Stranica 31 od 149 PrviPrvi ... 2129303132334181131 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #1501

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam im poslala mail da ih pitam sta im sve moram dostaviti i da cekamo rjesenje. Dal dragi mora raditi kakve pretrage i opce info. Nadam se da ce mi brzo odgovoriti jer ako treba sta jos napraviti da ne gubimo vrijeme.
    Nisi im trebala reci da čekaš rješenje, jer ce ti reci da ne mogu davati stimulacije ako nemaju rješenja jer nemaju na temelju čega izdati lijekove... barem su meni tako rekli...
    ali nadam se da ce ti rješenje stici cim prije pa da krenes sto prije sa svime!
    DRŽIM FIGE!!!!

    Drugi dan menge ćes im poceti sa pikanjem injekcijama

  2. #1502

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj AnnaBanana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, u Petrovu obavezno mailom komunikacija. jer telefonom ako ti i kažu nesto uvijek kasnije mogu reci da ti to nisu rekli, a ovako uvijek imaš mail potvrde
    zlatno iskustvo

    Cure, vi koje ste bile u Pragu - ja bi morala podnijeti zahtjev za povrat troškova... Može li mi netko reci što taj zahtjev treba uključivati?
    Isla sam sa suprugom osobnim autom i spavali smo u hotelu....
    I što mi je još upitnije - ja sam bila na PGD-u, ali cu ponovno morati ici na IVF poslije rezultata PGD-a....PItanje - da li im dostavljam zahtjev sada dok čekam rezultate PGD-a ili skroz na kraju price?
    Odi u HZZO i najbolje pitaj za povrat troškova. Mi smo to riješavali kad smo obavili sve u Pragu.

  3. #1503

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Nadice, a jesi dobila povrat troškova bez obzira što si išla osobnim autom?
    samo nisi dobila stvarni povrat troškova vec prema javnom prijevozniku?

    Ma moram izaći s posla da odem do tamo pa mi se neda... budem im poslala mail na onu adresu ino@hzzo.hr
    iako su tamo svi nabrijani i neljubazni pa me živciraju

  4. #1504

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    AnnaBanana mi idemo na donirane js. Zato sam im poslala da cekamo rjesenje jer ako bi trebao dragi jos sta rjesiti da to napravimo dok cekamo rjesenje.

  5. #1505

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj AnnaBanana prvotno napisa Vidi poruku
    Nadice, a jesi dobila povrat troškova bez obzira što si išla osobnim autom?
    samo nisi dobila stvarni povrat troškova vec prema javnom prijevozniku?

    Ma moram izaći s posla da odem do tamo pa mi se neda... budem im poslala mail na onu adresu ino@hzzo.hr
    iako su tamo svi nabrijani i neljubazni pa me živciraju

    Da! Dobila sam povrat troškova, iako smo išli osobnim automobilom. Dobili smo oko 2700 kn. Odobreni su bili troškovi za supruga i mene, jer je on išao u pratnji i kao donor. I relativno brzo nam je bilo isplačeno...Mislim u roku nekih mjesec dana...

  6. #1506

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Imam jedno pitanje: koliki je kod vas bio endometrium kada ste poceli stimulaciju,a koliki pred proces?

  7. #1507
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Mala88, endometrij treba biti minimalno oko 8mm. U postupku na dan transfera je meni bio 8mm, a inače bez terapije mi je oko 5mm.

  8. #1508

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo ja dobila odgovor od koordinatorice. Poslala mi je obrazac koji sam ispunila. Stavila me na popis za nalazenje donorice. Sad jos samo da dobimo cim prije odobrenje i to je to. Rekla mi je da se na donaciju ceka oko 4 mj. Sva sreca pa sam odma sve pokrenula da ne duljimo bezveze.

  9. #1509

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Bravo anatony34! džimo fige da bude i prije!

  10. #1510
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Pozdrav cure,

    Svratila sam da vidim što je sa AnomBananom. Drago mi je da je sve dobro prošlo, svaka ti čast što si sve pretrpila, držim fige za što veći broj "dobrih" mrvica.
    ... inače ja sam ona koja je pisala da sam landrala nakon punkcije, ali kod mene je bilo 10 JS i nisu me iskasapili ko tebe

    Inače ja sam za sad OK koliko mogu biti s obzirom na mučnine, žgaravice, umor i ostale blagodati. Bebači rastu, jučer su bili 31 mm i 29 mm Svim Pražanima želim da što prije i uz što manje muke dođu do svog cilja

  11. #1511
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Joj Kia draga vec ste veliki bravo!
    Anthony sad ce to brzo, pa ce put Ceske.
    Lijepo je citati da se spremate, da odlazite i vracate se trudni <3
    ajmo trudniceeeeeeee!

  12. #1512

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    drage suborke, ukratko izza sebe imam 2 neuspješna ivf postupka, 2 lpsc, dijagnozu endometrioze, adenomioze, začepljene jajovode, fsh 19, amh 9, a '89 godište sam.. trebala sam prošli ciklus ponovno u postupak, međutim isti mi je odgođen zbog foliklarne ciste, te bih ovaj ciklus trebala početi s decap. i idući u vv na post, no budući mi se desni jajnik priraslicama spojio s crijevima i do njega se punkccijom ne bi moglo doći, dr. mi je savjetovao da ne gubim vrijemee i uputim se put praga.. sad mene zzanima, ne bih odmah išla na doniranu js, pa me zanima snosi li i tada hzzo dio troška ili ne? te koja je proceduura, koliko cca čekam na postupak?

  13. #1513
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    dugica, hzzo refundira dio troškova samo za donacije i pgd, jer to nije omogućeno u HR. Javi se klinikama, i nakon što se odlučite gdje biste, u postupak možete jako brzo. Sretno i piši novosti

  14. #1514

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Drage cure koje ste išle na donaciju,koliko miligrama Decortina(prednisolona) ste primale?

  15. #1515

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure koje ste išle na donaciju,koliko miligrama Decortina(prednisolona) ste primale?
    Ja sam pila pola tablete Prednizona, onaj kupljen kod njih. To je 2,5 mg.

  16. #1516

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Hvala Nadice ...

  17. #1517
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj dugica prvotno napisa Vidi poruku
    drage suborke, ukratko izza sebe imam 2 neuspješna ivf postupka, 2 lpsc, dijagnozu endometrioze, adenomioze, začepljene jajovode, fsh 19, amh 9, a '89 godište sam.. trebala sam prošli ciklus ponovno u postupak, međutim isti mi je odgođen zbog foliklarne ciste, te bih ovaj ciklus trebala početi s decap. i idući u vv na post, no budući mi se desni jajnik priraslicama spojio s crijevima i do njega se punkccijom ne bi moglo doći, dr. mi je savjetovao da ne gubim vrijemee i uputim se put praga.. sad mene zzanima, ne bih odmah išla na doniranu js, pa me zanima snosi li i tada hzzo dio troška ili ne? te koja je proceduura, koliko cca čekam na postupak?
    HZZO će refundirati samo dio troška za donaciju js (1000 eura od ukupno 5000 eura cijene postupka).
    Da se odlučiš ići u postupak u Češkoj sa svojim dijagnozama i stanjem, vjerujem da se liječnici nit ne bi odlučili za to radi rizika za tvoje zdravlje i da bi ti isto tako predložili donaciju.

    Ako želiš možeš u Praške klinike napisati mail (možeš i na hrvatskom), i zamoliti da ti daju svoje mišljenje.

  18. #1518

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Cure moje, ako ih ne posamaram u tom HZZO-u.... onda je znam stvarno....
    Zovu me maloprije da mi kazu da moje rjesenje koje su mi dali u travnju ipak nije dobro jer su mi u istom rjesenju odobrili jedan

  19. #1519

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Cure moje, ako ih ne posamaram u tom HZZO-u.... onda je znam stvarno....
    Zovu me maloprije da mi kazu da moje rjesenje koje su mi dali u travnju ipak nije dobro jer su mi u istom rjesenju odobrili jedan odlazak u prag, a zbog duge analize pgd-a moram ico dva puta..!!!
    I sada moram traziti jos jedno rjesenje za odlazak drugi put u prag da mi vrate sto nadju zdravo sa PGD-om...
    I naravno da ako PGD i bude uspjesan, da ne mogu odmah ici u Prag prije nego mi odobre to rjesenje.... pa to nije viselnormalno.... da su ga mogli zakomplicirat vise....
    O Boze moj... strasno... opet cekanje!!!

  20. #1520

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Znaci, za sve one cure koje idu na PGD - s obzirom da se rezultati PGD-a cekaju nekoliko tjedana - neka im dokotrica u zahtjevu za lijecenjem u inozemstvu napise da moraju ici dva puta u Prag. Prvi put na punkciju, oplodnju i PGD, a drugi put na vracanje zdravih embrija!

    To je kljucno, inace ako vam je odobren odlazak u Prag samo jedan put u rjesenju, bez obzira sto su odobrili i IVF i PGD, necete moci zavrsiti postupak i otici drugi put!

    Imajte to na umu! Mozda nekome pomognem, meni bi bilo pumo lakse da sam to znala, jer inace gubite mjesece cekajuci na odobrenje rjesenja....

  21. #1521

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Pozdrav cure! meni stigli lijekovi,ali kako citam ovdje vecina vas je koristila neke inekcije,a meni toga nema..pa me zanima dali ima jos neka da nije koristila inekcije?

  22. #1522
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Anna Banana, žao mi je razumijem da te jako uzrujalo. Držim fige da uskoro stignu dobre vijesti iz Praga i da se brzo riješi to drugo odobrenje pa da čim prije odeš po svoje mrve

    Mala88, kakav ti je protokol?
    Posljednje uređivanje od sejla : 15.05.2016. at 08:23

  23. #1523

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Sejla,2 dan m pocinjem sa estrofem 2 mg,prednison I anopyrin (to je vjerovatno zbog moje dijagnoze anopyrin) a zatim par dana pred transfer utrogestan.Mozda estrofem mijenja inekcije?
    Posljednje uređivanje od Mala88 : 15.05.2016. at 17:48

  24. #1524
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Ovo ti je bio i moj protokol, bez anopyrina. Injekcije su za stimulaciju.

  25. #1525

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    hvala puno sejla,sad mi je vec lakse

  26. #1526

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Cure gdje mogu podici tiskanicu e112? To moram jos dostaviti na hzzo. Pa molim pomoc.

  27. #1527

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure gdje mogu podici tiskanicu e112? To moram jos dostaviti na hzzo. Pa molim pomoc.
    Tiskanicu E 112 ti izdaje HZZO, kad budeš imala dogovoren termin s klinikom. Barem je nama tako bilo. HZZO je tu tiskanicu slao u Prag.

  28. #1528

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ok hvala

  29. #1529
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Pozdrav suborke! Evo i mene u pripremama za KET. Kod mene pocinje sa decapeptyl injekcijama, onda estrofem tbl. Da li je neka od vas sama sebi davala te injekcije???

  30. #1530
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    PinaColada, sretno ~~~~~~~~~~

    Evo i mi polako u pripremama za fet s idućim ciklusom ako sve bude ok i po planu Danas sam privatno vadila tsh, nažalost skočio na 4,2 , pa sam odmah zvala dr da dogovorimo povećanje euthyroxa...nadam se da će se brzo ustabiljiti

    svima, a pogotovo dragim trudnicama

  31. #1531

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Sejla,ti ponovo u procesu,divno,punoo srece! pa da se I tsh popravi! evo I ja se polako pripremam poceti terapiju,ali mi nije jasno zasto pocinjem prednisone od 2 dana ciklusa..hmm joj kako se blizi vrijeme,to je moje uzbudjenje veceee

  32. #1532
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala Mala88
    Ja sam Prednison pocela nakon transfera i kolko znam uglavnom je tako. Postavi upit klinici jel tebi iz nekog razloga drugacije ili je doslo do slucajnog nesporazuma.

  33. #1533
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Prvo Sejla you gooooo girl!!!
    drugo, Mala pretpostavljam da ides u Pronatal ( da ne citam sad unazad sve). Kazem to zbog prednisona - i meni su ga dali piti od 2. dana ciklusa. Nesto su mi i objasnjavali, ali ne bih znala sada prenijeti.
    jako me veseli citati da vas ima u postupcima. Nadam se da cete se svi vratiti poduplani hihihi

  34. #1534
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    0 sejla,bravo da bude sve ok i po planu ~~~~~~
    evo cure mi brojimo 29+5 , bila sam na pregledu i sve je ok..beba se rasirila ko da je na ginekološkom pregledu hihi
    e da i cura nam stiže!!!
    puno sreće dragim hrabricama i one koje kreću s pikanjima..pratim vas i saljem puno trudničke prašine...
    Posljednje uređivanje od kiki30 : 22.05.2016. at 08:39

  35. #1535
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Drage Rominka i kiki
    kiki, bravo za curku, divnoooo

  36. #1536
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    kiki, bravo! ~~~~~~~~~~ do kraja!!!

    sejla, sretno! ~~~~~~~~~~~

  37. #1537

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    kiki30 prekrasnoooo!!!
    ostalima sretno!!! držte se!

  38. #1538

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    113

    Početno

    Što reći Sejla.. puno sreće želimo.

  39. #1539

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Samo da se javim da smo na cekanju za donorku. Nadam se da necemo dugo cekati i da cemo sto prije za Prag. Sejla sretno

  40. #1540

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Imam jedno pitanjce. Poslala mi Adrijana da cu morat uzimati Dekortin. Za sto je to i dal to mogu kupiti ili moram ici po recept?

  41. #1541

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno pitanjce. Poslala mi Adrijana da cu morat uzimati Dekortin. Za sto je to i dal to mogu kupiti ili moram ici po recept?
    Želim ti da što prije nađu donoricu!
    Dekortin ili u Prago Prednizon, sam tamo kupila, a kad ga više nisam imala, naručila sam kod svoje ginićke. Ide na recept!
    Ja sam ga pila nakon transfera. Kao za veću vjerojatnost trudnoće...Tako sam ja to shvatila!

  42. #1542

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Daj mi reci dal tamo dobijem napismeno da ga kupim ili mogu donjeti sa sobom? Jer ako mogu uzela bi tu na recept. Da budem sigurna.

  43. #1543

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Koliko dugo se on mora piti?

  44. #1544
    LopticaHopsica avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Cure, gdje mogu naći nekakve upute za povrat troškova postupka preko HZZOa?
    Jel im trebam nešto prijaviti prije Praga ili kad smo sa svime gotovi? Za što se sve može dobiti povrat? Avion, hotel, postupak, pretpostavljam da ne 100%??
    Btw, s obzirom na moj zadnji post, Petrova je dosta brzo odreagirala, dobila sam u roku od tjedan dana konzultacije kod dr. Vrčića. Pogledao je sve moje nalaze koje su naručili iz PFC pa me poslao na još neke pretrage, tako da sad ciljamo 7. mjesec za postupak.
    Držim figice svima!

  45. #1545

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Daj mi reci dal tamo dobijem napismeno da ga kupim ili mogu donjeti sa sobom? Jer ako mogu uzela bi tu na recept. Da budem sigurna.
    Meni su na otpusnom pismu napisali da ga pijem. Odmah smo ga tamo u njihovoj ljekarni kupili. Dođe mislim 30-tak kn. Možeš ga ponijeti i sa sobom...Pila sam ga do 14 tt.

  46. #1546

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj LopticaHopsica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, gdje mogu naći nekakve upute za povrat troškova postupka preko HZZOa?
    Jel im trebam nešto prijaviti prije Praga ili kad smo sa svime gotovi? Za što se sve može dobiti povrat? Avion, hotel, postupak, pretpostavljam da ne 100%??
    Btw, s obzirom na moj zadnji post, Petrova je dosta brzo odreagirala, dobila sam u roku od tjedan dana konzultacije kod dr. Vrčića. Pogledao je sve moje nalaze koje su naručili iz PFC pa me poslao na još neke pretrage, tako da sad ciljamo 7. mjesec za postupak.
    Držim figice svima!
    Ako ideš na donaciju, imaš pravo na povrat troškova za put. Znači nekih 2700 kn...Svejedno s čime ideš...HZZO ti pokriva nekih 1000 eura postupka i oko 1000 eura češko zdravstveno. Barem je nama tako bilo!
    Trebaš poslati u hzzo obrazac za liječenje u inozemstvu s zamolbom, nalaze i onda čekati i biti dosadna sa zivkanjem!

  47. #1547

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Nadica a kako ide sa povratom putnih troskova? Sta se mora nositi na hzzo?

  48. #1548
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala cure, divne ste Inesz, miny, antony

    Što se tiče Prednisona, ja osobno sam ga počela piti 1dnt, kupila sam si u Pragu i pila dok nisam potrošila tu kutijicu (pola tbl dnevno), nisam trebala više uzimati novo pakiranje u Zg.
    Posljednje uređivanje od sejla : 23.05.2016. at 14:52

  49. #1549

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadica a kako ide sa povratom putnih troskova? Sta se mora nositi na hzzo?
    Antony34, ja sam podnijela 16. svibnja zahtjev za povrat putnih troškova u Branimirovu 37.
    Napisala sam molbu u kojoj sam se nadovezala na moje odobreno Rješenje (KLASA i URBROJ).
    U Rješenju mi piše da cu dobiti samo povrat troškova u visini javnog prijevoza. Nije pisalo da mi je trošak smjestaja odobren pa ga onda nisam ni tražila....Isla sam svojim autom, tako da nisam od popratne dokumntacije nista prilagala osim nalaza koji sam donijela iz Praga...vidjet cemo da li će upaliti. Ostavila sam broj telefona pa sada očekujem da zovu
    I ja sam ovo radila prvi put, pa nisam bila ziher jesam li dobro....

  50. #1550

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    AnnaBanana hvala na odgovoru. Javi sta su ti poslali ili javili.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •