Malac ima 16 mjeseci, isključivo je dojen prvih 6 mj, pa smo uveli dohranu, nije nikad imao ni dudu ni bočicu.
Do prije tri dana je sisao bez ikakvih problema, nekoliko puta preko dana - primio bi me za ruku, "mama, cici!" i odveo u sobu; te obavezno za uspavljivanje dnevno i noćno, i, naravno, nekoliko puta po noći.
Prije tri dana, naveče prije spavanja htio je sisati na kauču ("cici tu!"), rekla sam mu - ne, idemo cicati u krevet. Otišli u krevet, i on kaže - neće cici! Onda je uslijedilo sat i pol vrištanja i plakanja jer nije nikako mogao zaspati bez cice, ali nije hitio sisati. Čim je zaspao, tražio je sisati, a sisao je i po noći. Slijedeća dva dana nije tražio sisati po danu, ponudila sam mu, nije htio otvoriti usta nego okreće glavu. Najveći problem je uspavljivanje, jer ne može zaspati, okreće glavu od cice, pa vrišti, plače, neće leći u krevet, bježi van iz sobe ... dok se konačno ne smiri uz uspavanke i maženje, pa čim zaspi, traži i sisa.
Danas je treće veče odbijanja sisanja, i sad sam se zabrinula - da li je on odlučio da više ne želi dojiti?! Čini mi se premali da bi to odlučio. Prvo dijete sam dojila 2,5 god i nije bilo sličnih problema, pa sam se nadala da će i s drugim biti tako.
Da li se netko susreo sa sličnim problemom i je li moguće da nastavi s dojenjem ili je to gotovo?