Stranica 118 od 149 PrviPrvi ... 1868108116117118119120128 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,851 do 5,900 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #5851

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Velikavisoka, u Hrvatskoj nema puno genetičara i to je najveći problem. A pogotovo nema genetičara i embriologa koji se bave predimlantacijskom genetikom.
    Znam da mpo doktori idu vani na edukacije jer se pokušavaju i sami educirati ali toga nažalost kod nas neće biti jedno vrijeme pod izlikom nema genetičara i premala smo populacija. A moram spomenuti i ove što se prizivaju na savjesti. I oni koče.
    Evo čega sam se danas sjetila kao primjer. Kad smo bili na genetskom savjetovanju, genetičarka je pola sata provela na googlu i 15 min na telefonu s nekim vezano za naš problem. I na kraju je napisala da se mora učiniti DNA fragmentacija spermića koja se btw.radi kod loših spermiograma a ne kod savrsenih. Al ok, napravili smo i to. Naravno da je bio uredan. Nazalost, nije ona kriva što ne zna odgovor ko što nisu krivi ni naši mpo, jednostavno nemaju uvjete.

  2. #5852

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Sanrio, kako si bila u pravu. Double trouble❤❤

  3. #5853
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio, kako si bila u pravu. Double trouble❤❤
    JEEEEEEEEEEE! Čestitam još jednom...ups... još dvaput

  4. #5854

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio, kako si bila u pravu. Double trouble❤❤
    To ti je ta trudnička vidovitost!
    Tako mi je drago! Presretna sam zbog tebe i supruga!
    Sad mirno dalje, sve će to biti super!<3

  5. #5855

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio, kako si bila u pravu. Double trouble❤❤
    Kako me ovo veseli ♥️♥️. Čestitam

  6. #5856

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Vidi moj post iznad
    Hvala na pomoći.
    Danas sam ih kontaktirala i odgovorili na mail da daju infuziju za 500 kuna. Mi smo i Pragu platili 150 eura.

  7. #5857

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala cure☺. I vama želim da nam se što prije pridružite

  8. #5858

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nika draga, čestitam još jednom!
    Kako je sve bilo spetljano sa Andrijanom, terapijom, a kako je lijepo uspjelo! Bravo.
    Molim te, sto piješ sada od terapije od dana ET?

  9. #5859

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio, kako si bila u pravu. Double trouble❤❤
    Nosiš blizance? Čestitam jos jednom, krasna vijest! ❤️❤️

  10. #5860

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro sam. Ne osjećam se ništa drugačije, pa sam malo u strahu. Ali od kud ja znam kako je to biti trudan☺. 39 mi je god. tek!☺. Sutra idem na uzv i ne mogu se dočekati, a s druge strane se brinem da se pokaže sve što se treba vidjeti. Uglavnom, smiješna sam sama sebi s tim podijeljenim emocijama.
    Draga naša Nika, čestitam od srca za twinsiće!!!! Pun pogodak. Ne brini, sve će biti kako treba. Bebice se razvijaju kao da ih nosi majka godina tvoje donorice i nema razloga za pretjeranu brigu. Čak ne moraš raditi niti sve one testove koje savjetuju majkama iznad 35. Uživaj draga!!!!!!!

  11. #5861

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Nika draga, čestitam još jednom!
    Kako je sve bilo spetljano sa Andrijanom, terapijom, a kako je lijepo uspjelo! Bravo.
    Molim te, sto piješ sada od terapije od dana ET?
    Draga L, nadam se da će i kod tebe biti isti slučaj. I dalje utrogestane 3x2, estrofem 2x2 , pola decortina i 1 folacin.

  12. #5862

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala Hueber!
    Kad si već to sad spomenula, koji su to testovi za majke iznad 35 i kad se rade? Ja jedino znam za amnio.

  13. #5863

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Hueber je vjerojatno mislila na NIPT testove.
    Neinvazivne prenatalne testove na trisomnije,monosomniju, i dr .
    Vadi se krv majci i iz majčine krvi se izdvaja fetalna krv te se testira.
    Ima ih nekoliko, Harmony, Nifty,Panorama i neke se mogu raditi već od 10 tt.
    Ograničavajuće su trudnoće iz donirane stanice,
    twinsi kao i terapija koja se prima u ivf-u.
    Znaći to sve treba uzeti u obzir kad se odlučuje za test.

  14. #5864

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala na odgovoru, ali daj mi molim te pojasni što misliš pod ograničavajuće? Ne provode se, ne daju pouzdan rezultat..?

  15. #5865

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Provode se djelomično i daju pouzdane rezultate. Ograničavajuće je u smislu da se ne može testirati na sve poremečaje na koje se mogu testirati jednoplodne, prirodne trudnoće.
    Blizanačka trudnoća se može testirati na tri najčešće trisomije 21,18 i 13 (down,edwards i patau sindrom) no ne može se testirati na poremecaje broja spolnih hormona, kromosomske delecije i duplikacije kao ni na neke dodatne trisomije.
    Kod mene im je problem radio heparinn koji uzimam kao i estrofem koji mi je u terapiji.
    Naravno, rekla sam da je donacija u pitanju i to im je bilo važno da znaju.

  16. #5866

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Tina, evo prijateljica se raspitala za intralipidnu infuziju kod veledrogerija, jedna ih uopće ne drži, druga ih može povuci iz Solina pa da dodje u Zg.
    Uglavnom nemaju je bas, a vjerojatno se radi o Smoflipid infuziji od Fresenis kabi, pakovanje od 10x100ml je 444 kn, samo sto ti onda netko mora dati infuziju.
    Koliko dugo teče tih 100 ml?

  17. #5867

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Tina, evo prijateljica se raspitala za intralipidnu infuziju kod veledrogerija, jedna ih uopće ne drži, druga ih može povuci iz Solina pa da dodje u Zg.
    Uglavnom nemaju je bas, a vjerojatno se radi o Smoflipid infuziji od Fresenis kabi, pakovanje od 10x100ml je 444 kn, samo sto ti onda netko mora dati infuziju.
    Koliko dugo teče tih 100 ml?
    Hvala ti puno na trudu. Do te informacije sam i ja došla kod jedne veledrogerije, ali mi je žena u mailu napisala da to nije to što ja tražim, ali kao sastav je isti.
    Jučer sam pitala u klinici. Odgovorila mi kordinatorica da oni koriste neki poljski proizvod, dala mi je neko ime na njemačkom tržištu. Tako da više ne znam jel su te intralipidne infuzije iste samo se drugačije zovu.
    Uglavnom, krenula sam tražiti tko bi me pikao, što naravno nije lako naći. Na kraju sam kontaktirala Podobnika i odlučila se da ću odlaziti k njima, tako da neću morati razmišljati jesam uopće nabavila pravu stvar i živcirati se tko će mi to davati. Cijena je doduše 500 kuna, ali nakon svih silnih tisuća eura odnešenih u Prag i to ću platiti.
    Pitala si koliko teče. Malo manje od sat i pola. Meni je na početku pustila kap po kap, pa nakon nekih 20 minuta kad nije bilo nikakve reakcije i sve je bilo ok pustila je malo brže.
    Još jednom puno hvala na trudu.

  18. #5868
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Sanrio nije tocno nedavno sam radila Harmony ne utjece ni heparin ni estrofem niti donirana js...jos pise na njihovoj stranici...kombinirani probir mi je pokazao down 1:6 a harmony prosireni test na sve zivo pokazao je nuski rizik i sve ok...mora se samo nagladit da je donacija i (godina donatorice)...od kud ti da je ogranicen?

  19. #5869

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio nije tocno nedavno sam radila Harmony ne utjece ni heparin ni estrofem niti donirana js...jos pise na njihovoj stranici...kombinirani probir mi je pokazao down 1:6 a harmony prosireni test na sve zivo pokazao je nuski rizik i sve ok...mora se samo nagladit da je donacija i (godina donatorice)...od kud ti da je ogranicen?
    Evo, to mi je sve doktorica izreferirala dok je gruntala koji bi test sad ona meni napravila!
    Na kraju mi je napravila Panoramu a ne Harmony i u mailu koji sam dobila od njih piše točno ovo što sam ja napisala.
    A sad ću ju baš pitati zašto se odlučila za Panoramu a ne Harmony ako je Harmony bolji i precizniji. S vidim i jeftiniji!

  20. #5870

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Cure, te testove vam preporučuju mpo dr ili ginekolozi koji vam vode trudnoću? Koliko se to plaća? I jel to obavezno ili po želji?
    Molim pomoć-opet imam smeđkaste mrlje. Nema ih puno, ali me brinu. To sad nije implantacijsko. Jel imala koja tako nešto? Sad mi je preko 20 dnt.

  21. #5871
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nika, testove mozes i sama odluciti, bez gina. Ovi prenatalni kao nifty, harmony i sl. su po zelji, nista obvezno. Doduse nitko te ne moze prisiliti raditi i bilo koji drugi test


    Ja sam krvarila od dana nakon plusica do 15tt. Pomalo kroz dan, svjeze, pa izljevi, pa smede... Nisu nikad otkrili zasto, niti vidjeli hematom. Strogo sam mirovala, utrici, i srecim ispalo dobro

  22. #5872

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hvala Vrci. Ja bih najradije kod doktora, a opet ne bih htjela paničariti bez veze.

  23. #5873
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nika i ja sam imala smećkasto krvaruckanje. Dr je zakljucila da se prilikom aplikacije Crinone gela vjv ozljedim malo jer kad se skine ona kapica ostane tako malo te plastike i ne napravi se lijepo glatki rub. I stvarno, kad se nezgodnije otkine kapica ozljedi me.
    Inače, panika je isto bila iako sam si obećala da neću biti takva. Uglavnom, dr je rekla da kad je tako neka situacija bolje da dodjem i da vidimo da je sve ok nego da budem kuci u strahu i prenosim taj strah na dva srculenca.
    Tesko je naci granicu izmedju panike i panike, barem se meni tako cini.

  24. #5874

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Baš dobro da si to napisala. Ja stavljam utrogestane i to 6 puta na dan uguram i baš sam si pomislila kak je sigurno i od toga iziritirano pomalo. U prijašnjim postupcima sam koristila crinone i to mi je bilo super(ak se dobro sjećam aplicira se 1xdnevno). Al nije mi svejedno. Sad je 10 dana sve bilo ok i jutros smeđkasto.

  25. #5875

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Kako si ti Rominka?

  26. #5876
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam ti na Crinoneu 2x dnevno, i bas sam skuzila da kad otkinem kapicu nekad ostane taj komadic plastike i onda vec ocekujem kroz dan-dva smeđarenje tako da više nema panike. A i rekla mi je dr jos da dok je smeđe da je ok, da je to zaostalo, stara krv.
    Danas imam pregled i samo zelim cuti da oba kucaju i da je sve ok. Inace sam pokupila upalu sinusa, grla i pocelo se spustat na pluca tako sam zavrsila na antibiotiku

  27. #5877

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Čuvaj se!
    Javi kako je prošao ultrazvuk. I ja ti želim da vidiš to sve.☺❤❤

  28. #5878
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Sanrio ocito svaki dokor preporuca test s firmom s kojom imaju neki deal...ili nije dobro upucena..odi na stanicu Biosave Harmony-cesta pitanja...ja sam radila prosireni znaci na sve 4100 kn mozes na rate...

  29. #5879

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanrio ocito svaki dokor preporuca test s firmom s kojom imaju neki deal...ili nije dobro upucena..odi na stanicu Biosave Harmony-cesta pitanja...ja sam radila prosireni znaci na sve 4100 kn mozes na rate...
    Ma ova radi i Harmony i Panoramu pa je dvojila koji bi bio kao najbolji. I zaključila Panorama.
    Šta je tu je, neda mi se sad natezati. Puna mi je kapa više guglanja i istraživanja stvari koje bi trebali doktori znati i nama objasniti. Majketi, kad vidim trudnice oko sebe jedva da znaju kako do oplodnje dolazi a mi smo na korak do subspecijalizacije!

  30. #5880

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Svejedno je nifty, harmony, panorama ili koliko ih jos ima! Svi su pouzdani i sa skoro istim postotkom.
    Ja sam u prvoj t radila prena test u drugoj nifty.
    Nifty sam uzela i sa spolnim komosomima jer prosireni nema potrebe raditi jer nije dokazano pa nema potrebe placati za nesto sto uopce nije pouzdano.

    Takodjer oba puta su me pitali kakvu terapiju koristim pa predpostavljam da ima ipak ima veze s vadjenjem krvi.
    S obzirom da sam ja tad sa 12 t plus koji dan vec odavno ukinula estrofem a aspirin s navrsenih 12 tt nisam ih iskreno niti pitala tocno zasto i o cemu se radi.

    Davno smo jednom ovdje na forumu upravo o estrofemu komentirali (ne znam dal ce se Vrci sjetiti al se sjecam da je komentirala) da vecinom u Hr se terapija estrofemom ukida sa 7 ili 8 tjedana ja sam jos i prije.
    Bas me zivo zanima zasto u Pragu doktori ostavljaju pacijentice da tako dugu uzimaju estrofem!
    On je za debljanje endometrija, embrij je se implantirao u dovoljno debel endometrij, napravi se jedan dva uzv i to je u pravilu dovoljno i moze se prekinuti s uzimanjem.

    Zato me bas zivo zanima zasto se nekima ostavlja u terapiji i dalje!

    Rominka za uzv da budu 2
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 18.10.2019. at 16:17

  31. #5881

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Hueber je vjerojatno mislila na NIPT testove.
    Neinvazivne prenatalne testove na trisomnije,monosomniju, i dr .
    Vadi se krv majci i iz majčine krvi se izdvaja fetalna krv te se testira.
    Ima ih nekoliko, Harmony, Nifty,Panorama i neke se mogu raditi već od 10 tt.
    Ograničavajuće su trudnoće iz donirane stanice,
    twinsi kao i terapija koja se prima u ivf-u.
    Znaći to sve treba uzeti u obzir kad se odlučuje za test.
    Hvala Sanrio, nije me bila dva zadnja dana jer sam u gužvi. Na to sam mislila. Nisam ni ja znala za ova ograničenja. No, u Pragu su mi baš naglasili da se trudnoća iz donacije računa po dobi donatorice.

  32. #5882
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Na UZV sve 5!! Tu su, narasli su i izgledaju kao dva kikirikija u ljusci rekla je da su zivahni, iako iskreno dobro da sam skuzila sto je glava a sto tijelo. Dogovorili se za novi pregled kad ce gledati nuhalni. Idemo dalje!

  33. #5883

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj hueber prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Sanrio, nije me bila dva zadnja dana jer sam u gužvi. Na to sam mislila. Nisam ni ja znala za ova ograničenja. No, u Pragu su mi baš naglasili da se trudnoća iz donacije računa po dobi donatorice.
    Jel možeš molim te malo pojasniti što znači da se trudnoća računa po dobi donatorice?

  34. #5884

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Rominka, super vijesti!

  35. #5885

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Rominka super i cestitam od srca!

  36. #5886

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    76

    Početno

    Rominka super i cestitam od srca!
    Ja sam se cula sa dr K.iz Europe IVF i dobila vjetar u ledja i presretna sam zbog toga. Ako budem imala srece i nabavim puregon (to mi je trenutno pravi problem, neocekivano) kreće bockanje krajem mjeseca i nadam se bude sve kako treba u Pragu
    Ne znam zasto ali pojelo mi veci dio poruke

  37. #5887

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Tina, nema problema.
    Molim te da li mi možeš dati ime tog njemačkog proizvođača?
    I da li ćeš ti kupiti pa donijeti kod Podobnika? Ili će ti oni dati svoju intralipidnu infuziju?
    Hvala na odg.

  38. #5888

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel možeš molim te malo pojasniti što znači da se trudnoća računa po dobi donatorice?
    Računa se kad da plod nosi žena u dobi donatorice. To je zapravo najveća prednost trudnoće iz donacije u našoj dobi. To znači da je rizik bolesti i nepravilnog razvoja ploda značajno manji nego kod trudnoće iz jajne stanice stare 40 ili više godina. Zato se u takvoj trudnoći i ne daju preporuke za prenatalne testove, jer ih ne rade ni žene od 25. Da si trudna iz svoje jajne stanice svaki ginekolog bi ti preporučio amniocentezu jer nakon 35. rizik od malformacija ploda značajno raste. Svi rizici trudnoće iz donacije vezuju se isključivo uz iznošenje, tlak, šećer, težinu i bolesti majke i, jasno, porod, gdje ne možemo izbjeći svoju dob.

    No, ne opterećuj se previše. Sigurno će sve biti u redu. U jednom trenutku je najbolje opustiti se i prestati istraživati sve moguće i nemoguće što se u trudnoći može dogoditi.

  39. #5889

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Tina, nema problema.
    Molim te da li mi možeš dati ime tog njemačkog proizvođača?
    I da li ćeš ti kupiti pa donijeti kod Podobnika? Ili će ti oni dati svoju intralipidnu infuziju?
    Hvala na odg.
    Kordinatorica mi je napisala da se zove lipovenos, na o prijeglasi.
    Ne, neću ih kupovati i nositi nego dobivati njihove. Jučer sam ih zvala i dogovorili smo se da im se javim u četvrtak nakon bete, ako je pozitivna u petak dolazim po jednu rundu. Cijena 500 kuna. Treba se naručiti nekih tjedan dana ranije, to mi je napisala u prvom mailu kad sam ih kontaktirala. Možda bi mi bilo jeftinije da ih negdje nabavim sama, ali iskreno ne da mi se natezati više s traženjem lipida i traženjem tko će mi ih dati. Tako da smo odlučili plaćati Podobniku. Ako je beta pozitivna, stvarno neće biti bitno tih par tisuća kuna koje ćemo još dati za bebicu.

  40. #5890

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Hueber, hvala na odgovoru
    Tina, hoćeš izdržati do četvrtka? Neće neki kućni test pasti prije toga?
    Posljednje uređivanje od Nika39 : 19.10.2019. at 21:02

  41. #5891

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Nika39 prvotno napisa Vidi poruku
    Hueber, hvala na odgovoru
    Tina, hoćeš izdržati do četvrtka? Neće neki kućni test pasti prije toga?
    Prema uputama iz Praga trebala bih vaditi u petak, ali smo pomaknuli dan ranije da bi u petak u slučaju pozitive mogla primiti tu infuziju.
    Ne, nema nikakvih testova. To sam si čvrsto obećala da neću raditi.
    Za sad sam ful mirna i čekam taj četvrtak. Osim slabijih kao pms bolova ne osijećam ništa. Sad, dal je to pozitivno ili ne, vidjet ćemo. U prošla dva postupka u ovo vrijeme sam osjećala puno jače grčeve, ali tad su bili friški transferi pa je to vjerojatno bila posljedica stimulacije. Mengu nikad nisam dobivala točno u dan pa ni po tome ne mogu znati, a niti ne prokrvarim dok god koristim utriće. Tako da mi preostaje čekanje četvrtka.

  42. #5892

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    152

    Početno

    Svaka čast! Veselimo se četvrtku i držimo fige!

  43. #5893

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Tina, držimo fige za lijepu, veliku betu!

  44. #5894
    Lightblue avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Cestitam trudnicama!

    Zanima me da li je itko od vas koje ste trenutno aktivne na temi, ili znate nekoga od prije tko je isao na donaciju jajne stanice u Praga Medica, konkretno u GEST kliniku?
    Oni su dosta mala klinika u Pragu, i koliko god istrazujem praske klinike za donaciju js, izmedju ostalih, ova klinika ima jako dobre ocjene/komentare.
    Imaju opciju garancije najmanje 3 embrija (svjezi, FET i novi postupak ako prva dva ne uspiju).

    Koliko vidim iz Hrvatske se najcesce ide u Sanatorium Pronatal ili PFC, pa vidim su iskustva razlicita.

  45. #5895
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Tina, pridružujem se navijanju i držim fige

  46. #5896

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Hvala vam cure na potpori

  47. #5897
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Hueber ne bi vjerovala al downs ima najvise sa zenama mladim od 35 g..tako mi je doktor rekao...tri moje frendice su rodile prirodno (dvije s 43 g.) Jedna 47.g (sestricna) zdravu djecu...
    Zenice moje nemojte uopce raditi kombinirani probir u bolnicama ako ste starije od 35. samo cete se izbedirat napravit odmah neki prenatalni test...to vsm savjetujem od srca...

  48. #5898

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Pa da kad ce svakako doci los rezultat zbog godina.
    Ja ne znam da to ginekolozi ne kazu odmah zenama da sw ne stresiraju kad nakon toga opet rade onda prenetalni test. Strasno

  49. #5899

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    64

    Početno

    Ma dobro, iskreno, teško mi je vjerovati da je više poteškoća kod zdravih mladih žena nego kod starijih. Da se razumijemo, i ja navijam za nas zrele ☺️, ali čini mi se da je to biološki uvjetovano. No, možda se varam.

    Treba svakako biti maksimalno smiren i vjerovati u najbolji ishod. Komplikacije su u trudnoći iznimka, a ne pravilo. Zato, drage moje, uživajte u ostvarenju svog sna i ne dajte da ga previše razmišljanja kvari ☺️.

  50. #5900
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa...ginekolog je dao pogled s vedrije strane može se i tako reći... ali svakako je manja šansa da će mlađa žena zanijeti plod s tom kromosomskom anomalijom, no veća je šansa da će ga roditi, jer:
    1. mladice ne rade prenatalne testove u toj mjeri
    2. u 20-tima i ranim 30-tima žene rađaju višestruko više nego u kasnim 30-tima/ ranim 40-tima

    Starije redovito rade prenatalne testove i velika većina ih se odlučuje za prekid trudnoće u slučaju lošeg nalaza. To je razlog zašto je većina rođenih s Down sindromom kod mlađih majki.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •