Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Rodilišta i kontakt nakon carskog

  1. #1
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno Rodilišta i kontakt nakon carskog

    Kao što naslov kaže, zbilja me zanima koliko brzo i u kojem rodilištu ste dobile dijete na kontakt "koža na kožu" nakon poroda carskim rezom???

    Hvalaaa

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Odmah nakon budjenja iz opće, dakle cca 45 min po rodjenju. Do tad je bila u skin to skin s tatom. Sve noći smo spavale zajedno u krevetu.
    Feldbach.

  3. #3
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pula. nakon 6 sati, kad su me iz radjaone spustili dole na odjel. donesu bebu zapakiranu u jastuk.

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koža na kožu nikad. Dobila bebu nakon 8h. Rijeka.
    (OK, bio je hitni CR u općoj, možda to mijenja na stvari)

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Vinogradska - u jastuku na intenzivnoj 2h nakon budjenja iz opce. Koza na kozu nakon tjedan dana, nakon sto sam izasla iz bolnice (u stvari golu sam je vidjela tek na dan otpusta, zezala sam se s cimericama da im tek sad vjerujem da je stvarno cura )
    SD - 1,5h nakon sto sam dosla s iz sale na odjel (ovaj put je bila spinalna), dobila bebu samo u peleni na sebe pa smo se mazile jedno sat i pol

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Koža na kožu nikad.
    Pokazali mi bebu nakon dva dana i to samo da ju vidim.
    Nisam ju mogla niti dotaknuti.
    Bio je hitan CR s totalnom anestezijom na SD prije 14 godina.
    Drago mi je da je sada drukčije.

  7. #7
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    vž prije cca 5 godina, spinalna - dali mi da mu dam pusu odmah nakon poroda, i to je to
    sv. duh prije cca 2 godine, spinalna - cca 1 sat nakon poroda su ju u peleni stavili na moja prsa na sat vremena (?)

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Vinogradska - u jastuku na intenzivnoj 2h nakon budjenja iz opce.
    Isto, samo u Merkuru (prije godinu dana). Golog sam ga vidjela sljedeći dan kad su ga kupali u sobi.
    Posljednje uređivanje od vikki : 11.10.2014. at 13:31

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam rodila u općoj anesteziji, carskim, petak u podne, SD
    koža na kožu tek sljedeći dan kad su me uopće premjestili u sobu s ostalim rodiljama
    do tad sam bila na nekoj intenzivnoj u prizemlju jer nije bilo mjesta na odjelu, a i bila sam u totalnoj komi, nisam znala ni gdje sam ni šta sam do navečer, tad su mi donijeli djecu da ih vidim

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Na SD dobijes bebu odmah nakon CR, na kontakt na kozu, hranjenje i presvlacenje. Ne zanima ih ako imas infuziju i kazeter, odmah si mama sa punim obvezama oko bebe.

  11. #11
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Par min. nakon poroda, ali samo na minutu. Nakon toga u sok sobi prvi pokusaj dojenja. Rijeka

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Na SD dobijes bebu odmah nakon CR, na kontakt na kozu, hranjenje i presvlacenje. Ne zanima ih ako imas infuziju i kazeter, odmah si mama sa punim obvezama oko bebe.
    valjda je sad tako, sa nama koje smo bile prije cca 4 godine nije bilo tako, barem sa tri rodilje s kojima sam ja bila, jedna od njih je također rodila blizance, ne znam da li ima kakve razlike da li je u pitanju opća anstezija ili lokalna

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ustvari, bzvz pišem, nije važno što je bilo nekad, važno je kako je sad

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa meni je tako bilo prije 4g, sada je valjda samo još gore...

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Na SD dobijes bebu odmah nakon CR, na kontakt na kozu, hranjenje i presvlacenje. Ne zanima ih ako imas infuziju i kazeter, odmah si mama sa punim obvezama oko bebe.
    Moram ovom kontrirat mojim iskustvom. Prvih 24h moras lezati ne mijenjas pelene bebi jer moras lezati. Zoves sestru i ona ti dodaje bebu na podoj, pomaze namjestiti, mice kad trazis itd. Meni je tih prvih 24 sati bilo super, beba I ja smo se nakrmile u krevetu dok su sestre nesto kakti gundjale ali ne previse. Drugi dan kad ti skinu infuziju tad pocnes presvlaciti bebu i sam je dizati/stavljatiu krevetic. Meni je to sve skupa bilo puuuuno bolne iskustvo od vinogradzke u kojoj tad nije bik rooming in nego su donosili bebe po rasporedu. Ono hebate glup raspored kad e probudis u 4:40 da mi izmjere temperaturu, a bebu donesu u 6?! Itd...

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Bolje iskustvo... glupi mob
    najbolje je u svakom slucaju bilo sto se treci dan ide doma za razliku od zatvora u vinogradskoj gdje te drze tjedan dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •