Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 386

Tema: Kupnja autosjedalice

  1. #301

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    2

    Početno

    [QUOTE=dim;2627660]I naša beba od 8 mj. je prerasla jaje (i visinom i težinom), pa smo morali nabaviti drugu AS. Mi smo se odlučili za Maxi cosi Milofix 0-18 kg. Inače Maxi cosi ima tri modela sjedalica od 0-18 kg koje se montiraju u oba smjera: Pearl two way (potrebna je iso fix baza), Milofix (ima na sebi isofix i remen kojim se pričvršćuje) i Opal (montira se pomoću pojasa od automobila).
    Mi imamo za starije dijete Pearl sa bazom, ali ne ovu two way verziju i jako smo zadovoljni. Milofix je tek od neki dan u upotrebi pa još nemam nekih dojmova. E da i mi smo svoju kupili u Slo u BC , jer kod nas je nije bilo (čak ni za naručiti). Što se tiče druga dva modela (two way i Opal, njih sam vidjela na Danima beba, djece i trudnica u WG, ali ne znam kod kojeg izlagača ).

    Imam pitanje za vas, naime da li ste zadovoljni sa as Maxi-cosi Milofix? Da li vam dijete lijepo zaspe u toj as? Da li mu glavica puno padne ?
    Ne mogu nigdje naći recenzije za ovu autosjedalicu, hvala.

  2. #302

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Imam pitanje

    1.) Koji as uzeti kada na straznjem sjedalu nema pojasa

    2.) Ako postoji na prednjem da li se moze nekako sigurno postaviti na prednje sjedalo

    3.) Imam bebe confort bazu

    Ima li netko od roditelja vec njohovu as da je zadovoljan pa da mi preporuci as. Voljela bih iskoristiti jos bazu.

    4.) Malena ima 20 mjeseci i oko 12 kg visoka je oko 80 cm. Ok mi je cybex as ali iza nemamo pojaseva a za te kukice nisam sigurna dal ih imamo i gdje su.

    Auto je dvosjed sportski iza ima klupu i necemo ga tako skoro mjenjati :/

  3. #303

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Pod kukice mislim na isofix :p

  4. #304
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ako nemas isofix i remene, kako ces uopce postaviti sjedalicu?
    Mislim, sjedalica se pricvrscuje ili remenom ili isofixom, ne znam da psotoji jos nesto
    Kako ju sad vozis?

  5. #305

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ne vozim ! Vozimo se taksijem ako trebam negdje bas bas ici. A uzmem eko taksi jer oni imaju jedini as i to nove as.

    Zato pitam. Sutra ce muskarac prepipati siceve dal ima isofix ali pojas za sigurno nema. E sad ako postoji isofiks onda ne treba pojas ili je i u tom slucaju potreban pojas i u koj slucajevima se dijete vozi naprijed ? Mislim da se razumijemo toi je zadnja opcija i nikud ne idem ako nisam.sto posto sigurna da mi je dijete sigurno. Trebali bi ici na kratko putovanje. Ja i inace potpuno izbjegav voznju automobilom i zapravo se mrzim voziti autom. Ali moram imati as. Ako uspijem naci as koja moze ic u deckov auto onda se mozda odlucim otic na to kratko putovanje. Njegov prijedlog je bio : pa moze ona i u krilu ti sjedit.
    Najezila sam se kad je to rekao.

  6. #306
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja bih se najezila, i ne samo to

    Ako imas isofix, u sto cisto sumnjam s obzirom na vrstu auta (sportski), onda kupujes AS sa isofixom, a dijete se veze remenima od as
    Kad ima remen, onda isofix nije nuzan, as se pricvrsti remenom, a dijete veze remenima sjedalice
    Na prednjem sjedalu moze biti samo sjedalica koja se montira u smjeru suprotnom od smjera voznje i obavezno se mora ugasiti zracni jastuk
    To su one koje vecina zove "jaje" i one su do 13kg max

    Savjetnici, ispravite me ako grijesim

  7. #307
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ginger (a i cleaning lady), po novom zakonu naprijed smije bilo koja sjedalica
    ako je jaje (tj. sjedalica u obrnutom smjeru vožnje) zračni jastuk obavezno mora biti isključen, a ako je sjedalica u smjeru vožnje, treba pomaknuti sjedalo koliko god je moguće unatrag

    cleaning lady, imate li ikakvu sjedalicu sada?
    pojasevi auta su možda zavučeni između naslona i sjedišta auta, ili su sastrane zagurani - treba ih potražiti i prekopati sve
    i nikako se nemoj dati nagovoriti na vožnju djeteta u krilu
    vidim da si savjesna i svjesna velike opasnosti, ali nije naodmet još jednom spomenuti

  8. #308
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    rahela, cekaj malo, hoces reci da se naprijed smije voziti i sjedalica koja je okrenuta u smjeru voznje, a ne samo jaje
    ako je tako - meni se to ne svidja

  9. #309

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ma nema sanse da ju stavim naprijed . To mi jednostavno ne dolazi u obzir. Imam jaje do 13 kila creatis fix sa bazom ali se ona kaci sa pojasom kojeg u autu 100% nema jos uvijek nemam pojma jel ima isofix.

    Imam joj jos jedno pitanje.

    Koliko mi cjenovno as garantira sigurnost ili je to kao i kolica placas marku vise nego sigurnost i funkcionalnost

  10. #310
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    rahela, cekaj malo, hoces reci da se naprijed smije voziti i sjedalica koja je okrenuta u smjeru voznje, a ne samo jaje
    ako je tako - meni se to ne svidja
    ni nama se ne sviđa ali je tako...

    cleaning-lady - ako nema isofixa niti pojasa onda stvarno nema nikakve šanse da se sjedalica montira otraga :/
    što se cijena sjedalica tiče - nemoj to gledat, najbitnije ti je da se ona može pravilno montirati u dotični auto, da odgovara djetetu i da ima oznaku atesta (narančasta naljepnica sa oznakom ECE R44/04 ili R129) - to znači da je u testiranjima zadovoljila sve potrebne minimume sigurnosti koje propisuje Europska komisija...
    samo ja se bojim da ti dijete u tom autu ne možeš voziti nikako... jer ako nju staviš na prednji sic onda ti moraš otraga gdje pak ti nisi vezana (što također ne dolazi u obzir)... a da uzmete rent-a-car ili nešto (ako se radi o kraćem putovanju)? ne znam što bi drugo preporučila...

  11. #311

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    A zasto ja moram biti vezana ako sjedim iza ? Ima i drugi auto u kojem ima sve potrebno ali ga ne zeli vozit i taj je u drugom gradu. Pa otic po njega i nazad dodje skuplje od as

  12. #312
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    lukab, to je opet neki birokrat, koji nema veze sa praksom, donosio zakon

    i zasto ne gledati ocjene sjedalice?
    ja bas mislim da je to bitno
    zasto bih pristala na minimum, ako mogu bolje zastititi dijete, a mogu si priustiti?
    druga stvar je kad je novac odlucujuci faktor
    osobno na as ne stedim i uvijek prvo pogledam da je prosla najbolje na testovima i onda da pase u auto

  13. #313

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ja stvarnoooo nemam love za neku skupu as. Ali svakako ju misl kupiti iako se nikada ne vozim u autu i ne posjedujem auto niti vozacku niti namjeravam posjedovati za sada jel. Ali bih rado posjedovala as za ovo putovanje jer mi se ne drzi dva i pol sata do tamo dijete u krilu a niti nazad. Ne zelim uopce dolazit i tu situaciju. Onda cu radije ic autobusom. Ili nesto.

  14. #314
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa ako nemas love, onda kupis bas tako kako je rekla lukab, da ima atest, tj. da je prosla testiranje

    Mi se jako puno vozimo i zato mi je jako bitno da su cure u najsigurnijim sjedalicam i da odgovaraju i autu i njima

  15. #315

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ok moze sad preporuka gdje da gledam i koje ili makar neku firmu autosjedalica?

  16. #316
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto ja moram biti vezana ako sjedim iza ? Ima i drugi auto u kojem ima sve potrebno ali ga ne zeli vozit i taj je u drugom gradu. Pa otic po njega i nazad dodje skuplje od as
    zato što svi u autu moraju biti vezani... ako dođe do sudara ti si projektil koji može ozlijediti sve u autu, uključujući i dijete... badava ti onda autosjedalica ako tebe sila prilikom sudara izbaci na nju...

  17. #317
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    lukab, to je opet neki birokrat, koji nema veze sa praksom, donosio zakon

    i zasto ne gledati ocjene sjedalice?
    ja bas mislim da je to bitno
    zasto bih pristala na minimum, ako mogu bolje zastititi dijete, a mogu si priustiti?
    druga stvar je kad je novac odlucujuci faktor
    osobno na as ne stedim i uvijek prvo pogledam da je prosla najbolje na testovima i onda da pase u auto
    zato što se ne ocjenjuju baš sve sjedalice koje su na tržištu nego samo neke... i može sjedalica imati super ocjene ali ako se ne da čvrsto i pravilno montirati u auto ili ako ne odgovara djetetu (širina ramena u odnosu na razmak među pojasevima, recimo) onda joj uzalud sve te ocjene jer neće odraditi ono što treba... a vjeruj mi - neke sjedalice jednostavno u neke aute ne idu pa da se na trepavice postaviš...
    ocjene možeš gledat ali ne bi trebale biti presudne pri odabiru nego: sjedalica ima atest, odgovara djetetu, autu, a onda i tebi financijski...

  18. #318
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarnoooo nemam love za neku skupu as. Ali svakako ju misl kupiti iako se nikada ne vozim u autu i ne posjedujem auto niti vozacku niti namjeravam posjedovati za sada jel. Ali bih rado posjedovala as za ovo putovanje jer mi se ne drzi dva i pol sata do tamo dijete u krilu a niti nazad. Ne zelim uopce dolazit i tu situaciju. Onda cu radije ic autobusom. Ili nesto.
    a gdje ćeš ju montirati? moraš imati pojas ili isofix...
    odi u dućan, isprobaj sjedalice, stavi dijete u njih, probaj ih montirati u auto (to je sad opet pitanje - gdje?) i onda odluči... teško je dati preporuku za proizvođača ili sjedalicu jer imaš stvarno jako složenu situaciju... ako imaš isofix onda tražiš one koje se tako montiraju... ako ide naprijed onda one koje se montiraju samo pojasom... sportski je auto pa vjerojatno ima i sportska sjedala - teško je reći napamet koja sjedalica će dobro sjest u njih... to moraš sama isprobati...
    svakako tražiš autosjedalicu grupe 1 (9-18kg)...

  19. #319
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    zato što se ne ocjenjuju baš sve sjedalice koje su na tržištu nego samo neke... i može sjedalica imati super ocjene ali ako se ne da čvrsto i pravilno montirati u auto ili ako ne odgovara djetetu (širina ramena u odnosu na razmak među pojasevima, recimo) onda joj uzalud sve te ocjene jer neće odraditi ono što treba... a vjeruj mi - neke sjedalice jednostavno u neke aute ne idu pa da se na trepavice postaviš...
    ocjene možeš gledat ali ne bi trebale biti presudne pri odabiru nego: sjedalica ima atest, odgovara djetetu, autu, a onda i tebi financijski...
    kuzim ja sto pricas
    al govorim za sebe
    meni je bitno kakvu je ocjenu sjedalica dobila, jer je ona s boljom ocjenom i sigurnija
    mislim, nebitno sto nisu sve testirane, gledam koje jesu, one koje nisu me i ne zanimaju
    onda vidim pase li u auto i djetetu
    kazem, meni su novci u ovom slucaju nebitni, jer se mi jaaaako puno vozimo

  20. #320

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Pa da. Moj muskarac sutra ode na put i moram se nakrcat informacijama da mogu iskomunicirati as kad se vrati. A mozda i kad se vrati ja odlucim da ipak idem autobusom. LoL.

    Joj osjecam se sad kao debilcek. Kao da trazim tetovazu za novorođenće a ne auto sjedalicu. I ako ja moram biti vezana a nemam se kako vezati onda ne mora bi ona. Tako mi zvuci ta izjava. Ja se nemam kako gdje vezati. Pa zar nije bolje da je dijete u as bezobzira vezala se ja ili ne. Mislim stvarno.

  21. #321
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ako ne postoje pojasevi otraga, ti možeš biti nevezana, nećeš dobiti kaznu od policije
    ali si potencijalni projektil u slučaju sudara
    to je rizik koji ti preuzimaš ako odlučiš na put
    traži sjedalicu, kako je lukab već rekla, grupe I 9-18kg
    pogledaj na netu što se nudi po dućanima, pa kad idete u kupovinu odaberi 2-3 i probaj svaku montirati u auto
    ona koja najbolje "sjedne" u auto, a odgovara i djetetu, lako se i čvrsto montira, onda ju kupi

  22. #322
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ginger, promjena da sve sjedalice (ne samo jaje) može naprijed je usklađivanje sa europskim normama
    naravno da to nikad ne preporučujemo, ali ako izbor ne postoji, onda na svoju odgovornost ljudi ipak smiju i tako prevoziti djecu

    to npr. u mom konkretnom slučaju znači da u autu koji na stražnjem sjedalu ima 2 pojasa u 3 točke uporišta, mogu voziti dvoje djece, a treće ide naprijed
    prije ove izmjene zakona, vozila sam najmanjeg naprijed u jajetu, a sada se vozi najstariji na pomoćnom postolju (jer su istraživanja pokazala da veća djeca lakše podnose rizik sudara)
    apsolutno mi je to prestrašno, ali ako muž ode na put (sa drugim autom), a ja najstarijeg moram voziti u školu, malci moraju sa mnom - ja fakat nemam izbora

  23. #323
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e da, pricaj mi o vezanju troje djece
    kod nas je tako da veci auto ima 7 sjedala i svi osim prva dva imaju isofix pa nema problema (sve sjedalice su sa isofixom)
    al isto tako, kad muz ode na put s tim autom, ostaje nam manji koji ima 2x isofix, al ne stanu sve sjedalice
    onda su velike curke u boosterima bez naslona, a mala u jajetu
    nisam prezadovoljna s tim, al to nam je isto u iznimnim situacijama
    s tim, kad mala preraste jaje (prije visinom, nego kilazom) morat cu kupiti jos jednu as grupe1 za taj drugi auto

  24. #324

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Imate li ikakvog saznanja o AS Coletto SPORTIVO ONLY ISOFIX grupa 1+2+3? Kosta 1400kn, ima isofix i od 9-36 kg je. Nova je i koliko kuzim probijaju se na trziste, pa u googleu nema nista o njima, ovdje je vise o njoj.
    http://mym-babyshop.com/epages/9b9e5...f/Products/476
    Ima li itko? Molim savjet

  25. #325

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Ima li tko ikakvih informacija o Coletto SPORTIVO ONLY ISOFIX grupa 1+2+3?
    Jedine info su tu:

    http://mym-babyshop.com/epages/9b9e5...f/Products/476

    Svidja mi se jer moze do 12te god pa smo mirni, a svidja mi se i jer ima ovaj polozaj do cetvrte u ovim tockama vezanja, a ne onu kao tacnu ispred djeteta, imam osjecaj da zarobim dijete u sjedalicu pa nisam vise taj tip ni gledala, a jos mi je draze sto ima isofix. ali google ne daje drugih informacija. Je li se koja susrela/kupila i kako je zadovoljna?

  26. #326
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi preksutra idemo po AS 9-18 kg. Nemamo isofix, pa ćemo kupiti AS koja se učvršćuje remenima. E, sad. Imam par pitanjaca:

    Gledala sam neke filmiće na yt o as i kažu da postoje različite vrste i da ih probamo smontirati u svom autu da vidimo odgovaraju li našem autu. Ak imam "obični" auto (ne neki egzotični i rijetki) može li se dogoditi da ne mogu AS smontirati u svoj auto? Je li kod nas uopće praksa da se iz dućana izađe na praking s AS i pokuša smontirati? Pretpostavljam da nije.
    Znam da trebam kupiti AS s remenom u 5 točaka, a u 3. Može li se naštimavati nagib kod svih ili samo kod nekih modela? Strah me da će joj glavica ići naprijed-nazad kad zaspi. I znam da je bitno da dobro štiti bočno, al pretpostavljam da su sve takve.
    Kak se nosite sa zimom i "sjedećom" AS? Odnesete dijete u auto, skinete debelu jaknu, pokrijete dijete jaknom/dekicom, stignete na odredište i obučete dijete u autu. Onda ste gotovi sa, recimo šopingom AS za stariju sestru, ali dijete je zaspalo pa skidate jaknu u autu i probudite dijete i onda opet pokrijete, Dijete (koje je zaspalo u vožnji) opet budite da obučete i iznesete doma u stan? Znam da nekima ovo pitanje blesavo zvuči, ali do sada smo bili u jajetu, malu bih pokrila i unijela u stan skupa s jajetom. Ovo sad mi se već čini kao koreografija. Mislim da ću stalno u autu imati veću dekicu da ju cijelu umotam.
    I da, jedva čekam novu AS. Obje ćemo se preporoditi.

  27. #327
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Mi smo u soping centru rekli teti da bi htjeli probati autos. u autu i ona je rekla ok, ja cu ici s vama na parking. Ostavljas im puno novaca, moraju udovoljiti tvom zahtjevu da je probas.
    To po zimi zvuci komplicirano, ali brzo se priviknes. Mi imamo cybex pallas (sa jastukom naprijed), uvijek je u autu bez jakne i nepokrivena, a kad zaspe oznoji se, znaci nije joj hladno.
    Npr. Krenes iz kuce, upalis auto da se ugrije. Djete izvedes u jakni (za tako kratko ja jaknu ne zakopcavam), u autu skines jaknu i sjednes djete u sjedalicu, zakopcas pojas. Na odredistu obuces jaknu. Idete kuci djete je zaspalo u autu, izvadis djete na sebe i pokrijes jaknom ili dekicom do kuce. U pocetku se moja budila kad bi ju nosila (jer je navikla sa sjedalicom ici kuci), ali sad spava.
    Sad znamo otici u dva -tri ducana u roku od 1h (supermarket, apoteka,...) i stalno skidaj/oblaci jaknu i ide to ful brzinski...

  28. #328
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Ne mogu sve sjedalice u "lezeci". To pitaj u ducanu. I koliko me pamcenje sluzi niti ne smije biti to skroz lezeci polozaj vec neki nagib. Nasa sjedalica ima taj nagib i to je dovoljno da drzi glavicu.

  29. #329
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Najnormalnije skidas jaknu i pokrivas jaknom, dekom, ili ne uopce. Moze imati na sebi flisanu jaknu ili nesto slicno, ako je jako hladno.

    Mi cak ni auto ne grijemo, a kod nas su normalne zimske temperature u debelom minusu (20, 30... i nize).

  30. #330
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ako kupujete sjedalicu za ovu bebu koja još nema godinu dana, onda moraš gledati da sjedalica ide u suprotnom smjeru vožnje, koja se eventualno kasnije može okrenuti prema naprijed
    uvjeti za prelazak u smjer vožnje su minimalno godinu dana (a preporuka je što duže, poželjno do 4), da dijete ima barem 10kg i samostalno hodanje

    zašto kupujete novu sjedalicu?
    prerasla je jaje?
    jeste li iz Zagreba? imamo pregled ovu nedjelju (10.01.) od 10-12h na parkiralištu MUPa na Heinzelovoj, pa ako možete doći da pogledamo je li nužna nova sjedalica

  31. #331
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    suma Dovoljan mi je taj nagib za glavicu, ne bi ona niti pristala na nešto više polegnuto, čak i da se smije tako voziti.
    Kad je vaša beba prešla u Cybex P.?

    rahela, prerasla je visinom (prije 2 mjeseca je imala 72 cm). Glavica joj dođe previsoko. Jaje je za do 10 kg, a ona ima 9,5 ili čak i više (i 9 mj. za tjedan dana). Ne hoda još, ali se sama diže na nogice u vrtiću i stoji (više ne želi sjediti već stoji po cijele dane).

  32. #332
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ako je prerasla jaje, onda bi trebali tražiti sjedalicu koja i dalje gleda u suprotnom smjeru vožnje
    ona je još premala za vožnju prema naprijed

  33. #333
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Do kojeg uzrasta se mogu koristiti te AS?

  34. #334
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    postoje sjedalice koje idu unatrag do 13kg, kategorije 0+/I, a kada dijete dostigne 13kg sjedalica se može okrenuti naprijed
    postoje i sjedalice koje idu do 18kg unatrag
    a do kojeg uzrasta je vrlo teško reći, jer djeca vrlo različito napreduju, bilo po kiaži, bilo po visini
    važno je da je dijete što dulje u suprotnom smjeru vožnje i da je u sjedalici koja odgovara njegovom stupnju razvoja

  35. #335
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    minimum minimuma je da dijete ima:
    10kg
    godinu dana
    samostalno HODA

    Sva tri uvjeta zajedno.
    A po mogućnosti i dulje od toga.
    Sile koje prilikom sudara opterećuju vratne kralješke (trzaj glave prema naprijed) kod odraslih mogu uzrokovati trzajne ozljede vrata a kod male djece (tu se čak misli na djecu do2 godine) lom vratnih kralježaka - dakle invalidnost ili smrt. Njihova glava je do dvije godine puno veća i teža u odnosu na ostatak tijela, vratni mišići nedovoljno čvrsti, spone između leđne moždine i malog mozga nerazvijene... Smjer vožnje je za njih jednostavno preopasan. A pogotovo kod ovako male bebe kao što je vaša.

    Dakle preporuka je: kupnja kombinirane autosjedalice koja ide minimalno do 13kg u suprotnom smjeru vožnje a kasnije se okreće u smjer vožnje ILI sjedalica koja ide do 18kg u suprotnom smjeru vožnje (dakle do cca 4 godine).

    Prosurfajte po internetu dućane, nađite par sjedalica koje odgovaraju ovim karakteristikama, odite ih isprobati (staviti dijete u njih, montirati ih u auto) i onda odlučite koja vam je najbolja.

    Inače postoje države koje imaju zakone da se djeca do 4 godine voze u suprotnom smjeru - to su ujedno i države sa najmanjim brojem stradale djece u svojstvu putnika.

  36. #336
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Koliko me sjecanje sluzi imala je preko godinu dana. Nije hodala (dizala se i radila korake uz namjestaj), ali ja sam tada citala da je samostalno dizanje uvijet. Nase jaje je bilo do 13kg, i isto sam mislila da ga je prerasla, ali se samo makne stiropor i povisi remenje. Nakraju smo dugo bili u jaju, ali ja sam sto se autosjedalica tice frikusa (takvom me smatra sva moja okolina, rodbina, prijatelji).

  37. #337
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko me sjecanje sluzi imala je preko godinu dana. Nije hodala (dizala se i radila korake uz namjestaj), ali ja sam tada citala da je samostalno dizanje uvijet. Nase jaje je bilo do 13kg, i isto sam mislila da ga je prerasla, ali se samo makne stiropor i povisi remenje. Nakraju smo dugo bili u jaju, ali ja sam sto se autosjedalica tice frikusa (takvom me smatra sva moja okolina, rodbina, prijatelji).
    Preporuke su se u međuvremenu promijenile jer su napravljena nova istraživanja i došlo se do novih saznanja.
    Nova regulativa R129 (ili i_Size) koja je trenutno na snazi zajedno sa starom E44/04 predviđa vožnju djeteta u suprotnom smjeru do minimalno 15 mjeseci (već su na tržištu sjedalice sa tom oznakom).

  38. #338
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Danas smo kupili "dvosjmernu", 0+1. Kak je dobra. Mislim da ću sutra naći izgovor da idem u auto tak da joj se divim. Baš je "konkretna" u odnosu na malecko jaje. I šefica vidi van.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Jel netko ima mozda Frozen as iz interspara? I kakva vam je?

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  40. #340
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko ima mozda Frozen as iz interspara? I kakva vam je?

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
    Ovisi kako za koje dijete i kako za koji auto
    Kao i svaka sjedalica...

  41. #341

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ha ha ) uglavnom, kupili smo ju jer se veze pojasom mala zadovoljna,tata jos zadovoljniji i to je to )

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  42. #342
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo kupili "dvosjmernu", 0+1. Kak je dobra. Mislim da ću sutra naći izgovor da idem u auto tak da joj se divim. Baš je "konkretna" u odnosu na malecko jaje. I šefica vidi van.
    Koju ste uzeli?

  43. #343
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Peg Perego Viaggio.

  44. #344

  45. #345
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Aha. Nama je u kontra smjeru jer je beba još mala i skroz polegnuta (i dalje je to sjedeći položaj) tak da joj glavica ne ide naprijed-nazad kad zaspi. Postoje dvije verzije, sa i bez isofixa.

  46. #346
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    reci mi molim te jeli sjedalicu treba svaki put ponovo vezivati autopojasevima ili se da dijete staviti u sjedalicu koja je već privezana?

  47. #347
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Pricvrstis sjedalicu i tak ju ostavis. Onda samo dijete stavis unutra. Odvezes as samo ak ju hoces seliti na drugi sic, drugi auto i sl.

  48. #348
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    To je to onda! Hvala!

  49. #349

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    da vas pitam.. curka mi se vozi u romerici britax evolva 123 i ima 20 kg. jos uvijek ju vezem sa pojasevima od autosjedalice. jel bolje da ju ipak vezem sa pojasom od auta ili je ok i ovako dokle god joj utor od remencica nije nisko u odnosu na rame?

  50. #350
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    na ovoj sjedalici njeni pojasevi se moraju skinuti kada dijete dođe do 18kg, tako da je svakako preporuka da skinete pojaseve sjedalice i dijete vežete pojasom auta

    a koliko je dijete staro?

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •