Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: Podrška obitelji i potpomognuta oplodnja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno Podrška obitelji i potpomognuta oplodnja

    Pozdrav drage moje forumašice, evo otvaram ovu temu jer kako i ja sama imam velikih problema sa suprugovom obitelji po pitanju potpo. oplodnnje tako vjerujem da je ima i još netko od vas. Pa vas ovom prilikom molim da mi se javite sa svojim iskustvima. Moja baš nisu najbolja i iskreno sve mi je gore i ne mogu više slušati priče tko je u selu trudan itd.
    Nadam se vašim odgovorima vaša Madona

  2. #2
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Madona, žao mi je da se susrećeš s takvim problemima povrh svega što moraš proći...
    Trenutno nemam vremena tipkati, ako želiš, javi se na pp.

  3. #3
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    naša mpo priča traje nekoliko godina i kroz to razdoblje naslušala sam se svakojakih komentara,ali nije me briga za to jer samo ja i moj dragi znamo što prolazimo i kako se nosimo sa time.oboje smo složni da je to naša borba i da nas ne zanimaju zajedljivi i zavidni ljudi,borimo sea za našu bebicu i samo je to bitno a ne što neko misli.kroz mpo priču spoznali smo tko su nam pravi prijatelji i oslonac kada nam je teško zato glavu gore i ne zamaraj se drugima.

  4. #4
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    I ja ti nemam kad puno tipkati ali mislim da kada neko ne gotivi nekoga uvjek ce naci razlog da lose prica o njemu...Ako nije MPO kao u tvom slucaju bice kakva si supruga,majka,domacica,snajka...kakvu diplomu imas...kakvo prorijeklo,imovinsko stanje..ma milion drugih razloga za ogovaranje...

    U cjeloj prici bitni ste ti i tvoj muz...sta on i ti mislite o svemu tome...sve ostalo samo propustaj kroz usi...Trudnica ce novih uvjek fala Bogu biti...mladjih,ljepsih,sposobnijih...covjek bi skrenuo kada bi sve to ga pogadjalo..Uzivaj u svom braku,muzu.trenutnoj slobodi...pokusaj se fokusirati na svoju srecu ne na te bezdusnike....Drzim fige da sto prije uspijete u svojoj namjeri...Sretno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala ti draga na toplim riječima podrške. Znam i ja da nitko nije bitniji od nas dvoje ali eto živo sam biće pa me strašno bole neke njihove riječi. Jedva čekam da i ja dođem do tog svijetla na kraju tunela. A isto tako puno sreće želim i tebi i tvom suprugu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala vam svima na riječima potpore i razumjevanja

  7. #7
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    madona draga, ne obaziri se na loše komentare. Najvažnije je da je TM uz tebe a za okolinu baš te briga. Ja sam "dobronamjerne" ljude davno prekrižila i vjeruj da mi je ljepše bez njih.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Sonja29 prvotno napisa Vidi poruku
    madona draga, ne obaziri se na loše komentare. Najvažnije je da je TM uz tebe a za okolinu baš te briga. Ja sam "dobronamjerne" ljude davno prekrižila i vjeruj da mi je ljepše bez njih.
    A kako prekrižiti obitelj? Naime njegovi su u pitanju, svekrva me svaki dan pika kada će biti, zašto nije uspjelo, ona više nema nade, god idu a nigdje ništa. E pa koliko tvrd čovijek bio to boli vjeruj mi. Jer nakon 4 ivf; 2 izgubljene bebe, 1 lap čekam sad lapartomiju.

  9. #9
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    madona, žao mi je! Moraš joj se lagano suprostaviti, nema šta ona ne imati ili imati nadu, pobogu, pa nema ona problem ostati trudna. Moja se pak raznježi kad neka uz MPO ostane trudna pa to želi prenijeti meni (pretežno se radi o mlađim curama od mene i s bar 2 dg. manje od mene ) i to mi ide na živce ali šta da joj kažem?! Mene je tetka dugo vremena silila s pitanjima 'kad ćeš? i što misliš? godine idu...? ' dok joj nisam rekla (doduše glasnije od potrebnog :D) da mi NE možemo imati djecu i da se okani tih i sl. pitanja. Od tad, i ona i bližnji, ...tajac! Nitko se više ne usudi pitati ništa! Pa nisu ćoravi da kad idem u postupke i nakon mjesec dana da nisam trudna... znači nešto ne štima... ali više ne pitaju ništa

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala ti draga mene još čeka jako dug put i dug oporavak nadam se da će sve sjesti na svoje mjesto. Ali usprkos svim nedaćama oko mene ja se ne predajem

  11. #11
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    madona reci joj da ti takvim riječima samo diže stres i djeluje kontraproduktivno pa možda shvati da bi trebala ušutit!
    Žao mi je da su ljudi takvi, nesmotreni, ko da ti nije dosta nosit se sa svojim problemima nego te ona još dodatno opterećuje
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 16.03.2013. at 17:01

  12. #12
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    nemam iskustva s mpo, ali sam se susretala s ljudima koji su toliko slobodni bili pitati kad ćemo imati dijete ( prvo sam rodila nakon 4 godine braka) da sam ja bila još slobodnija biti drska da je na kraju postavljaču pitanja bilo neugodno. A kad sam rodila prvo, onda se znalo naći ovih što brinu kad ćemo na drugo, da nam prvo ne ostane samo?! A kad imamo 2 djevojčice, a ja trudna, je l mi to idemo na muško? Pa ja uredno odgovorim da smo išli " na dijete" jer nismo u dućanu pa ne biramo jelte?! Ako krenemo na 4. pretpostaviti samo mogu da će pitati : jesmo li čuli za kontracepciju? ahahahha
    Draga, usmjeri misli na ono što želiš, raduj se sa suprugom, pa i isčekivanju jesi ili nisi se isto raduj! Nema onog ko je svijetu ugodio
    Posljednje uređivanje od mama_jos_malo : 16.03.2013. at 17:20

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Madona kako sve cure kažu, važni ste ti i tvoj muž i vaša međusobna podrška.
    Za sve pametnjakoviće koji daju savjete na jedno uho unutra na drugo van.
    A svekrvi reci da ti takvi kometari samo smetaju. I slažem se sa mama još malo nema onog tko je svijetu ugodio. Tako da pusti druge i misli na sebe.

  14. #14
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    reci joj otvoreno dati smeta takav njen stav i da te prestane gnjaviti kada bude znaće i prestani se zamarati bapskim naklapanjima tebi treba mir i pozitiva oko tebe.sve sam to prošla i znam kako se osjećaš zato glavu gore i sretno

  15. #15
    Stena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    247

    Početno

    Imam i ja sličnu situaciju,doduše ne u obitelji.Kod mene u selu kad odem u dućan po uloške,ako ima koje dosadne babuskare uvijek jedno te isto pitanje"Pa kaj još to trebaš,nikaj nabu još novoga?" mislim si skini mi se... nedavno sam izvadila neg. betu sad me daviš takvim glupim pitanjima,i da ne dao Bog da ko kod nas zna da idemo na umjetnu jer bi prst uperili u nas svaki put kad bi prolazili,već sad polako imam osjećaj kad prođem uvijek se nešto šapuće...dođe mi da se odselim u neku zabit gdje me niko ne poznaje i ništa ne pita.
    Tako da "serem" se ja na njih i njihova šaputanja...njihov problem,pa barem im nije dosadno..pa imaju temu za tračanje
    A ti draga Madona samo po svojem i briga te za druge,ko ih šiša,neka govore šta hoću,a sveki reci nek ohladi s pitanjima,da ti nije lako i sad te još ona davi i moja je na početku bla,bla,bla,ali sam joj rekla.Ako je pametna žena razumijet će

  16. #16
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Madona onda im jednostavno reci da im ne moze biti gore vec vama i KADA dodje do trudnoce da ce prvi znati. Znam kako ti je jer smo prolazili kroz slicno. Nama je trebalo 13 godina a prije 8 godina smo im rekli da smo odustali i da se pomire s tim ds nece imati unuce od nas. Kada smo im rekli da sam trudna sokirali su se

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Stena prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja sličnu situaciju,doduše ne u obitelji.Kod mene u selu kad odem u dućan po uloške,ako ima koje dosadne babuskare uvijek jedno te isto pitanje"Pa kaj još to trebaš,nikaj nabu još novoga?" mislim si skini mi se... nedavno sam izvadila neg. betu sad me daviš takvim glupim pitanjima,i da ne dao Bog da ko kod nas zna da idemo na umjetnu jer bi prst uperili u nas svaki put kad bi prolazili,već sad polako imam osjećaj kad prođem uvijek se nešto šapuće...dođe mi da se odselim u neku zabit gdje me niko ne poznaje i ništa ne pita.
    Tako da "serem" se ja na njih i njihova šaputanja...njihov problem,pa barem im nije dosadno..pa imaju temu za tračanje
    A ti draga Madona samo po svojem i briga te za druge,ko ih šiša,neka govore šta hoću,a sveki reci nek ohladi s pitanjima,da ti nije lako i sad te još ona davi i moja je na početku bla,bla,bla,ali sam joj rekla.Ako je pametna žena razumijet će
    Draga znam kako ti je okolina nas ista okružuje samo šta ja imam to i u obitelj i oko sebe. A isto mi se događa kao i tebi sa okolinom ali oni me ne brinu toliko koliko me brine njegova obitelj jer osjećam se da nisam dovoljno dobra za njihova sina. A valjda je i to prolazno, valjda će ti svi strahovi nestati i valjda će Bog pomoći da sve prebrodimo.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Sonja29 prvotno napisa Vidi poruku
    Madona onda im jednostavno reci da im ne moze biti gore vec vama i KADA dodje do trudnoce da ce prvi znati. Znam kako ti je jer smo prolazili kroz slicno. Nama je trebalo 13 godina a prije 8 godina smo im rekli da smo odustali i da se pomire s tim ds nece imati unuce od nas. Kada smo im rekli da sam trudna sokirali su se
    Pozdrav draga najprije da ti čestitam šta si uspjela doć do svog cilja i kad si već odustala. Istina je ono šta kažu " Kad se zatvore vrata otvori se prozor"
    hvala ti na savjetu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    madona znam kako ti je... mene je na pocetku jedino sestra kuzila jer je i sama neke stvari prolazila prije T. ali da ste culi komentare od mog tate..svaki put bi se rasplakala..on nije mogao razumjeti da se sa nasom dg ne moze prirodno zatrudniti samo je govorio samo se vi j***te i to je to, da sta stalno pricam o tome, da sam opterecena i non stom na forumu... I onda sam pop***ila i rekla na jednom obiteljskom rucku da ne s**u i da ako nemaju sta pametno za reci ili ako ne misle nas podrzati, lijepo neka sute a cim ostanem T da ce prvi saznati... nadam se da ces i ti brzo ostati T i da ce se sve to rijesiti...do onda ili trpi ili se izbori.. saljem ti veliki

  20. #20
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    madona kao sto su cure vec rekle bitna ti je podrska muza i nikog vise ako je nije u stanju pruziti.Tvoja svekrva kao da nije nikad bila majka,po meni je nikakva majka,svekrva a i buduca baka.Ako ona ni nakon svih tvojih gubitaka trudnoce,pa i borbe oko potomstva,ako je upucena u sve,i dalje nema osjecaja za sve to za mene ne bi bila vrijedna paznje pa niti objasnjavanja kad ce biti i sto nema.To kao sto je vec neko rekao treba kulturno zacepiti usta pa taman ti bila i rodjena majka u pitanju.
    Ja ti zelim puno srece i da uskoro vidis jedan ogromni + na testu,ali samo za tvoju dusu i dusu tm.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    madona znam kako ti je... mene je na pocetku jedino sestra kuzila jer je i sama neke stvari prolazila prije T. ali da ste culi komentare od mog tate..svaki put bi se rasplakala..on nije mogao razumjeti da se sa nasom dg ne moze prirodno zatrudniti samo je govorio samo se vi j***te i to je to, da sta stalno pricam o tome, da sam opterecena i non stom na forumu... I onda sam pop***ila i rekla na jednom obiteljskom rucku da ne s**u i da ako nemaju sta pametno za reci ili ako ne misle nas podrzati, lijepo neka sute a cim ostanem T da ce prvi saznati... nadam se da ces i ti brzo ostati T i da ce se sve to rijesiti...do onda ili trpi ili se izbori.. saljem ti veliki
    Teško je kroz sve to prolaziti kad imaš potporu a kamoli kad je namaš, eto ja sam jedinica tata mi je umro pred 12 g mama je u svoj ali i u moj život dovela novog muškarca koji je njoj sve u životu a ja nisam nitko i ništa, od malih nogu patim pa me ta patnja i sad stiže. Kad sam izgubila bebu u 22 tj moja mama mi nije došla u posjet niti u bol niti doma. Pa stvar sa svekrvom ima da te život izludi. Ali iako ponekad potonem uspijem se nekako dignuti i krenuti dalje.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj smarija prvotno napisa Vidi poruku
    madona kao sto su cure vec rekle bitna ti je podrska muza i nikog vise ako je nije u stanju pruziti.Tvoja svekrva kao da nije nikad bila majka,po meni je nikakva majka,svekrva a i buduca baka.Ako ona ni nakon svih tvojih gubitaka trudnoce,pa i borbe oko potomstva,ako je upucena u sve,i dalje nema osjecaja za sve to za mene ne bi bila vrijedna paznje pa niti objasnjavanja kad ce biti i sto nema.To kao sto je vec neko rekao treba kulturno zacepiti usta pa taman ti bila i rodjena majka u pitanju.
    Ja ti zelim puno srece i da uskoro vidis jedan ogromni + na testu,ali samo za tvoju dusu i dusu tm.
    Sve sam joj rekla od prvog dana jer sam mislila žena je i majka shvatiti će me ali tu nema pomaka. Svakim danom je gora i gora. A ja više nemam snage objašnjavati i truditi se, nedavno sam pukla i rekla joj neka trži drugu ženu za svog sina ali da neka zna nikome ne piše na čelu od čega boluje. Kad sam izgubila bebu u 22 tj(normalan porod) usudila mi se reći mi da pitam dr kad mogu ostati t jer da se poslje poroda lakše može ostati tr. Sreća moja šta nisam nju poslušala jer bi opet izgubila bebu zbog priraslica koje imam. Ono su bili najteži i najbolniji trenuci mog života u kojima nisam bila spremna misliti na drugo dijete.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ajme madona koja tuzna prica..vidi se da si zena lavica i da se boris rukama i nogama...zasluzila si svoju srecu zvanu dijete..bit ce..vidjet ces! A sta ti muz kaze? Kakvu podrsku imas od njega?

  24. #24
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Na takvo ponasanje jedne starije zene i komentare jednostavno svaka rijec je suvisna,kloni se doticne osobe koliko god si u mogucnosti,gledaj sebe i svog muza,nadam se da imas njegovu podrsku,i nemoj se uopste brinuti sta ce ti reci ona ili ti bilo ko drugi.Svoj zivot zivi onako kako mislis da je najbolji za vas dvoje,kod novog planiranja trudnoce tebi ne trebaju nikakvi stresovi i nerviranje,jednostavno kloni je se.Mozda ovo sve grubo zvuci ali jednostavno ja ne bih mogla sebi dopustiti da me pored mojih problema i muke drugi samo dolijevaju ulje na vatru,pa taman da se i o mojoj majci radilo a kamoli o nekom drugom.

  25. #25
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Dotaknut ću se ove teme i zahvalit Bogu na bezuvjetnoj ljubavi i podršci svoga muža...apsolutno kroz sve prolazimo skupa. Takodjer smo i okolinu upoznali s našom MPO pričom. Snagu za dalje nam u potpunosti daju njegovi roditelji, kao i moja majka, ali i prijatelji. I to nam mnogo znači. Mislim da je to dosta bitno.

  26. #26
    nali77 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    ri
    Postovi
    14

    Početno

    Ja bi se ovdje složila sa strašnom. Mislim da je jako teško kada nemaš podršku obitelji. Ja sam stvarno imala podršku i obitelji (nisam svima rekla, samo bližnjima) i bliskih prijatelja. Onima koji su mi počeli govoriti zašto se upuštam u to, da se opustim, bla, bla..sam pokušala objasniti cijelu priču, a oni koji su me počeli odgovarati jer je to nešto "neprirodno", protiv boga i prirode, e te sam odmah smjestila gdje im je mjesto.
    Draga madona, ja da sam na tvom mjestu, rađe bi prešutila postupak, nego im govorila pa slušala njihove priče. Nitko nije vrijedan tvojih živaca, a pogotovo zbog ovako osjetljive teme.

  27. #27
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    madona vi živite sa svekrvom, jel da?! Razumijem te u potpunosti, jer znam kakva sredina je tvoje mjesto onak, kak je Stena napisala...prate te u trgovini kad kupuješ uloške....
    Nemoj svekrvi govoriti više ništa..... ili joj reci da neće biti baka,jer više ni ne želiš bebu pa nek se nosi i ostavi te na miru!!!!
    Mene su ljudi godinama ispitivali "jel ima što novo?!" napadno gledajući u trbuh... mrtva-hladna bih im odgovorila:"Nisam trudna, zdebljala sam se!"
    samo imam podršku obitelji i to puno znači.... ali moja najbolja prijateljica i vjenčana kuma, koja je u braku 20 god.i nema djece i kojoj sam se htjela povjeriti i razgovarati, kad sam spomenula da smo u MPO samo je prešutjela i prešla preko toga... mislila sam da me nije skužila pa sam pokušala opet... ista stvar... tak da joj ništa više ni ne govorim... nema smisla...ja nemam s tim problema i otvoreno govorim o tome, niti se stidim niti mi je teško, ali neki ljudi koji to nisu prošli to ni ne razumiju, a neke nije ni briga....

  28. #28
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Madona ne obaziri se. Mojoj su prije 4 g dok sam by the way imala 21g svekrvi govorili da sam ja "jalova" a nju su takve stvari pogadale pa je po tjedan dana plakala kakvih sve ljudi ima. I mene je to zabolilo. Al sad ponosno setam trbuh. Tak ces i ti uskoro. Onda tek budes vidjela kak ponosna mozes bit ispred svih tih dusa
    Posljednje uređivanje od beilana : 18.03.2013. at 17:07

  29. #29
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Madona, poznajem mnoge koji su užasno nesretni jer nisu imali ni roditelje ni podršku bilo koga. Ali su imali neki unutrašnji poriv da uspiju. Da, bolno je neimati roditelje, lošu svekrvu, ali je lijepo imati dobrog muža koji te podržava(nadam se da je tako). Treba ustrajati i zanemariti ljude koji te nisu vrijedni. Čini mi se da si vrlo hrabra. Zapravo, sigurna sam.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala vam drage moje na svim ovim lijepim riječima podrške ni same ne znate koliko mi to znači, kao da nisam sama. Od srca vam hvala.

  31. #31
    Sandra1971 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj madona prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam drage moje na svim ovim lijepim riječima podrške ni same ne znate koliko mi to znači, kao da nisam sama. Od srca vam hvala.
    Nisi sama, vidi koliko nas je.... i sve smo uz tebe!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Šta drugo reć nego HVALA VAM OD :heart

  33. #33
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno


  34. #34
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Zao mi je sto neki nemaju potporu od ostalih. Hvala Bogu da su svi bili uz nas. Jos mi svekrva se tamo s nekim babama posvadjala da ne potpiruju peticiju u crkvi.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Drago mi je da barem neko od nas ima potporu i razumjevanje. A nadam se da ću i ja imati ponosni trbuščić ispred sebe i da ću donjeti na svijet svoju malu sreću a koju se i borim.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Madona zato smo mi tu..jedna za drugu.. Saljem ti veeliki hug. I zelim ti da sto prije ostanes trbusasta a i to zelim svima nama koje to zelimo.. Puseee

  37. #37
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj madona prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da barem neko od nas ima potporu i razumjevanje. A nadam se da ću i ja imati ponosni trbuščić ispred sebe i da ću donjeti na svijet svoju malu sreću a koju se i borim.
    hočeš draga pa nek pričaju šta hoće...joj kako su ljudi neki zatucani..užas...
    da,moja je svekrva vikala tamo ja hoću unuke...hehehe! pravi prosvjednik je bila....pa smo je zezali da joj trasparent napravimo...hehe

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Drage moje hvala vam na riječima utjehe i potpore.Kod mene još ništa novoga nema čekam laparotomiju, čekam da mi jave kad trebam doć u bolnicu, dani iščekivanja prolaze a ništa se ne događa. Na kraju sam snaga pritisak je velik od strane negove obitelji poput pitanja zašto već nije bila opr. kad će biti, po njima doktori zavlače itd. A meni se cijeli svijet ruši u ponor. Teško je živjeti sa svim tim pritiskom a u dubini duše nalazim još snage da se saberem i da idem dalje. Trenutno mi ostaje samo čekanje.
    Posljednje uređivanje od madona : 06.04.2013. at 13:03

  39. #39
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    madona,
    sretno!

  40. #40
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    madona, samo hrabro i dalje!

  41. #41
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    madona , mislim na tebe, biti će sve u redu, misli na sebe i svoj oporavak, ne znam što pametno reći, isključiti se ne možeš...

  42. #42
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    madona od ti želim svu sreću....
    Iskreno da ti kažem, u cijeloj našoj mpo priči, moj muž mi je najvažniji a i ja njemu. I sami smo u toj priči. Bez roditelja i prijatelja jer im nismo niti rekli niti planiramo.
    Ja sam zbog 100 drugih stvari dosta nervozna i nesretna i zaključili smo da bi me pogodio bilo čiji glupi komentar pa dok možemo ovako, nek bude kako je. Želi me maksimalno zaštititi.
    Smatram da sa 30 god ne moram slušati komentare polupismenih ljudi o toj temi. Znam da od nekih nebi imali podršku. Zato draga moja, sve ih steraj u rodni kraj i bori se za svoj mirišljavi smotuljak

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Hvala vam drage moje da ste uz mene i da imam vašu potporu. Nemam još nikakve vijesti još čekam a valjda ne budem čekala još dugo. Jedva čekam da se i to riješi da mogu dalje. Još jednom HVALA VAM OD SRCA

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Došla sam i ja dati potporu, drži se madona draga!
    Kod nas je priča išla na način da sam ja svojima rekla odmah, vrlo ublaženu verziju stanja - kao imamo problema sa začećem i trebat ćemo djecu "napravit" u bolnici. Mama je rekla, OK, ništa zato. Tata mi se zabrinuo, ali nije dramio. U mom prvom postupku me posjećivao svaki dan čekanja bete (donosio mi hranu, išao u dućan i tako to) jer sam navalila da ću čekanje bete preležati.
    Nakon biokemijske sam odlučila da betu više neću čekati u vodoravnom položaju.
    U drugom postupku nije dolazio, nit je itko išta pitao, tvrdila sam da je to ionako n-ti postupak u koji ćemo ići, pa ne treba radit veliku priču iz toga.
    Ali, za vrijeme pikanja je doša moj tata u posjet i našao me sa špricama, iglama, svime što ide uz to. Morala sam se upiknut, bilo je vrijeme i on je tužno rekao da on ne bi sve to prolazio za imat djecu - kao previše je to muke. Htjela sam vrištat od muke. Rekla sam mu da mi nije bad i upikla se njemu u inat. Zabolio me komentar.
    Postupak je uspio. Tata je strahovao kao lud cijelu moju trudnoću, zvao stalno, dolazio na kavu samnom i proveli smo zajedno puno puno vremena. Opet je žalio što čekam twinse i imam toliko tešku trudnoću (nije bila dramatična, ali ipak nije bila obična jednoplodna trudnoća)Opet je pokoji komentar (izrečen iz roditeljske ljubavi i brige) zabolio tu i tamo.
    E sad je on djed koji kaže da se svaki ubod isplatio, on priča o MMu i meni svojim prijateljima po selu - o našem uspjehu, sve zna - i kliniku i liječnika našeg, tijek postupka, tijek trudnoće- kao mali MPO propovijednik daje nadu drugima koji imaju djecu u MPO vodama ili koji ne mogu imati djece iz još neutvrđenih razloga. Uvijek ga potičem da daje nadu drugima.

    A sad, mužev dio rodbine je inače super - dobri su, pažljivi i dragi, nikad nas ne bi osudili - ali oni su po prirodi ustrašeni i pesimistični, pa smo MM i ja odlučili da im nećemo reći da smo u MPO vodama dok ne ostanemo trudni. Samo zato da ne bi nikad izgovorili da neće uspijeti, da im nešto ne izleti zbog čega ćemo se mi osjećati loše. Rekli smo im kad smo zatrudnili. I na moje veliko iznenađenje oni i dan danas negiraju da nas dvoje nismo mogli imati djecu. I da nove djece ne možemo imati bez MPO-a. Noj sistem. I smeta mi, pa ne pričamo o tome.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Drage moje, bliži se moj dan za laparatomiju, obećano mi je poslje 1.5. nadam se da će tako i biti. A situacija doma nije promjenjena ista je. Svaki dan ista pitanja ali izdržala budem ja to, samo da prođe lapa i da idem dalje. Hvala vam na riječima podrške puno mi znače.

  46. #46
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Samo hrabro, brzo će sve biti iza tebe, hodala sam i ja u tim cipelama dugo, predugo...
    Od srca ti želim brzi oporavak i jedan dobitni postupak, kad ti budeš spremna, pusti sve druge...puse šaljem

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    Samo hrabro, brzo će sve biti iza tebe, hodala sam i ja u tim cipelama dugo, predugo...
    Od srca ti želim brzi oporavak i jedan dobitni postupak, kad ti budeš spremna, pusti sve druge...puse šaljem
    Najnovije novosti su sljedeće u četvrtak moram ponovno zvati da mi potvrdi datum operacije koji bi navodno mogao biti poslje 6.5 Nadam se da je ovo konačno da već i to obavim

  48. #48
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj madona prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, bliži se moj dan za laparatomiju, obećano mi je poslje 1.5. nadam se da će tako i biti. A situacija doma nije promjenjena ista je. Svaki dan ista pitanja ali izdržala budem ja to, samo da prođe lapa i da idem dalje. Hvala vam na riječima podrške puno mi znače.

    pusti svekrvu na miru ko je šljivi,znam o čem pričaš....samo se drži svoga cilja,glavu naprijed i uspjet ćeš!!!!

  49. #49
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    ne obaziri se na druge misli na sebe i svoje zdravlje ti najbolje znaš kako ti je jer još se nije rodio tko je svijetu ugodio ,držim ti fige za dalje i dašto prije dođeš do svoje bebice

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    petrinja
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Zima77 prvotno napisa Vidi poruku
    ne obaziri se na druge misli na sebe i svoje zdravlje ti najbolje znaš kako ti je jer još se nije rodio tko je svijetu ugodio ,držim ti fige za dalje i dašto prije dođeš do svoje bebice
    Hvala ti draga, evo danas moram zvati da mi potvrde termin za laparatomiju, nadam se da će sve dobro proći, koliko me je strah toliko želim da se to čim prije riješi razvlače me od 2 mj.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •