edukaciju o prehrani i promociju tjelesne aktivnosti.

    Sadržaj je razvijen od strane vjerodostojnih stručnjaka, a promocija Nestlé proizvoda strogo zabranjena. Svi navedeni programi imaju potporu resornih ministarstava (Ministarstvo zdravlja, Ministarstvo obrazovanja i sporta) s ciljem građenja dugoročnih partnerstva s nevladinim udrugama, državnim zdravstvenim organima i udrugama te nacionalnim sportskim organizacijama.

    Prošle je godine gotovo 1500 djece iz Hrvatske i Srbije sudjelovalo u pilot projektu gdje je razina njihovog osnovnog znanja o prehrani povećana za 20%. Ove će godine više od 4000 djece iz regije profitirati ovim programom. Obraćajući se djeci u dobi kada tek stvaraju svoje stavove i obrasce ponašanja, naš program im može pomoći da razviju pozitivne navike koje će ih pratiti tijekom čitavog života.

    Naši partneri u provođenju programa su: Hrvatski Zavod za javno zdravstvo i Hrvatski školski športski savez; a projekt su podržali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Agencija za odgoj i obrazovanje. Svi edukativni materijali izrađeni su od strane nutricionista iz Vitaminoteke.

  36. #86
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da
    njihovi partneri u provođenju programa su: Hrvatski Zavod za javno zdravstvo i Hrvatski školski športski savez; a projekt su podržali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Agencija za odgoj i obrazovanje.


    kakva država!
    Pa jel' se može ta priča razvaliti preko prijateljskih novinara?

  37. #87
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma oboje je bitno i ne znaš što više bode oči - da si jedna državna ustanova takve reputacije dozvoli da služi privatnoj kompaniji za reklamu, ili to da se na istom skupu promovira zdrav doručak i govori o pretilosti kod djece a onda se ovi hvale da su silnim naporima uspjeli smanjiti količinu šećera u pahuljicama
    Nisu JOS uspjeli smanjiti , ali se trude. Kažu da bi mogli smanjiti ( ne kažu iz kojih i koliko) do 2015.

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    ahahaha još bolje

  39. #89
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    A zašto je samo meni čudna izjava tele L. Pollak iz HZJZ-a da MZ i HZJZ "pokrenuli izradu Prehrambenih smjernica za prehranu učenika u osnovnim školama" u svjetlu činjenice da iste smjernice već dugo postoje ?

    http://www.vasezdravlje.com/obavijesti/opsirnije/582

  40. #90
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nije me dovoljno dugo bilo da iskreno mogu reći da si mi nedostajao Mujice

    Citiraj Mujica prvotno napisa
    Možda te žitarice za doručak nisu ni tako nezdrave kako ih ovdje prikazujete
    A ja se čudim što ljudi "s ceste" hrane djecu tim govnima i kontaju da su zdrava (isto kao i Monte od Zotta, Nutella, ili bilo koja druga zašećerena pizdarija koja se na televiziji prezentira kao zdraaaaaava jer ima kaaaalcija u seeeebiiii), o bemu miša, pa ako ti kao zdravstveni radnik možeš reći ovo gore za nešto što ima 35gr šećera na 100 gr i prezentirano je kao obrok (a ne poslastica!), nema nade za običan puk... : odoh se samoubiti:
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 21.03.2013. at 10:09

  41. #91
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto je samo meni čudna izjava tele L. Pollak iz HZJZ-a da MZ i HZJZ "pokrenuli izradu Prehrambenih smjernica za prehranu učenika u osnovnim školama" u svjetlu činjenice da iste smjernice već dugo postoje ?

    http://www.vasezdravlje.com/obavijesti/opsirnije/582
    Pa nije nam čudna , nego nam je jako sumnjiva. I pitamo se u kojem smjeru bi oni mijenjali smjernice? Možda bi htjeli biti malo fleksibilniji prema onima koji se toliko trude napraviti proizvod koji bi se uklapao u racunice ?

  42. #92
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto je samo meni čudna izjava tele L. Pollak iz HZJZ-a da MZ i HZJZ "pokrenuli izradu Prehrambenih smjernica za prehranu učenika u osnovnim školama" u svjetlu činjenice da iste smjernice već dugo postoje ?

    http://www.vasezdravlje.com/obavijesti/opsirnije/582
    Istina, zanimljivo. Nije se ništa mijenjalo, sve je to postojalo prije? Ne pratim koliko dugo se bave izradom tih smjernica pa fakat ne znam.

  43. #93
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ako se čudiš, evo ti cijeli tekst

    http://www.(kršitelj koda).hr/csv/nutrition/vrtim

    Nestlé Healthy Kids program, prvi put lansiran 2009. godine, predstavlja sastavni dio našeg nastojanja da poboljšamo prehranu na globalnoj razini. Cilj Nestlé Healthy Kids programa je podići svijest o prehrani, zdravlju i zdravom životu te popularizirati tjelesnu aktivnost među osnovnoškolcima diljem svijeta.
    Do kraja 2011. godine u Healthy Kids programu sudjelovalo je više od 6 milijuna djece u 65 programa održanih u 60 zemalja diljem svijeta. U budućnosti Nestlé planira provesti Healthy Kids program u svim zemljama u kojima posluje.
    Prošle su godine Hrvastka i Srbija postale dio ove globalne mreže, a ove će im se godine pridružiti i Bosna i Hercegovina.
    Svi Healthy Kids globalni programi različiti su u dizajnu (posebno su prilagođeni specifičnim potrebama svake zemlje), ali podliježu istim kriterijima. U tom duhu, kroz naše programe VrtimZdraviFilm (HR), ZdravoRastimo (RS) and Zdravo! (BA) učimo osnovnoškolce (7. razred) prednostima zdravog života. Naglasak je stavljen na edukaciju o prehrani i promociju tjelesne aktivnosti.

    Sadržaj je razvijen od strane vjerodostojnih stručnjaka, a promocija Nestlé proizvoda strogo zabranjena. Svi navedeni programi imaju potporu resornih ministarstava (Ministarstvo zdravlja, Ministarstvo obrazovanja i sporta) s ciljem građenja dugoročnih partnerstva s nevladinim udrugama, državnim zdravstvenim organima i udrugama te nacionalnim sportskim organizacijama.

    Prošle je godine gotovo 1500 djece iz Hrvatske i Srbije sudjelovalo u pilot projektu gdje je razina njihovog osnovnog znanja o prehrani povećana za 20%. Ove će godine više od 4000 djece iz regije profitirati ovim programom. Obraćajući se djeci u dobi kada tek stvaraju svoje stavove i obrasce ponašanja, naš program im može pomoći da razviju pozitivne navike koje će ih pratiti tijekom čitavog života.

    Naši partneri u provođenju programa su: Hrvatski Zavod za javno zdravstvo i Hrvatski školski športski savez; a projekt su podržali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Agencija za odgoj i obrazovanje. Svi edukativni materijali izrađeni su od strane nutricionista iz Vitaminoteke.
    Meni,iskreno ovo uopće nije jako sporno.
    Nrp. Govorit će djeci o zdravoj prehrani i važnosti tjelovježbe i zabranjeno je reklamirati proizvode dotičnog proizvođača. To je OK.

    Jedino mi je problematičan dio da su edukativne materijale izradili nutricionisti iz Vitaminoteke. To mi je jako, jako sumnjivo. S njima se ne bih volio družiti.
    Posljednje uređivanje od mujica : 21.03.2013. at 10:13

  44. #94
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, zanimljivo. Nije se ništa mijenjalo, sve je to postojalo prije? Ne pratim koliko dugo se bave izradom tih smjernica pa fakat ne znam.
    npr.

    http://zdravlje.hzjz.hr/clanak.php?id=12449

  45. #95
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    odoh se samoubiti:
    i ti si meni jednako nedostajala.

  46. #96
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Možda prehrambene smjernice ne postanu valjane dok ih ne potvrdi neki sponzor

  47. #97
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa, jako je bitno i to što nisu zdrave
    da su zdrave, rekli bismo kako javna ustanova žrtvuje svoju neovisnost kako bi djeci priskrbila najbolje
    ovako možeš misliti samo jedno
    Pa ja osobno sve što je prerađeno i tretirano na bilo kakav način smatram nezdravim, uključujući recimo i kruh iz pekare ili rajčice iz nekog trgovačkog lanca, što se mnogi ne bi složili...

    Npr. ima i akcija 5 na dan jednog trgovačkog lanca koju baš i ne podržavam, a kojoj su potporu također dale neke institucije. Ideja je dobra, ali mislim da njihovo voće i povrće nije zdravo.

    Eto, toliko. Zato mi je nebitno u cijelog priči jesu li te pahuljice "zdrave", jer nam u puno stvari prodaju maglu.

  48. #98
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    i ti si meni jednako nedostajala.

  49. #99
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja osobno sve što je prerađeno i tretirano na bilo kakav način smatram nezdravim, uključujući recimo i kruh iz pekare ili rajčice iz nekog trgovačkog lanca, što se mnogi ne bi složili...
    A što vi onda jedete doma?

    Nije li to malo pretjerano izbjegavati kruh iz pekare? (za paradajze se slažem da su odvratni u trgovačkim lancima, ali su jeftiniji od onih na placu)

  50. #100
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ne kužim onda.. to vidno postoji od 2004, sad se reinventa wheel pod vodstvom gđe Milanović ili što?

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •