Stranica 148 od 149 PrviPrvi ... 4898138146147148149 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,351 do 7,400 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #7351

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Znači najbolje bi mi bilo da odem na hzzo u Zagreb pa da tamo pitam.

  2. #7352

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Da, upravo tako, ali u Makedoniji rade sa smrznutim jajnim stanicama, znači nisu svježe pa ta činjenica odbija neke paciente jer se smatra da može smanjiti mogućnost za trudnoću.
    Naravno svatko zna za sebe što mu više paše pa onda može odlučiti s obziroma na sve okolnosti, izmedju ostalog i finansije jer nisu mali novci u pitanju.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 25.02.2022. at 12:31

  3. #7353

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, dobili smo nalaze kariogram i iz Mpo klinike su nas uputili na PGT u Češkoj. Da li netko ima iskustva baš s tim problemom?
    Trenutno istražujemo klinike.

  4. #7354

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Pozdrav, mi smo upućeni u Češku na PGT. Sve smo obavili u Unica klinici, koju ne preporučam! Previše grešaka od početka postupka pa do rezultata, koji su stigli tek prosli tjedan. Sve zajedno se oteglo na 2 godine! Nikako ne preporučam tu kliniku.

  5. #7355

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Pozdrav, ima li netko iskustva sa klinikom Pronatal, ili nekom drugom klinikom, da mi preporuči, mi napokon krećemo ispočetka.
    Hvala

  6. #7356

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj cackalica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ima li netko iskustva sa klinikom Pronatal, ili nekom drugom klinikom, da mi preporuči, mi napokon krećemo ispočetka.
    Hvala
    Cackalica, ja sam u Pronatal I sve pohvale za njih sto se mene tice. Ja nemam primjedbi! Prije 3 godine smo od njih dobili mrvicu nasu, I juce je odradjen opet transfer kod njih nadamo se bati ili seki.

  7. #7357

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Nego jel neko zna ako nisi u poziciji da stavis utrogestan jel se smije popit? Ili samo vaginalno smije? Ja zaboravila da pitam juce.

  8. #7358

    Datum pristupanja
    May 2020
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cackalica, ja sam u Pronatal I sve pohvale za njih sto se mene tice. Ja nemam primjedbi! Prije 3 godine smo od njih dobili mrvicu nasu, I juce je odradjen opet transfer kod njih nadamo se bati ili seki.
    Hvala puno na odgovoru. A koliko se otprilike čeka na tretman?

  9. #7359

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj cackalica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno na odgovoru. A koliko se otprilike čeka na tretman?
    Mi smo imali zamrznute, ja joj samo javim da planiramo sledeci mjesec transfer i to je to. Brzo je islo. E sad ja ne znam sta sve tebi treba I to zavisi. Najbolje da ih kontaktiras I oni bi ti znali reci.

  10. #7360

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Dali možete ostaviti svoj mail,htjela bi vas nešto pitati u vezi svega toga vezano za Češku

  11. #7361

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav, čitam da se cure najčešće odlučuju za PFC i Pronatal kliniku.

    Poslala sam mail koordinatorici iz NextFertility Prag klinike (planiram na postupak donacijom jajnih stanica na jesen).
    Cijena postupka sa garancijom jedne blastociste je 4300 e, a sa garancijom 3 blastociste je 7300 e.

    Je li netko čuo za ovu kliniku? Ne mogu naći na forumima.
    Hvala unaprijed na odgovoru.

  12. #7362
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pago82,
    nismo imali iskustava iz te klinike.
    Ali, cijene mi se čine jako visoke, broj blastocista malen.
    Donorice su mlade, zdrave žene, ranijih godina bio je uobičajeno da se u postupku najčešće dobije veći broj blastocista.
    Radi li se ovdje kod cijena i garancije 1 ili 3 blastice da se dobivene jajne stanice od donorice dijele na dvije žene primateljice donacije? Jesi to pitala?

  13. #7363

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala puno na odgovoru.

    Nisam to pitala, ali pretpostavila sam da jedna donorica ide na jednu primateljicu i da je ovo minimalan broj blastica koje garantiraju.

    Dakle, za paket od 7300 e da oni garantiraju 3 blastice najmanje, a može ih biti i više.

    Koordinatorica mi je ostavila lijep dojam. E sada, vjerojatno bih trebala poslati mailove i drugim klinikama pa se raspitati,

    vidim da se najčešće spominju PFC i Pronatal.

  14. #7364
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pago,
    koliko se sjećam cijene postupka s doniranim js prije 5- 6 godina bile su oko 5500 eura i nije bilo spominjanja garancija tipa "najmanje jedna blastocista" ili "najmanje 3 blastociste" jer se kod postupka mlade, zdrave žene donorice lako se može dobiti i više od 10 jajnih stanica, više od 15 jajnih stanica. U tom slučaju, ako muški faktor nije izrazito težak, lako se postupak završi i sa više od 3 blastociste, više od 5 blastocista.


    Želim reći, ove garancije broja blastica izazito su nisko postavljene, a cijene su jako visoke.

    Za dijeljenje jajnih stanica jedne donorice na više parova primatelja ipak upitaj jer se čini da je to praksa zadnjih godina u češkim klinikama.

    Na tvom mjestu svakako bih se raspitala i u drugim češkim klinikama. Pitaj i rade li sa svježim ili zamrznutim jajnim stanicama?

    Sigurna sam da će se javiti i upućenije forumašice koje su same prošle donaciju.

    Javi nam se i sretno!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.07.2022. at 16:30

  15. #7365

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    1

    Početno Psihološka priprema prije odluke na donaciju JS

    Pozdrav svima, ima li netko sa pozitivnim ishodom oplodnje sa doniranom JS, tko je već iskusio čari takvog roditeljstva i tko bi bio voljan podijeliti iskustva ne samo samog postupka već i dalje, kako ste se snašli u tom roditeljstvu, kako ste razriješili dileme u glavi, da li postoji psiholog sa kojim bi se otvoreno moglo popričati o svim nedoumicama i pitanjima koja nam prolaze kroz glavu prije ulaska u taj postupak?

  16. #7366

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    1

    Početno Pomoc

    Citiraj zd77 prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz,
    obzirom da nemamo nikakvu dijagnozu, da sam bila uglavnom u punim stimulacijama 9. puta sa 300 jedinica gonala na dan, dobila 89 j.s, odradila 14 transfera uglavnom sa dvije do tri blastociste, da nikad nisamo došli do pozitivne bete, da imam 40. godina, da redovito u posupku uzimam Clexane/fragmin jer eto pomažu u ovakvim slučajevima, zatim prednison/dekortin jer pomažu u ovakvim slučajevima, toliko sam očajna za uzeti bilo što, jer naša situacija bome nema nikakvo logičko objašnjenje...
    Jedan od razloga što smo se odlučili za Pfc je taj što imaju inf. Intralipida i PGD, jer je to valjda još jedino što nismo probali.
    U 11. mj. smo išli u postupak kod njih, stimulaciju mi je vodio dr. L. u Zagrebu
    U stim. smo dobila 15 j.s., 8 embrija 4.dan, 6 zamrznuli (3+3), najbolja 2 vratili u svježem. I onda na transferu nisam uzela intralipide jer sam trebala potpisati obrazac da ih uzimam na svoju odgovornost, da ne smijem imati alergije na sastav intralipida zbog mogućih nuspojava.
    U međuvremenu sam napravila test na alergene:bjelanjak, žutanjak , soju i kikiriki. Tek kad su mi došli neg. nalazi, sada u 2.mj kad sam išla u Fet uzela sam i intralipide. Uzimaju se 7-10 dana prije transfera i na dan transfera (tako mi je rečeno u Pragu).
    Nisam imala nikakve nuspojave, mada mi nije bilo sve jedno, jer imam povećan kolesterol i to oko 7,5-8. Kad sam prvi put primila inf. bila sam zamoljena da neka 4-6 sati nakon infuzije ne izlazim iz kruga bolnice, možda samo do obližnjeg shopping centra, u slučaju da budem imala problema s glavoboljom , disanjem, bolovima u prsima da dođem hitno kod njih, morala sam potpisati obrazac da ih uzimam na svoju odgovornost ili što već, nije baš da sam podrobno čitala. Rekli su da uzimam barem 2 l tekućine, najbolje vode, taj dan i dva tri dana iza.
    Drugi put sam ih uzela na transferu, pošto sam ih već uzimala, te bila bez nuspojava rekli su da ne trebam ostajati na promatranju, već da možemo doma..
    Prvi transfer kad nisam uzela intralipide sa mnom je bila žena koja ih je primila u Novom Sadu ili Beogradu, prije transfera, i kod njih na transferu, možda se žena javi pa napiše točno gdje i koliko je platila, ne bih htjela dati kakvu krivu inf. kontaktirala sam je u međuvremenu da li bi ja mogla dobiti infuziju u Srbiji (Novi Sad) u poliklinici, rekla mi je da ih je pitala i da ne može da daju samo svojim pacijentima, tako da smo se mi morali zaletiti iz Zadra do Praga (1000 km) po infuziju i nazad, pa opet putovati za 10 dana na transfer.
    Nisam stekla dojam da ih nude svima, ja sam baš pitala za njih.
    Sad da li djeluje ili ne, nama u ovoj MPO priči nitko za ništa ne garantira, ni mojih 30 transferiranih embrija, uglavnom blastocisti nisu nikakva garancija...
    Draga zd77, u istoj sam situaciji kao i ti, 10 transfera do sada i nista a isto imamo odličan br jajnih ćelija(10-14), sve se oplode i onda do embryo stadija dodje jedva nešto. Trenutno sam sa PFC, prvi pokušaj transfera u 4 danu nije uspeo i sad idemo na KET. Predložena mi je takodje infuzija pa bih te pitala da li je uspelo (i od sveg srca se nadam da jeste) i kakva su tvoja iskustva?
    Hvala unapred

  17. #7367

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav,

    zanima me koju zemlju preporučate za donaciju jajnih stanica kao nekakvu najuspješniju. Da li je to Češka, Grčka ili Makedonija?

    Te me zanima ukupna nekakva cijena jednog takvog postupka? Naime radi se o partnerici sa 44 godine te bi nam trebala donacija jajne stanice.

    Kako ste na poslu opravdali tako duge izostanke te da li je poslodavac imao razumijevanja? Puno hvala na svim odgovorima...

  18. #7368

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Mucize, meni se čini da je ipak Češka najbolja opcija, jer u Makedoniji navodno rade sa zamrznutim jajnim stanicama, što nije dobro, a mislim da treba putovati tamo na konzultacije , Grčka je možda skuplja od Češke. Cijena osnovnog ivf postupka sa doniranim jajnim stanicama se kreće oko 5000 €. Sve nalaze mozete napraviti kući na uputnicu, izbor donorke tkđ. i otputovati tamo na dan punkcije. Na bolovanje imate pravo oboje, i ne treba vam vise od 2 tjedna za ženu i tjedan za muškarca. Može se napraviti sve i preko godišnjeg odmora. Sve je u biti jednostavno, najgore je putovati tako daleko, ovisno odakle ste naravno.
    Pozdrav i puno sreće.

  19. #7369

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Puno hvala na odgovoru, ja sam pročitao da je u klinici Pronatal ili Europe IVF cijena oko 7000-8000 eura cijelog postupka donacije i embriotransfera.

    Mislim da nije opcija nikako na poslu priznati istinu i reći zašto se ide na bolovanje jer međuljudski odnosi baš nisu najbolji, odnosno nikakvi, a i mislim da je to velika privatnost pogotovo za ženu.

    Da li možda pokriva kakve troškove naš HZZO za ženu te dobi?

  20. #7370

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Hzzo pokriva navodno samo 1000 €, kad je Češka u pitanju i putni trošak, za druge zemlje i više, nisam to nikad koristila pa nisam baš upućena, morate se raspitat na Hzzo-u.
    Što se cijena tiće, npr.na web stranicama Pronatala imate istaknut cjenik za sve vrste postupaka. Cijena moze ići i do 7000, 8000 tisuća ako koristite razne dodatne metode, za koje je upitna korist. Tako da se dobro informirajte o svemu prije odluke. Pozdrav.

  21. #7371

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Hzzo pokriva navodno samo 1000 €, kad je Češka u pitanju i putni trošak, za druge zemlje i više, nisam to nikad koristila pa nisam baš upućena, morate se raspitat na Hzzo-u.
    Što se cijena tiće, npr.na web stranicama Pronatala imate istaknut cjenik za sve vrste postupaka. Cijena moze ići i do 7000, 8000 tisuća ako koristite razne dodatne metode, za koje je upitna korist. Tako da se dobro informirajte o svemu prije odluke. Pozdrav.

    Ria hvala na odgovoru, šta je moguće da HZZO pokriva i taj dio bez obzira na dob partnerice od 44 god? Mislim da li svi imaju pravo na to...

  22. #7372
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da HZZO pokriva do 42 godine, kao i kod liječenja u Hrvatskoj

  23. #7373

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da HZZO pokriva do 42 godine, kao i kod liječenja u Hrvatskoj
    Ovo je email odgovor od HZZO kad se upitalo da li bi možda HZZO snosio dio troškova ženi od 44 god za umjetnu oplodnju u Pragu, jako štur odgovor, a ništa nisu odgovorili konkretnije:

    Poštovana,



    Sukladno članku 4. točki 1. Pravilnika o pravima, uvjetima i načinu korištenja prekogranične zdravstvene zaštite („Narodne novine“ broj: 160/13., 11/15., 16/15., 113/16. i 34/18. - nastavno: Pravilnik) osigurana osoba Zavoda u državama članicama Europske unije koristi zdravstvenu zaštitu pod uvjetima i u opsegu utvrđenim propisima Europske unije (Uredba 883/04, Uredba 987/09 i Direktiva 2011/24), Zakonom o obveznom zdravstvenom osiguranju, navedenim Pravilnikom i drugim općim aktima Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

    Temeljem članka 25. stavka 1. Pravilnika osiguranoj osobi može se odobriti pravo na upućivanje na liječenje u inozemstvo zbog liječenja urođenih anomalija, provođenja transplantacijskih programa te liječenja zloćudnih bolesti, uključujući pretraživanje međunarodnih registara dobrovoljnih davalaca koštane srži, ako se potrebno liječenje ne može provesti u ugovornim zdravstvenim ustanovama u Republici Hrvatskoj, a može se uspješno provesti u inozemstvu. Stavkom 2. istog članka Pravilnika određeno je da se pod liječenjem smatraju dijagnostički i terapijski postupci, operacijski zahvati uključujući i transplantacije organa, u skladu sa Zakonom o presađivanju ljudskih organa u svrhu liječenja, koje se ne mogu provesti u ugovornim zdravstvenim ustanovama u Republici Hrvatskoj, bolničko i ambulantno liječenje, kontrolni pregledi, te dijagnostičke pretrage krvi i tkiva, dok je stavkom 3. članka 25. Pravilnika određeno da se iznimno, osiguranim osobama može odobriti upućivanje na liječenje u inozemstvo zbog liječenja bolesti koje nisu obuhvaćene stavkom 1. toga članka, ako se potrebno liječenje ne može provesti u ugovornim zdravstvenim ustanovama u Republici Hrvatskoj, a može se uspješno provesti u inozemstvu.

    Nadalje, člankom 26. Pravilnika određeno je da se o pravu na upućivanje na liječenje u inozemstvo odlučuje rješenjem koje u prvom stupnju donosi ovlašteni radnik Direkcije Zavoda, na osnovi zahtjeva osigurane osobe, odgovarajuće medicinske dokumentacije i obaveznog prijedloga za upućivanje na liječenje u inozemstvo koji daje nadležni referentni centar Ministarstva zdravstva (u daljnjem tekstu: referentni centar) nadležan prema dijagnozi bolesti osigurane osobe za koju se predlaže upućivanje na liječenje u inozemstvo, odnosno doktor specijalist ili liječnički konzilij druge ugovorne zdravstvene ustanove na sekundarnoj i tercijarnoj razini u kojoj se osigurana osoba liječi, s prijedlogom jedne ili više inozemnih zdravstvenih ustanova koje mogu obaviti traženo liječenje, te nalaza, mišljenja i ocjene liječničkog povjerenstva Direkcije Zavoda.



    Prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo daje doktor specijalist nadležnog referentnog centra ili doktor specijalist, odnosno liječnički konzilij ugovorne zdravstvene ustanove u kojoj se osigurana osoba liječi i to samo u okviru svoje djelatnosti, a daju ga na tiskanici „Zahtjev i prijedlog za upućivanje na liječenje u inozemstvo“ (nastavno: tiskanica), čiji je oblik i sadržaj propisan spomenutim Pravilnikom. Tiskanica, koja je sastavni dio Pravilnika, predstavlja ujedno i zahtjev osigurane osobe za upućivanje na liječenje u inozemstvo, te njezinu izjavu kojom svojim potpisom potvrđuje da je upoznata da prema odredbama Pravilnika, osigurana osoba koja na liječenje u inozemstvo ode bez rješenja Direkcije Zavoda nema pravo, unatoč podnijetom zahtjevu i prijedlogu, ostvariti to liječenje na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja.



    Slijedom svega gore iznijetog, ističemo kako je radi donošenja odluke o upućivanju na liječenje u inozemstvo potrebno obratiti se specijalisti nadležnog referentnog centra, odnosno ukoliko nadležni referentni centar ne postoji, doktoru specijalisti i/ ili liječničkom konziliju ugovorne zdravstvene ustanove (sekundarne ili tercijarne razine) u kojoj se osigurana osoba liječi radi pribavljanja gore navedene tiskanice, a koju će navedeni uredno popuniti i ovjeriti pečatom ugovorne zdravstvene ustanove te uz koju će se priložiti i sva raspoloživa medicinska dokumentacija.

    Po zaprimanju uredne tiskanice prijedloga, Zavod će provesti žurni upravni postupak te odlučiti o medicinskoj opravdanosti predloženog liječenja u inozemstvu, na teret sredstava obveznog zdravstvenog osiguranja, a sve sukladno važećim propisima.



    S poštovanjem,

    HZZO

  24. #7374

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Mucize, u našem zakonu stoji da žena ima pravo na račun Hzzo-a obavljati određeni broj postupaka do svoje 42 godine. Ali tkđ.piše da doktor Mpo specijalist ima pravo iz osobito opravdanih razloga odobriti liječenje i ženama iznad 42 godine. Da li se to odnosi i na liječenje doniranim stanicama, neznam, ali to bi i bila smisao takvog liječenja jer u biti starije žene najviše i trebaju donaciju. Rspitajte se kod svog ginekologa.

  25. #7375

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Mucize, u našem zakonu stoji da žena ima pravo na račun Hzzo-a obavljati određeni broj postupaka do svoje 42 godine. Ali tkđ.piše da doktor Mpo specijalist ima pravo iz osobito opravdanih razloga odobriti liječenje i ženama iznad 42 godine. Da li se to odnosi i na liječenje doniranim stanicama, neznam, ali to bi i bila smisao takvog liječenja jer u biti starije žene najviše i trebaju donaciju. Rspitajte se kod svog ginekologa.
    Ria976 hvala, pitati ćemo ginekologa.
    Također smo dobili i savjet od doktora Radončića da u Češkoj uzmemo isključivo paket sa jednom blastocistom te je cijeli proces oko 5 000 eura, ali taj dio mi nije jasan. Zar nije bolje uzeti paket od minimum 3 jajne stanice odnosno blastociste?

    U prvom slučaju samo jedne blastociste u slučaju neuspjeha onda opet sve ispočetka i novih 5000 eura ako dobro shvaćam taj dio i nova donorka... Mislim nije garancija 100 posto uspjeha ni u kojem slučaju, ali ići na takav rizik i samo jednu blastocistu hmm malo upitno nego odabrati jači paket pa probati sa još jednom ili dvije zamrznute jajne stanice?
    Mislim da se u Prag ide minimalno dva puta što nije tako strašno što se tiče puta...

  26. #7376

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    69

    Početno

    Mucize, ja neznam za takve pakete.
    Obično se izabere donorica koja ima nekakve sličnosti sa suprugom, npr.krvna grupa, boja očiju, kose..itd.
    Tada se usklade ciklusi, donorice i Vaše supruge ako će se raditi svježi transfer. Donorica se stimulira , dobije se određen broj jajnih stanica koje SVE pripadaju vama i koje se dalje oplođuju u labosu. Nakon toga je do sreće koliko će se stanica oploditi i koliko embrija zadovoljavajuće kvalitete za transfer ostati. Vi u biti i ne morate ići 2 puta ako ne želite, jer se sve može dogovorit on line konzultacijama. Možda je dr. Radončić mislio da uzmete nekakav paket gdje garantiraju bar 1.blastocistu jer se zna i kod mladih donorica dogodit da na kraju ne bude puno za transfer. Ali u većini slučajeva bi bilo normalno dobit bar 4 embrija, jer ako sam ja sa svojih 39 , i više godina mogla svakim ciklusom imat 4 embrija za transfer onda moraju i mlađe zdrave donorke. Dakle ta cijena od cca 5000 € ne znači da time kupujete 1.blastocistu, a u pravu ste da će Vam možda trebat i više transfera do uspjeha, iako je uspješnost sa doniranim jajnim stanicama visoka, i do više od 60% po prvom transferu.
    Evo meni npr.nije uspjelo , ni sa mojim ni sa doniranim stanicama, iako mi nisu našli nikakav vidljivi problem, a na ivf avanture smo krenuli radi suprugove azospermije.

  27. #7377

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Ria976 prvotno napisa Vidi poruku
    Mucize, ja neznam za takve pakete.
    Obično se izabere donorica koja ima nekakve sličnosti sa suprugom, npr.krvna grupa, boja očiju, kose..itd.
    Tada se usklade ciklusi, donorice i Vaše supruge ako će se raditi svježi transfer. Donorica se stimulira , dobije se određen broj jajnih stanica koje SVE pripadaju vama i koje se dalje oplođuju u labosu. Nakon toga je do sreće koliko će se stanica oploditi i koliko embrija zadovoljavajuće kvalitete za transfer ostati. Vi u biti i ne morate ići 2 puta ako ne želite, jer se sve može dogovorit on line konzultacijama. Možda je dr. Radončić mislio da uzmete nekakav paket gdje garantiraju bar 1.blastocistu jer se zna i kod mladih donorica dogodit da na kraju ne bude puno za transfer. Ali u većini slučajeva bi bilo normalno dobit bar 4 embrija, jer ako sam ja sa svojih 39 , i više godina mogla svakim ciklusom imat 4 embrija za transfer onda moraju i mlađe zdrave donorke. Dakle ta cijena od cca 5000 € ne znači da time kupujete 1.blastocistu, a u pravu ste da će Vam možda trebat i više transfera do uspjeha, iako je uspješnost sa doniranim jajnim stanicama visoka, i do više od 60% po prvom transferu.
    Evo meni npr.nije uspjelo , ni sa mojim ni sa doniranim stanicama, iako mi nisu našli nikakav vidljivi problem, a na ivf avanture smo krenuli radi suprugove azospermije.

    I ja sam pisala o paketima garancije blastocisti jer su mi jednako rekli u New Prague Fertility i Pronatalu. Paket sa garancijom 3 zametka je nešto preko 7000e u Pronatalu (slično je i u New Fertility Prague). I istog sam mišljenja kao član iznad da je onda bolje birati "jači" paket, nego dati 5000e i možda završiti sa jednim zametkom pa zatim opet sve ispočetka.

  28. #7378

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Mucize prvotno napisa Vidi poruku
    Ria976 hvala, pitati ćemo ginekologa.
    Također smo dobili i savjet od doktora Radončića da u Češkoj uzmemo isključivo paket sa jednom blastocistom te je cijeli proces oko 5 000 eura, ali taj dio mi nije jasan. Zar nije bolje uzeti paket od minimum 3 jajne stanice odnosno blastociste?

    U prvom slučaju samo jedne blastociste u slučaju neuspjeha onda opet sve ispočetka i novih 5000 eura ako dobro shvaćam taj dio i nova donorka... Mislim nije garancija 100 posto uspjeha ni u kojem slučaju, ali ići na takav rizik i samo jednu blastocistu hmm malo upitno nego odabrati jači paket pa probati sa još jednom ili dvije zamrznute jajne stanice?
    Mislim da se u Prag ide minimalno dva puta što nije tako strašno što se tiče puta...
    Muzice, mislim da je dr. Radončić mislio da uzimate jedan embrij da izbjegnete blizanačku trudnoću kao rizičnu. A ne paket jer baš nema takvih paketa po toj cijeni. Bar je nama tako savjetovao.

  29. #7379

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno Potpomognuta u ČEŠKOJ

    Cure koje ste uzimale estrofem vaginalno, kakav oblik ste uzimale? Neke posebne tablete ili?
    Posljednje uređivanje od inika1 : 21.11.2022. at 04:23

  30. #7380

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav,molim vas trebam pomoc.Suprug i ja idemo u kliniku Pronatal u česku dali mi netko moze reci gdje trebam predati papire za djelomican povrat srectava,tj u koji HZZ-o u zagrebu trebam ici,na koja vrata kucati.Svaka pomoc je dobrodosla. Puno hvala

  31. #7381
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno Početnici

    Pozdrav svima,
    Dugo se borimo i odustali smo od RH
    Nakon 4 postupka, 18 blastocista, ukupno 10 transfera, 1 trudnoca ( missed ab u 8tt) , vrijeme je za nešto novo
    Svi nalazi super, nitko od dr ne zna konkretno reci razlog neuspjeha
    Mršavila sam, pa se udebljala, eutirox pijem zbog povišenog tsh,koji je sad stalno ok

    Naše laicko mišljenje da probamo još s donacijama js
    Koju kliniku preporučujete?

  32. #7382

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Pronatal u Češkoj.Ja i suprug smo krenuli na pocetku smo tek ali cula sam sve dobro o toj klinici.

  33. #7383

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Mozda ce netko trebati pomoc,ako ce biti u istoj situaciji kao i ja.Dakle trebam ici u Česku po jajnu stanicu,odlucili smo se za kliniku Pronatal.Nas hzz-o pokriva dio troskova koliko sam shvatila oko 1000€.Ali s obzirom da imam navrsenih 39god.Pravnica koja radi u hzz-ou mi je rekla da nemam pravo na povrat srectava zbog godina,jer po českom zakonu samo do 39godine to funkcionira. Kontaktirala sam nasu kordinatoricu u Českoj koja je rekla da imam prava i da opet odem u hzz-o. Naravno da su me otkantali opet.Moram reci da uopce nisu ljubazne i daj Boze da su dobile svoju djecu prirodnim putem pa da neznaju kroz sta moraju prolazit zene koje trebaju pomoc.Ako netko ima bilo kakve info.sta mi je ciniti ili s cim i s kim cu se boriti da ostvarimo prava na koje imamo pravo pisite. Lp

  34. #7384
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj Seli prvotno napisa Vidi poruku
    Pronatal u Češkoj.Ja i suprug smo krenuli na pocetku smo tek ali cula sam sve dobro o toj klinici.
    Hvala ti, i mi smo njih gledali.
    Sljedeće godine ćemo krenuti.
    Prvo se rade konzultacije online?
    Ili ste odmah išli kod njih?

    Tko daje preporuku za donaciju js?
    Posljednje uređivanje od zrinkica : 04.12.2022. at 19:42

  35. #7385

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    21

    Početno

    I mi se dvoumimo ili za Pronatal ili za Ivf valjda su te dvije najpoznatije. Napravio sam prvi kontakt čisto okvirno pitao cijenu i u roku 24 sata na email odgovori koordinatorica od obje navedene klinike i napiše sve okvirne informacije te što treba od nalaza napraviti.
    I mi ćemo krenuti u prvom kvartalu 2023 god sa postupkom. Zanima me koliko se minimalno puta mora otići u Prag te koliko dana je potrebno biti tamo?

  36. #7386

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav
    i mi gledamo otići do Česke najviše jer nas totalno razočaralo ponašanje u HR( Beta), i želimo neku promjenu. Čitajući forum vidim da ljudi pise za Pronatal (sanatorium ili plus ? ) i ivf europe. Spomenuto je i PFC. Gledajući net vidim da dosta recenzije IVF Cube Prag. netko ima iskustva? problem je kod nas u slab spermiogram.

  37. #7387

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav, nakon 3 ivf/icsi, 6 embriotransfera s 10 blastocisti u Petrovoj bolnici (od toga 1 blighted ovum i 1 biokemijska t) odlučili smo se za PFC u Pragu. Nakon poslanih svih nalaza, uslijedio je poziv osobno od dr Lazarovske koja je odmah na tel preporučila PGT na što smo pristali te ostvarili trudnoću iz prvog pokušaja. Trenutno 21 tt.

  38. #7388

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    15

    Početno

    Drage dame, ima li neka od vas preporuku za jeftini smjestaj u Pragu...Pozeljno bi bilo da je apartman, ali nije sporno...Hvala

  39. #7389

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Pozdrav cure,ja se polako spremam za estrofem i ako sve bude uredu u sedmom mesecu ce biti embriotrensfer. Inace sam u klinici FertyCare Prag, taman kada sam dosl sa suprugom na konsultacije, doktorka Sonja Lazarovska je presla u ovu kliniku tako da sam nju dobila kao glavnog doktora. Inace imam 35 god. Suprug savrsen spermio. Ja nizak AMH, prenizak vec sa 32 , iza mene 2 potpomognute sa dve biohemijske i eto nas na donaciji jajne stanice .Ako neko ima iskustva sa ovom doktorkom volela bi ih čuti.

  40. #7390

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Sto se tiče jeftinog smestaja,ispod 60 eura sa parking mestom nista normalno necete naci, tako da nema nekog jeftinog smestaja osim hostela koje nikako ne preporucujem.

  41. #7391
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Drage suborke, evo ponovno se sramežljivo prijavljujem da smo u planovima za ljeto, transfer preostalih smrzlića, najvjerojatnije krajem 7. mj Javila sam se klinici, neke preglede sam obavila, sad još čekam daljnje upute Pisat ću kako napreduje borba za treću sreću a ako nekome može pomoći naše iskustvo u praškom Pronatalu, tu sam
    Svima sretno!!!!!!

  42. #7392
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Pozdrav svima! Evo javljam da imamo transfer smrzlića u srijedu, danas putujemo u Prag! Bit ćemo ponovno smješteni u hotelu Michael koji je blizu Pronatala i zadnji put smo bili zadovoljni cijenom i smještajem. Endometrij je bio 9.6mm na 11.d.c. Neka bude kako mora biti Sretno svima u planovima!

  43. #7393

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Draga Sejla, zelim ti svu srecu.... da uspes, ja sam se evo upravo pre 17 dana vratila iz Praga....vrlo razocarana i zapravo sokirana ishodom jer sam mislila da ce mi uspeti odmah.... na zalost dobila sam pozitivnu Betu.... ali nisku pocetnu i tako sa 4 duplanha je prestala da raste( pirasla je 10 posto na zadnjem duplanju te je tu kraj ovoj prici).....inace 36 godina, zdrava samo nizak AMH .... suprug sve super....preporuceno mi je : HISTEROSKOPIJA, NK CELIJE, ERA TEST... te cu to sve obaviti u Genesisu....u Novom Sadu... iskreno ne znam sta je sa tom mojom matericom....pre toga dva VTO sa mojim jajnim sa jedva 1 jajnom i oba puta biohemijska sa betom od 20..... ali sada se eto uvatilo ali opet samo 150 beta....

  44. #7394

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Ako neko ima savet sto da radim jos , radila sam mutacije na trombofiliju uredno sve .... sve sto se do sada moglo uraditi jesam.... suprug ima normo odlican spermio....imamo jos 3 blastice i besplatne fetove jer smo uzeli all inclusive sa garancijom...

  45. #7395

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Da li nekom donacija nije uspela i zasto? Molim vas neka se neko ukljuci....koji jos problem moze biti u materici.... nemam oziljke nemam miome...imala sam ureaplazmu koja je resena.... imala sam i candidu nekad davno koja je resena.....ako iko ima savet, pomoc sta jos da uradim javite mi❤️

  46. #7396

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Sejla..... drzim ti fige i najvecu pozitivnu vibru saljem....

  47. #7397

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Inače, vodi me soktorka Lazarovska klinika Fertycare , Prag.... i imam svo poverenje u njih....zaista , tako da to moje telo je poludelo ili je neka bakterijska infekcija ili ne znam vise sto bi bilo....

  48. #7398
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala ti puno draga! Evo trudim se što
    manje razmišljati, pa što bude.Fet jedne blastice je prošle srijede prošao kako treba. U ponedjeljak ću napraviti za početak kućni test.
    Žao mi je iskreno zbog tvog negativnog rezultata Mislim da nije do toga da si bila loše pripremljena, nego se nekad jednostavno ne primi iz tko zna kojeg razloga...Možeš se, ako ti bude lakše, konzultirati s dr Lazarovskom smatra li trebaš li išta još dodatno napraviti od pretraga prije idućeg feta...Mislim da su tri smrznute blastice još odlična šansa!!! Pratimo se i evo želim ti idući fer čim prije, naravno kad osjetiš da si opet spremna.

  49. #7399

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Draga Sejla, na kraju je Beta rasla do 601....i samo sam osetila presek u stomaku i za dva dana na 115....tako da ocigledno se nesto desavalo ali vac smo bili posumljali na vanmatericnu....uglavnom idem na te NK stanice iz Endometrija i mikrobiolosku obradu i histeroskopiju sve se zajedno obavlja... i u desetom mesecu transfer.... kakvo je tvoje iskustvo..... ispricaj mi jesi li ti vec bila jednom i uspelo ti je?

  50. #7400

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    63

    Početno

    Ja sam napravila test 10 dan i bio je pozitivan.....i uradila Betu kad Beta 17,00 kad se nisam srusila.... imala sam vere da ce 100 posto uspeti.... i onda svaka dva dana se duplala ali jako sporo...ali opet sve u granicama....do 21 dana transfera kad je bila 601.... i onda sam pocela da krvarim i gotovo.... bolje da proverim sve jer ako je blastica dobra zasto se tako sporo razvijala.... zato me sad kopka i zelim videti ima li sta sto smeta pri implantaciji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •