Stranica 11 od 19 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 922

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #501

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Cure bok. Ja sam ovdje nova. 04.01.'16. narucena sam kod dr. Sirovec. Imam 40 godina i uzasno se bojim svega s obzirom na godine. Podnijeli smo i zahtjev za usvajanje, ali u ovoj zemlji ta djecica nisu vazna (druga je to tema). Zato krecemo u novu borbu pa sto nam Bog da prije... Vi sve baratate terminima, ja pojma nemam sto me ceka na tom prvom sastanku... Nadam se da cete mi biti podrska

  2. #502

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Brar dobrodošla, nažalost, na ovoj temi. Ne brini i ti češ barat terminima kroz mjesec dva. Ja sam kod iste dr i mogu reći da je jako draga i da ne brineš. Jedino što ne znam trenutno situaciju, cure pričaju da je gužva od kako je dr Bauman otišao. Na prvom sastanku možeš očekivat da će tebe i muža poslat radit nalaze koji su vam potrebni. Nakon što to napravite ponovo češ ići kod nje i dobit upute što, kako i kada na postupak. Od mog prvog posjeta njoj do prvog postupka je prošlo 3 mjeseca i ne bi ni toliko da nisam morala regulirat cilkus 1 mjesec s antibaby. Eto ukratko, što te još zanima pitaj. Sretno!!!

  3. #503

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    brar dobrodošla, ja sam trenutno na postupku pa kada budeš
    imala nekih pitanja ,slobodno pitaj pomoći ćemo ti!
    Meni su cure puno pomogle na ovom forumu , tako ćemo i tebi
    Nije baš tolika gužva , jedino kada imaju sastanke (kada si na folikumetriji )
    duže čekaš ali ništa strašno!
    Uglavnom sretno

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Cure,
    koliko vremenski prije punkcije
    ste popile ketonal i normabel?

  5. #505
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Samo da obavijestim one koje zanima da je situacija trenutno u bolnici u redu, danas nije bila gužva u čekaonici i dr. Sirovec se vratila.

    @Paulina, ja ketonal/normabel uvijek popijem prije nego krenem od kuce (cca 7:30) što je sat - sat i pol prije punkcije. Sretno

  6. #506

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Hvala zongoloni , i tebi sretno

  7. #507

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Brar dobrodošla, nažalost, na ovoj temi. Ne brini i ti češ barat terminima kroz mjesec dva. Ja sam kod iste dr i mogu reći da je jako draga i da ne brineš. Jedino što ne znam trenutno situaciju, cure pričaju da je gužva od kako je dr Bauman otišao. Na prvom sastanku možeš očekivat da će tebe i muža poslat radit nalaze koji su vam potrebni. Nakon što to napravite ponovo češ ići kod nje i dobit upute što, kako i kada na postupak. Od mog prvog posjeta njoj do prvog postupka je prošlo 3 mjeseca i ne bi ni toliko da nisam morala regulirat cilkus 1 mjesec s antibaby. Eto ukratko, što te još zanima pitaj. Sretno!!!
    Baš mi je drago da si i ti kod dr. Sirovec. Ja sam dr. Baumana uspjela uhvatiti privatno i to valjda 2 dana prije njegovog odlaska, pa mi je rekao koji su mi svi nalazi potrebni, čisto da ne gubimo vrijeme. Mene je strah zbog godina da se nešto ne iskomplicira...lako mi je i za bol i sve, samo da dobijemo zdravu bebu. Evo , ništa drugo... Strah je vrag...

  8. #508

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Prošao je još jedan postupak bezupješno
    Bila sam na ivf prirodni , 8 st embrij vraćen ,
    i ponovo beta 0!!

  9. #509
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Paulina28, zao mi je, suosjecam s tobom

    Znam kako se osjecas, koliko god smo svi svjesni stastitike oko prirodnih pokusaja, znam da je tesko izbjeci razocaranje nakon uspjesnog transfera.

    Mi smo se odlucili na jos jedan dugi protokol sa suspresijom Decapeptylima, sada cekam 15.1. za kontrolu i podizanje ljekova. Novi nalazi hormona su najbolji do sada (osim Estradiola sto je bilo ocekivano), tako da idemo pokusati jos jednom uhvatiti vise od jedne js. Svjesna sam rizika, ali ostalo mi je tih 2 pokusaja za isprobati (a i uputnice mi vrijede do 7-mog mj), pa idemo probati.

  10. #510
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Paulina28 prvotno napisa Vidi poruku
    Prošao je još jedan postupak bezupješno
    Bila sam na ivf prirodni , 8 st embrij vraćen ,
    i ponovo beta 0!!
    Draga Paulina jako mi je zao , razumijem te u potpunosti, oporavi nam se brzo! : grlim : love

  11. #511

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    52

    Početno

    Paulina28 žao mi je! Želim ti što brži oporavak, a onda samo hrabro dalje
    A evo da podijelim svoje novosti...
    Danas sam bila na SD, naručena kod dr. Sirovec. Ali ona je na bolovanju
    Primila me dr. Tikvica Luetić i dogovorila prirodni IVF za sljedeći ciklus, krajem siječnja, a stimulirani u travnju...
    Pitala sam hoće li me sad voditi ona ili dr. Sirovec, a odgovor je da ne zna kada će se dr. Sirovec vratiti i što će biti kad se vrati, ali da će ona zapamtiti moje prezime i pokušati pratiti kad sam u postupku, barem ovom prirodnom...
    Uglavnom, ima li netko iskustva s ovom doktoricom?

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Hvala curke, dobro sam ja , krećem dalje
    počela sam vaditi nove nalaze i sa njima se naručujem na novi postupak!
    nadam se da će me staviti početkom drugog mjeseca na blagi ivf , skužila sam
    da će biti gužva !
    Iva kada ti ideš ponovo?
    zongoloni držim ti fige da postupsk super prođe

    Krisss ja nisam čula za tu doktoricu pa ti nemogu pomoći!

  13. #513
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Paulina28 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala curke, dobro sam ja , krećem dalje
    počela sam vaditi nove nalaze i sa njima se naručujem na novi postupak!
    nadam se da će me staviti početkom drugog mjeseca na blagi ivf , skužila sam
    da će biti gužva !
    Iva kada ti ideš ponovo?
    zongoloni držim ti fige da postupsk super prođe

    Krisss ja nisam čula za tu doktoricu pa ti nemogu pomoći!
    Bravo Paulina za stav, nema druge nego idemo dalje!
    Ja cekam m da dodje krajem mjeseca pa krecem u prirodni ponovno , a zapisana sam za 3mj za stimulirani.
    Vidim ti si dobila u prirodnom 1js? I oplodila se , i to je dobar korak kad znamo kolikoa je uspjesnost sa prirodnim postupcima.nadam se i ja toj jednoj

  14. #514

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Ja sam bila jučer na dogovoru. Dr. Sirovec je bolesna (vidim, već je bila...šta joj je? da nije žena trudna') i primila me druga doktorica. Ne znam da li umišljam, ali meni tu fali topline i razumijevanja. Ja ne znam ništa o umjetnoj oplodnji, samo znam da imam problem i 40 godina. Zato sam došla tamo, da mi pomognu i da me upute. Umjesto toga, dobila sam pitanje "Što ste čekali do sada?!" Gle, čekala sam da se desi samo od sebe..pokopala sam tatu, pa mamu, čekala sam da dođem sebi...čekala sam da me prestanu zlostavljati na poslu...ma,...
    Ugl., idem na jaku stimulaciju u 3. mj. Istina je da se grozim lijekova, molim vas recite mi kakve ste nuspojave imale od JAKE stimulacije i što je štoperica? Kakav je to lijek? Uh...baš sam nikakva...

  15. #515
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    brar zao mi je sto moras prolaziti realnost naseg zdravstvenog sustava. Nazalost, jako malo doktora je 100% profesionalno i uz to srdacno i puno razumijevanja. S jedne strane pokusavam se staviti u njihove cipele i znam da oni isto tako moraju podnositi svakakve price, a na kraju su samo ljudi, tako da nazalost mozes ocekivati i dobrih i losih dana. Probaj si to ne uzimati k srcu, znam da je tesko, ja se isto s vremena na vrijeme isplacem kada dozivim neku novu grubost, ali onda se sjetim da je to samo kap u moru koju covjek mora izdrzati ako se želi boriti za bilo što u životu. I ne moras se nikome od njih opravdavati, to je tvoj zivot i svatko od nas najbolje zna u kojoj je situaciji i cak ako si je na kraju i "sam kriv", sam snosi najgoru "kaznu".

    Svaki od doktora ima i dobre i lose dane, bitno je ti sama znas zasto ides k njima i trazis samo profesionalnost, makar sto se i toga tice preporucam ti da sama detaljno proucis svoju dijagnozu i moguce postupke, jer situacija je takva da niti jedan doktor ne prati pojedinacne slucajeve i jako malo korisnih informacija ces saznati tijekom postupka vec se ocekuje da sam znas i lijekove i nuspojave.

    Lijekova se ne moras groziti, nisu bezazleni, bitno je samo da si svega svjesna. Svatko reagira drugacije na pojedini lijek, tako da svakako prati simptome. Ja osobno sam imala mucnine, odbojnost prema vecini hrane, migrene i promjene raspolozenja za vrijeme terapije decapeptylom(suspresija rada jajnika) i menopurom (FSH and LH activity).

    Štoperica se daje za poticanje sazrijevanja folikula.

    Preporučam ti da pročitaš ovaj dio foruma za pomoć oko pojmova: http://forum.roda.hr/threads/3200-Po...orisni-linkovi

    I želim ti svu sreću da uspije.

  16. #516
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj brar prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila jučer na dogovoru. Dr. Sirovec je bolesna (vidim, već je bila...šta joj je? da nije žena trudna') i primila me druga doktorica. Ne znam da li umišljam, ali meni tu fali topline i razumijevanja. Ja ne znam ništa o umjetnoj oplodnji, samo znam da imam problem i 40 godina. Zato sam došla tamo, da mi pomognu i da me upute. Umjesto toga, dobila sam pitanje "Što ste čekali do sada?!" Gle, čekala sam da se desi samo od sebe..pokopala sam tatu, pa mamu, čekala sam da dođem sebi...čekala sam da me prestanu zlostavljati na poslu...ma,...
    Ugl., idem na jaku stimulaciju u 3. mj. Istina je da se grozim lijekova, molim vas recite mi kakve ste nuspojave imale od JAKE stimulacije i što je štoperica? Kakav je to lijek? Uh...baš sam nikakva...
    Brar, razumijem te u potpunosti i ja sam na pocetku ocekivala vecu angaziranost doktora , ali nazalost nije uvijek tako.brzo sam shvazila da se o svemu sama moram informirati( upravo tu na forumu sam saznala najveci dio informacija) i slazem se da bi doktori trebali biti posveceniji jer smo svi razliciti slucaj i potreban je individulaniji pristup.ali s obzirom da nas ima jako puno nazalost tesko da nam mogu pristupiti na taj nacin tako da je puno toga na nama samima.
    Sto se tice lijekova nemoj se bojati vrlo brzo ces vidjeti da nije tako strasno ( kazem ja ja sam se grozila i igli i doktora ) jednostavno postane dio rutine i sada pristupam svemu puno hrabrije. I ja sam u 3 mj na punoj stimulaciji , zelim ti od srca puno srece .
    Slobodno pitaj sta god te zanima tu su cure zaista divne i pomoci cemo ti :D

  17. #517

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Brar, potpuno te razumijem i odmah ti mogu reći da će biti dana kada ih sve na odjelu želiš ispljuskati a biti će i onih dana kada ćeš ih htjeti izljubiti.. Ja sam osobno imala više ovih loših dana od kad je dr.Sirovec otišla na bolovanje/godišnji (više neznam ni sama gdje je :/ ) Što se tiče lijekova nemoj se bojati, jedino pripazi na hiperstimulaciju.. Nakon štoperice (inekcije koja će potaknuti pucanje folikula) ako osjetiš bilo kakvu bol u predjelu jajnika pa i višlje nemoj biti poput mene i smatrati to normalnim nego otiđi na hitnu..
    Ja sam imala jedan neuspješan AIH i jedan neuspješan stimulirani Ivf, idem u ponedjeljak na kontrolu i razgovor pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje.. A vidim da je sada i gužva neka,s obzirom da kada sam ja krenula nije se tako dugo čekalo na stimulirani. Uglavnom, naručena sam kod dr.Sirovec i stvarno za nju imam riječi hvale.. Ali ovo me sada dosta ljuti, već razmišljam što će i tko biti u ponedjeljak..
    Nadam se samo da ću brzo uči u postupak s obzirom da smo ja i mm odlučili da neću raditi zbog mpo-a, a ovo sjedenje kod kuće me ubija!

  18. #518

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj iva777 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Paulina za stav, nema druge nego idemo dalje!
    Ja cekam m da dodje krajem mjeseca pa krecem u prirodni ponovno , a zapisana sam za 3mj za stimulirani.
    Vidim ti si dobila u prirodnom 1js? I oplodila se , i to je dobar korak kad znamo kolikoa je uspjesnost sa prirodnim postupcima.nadam se i ja toj jednoj
    A moramo se boriti
    u 3 mj ideš na stimulativni, zar nema mjesta ili si tako željela?
    čini mi se da je gužva, ja bi na stimulativni početkom 2 ali sumljam da ce me ubaciti ,
    pa neznam šta ću !
    da , znam da je uspješnost mala ali eto dobila sam 1 oplođenu stanicu prirodnim putem,
    pa sada me muči zašto se ne prima i tako....
    nebrini, dobit ćeš i ti

  19. #519

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj brar prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila jučer na dogovoru. Dr. Sirovec je bolesna (vidim, već je bila...šta joj je? da nije žena trudna') i primila me druga doktorica. Ne znam da li umišljam, ali meni tu fali topline i razumijevanja. Ja ne znam ništa o umjetnoj oplodnji, samo znam da imam problem i 40 godina. Zato sam došla tamo, da mi pomognu i da me upute. Umjesto toga, dobila sam pitanje "Što ste čekali do sada?!" Gle, čekala sam da se desi samo od sebe..pokopala sam tatu, pa mamu, čekala sam da dođem sebi...čekala sam da me prestanu zlostavljati na poslu...ma,...
    Ugl., idem na jaku stimulaciju u 3. mj. Istina je da se grozim lijekova, molim vas recite mi kakve ste nuspojave imale od JAKE stimulacije i što je štoperica? Kakav je to lijek? Uh...baš sam nikakva...
    Draga brar , probaj biti hrabra i pozitivna
    znam da zvuči glupo ali jedino tako možeš gurati
    sa lijekovima bit će sve ok
    ako imaš bilo kakvih pitanja ,pitaj..
    Sretno

  20. #520

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj evella prvotno napisa Vidi poruku
    Brar, potpuno te razumijem i odmah ti mogu reći da će biti dana kada ih sve na odjelu želiš ispljuskati a biti će i onih dana kada ćeš ih htjeti izljubiti.. Ja sam osobno imala više ovih loših dana od kad je dr.Sirovec otišla na bolovanje/godišnji (više neznam ni sama gdje je :/ ) Što se tiče lijekova nemoj se bojati, jedino pripazi na hiperstimulaciju.. Nakon štoperice (inekcije koja će potaknuti pucanje folikula) ako osjetiš bilo kakvu bol u predjelu jajnika pa i višlje nemoj biti poput mene i smatrati to normalnim nego otiđi na hitnu..
    Ja sam imala jedan neuspješan AIH i jedan neuspješan stimulirani Ivf, idem u ponedjeljak na kontrolu i razgovor pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje.. A vidim da je sada i gužva neka,s obzirom da kada sam ja krenula nije se tako dugo čekalo na stimulirani. Uglavnom, naručena sam kod dr.Sirovec i stvarno za nju imam riječi hvale.. Ali ovo me sada dosta ljuti, već razmišljam što će i tko biti u ponedjeljak..
    Nadam se samo da ću brzo uči u postupak s obzirom da smo ja i mm odlučili da neću raditi zbog mpo-a, a ovo sjedenje kod kuće me ubija!
    Hitna???!!!
    Što ti se desilo? Zašto?!

  21. #521

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj brar prvotno napisa Vidi poruku
    Hitna???!!!
    Što ti se desilo? Zašto?!

    http://www.roda.hr/article/read/kako...m-jajnika-ohss
    Mene je natjerala bol.. Nisam uopce znala za hiperstimulaciju ,pa sam bol smatrala "normalnim" (a inace imam visok prag boli).. Uglavnom grozno iskustvo..
    Jel mozda netko od cura zna kakva je situcija gore?
    Paulina28 i ja sam se isto nadala da cu uci u postupak u 2mj ali sve mi se cini da necemo..

  22. #522

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Da obavijestim curke koje će ići ovih dana možda na kontrolu /dogovor za mpo.. Bila je malo gužva, čekala sam dva i pol sata, bila sam naručena kod dr.Sirovec ali nje naravno nema. Primila me dr.Turudić, i ugodno sam iznenađena s obzirom da mi nije prvi put ostavila dobar dojam.. Dogovorili smo da u 2 mjesecu uđem u postupak. Nisam imala nalaz od AMH pa sam sada to morala hitno obavljati privatno kako bi joj to mogla odnijeti idući tjedan.. Eto ukratko.. Sretno svim curama!

  23. #523
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj evella prvotno napisa Vidi poruku
    Da obavijestim curke koje će ići ovih dana možda na kontrolu /dogovor za mpo.. Bila je malo gužva, čekala sam dva i pol sata, bila sam naručena kod dr.Sirovec ali nje naravno nema. Primila me dr.Turudić, i ugodno sam iznenađena s obzirom da mi nije prvi put ostavila dobar dojam.. Dogovorili smo da u 2 mjesecu uđem u postupak. Nisam imala nalaz od AMH pa sam sada to morala hitno obavljati privatno kako bi joj to mogla odnijeti idući tjedan.. Eto ukratko.. Sretno svim curama!
    Hvala evella na informacijama.krajem mjeseca krecem u prirodnjak .i ja sam kod dr.Turudic !
    Sretno!!

  24. #524

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Dobila sam nalaz od AMH - 10,04 pmol/l
    Imam 25g, jel to prenisko?? Šta to uopće znači? Pokušavam naći po internetu ali negdje piše da je normalan a negdje nizak amh.. Sad sam zbunjena

  25. #525
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    AMH je hormon kojeg luče preantralni i antalnim folikuli u jajnicima.
    Broj tih folikula korelira s visinom vrijednosti AMH.

    Smanjen AMH znači smanjenje rezerve jajnih stanica u jajnicima.

    10 pmol / L je niska vrijednost za ženu od 25 godina.

    Ali 25 godina je dobra startna pozicija za ivf. Sretno!

  26. #526

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Nemogu vjerovat, dali možda postoji razlog zašto je amh manji nego što bi trebao biti i dali se to može popraviti s nečim? Baš se nisam tome nadala..

  27. #527

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Evella ne postoji način popravit AMH. Meni su to objasnili ovako: svaka žena kad se rodi ima određen broj jajnih stanica koji će kroz život izbacit. Amh je pokazatelj. Osobno znam žene koje su ostale putem ivf trudne s AMH manjim od 5. Nemoj se brinut. I bolje da si sada saznala, a ne sa 35 da češ uskoro u menopauzu. Cure kojima se to dogodilo kažu da bi dale sve da im je netko rekao da izvade AMH dok su još stigle reagirat. Ja svoj ne mogu izmjerit zbog PCOS, uvijek je povećan (48).Uglavnom ne brini ništa, nisi beznadan slućaj ili išta takvoga. Sretno!

  28. #528

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Evella ne postoji način popravit AMH. Meni su to objasnili ovako: svaka žena kad se rodi ima određen broj jajnih stanica koji će kroz život izbacit. Amh je pokazatelj. Osobno znam žene koje su ostale putem ivf trudne s AMH manjim od 5. Nemoj se brinut. I bolje da si sada saznala, a ne sa 35 da češ uskoro u menopauzu. Cure kojima se to dogodilo kažu da bi dale sve da im je netko rekao da izvade AMH dok su još stigle reagirat. Ja svoj ne mogu izmjerit zbog PCOS, uvijek je povećan (48).Uglavnom ne brini ništa, nisi beznadan slućaj ili išta takvoga. Sretno!
    Hvala ti na objasnjenju.. Ako sam dobro shvatila to ne znaci kvaliteta jajnih stanica vec kvantiteta? Sto znaci da svejedno postoji mogucnost za tudnocom ali slabija? Joj, bas se to spojilo sa muzevim spermiogramom! Pa me zato to najvise i brine , uz moj nizak amh i muzev spermiogram- nekako ne razmisljam pozitivno. Tek sljedeci tjedan nosim nalaz dr, bas me zanima sta ce mi reci i kakvu stimulaciju ce mi dati.. Ako nista drugo, sad mi je jasno zasto sam u proslom postupku imala samo 4js od kojih se samo jedna oplodila.. Neznam jel ima tema o tome pa da se prebacim, pokusala sam traziti ali nisam nista nasla..

  29. #529

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Mislim da nema posebna tema, nisam sigurna. Ne bediraj se. I ja sam od 4 js dobila 1 embrij, drugi put od 12 js samo 2 blastice. I ne prima se al ne treba gubit nadu! I ja sam kao ti gledala svaki nalaz i brinula, al ako išta skužila sam da i sa dobrim nalazima nije sve tako jednostavno. Ivf je kao loto! Probaj se što manje sekirat. Dr će znat šta i kako! A što se tiće spermiograma, koliko puta ga je radio? MM je radio više puta i ide mu iz krajnosti u krajnost, nekad fenomenalan, a nekad grozota... Kod njih je to teško odredit. Bitno da ima išta!

  30. #530

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nema posebna tema, nisam sigurna. Ne bediraj se. I ja sam od 4 js dobila 1 embrij, drugi put od 12 js samo 2 blastice. I ne prima se al ne treba gubit nadu! I ja sam kao ti gledala svaki nalaz i brinula, al ako išta skužila sam da i sa dobrim nalazima nije sve tako jednostavno. Ivf je kao loto! Probaj se što manje sekirat. Dr će znat šta i kako! A što se tiće spermiograma, koliko puta ga je radio? MM je radio više puta i ide mu iz krajnosti u krajnost, nekad fenomenalan, a nekad grozota... Kod njih je to teško odredit. Bitno da ima išta!
    Više puta je radio spermiogram, prvi mu je bio relativno dobar. Ostali su lošiji, dr kaže da to nije jako loš spermiogram (oligozoospermija) ali ko će ga znati..
    Koliko puta po zakonu imam pravo na mpo preko hzzo? Sve se pitam kako ćemo kasnije kad ispucam sve prilike, kako plaćati privatno postupke..

  31. #531

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Znači imaš pravo na 4 puta stmulirane cikluse i 2 puta prirodni ciklus. Svaki smrznuti i njegovo vračanje se broji pod postupak kad su vađene jajne stanice. Meni je nakon 2 puta već svega dosta... Ne znam bil imala snage nakon tih 6 ići dalje... Nadam se da nam neće trebati toliko....

  32. #532

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Znači imaš pravo na 4 puta stmulirane cikluse i 2 puta prirodni ciklus. Svaki smrznuti i njegovo vračanje se broji pod postupak kad su vađene jajne stanice. Meni je nakon 2 puta već svega dosta... Ne znam bil imala snage nakon tih 6 ići dalje... Nadam se da nam neće trebati toliko....
    Upravo se to i ja pitam.. Ja sam imala jedan AIH (polustimulirani) i jedan stimulirani IVF.. Problem je sto sam se ja vec pocela pitati kako dalje, nekako vec racunam da ova dva puta nece uspjeti.. Ubijaju me te brojke!

  33. #533
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Evella,
    imala si tri spontane trudnoće koje su završile 6. tjednu? Jeste li ti i TM radili kariograme?

  34. #534

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Evella,
    imala si tri spontane trudnoće koje su završile 6. tjednu? Jeste li ti i TM radili kariograme?
    Jesmo, svi moji nalazi su uredi osim AMH i muzevog spermiograma..

  35. #535

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    One brojke su se odnosile na ivf... Još imaš i 4 aih pravo. Tako da ti ostaje 3 ivf stimulirana i 2 prirodna.

  36. #536

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    One brojke su se odnosile na ivf... Još imaš i 4 aih pravo. Tako da ti ostaje 3 ivf stimulirana i 2 prirodna.
    Znaci imam pravo na 4 stimulirana IVF-a, 4 AIH-a i 2 prirodna? Ne racunajuci moje postupke, naravno..
    Posljednje uređivanje od evella : 12.01.2016. at 17:49

  37. #537

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Tako je! Samo ne znam kolko se isplati vračat na aih nakon ivf! I ova 2 u prirodnom imaš pravo na npr. klomifene tako da nije skroz uzaludno! Jer ja sam se pitala što ću u prirodnom kad ne ovuliram, pa su rekli da daju klomifene ili femaru.

  38. #538

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Uh, pa to je više nego sam ja cijelo vrijeme mislila Sad si mi popravila raspoloženje

  39. #539

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Cure, je li prije postupka ijedn od vas pila vrkutu? Ili bilo kakav prirodni čaj? Možda nešto ayruvedsko tipa Shatavari? Ja ću sasvim sigurno krenuti s tim, pa me zanima ako ima neka od vas da podijelimo iskustva.

  40. #540

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Ja sam pila macu i vrkutu... Ali radije nemoj pit te čajeve i primat lijekove. Nije svaki čaj za tu kombinaciju. Meni čajevi nisu ništa pomogli, ali sigurno neće odmoći.

  41. #541

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Curke evo ja idem u 2 mj na blagi IVF
    Želim svima koje idu na postupak
    puno sreće i velike bete

  42. #542
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Paulina, sretno!
    Kakvu blagu stimulaciju ćeš imati?

  43. #543

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Tnx, da blaga stimulacija

  44. #544
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Što za blagu stimulaciju? Klomifen, Femara?

  45. #545

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    I ja sam isto u drugom mjesecu, još neznam kakvu ću stimulaciju dobiti ali to ću saznati idući tjedan.. Kod koje doktorice ideš? Kakva je situacija gore i dali se vratila Dr.Sirovec? Puno sreće ti želim i da ovaj postupak bude uspješan!

  46. #546

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj evella prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam isto u drugom mjesecu, još neznam kakvu ću stimulaciju dobiti ali to ću saznati idući tjedan.. Kod koje doktorice ideš? Kakva je situacija gore i dali se vratila Dr.Sirovec? Puno sreće ti želim i da ovaj postupak bude uspješan!
    Krećem od drugog dana menstruacije sa gonalom 225 pa oko 6-7 dana Cetrotide,
    to doktorica odredi !
    Javi kada krećeš i koju stimulaciju ćeš dobiti
    kod dok Turudić , nisam vidjela dr Sirovec tako da neznam šta je sa njom
    gužva je ali nije previše
    Hvala evella

  47. #547
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Dr. Sirovec i dalje nema, probala sam doznati od sestara da li se zna da li će se uskoro vratiti i dobila sam odgovor da se ništa ne zna. Mislim da je situacija takva da je najbolje ne računati na to čim ne daju nikakve informacije. Meni je osobno žao jer sam s doktoricom napravila neki "okvirni" plan što dalje, a jako dobro znam da skakanje s jednog na drugog doktora uslijed postupaka je i stresno i sreća u nesreći je to što već i sama znam točno što trebam i u biti sama upravljam svojim slučajem, a i dovoljno sam dugo gore da sam u biti bila na pregledima kod svih doktora. Ovo je nažalost koma situacija za sve parove koji friško kreću u postupke i iskreno ne znam da li bi nekome novome preporučila da krene sa postupcima na Sv. Duhu dok se situacija ne stabilizira.

    Ovaj put sam bila na pregledu kod dr. Turudić, idemo dalje sve po planu, danas sam počela sa Decapeptylom i sada me čeka dugi protokol. Nažalost, endometrioza se pogoršala, situacija nije nimalo bezazlena, tako da ovaj put ako dodjem do punkcije svakako idem na anesteziju i profilaksu. Eto, svima zelim da nam se sreća osmjehne, samo hrabro i razumno dalje

  48. #548

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj laine prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pila macu i vrkutu... Ali radije nemoj pit te čajeve i primat lijekove. Nije svaki čaj za tu kombinaciju. Meni čajevi nisu ništa pomogli, ali sigurno neće odmoći.
    Ma, ne pijem još nikakav lijek. Krećem na jaku stimulaciju od 02 mj., pa na postupak u 3. Ovo je čisto da "pripomognem" da sve prođe kako treba. Nisam ljubitelj lijekova, uopće ne znam kako ću s tom stimulacijom na kraj, ali eto...što se mora nije teško, pa će valjda uroditi plodom Zna li ITKO što je s dr. Sirovec? Mislim da je to malo neozbiljno; valjda bi nam netko trebo reći barem dolazi li ili ne. Vjerojatno je žena odlučila dati otkaz.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    67

    Početno

    Evo curke, upravo dolazim sa Sv.Duha ,dr Sirovec se vratila.. Sada valjda za ozbiljno
    Nisam uspijela porazgovarati s njom jer je ona izvodila punkcije..
    Situacija gore je katastrofa! Ja sam min 5x izlazila iz ambulante i ponovno ulazila jer mi je dr.Turudic jedno govorila a drugo pisala i opet nisam nista rijesila nego moram doci opet u petak valjda da me napravi ponovno budalom (vjerovatno ce reci da je ne slusam sto govori) ..Napisala mi je da u postupak ulazim sljedeci mjesec (o tome smo vec i razgovarale prije) ali s obzirom da ja trebam danas ili sutra dobiti rekla mi je da dodem po lijekove u petak,i ako dobijem danas da sutra racunam kao prvi dan i u petak kad dignem lijekove krenem sa gonalima ..Bez razmisljanja da smo razgovarale prije o drugom mjesecu sam otisla kod sestre odmah pitat dali mogu sada dici lijekove da nemoram dolaziti ponovno u petak,naravno,sestra mi je rekla da na papiru pise da trebam u postupak u 2mj i da mi nemoze dati lijekove -.-
    opet sam zavrsila dr Turudic gdje je samo zivcano rekla da sta mi nije jasno nek dodem u petak.. Ne razumijem kako cu ih u petak dignuti ako nisam mogla sada, i kada sad da se pikam???
    Ja razumijem da imaju puno pacijenta i da svaka od nas zahtijeva svoje,ali zar nemoze fino objasniti? Ma joj luda sam.. Vec sam sada nervozna jer znam da cu u petak opet ispast budala!

  50. #550
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    evella, mozda im fali lijekova

    ja sam isto bila zapisana za 2mj, ali kako mi se ciklus skratio pocela sam se pikati 15.1. tako da su i meni morali izdati dio lijekova unaprijed, znam da je dr. zvala sestre da provjeri stanje sa lijekovima i cini mi se da su sada jako rastegnuti oko toga.
    S gonalima se pocinje pikati 2. dan ciklusa. S obzirom da te doktorica danas pogledala vjerojatno je pretpostavila da neces krenuti danas krvariti, ali ako i krenes (krvarenje se moze potaknuti i sa ultrazvukom) da sutrasnji dan racunas kao 1. dan ciklusa. Tako da cak i ako danas prokrvaris petak je prvi dan kada ces se piknuti - ili ces zamoliti sestru da te odmah pikne sa prvom dozom, pa ostale pikas iz dana u dan kako dobijes uputu. Ako ne dobijes danas-sutra onda ces se poceti pikati od 2. dana ciklusa kada god on bude. Nadam se da sam ti malo barem pomogla.

    Barem se je dr. Sirovec vratila.

Stranica 11 od 19 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •