Stranica 5 od 149 PrviPrvi ... 345671555105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #201
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Te još jedan zakon ali neznam da li HZZO spada pod ovaj zakon u vezi njihovog skrivanja informacija i rokova davanja istih

    ZAKON O PRAVU NA PRISTUP INFORMACIJAMA (NN 172/03)

  2. #202
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ovi zakoni su na papiru ok a u praksi niš od toga!Ja sam svoj zahtjev predala oko 20,9 rješen je 27.9 a dobila ga na kućnu adresu 24.12.Tako da ga sad gledam i plačem od muke!Zvala sam par puta hzzo oni uopće ne spomijnu da nisu platili klinikama već da se moraju zakoni uskladit i da to moramo čekati!Eto ja čekam...i igram loto pa da vidim kaj bu me prije pogodilo!

  3. #203
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Znam da se u praksi zakona nažalost nitko ne pridržava ali mislim da su temelj za tužbu, pa lagano sastavit i tjerat sud, prvo sve naše a onda i Strasbourg, pa ako ništa drugo moralna satisfakcija.

    Mi predali zahtjev 24.09. i još ništa, zovemo stalno za rješenje i pokušavamo ga dobiti, vidjeti što piše. Ne gine nam pokušati otići o svome trošku i tražiti povrat novca po tom rješenju
    samo se treba još posavjetovati malo sa pravnikom u vezi svih tih zakona, ne znam što nam drugo preostaje, od rješavanja ovoga sljedećh min. godinu dana sigurno ništa (daj Bože da sam u krivu).
    Posljednje uređivanje od florjan : 17.01.2014. at 12:03

  4. #204
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ma naravno nema predaje treba sve pokušati.Pitala sam ja za soluciju plati pa če hzzo vratit...kaže gospođa teško..nema hzzo novaca tako da dobro razmislite...Sretno u svakom slučaju

  5. #205
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj florjan prvotno napisa Vidi poruku
    Te još jedan zakon ali neznam da li HZZO spada pod ovaj zakon u vezi njihovog skrivanja informacija i rokova davanja istih

    ZAKON O PRAVU NA PRISTUP INFORMACIJAMA (NN 172/03)

    naravno da ovaj zakon vrjedi i za HZZO, napiši pismo HZZO-u, stavi medije u CC i da vidiš da će ti odgovor stići u zadanom roku. Ali morate naučiti izaći iz svoje ljušture, napisati puno ime i prezime, čak za početak ne moraš stavljati medije, to u drugom koraku. Samo naprijed, već iskreno puno predugo čekate da netko drugi za vas napravi neke stvari, ne bude nitko osim vas kojih se ovo sve skupa tiče, koji ste oštećeni

  6. #206
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj valiana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi zakoni su na papiru ok a u praksi niš od toga!Ja sam svoj zahtjev predala oko 20,9 rješen je 27.9 a dobila ga na kućnu adresu 24.12.Tako da ga sad gledam i plačem od muke!Zvala sam par puta hzzo oni uopće ne spomijnu da nisu platili klinikama već da se moraju zakoni uskladit i da to moramo čekati!Eto ja čekam...i igram loto pa da vidim kaj bu me prije pogodilo!

    od čekanja Vailiana se stvarni neće mijenjati, djelujte!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    florjan, ako sam dobro zapamtila, u pravilniku HZZO-a piše da oni ne refundiraju trošak liječenja, ako hzzo nije izdao svoje rješenje. ako ste odlučili ići o svom trošku, a nemate rješenje u ruci, u kojem je navedeno da vraćaju ili plaćaju cijeli trošak postupka, onda se odmah sada pomiri s tim da te novce nećeš vidjeti.

    ja još čekam da mi prag pošalje službeni dopis iz pronatala, gdje je cijela problematika navedena (kadauna, budem ti ga poslala na mail čim ga dobijem) i razmišljam odmah uključiti medije u sve ovo, jer nema smisla uopće više čekati.

    ako ima još koji zakon, koji je vezan za nas, a koji se tiče ove problematike, napišite mi ga, jer bi htjela prikupiti sve informacije, koje opravdavaju naš potez.

  8. #208
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    poslano bmaric!

    cure evo i copy/paste s stranice europske komisije...

    Ako nije riječ o iznenadnom liječenju, tj.liječenje je već predviđeno i ono predstavlja razlog Vašeg putovanja u inozemstvo, postoje dva moguća scenarija: liječenje u bolnici i nebolničko liječenje .
    U slučaju bolničkog liječenja, Vaša ustanova za zdravstveno osiguranje gotovo uvijek će od Vas zahtijevati traženje odobrenja. Troškovi će biti pokriveni sukladno pravilima države članice u kojoj Vam je liječenje pruženo. Ako su ti uvjeti manje povoljni od uvjeta koje Vam pruža Vaše zdravstveno osiguranje, razlika će Vam biti nadoknađena. Ako niste ishodili odobrenje, Vaši troškovi liječenja neće biti automatski pokriveni. Po povratku možete tražiti povrat troškova, ali ne postoji jamstvo da će Vaš zahtjev biti odobren.
    U slučaju nebolničkog liječenja, također morate zatražiti odobrenje prije odlaska u drugu državu i tada imate pravo na korištenje istih jamstava. Također možete uštedjeti na odobrenju i putovanju izravnim odlaskom u zemlju u kojoj želite da Vam bude pruženo liječenje i tražiti nadoknadu troškova po povratku. Troškovi Vašeg liječenja bit će podmireni sukladno pravilima države u kojoj se nalazi Vaša ustanova za zdravstveno osiguranje.


    DA SE OBRATIMO I NJIMA??

  9. #209
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    E sad sam živčana!Sve da sutra kažu možeš u Prag ja opet puna cista janici se skoro ne vide.Eto stvarno da čovijek posijedi od muke!

  10. #210
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj prag prvotno napisa Vidi poruku
    poslano bmaric!

    cure evo i copy/paste s stranice europske komisije...

    Ako nije riječ o iznenadnom liječenju, tj.liječenje je već predviđeno i ono predstavlja razlog Vašeg putovanja u inozemstvo, postoje dva moguća scenarija: liječenje u bolnici i nebolničko liječenje .
    U slučaju bolničkog liječenja, Vaša ustanova za zdravstveno osiguranje gotovo uvijek će od Vas zahtijevati traženje odobrenja. Troškovi će biti pokriveni sukladno pravilima države članice u kojoj Vam je liječenje pruženo. Ako su ti uvjeti manje povoljni od uvjeta koje Vam pruža Vaše zdravstveno osiguranje, razlika će Vam biti nadoknađena. Ako niste ishodili odobrenje, Vaši troškovi liječenja neće biti automatski pokriveni. Po povratku možete tražiti povrat troškova, ali ne postoji jamstvo da će Vaš zahtjev biti odobren.
    U slučaju nebolničkog liječenja, također morate zatražiti odobrenje prije odlaska u drugu državu i tada imate pravo na korištenje istih jamstava. Također možete uštedjeti na odobrenju i putovanju izravnim odlaskom u zemlju u kojoj želite da Vam bude pruženo liječenje i tražiti nadoknadu troškova po povratku. Troškovi Vašeg liječenja bit će podmireni sukladno pravilima države u kojoj se nalazi Vaša ustanova za zdravstveno osiguranje.


    DA SE OBRATIMO I NJIMA??
    Oprosti može link direktno na stranicu, tražim po netu ali nikako da neđem ovo što si navela
    Posljednje uređivanje od florjan : 20.01.2014. at 07:52

  11. #211

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ako imate nedoumica vezano za tumacenje svojih prava ili ostvarivanja svojih prava, vezano za suradnju izmedju zemalja EU, mozete poslati upit na "my europe advice" - nadjite tu stranicu na internetu i detaljno opisite situaciju (sa sto vise detalja jer nema kasnijeg nadopisivanja), odgovore sluzbenici mislim Europske komisije u roku od 7 dana, s uputama; ako procijene da se slucaj treba sluzbeno rjesavati automatski ga proslijedjuju u sustav Solvit gdje pravni timovi dviju zemalja moraju u roku 10 tjedana isposlovati rjesenje.

    Vazno je da ne pitate opcenito (uputit ce vas onda na propise EU) nego da konkretno opisete svoj slucaj.

    HZZO vrda i vrda, ne samo vama, pokusavaju izbjeci svaki moguci trosak Ja za sada imam dobro iakustvo s my europe advice, nas problem se rjesava.

    Sretno!!!

  12. #212
    Helena5 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    65

    Početno

    Lijepo vas sve pozdravljam,
    ja se pripremam za Prag, ali vidim da postoje problemi i da sami moramo snositi troškove liječenja. Trebala bih ići sa doniranom j.s. jer mi je AMH nizak. Ne znam da li uopće da moj liječnik šalje zahtjev u HZZO za odobrenje liječenja u Pragu?

  13. #213

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Helena5, nek ti svakako ispuni i pošalje, jer ova situacija s HZZO-om još nije gotova i još se ne zna kako će biti.
    Dok dobiješ rješenje (računaj sa min. 60 dana), valjda će se situacija iskristalizirati.
    Sretno!

  14. #214
    Helena5 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    65

    Početno

    bmaric hvala, ali ovo je sramota. Plaćamo zdravstveno i dopunsko, šišaju nas kao ovce, a ništa nam ne daju. I onda se čudom čude kako je natalitet opao

  15. #215

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Helena5, ma njima izgleda natalitet uopće nije bitan - to samo govore reda radi.

  16. #216
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj florjan prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti može link direktno na stranicu, tražim po netu ali nikako da neđem ovo što si navela
    http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=hr&catId=569

  17. #217
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

  18. #218
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    Pozdrav svima, evo da se I ja opet malo ukljućim... nevezano za trenutne problem
    naime , u planu nam je ići na FET u Prag (imamo još 4 smrzlića ). Kako sam nova u tome zanima me kakav je postupak kad su smrzlići u pitanju ? Kakva su iskustva I uopće kolika jeuspiješnost sa smrzlićima ?
    Malo me doc Lazarowska obeshrabrila ponavljala mi je da bi za mene bilo najbolje da od prve uspije ( pretpostavljam s vremenom I smrznutim embrijima postotak uspješnosti opada ) I malo su manje šanse za pozitivan rezultat...
    Unaprijed hvala svima !!

  19. #219
    Vivach avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    79

    Početno

    Da, tako je i nama rekla dr. L. jer u svježem transferu vraćaju najbolje embrije, a ostale zamrzavaju isti dan kada je i ET.
    I mi se spremamo na FET pa mi je Mirna objasnila da se od 1 do 7 dc uzima decapeptyle, a od 2 dc estrofem (3x1 tj 6mg/dan). 12 DC se na ultrazvuku gleda debljina endometrija i tada se odluči kada će biti ET, obično bude 17 DC, ali može bilo kada od 16-21 DC.

    Sada mene zanima, ako netko zna - kada oni odmrzavaju embrije? Da li to bude na dan ET ili ranije, odnosno da li ih nakon odmrzavanja promatraju da li se nastavljaju dijeliti (nama su smrznuti 3 dan).
    Kako je nama rečeno da su zamrznuti embriji dosta lošije kvalitete htjela bih se pripremiti na mogućnost da nakon što dođemo u Prag možda niti ne bude ET-a

  20. #220
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    makajica. ne brini, imamo puno trudnoća iz fet-a

  21. #221
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    evo ja čekam curu i dečka iz FET-a,sretno

  22. #222
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    i moj mali miš je iz fet-a
    embrije su mi odmrzavali dan ranije
    sretno cure ~~~~~~~~~~~~~~~~

  23. #223

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Dragi moji,

    evo otvorena nova tema vezana za problematiku s HZZO-om, pa najbolje da o tome sve tamo pišemo, tako da imamo sve na jednom mjestu.

    http://forum.roda.hr/threads/83748-Z...48#post2557448

  24. #224
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    hvala svima na utjesi !

  25. #225
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Jučer sam dobila mail od Mirne i dalje se ništa ne dešava u vezi primanja pacijenata i dalje je stvar u HZZO..

  26. #226
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj Vivach prvotno napisa Vidi poruku

    Sada mene zanima, ako netko zna - kada oni odmrzavaju embrije? Da li to bude na dan ET ili ranije, odnosno da li ih nakon odmrzavanja promatraju da li se nastavljaju dijeliti (nama su smrznuti 3 dan).
    Kako je nama rečeno da su zamrznuti embriji dosta lošije kvalitete htjela bih se pripremiti na mogućnost da nakon što dođemo u Prag možda niti ne bude ET-a
    Dan prije transfera, da, promatraju ih, meni su dva krenula dalje, jedan je stao a što se kvalitete ovih odmrznutih tiče, po onoj njihovoj klasifikaciji, jedan je bio u najvišoj kategoriji kao i svježi a drugi nešto lošiji ali isto kvalitetan i u PFC-u nemaju baš običaj zamrzavati išta što nije dobre kvalitete, tako da ovo "dosta lošije" ne bi shvatila kao zametak koji nije perspektivan, već lošiji u odnosu na svježe. Ne bi oni ni zamrzavali ni vračali nešto što nema perspektve jer im se ne isplati ni financijski ni statistički. Tako da no sikiriki i pozitivu u glavu

  27. #227

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Pozdrav svima! Dugo se nisam javljala, ima ovdje novih i starih. U glavnom, ko me zna da kažem da su moje bebice ok, bračni problemi riješeni, ja sretna i zadovoljna. Pozdrav svima i toplo preporučujem Pronatal u Češkim Budejovicama, uspělo mi iz prve

  28. #228
    Vivach avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    79

    Početno

    tikice, hvala ti
    baš mi je tako nešto trebalo, jer cijelo vrijeme razbijam glavu da ću se upucati ako napravim cijeli put do Praga uzalud, mislim da bi mi u tom trenutku teže palo voziti se slijedeći dan nazad nego činjenica da nema ET-a

  29. #229

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Zaboravila sam napisati da smo trenutno u češkoj jer planiramo FET.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Dobila sam aktualni cjenik iz PFC-a.
    Može li se ovdje nekako napraviti upload cijelog dokumenta (PDF) ili moram prepisivati?

  31. #231
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    pa mislim da imaš free stranica za upload i digni samo link:
    http://www.docdroid.net/

  32. #232

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    hvala!

    evo cure, pa si ga možete skinuti sa ovih stranica:

    http://www.docdroid.net/8fnl/pfc-cjenik-2014.pdf.html

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, evo da se I ja opet malo ukljućim... nevezano za trenutne problem
    naime , u planu nam je ići na FET u Prag (imamo još 4 smrzlića ). Kako sam nova u tome zanima me kakav je postupak kad su smrzlići u pitanju ? Kakva su iskustva I uopće kolika jeuspiješnost sa smrzlićima ?
    Malo me doc Lazarowska obeshrabrila ponavljala mi je da bi za mene bilo najbolje da od prve uspije ( pretpostavljam s vremenom I smrznutim embrijima postotak uspješnosti opada ) I malo su manje šanse za pozitivan rezultat...
    Unaprijed hvala svima !!
    Draga makajica, što se tiče FETa,ne znam zašto svi misle da su manje šanse za pozitivan rezultat.
    Evo moj slučaj u svježem postupku ssu mi vraćena dva savršena embrija, a tri zaledili.Taj postupak nažalost neuspješan
    Slijedeći postupak FET, odleđena ta tri embrija koja su bila dobra ali ne tako savršena kao ona dva u svježem IVFu.sva tri malo malo fragmentirani, sva tri preživjeli odmrzavanje.Dva vraćena, a trećeg su pustili da vide hoće se i dalje dijeliti, naravno i dalje se dijelio dobro pa su ga ponovo zamrznuli.A ona dva vraćena su sada 18 tjedana i svakim danom iščekujem njihovo lupkanje, na UZv su savršeni.
    zato draga moja u mpo NEMA PRAVILA,hrabro naprijed po svoje mrvice,one cekaju
    I naravno sretno draga, i neka tvoj slijedeći postupak bude dobitan.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj Anavim prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati da smo trenutno u češkoj jer planiramo FET.
    Sretno,i neka je dobitni postupak

  35. #235
    Helena5 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    65

    Početno

    Cure koje ste se već liječile u Pragu, molim da mi preporučite na koju kliniku da idemo? Znam da su mišljenja i iskustva različita, ali me zanima uspješnost liječnika, jer nemamo baš puno vremena za kockanje!

  36. #236
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    helena, jako je nezahvalno preporučit klniku, a i svak hvalii svog konja, u mom potpisu je link na stranicu Liječenje neplodnosti, i tu smo opisali ili bar spomenuli nekoliko čeških klinika
    anavim sretno

  37. #237
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Jel' se meni to cini, ili su cijene porasle, i to dobro....bas sam se spremala poslati mail da vidim kada bi opet isli...i moram priznati da sam iznenadjena...ipak cemo malo jos morati sacekati...

  38. #238

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Rominka, da cijene su nešto narasle. Umjesto dosadašnjih 2.800,00 € za IVF / ICSI sa sjemenom donora (neki su čak plaćali i 2.600,00 €), sada je cijena 3.050,00 €, s tim da je u ovoj cijeni samo 1 godina čuvanja embrija, a ne kao do sada 2 godine.

  39. #239
    Žabac avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj makajica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, evo da se I ja opet malo ukljućim... nevezano za trenutne problem
    naime , u planu nam je ići na FET u Prag (imamo još 4 smrzlića ). Kako sam nova u tome zanima me kakav je postupak kad su smrzlići u pitanju ? Kakva su iskustva I uopće kolika jeuspiješnost sa smrzlićima ?
    Malo me doc Lazarowska obeshrabrila ponavljala mi je da bi za mene bilo najbolje da od prve uspije ( pretpostavljam s vremenom I smrznutim embrijima postotak uspješnosti opada ) I malo su manje šanse za pozitivan rezultat...
    Unaprijed hvala svima !!
    Makajica, evo i mi cekamo decka iz FET-a. Prvi puta smo isli i vratili su 2 svjeza od kojih nije bilo uspjeha. Nakon 4 mjeseca smo se vratili po smrzlice. Vratili su 2, od njih se jedan primio i sad smo u 36. tjednu i cekamo sincica.
    Sretno i samo pozitiva u glavu!

  40. #240
    makajica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    169

    Početno

    hvala hvala svima, stvarno ste me utješili !!! ništa ... hrabro u nove pobjede !

  41. #241
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Koliko vidim nikakvih novosti nema u vezi hzzo i Praga sutra moram pisat molbu za produženje rješenja...u hzzo još usklađuju zakone!?

  42. #242

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    55

    Početno

    HRVATSKI zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) zaprima brojne zahtjeve i prijedloge za obavljanje postupaka medicinske potpomognute oplodnje u Češkoj, a prema češkim vrijedećim propisima prava na te postupke na teret njihovog obveznog zdravstvenog osiguranja vrlo su ograničena.

    HZZO je nakon 1. srpnja 2013. godine dužan primjenjivati odredbe Europske unije (EU) u slučajevima kada upućuje osiguranike na liječenje u države članice EU, pa se u konkretnom slučaju troškovi postupka obračunavaju prema češkom zakonu i propisima, navodi se u priopćenju Službe za odnose s javnošću HZZO-a.

    Iz tog razloga, HZZO čak i kada češka strana prihvati indikaciju za traženi postupak, može pokriti samo manji dio troškova, dok veći dio troškova snosi osigurana osoba koju se upućuje na liječenje. S obzirom da se takva praksa primjenjuje za osiguranice u Češkoj, isto vrijedi i za sve ostale osiguranice iz EU koje se dolaze liječiti u Češku, ističe se u priopćenju.

    Isto tako, prema češkim propisima obvezno zdravstveno osiguranje uopće ne pokriva troškove medicinski pomognute oplodnje za osiguranice starije od 39 godina.

    Stoga je HZZO sugerirao nadležnom referentnom centru Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske za humanu reprodukciju, ginekološku endokrinologiju i postmenopauzu da ubuduće za postupke medicinski pomognute oplodnje pacijentice upućuje u inozemne ugovorne klinike drugih zemalja u kojima je moguće provesti predloženi postupak po povoljnijim uvjetima za osiguranice HZZO-a

  43. #243

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    55

    Početno

    da li netko zna da li se uopće negdje drugdje možemo tako liječiti, meni je punih 40 godina i taman sam htjela zahtjev predati na HZZO, doktor mi je potpisao, ovo bi mi bio 2.postupak, 1. postupak u Češkoj nije uspio, šta čemo raditi

  44. #244
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Zna li itko kakav je zakon po pitanju doniranog materijala u Austriji, ili još bolje u kojoj zemlji okruženja je zakon najpovoljniji za nas, pošto po ovome odgovoru HZZO-a Hrvatska se mora pridržavati EU normi i zakona države u koju se ide na liječenje.
    Moramo nači najpovoljniju državu i tamo se prebaciti jer HZZO neće dragovoljno vraćati razliku love kod odlaska u Češku, a dok se utjera lova sudom ode vlak.

  45. #245
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Florjan - pun ti je inbox a šaljem ti PP

    a da i ovdje postavim pitanje, tko bi s ovog foruma donirao parovima kojima je potrebno svoje jajne stanice (ako nije ženski faktor u pitanju) ili spermu (ako nije muški faktor u pitanju), dopišite anonimno ili NEanonimno.

    HVALA

    Za donaciju js:
    1. bmaric (i NEanonimno)


    Za donaciju sperme:
    1.


  46. #246

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    florjan, u Austriji je zabranjena donacija js. čitala sam na stranicama jedne njihove klinike da se nadaju kako će se to promjeniti, ali za sada ni Austrija ne dolazi u obzir.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Da i ja ovdje ponovim svoje pitanje sa teme "Zaustavljeni postupci u CZ" vezano za donaciju gameta...

    U čemu vidite problem NEanonimnosti? Čega vas je strah?

  48. #248
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    donirala bih neanonimno, apsolutno.

  49. #249
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Premjestila sam neke postove koji se tiču Kadauninog pitanja i donacija, nastavak na novootvorenoj temi.
    Posljednje uređivanje od Argente : 31.01.2014. at 10:52

  50. #250
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Makajice kad planirate na kliniku u Prag?? Ja se evo isto pripremam da idem po smrzlice i bas me frka oko svega toga....kako ce se odmrznuti, hoce li biti dobri, i ono glavno: da li se postupak biti uspjesan?!?!

    Nama su zamrznuli 2x2 embrija 3 dan....nadam se da ce ovi biti dobitni....

    Puno srece svima u proljetnim postupcima koji slijede.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •