Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: BICOM alergotest

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovo tvoje je medicinski priznati test alergije, radi se u večim bolnicama ili labosima. negativno je da se može dobiti pozitivna alergijska pozadina samo kod postojećih testera.

  2. #52
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da, to mozes na uputnicu dobit u bolnicama. U durdevcu ga rade za cca 200-300 kn u ambulanti. Al ak ne stave bas taj alergen na koji si alergican opet je negativan lazno.
    Ja bi rekla da je to RAST test http://hr.m.wikipedia.org/wiki/Alergija

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Hvala. Našla sam na stranicama jedne poliklinike.Košta malo manje od 3000 kn. Ne izgleda loše, s obzirom da su svi alergeni na koje i sama sumnjam ponuđeni.
    Nego, znači da teoretski mogu pitat svoju pedijatricu uputnicu za neku od bolnica u kojima se to radi? Moram li prije napraviti standardne alergotestove (iz krvi i prick) ili mogu odmah tražiti taj?
    Jelena, jesu li tvoja djeca to radila?

  4. #54
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno BICOM alergotest

    Ja sam prije trazila jos staru pedijatricu da mi napise uputnicu za rist i rast, otisla na sveti duh, izvadili krv i dobila nalaz( neg). Dakle da, trazis uputnicu za rist i rast . Na srebrnjaku to nemozes obavit tj mora te njihov dr poslat( mene nije htjela jer mi je prick neg) .i tam inzistiraju na pricku prije pa samo na neke rade rast.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 26.12.2013. at 16:26

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ima smisla ako to ne radite vi, već dobro informirani alergolog. To je cijela istina.
    Po mojem mišljenju, ImmunoCap ISAC jest jedan promašaj: probirni (screening) test na bezbroj komponentnih alergena, koji je, kako ste uočili, detaljan da detaljniji ne može biti, a s druge strane, daje vam samo semikvantitativne rezultate (tj. ocjena preosjetljivosti jest: negativna - mala - srednja - velika). To jest suvremena i korektna metoda, no, njezini vlasnici i proizvođači malo su se zaigrali tržišta, podgrijavajući baš ono što sam izrazito kritizirao: nikakav nalaz nije ujedno i relevantna alergološka činjenica za pacijenta. No,ovdje se ide na prodaju, i to bezbrojnih i detaljnih količina nalaza, za koje je pitanje što i koliko odgovara kliničkoj značajnosti. Onaj koji vam nudi te pretrage s onakvom reklamom, zapravo vas smatra klijentom, a ne pacijentom. Ako ste klijent, kupite tih 112 nalaza i radite s njima što hoćete. Ako ste pacijent, najprije odete liječniku, koji potvrdi da ste pacijent, uputi vas alergologu, a ovaj vam riješi problem, s time da mu u vrlo rijetkom slučaju treba i komponentna dijagnostika (ali, običnone ovako opširna, a tek semikvantitativna).
    Ti nalazi, bez da su zatraženi od alergologa kojizna svoj posao, praktički su bezvrjedni, bez obzira na njihovu cijenu i količinu.


    To je mišljenje dr. Richtera o ISAC testu, sad više i nisam toliko sigurna...

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, jesu li tvoja djeca to radila?
    pa ovo iz krvi kaj se radi u bolnici je taj rist i rast, naravnoda su to radili, mali čak radio krvne testove prije pricka, jer smo donekle znali na kaj sumljamo, i slučajno smo potrefili dobru ekipu u labosu, koja je imala volje i za igranje( tj. pucanja na slijepo) kad su vidjeli o kakvim alergijama se radi kod tada 7-mjesečne bebe.

  7. #57
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku

    To je mišljenje dr. Richtera o ISAC testu, sad više i nisam toliko sigurna...
    U što nisi više sigurna?

  8. #58
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    čim prije izbacite zastarjele kratice RIST i RAST prije ćete se naučiti snalaziti u šumi testova i "testova" koji se nude
    na žalost, isto je potencirano od strane liječnika koji teško idu u korak sa suvremenom dijagnostikom i još uvijek misle da je prick zlatni standard

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kak da onda velimo Ige?

  10. #60
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    bas tako. ukupni IgE i specificni IgE

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma daj a svi specijalisti u klaićevoj uredno pišu rist i rast

  12. #62
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ma daj. ti specijalisti su lijecnici. dakle nisu bogomdani. a sto se dijagnostike tice niti znaju znacenje kratica niti metodologiju
    Posljednje uređivanje od magriz : 31.12.2013. at 14:13

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Nisam više sigurna da li ću što pametno saznat ovim testom ili ću opet bacit novac. Svim silama se trudim izbjeći prick test, ali kako mi se čini neće mi uspjet. Meni ovaj ISAC zvuči odlično, ali čini se da je nedovoljan.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad sam se sjetila mojoj klinki je rađen isac , ali je doktorica pred 4 godine slala krv u poljsku u neki labos ( doktorica je bila iz bolnice).

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ally a zakaj se bojiš pricka

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Zato što mali ima nenormalan strah od doktora, toliko se dere i otima čim uđemo u bolnicu,bez da ga itko takne. Prije mjesec-dva su mu vadili krv iz prsta,sestre su izgubile dobrih pola sata na njega, to je užas bio. I kad pomislim na prick, nemam uopće ideju tko i kako će to na njemu izvest, mislim da bi mu to bila velika trauma. Već smo jednom bili naručeni i ja sam otkazala,ali sad vidim da baš moram ga odvesti na neko testiranje.

    Ali nikako ne razumijem kod ovog Isac testa, glavna mana mu je što otkriva alergiju samo na alergene koji su u ponudi;ali nije li i prick upravo time ograničen. Ili obični test iz krvi,issto se vadi krv da bi se testiralo na nekoliko alergena. Nije li onda isac apsolutno bolji samim tim što obuhvaća 100-tinjak alergenskih komponenti?

  17. #67
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ally23, a zakaj ga ne odvedeš alergologu, pa da alergolog kaže koji test da napravite, on/ona interpretira rezultate i odredi eventualnu terapiju.
    Kaj to ne bi bilo najjednostavnije?
    Posljednje uređivanje od mujica : 02.01.2014. at 16:12

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ma i bit će tako, mada i sama vidim koji je standard;najprije prick a zatim po potrebi iz krvi...Eto, samo sam tražila ako postoji kakva alternativa,makar privatno, i privukao me taj isacvidit ću još.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    vidiš ja sam radila kod maloga onda rist , a tek s njegovih skoro 2 i pol godine prvi prick, samo radi toga jer sam znala na kaj ciljati, a opet me iznenadio krumpir kojeg je jedinog svog alergena i jeo( vjerujem da nama prick ne bi ništ tad pokazal, jer imam iskustvo s starijim detetom kojem je samo negativna proba bila preko pola ruke, a drugo skoro ništ, ali ige jaaako visok).

    Ali stručnjak treba vidjeti kaj misli i na kaj cilja

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Ipak sam odvela dijete na immunocap isac test, u prošli petak. Rezultati za 3 tjedna pa čemo vidjet.

  21. #71
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Dali je potrebno obustaviti antihistaminsku terapiju i kortikosteroidnu kremu prije BICOM testiranja

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Molim vas za mišljenje,
    došli su rezultati immunocap isac test, i sve negativno osim kikirikija. I umjesto da odahnem meni je tek sad muka.
    Dakle, i kravlje mlijeko je negativno i to sve 4 alergenske komponente a djetetu koža doslovno bukne kad mu namažem sa mlijekom. I danas sam namazala na podlakticu i u roku par sati sve crveno, kao opečeno. Više ne znam što da radim.

  23. #73
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Vjeruj instinktu i onome kaj vidis, vidis da su svi testovi nepouzdani moj dr kaze da lijeci dijete i simptome ane nalaze

  24. #74
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Dali je potrebno obustaviti antihistaminsku terapiju i kortikosteroidnu kremu prije BICOM testiranja
    potebno je na ići na BICOM testiranje i umjesto toga ići alergologu.

    vidis da su svi testovi nepouzdani moj dr kaze da lijeci dijete i simptome ane nalaze
    x
    Posljednje uređivanje od mujica : 08.02.2014. at 04:28

  25. #75
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ispravak tipfehlera iz prethodnog posta:

    nije "potrebno je na ići na BICOM....", već "potrebno je NE ići na BICOM...."

  26. #76
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Išli na BICOM testiranje, potvrdio je naše sumnje plus još neke stvari.
    U utorak smo kod alergologa, vidjet ćemo što će on reći

  27. #77
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    A što su rekli bikomovci na potrebu prekidanja s antihistaminicma ikortikosteroidima radi testiranja?


    Jeste li bikomovcima prije testiranja rekli svoje sumnje illi su ih pogodili bez da su znali u što sumnjate?

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Nama su na BICOM-u rekli da smijemo ono što ne smijemo.. razumijem potrebu odlaska inima i probavanje svega i svačega jer smo i sami to radili, ali treba zadržati "zdrav" razum u svim tim mukama i ne probavati na svoju ruku. Slušati alergologa.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali neke strvari nemogu otkriti ni alergolozi, napr. alergiju na topolu( slušala emisiju gdi alergolog objašnjava da topola ne može bit alergen, i faca stalno pita a zašto, kad on ima u to vrijeme jake smetnje, na kraju alergolog veli :" mi nemamo testere za to"), kvas, i ine stvari za koje nema testera, a mislim da nije teško napraviti specifičnije testove za neke stvari koje neki ljudi smatraju jaaako važne.

    mojoj klinki je bicom izvukao uz ine stvari Pregomin, kojeg je mala tada jela skoro 2 godine ( mala bila 3.5 god), i nakon izbacivanja istog, koža super , što je ostala i sad skoro nakon 4.5godine. između ostalog kod moje male, je izvukao sve stvari na koje sam znala da je alergična, ali i neke nove, recimo breskvu i brašno, što smo kasnije i potvrdili da su alergeni.
    mi nismo skretali bicomcu na nikakve simptome, nije ni vidio ni nas ni dete, nego je testirao njenu krv.

    Ja sam u glavnini za stavljanje zajedničkog nazivnika na alergološke i bicomovske alergije. Ali moram reći da se to kod moje male jako dobro poklopilo, kod maloga nije baš isti slučaj.

  30. #80
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    A što su rekli bikomovci na potrebu prekidanja s antihistaminicma ikortikosteroidima radi testiranja?


    Jeste li bikomovcima prije testiranja rekli svoje sumnje illi su ih pogodili bez da su znali u što sumnjate?
    Dr. je rekao da nema potrebe prekidati terapiju.

    Nema se tu šta pogađati, nije to Sinjska alka. Nisam rekla svoje sumnje, niti me je doktor pitao.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Ja sam uputila doktoricu upravo na ono na što je rekla da je alergičan! Ispričala sam slučaj kad je burno reagirao na kockicu čokolade, koža mu je bila krvavo crvena po rukama i nogama.Rezultat je bila alergija na kakao ,soju i sojin lecitin ( gle čuda, sve u čokoladi). Nakon toga sam tapkala u mraku i pokušavala otkrit prema smanjivanju i pojačavanju atopijskomg što djetetu smeta ( pa su bila izbačena i jaja i mlijeko i štošta...) Da bi se napokon dozvala pameti i otpeljala malog alergologu. Rezultat: jaka alergija na kikiriki! (Da, bilo ga je i u onoj čokoladi)

  32. #82
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sandra a kaj je imal raditi kikiriki u hrani za tak malo dete?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Jedan jedini put, i to kad smo mu dali kockicu čokolade u kojoj je bio kikiriki u tragovim ( nisam to ni znala tad niti mi je palo na pamet). Niti sam ja jela kikiriki u trudnoći, ni dok dojim jer ga ne volim. Jedino isto kroz čokoladu ili još neke proizvode koji ga sadrže u tragovima (npr. puno proizvoda od Alnature) koje sam jela.Njemu nisam davala nikad. I eto,alergija je tu, najvjerovatnije za cijeli život, rečeno nam je da ta alergija nema prolazni karakter.A što je tu je!

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    alergija na kikiriki je posebna alergija, a opet je se može dobiti i bez da je vidio kikiriki. jel vaš razred alergije baš 6 razred?

    inače da te utješim alergiju na kikiriki imaju i moji alergičari s time da je klinka probno mazana s Linola Fetom i ima razred 6, ali isti razred ima i klinac koji nikad nije ni vidio kikiriki

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Ne, 4 razred, na nalazu piše viskoko pozitivno.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u svakom slučaju izbjegavajte kikiriki

  37. #87
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dali ima jos netko da je dobio epipen zbog alergije?

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jesu ali pojedinačni slučajevi, ne svi skupa ko grupa alergičara

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Dali ima jos netko da je dobio epipen zbog alergije?
    Nama na nalazim piše da nabavimo Epi pen.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mene to još niko nije tražio, čak ni teta tamara koja je bila specijalistica moje deca od skoro rođenja dok nije ošla k mitovski.

  41. #91
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Eto nama je teta tamara trazila s obzirom na dvije epizode koje smo imali i nalaze. Iskreno, mene je malo i sokiralo i nisam to uopce ocekivala. Nemam neki strah od toga zapravo razmisljam da se njoj ne moze dogoditi anafilakticki sok, nekako mi je to nevjerojatno, apstraktno ali teta tamara je rekla da nju to brine i dobili smo epipen i to dozu za odrasle jer smatra da bi djecja bila preslaba. Malo me to brine jer ona ima 15kg a ta za odrasle je iznad 30 kg i iako se nadam da nikada necemo morati upotrijebiti ali sto ako.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kolka je to doza za odrasle, a koja je za male.

    jel na inekciji postoji graduacija u postocima ili ml ( možda i manjoj mjerki) da se pravilno može dozirati, pitam jel inekciju nisam ni vidla.

    nadam se da si pročitala da u određenom roku od davanja inekcije se obavezno mora javiti određenom liječniku.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e i pitanje zakaj ovo na Bicom temi a ne na Epipenu?

  44. #94
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pisala sam tu jer se na onu temu nitko ne javlja a ovdje su alergicaripa sam mislila da netko ima. Ispricavam se, nece se ponoviti.

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima alergičara i na drugim temama, ovo je samo alternativna podtema

  46. #96
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Nama je nađena alergija prema BICOM testiranju na kravlje mlijeko,laktosu,jaja,jagode,bijelo brašno,grinje,mačji epitel ne paše joj ni majčino mlijeko,duda i pelene koje koristimo.

    Na "regularnom" testiranju nam je nađena alergija na grinje, mačku, jaje, lješnjak.
    Upute doktora; izbaciti kravlje mlijeko, jaje, sve orašaste plodove, obojena pića i jela sa konzervansima.

    Zaključak u toj cijeloj priči je da se treba voditi zdravim razumom, izbjegavamo sve što nam je nađeno na jednom i drugom testiranju.
    Ona još uvijek puuno sisa, a preporuke alergologa da nastavi sisati, meni je malo teško, znam ponekad "zgriješiti" sa kockicom čokolade.

    Ja sam za oba testiranja, BICOM nam je dao smjernice na što trebamo pripaziti dok smo grizli nokte i čekali naš termin u KBC-u

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    meni je bilo lakše držati djetu godinama za klince, nego povremeno za mene, tak da to ovisi o volji pojedinaca.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nama su BICOM test i alergotest na Srebrnjaku dali potpuno jednak rezultat - dijete nije alergično na ništa (s time da na BICOM testiranju nismo spominjali rezultate sa Srebrnjaka)
    jedino što je BICOM našao povećane razine teških metala u organizmu pa smo odradili terapiju čišćenja

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a s ćime ste se ćistili?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    homeopatijom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •