Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 253

Tema: HZJZ pomaže u promociji privatne firme, a preko leđa naše djece???

  1. #101
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    Nije li to malo pretjerano izbjegavati kruh iz pekare? (za paradajze se slažem da su odvratni u trgovačkim lancima, ali su jeftiniji od onih na placu)
    Nije pretjerano

  2. #102
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Drage Rodine, vi ste se jezikom razmahale na ovu šokantmu temu. Ako moj unuk u školi bude morao jesti te šarene otrovne medvjediće, ja ću pomisliti da vi niste učinili sve što je u vašoj moći. Da ne ispadne obrnuto, ja sam upravo nazvala tu Službu za promicanje zdravlja gđe dr. S. M. Milanović. Htjela sam ju samo pitati da li ona svojoj djeci za doručak daje (kršitelj koda) žitarica (čisto radi orijetacije? Prespajali su me četiri puta (krivi ili promijenjen broj), da bi me mlade suradnice savjetovale da najbolje da napišem mail direktno dr Sanji Musić (s.music@hzjz.hr). Međutim na stranici Službe kao kontakt piše e-mail: sanja.music@hzjz, pa i to treba provjeriti. Moj prijedlog je da Roda uz podršku te Službe organizira ogledne radionice pripreme doručka za djecu na zdraviji način. Rado ću se uključiti spravljajući palentu sa tahinijem i alfa alfa klicama u zobenom mlijeku.

  3. #103
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Drage Rodine, vi ste se jezikom razmahale na ovu šokantmu temu. Ako moj unuk u školi bude morao jesti te šarene otrovne medvjediće, ja ću pomisliti da vi niste učinili sve što je u vašoj moći.
    Sad ćemo još popljuvati nas koji smo JEDINI u Hrvatskoj ukazali na ovo i pozvali druge da nam se pridruže u ovoj borbi?

    Svaka čast na reakciji upućenoj Sanji

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja bih isto voljela da gđa Milanović odgovori daje li djeci šećerne medvjediće za doručak, jer kad je podučavala nas pučane o tome kako se lako i jeftino zdravo hraniti nije tako nešto spominjala - dapače samo vodu i integralni kruh koji jest skuplji ali duže traje nego bijeli.

  5. #105
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih isto voljela da gđa Milanović odgovori daje li djeci šećerne medvjediće za doručak, jer kad je podučavala nas pučane o tome kako se lako i jeftino zdravo hraniti nije tako nešto spominjala - dapače samo vodu i integralni kruh koji jest skuplji ali duže traje nego bijeli.
    Mo'š mislit što daje

  6. #106
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Moj prijedlog je da Roda uz podršku te Službe organizira ogledne radionice pripreme doručka za djecu na zdraviji način. Rado ću se uključiti spravljajući palentu sa tahinijem i alfa alfa klicama u zobenom mlijeku.
    e, bako, bako..... jadni tovji unuci.... što moraju jesti
    kad vidim alfa alfa klice, diže mi se i želudac i kosa na glavi. to je tek nezdravo i opasno. A za tahinije ne znam ni što su.
    A čemu zobeno mlijeko? Što fali kravljem?
    Stvarno se ovdje malo pretjeruje.

    Kužim da nije zdravo djecu toviti šečerom. Ali mijenjati kravlje mlijeko nekakvim zobenim i hraniti ih degutantnim i prljavim alfa alfa klicama. Pa ne jesti kruh iz pekare (nego valjda iz frizerskog salona?) je stvarno pretjerivanje

    (ja bi žgance s vrhnjem. i špek s lukom)
    Posljednje uređivanje od mujica : 21.03.2013. at 10:31

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Naravno da su tahini i alfa alfa klice pretjerivanje u smislu da se takva hrana nikad neće a i ne treba nuditi u školama - ali mujice, nije to Roda napisala nego evo jedna korisnica koja se možda tako hrani (što je OK) - Rodina reakcija je zaista pirmjerena i bez ikakvog pretjerivanja i naglasak stavlja na običnu, svakodnevnu, svakome dostupnu, jeftinu, "domaću" i neprerađenu hranu - a u tom smjeru su išle i poduke gđe Milanović po novinama; pa je zato još neukusnije što ona nakon toga sudjeluje u nečemu ovakvome.

  8. #108
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    (ja bi žgance s vrhnjem. i špek s lukom)
    I ja isto, al bez kruha

  9. #109
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    i naglasak stavlja na običnu, svakodnevnu, svakome dostupnu, jeftinu, "domaću" i neprerađenu hranu - a u tom smjeru su išle i poduke gđe Milanović po novinama; pa je zato još neukusnije što ona nakon toga sudjeluje u nečemu ovakvome.
    Da živim sto godina, ne kužim zašto su se dali navući na ovo? Koji interes imaju od toga što su ovo odradili s nekim tko ne da ne proizvodi to o čemu oni pričaju, nego ne proizvodi ni blizu... Jesu novce dobili oni? Jel (kršitelj koda) odlučio nešto financirati što im treba? Koji je razlog?

  10. #110
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ćemo još popljuvati nas koji smo JEDINI u Hrvatskoj ukazali na ovo i pozvali druge da nam se pridruže u ovoj borbi?
    Primijetiš, reagiraš i dobiješ po glavi! Lijepo.

    Možda da ipak naglasimo, u obranu RODE i Roda, da je molba za sastanak na temu prehrane u vrtićima i školama poslana spomenutom uredu prije ove, nazovimo, afere. No od njih ni a ni b. Reakcija na rodinu portalu, ova rasprava, tekst u Glasu Istre, uskoro nadamo se i u drugim novinama, sve su to Rode napravile (i pritom su probdijele tri noći).

    Bako, Vi ste barem do sada razumno reagirali i uglavnom podržavali Rodine napore. Kako to da odjednom prozivate i ne želite vidjeti sve do sada učinjeno? Do sada čitamo SAMO Rodine reakcije na ovu temu. Gdje su drugi? Gdje su roditelji? Gdje su roditelji Vašeg unuka? Ako nešto jesu, skidam kapu, ali 99,9% drugih nije. Gdje su škole i vrtići? Zdravstveni djelatnici? Što su oni napravili? Zato bi bilo lijepo da kažete hvala Rodama što su barem skrenule pozornost javnosti na ovo (a to nije jedino što rade, uvjeravam Vas!).

    Nemam običaj pisati ovakve postove, ali me posebno zabolio baš zato što dolazi od Vas.

  11. #111
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    e, bako, bako..... jadni tovji unuci.... što moraju jesti
    kad vidim alfa alfa klice, diže mi se i želudac i kosa na glavi. to je tek nezdravo i opasno. A za tahinije ne znam ni što su.
    A čemu zobeno mlijeko? Što fali kravljem?
    Stvarno se ovdje malo pretjeruje.

    Kužim da nije zdravo djecu toviti šečerom. Ali mijenjati kravlje mlijeko nekakvim zobenim i hraniti ih degutantnim i prljavim alfa alfa klicama. Pa ne jesti kruh iz pekare (nego valjda iz frizerskog salona?) je stvarno pretjerivanje

    (ja bi žgance s vrhnjem. i špek s lukom)
    X

  12. #112
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Malo ću skrenuti s teme hrane, na HZJZ - prije par godina sam ih zvala i pisala vezano uz drugi problem, a taj je mjerenje koncentracije peludi u zraku. Oni ju debelo prekasno počnu mjeritri. Tada još nisam znala kada djetetu trebam početi davati lijekove za astmu, pa sam mislila da se mogu na njih osloniti. Uzalud.
    U međuvremenu sam naučila kada trebam početi, a i locirala sam stabla po gradu (ona koja smetaju djetetu) pa samo pogledam na stablo.

  13. #113
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    tekst u Glasu Istre,
    http://www.glasistre.hr/vijesti/hrva...orucak--393652

  14. #114
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Drage Rodine, vi ste se jezikom razmahale na ovu šokantmu temu. Ako moj unuk u školi bude morao jesti te šarene otrovne medvjediće, ja ću pomisliti da vi niste učinili sve što je u vašoj moći.
    Draga bako...

    već nekoliko dana i noći, Rodine volonterke sastavljaju pisma, kontaktiraju, zovu, upiru, pišu...
    Ali, u ovoj državi nad popom nema pop.
    Kome biste se Vi obratili?
    Sve krovne kuće koje bi trebale biti uključene, dijelom su ovoga pakta.

    A pisma koje ravnateljica HZJZ šalje su toliko nadmena, nekulturna i patronizirajuća, da čovjek ne zna što bi im rekao.
    Pogotovo kada napišu da je u tim proizvodima jako puno prirodnih šećera.

    Mi ćemo napraviti još puno toga, ali nam treba pomoć svih vas.

  15. #115
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

  16. #116
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja se osjecam jadno,
    ja koja sam zavrsila neki fakultet, na kojem se uci puno o preharni, nije mi jasno da oni isto ne reagiraju. Kog vraga radi nutricionisticka struka.
    Vitaminoteka ima lijepi banner doticnih i sta di ih pitas, a znam da su slusali iste stvari kao i ja. valjda im se nije primilo dobro.

    sve u svemu ovo je tuzno. a pogotovo kad vidis da svi koji bi nas trebali zastiti su stali uz tu tvrtku. i kome se zaliti?
    pa nije ovo jedan obicni pero odrzao isred svog ducana, ovo je napravljeno s nurticionistima, lijecnicima i njima krovnim ustanovama

    a prica da oni pokusavaju smanjiti secer i sol i da su zbog toga s njima u akciji, mi je u rangu da Coca cola pokusava smanjiti kolicinu secera pa cemo s njima u akciju umjesto s nekim ko flasira obicnu vodu.

    nisam ni za flasiranu vodu, ali ipak za usporedbu.

  17. #117
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa daj im piši
    i potpiši se titulom

  18. #118
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Super!
    Nadam se da ce i drugi mediji reagirati na priopćenje Roda.
    Mozemo li jos na koji način pomoći da se cuje glas naroda osim pisanjem na navedene adrese?

  19. #119
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma svaka čast. to i jest glavna uloga civilnog društva. ukazati na ovakve nepravilnosti. :respect:

    ne mogu reći da se ne nađu na našem meniju, al zna se što je zdravo, a što nije. plus, što je netko rekao, mogli su bar podravku promovirati, a ne (kršitelj koda).
    ovako ćemo stvarno doći do onih odvratnih kutija iz američkih filmova. koje, srećom, za sad još uvijek, u svijesti prosječnog hrvatskog potrošača, izazivaju gadost. kao i alfa alfa klice.

    i treba raditi na tome da tako i ostane. a ko drugi bi trebao raditi na tome nego javno zdravstvene ustanove.

  20. #120
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pisala Sanji. Priupitala je par stvari i to sa sluzbenog maila, to uvijek pali, lol.
    Pokusala nagovoriti jednu novinarku da se bavi ovime.
    Pisala sam i Min. soc. politike za slučaj oko Brdovca.

    Treba li jos koga nesto pitati, upozoriti, kritizirati, danas sam u formi

  21. #121
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Super!
    Nadam se da ce i drugi mediji reagirati na priopćenje Roda.
    Mozemo li jos na koji način pomoći da se cuje glas naroda osim pisanjem na navedene adrese?
    Pošaljite cirkularni mail na svoje frendove. Bitno je da se ova info proširi na što više ljudi. Zamolite i njih da pišu tim institucijama i traže pojašnjenje.

    hvala

  22. #122
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da ću i ja štogod napisat, baš je ovo bljak. Hvala na reagiranju!

  23. #123
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo info sa Rodine FB stranice

    možete im pisati na:

    Voditeljica Službe za javno zdravstvo
    Dr. sc. Sanja Musić Milanović, dr. med.
    sanja.music@hzjz.hr

    ravnateljica@hzjz.hr
    milivoj.jovancevic@zg.htnet.hr
    socijalna.medicina@hzjz.hr





  24. #124
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Neki portali koji su popratili naše priopćenje od jutros

    http://www.vecernji.hr/vijesti/zasto...-clanak-527516

    http://www.glasistre.hr/vijesti/hrvatska/roda-(kršitelj koda)ove-zitarice-nisu-zdrav-dorucak--393652

    http://www.parentium.com/prva.asp?clanak=37491#axzz2OAsBghVf

    http://www.kupac.hr/vijesti/vasa-pitanja/reakcija-udruge-roda-(kršitelj koda)-i-profit-ispred-zdravlja-djece.aspx

    http://www.poslovni.hr/hrvatska/zasto-je-hzjz-suorganizirao-skup-o-zdravom-dorucku-s-(kršitelj koda)om-234830

    http://reporter.com.hr/271960-zasto-je-hzjz-suorganizirao-skup-o-zdravom-dorucku-s-nestlom.html
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 21.03.2013. at 14:12

  25. #125
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    [FONT=arial][COLOR=#323D4F]Neki portali koji su popratili naše priopćenje od jutros
    Lijepo što prate, ali bi još ljepše bilo da izraze i svoje mišljenje o tome... ako se ne drže kompetentnim da pričaju o sadržaju doručka, onda bi bar trebali komentirati ovo slizavanje HZJZ i korporacije, ma koja bila. To im je posao, je li...
    Posljednje uređivanje od Mojca : 21.03.2013. at 14:21

  26. #126
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Slažem se.. valjda ćemo doći i do toga. Za početak ljudi moraju vidjeti što se radi, a i HZJZ vidjeti da ljudi nisu ovce. Uz vašu pomoć, nadamo se uspjehu

  27. #127
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    Mi ćemo napraviti još puno toga, ali nam treba pomoć svih vas.
    ja cu razgovarati s prijateljicom novinarkom, ona obozava ovakve teme, jeste vi rode zainteresirane za gostovanje u radijskoj emisiji?

  28. #128
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nakon tisuća izjava, uživo i snimljenih, nemoš to pitati

  29. #129
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zovem frendicu s hrt-a.

  30. #130
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nakon tisuća izjava, uživo i snimljenih, nemoš to pitati
    pretpostavka je majka svih za*eba, jelte?

  31. #131
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    daštaje
    mi u rodi to znamo
    LOOOOOOL

  32. #132
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ako se čudiš, evo ti cijeli tekst

    http://www.(kršitelj koda).hr/csv/nutrition/vrtim

    Nestlé Healthy Kids program, prvi put lansiran 2009. godine, predstavlja sastavni dio našeg nastojanja da poboljšamo prehranu na globalnoj razini. Cilj Nestlé Healthy Kids programa je podići svijest o prehrani, zdravlju i zdravom životu te popularizirati tjelesnu aktivnost među osnovnoškolcima diljem svijeta.
    tko im to može povjerovati, po ovome gore napisanom oni se sami bore da smanje potrošnju svojih proizvoda.

  33. #133
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Fala vam žene

  34. #134
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    sta hvala? za svoju djecu to radimo, hvala vama rode!

  35. #135
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Istina, mudro zboriš

  36. #136
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Primamo mi i nove članice

  37. #137
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    A što Apri tek mudro zbori!

  38. #138
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    da bi reč rekla

  39. #139
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Opet oftopičarim, ali moram ovo podijeliti, kad sam već pominjala "zdravo" voće i povrće https://www.facebook.com/photo.php?f...count=1&ref=nf

  40. #140
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    od kad je ta fotka?

  41. #141
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    moram reci da pocinjem suosjecati sa gdom music.
    nakon navale meilova i telefonskih poziva poslat ce dovraga i nes... i usecerene medvjedice.

  42. #142
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    moram reci da pocinjem suosjecati sa gdom music.
    nakon navale meilova i telefonskih poziva poslat ce dovraga i nes... i usecerene medvjedice.
    riječi ti se pozlatile

  43. #143
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Malo offtopic, ali je li samo meni gadljiva ova nova reklama za Argetu - odobrile mame??

    Vidjela sam, baš sugeriraju kako je "majčinski" preporučljivo zdrava... Pfuj! Inače sam svima koji mi hrane djecu zabranila da im daju paštetu ili hrenovke. Sad dodajem i ove (kršitelj koda) šarene gadosti...

  44. #144
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ćemo još popljuvati nas koji smo JEDINI u Hrvatskoj ukazali na ovo i pozvali druge da nam se pridruže u ovoj borbi?

    Svaka čast na reakciji upućenoj Sanji
    Draga anchie76, isprike na priprostom tonu mojeg posta. Ne bi pisala na vašem forumu da imam ikakove sumnje u vaš iskreni i svesrdni angažman. Trebalo je zvučati kao "što još osim riječi možete/mo poduzeti na ovu temu".

  45. #145
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih isto voljela da gđa Milanović odgovori daje li djeci šećerne medvjediće za doručak, jer kad je podučavala nas pučane o tome kako se lako i jeftino zdravo hraniti nije tako nešto spominjala - dapače samo vodu i integralni kruh koji jest skuplji ali duže traje nego bijeli.
    Mima ako je ovako o kruhu govorila gđa M., onda opet usudim se reći da je teorija jedno, a praksa drugo. Tajna dugotrajnosti kruha i nije toliko u vrsti kruha, nego u načinu pripreme. Beskvasni kruh (sa starter kvasnim tijestom) je taj koji duže traje i zdraviji je.

  46. #146
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    e, bako, bako..... jadni tovji unuci.... što moraju jesti
    kad vidim alfa alfa klice, diže mi se i želudac i kosa na glavi. to je tek nezdravo i opasno. A za tahinije ne znam ni što su.
    A čemu zobeno mlijeko? Što fali kravljem?
    Stvarno se ovdje malo pretjeruje.

    Kužim da nije zdravo djecu toviti šečerom. Ali mijenjati kravlje mlijeko nekakvim zobenim i hraniti ih degutantnim i prljavim alfa alfa klicama. Pa ne jesti kruh iz pekare (nego valjda iz frizerskog salona?) je stvarno pretjerivanje

    (ja bi žgance s vrhnjem. i špek s lukom)
    dragimujice kada vidim tvoj potpis koji budi sjećanja na moje studentske dane i koncert Zappe i ...ma piši što te volja.
    Ipak kušaj tahini (samljevi sezam) kao namaz na već rečenom kruhu i prekrij dobro ispranom djetelinom a-a iz vlastitog klijališta, pa se javi.

  47. #147
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Bako, nije stvar u okusu, ne sumnjam da je ukusno, ali alfa-alfa klice možda i nisu tako zdrave kao što se misli: http://istineilaziohrani.blogspot.co...plodova-i.html.

    I ja glasam za žgance i špek. I bez zobenog mlijeka i sličnih tvorevina. Ako već neko mlijeko, onda nepasterizirano mlijeko, ravno s farme (ili mljekomata). Što mi je dalo ideju - mljekomate u škole!

  48. #148
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajde priznajte da su alfa alfa klice i zobeno mlijeku daleko našem mentalnom sklopu (većinskom) poput najudaljenije galaksije
    ma meni se ljudi čude kad pričam o zobenoj kaši a kamoli nečem "egzotičnijem"
    u našoj šk. kuhinji jedan dan u tjednu je na meniju sendvić?!
    jedan dan čokolino?!!!!
    ma s kim da se ja borim kad oni koji o tome odlučuju i sami tako hrane svoju djecu...

  49. #149
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ajde priznajte da su alfa alfa klice .
    ja ni ne znam sta su alfa alfa klice

  50. #150
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    vidim da nisu ni uobicajne na nasem podnevlju
    za ostale informinrane poput mene Wiki kaze

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •