Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 386

Tema: Kupnja autosjedalice

  1. #201
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi kupili novu as. Odlučili smo se za maxi cosi tobi. Valjda će biti dobra, dobro sjeda u auto.

    Razočarale su me prodavačice. Pozvala sam prvo jednu da mi kaže koja je razlika između tobi i rubi, na što mi je ona rekla da je razlika velika, i da je tobi puno bolji. Ja pitam, dobro ali koja je razlika i po čemu je bolji, a ona da ne zna ali je bolji . Reko super, ispalo mi je ne da mi želi najbolje nego da mi hoće prodati skuplju pa sam morala uzeti svoj mobitel, izać van i pola sata surfat i čitat, kako bi sama došla do zaključka da je tobi stvarno bolji. Barem sam saznala i zašto.

    Vratim se u dućan, pozovem drugu prodavačicu da ju pitam još par pitanja, među ostalim i datum proizvodnje. Ova gleda, čita, traži, traži pomoć treće prodavačice... Na kraju sam si sama uzela as, skinula ju dolje, okrenula i pročitala iza sa krugova da je 2014.
    Majko mila
    Ali imamo as, napokon
    Njusim buducu savjetnicu za autosjedalice

  2. #202
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A no,no, zamjerile su mi se u ova 3 mjeseca traženja i razmišljanja koju da uzmem

    Al čovječe kak je dobra, ja i mm ju stavili na stol , onak ju diramo i u isto vrijeme prokomentiramo da hocemo i mi takav stolac

  3. #203
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu, a koju ste imali? Jel ju prerastao kilama ili centimetrima? Samo je dva mjeseca stariji od Pande! :0

  4. #204
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma šta kilama, ne znam ni dal je do 8 došao
    Uskoro će ju prerast centimetrima, već mu je neudobna, počeo je vrištati u njoj a voli se vozit .

    Samo, sad treba čekati da prođe 9 kg. Ja bi ga što duže u suprotnom smijeru, vidjet cu dokle će izdržat u ovoj.. ali as mi je bila bitna pa smo ju kupili da se riješim toga, a proizvedena je prije par mjeseci pa imam komociju da stoji jos malo

  5. #205
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Je, Apsu, i moja ce secpo kilazi voziti jos pola godine u ovoj
    A koliko je visok?

  6. #206
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja isto imam MC tobi i meni je super malecki se već mj dana vozi u njoj sve vidi a nekad i zaspe Šta je prije rijetko kad je bio s menom naprijed,u početku mi je baš falija Šta nije kraj mene .

  7. #207
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    I meni je MC Tobi u favoritima za iducu

    A kad vidim zeljkicu, ja svog nikad ni u jajetu nisam stavila na suvozacko,nekako se ne usudim. I kad sam sama,vozi se iza. A tako najdulje voznje su nam pola sata

  8. #208
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad sam sama uvijek je bio naprid s menom u položaju obrnutom od smjera vožnje, a sad kad je to prerastao vozi se iza.

  9. #209
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nije ti to bilo bas sigurno za bebu, zeljkice..

  10. #210
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    To je dozvoljeni polozaj za tu vrstu sjedalice
    One koje su okrenute u smjeru voznje mogu samo iza

  11. #211
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ali mora biti iskljucen zracni jastuk ako je sjedalica na suvozacevom sjedalu

  12. #212
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    dozvoljen je, ali nije i preporučljiv način prevoženja djece
    suvozačko mjesto je neusporedivo nesigurnije nego stražnje sjedalo

    Apsu, koliko je maleni sad?
    oko godinu dana, ako se dobro sjećam?
    da li ustaje samostalno (ili još bolje, da li hoda)?
    koliko fali od ruba sjedalice do glavice?
    možeš li doći s njim na pregled sjedalica kad bude u Zagrebu, pa da vidimo jel vrijeme za novu?

    nemojte me krivo shvatiti, ali jako volim zagovarati što dulje vožnju u smjeru obrnuto smjeru vožnje, a roditelji su često nestrpljivi prebaciti dijete u veću kategoriju, iako realno dijete još nije "doraslo" za to

    edit:
    možeš ponijeti i novu sjedalicu pa da usporedimo kako sjedi u jednoj i drugoj
    Posljednje uređivanje od rahela : 16.11.2014. at 18:12

  13. #213
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Rahela, fali mu jos malo da pređe rub, ali ja cu svakako jos neko vrijeme koristiti jaje, jer nema 9 kg. Ne hoda ali ustaje samostalno.
    Ma ostat ce u jajetu dokle god ide, mi smo samo htjeli uzeti as dok jos imamo novaca da se rijesimo toga

  14. #214
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Eto meni su rekli da treba bit naprijed i naravno da vas isključila zračni jastuk! Ja sam malenoga stavila u novu sjedalicu samo iz razloga jer je ovu jaje prerasta i po kilazi i po dužini!

  15. #215
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja cu se ubaciti da pohvalim romer baby safe plus shr II 0-13Kg.
    Malena ce 14mj, skoro 8 kg, duguljasta je, a od glave do ruba sjedalice ima skoro cijeli dlan...tako da ce sigurno jos stati u nju nekoliko mjeseci, ako ne i pola godine...

    Maxi cosi tobi je ok, al od je me je uvijek odvlacio kratki rok trajanja (npr hoce li izdrzati i za drugo dijete)...

    Sljedeca nas ceka bratova Besafe comfort 9-18kg-bit ce na knap s rokom trajanja.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 16.11.2014. at 20:18

  16. #216
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Mene zanima di na maxi cosi rodi pise datum proizvodnje. Dolje ispod sjedala na narandastoj etiketi...ili ispod navlake negdje

  17. #217
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E da, ja imam romerice kategorije 0+ i I i jako sam zadovoljna, a birala sam ih po ADAC-ovim ocjenama
    I bas sam se iznenadila s njihovim rokom trajanja, jer sam bila uvjerena da sve sjedalice imaju rok od 5 godina
    Sad je ispalo da i za trece dijete mogu koristiti obje
    Jest da su bile medju najskupljima, al se na kraju pokazalo jeftinijom varijantom

  18. #218
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ček, kaj nije rok svake sjedalice 6 godina?

  19. #219

  20. #220
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Rahela, fali mu jos malo da pređe rub, ali ja cu svakako jos neko vrijeme koristiti jaje, jer nema 9 kg. Ne hoda ali ustaje samostalno.
    Ma ostat ce u jajetu dokle god ide, mi smo samo htjeli uzeti as dok jos imamo novaca da se rijesimo toga
    od ruba sjedalice do glave smije biti 2cm, ako je manje, onda ju je prerastao i zbilja je dugonja
    u to slučaju, a s obzirom na kilažu bolje bi bilo da ste uzeli neku 0-18kg, koja ide do barem 13kg unatrag
    znam da je sada kasno, ali možda negdje naletiš povoljno, makar i na rabljenu

  21. #221
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima di na maxi cosi rodi pise datum proizvodnje. Dolje ispod sjedala na narandastoj etiketi...ili ispod navlake negdje
    ne znam napamet, ja svaki put isprevrtim svaku sjedalicu dok nađem
    probaj prvo tražiti na stražnjoj strani, utisnuto u plastici

  22. #222
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu, znam da je mrsavko, ali nisam znala da je i pravi dugonja!

    I mi imamo roemer i bas je volimo a mislim da bi je mogla prerasti prije kilama nego centimetrima :D

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Uskoro kupujemo AS 9-18 kg i zanima nas romer king II.. Pregledavali smo king II everyday uživo a na internetu sam našla king II LS nešto povoljnije pa bi uzeli nju. Koliko vidim LS je samo svjetlosni dodatak kod vezanja a sjedalice bi trebale biti iste. Kakvo je inače vaše mišljenje o toj AS obzirom da je nisam našla na ADAC testovima zadnjih godina (vidjela samo AS s isofix-om...)? Možda mi je promakla.... Hvala!

  24. #224
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislis na ovu?
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...MER+King+Plus

    Dobila je super ocjenu, a ne testira se ponovo isti model, bar mislilm

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    hmm.. ne baš, ova je malo drugačija .. http://www.kiddies24.de/shop/en/Cars...15::36666.html

  26. #226
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Pitam za prijateljicu. Djecak ima 2,5god, malo je presao 15 kg, vozi se u Peg perego 9-18kg. No medjutim remencici iz najvisih utora su mu ispod ramena, sto znaci da ju je po visini prerastao. Sto je sad najsigurnija opcija? Toj mami je sigurnost bas najbitnija stavka i radje bi da ne ide vec u booster s naslonom u kojem se veze pojasevima auta... Koje su mogucnosti? Jel samo to opcija, ili je mozda bolje kupit sjedalicu 9-36 pa se vezat pojasevima auta ali je ipak sjedalica....

    hvala!

  27. #227
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    najbolja opcija je sjedalica 9-18 koja je višlja, tj. ima više pozicija za visinu remenčića
    ali, to je i skuplja opcija, jer će relativno brzo trebati opet nova
    tako da ostaje opcija 9-36, ali isto treba svakako isprobati prije kupnje i pogledati visinu remenčića koliko još ima "fore" za pomicanje
    ili sjedalica s umetkom, kiddy ili cybex, gdje umetak ide do 18kg, a onda se miče i veže pojasom auta

  28. #228
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    HvAla, i ona se dosjetila 9-36 s umetkom kao najbolje opcije jer onda ne ovisi o visini remencica.

    Znaci to bi ipak bilo sigurnije nego booster s naslonom i pojasevima auta?

  29. #229
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    HvAla, i ona se dosjetila 9-36 s umetkom kao najbolje opcije jer onda ne ovisi o visini remencica.

    Znaci to bi ipak bilo sigurnije nego booster s naslonom i pojasevima auta?
    Da, svakako bi bilo sigurnije da se jos zadrzi u sjedalici prve kategorije.

    On npr zadovoljava uvjet vezivanja pojasom auta u busteru s naslonom, no dvoipolgodisnjaku bi se mozda malo teze objasnilo da bude miran u sjedalici u kojem mu pojasevi nisu fiksirani.

  30. #230
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Kupili romer evolvu 1-2-3, na akciji sniženu za 40%, dobar ulov, maleni lijepo sjedi u njoj, udobna je poprilično. Danas stiže i novi autić pa ćemo probati kako sjeda u automobil, nadam se da neće biti problema, al spremna sam i da ju vratim ako ne bude odgovarala.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Sto je bolje kupiti za 4-godisnjaka preko 18kg kombiniranu 9-36 (npr. Roemerovu Advansafix u kojoj se veze sa pojasevima od sjedalice do 25kg) ili booster 15-36 npr. Roemerov Kidfix.

  32. #232
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Evolva u nase auto sjeda fantasticno,pingvinic je zadovoljan,a I mi isto.

  33. #233

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Hvala fingertips. Evolva mi se svidja. Jedino sto bih sjedalicu s isofixom.

  34. #234
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    evolva ide do 18kg sa svojim remenčićima, tako da je vama Zmajlav bolja ona koju ste vi gledali
    jer u vašem slučaju treba ili booster (sjedalica 2/3 kategorije) ili remenčići sjedalice do više od 18kg (a ta Advansafix je takva)

  35. #235
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ZmajLav, imate li u gepeku kuku za sidriste?

  36. #236

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Imamo
    Posljednje uređivanje od ZmajLav : 12.12.2014. at 08:22

  37. #237

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Dvije stvari me brinu kod Advansafixa. Nema ADAC ili koji drugih testova i jako je slicna Xtensafixu koji je pao na ADACu. Jesu li samo promijenili ime i/ili popravili tj. je li sigurna?

    A opet s njom bismo jos neko vrijeme izbjegli vezanje samo s pojasom od auta.

  38. #238

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    2

    Početno

    POzdrav!evo čitkam i raspitujem se o našoj sljedećoj AS 9-18, pa ako netko možda ovako "iz rukava" zna koje AS imaju mogućnost onog malog nagiba kad beba zaspi da glavica ne visi jako..to sam vidjela da maxi cosi tobi ima i trenutno mi je ona favorit, ali me zanima da li ima još koja da je uzmem u obzir..puno putujemo pa mi to nekako baš znači...hvala!

  39. #239
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo imali besafe izi comfort (cijena oko 2000kn) 9-18kg. I bas mi je bilo dobro to s nagibom, bilo je 4 razine. Na najvecem nagibu je dijete skroz zavaljeno i moze fino spavati.
    No sjedalica je dosta visoka jer ima svoje postolje, sto je super jer dijete vidi okolo sve, ali moze biti i mana ako je maleno auto. Svakako isprobati prije kupnje.

  40. #240
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj micikica13 prvotno napisa Vidi poruku
    POzdrav!evo čitkam i raspitujem se o našoj sljedećoj AS 9-18, pa ako netko možda ovako "iz rukava" zna koje AS imaju mogućnost onog malog nagiba kad beba zaspi da glavica ne visi jako..to sam vidjela da maxi cosi tobi ima i trenutno mi je ona favorit, ali me zanima da li ima još koja da je uzmem u obzir..puno putujemo pa mi to nekako baš znači...hvala!
    Velik broj autosjedalica u ovoj grupi ima tu mogucnost. Jeste li pogledali u vasim lokalnim trgovinama kakva je ponuda po tom pitanju?

    Vazno je i da isprobate kako vam odredena autosjedalica sjeda u auto, je li su upute kako se koristi dovoljno razumljive i je li se moze dobro pricvrstiti u vase vozilo. Takoder obratite paznju na visinu najgornjih proreza za pojas autosjedalice u naslonu, posebno ako ste visoka familija, da dijete u toj autosjedalici moze ostati sto dulje, po mogucnosti skroz do 18 kg.

    Koliko je stara i teska vasa beba sad? Da li samostalno hoda?

  41. #241

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    2

    Početno

    [QUOTE=S2000;2713788]Mi smo imali besafe izi comfort (cijena oko 2000kn) 9-18kg. I bas mi je bilo dobro to s nagibom, bilo je 4 razine. Na najvecem nagibu je dijete skroz zavaljeno i moze fino spavati.
    No sjedalica je dosta visoka jer ima svoje postolje, sto je super jer dijete vidi okolo sve, ali moze biti i mana ako je maleno auto. Svakako isprobati
    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    Velik broj autosjedalica u ovoj grupi ima tu mogucnost. Jeste li pogledali u vasim lokalnim trgovinama kakva je ponuda po tom pitanju?

    Vazno je i da isprobate kako vam odredena autosjedalica sjeda u auto

    Koliko je stara i teska vasa beba sad? Da li samostalno hoda?
    Hvala vam na odgovorima!! To mi super zvuci..ona dosta spava na putu i ruzno mi je kad joj glavica visi..u zadru sam pa nemam puno izbora, u svakom ducanu par modela, a kad sam gledala zaboravila sam.pitati za taj nagib al evo tek sam krenula u potragu... imamo dosta velik auto pa to nije problem jedino ne znam kako se to isprobava u auto, zamolim prodavacicu da je uzmem u auto??
    Malena sad ima 11 mjeseci, oko 8,5 kg i dize se na noge ali ne hoda samostalno..planiram je jos voziti u jaju, najmanje 2-3 mjeseca ali sad pokusavam odrediti koju da mogu pratiti akcije ako nesto ulovim..

  42. #242

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    sad me to malo zabrinulo mislim šta ako dijete stvarno može ispasti prilikom prevrtanja auta, ovo je istina što kaže Gabi, Adac radi test samo na frontalne i bočne sudare a šta je s prevratnjem?
    Ima li tko link možda na još kakve filmiće koji bi nas razuvjerili ja ne mogu naći?
    Mene to isto sad muči. Malo sam proguglao i našao sam da je to pitanje pokrenula tvrtka Britax-Romer i da je Kiddy reagirao nekim priopćenjem na svojoj službenoj stranici. Nakon tog priopćenja Kiddy je dobio direktan upit gdje zapravo neki roditelj traži da pokažu testove prevrtanja, ali Kiddy to do danas nije napravio. Evo link na kojem to stoji http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=hr

    Pošto sam ja imao problema s otvaranjem linka, kopirao sam tekst sa stranice:

    Impact Shield v. Harness. Which is safer?

    Our competitor Britax-Römer is currently attempting to unsettle consumers with claims that child restraint systems with impact shields are dangerous. Britax-Römer believe there is a possible danger of a child slipping out in the event of a rollover. Britax-Römer has already contacted retailers in some European countries regarding this and, have posted their results on their website and uploaded videos to YouTube.

    This communication appears to be questionable as Britax-Römer previously sold impact shield seats from the early 70s until 2003. At this time, they enjoyed very good ratings in consumer tests and were available as original equipment in the car industry (AUDI, VW, SEAT, FORD, MERCEDES, OPEL etc.) In addition, Mercedes continues to provide an impact shield in their factory integrated child seats. BMW also offers its customers an ISOFIX-suitable child seat with an impact shield as an original accessory. These well respected car manufacturers all have crash systems which are able to simulate rollover tests. We are confident that, at least in their internal tests, the factory offered car seat accessories are tested in various vehicle collision situations.

    The incidence of rollovers as a result of a collision, as referred to in the video posted by Britax-Römer , have dramatically decreased in recent years. This is due to continually advancing technical innovation in car safety, especially ESP*, resulting in these types of collision becoming even rarer. This is why established European crash test programmes such as EuroNCAP are concentrating on accidents predominantly involving frontal and side impacts.

    The most frequent type of accident, making up around half of all collisions, are frontal impacts! It is precisely in these situations that forward-facing child restraint systems with a 5-point belt system are clearly at a disadvantage. Almost all of these seats tested in the past few years by Stiftung Warentest/ADAC only achieved average results for front impact accidents whereas Impact shield systems, as well as rearward-facing restraint systems, have shown significant reduction in critical loads in these situations.

    Last but not least, we would like to point out that all child seats must be subjected to a legal approval procedure according to the latest ECE standard ECE R44/04 by an independent testing institute such as DEKRA. The ECE standard ECE R44/04 also includes a rollover test which all Kiddy models have passed in order to receive a valid approval certficate. This approval is required before any car seat can be available in the European market.

    In conclusion:

    The impact systems manufactured by us offer a very high level of protection which are, in our experience and proven by recognised test centres, at least as safe as any forward-facing five-point harness system.

    We find the behaviour of our competitor particularly regrettable. Britax- Romer have so blatantly used such methods to promote their own products whilst, at the same time, damage our well deserved reputation.

    In our opinion, Britax-Römer is doing child safety a disservice with this policy.

    ESP* – electonic stability programme

    This entry was posted on Friday, March 8th, 2013 at 12:04 and is filed under News, Other, Press Release, Retailer News. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
    3 Responses to “Impact Shield v. Harness. Which is safer?”

    Natalia K says:
    25. June 2013 at 13:08

    I have a kiddy guardian pro 2 and in spite of the ADAC tests, seeing this video really got me thinking. Could you please give me a link to a video with a rollover test of Kiddy guardian pro 2 which proves the other wrong. Using this seat I can really imagine a slender child not being held adequately.
    I am planning on publicizing the issue highly in parenting sites and tv if I do not get a satisfactory answer from you. I have not found any video of a rollover test that would show how good Kiddy guardian pro is in such a situation.
    Thank you for advising
    A worried mum and blogger
    Reply
    Jackie says:
    1. July 2013 at 15:58

    Dear Natalia,

    All our seats have to pass a roll over test before they are going into the market. The rollover test is part of the homologation. If one seat does not pass this test it gets not certificate and may not be sold.
    So all our seats have been tested by DEKRA and ADAC (both institutes are working with the homologation authority). We are organising an indepedent testing house to recreate a rollover situation with a Kiddy seat to counter the highly damaging video that Britax paid for, briefed in and now have on their website. This takes time. I hope you have found this helpful.
    Reply
    Hayley says:
    16. January 2014 at 00:12

    Hello Jackie

    Have kiddy now had time to recreate the roll over test to counter the other video showing it ejected a child in an actual crash type roll over rather than a static one? I noticed you posted your response 6 months ago, (I own a guardian pro and am considering changing again having seen this)

    Thanks

    Hayley
    Reply

    Leave a Reply

  43. #243
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,629

    Početno

    Evo i mene tu, gledam koju sjedalicu kupiti malcu, grupa 1

    Pa me zanima, da li su stvarno sigurnije one sjedalice koje se učvršćuju isofixom? Nekako mi se čini da nema neki velik izbor takvih, da imaju ok adac rezultat.

    Recimo gledam Maxi Cosi Tobi i Pearl. Vidim gore da je Apsu došla do zaključka da je Tobi bolja. Zašto? Recimo meni je Pearl draža jer ima isofix. A mislim da niti jednu od te dvije nisam vidjela na adac testu

  44. #244
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    evo mi imamo Peg Perego Viaggio 1 duo-fix sa isofix bazom koju smo kupili još za jaje i zadovoljni smo...
    na testovima je prošla dobro... dok je ista bez isofixa prošla kao zadovoljavajuća...
    mi smo ju uzeli upravo zbog isofixa jer mi je to bilo najsigurnije da je pravilno i dovoljno čvrsto postavljena... a isofix smo kažem imali još od jajeta a jaje smo dobili uz kolica (skužila si valjda slijed događaja )

  45. #245

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav,
    evo i mi smo u procesu kupnje autosjedalice grupeI pošto nam cura po visini dođe skoro do ruba AS..za kg iskreno ne znam jer smo se mjerili zadnji put negdje u 11.mj. prilikom redovnog pregleda.. inače je dosta vitka tako da smišljam kako bih ju što točnije izvagala..
    ..zadnjih tjedan dana smo obišli sve trgovine u blizini i savjeti trgovaca su bili različiti..jedni su toplo preporučali isofix, drugima nije neki faktor...itd.. mi smo se već nekoliko puta premišljali...izbora je puno i skroz smo se zbunili.. onda sam se sjetila da malo pogledam na netu po forumima i saznala da trebam pogledati na ADAC-u koje sjedalice su dobile prolaz i bolje ocjene pa sam onda tako suzila izbor uključujući i neke stvari koje su nama, osim sigurnosti, također bile od interesa...na kraju smo došli na dvije sjedalice koje su dobile dobre ocjene a nama su dostupne: Romer Safefix Plus i Kiddy Phoenixfix Pro 2
    ..inače, faktori koji nama igraju ulogu su ti da sjedalica ima mogućnost lijepog nagiba za spavanje pošto dosta putujemo; da nije prekomplicirana za montažu jer je često moramo premještati iz auta u auto, od kojih jedan ima iso, a drugi ne...tako da smo tražili one koje imaju i iso i vezanje pojasom auta..
    ..moram priznati da me malo poljuljao onaj crash test koji prikazuje kako dijete ispada iz sjedalice prilikom prevrtanja auta pa sam sad nekako mrvicu više za Romer iako se čini malo teži...ali, s druge strane, on ima i malo bolju mogućnost nagiba od Kiddyja..tako da sad moramo još isprobati obje sjedalice u oba auta....i nadamo se da će se dati dobro ukačiti na sjedala- i na isofix i na vezanje pojasom..

  46. #246
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    koliko je dijete staro? koliko ima kila?

  47. #247
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    da li samostalno hoda?
    da bi prešla u grupu I u smjer vožnje mora zadovoljiti sva tri ova uvjeta:
    1. ima minimalno 10kg
    2. ima minimalno godinu dana
    3. samostalno hoda

    kažete da joj je glava skoro do ruba. Da li ju vezujete u jakni? Da li ste izvadili dodatak za novorođenče (obično sjedalice imaju jastučić ili nešto što se izvadi kada dijete malo poraste)?

  48. #248
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Lukab zasto 10 kg ako su te sjedalice od 9 kg?

  49. #249
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da, i mene to zanima
    Ja svoju prebacujem cim dosegne 9
    Ne mogu vise ovako, ona i dalje urla od tocke a do tocke b
    Samo ponekad je dobre volje
    A gotovo nikad u njoj ne zaspe...

  50. #250
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Koliko sam ja pročitala, te as jesu napravljene za od 9kg, ali dijete od 9 kg nije još dovoljno jako i kod sudara u takvoj as nije dovoljno zaštićeno.

    Ono što mene zanima je zašto ne u as grupe I dok dijete ne hoda? Zar nije dok se dijete ne počne dizati na noge?
    Mi smo od jučer u as I, ima 14mj, prerasao je 0+ po visini, ima malo više od 10kg, diže se na noge i stoji uz oslon. Ne hoda. Što bi trebala čekati još možda 3 mjeseca dok ne prohoda?

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •