Stranica 117 od 122 PrviPrvi ... 1767107115116117118119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,801 do 5,850 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #5801
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Da, tak su ga i klinci nazvali.

  2. #5802

  3. #5803
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Peterlin, ovo je otkriće. Hvala ti!

  4. #5804
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Beti, drago mi je. Moji sinovi to obožavaju, a ni mužu nije mrsko. Nije da ga kupujem često, ali povremeno imam u zamrzivaču za slučaj hude sile. Smrznuti pohani sir vidjela sam i u Lidlu, ali nisam kupila. Kupila sam ga nedavno u Eurospinu i kažu dečki da je super. Imali su dvije vrste, u pločicama ili mozzarella kuglice. Isto je ok, cijena po kg je tu negdje, a ne vrijedi truda i vremena to pripremati doma. Osim toga, dobar pohani sir doma nije lako napraviti, a za želju i povremeni odmor od kuhače nije loše, pogotovo ljeti dok izbjegavamo grijanje kuće.

  5. #5805
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Hm... morti dam siru drugu ćansu

    Danas sam za doručak uzela burek, nisu jeli baš
    Kuhala ćufte s pire krumpirom. Nisu jeli baš. Samo starija
    Onda sam radila tortu s piškotama i gotovom parfe kremom. Ugodno iznenađena jednostavnošću
    Nisu jeli, prije toga su spat ošli

    Virus prelade odradio svoje
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.08.2022. at 21:28

  6. #5806
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Žuta a da si im napravila za doručak bijelu kavu da su namoče kruh po starinski?

  7. #5807
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Mogla sam, ali ovaj burek je najkrasniji ikad, pa sam misla da će jest
    Danas neće jer misle o torti, morala sam objasnit da se neke torte peku, neke stišču.

  8. #5808
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    zutaminuta, ja ti se divim koliko se trudiš, ali sigurna sam da će se u kasnijim godinama taj trud isplatiti i da će djeca početi sve jesti. Ne samo jesti nego i sudjelovati u pripremi hrane. Bit će to sve u redu.

  9. #5809
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ont. kod mene danas gorički krumpir, šnicli na naglo i zelena salata. Desert - dinja i lubenica, tko što dohvati

  10. #5810
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Gorički krumpir?

  11. #5811
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Gorički iliti vinogradski krumpir je jednostavno jelo, krumpir s povrćem u koji se može staviti sjeckanog špeka, šunke ili kobasica (što već nađeš u vinogradu). Ja sam danas preskočila meso, pa je jelo čisto vegetarijansko. Na žlici ulja propržila sam jedan luk kozjak, dodala 2 paprike očišćene i narezane na rezance, 2-3 rajčice nasjeckane na kocke (ogulim kožicu, iako to nije neophodno), režanj češnjaka grubo narezan, žlicu crvene mljevene paprike i to kratko prokuhala. Unutra sam ubacila količinu krumpira za 4 osobe (u ovom slučaju bilo je 8 krumpira oguljenih i narezanih na ploške). Od začina sol i papar, a po želji može lovorov list, timijan ili bosiljak, borovička (brinje), vlasac, peršin kosani i slično... Dolije se vodom da ne bude previše, nego da krumpir samo malo viri. Ja sam to skuhala u ekspres loncu jer mi je tako brže gotovo, treba desetak minuta pod tlakom. Može se i na klasičan način, gotovo je kad krumpir omekša. Moj muž i sinovi vole da bude prilično tekuće, ali količinu vode odrediš prema želji. Paše u to i ljuta paprika, ali danas sam je izbjegla, jer paprike koje sam koristila imaju dovoljno ljutine.

  12. #5812
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Hvala!

  13. #5813
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Gorički iliti vinogradski krumpir je jednostavno jelo, krumpir s povrćem u koji se može staviti sjeckanog špeka, šunke ili kobasica (što već nađeš u vinogradu). Ja sam danas preskočila meso, pa je jelo čisto vegetarijansko. Na žlici ulja propržila sam jedan luk kozjak, dodala 2 paprike očišćene i narezane na rezance, 2-3 rajčice nasjeckane na kocke (ogulim kožicu, iako to nije neophodno), režanj češnjaka grubo narezan, žlicu crvene mljevene paprike i to kratko prokuhala. Unutra sam ubacila količinu krumpira za 4 osobe (u ovom slučaju bilo je 8 krumpira oguljenih i narezanih na ploške). Od začina sol i papar, a po želji može lovorov list, timijan ili bosiljak, borovička (brinje), vlasac, peršin kosani i slično... Dolije se vodom da ne bude previše, nego da krumpir samo malo viri. Ja sam to skuhala u ekspres loncu jer mi je tako brže gotovo, treba desetak minuta pod tlakom. Može se i na klasičan način, gotovo je kad krumpir omekša. Moj muž i sinovi vole da bude prilično tekuće, ali količinu vode odrediš prema želji. Paše u to i ljuta paprika, ali danas sam je izbjegla, jer paprike koje sam koristila imaju dovoljno ljutine.
    Ovo mi super zvuči, ali mislim da bih ja paradajz stavila skroz na kraju. Kad god kuham/dinstam krumpir u jelu u kojem ima paradajza, taj krumpir mi se nikad ne skuha kak treba ("odrveni" mi).

  14. #5814
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Radila sam pizzu, bila je pre-dobra, oni su klasično nakon hvaljenja odustali od jela. :rolleyes:
    Jučer sam radila ćufte, ise, udavili se u tome.
    Sutra varivo slanutak, heljda, ječam, brokula. mmmmmm
    Čet bih možda pile, nešto, ne znam još, a petak sam sanjala kao sendvičci brzinski pa u Maksimir, ovisi kako vrijeme dopusti, mada ne bi bilo zgorega provjeriti placeve i ima li sunčanica.... suuuuuuuunčanice, pohane. mmmmmmmm

  15. #5815
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kod nas danas pileći paprikaš. Još ne znam što će biti od priloga - ono što sinovi skuhaju. Da vidimo što je još bilo u zadnjih nekoliko dana: jučer je bila riža s povrćem (iz ekspres lonca) i vratina bez kostiju na naglo+zelena salata, prekjučer je bilo slatko zelje i pljeskavice, dan prije paradajz juha, pureći faširanci, restani krumpir i salata od tankih mahuna. Nemam pojma što bih sutra, možda poriluk napravim. U petak leća ili mladi grah, ako ne uspijem nabaviti nekakve ribe koje mi se sviđaju, a da nisu preskupe

  16. #5816
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Poludila sam za šalatama, kak ne jedem više azijsku jer mi je neš smrdalo crijeva.

    Dakle ovo sam radila... zovem je pedes nijansa zelene
    heljda ili ječam, ili miks, jedno puna šalica
    avokado, kiwano, krastavac salatar, ili kristal šalata
    puno maslinovog, papra, limunovog soka i češnjaka

    Ajme meni! Što je to bilo dobro. S kaparama, pinjolama, i vlascem bi vjrv bila ekstaza, al dobro.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.10.2022. at 17:31

  17. #5817
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Dajte mi ideju za poriluk varivo, čini mi se moj neki monotoni....uz krumpir i mrkvu, danas cu i malo batata ubaciti. Jednom sam imala ječma i dodala uz poriluk jako fino bilo.

  18. #5818
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Imas od ane ugrakovic stari recept za varivo od poriluka i jecma. Proguglaj, mozda ima negdje u bespucima interneta. Ja imam u knjizi pa ti mogu poslikati ako ne nadjes

  19. #5819
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Na malo ulja prepečeš batak+zabatak s kožom (ili file karabatka bez kože ako ne voliš masno). Na to dodaš nasjeckani poriluk i popirjaš d amalo povene. Uaciš 2-3 naribane mrkve, opet malo popirjaš.
    Zaliješ vodom i kuhaš oko 30-40 minuta i na kraju zgusneš šakom zobenih pahuljica.

  20. #5820
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    mašnice, ja kuham poriluk varivo s rižom umjesto ječma, ali ista stvar... Pofurim nasjeckani poriluk i bacim da izađe sve ono što nam napuhava crijeva, a u drugoj posudi na ulju malo prodinstam mrkvu naribanu na ploške, frknem gore taj poriluk i pol šalice riže (cca 1 dl suhe riže), žličicu crvene paprike, žličicu curry-ja, sol, papar, kopar u cvijetu koji obično imam osušeni ili smrznuti i vodu po želji (da ogrezne i malo više, jer riža upije puno) a može i koji krumpir na kockice. Prokuham u ekspres loncu 10 min i gotovo. Moji sinovi ponekad u to uvaljuju vrhnje za kuhanje kad je već gotovo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.10.2022. at 11:58

  21. #5821
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Poriluk s krumpirom i slanutkom. Dodam kore parmezana i na kraju posluzujemo s ribanim parmezanom i pestom od bosiljka. Ako nam se jede i meso, prije nego dodam poriluk, ispecem komadice chipolate u loncu (ili neke nedimljene neutralne kobasice (teletina/svinjetina) s komoracem).

  22. #5822
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Na kraju sam standardno bez mesa napravila. Hvala za ideje sjetit cu se iduci put. Slanutak u nasoj obitelji nekako tesko prolazi, mozda kad ga 2 šake ubacim u grah, inače baš ne.

  23. #5823
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Od slanutka napravi humus, tako kod nas prolazi sjajno. To nam je godinama bila klasika za dane kruha - klipići i humus. Ako sam jako lijena i žuri mi se, napravim humus od slanutka iz konzerve.

  24. #5824
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ne kuham svaki dan i petljam da iskoristim od jučer za danas, al eto što sam u zadnje vrijeme kuhala.
    Neki dan sam pekla patku i krumpir. Meso smo dva dana razvlačili, od ostatka sam napravila paštetu za 3-4 večere. Od onog vrata što sam negdje pitala sam kasnije napravila malo juhe. Imala sam povrtne temeljce, dobro ispala. Nama za dva dana.
    Kelj ćušpajz jedan dan sa špekom, drugi dan s faširancima.
    Dan posilije sam batat prokuhala u ljusci, ogulila, nasjekla na kolutiće od 3-4 mm i popržila na ulju. Prije toga paradajz juha, a uz to ostatak faširanaca od jučer i salata
    Bućnicu sam radila, sama razvlačila tijesto. Izgubila sam vještinu, nisam godinama radila sama tijesto, al meni je prefino i ovako.
    Sunčanice sam pohala, ima tome već 10tak dana. Sama ih i nabrala.
    Juhe mi imamo barem 5 od 7 dana, bez obzira što ne kuham svaki dan.
    Uglavnom, švercam se s kuhanjem. Za vikend ozbiljnije kuham. Još mi relativno malo jedemo. Pri tome puno sirovog voća i povrća, barem mali i ja.

  25. #5825
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Danas mladi grah varivo. Sinovi će ispeći kobasice ako im se bude dalo, a ako ne - ima kuhane šunke koju samo treba narezati.

  26. #5826
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    U subotu smo imali soma u pivskom tijestu i grah salatu. Unedjelju sam skuhala pileću juhu s rezancima, faširanu štrucu s jajima unutra + krumpir salatu s kuhanim kukuruzom i zelenu salatu. U ponedjeljak je još ostalo tog mesa, a kao prilog sam napravila rižu s miješanim povrćem + paradajz salatu. Ispekla sam za vikend makovnjaču i orehnjaču, ali pojelo se brzo. Jučer smo imali paprikaš (svinjetina) s palentom, salata po želji. Imam doma još pola velike glave svježeg zelja, pa možda napravim lešadu koji dan, a uz to neke šnicle na naglo. Nisam razmišljala puno dalje... možda ričet krajem tjedna. Alternativa - kisela repa i krvavice.

  27. #5827
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Mi smo u sub:

    grilani losos
    raštika s rižom na vilicu (raštika je bila za deset, domaća iz vrta svekrvinog mljaac)
    pečeni krumpiri (za one koji nisu ljubitelji raštike)
    salata

    Desert: kuhani kesteni i/ili kompot s jabukama i šljivama, šta ko voli
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.10.2022. at 12:56

  28. #5828
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Poriluk s krumpirom i slanutkom. Dodam kore parmezana i na kraju posluzujemo s ribanim parmezanom i pestom od bosiljka. Ako nam se jede i meso, prije nego dodam poriluk, ispecem komadice chipolate u loncu (ili neke nedimljene neutralne kobasice (teletina/svinjetina) s komoracem).
    Munkice, gdje kupiš te kobasice? Ja neprestano tražim i nigdje nema

  29. #5829
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nisam u Hrvatskoj . Ali potrazila bih po talijanskim ducanima u Zagrebu ili pitala kod mesara junece pecenice ili kombinaciju svinjetina/junetina.
    Mana pecenica u vecini hrvatskih mesnica je sto su (bar meni) preslane.

  30. #5830
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    U Medulićevoj ima talijanski dućan, al je strašno skup. I prije inflacije su cijene bile sulude. Barem meni.

  31. #5831
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    U Medulićevoj ima talijanski dućan, al je strašno skup. I prije inflacije su cijene bile sulude. Barem meni.
    Je cijene su van svake pameti, al namirnice su im fakat

  32. #5832
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Isti dućan je i u Tomašićevoj, ak je nekom bliže. Meni je sve to preskupo.

  33. #5833
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Danas rucak umak od sampinjona i bijelog mesa u vrhnju, s tjesteninom. Za večeru američke palačinke s bananom, šlagom voćem i nutelom
    Sutra poriluk varivo s nekim kobasicama (nemam pojma kojim, muz ih kupio pa ću ih iskoristiti)
    Srijedu kuha on, bit će mislim pileci batak/nadbatak u pećnici s carskim povrcem i njokima, jer će taman bit piletini rok
    Četvrtak se nadam da ću stic složiti Fajitas
    Petak trenutno nemam ideje, mislim da ću prepustiti mm
    Subota ne znam a nedjelju valjda rucak kod sveki, ja radim pa nek se snadju...

    Za večere planiram
    kolač od jabuka koji je sin dobio recept na engleskom i kaze da je prefin
    Bucnicu
    Sirnicu
    Baš me zanima hoće li mi se stvarno i dat sve to kuhati. Nekako imam volju kuhati nakon dosta vremena što mi se nije dalo...

  34. #5834
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Eh sad sam se sjetila da imam smrznutih cufti. Valjda će to onda u petak ili subotu. Mm bude složio pire

  35. #5835
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Za večere planiram
    kolač od jabuka koji je sin dobio recept na engleskom i kaze da je prefin.
    I ja sam neki dan pristala da mali i ja pecemo kolač od jabuka za kojeg je dobio recept u skoli, valjda na prirodi, ni ne znam vise. Vidjelo se iz aviona da to nije bas nesto. Zali boze putra po ovim cijenama. Kad sam si ga natopila rumom i posula cimetom i przenim ljesnjacima, taman je bio

    Nama je MM napravio jucer tjesteninu s umakom od vrganja, poriluka i mascarponea. Fino je bilo.
    Danas grah. Navecer MM ispekao odlican kruh.
    Sutra vjerojatno samo pileca juha, ili kakav paprikas.

  36. #5836
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kod nas danas lažna pašticada s njokima i zelena salata. Jučer smo jeli ostatke od nedjelje (juha, pečeni odojak, krumpir u umaku od tog pečenja, karfiol s prezlima) uz dodatak grah salate, jer se prilog u nedjelju pojeo. Od kolača bile su za vikend mak kocke s ganache glazurom i jabuhe u šlafroku za moju svekrvu koja ne može jesti mak i čokoladu.

  37. #5837
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Peterlin pliz daj info što je lažno u njoj?
    Danas piletina na žlicu s graškom i krumpirom
    Jučer restoranski ručak s puta
    Dan prije pečeni bataci i krila plus pomfrit i kupus salata, prije toga srdele s krumpir salatom i špinat, goveđa juha i lazanje od mesa, za mene sarma bez krumpira
    Sve priloge za sebe zamijenim povrćem

  38. #5838
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bravoo Flopice
    Ja isto uvijek biram povrće za prilog sebi. Njamaaa...

  39. #5839
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Lažna pašticada
    750 g junetine ili teletine, narezane na tanke šnicle istučem batom, pa uvaljam u brašno i popržim na tavi na malo ulja da dobije boju.
    U ekspres lonac uvalim još mrvicu ulja, paradajz umak oko pola litre ili malo više (imam domaći), dodam žličicu senfa i začine, sol papar, karanfilić, 2 suhe šljive, lovorov list, 1 dl prošeka ili bijelog vina... Promiješam, ubacim meso,, po potrebi dolijem još tekućine, jer meso ne smije biti na suhom i zatvorim lonac. Budući da je meso već narezano, treba mu cca 20 min pod tlakom. Ako je teletina, čak i kraće, 12 do 15 min.
    To je sva mudrost. Serviraš uz kuhanu rižu, njoke ili tjesteninu.

  40. #5840
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja na kraju danas nisam s piletinom radila fajitas nego wok, gotovo u 20 min sve skupa i još svi govorili da im je fino - napokon da nitko nije gunđao

  41. #5841
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Peterlin sviđa mi se, jedino bih sebi promijenila prilog u npr. pire od buće ili batata
    mi ćemo danas mesne okruglice s pireom krumpir/buća i juhu od kostiju, salata
    jabuke u lisnatom
    sutra divljač s palentom/batatom plus juha od gljiva
    neka lagana tortica
    sutra ću i za ponedjeljak odmah skuhati nešto ali još ne znam što
    možda ovu pašticadu od Peterlin
    dijete došlo s faksa pa imam zadatak malo je oporaviti od studentske hrane

  42. #5842
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    A mi danas imali lažnu pašticadu s njokima hahaha + kiseli kupus kao salata.

    Kolač s višnjama, al gotovi od Okusi mog zavičaja.

    Mater je trčala tri i po ure u komadu jutros, pa nije dolazilo u obzir da radi kolač i stoji minute duže na nogama. Pašticada još sinoć pripravljena.

    Flopice, oporavi svoju studenticu s finooom klopom njamaaaa

  43. #5843
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Danas kod nas kisela repa i pečenice. Zapravo, jučer sam lončinu toga skuhala mlađem sinu koji je sa svojim društvom otišao u našu vikendicu, a mm i drugi sin su komentirali kako im fino miriši, pa sam to danas opet napravila, ali pola manje. Skoro sve je otišlo

  44. #5844
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    U subotu paradajz juha, svinjski file u umaku od povrća, kuhani krumpir i zelena salata. Kolač - lurdski štapići
    Nedjelja isto što i u subotu, samo tijesto umjesto krumpira.
    Danas pastrve na putru i limunu i blitva na lešo. Kolača nema
    Sutra kod obitelji na ručku.
    Prekosutra sarma.

  45. #5845
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ovaj tjedan planiram malo rascistiti zakutke zamrzivaca, pa će bit na rasporedu:
    -nešto sa smrznutim jadranskim kozicama (imam negdje neki recept za kremasti umak s tjesteninom, ili će bit bruskete s mariniranim kozicama, nisam još odlucila)
    -nešto sa smrznutim ostatkom mljevenog mesa - vjerojatno Chili con carne s tortiljama
    -nešto sa spinatom - vjerojatno špinat, pire i neko meso na naglo ili nešto pohano isto iz frizera, imam nešto gotovog spremno za slučaj nužde kad treba rucak u 10 min
    -pohani sir (isto kupila jednom na nekoj akciji sad već mjesecima u frizideru) - probat ću ili sa coleslaw salatom ili s krpicama sa zeljem
    -smrznuti file oslica bi trebao ic s blitvom i krumpirom

    Ovo će vjerojatno bit djelomično i idući tjedan, previse se toga nakupilo Ima nakon ovog još par stvari ali za sad nemam inspiraciju za njih još što od njih skuhati
    Najveći su mi izazov neki ostaci kojih nema nego za dvije osobe, pa moramo dupli rucak raditi. Ili za večeru tko hoće a ostali sendvič ili pahuljice...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.11.2022. at 08:00

  46. #5846
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kod nas danas brzinski ručak: juha od mrkve sa zobenim pahuljicama, puretima, riža i cikla. Jučer smo kod mojih roditelja imali patku s mlincima, zelje salatu i zelenu salatu. Za sutra ostaci od danas, a ako ništa ne ostane, napravit ću lešadu od kelja i kobasice

  47. #5847
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kolače sam zaboravila spomenuti, karlbadska pita s ribizlima, dizano tijesto s nadjevom od šljivinog crnog pekmeza i malo rogača, i još kesten šnite. Odlučila sam udovoljiti svima, jer nekako dugo nisam pekla kolače. Čini se da su zadovoljni.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.11.2022. at 12:46

  48. #5848
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Jucer pileci batci i zabatci sa suhim marelicama, zacinima (cimet, korijander, kardamom) i zacinjenom rizom.
    Danas frigana hobotnica s lecom i grilanim cherry rajcicama i svjezim origanom.

  49. #5849
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    danas pržene srdele s krumpir salatom i špinat
    jučer uha od junećeg mesa i kostiju, meso lešo, krumpir pire i paradajz sos
    dan prije grah s ječmom, kupus salata
    pečeni bataci i krila na tavi, mlinci, juha od tikve
    sutra tko zna...

  50. #5850
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Danas muz radio svinjske medaljone na naglo s umakom od maslina, kapara i vrhnja, i miješanim salatom (matovilac, paradajza, sir) za sebe i djecu
    Ja sam si umjesto toga radila prisiljeno zelje
    Za oba jela prilog pire

    Zadnjih dana jedem malo laganije nešto me želudac muči čim neko "jace" jo pojedem A taman sezona kojekakvih rucaka/večera i druženja, nakon svakog mi u zadnje vrijeme nije dobro...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 18.11.2022. at 16:50

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •