Stranica 110 od 149 PrviPrvi ... 1060100108109110111112120 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,451 do 5,500 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5451

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Nika39, meni su u Pfc napisali par razlicitih antibebi pa da si kupim jedne. Kod nas nije bilo za kupit nijedne od tih. Mogla sam ih naruciti u ljekarni ali sam trebala cekati par dana a to mi je bilo kasno. Gđa u ljekarni je gledala sastav tih koje su mi preporucili i tako mi je izabrala jedne.

  2. #5452

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala na pomoći, Vedre. Kod nas u ljekarni su mi rekli da ništa ne može na slobodno. Za sve mi treba recept dr. Javila mi kordinatorica da može i kombinacija utrogestana i estrofema. Al odlučila sam na izlet do Bosne. Utrogestane ne volim, a znam da me i poslije čekaju.

  3. #5453

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sretno Nika sa pripremama!
    Bas sam Uzbuđena i radi tebe, sebe i svih

  4. #5454

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala! I tebi isto. A što si ti odlučila napraviti?
    Sanrio, imaš ti kakvih simptoma?

  5. #5455

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Ma nemam. Sve mi je to malo čudno. Naručila me na uzv 6.09. pa cemo vidjeti. Iskreno, nemam baš neki dobar filing.

  6. #5456

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Žao mi je što se tako osjećaš, ali nekako si mislim da je to zbog "drugog stanja" Samo polako i pozitivno, sve je do sad dobro išlo!

  7. #5457

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav nova sam...ukratko imam sina sa hemofilijom jako tesko ali tako bi zeljela jos jedno dijete dobila sam preporuku da uradim pgd i napravimo oplodnju s mojim zdravim jajnim stanicama ali odakle da krenem nista ne znam.. unaprijed hvala svima koji nadu vremena da mi pojasne

  8. #5458

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Prenosnik sam bolesti hemofilija jako bi zeljela roditi jos jedno dijete ali da pokusam da izbjegnem hemofiliju citala sam za taj pgd i da postoji mogucnost da to hzzo financira sad me zanima odakle da krenem ...hvala svima koji nadu vremena da mi malo pojasne

  9. #5459

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Sanrio nemoj odma mislit na najgore. Znas da nema pravila za bilo kakve simptome. Pricekaj uzv. Ako i na bilo šta lose mislis onda pokusaj mirovat. Nemoj nista naglo.

  10. #5460

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Hueber, ja nisam popratila, jesi ti vadila betu?

  11. #5461

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Ma znam, nije da sam ikad bila trudna pa da znam koji je osjećaj hahaha
    Stvarno, Hueber jesi vadila betu?

  12. #5462

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio, samo hrabro i pozitivno!
    Nika, mi ćemo vjerojatno ići sa ovom donorkom u ukoliko se ja ne uspijem pripremiti sve ćemo zamrznuti i onda ići na FET

  13. #5463

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Ajde, držim fige da se sve dobro posloži. Kako bi izbjegla ovaj moj stres nabavljanja lijeka za odgađanje menge i podudaranje s donoricom, pitaj ju odmah što da nabaviš. Ako ti kaže Primolut, nema ga kod nas, pa da se pripremiš na vrijeme.

  14. #5464

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, mislim da vam je to super odluka!

  15. #5465

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, hvala vam na podršci, puno mi to znaci!
    Nika, hvala na savjetu.
    Molim vas cure koje ste bile, malo gledam cjenik, sto znaci serologija? To se dodatno naplaćuje 80€
    Također koliko dana je dovoljno da se bude tamo ako se ide u FET?
    Te koliko dana ranije ste si vi rezervirale hotel? Hvala

  16. #5466

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife, to ti se odnosi na hiv, hepatitis i ostalo. Bez obzira što imaš od nas te nalaze oni ih tamo ipak naprave. I to je 80e

  17. #5467

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Vezano za Fet, tu ti nemam šta reći jer ga nisam tamo radila. Iako me ceka kod njih u Pfc jedan smrzlić.

  18. #5468

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, mi smo bili 3 dana. Doduše, putovali smo avionom ako je auto ili bus onda preporučuju ostat koji dan duže.
    Hotel smo rezervirali tjedan dana prije.
    Kao i avio karte.

  19. #5469

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Serologiju rade i suprugu i meni?

  20. #5470

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio preko koje avio kompanije ste išli? Hvala puno

  21. #5471

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife, samo je muž triba vadit krv kod njih kod njih.

  22. #5472

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Samo mužu rade ako je donacija u pitanju.
    Smartwings je avio kompanija! Direktni let, mrak.

  23. #5473

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Bok pratim vas, jer mi je i samoj sljedeći korak donacija. Jel itko bio na donaciji u Slovačkoj? Meni je moja mpo natuknula nešto u vezi toga. Cijena je puno povoljnija.Htjela bih čuti iskustva ako ih ima.

  24. #5474

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Unadva, ja ne znam nikog da je išao u Slovačku..

    Nika, kako vi planirate ići i koji smještaj bi si uzeli? Pitam zato jer ste isto Pronatal kao i mi

    Sanrio, iz kojeg grada ste vi putovali za Prag? Hvala
    Gledam sve opcije, bus, vlak, avion

  25. #5475

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Mi ćemo autom. Smještaj će nam biti gdje nađemo, ne nužno blizu Pronatala, jer su cure napisale da to nije bitno. Nama stvarno i nije jer smo autom.

  26. #5476

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Bok cure, nije me bilo par zadnjih dana jer sam u nekoj gužvi, a vidim na forumu je živo i mislite na mene . Hvala, hvala... Ja sam odlučila čekati s betom 29.8. kako su mi napisali na otpusnom i jutros vadila krv. Nalaz je, naravno, negativan. Nisam previše koma jer sam za vikend (10. dan nakon transfera morule) bila ponovila još jedan kućni test i bio je negativan pa sam u nedjelju odtugovala, imala ispade bijesa na sve majke svijeta, Boga, muža, PFC.... Uglavnom, sredila sam se, jer tako to kod nas ide, mislim da sve znate o čemu pričam... Nisam danas ništa posebno očekivala pa nisam bila ni razočarana.

    Odlučili smo pokušati još jednom i tu stati pa kako bude. Iako ne znam kako ću preživjeti ako i taj "zadnji" postupak bude neuspješan. Ovako se sve nešto tješim da imam još neku nadu pred sobom.

    E sada, kako ja imam Hashimoto i trenutno prijem 235 mg Euthytoxa, a TSH mi je danas 4,4, želim ipak najprije pokušati s endokrinologom dogovoriti promjenu lijeka pa tek onda ići u novi postupak. Ako imate neku preporuku, javite.

    Pitanje za iskusne i one koji su duže na forumu: je li bolje ići na usklađivanje s donoricom ili na FET u prirodnom ciklusu? Meni to usklađivanje dodatno razbuca štitnjaču, a s druge strane znam da se uvijek govorilo da je svježi postupak uspješniji.Baš nisam pametna. Pisala sam danas i u PFC pa ćemo vidjeti što oni kažu.

    Sandrio, kako si? Pokušaj misliti pozitivno...

  27. #5477

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Lovelife, iz Zagreba smo putovali.
    Ljeti Smartwings ima direktne letove iz Zg, Splita i Dubrovnika.
    Hueber, glavu gore i idemo dalje! Sve znaš...idući je dobitan!
    Ne znam što da ti kažem za FET vs Fresh...
    Po meni ti je definitivno bolje da ideš u FET sa sređenim hormonima. Razlika u postotku uspješnosti je samo 5% viša kod svježeg E.T ali ako ti to usklađivanje pomrda štitnjaču onda ti je takav svježi sigurno gora opcija od FET-a

  28. #5478

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Evo danas mi je baš muka...i postala sam osjetljiva na mirise pa se odmah osjećam više trudno hahaha

  29. #5479
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Maja1984 prvotno napisa Vidi poruku
    Prenosnik sam bolesti hemofilija jako bi zeljela roditi jos jedno dijete ali da pokusam da izbjegnem hemofiliju citala sam za taj pgd i da postoji mogucnost da to hzzo financira sad me zanima odakle da krenem ...hvala svima koji nadu vremena da mi malo pojasne
    Maja1984,
    dobro došla na forum.


    Jesi li već bila kod genetičara? Za početak, trebala bi ti njegova preporuka da je IVF+PGD potreban radi izbjegavanja prijenosa nasljedne bolesti.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.08.2019. at 17:55

  30. #5480
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Zasto mislis da je svjezi et bolja opcija od fet-a? Istrazivanja pokazuju upravo suprotno.

  31. #5481

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga hueber, kao sto su i cure rekle, glavu gore..
    Nemoj si stavljati u glavu: ovo je zadnji pokusaj jer ti to stvara dodatan presing (meni bi).. a štitnjača jako reagira na stres!
    U jednoj grupi sam gdje je žena zatrudnila sa 49 godina (sa doniranom js).. tako da-zašto bi bio zadnji?
    Ovo za FET ili svježi i mene malo buni, ne znam sto je bolje..
    Meni kaže Andrijana da puno njih ostane trudno iz FET-a
    Sanrio, super- trudničke tegobe!

  32. #5482

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hueber, žao mi je, ali cure su ti sve već rekle, sljedeći je "taj".
    Sanrioza tegobe.
    Cure, šta ste vi još dodatno uzimale? Mislim, šta bi preporučile(embrioglu, picsi..)? Moram to polako složit u glavi.

  33. #5483

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto mislis da je svjezi et bolja opcija od fet-a? Istrazivanja pokazuju upravo suprotno.
    Jer sam do sada nailazila samo na tumačenja da je svježi postupak nešto uspješniji. Nije da tvrdim da je tako, samo nikada nisam čula ni pročitala suprotno.

  34. #5484

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Hvala Vam na podršci. Evo javili su iz PFC da mi nalazi vrijede sad 6 mjeseci, za Božić ne rade pa prosinac otpada ako mi ciklus tako padne. Možda nekoj od vas to nešto znači.

    Nika39, ja sam bila uzela latz, embrioglue i time lapse. Drugo nisam pa ne znam što ti reći. Dosta istraživanja pokazuje da te dodatne metode nemaju prevelik utjecaj na ishod postupka.

  35. #5485

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Pitanje za one koje su bile u postupku donacije JS u Pragu: koliko su Vaše donatorice dobile jajnih stanica, koliko ste na kraju imali embrija i u kojoj klinci?

    Npr. Moja je imala 8 JS, bila su 2 embrija i bila sam u PFC-u.

    Hvala ♥️

  36. #5486

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nika,mislim da je time lapse najvažniji. Tu oni točno prate kako se stanice dijele i po tome ocjenjuju embrije. Lazt i embrioglue podižu izglede za cca 5%. Za time lapse se odlučuješ odmah kod oplodnje a ovo ostalo na sam dan transfera.

  37. #5487

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Hueber, moja je bila extra produktivna!
    10 j.s
    9 blastica
    Donorica ima 30 godina i ostvarila se kao majka. To je jedan od šturih podataka koje znamo o njoj.
    Klinika PFC.

  38. #5488
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj hueber prvotno napisa Vidi poruku
    Jer sam do sada nailazila samo na tumačenja da je svježi postupak nešto uspješniji. Nije da tvrdim da je tako, samo nikada nisam čula ni pročitala suprotno.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27203298

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23040524


  39. #5489

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Baš Vam hvala. Nisam ovo znala. Ne razumijem zašto se onda nama govori suprotno?! Sad sam dodatno zbunjena i neodlučna što napraviti...

  40. #5490
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mislim da ima mnogo faktora koji utjecu na uspjesnost transfera. Sigurno nije jednoznacno i jednostavno, a znanost stalno napreduje.
    Meni je uspio svjezi et, ali to je samo moje iskustvo/slucaj, a ne statistika sad me ceka fet pa cemo vidjeti s koje strane krivulje cu biti.
    Uglavnom, sretno

  41. #5491

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Maja 1984, nakon što dobiješ od genetičara zeleno svijetlo, raspitaj se za Brisel jer ukoliko imate indikacija za PGD u Briselu rade preko osiguranja i naš HZZO financira cijeli postupak. Čisto informativno da se raspitas. U Pragu se plaća posebno PGD.
    Posljednje uređivanje od LF2 : 30.08.2019. at 06:21

  42. #5492

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Munkcia, jesi li ti to znala i prije samog transfera i svejedno išla u svježi ET?
    Također, jesi li i sto uzimala od dodatnih metoda?

  43. #5493

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Čitam stare postove iz 2017.g., kod Kaji su npr.odustali (ne znam koja klinika je bila) i rekli da sve odgađaju (jer joj se nije dovoljno zadebljao endometrij ili tako nešto) i traze novu donorku jer ima pravo na svježi ET i da joj to zele omogućiti.. nisam stigla sve pročitati.. pa ne znam kako je bilo dalje
    Kad bi se barem javite cure koje su išle te 2017.

  44. #5494
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Munkcia, jesi li ti to znala i prije samog transfera i svejedno išla u svježi ET?
    Također, jesi li i sto uzimala od dodatnih metoda?
    Nisam znala. Mislim da idem u stvarno kvalitetnu bolnicu i odlucila sam da jednostavno moram vjerovati odlukama doktora pa makar dr. Gugl kaze suprotno.
    U bolnici mi nisu nudili dodatne metode. Imas temu o njima i prema istrazivanjima se nisu pokazale djelotvornima.
    Nemam iskustva s ceskim bolnicama, ali nudjenje paketa i all inclusive tretmani me vise podsjecaju na auto salone i wellness centre nego na bolnice. Po meni je nesto ili neophodno ili nepotrebno, a ne da se dodatno placa kao kozna sjedala u autu. Ali odoh sad u off topic

  45. #5495

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    A gdje ti ideš/ si bila?

  46. #5496

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sorry ne razumijem ovo da si odlučila vjerovati dr., a ne googlu.. znaci li to da bi išla u svježi transfer jer vjeruješ doktoru bez obzira na ova istraživanja koje si gore stavila?

  47. #5497
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj LF2 prvotno napisa Vidi poruku
    Maja 1984, nakon što dobiješ od genetičara zeleno svijetlo, raspitaj se za Brisel jer ukoliko imate indikacija za PGD u Briselu rade preko osiguranja i naš HZZO financira cijeli postupak. Čisto informativno da se raspitas. U Pragu se plaća posebno PGD.
    Da, Belgija je dobro rješenje:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...lesti/5596735/

  48. #5498
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Idem u Belgiju. Tada nisam znala za to, ali da jesam bih pitala sto misli o tome jer se moja bolnica ujedno bavi i znastvenim istrazivanjima.
    A gle, da su stvari tako jednostavne sve bismo ili bile trudne jer kad se spoje spermij i jajasce nastaje zigota, zar ne? Ili bismo samo uguglale, nasle rjesenje i opet bile trudne, a doktori nam ne bi trebali. Nekad a+b jednostavno nije c.
    Iako smo u mpo vodama i citamo sve dostupno, mislim da dobar mpo doktor sigurno zna vise od nas. Inace, sto ce nam oni kad na guglu sve pise

  49. #5499

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala. Mislim da idem u stvarno kvalitetnu bolnicu i odlucila sam da jednostavno moram vjerovati odlukama doktora pa makar dr. Gugl kaze suprotno.
    U bolnici mi nisu nudili dodatne metode. Imas temu o njima i prema istrazivanjima se nisu pokazale djelotvornima.
    Nemam iskustva s ceskim bolnicama, ali nudjenje paketa i all inclusive tretmani me vise podsjecaju na auto salone i wellness centre nego na bolnice. Po meni je nesto ili neophodno ili nepotrebno, a ne da se dodatno placa kao kozna sjedala u autu. Ali odoh sad u off topic
    Slažem se s Vama apsolutno. Meni upravo takav pristup ulijeva nepovjerenje.

  50. #5500
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Recimo, da sad ne trazim, postoji istrazivanje koje kaze da fet je uspjesniji, ali je kod odredjene skupine zena (ne sjecam se koje) rizik od preeklampsije bio veci. Podrucje je stvarno veliko i mislim da jedino mpo strucnjak moze odrediti sto primijeniti i kada. Kuzis sto hocu reci?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •