Jučer mi je srednji sin (10 godina) došao doma iz vana i kroz plač i vrištanje mi rekao da je konačno došlo vrijeme da mi nešto kaže, da on to više ne može izdržati... Trebalo mi je par minuta da ga smirim, da uopće mogu shvatiti što mi želi reči. Rekao mi je, ukratko, slijedeće: da ga jedan dječak iz susjedstva već dvije godine seksualno zlostavlja...da ga tjera da se skine i dira mu spolovilo, da ga je tražio da se slika i da ne idem sad dalje jer sam u totalnom šoku i jadu.

Kada sam pitala svoje dijete zašto mi ništa nije rekao, kako je dozvolio da to traje toliko dugo mali mi je kroz histeričan plač rekao da mu je ovaj zaprijetio da će zvati Hrabri telefon i reči da moj sin njega maltretira i da će Centar za socijalnu skrb doći po njega i odvesti ga od nas u popravni dom..da će ga tužiti svim prijateljima i reči da je bolesnik...

Prvi instinkt mi je bio otiči tom malom na vrata...ali onda sam shvatila da to baš i neće ići i da time NIŠTA neću postići. Nazvala sam svoju odvjetnicu i ova mi je rekla da odmah ujutro idem na Centar za socijalnu skrb i na taj način pokrenem postupak.

Osjećam se, između ostalog..poraženo. Tolike godine ponavljam svoj mojoj djeci da se mami i tati UVIJEK sve MOŽE I MORA reči..i sada ovo. Prestrašno mi je kada si zamišljam što je to malo biće prolazilo i šutjelo od straha da ne bude odvedeno.

Čekam da se Centar za socijalnu skrb otvori i idem tamo sa sinom prijaviti što se dogodilo. Čitala sam prošlu noć o svemu tome i našla sam da negdje piše da bi se smatralo da je počinjeno djelo seksualno zlostavljanje da počinitelj mora biti najmanje 5 godina stariji od žrtve, a taj gad ima 13 godina...

Ukoliko na Centru neće reagirati kako treba, idem na policiju podnijeti kaznenu prijavu protiv roditelja.

Suprug mi nije u Hrvatskoj, zvala sam ga sinoć i prepričala mu što je bilo. Možda je i bolje da nije tu jer mislim da bi bilo mrtvih....