Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Posvojenje na daljinu

  1. #1
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno Posvojenje na daljinu

    Prije nekoliko godina čula sam da se može posvojiti dijete na daljinu, na način da ga se ostavi u sredini gdje živi, sa svojim roditeljima a da mu ja šaljem novčiće za školovanje.
    Već mi se tada ta ideja svidjela ali nisam bila u prilici, nisam imala posao i većinom majka mi je pomagala i slala da bih imala dovoljno za život.
    Eto sada kada mi je situacija koliko toliko mogu reći bolja, željela bih tako biti posvojiteljica na daljinu. Ima li tko iskustva?
    Našla sam nekoliko stranica naših i stranih o tom obliku posvojenja, ali kako da budem sigurna da taj novac ide za školovanje djeteta?
    Evo ima li tko saznanja ( više od mene), ili čak bolje iskustva?

  2. #2
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    http://www.civilnodrustvo.hr/index.php?id=71&tx_ttnews[tt_news]=1281&cHash=a9fbd19383764a8e298e16e6f47dcb46
    Probaj ih kontaktirati možda možeš ostvariti svoju želju! Sretno!

  3. #3
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Vidim da link ne radi, pa ti šaljem direktni http://www.gledati-srcem.hr/ONama.html

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tak nekaj je bilo i još je prek misijsle centale, prvenstveno za zemlje trećeg svijeta http://zambezimissions.org/kumstva-i...rala-kumstva-1, al se zove kumstvo, a ne posvojenje,često se skuplja na nekim humanitarnim manifestacijama novci, pa se onda isto kumuje nekoj djeci recimo to je onaj englez koji ima prestave s onom lutkom,( kad se setim kak se zove napišem), presdtave su u Gajnicama,V.Gorici i sličnim naseljima pretežno pred Božić , negdje uza Noikolinja, pred Uskrs, i kad se sjeti. Kad je misijska nedjelja isto se skupljaju novci ili za kumstva ili za izgradnju škole u redimo Ruandi ( to smo mi skupljali), pekli su se kolačii prodalavali i to slalo dole.


    slične kumove naša djeca( hrvatska) u hrvatskoj imaju pretežno iz inozemstva recimo iz njemačke. sad dal je neko iz Hr radio to za djecu iz Hr, neznam.

  5. #5
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ima jedna forumašica koje nema već dugo na forumu, šaljem ti nick u pp. Ona je kuma jednom djetetu u Africi (bar je tad bila) i može ti dati koju informaciju više

  6. #6
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Hvala na informacijama. Dobila sam mail od jedne misijske zajednice koja ima tako slican oblik. 0isala sam im i oni su mi opsirno odgovorili. Sada samo da dobim placicu pa cu poslati. Uglavnom dijete je iz Juzne Amerike.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ako je još netko zainteresiran za kumstvo, preporučam udrugu Kolajna ljubavi, više info na pp ili na http://www.kolajna-ljubavi.hr/index....d=10&Itemid=15

  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Jedan oblik pomoći djeci na daljinu su i Marijini obroci. U to je uključeno i školovanje djece. http://www.marysmeals.hr/.

    Posljednje uređivanje od Zdenka2 : 17.11.2012. at 10:10

  9. #9
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Js sam gledajuci jednu net stranicu naisla na mail adresu jedne organizacije i njim napisala mail. oni su mi u kratkom roku odgovorili. Odusevilo me to sto ti djetetu mozes poslati koliko zelis i kada zelis ali najmanje 1X u tri mjeseca. Mozes pisati djetetu, mozes mu poslati slike, mozes ih ici posjetiti, mozes mu poslati paket.

  10. #10
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Sve to mi je dalo neku sigurnost pa sam se odlucila prihvatiti njihovo dijete. Vise o njim ima na youtube HOGAR SAN HOSE.

  11. #11
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Bravo! Jako mi je drago da si otvorila ovu temu i nadam se da će mnogima biti korisna!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 19.11.2012. at 17:51

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj puljanka prvotno napisa Vidi poruku
    Sve to mi je dalo neku sigurnost pa sam se odlucila prihvatiti njihovo dijete. Vise o njim ima na youtube HOGAR SAN HOSE.
    Da li mi možeš reći kako napreduje tvoje posvajanje na daljinu i preko koga si na kraju išla?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •