Stranica 97 od 149 PrviPrvi ... 47879596979899107147 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,801 do 4,850 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4801

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage cure koje ste bile na donaciji jajnih stanica, kakva su vaša iskustva sa uspješno ostvarenim trudnoćama? Iz kojeg puta je uspjelo?

    Zenica, u Pragu će to biti nova cijena?
    Sto ona obuhvaca?
    I svaki embrio transfer se posebno placa?
    Za liječenje u Makedoniji je HZZO jednoj ženici refundiran kompletan iznos.. možda će nekome koristiti ova informacija.
    Hvala na odgovorima ♥️

  2. #4802
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Cijena mi je usput recena i bacila sam na sec pogled... ima jos druga cijena neki garantee program za 8.000 i nesto...uglavnom puno previse..svake godine dizu cijene jer ima sve vise pacijenata iz ex yu...morate znat da refundiraju (ako) samo do 42. Godine nakon toga sve placate sami...

  3. #4803

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ženica, da, znam ovo za godine..do 42.
    A ti isto ideš na donaciju?

  4. #4804

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I u kojoj si klinici? Jesi zadovoljna?

  5. #4805
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Lovelife da evo tu smo u pfcu idemo doma danas...imamo 9 embrija za sad...ali opet peh progesteron visok imala sam ovulaciju pod estrofemom!! događa se i to...i sljedeci put cu imat drugaciji malo protokol...

  6. #4806

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ženica, izvini ako si već negdje pisala..ako mi možeš pojasniti.. bez obzira na svoje ovulacije ideš na donaciju js?
    I od trenutka kontaktiranja klinike koliko dugo se čeka ta postupak?
    Hvala
    I puno puno sreće želim!

  7. #4807

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Pozdrav, negdje gore u prethodnim postovima sam postavila pitanje u plaćanju čuvanja embrija-mi smo u PFC Prag. Prije mjesec dana nam je prošla godina od punkcije. Imamo dosta smrzlića. Obzirom da nam se nitko iz klinike nije javio

  8. #4808

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    161

    Početno

    Isprika-slučajno mi je pobjegla poruka. Znači, obzirom da se nama nitko iz klinike nije javio poslala sam mail koordinatorici da pitam kakav je poatupak čuvanja. Ona je odgovorila da ce kolegica iz računovodstva poslati račun za čuvanje. I tako dobili amo račun na 159 eura i to amo platili. Vrijedi godinu dana. E sad, što bi bilo da se nismo javili ni mi u kliniku ni oni nama ne znam. Možda netko ima iskustva pa može podijeliti.

  9. #4809

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Dejica prvotno napisa Vidi poruku
    Tina1979 dali moze kakav mail od vas? Puno hvala
    Evo mail na koji možeš slati
    bella0031@gmail.com

  10. #4810
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Lovelife...da jer s odredenim godinama i pokusajima js nisu vise kvalitetne i nemres ostat trudna i postoji veliki rizik...ja imam 44 g i 1% mogucnosti prirodne i zdrave tr...prosjek cekanja ovisi koliko ti treba da obavis sve nalaze cca 3 mj.

  11. #4811

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, nisam leptirica 82 prije vidjela poruku.
    Slažem se sa svime što je napisala lopužica.
    Ja sam zadovoljna PFC klinikom, ali kao što lopužica kaže za te novce pomalo očekuješ detaljnije informacije. Ovako ih ti sve moraš pitati. I mi smo bili u Clarionu i super smo zadovoljni svime. Spremamo se na ponovni postupak u lipnju.
    Da, za doktoricu Lazarovski se slažem, ona baš smiruje čovjeka.
    I ja sam se najviše bojala te anestezije, ali je sve stvarno brzo i gotovo bezbolno. Najviše boli osjetila sam od pikanja igle u venu.
    I za ovo s embrijima se slažem s lopužicom. Bira se prvo najbolji, onda dalje po redu. Prije vraćanja sve vam pokažu na ekranu, vidite kroz dane kako su se razvijali. I sami shvatite koji se nisu razvijali ok. Mi smo super krenuli, od osam izvađenih jajnih stanica svih osam je bilo zrelo. Oplodilo se šest, ali nakon dva dana samo su se dva razvila normalno i ta dva su vraćena, ali bez uspjeha, do trudnoće nije došlo. Na pitanje zašto se toliko malo razvilo pravilno, nismo dobili konkretan odgovor, sve je to može biti ovo ili ono. Kao, nakon drugog ćemo vidjeti ako se ponovi isto onda je stvar u kvaliteti mojih jajnih stanica, ja imam punih 39 godina. Tako da ćemo opet potrošiti nekih pet tisuća eura da saznamo, ako ništa drugo, odgovor na to pitanje. Mada tu im ništa ne zamjeram, to je stvarno tako individualno i neke stvari stvarno ni oni ne mogu znati kak će biti. Sad se nadamo drugom pokušaju. Ja bi bila sretna da uspijemo doći do nešto smrzlića, ako ne dođe do trudnoće, da ponovno ne prolazim stimulaciju i definitivno pojeftinjuje stvar što nije zanemarivo. Već me pomalo počinje hvatati panika , ako sad ne uspije kako ćemo dalje kemijati novce.
    Ja sam u kontaktu s Marijom Čulibrk, ok je žena. Malo je na početku komunikacija išla sporije i čekala sam mailove, ali kad se pripreme za postupak zahuktaju onda je agilna u komunikaciji. Ja sam imala neke nejasnoće sa štopericom pa su me kontaktirali telefonom da provjere jesam razumjela.
    I mi smo se malo razočarali s tom donacijom. Zapravi ništa ne biraš. U uvodnom formularu popuniš informacije o mužu i to je to. Pazi se na prvom mjestu na krvnu grupu. Mi smo se dogovorili da u novom postupku idemo s drugim donorom, to su i oni predložili, jer postoji mogućnost da je kod prvog postupka bio problem i s doniranom spermom. I dr. L mi je u Zgb. prilikom folikulometrija rekao da nije to sve tak super, da je to ipak smrznuto i šanse da nešto nije idealno uvijek postoje. Zato ćemo sad probati s novim donorom. Ako rezultat bude isti, nula, onda sam ja faktor neuspjeha.
    Na žalost mi koji trebamo donaciju zbog azoospermije nemamo baš puno izbora. Pitanje što oni imaju uopće na " zalihi ", da se ružno izrazim. Moj suprug je visok, metar devedeset i pet i tamniji, a Česi baš nisu takvi, tako da je nama nešto naći nešto takvo.
    Moj suprug je imao jednu krizicu na dan aspiracije i kad su javili rezultate oplodnje. Taj dan je baš bio u depresiji i puno smo razgovarali. Vjerojatno mu je to tad postala realnost pa ga je lupilo. Iako je on bio taj koji je u početku više forsirao tu donaciju dok sam se ja još premišljala. I sad je on taj koji želi drugi postupak, a spominje i slijedeći ako ne uspije. Ja nisam sigurna da li ću ja biti zainteresirana za treći puta, pogotovo, ako treba ponovno prolaziti stimulaciju. To je ogroman stres. Možda sad drugi puta i više nego prvi puta jer znaš što te čeka, znaš sve te faze, znaš s kakvim emocijama i strahovima ćeš se morati nositi i to ostavlja traga na tebi. Iako je tvrdim da nije ostalo posljedica, i prema vani je to tako, ali vjerujem da je to negdje u meni i da u nekim situacijama nesvjesno utječe na mene i moje reakcije.
    Leptirica, ako imaš i kad imaš bilo kakvo pitanje samo pitaj. Potpuno razumijem kako ti je. )) Ja stvarno imam krug ljudi, oni koji znaju, naravno da sam to filtrirala, pun razumijevanja i potpore u svemu. Ali činjenica je da svi ti krasni ljudi ne mogu razumjeti koliko to razumije onaj tko kroz to prolazi. Ja ti ne mogu opisati koliko prirodno, normalno i ugodno sam se osijećala među ženama koje sam sretala na folikulometriji kod dr. L. To su žene koje sam tad prvi puta vidjela i nikad više, ali osjećaš se ugodno jer smo svi u tome. Ja sam se nasmijala suprugu na dan kada smo se vraćali s postupka vraćanja. Dogovor je bio da će on otići u hotel i vratiti se nakon tri sata, ali sreli smo tamo jedan par i počeli pričati, tako da je on ostao u klinicii njih nekoliko muških su se skompali i pričali dok su čekali nas žene. Putem do hotela mi veli, kako god se ovo završilo sad se bolje osijećam. Ja velim, zato jer je gotovo? A on mi odgovori, ne zato jer mi je nakon razgovora s njima lakše, osijećam se normalno.
    Ja sam Valentina, drago mi je.
    Možeš poslati i privatnu poruku u inbox kad imaš pitanje ili samo želiš razgovarati.

    Draga Tina1979,
    mislim da još ne mogu slati privatne poruke, ali ako se smije napisati mail - napiši pa ti pošaljem poruku.
    U međuvremenu sam se čula i sa Ksenijom i rekla je da će me ona voditi, ukoliko se odlučimo. A ja sam nekako ipak prije za onu kliniku gdje radi doktorica L.
    Što se tiče muža, visine i svega ostalog - tu imamo jako puno sličnosti. i razmišljanja i svega ostaloga.

    Pitanjce još, koliki ti je AMH? Meni je 41.9, a ostali hormoni su u normali.

    Čekam mail pa se čujemo.
    Ivana

  12. #4812

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Dejica,

    to bi mogla biti korisna informacija. Nadam se da je netko imao iskustva pa da i nama prenese. I ja čekam odgovor s nestrpljenjem.

  13. #4813

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije poznato da sam procitala da je netko bio s ove stranice...
    Hvala ti. Idemo riskirati, nadamo se uspjehu.

  14. #4814

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Tina1979,
    mislim da još ne mogu slati privatne poruke, ali ako se smije napisati mail - napiši pa ti pošaljem poruku.
    U međuvremenu sam se čula i sa Ksenijom i rekla je da će me ona voditi, ukoliko se odlučimo. A ja sam nekako ipak prije za onu kliniku gdje radi doktorica L.
    Što se tiče muža, visine i svega ostalog - tu imamo jako puno sličnosti. i razmišljanja i svega ostaloga.

    Pitanjce još, koliki ti je AMH? Meni je 41.9, a ostali hormoni su u normali.

    Čekam mail pa se čujemo.
    Ivana
    Mail na koji me možeš kontaktirati
    bella0031@gmail.com

  15. #4815
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ja sam koma od 9 oplođenih embrija oni su isli na blastice i ostalo je samo 3... 2-72 i 1-120... (prosli ciklus 6 embrija!! 3 transfera 3 dan 6 morula) pa zasto?? nis mi ne ide bas neko gore ne zeli da imam dijete...u pragu sam vadila krv jer je dr na uzv vudila cistu na d jajniku i rekli su mi da imam visok progesteron i da sam imala ovulaciju i da nemrem na svjezi transfer i danas dobijem mail samo 3!!!!....zivaca nemam vise..novaca jos manje...a godina previse...kako sam imala ovulaciju???da nitko ovdje nije skuzio??

  16. #4816

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo dani ja podijelim svoja iskustva.
    Nakon tri neuspjela pokušaja u RH i pauze od godinu i pol odlučili smo istražiti prašku opciju. Odabrali smo dvije klinike, Pronatal Sanatorium i PFC te se prošli tjedan zaputili u Prag na konzultacije. Obzirom na moj AMH, moje godine (42) i štetu koju je endometrioza napravila naša jedina izgledna šansa je donacija.
    Dojmovi iz obje klinike su odlični, u Pronatalu smo razgovarali sa dr.Mardešićem i zaista je bio detaljan i temeljit u objašnjavanju. U PFC-u smo razgovarali sa dr.Švabikova koja je izuzetno draga i vrlo stručna.
    Cijene su u obje klinike dosta slične...cca 6.000 eura.
    U obje klinike smo konzultacije platili 100 eura.
    Sistemom "eci, peci, pec" odluka je pala da krenemo sa PFC-om u lipnju.
    Istovremeno se i veselim i grozim vraćanja u MPO priču.
    Nek nam je svima sretno!

  17. #4817

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Dragi svi, lijepo vas pozdravljam. Ima li možda netko da se sprema ili je bio u Gennetu ili u ISCARE-u. Obje klinike su u Pragu. Naime, iz vaši postova sam stekla dojam da se u Pronatalu i PFC-u teško dolazi do liječnika te da na pitanja odgovaraju koordinatori sa šprancama odgovora. Stoga me zanima imaju li Gennet i/ili ISCARE drugačiji pristup. Bilo kakva informacija je dobrodošla, čak i ako niste otišli tamo, već se samo raspitivali. Hvala.

  18. #4818

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Ženica baš mi je žao, držim fige da ove tri jesu dobitne. Sad moraš čekati novi ciklus i ići na FET?

  19. #4819
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Lemon mene je najvise izivciralo zasto me nitko nije pitao kako cemo sto zamrznut/odmrznut..prostala sam na aset po preporuci lijecnice ali pobogu mislila sam da ce uzeti samo dva za probu a ne sve odmrznuti!!! prosli put sam imala zamrznute 2-2-2...sve vise muslim da su im samo pare bitne tim vise jer opet za donaciju dizu cijene na 7500 eur stoga cure pozurite...sad potpisat ugovore..

  20. #4820

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Ženica75, ja još ne znam sto sve te oznake znače..
    Znaci ti si se kontrolirala u Zgu, i tek kad si došla u Prag su vidjeli situaciju?
    Ako sam dobro shvatila..
    Da li mi možeš pojasniti.. molim te: ako postupak kosti 6000 € (donacija jajne stanice) i ako donorka dobije 10 jajnih stanica sve su tvoje? I onda se pokušava embrio transfer dok ne uspije trudnoća? Da li se ti embriotransferi još extra plaćaju?
    Šta kada se svi embriji “ispucaju” a do trudnoće nije došlo?
    Svima od srca želim suprotan scenarij♥️

  21. #4821
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Draga Lovelife tako je... ti od praske xy poliklinike na temelju nalaza koje napravis (dobijes u mailu popis) dadu ti protokol koji je za don. Js vise manje isti za sve...1. Kontracepcija - uskladivanje s donatoricom ...pa estrofem za debljanje endometrija andol ..decortin...utrogestan...u zgb nades nekog da ti mjeri debljinu endometrija (ja uzv radim 2x)...u pragu rade punkciju donatorici...obavezno dodi sa pitanjima sto god te zanima i zapusuj si nj.odgovore...moras pricat s embriologom i miras dibiti fotke svojih embrija sto ja ovaj put nisam!!!svi embriji su tvoji! Ovicno ih zamrzavaju na 3. Dan i tako ih zamrznu...svaki transfer fet se dodatno naplacuje...

  22. #4822
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    I da nista ti nije garancija da ce doc do trudnoce..a mozes ko i ja imat 9 embrija i od toga ostalo 3!!!! Inace kad se ide na blasticu postoji mogucnost da sve propadne...po meni je bolje razvijanje do 3. Dana a dalje u prirodnom okruzenju- maternici...savjet razmisli kako ces ih zanrznut...najbolje 2 u svaku slamku ako ih imas vise...ili cak 1,1 ako ih imas jako malo...zato sam ja poludila jer nam je ovo 2. Ciklus i potroseno ukupno preko 90 000 kn cca i nikako ne moze i ne smije biti nesporazuma!!!!!

  23. #4823

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Znaci 2.embriotransfer vam je ovo bio?
    A kolika je cijena embriotransfera?
    Pa sto oni ne znaju koliko i kada je najbolje zamrznuti i odmrznutu? Ja to ne znam procijeniti..

    Isuse 90 000, normalno da si ljuta, a sto ta cijena sve uključuje?

  24. #4824

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I koliko mora biti pauza između embriotransfera?
    Hvala!

  25. #4825

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Sanrio prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Evo dani ja podijelim svoja iskustva.
    Nakon tri neuspjela pokušaja u RH i pauze od godinu i pol odlučili smo istražiti prašku opciju. Odabrali smo dvije klinike, Pronatal Sanatorium i PFC te se prošli tjedan zaputili u Prag na konzultacije. Obzirom na moj AMH, moje godine (42) i štetu koju je endometrioza napravila naša jedina izgledna šansa je donacija.
    Dojmovi iz obje klinike su odlični, u Pronatalu smo razgovarali sa dr.Mardešićem i zaista je bio detaljan i temeljit u objašnjavanju. U PFC-u smo razgovarali sa dr.Švabikova koja je izuzetno draga i vrlo stručna.
    Cijene su u obje klinike dosta slične...cca 6.000 eura.
    U obje klinike smo konzultacije platili 100 eura.
    Sistemom "eci, peci, pec" odluka je pala da krenemo sa PFC-om u lipnju.
    Istovremeno se i veselim i grozim vraćanja u MPO priču.
    Nek nam je svima sretno!

    Sanrio, koliki je tvoj AMH?

  26. #4826

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Ženica75 prvotno napisa Vidi poruku
    I da nista ti nije garancija da ce doc do trudnoce..a mozes ko i ja imat 9 embrija i od toga ostalo 3!!!! Inace kad se ide na blasticu postoji mogucnost da sve propadne...po meni je bolje razvijanje do 3. Dana a dalje u prirodnom okruzenju- maternici...savjet razmisli kako ces ih zanrznut...najbolje 2 u svaku slamku ako ih imas vise...ili cak 1,1 ako ih imas jako malo...zato sam ja poludila jer nam je ovo 2. Ciklus i potroseno ukupno preko 90 000 kn cca i nikako ne moze i ne smije biti nesporazuma!!!!!
    Ženica75, od kada dižu cijene? I PFC i Pronatal?

  27. #4827

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Zenica, ako mi možeš objasniti sto to znaci 2-2-2, to si ranije spomenula? Odnosno ti načini zamrzavanja..2,1?
    Skroz mi je ovo sve novo, čini mi se da ništa ne razumijem..
    Jel 2 znaci dva embrija da su skupa zamrznuta?
    Izvini ako je glupo pitanje..

  28. #4828

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i mene ponovno za još jedan pokušaj

  29. #4829

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Nema moje poruke

  30. #4830

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Di je nestala poruka

  31. #4831

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Draga Rominka, u jednom postu si napisala (ne znam kako se kopira) da ste otišli iz PFC-a u Pronatal jer su u Pronatal tražili dodatne analize? Molim te jel nam možeš reci koje su to?
    Puno hvala

  32. #4832

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Ma katastrofa, 1,17 pmol/l

  33. #4833

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Poslali su mi cijenik iz Pfc-a, donacija js., dvije varijante Basic 4900€ i All inclusive 7500 €

  34. #4834

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Lovlife, jel možeš napisati što je sve uključeno u te dvije varijante?

  35. #4835

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    12

    Početno

    Ima li netko da je išao u Prag s dijagnozom endometrioza? Kakav protokol ste dobile? Je li bilo nekih specifičnosti zbog endometrioze?

  36. #4836

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Molim vas za vaša iskustva. Prošle godine sam bila na prvom postupku potpomognute u PFC - u koji je bio neuspješan. Već tada sam napravila test na trombofilne mutacije u kojima mi je ispalo da mi je MTHFR C677T heterozigot i PAI - 1 heterozigot 4G/5G. Nitko mi tada nije ni spomenuo posjet hematologu i traženje mišljenja o heparinskoj terapiji. Sad se spremamo u novi postupak u lipnju i sad me je tražila da obavim to mišljenje hematologa. Ništa me to nije brinulo dok danas nisam došla socijalnom ginekologu koji mi je mrtav hladan rekao da naravno da sam s tim mutacijama trebala koristiti heparin. Spomenuo mi kako u Australiji bez toga više ne rade potpomognutu. I sad me skroz zbedirao jel moguće da to u PFC - nitko nije vidio i uzeo u obzir i pustio me u postupak bez te terapije? Previše je to novaca da se netko toliko zezne i ne uzme to u obzir. Ja sam jedna od onih koja je u to krenula s povjerenjem u kliniku i računala da oni znaju što rade. Po ovome ispada da sama moram za sve pitati i kontrolirati.
    Molim mišljenje nekog tko ima te mutacije da li ste odmah dobile tu terapiju ili isto nakon vašeg traženja. Socijalni ginekolog nije MPO ginekolog pa ne znam da li da uzmem s rezervom to što je rekao ili????
    Baš me danas zbedirao.

  37. #4837

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Tina1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas za vaša iskustva. Prošle godine sam bila na prvom postupku potpomognute u PFC - u koji je bio neuspješan. Već tada sam napravila test na trombofilne mutacije u kojima mi je ispalo da mi je MTHFR C677T heterozigot i PAI - 1 heterozigot 4G/5G. Nitko mi tada nije ni spomenuo posjet hematologu i traženje mišljenja o heparinskoj terapiji. Sad se spremamo u novi postupak u lipnju i sad me je tražila da obavim to mišljenje hematologa. Ništa me to nije brinulo dok danas nisam došla socijalnom ginekologu koji mi je mrtav hladan rekao da naravno da sam s tim mutacijama trebala koristiti heparin. Spomenuo mi kako u Australiji bez toga više ne rade potpomognutu. I sad me skroz zbedirao jel moguće da to u PFC - nitko nije vidio i uzeo u obzir i pustio me u postupak bez te terapije? Previše je to novaca da se netko toliko zezne i ne uzme to u obzir. Ja sam jedna od onih koja je u to krenula s povjerenjem u kliniku i računala da oni znaju što rade. Po ovome ispada da sama moram za sve pitati i kontrolirati.
    Molim mišljenje nekog tko ima te mutacije da li ste odmah dobile tu terapiju ili isto nakon vašeg traženja. Socijalni ginekolog nije MPO ginekolog pa ne znam da li da uzmem s rezervom to što je rekao ili????
    Baš me danas zbedirao.

    Tina pozdrav,
    ne znam ti odgovoriti na pitanje, ali tijekom razgovora s obje klinike, Pronatal mi je napisao da trebam napraviti tu pretragu. I kod njih nalazi ne smiju biti stariji od 3 mjeseca. E sada, ne znam zašto PFC ne traži, ali ja sam dobila uputnicu od soc. ginekologa (pokazala mu popis pretaga i dobila uputnicu bez problema) pa idem napraviti nalaz.

    Koliko dugo se čeka nalaz?
    Posljednje uređivanje od leptirica82 : 05.04.2019. at 22:51

  38. #4838

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sto se tiče cjenika ima jako puno stavki, treba mi malo vise vremena da to ispisem.
    Da, ispada da mi sve unaprijed moramo znati.. kao sto Tina kaže, nije to zezancija, a i djeluje jako neprofesionalno.

  39. #4839

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    97

    Početno

    Dan. Kako sam u razmatranju za Prašku varijantu sa donacijom j.s.,bila sam prethodno u svoje Hzzo ginekologice da se raspitam o mogućnostima dobijanja eventualnih lijekova preko hzzo-a i pokazala sam dio formulara koju mi je na upit poslala jedna od klinika u kojoj se traže genski nalazi. Gin. mi je na to rekla da genetske nalaze ne trebam prilagati i da nisu nužni?! Dakle, nije mi dala ikakve uputnice za to. Nisam ih radila ni za dosadašnje MPO postupke sa svojim stanicama. Imam 3 neuspjela IVF postupka i 1 prirodno postignutu trudnoću koja je završila kiretažom u 8 tt. (blighted ovum). Pitanje glasi, jesu li mi ti genski nalazi potrebni za postupak s doniranom j. s. i izdaje li uputnice obiteljski liječnik ili ginekolog? Unaprijed hvala.

  40. #4840

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Tina pozdrav,
    ne znam ti odgovoriti na pitanje, ali tijekom razgovora s obje klinike, Pronatal mi je napisao da trebam napraviti tu pretragu. I kod njih nalazi ne smiju biti stariji od 3 mjeseca. E sada, ne znam zašto PFC ne traži, ali ja sam dobila uputnicu od soc. ginekologa (pokazala mu popis pretaga i dobila uputnicu bez problema) pa idem napraviti nalaz.

    Koliko dugo se čeka nalaz?
    Evo provjerila sam, ja sam radila te mutacije lani u osmom mjesecu i čekala nalaz 13 dana

  41. #4841

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj Lovelife prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tiče cjenika ima jako puno stavki, treba mi malo vise vremena da to ispisem.
    Da, ispada da mi sve unaprijed moramo znati.. kao sto Tina kaže, nije to zezancija, a i djeluje jako neprofesionalno.
    Iskreno koliko got ti se kada ideš prvi puta sve čini komplicirano, prvi puta mi je bilo lakše nego sada drugi puta. Sada točno znam što me čeka, sve emocionalne faze koje ću prolaziti, a što je najgore sad ima sve više tih medicinskih pitanja koji se pojavljuju i na koja moram tražiti odgovore. Ljuti m iue što mi svi u tom Pragu ostavljamo puno novaca, a ponekad imam dojam čitajući i vaše priče, da je tu puno toga pokušavanje bez konkretnih odgovora s njihove strane. Ja recimo nikad nisam dobila neko suvislo objašnjenje zašto od 8 zrelih, šest oplođenih na kraju imamo samo jedan super i jedan malo slabiji embrij. Rečeno mi možda kvaliteta jajnih stanica, možda je i do donirane sperme. Zaključak je bio vidjet ćemo nakon drugog pokušaja. Ko da je to samo tako, pokušaj za pokušajem pa ćemo vidjeti.

  42. #4842

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Zna li netko postoji li opcija da se kod nas dobiju lijekovi za postupak u Češkoj? Je li ičiji ginekolog htio napisati lijekove za postupak? AKo ima itko, kakav je postupak?

  43. #4843

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da Tina, točno tako..
    već to sto trebamo donaciju (sa bilo koje strane) je prilično psihološki zahtjevno, pa obavljati sve te preglede, skupljati nalaze, pa sve te odlaske kombinirati sa poslom..
    I da se onda događaju propusti.. nije u redu..
    a očito svako malo dižu cijene..

  44. #4844

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Slažem se sa Tinom i sa Lovelife. Sve se to toliko traljavo odradjuje u odnosu na vrstu problema i u odnosu na to koliko im novca ostavljamo.
    Ovo što si ti Tina napisala, meni samo liči na neiskusne embriologe. Može se desiti možda da su i jajne ćelije lošijeg kvaliteta, ali da je do doniranih spermatozoida, to nisu smjeli ni pomenuti!!!! Pa ti si dala 600€ da “kupiš” te spermatozoide!!!!! Sve više gubim povjerenje u njih, sve manje imaju uspjeha. Ne pamtim kad sam čula da je neka žena u PFC ostala trudna, a oni se još spremaju da dižu cijene! Na osnovu čega!?????!!
    Da se razumijemo, ja sam u toj klinici još uvijek samo iz razloga što imam još dosta zamrznutih embriona, ni zbog čega više.

  45. #4845
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Drage cure ja vec tjedan dana cekam odgovor iz PFCa jos ga nisam dobila...btw mi smo 1. Put platili 5200 eur d.j.s sad 4900 eur jer kao prvi put nije uspjelo?!! ko tu koga??!! A navodno nova cijena ce bit 7500 eur... dr. Nam je preporucila zbog neuspjeha Aset al ni u jednom trenutku nije rekla da ce sve js razvijat do blastice vec da ce zamrznut jedan na 3. Dan a kad dodemo drugi cekat 5. (Muz je muslio samo da ce taj jedan par bit za probu aset) Muz i ja smo isto skuzili da ce ostalo bit zamrznuto na 3. Dan...i pokusavat tako dva po dva dok ne uspije...1 blastica ( garancija) i dva o treceg dana..zanimljivo...sve mi se cini da je bila hiperstimulacija i da ni ova dva ne valjaju...i jos mi je preporucila heparin sad...i inj.decaptyla da blokira ovulaciju!!!sad!!!nakon toliko potrosenih eura!!ljuta sam ne znam vise sto da radim...mi cesima toliko love ostavljamo zbog zadrtih hr politicara i ogavnih zakona...

  46. #4846
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Gledam postove i vidim da su spomenute razlicite cijene za donirane js. poprilicno razlicite...malo 5200 eur pa onda 4900 eur pa 6000 eur...kako to?
    Zalosno je da se nemamo kome obratiti da nas savjetuje cak i pravno zastiti kad nas je nasa HR otpisala....

  47. #4847

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Zenica, a koliko puta ste u tom 1.postupku išli na embriotransfer?
    A kakva je situacija u Pronatalu?
    ima li koja cura sa iskustvima iz Pronatala?

  48. #4848

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Ženica75, mi smo se vratili iz Praga PFC prije par dana. Nama je isto donacija js naplaćena 5200. To je početna osnovna cijena. Ukupno nas je izašlo 6000 sa nekim dodatnim metodama.

  49. #4849

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, napisi nam vise informacija.. jeste li zadovoljni, do kuda ste došli sa postupkom, koliko js ste dobili?

  50. #4850

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife danas mi je 7dnt. Od samog pocetka sam zadovoljna sa koordinatorkom Ksenijom. Šta god sam pitala odgovorila bi u roku par min.
    Smještaj nam je bio u hotel Carol. Uredno i čisto i 5min hoda do klinike.
    Donatorka je imala 8js i na kraju su samo 3 embrija bila uredu. Tu sam se odmah razočarala. Vraćene su mi 2 morule 4d.
    Jedan smo zamrzli. Volila bi da ih je više bilo jer to ti daje nekakvu sigurnost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •