Stranica 98 od 149 PrviPrvi ... 488896979899100108148 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,851 do 4,900 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #4851

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Uzeli smo picsi zbog muzeve sperme da budemo sigurniji da ce se odabrati bolji spermiji, monitoring, embryoglue, lazt....sa te strane smo bili pokriveni dobro. Ali eto. Monitoringom se na 2 embrija pokazalo da se od jednog dijela nisu dobro podijelili. Te su mi rekli da kao takvi kao genetski nisu dobri. Na sliki na kraju su izgledali odlični ali kada se pogleda film onda se vidi da nisu uredu.

  2. #4852

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, hvala ti na odgovoru..
    Istina, iz PFC-a jako brzo odgovaraju..
    Nadam se da će vam ovaj pokušaj biti uspješan!
    Imala bi još jedno pitanje, kako su vaši partneri prihvatili donaciju js.?
    Mojem je to moralno upitno.. a i ovako mi je teško, tako da mi bas treba podrška.. kako ste vi uspjele?

  3. #4853

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ženica,
    ne znam kod koga si u PFC-u, ali ja kontaktiram sada sa Ksenijom Medved i na godišnjem je do sutra, 9.4. Ako je ona koordinator, onda se zato ne javlja. Iako nisu baš agilni kod odgovaranja. Što se toga tiče, ovi iz Pronatala su mi bolji po razgovoru putem maila.

    Ima li itko da je ostao trudan u Pronatalu u zadnje vrojeme? PFC; NITKO?????

  4. #4854

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Ženica,
    ne znam kod koga si u PFC-u, ali ja kontaktiram sada sa Ksenijom Medved i na godišnjem je do sutra, 9.4. Ako je ona koordinator, onda se zato ne javlja. Iako nisu baš agilni kod odgovaranja. Što se toga tiče, ovi iz Pronatala su mi bolji po razgovoru putem maila.

    Ima li itko da je ostao trudan u Pronatalu u zadnje vrijeme? PFC; NITKO?????
    Dobiju se slike embrija?
    Koji dan vraćaju u PFC-u? Ja mislila 3 ili 5.

  5. #4855

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife moj muž je sve ove godine bio taj koji je mene nagovarao na donaciju. A meni to nije bilo ni na kraj pameti. A sad mi je žao da nisam prije. Viruj mi da u nijednom trenu ja sada nisam ni pomislila da idemo na donaciju. Totalno se osjećam isto kao da sam ja bila na punkciji. Ne mogu ti to opisat.

  6. #4856

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Leptirica meni su vraćeni 4d. Dobila sam slike i na usb sticku video....jer smo uzeli monitoring praćenja rszvoja embrija.
    Meni je Ksenija zaista bila prekrasna cilo vrime. Čule smo se i za vrime njezinog godišnjega.

  7. #4857

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Ne znam žene moje, zadnjih dana puno razmišljam o svemu, vjerojato jer mi se približava drugi pokušaj i krenula sam polako sakupljati papirčeke, čitam vas sve ovdje i imam sve manje povjerenja u sve to. Budimi realni mi smo njima biznis. Ne doživljavaju oni nas kao tužne ljudske priče što u osnovi jesmo. ali se pokušavamo boriti koliko nam mogućnosti , ja bih rekla financije, dopuštaju. Ja sam nekako mislila sve do sada ako daješ tolike novce u privatne klinike da onda barem ne moraš ti voditi brigu o tome. U Hrvatskoj mi je normalno da moram misliti i paziti i kontrolirati sve. I onda polako shvaćaš da je očito svugdje tako. I to što je neka od vas napisala ko da nije dovoljno da se suočavamo s tom dijagnozom i da nam uopće donacija treba. Da ne pričamo o našem zatucanom društvu kojem su puna usta pronatalitetne politike, a naravno da ne smijemo spominjati nigdje da idemo na donaciju jer će nas proglasiti antikristevima. Ne znam kako vi, ali ja i suprug nismo nikome rekli da je posrijedi donacija. Najbliži krug zna da idemo u Prag, ali ne i za donaciju. I doktor L. kad sam hodala na folikulometriju mi je savjetovao isto popraćeno komentarom o zatucanosti našeg društva.
    I kad bi barem onda postojalo jedno mjesto gdje bi mogao doći i pitati sve što te zanima, ili da barem imamo mogućnost jednom mjesečno kod nekog MPO - ovca obaviti konzultacije i postaviti pitanja. Ovako si osuđen na mail komunikaciju sPragom ili posjet privatniku koji ti svaki posjet naplati 500 kuna.
    Ispričavam se, ali baš sam u nekoj lošoj fazi i moram to izbaciti iz sebe.
    Pokušat ću ovaj drugi puta u PFC, ako ne uspije i ne dobijemo barem jednog smrzlića i nakon toga nikakvo suvislo objašnjenje, ako ćemo ići na treći pokušaj mislim da biramo drugu kliniku.
    Stvarno, neka od vas je postavila pitanje, koliko je uopće žena u poslijednjih pola godine ostvarilo trudnoću u PFC ili Pronatalu?

  8. #4858

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Tina1979 ja te u potpunosti razumin. Ovdje se radi o jako velikom iznosu novaca. Ljudi dizu kredite da bi platili oplodnju kod nas a za Prag da i ne govorim. Na žalost naučila si već unaprijed da ćeš se i za postupak u Pragu tribat ovako informirat po forumima i raznim grupama po fejsu....da bi došla gori pripremljena. Vidi sama sa sobom šta zeliš odabrati od dodatnih metoda koje nude....kako i zbog čega. Nazalost tako je. Navodim samo mali primjer da mi nisu spomenili za ovitrell nakon transfera, a ovdje sam ga kod nas uvik dobivala. Da ih nisam.pitala nebi ga ni spomenili. A curi koja je lezala do mene dali su ga. Dajem ti samo jedan "mali primjer".
    Ja sam bez obzira trenutno jako sretna osoba jer nakon mojih isušenih jajnika...imam mogućnost da se putem donacije js pokušam ostvariti kao majka.

    I nismo krili nikome za donaciju, dapače svima smo razglasili. Šefu, obitelji, prijateljima, susjedima. Svi koji znaju. I znaš...odlično se osjećam.

  9. #4859

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Kada krenete sa stimulacijom... prati vas ginek u RH. Traže li iz Praga da radite još neke nalaze prije same štoperice? Čitam po drugim forumima malo da ima žena koje rade nekakve pretrage prije punkcije.
    Zna mi netko pojasniti malo?

  10. #4860

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Leptirica82 ja ti mogu poslati sve šta su mi tražili od pretraga oni iz Pfc.

    A moj postupak donacije je išao...u pocetku smo sa antibebi usklaďivali ciklus sa donorkom. Kada sam dobila menzis krenila sam 1dc sa estrofem 3x1 i nakon 10 dana kod nas sam napravila uzv i javila im debljinu endometrija. Obazno im javiti najkasnje do 15:00h. Taj isti dan je i donatorka imala uzv. I tak dan su mi javili da je sve uredu i da je njoj punkcija za 5 dana.
    Tek tada smo rezervirali bud za gore, hotel i taxi.

  11. #4861

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj vedre prvotno napisa Vidi poruku
    Tina1979 ja te u potpunosti razumin. Ovdje se radi o jako velikom iznosu novaca. Ljudi dizu kredite da bi platili oplodnju kod nas a za Prag da i ne govorim. Na žalost naučila si već unaprijed da ćeš se i za postupak u Pragu tribat ovako informirat po forumima i raznim grupama po fejsu....da bi došla gori pripremljena. Vidi sama sa sobom šta zeliš odabrati od dodatnih metoda koje nude....kako i zbog čega. Nazalost tako je. Navodim samo mali primjer da mi nisu spomenili za ovitrell nakon transfera, a ovdje sam ga kod nas uvik dobivala. Da ih nisam.pitala nebi ga ni spomenili. A curi koja je lezala do mene dali su ga. Dajem ti samo jedan "mali primjer".
    Ja sam bez obzira trenutno jako sretna osoba jer nakon mojih isušenih jajnika...imam mogućnost da se putem donacije js pokušam ostvariti kao majka.

    I nismo krili nikome za donaciju, dapače svima smo razglasili. Šefu, obitelji, prijateljima, susjedima. Svi koji znaju. I znaš...odlično se osjećam.
    To je lijepo da ste bili dovoljno hrabri da to kažete na glas. Ja i suprug nismo, mi smo to ostavili samo za sebe.

  12. #4862

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure hvala sto postojite i dijelite iskustva jer si tako puno pomažemo.
    Da, Tina i Vedre, mi sve moramo proučiti sto je sto da znamo kako i sto očekivati..imam osjecaj da po cijele Dane čitam forume da doznam sto vise informacija, umjesto da nas oni vode kako treba i da mi uopće oko toga ne moramo brinuti.. a onda ako još i krivo odmrznu(?!)
    Vedre sto je Ovitrel? Jesu li to oni intralipidi?
    Ti si sada u čekanju bete?
    Ja ne razumijem zašto odmah ne napravimo od nalaza sve sto je moguće, a ne nakon sto tek ne uspije..

  13. #4863

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Vedre,

    mi imamo donaciju spermija. Čitam forum, forum i još malo foruma. ))) popis pretraga z PFC-a sam dobila. Mene konkretno zanima, kada se krene sa stimulacijom, traže li oni priještoperice još kakav nalaz hormona po kojem se ravnaju za štopericu ili ništa ne vadiš i samo gledaju uzv?

    Hvala ti.

  14. #4864

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj leptirica82 prvotno napisa Vidi poruku
    Vedre,

    mi imamo donaciju spermija. Čitam forum, forum i još malo foruma. ))) popis pretraga z PFC-a sam dobila. Mene konkretno zanima, kada se krene sa stimulacijom, traže li oni priještoperice još kakav nalaz hormona po kojem se ravnaju za štopericu ili ništa ne vadiš i samo gledaju uzv?

    Hvala ti.
    Leptirica82,
    Oni ne traže apsolutno nijedan nalaz hormona prije štoperice. Tu je uzv najbitniji. Kada na osnovu ultrazvuka odrede da su folikuli dovoljno veliki, onda ti kažu kada ćeš dati sebi štopericu i kada ćeš doći na punkciju.

  15. #4865

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife ovitrell/brevactid/choragon je injekcija bhcg koja sluzi kao potpora žutom tijelu tj.embriju da se bolje ugnjezdi. Prima se iza u dupe u mišić. Dobiješ ju na dan transfera i nekih 5 dana poslje.

  16. #4866

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Leptirica vidim da ti je lopuzica vec odhovorila.

  17. #4867

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife, da, ja sad cekam betu i negdi sam na pola puta. Danas je 7dnt.
    A vezano za intralipide. Kod njih u klinici ga naplate 150e a naše cure nabavljaju u Srbiji za 50kn vrećicu.
    Trebalo bi ih dati nekih 15 dana prije transfera, na dan transfera ti oni daju i nakon toga opet svako 2tj.
    Imam i info da se mogu i kod nas naruciti u Pablo ljekarni. Problem je jer ti ih rijetko tko želi dati. Svi se boje zbog nuspojava i alergija na soju i kikiriki. Moja dr mi nije htjela dat pa ni ekipa na hitnoj. Ali dečko sa hitne mi se ponudio i došao mi kući.

  18. #4868

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, dakle vas je koštalo 5200€ + dodaci (koje sve dodatke si uzela?, cure ranije spominju hatching i embrioglu, jesi to uzela)?
    I ako bi išla opet na transfer (nadam se da neće biti potreban, da je uspjelo), on se posebno naplaćuje? Koliko?

  19. #4869

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    I kada ste vi potpisali ugovor sa klinikom?
    Koliko dodju intralipidi u lj Pablo?

  20. #4870

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Drage cure evo sto uključuje (PFC / donacija js) paket Basic za 4900€:
    Konzultacije, uzv kontrola tokom stimulacije,priprema protokola za stimulaciju i slanje med.recepata postom, hormonalna stim.donatorke u sink.ciklusu, priprema sperme + spermiogram, fertilizacija metodom ICSI, kultivacija embriona in vitri do 72 sata razvoja, embrio transfer pod kontrolom uzv, Testovi za spolne bolesti za partnera-STD)
    All inclusive paket za 7500€ uključuje sve sto i basic+ MACS, zamrzavanje sperme, produžena kultivacija embriona do stadijima blastociste, TIME-LAPSE monitoring, zamrzavanje embriona metodom vitrifikacije, KET, Embrio Glue, Lazt.
    One cure koje su bile, da li bi mogle prokomentirati, reci svoje mišljenje i iskustvo?

  21. #4871
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Znam da je Ksenija na gidisnjem s njom nikad nisam imala problema ali od nje niti ne ocekujem odgovor gda. Vignjevic je zamijenjuje ali sta mi koordinatori mogu pomoc nisu oni lijecnici?! Ocekivala sam razgovor s embriologom al nista od toga nista od slika nista od pitanja da li zelite sve blastociste?!niti konkretna objasnjenja...inace ovo nam je drugi ciklus...prvi smo imali 6 js...3 transfera 1. Svjezi i 2. I 3. FET...znaci dva po dva...sad nismo imali nista dosli i otisli bez transfera jer sam imala ovulaciju!!!zar nitko to prije nije mogao predvidjeti?

  22. #4872

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Nevjerojatno, zar se ne može na temelju hormona vidjeti kakva je situacija? Pogotovo ako se ide na FET?
    A nerviranje nam je najmanje potrebno.
    Cure vezano uz psihologa, gdje se on obavlja?

  23. #4873
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Lovelife i Vedre jel na kraju basic 5200 eur ili 4900 eur?! Donirana js...

  24. #4874

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Meni su poslali 4900€

  25. #4875
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Lovelife a ides prvi put?! Mi smo prosle god. Platili 1. Put 5200 eur sad 2. Put 4900 eur...(jer smo kao vec bili)...
    Cure jel zna netko da kakve su js kod hiperstimulacije?!jer meni se cini da je nasa donatorica dobila 9 zbog toga a kvaliteta 0!

  26. #4876
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Drage cure s obzirom da nam nista nije tesko i da bi napravile sve moguce nalaze samo da nam kazu ja cu podijelit svoj protkolol i par savijeta...1. logest kontracepcija za uskladivanje s donatoricom..
    -od 1. dc estrofem 3x2
    -takoder i decortin (kortikosteroid imunosupresor rusi imunitet da ne odbaci emb. Ako sam dobro sluzila)
    -andol protect 100
    -folna ja uzimam aktivni oblik
    2.od punkcije donatorice utrogestan 3x2
    Uzv mjerenje endometrija 1. Na 7 dan drugi kad ti

  27. #4877

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Da, prvi puta..
    Tebi Zenica, jesu drugi puta mijenjali donorku?

  28. #4878

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Kako su sad već nove cijene kod njih u Pfc. Ja ću napisati šta sam ja sve plaćala vezano za donaciju js. Mi smo ih kontaktirali u 12.mj i u 1.mj smo se sve dogovorili. Cijena postupka je bila 5200 eura (4500€ donacija+600€ zamrzavanje+100€ vađenje krvi zbog hepatitisa, hiv...).
    intralipid 150e, embryoglue 200e, lazt 300e, picsi+monitoring praćenja embrija 200e

    Kako vidite picsi+monitoring smo platili 200e jer je to kao neki paket. Kada posebno uzimaš picsi u cjeniku piše da je 600e, a monitoring 400e. Mi smo imali novaca pa smo sve to uzeli. Ali npr prije bih platila to 200e nego sami embryoglue 200e.

  29. #4879

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Kako sad mogu skužit taj novi cjenik za taj basic paket od 4900e, mislim da on sada ne sadržava zamrzavanje.

  30. #4880

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Ženica75 i ja sam imala taj isti protokol. Mislim da za sve imaju jednu shemu i toga se drže. Vezano za hiperstimulaciju...tu ti stvarno ne mogu ništa reći. Znam samo da donatorke pretežno dobiju 8 do 10js. A šta se od toga oplodi to je druga priča.

  31. #4881

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nama su dali cijenik u Pfc-u na kojem je označeno slijedeće:
    Program sa doniranim j.s (uključuje:selekciju i stimulaciju donorke, ICSI, kultivaciju,transfer, zamrzavanje sperme) - 4.500 eura
    Zamrzavanje embrija(uklj.čuvanje 1god.) - 600 eura
    Monitoring - 400 eura
    Opcionalno:
    LAZT - 300 eura
    EmbrioGlue - 200 eura
    Kad smo bili na konzultacijama tražili su da muž da spermu koju su smrznuli jer mu je kao sad relativno ok nalaz pa da imaju u rezervi ako bude bolestan ili nešto slično na dan punkcije.
    Tu su nam još naplatili 100 eura za STD testove iako je imao friške negativne nalaze rađene u Hrvatskoj. To mi baš nije jasno al dobro...
    Potpisali nismo nikakve ugovore pa sad ne znam dal ste vi to potpisivali kad ste došli na punkciju ili odmah na početku dogovora?

  32. #4882
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Pobjego mi ostatak poruke...jad dodem na posao dovrsim i napisem koje sve dijagnoze imam ako se tko prepozna☺

  33. #4883

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife ne mogu se sjetiti koliko su intralipidi kod nas.Možda 100kn po vrećici. Nisam ti sigurna. I dobro govoriš za donatorku. Ako ne uspije....mislim da je dobro naglasiti da se promijeni donatorka.
    Vezano za razgovor kod psihologa, ja i muž smo to obavili na početku našeg mpo puta prije 10god kod psihologa kod nas u domu zdravlja. Više nas nikad nitko to nije tražio.

  34. #4884

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Zamrzavanje je sada 800€

  35. #4885

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Nama dali ovaj cijenik prije 10 dana.
    Poslat ću koordinatorici mail da vidim jel došlo do promjena i ako jest dal nas to kači...dosta su komotni s tim promjenama cijena!

  36. #4886

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre, a sto je pisci? Ne mogu naći koliko samo to košta, kao i monitoring.. cijene tog pojedinačno mi nisu poslali

  37. #4887
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Nemoj ništa pitati da ti ne uvale veću cijenu možeš eventualno potvrditi mailom (ako je jeftinije naravno9 da prihvaćaš da imaš pisani trag za tu cijenu...

  38. #4888
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    2. dio moje poruke.
    uzv 2. kad ti kažu da im ga pošalješ do 15h taj dan. N taj način stignete ga zadebljati i pratiti…jednom sam dodatno imala i flastere jer je bio tanak…
    Napravljeni nalazi- TSH (možete i Ft3, Ft4, antitijela); KKS; Urinokultura; Internistički pregled (srce, pluća, EKG); papa test + svi brisevi (ginekološki pregled i uzv); pregled cica (UZV); spolne bolesti (+HPV); pregled kod pulmologa (promjena terapije (ja-astmatičar i alergičar); MTHFR; trombofilije itd…(FII, FVII, FV Leiden, Fibrinogen, PAI1 (4G/5G), PV i PVN INR, Protein C i S, CRP…još neke ige..; histeroskopija +schratching. 1. put krvna grupa i rh faktor oboje, muž spermiogram i KKS i pregled urologa.
    ja- 44. g., dijagnoze: hipo/hashi (Euthyrox 75mg), astmatičar + alergije (nova terapija budelin spray inh.+ tafen nasal spray; (pp ventolin i claritine), folna aktivni oblik (zbog MTHFR C677T-C homozigot divljeg tipa: A1298-AC-heterozigot, fibrinogen 4.4 povišen,
    Slijedeći protokol bi mi kao trebao izgledati ovako…ne znam kad i kako jer nisam više sa psihom, sobom i drugima ok….Zbog ovulacije (a otpisali me svugdje da je ni nemam?! možda je to razlog svih mojih neuspjeha do sada) znači 1.d.c. decapeptyl 3 mg injekcija (mora biti u frižideru i takvu je ponijeti doma ili gdje već u malom hladnjaku) u guzu (naći sestru koja će ti je izmiješat i dat) samo taj 1 dan jednu…14. dc. napraviti UZV i uvjeriti se da nema ovarijske aktivnosti da nema folikula ili da su sitni skroz…i onda početi sa standardnom terapijom kao do sada… i početi sa heparin injekcijama (zaboravila koji dan imam negdje zapisano) to si davati svakih 24 sata to se dja ful dugo…(i košta sve…) + čuveni ASET jer možda i receptivnost endometija ne valja…pabi oni stavili jedan od 3. dana i jedan od 5. dana (isotvremeno!!) –eto tu smo popušili jer nam nisu rekli da će sve embrije odmrznuti do blastocite …mi mislili da će za probu samo 2 za aset (3. i 5. dan) pa vidjet jer to pali…
    BTW…Popravili smo spermiogram a očito dobili i ovulaciju koga zanima kako šaljem u inbox (i nije ništa ćirbu ćiriba sve iz apoteke i prehrana..)

  39. #4889

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Picsi metodom odaberu se morfološki najbolji spermiji i tada se npr.napravi icsi.
    Ja sam znači picsi i monitoring skupa platila 200e

  40. #4890

  41. #4891

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio jesu vam isto dali pakete? Sto vaša cijena (5200€?) uključuje?

  42. #4892

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Zenica, a oni ti daju upute za to sve šta se uzima? Nisam znala da toliko toga treba uzimati..
    Ako su htjeli staviti 2 embrija zašto su sve odmrzavali (koliko?)

  43. #4893

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Sanrio, sad sam skužila da su gore napisala...
    Nevjerojatno, ja sam mail dobila prije 5,6 dana sa tim cijenama..užas

  44. #4894

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Ne razumijem zašto opet plaćati testove na bolesti kod supruga, ako je to već napravljeno???
    Ma sve je to teški biznis. Intralipidi tu 15 €, tamo 150€.

  45. #4895

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Sanrio nemoj uzimati taj monitoring za 400e. moja preporuka ti je da ih pitaš picsi+monitoring. To ti je skupa 200e.
    A za latz od 300e dobiješ u tu cijenu i embryogen. Pitaj ih.

  46. #4896

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Lovelife u mailu ti naglase da trebate donijeti nalaze na spolno prenosive bolesti. I ne smiju biti stariji od 6mj. Ali bez obzira muzu ti tamo ipak izvade krv i to se naplati 100e. Ali to je meni bilo uracunato u onaj pocetni paket od 5200.

  47. #4897

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Sanrio tek sam sad skuzila da si nova na forumu, jer ti se kasnje pojavljuju poruke. Ti i muz ste znači već bili gore na razgovoru. Kada ste bili? Ti se onda vodiš po onom starom cjeniku kao i ja. Od 5200

  48. #4898

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Cure, dobila sam i cjenik iz Pronatala (Prag)
    1.opcija 4700€ (Obuhvaća ICSI, produženu kultivaciju, embriotransfer, Itd (ne znam sto im znaci taj Itd) i
    2.opcija 5150 € (sve sto i prva opcija+ primovision,Embrioglue, Ass hatching)

    Obje opcije ne obuhvaćaju serologiju (80€), zamrzavanje i vitrifikaciju (350€), skladištenje embriona (150€)

  49. #4899

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    488

    Početno

    Vedre sto se tiče ovih intralipida, ti si ih uzimala prije ovdje, i onda na dan transfera kod njih? Hoćeš li ih i sad uzeti nakon ET-a?
    I molim te, bi mogla napisati koje sve nalaze se vadila? Hvala
    Ja bih htjela sto vise toga napraviti i sto manje toga prepustiti slučaju..

  50. #4900

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    317

    Početno

    Curke,

    što su intralipidi?? Može pojašnjenje.

    Hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •