Stranica 49 od 53 PrviPrvi ... 394748495051 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2401
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Svi.

  2. #2402
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    joj ne,

  3. #2403
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ma sada su ok.

  4. #2404
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Još malo i idete doma?
    Daj mi reci općenito dojam

  5. #2405
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Dosli smo. Super je, bili smo u Elizabeti. Klopa je ok, smjestaj ok. Uz Elizabetu je novi centar Magnolija, tamo je bazen, doktor, vest, inhalacije, vjezbe disanja. Parkic je prosle godine cini mi se ureden. Sve u svemu ja sam zadovoljna. Kroz 4. i 5.mjesec bi im trebala doci pulmologica iz Rijeke. A otok je predivan, postenu kilometrazu smo nabili hodajuci.

  6. #2406
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nadam se da će to ipak biti travanj kad dolazi pulmologica,inače se isli kod doktora na pregled?

  7. #2407
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ne ne, doktorica ce biti tu cijeli travanj i svibanj. Inace kod dr da.

  8. #2408
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Prošle godine i u ljeto je bila pulmologica

  9. #2409
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Moguce da produze.

  10. #2410
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A možda i neće kad je ove godine samo treći do petog mjeseca i eventualno mjesto na kraju kolovoza

  11. #2411
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Samo to dobivaju? Hipertonicnu u inhalaciju? Nikakva etericna? Morska voda? Hipertonicnu se moze i doma napraviti zar ne?

  12. #2412
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Hipertonicnu i vest prsluk. I to po potrebi. Redovne terapije i u napadima propisane inhalacije. Etericna jok.

  13. #2413
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa u cem se onda sastoji njihovi lijecenje?

  14. #2414
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Klima, setnja uz more u biti. Vjezbe disanja. Ostalo samo po potrebi propisuju. Sredili smo jako puno kilometara pjesice uz obalu u ta 3 tjedna hihi.

  15. #2415
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Klima, setnja uz more u biti. Vjezbe disanja. Ostalo samo po potrebi propisuju. Sredili smo jako puno kilometara pjesice uz obalu u ta 3 tjedna hihi.
    Joooj, kad se sjetim svog mlađeg sina - slična stvar... Jednom prilikom nam je pedijatrica rekla da bi za njega bilo najbolje da se preselimo na more. Sigurno je to bilo točno, ali nama je bilo neizvedivo, kao i većini. Uglavnom, klipan će uskoro napuniti 18 godina i sasvim je dobro.

    jaffa, i vama želim da prerastete ovo stanje.

  16. #2416
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Da, stalno nam to govore. Aj, barem ljeti smo duze uz obalu.

  17. #2417
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Hvala!

  18. #2418
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    moja se uskasljala pred tjedan dana, luda sam vise od tog kaslja dan i noc . nemogu to slusat. vec sam mislila da ce nas mimoici ove godine al nista od toga.

  19. #2419
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    moja se uskasljala pred tjedan dana, luda sam vise od tog kaslja dan i noc . nemogu to slusat. vec sam mislila da ce nas mimoici ove godine al nista od toga.
    Suosjećam... ali kad pogledam kroz prozor, nije čudo. Vani je vlaga i hladno + proljeće je i doba peludi, taman neugodna kombinacija. Nemam nikakav savjet - sve znaš.

    Moj E. je trenutno u Istri (Novigradsko proljeće) pa je usput uspio uhvatiti barem malo morskog zraka. Njemu je zadnje 2 godine sasvim dobro. U lipnju ima zadnju kontrolu na Srebrnjaku, a nakon toga se nadam da nećemo ni trebati pulmologa.

  20. #2420
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Suosjećam... ali kad pogledam kroz prozor, nije čudo. Vani je vlaga i hladno + proljeće je i doba peludi, taman neugodna kombinacija. Nemam nikakav savjet - sve znaš.

    Moj E. je trenutno u Istri (Novigradsko proljeće) pa je usput uspio uhvatiti barem malo morskog zraka. Njemu je zadnje 2 godine sasvim dobro. U lipnju ima zadnju kontrolu na Srebrnjaku, a nakon toga se nadam da nećemo ni trebati pulmologa.
    Je i moja kašlje fino iako je od 2.mj pod terapijom i na nos i na usta. Ove promjene vremena su mislim najgore.

  21. #2421
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Suosjećam... ali kad pogledam kroz prozor, nije čudo. Vani je vlaga i hladno + proljeće je i doba peludi, taman neugodna kombinacija. Nemam nikakav savjet - sve znaš.

    Moj E. je trenutno u Istri (Novigradsko proljeće) pa je usput uspio uhvatiti barem malo morskog zraka. Njemu je zadnje 2 godine sasvim dobro. U lipnju ima zadnju kontrolu na Srebrnjaku, a nakon toga se nadam da nećemo ni trebati pulmologa.
    Uf jel puni 18? Kud cete onda? Meni bas zao kaj necemo vise moci ni u klaicevu ni na srebrnjak. Nemam pojma kud cemo poslije 18 . Jos su u procesu klaiceva ortoped i dermatolog (nose ortoze za kicmu) i srebrnjak pluca.
    Nemam ideju kud dalje. Ne znam ni jednog dr za odrasle :/

  22. #2422
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Uf jel puni 18? Kud cete onda? Meni bas zao kaj necemo vise moci ni u klaicevu ni na srebrnjak. Nemam pojma kud cemo poslije 18 . Jos su u procesu klaiceva ortoped i dermatolog (nose ortoze za kicmu) i srebrnjak pluca.
    Nemam ideju kud dalje. Ne znam ni jednog dr za odrasle :/
    Meni su rekli da se javimo na Jordanovac ako bude trebalo. To je specijalizirana bolnica, a nije nam daleko i imaju dežurstva 24h.

  23. #2423
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja sam razmisljala o onoj bolnici nekoj na crnomercu za plucne bolesti. Cula sam da sve mozes obaviti i brzo

  24. #2424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tam ću ja svog probat ubaciti,nije nam daleko

  25. #2425

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Evo i nas ponovno na ovom topicu.
    Nakon 5 godina mira i tisine, astma se aktivirala u najjacem obliku, zavrsili na Hitnoj na Rebru u sred noci. Sve isto ko kad je bila mala - solumedrol injekcija, inhalacije, ponovno nam uveli ventolin, plumicort, flixotid...
    Kaze dr da se zna vratiti u (pred)pubertetu.
    I za razliku od prije, sada se pokazala alergijska podloga (lijeska, breza, ambrozija, grinje...).
    Jel vas ima jos takvih da je bio dugi period mirovanja pa ponovno opstrukcije?

  26. #2426
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas ponovno na ovom topicu.
    Nakon 5 godina mira i tisine, astma se aktivirala u najjacem obliku, zavrsili na Hitnoj na Rebru u sred noci. Sve isto ko kad je bila mala - solumedrol injekcija, inhalacije, ponovno nam uveli ventolin, plumicort, flixotid...
    Kaze dr da se zna vratiti u (pred)pubertetu.
    I za razliku od prije, sada se pokazala alergijska podloga (lijeska, breza, ambrozija, grinje...).
    Jel vas ima jos takvih da je bio dugi period mirovanja pa ponovno opstrukcije?
    Da, baš u tom periodu, negdje oko 10-12 godine. Mislim da smo dvaput imali epizodu, jednom onak bzvz doma, a drugi put su me zvali u školu jer se skoro zagušio. I to me nije zvala njegova učiteljica koja pojma nije imala, nego profesorica glazbenog koja je bila dežurna i vidjela na odmoru kako dijete izgleda. Terapija je bila ista. Smirilo se relativno brzo (u našem slučaju obično je ljetovanje na moru bilo značajan pomak na bolje).

  27. #2427
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A koliko je tvoje dijete staro buba sada?

  28. #2428
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Kak je to izgledalo u sred noci? Jel vec spavao il kako ? Poceo kaslajt/ gusit se ili kako?

  29. #2429

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Moja će uskoro 10.
    Legla je navecer, al nikako zaspat od kaslja, da bi oko ponoći klonula skroz, i zadnje je rekla da ne moze udahnut, vise nije ni kasljala, nego samo pistala, nije mogla uzet cak ni plitki udah. Nakon Solumedrola je odmah bilo bolje.
    Nazalost, doma nismo imali ni ventolin ni plumicort jer cca 5 godina nije imala nikakvih tegoba.

  30. #2430
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Moja će uskoro 10.
    Legla je navecer, al nikako zaspat od kaslja, da bi oko ponoći klonula skroz, i zadnje je rekla da ne moze udahnut, vise nije ni kasljala, nego samo pistala, nije mogla uzet cak ni plitki udah. Nakon Solumedrola je odmah bilo bolje.
    Nazalost, doma nismo imali ni ventolin ni plumicort jer cca 5 godina nije imala nikakvih tegoba.
    Ja i danas držim doma te lijekove (ventolin, QVar) iako ventolinu redovito istekne rok trajanja. Nekako se ne mogu opustiti i reći "ne treba više" iako je sin na zadnjem pregledu dobio napomenu "astma u remisiji".

    Prije dosta godina susjed mi je u 3 ujutro zvonio na vrata i pitao imam li ventolin. Imala sam. Ne znam je li to pametno, možda pretjerujem, ali u slučaju hude sile posljedice mogu biti opake.

  31. #2431
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja redovito dizem takoder sve linekove svakih cca 6 mj jer mi ih opca praksa inace neda a ne usudim se ne imati ih. Sve imam doma pa ak je frka zovite mene
    Hvala ti na tome sto si podijelila kako je to izgledalo jer bitno je znati da iz tog nekog glupog kaslja moze doci do ovog . Zamisli da ju nisi cula u noci . Uzas

  32. #2432
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ja redovito dizem takoder sve linekove svakih cca 6 mj jer mi ih opca praksa inace neda a ne usudim se ne imati ih. Sve imam doma pa ak je frka zovite mene
    Hvala ti na tome sto si podijelila kako je to izgledalo jer bitno je znati da iz tog nekog glupog kaslja moze doci do ovog . Zamisli da ju nisi cula u noci . Uzas
    Mi smo sustavno dresirali sina da si sam pomogne ili da traži pomoć. On je od malih nogu išao na glazbene i filmske kampove i bilo je bitno da ima razvijene metode samopomoći u slučaju hude sile. Nikada se ništa nije dogodilo, ali znalo se dogoditi doma - nije zvao mene, nego je ustao i u mraku tap-tap-tap po ventolin. Obično bih ga čula (on nije kašljao, nego ga je gušilo i čepio mu se nos) i išla pogledati što se događa, ali znalo se dogoditi i da mi tek ujutro kaže da mu je po noći trebao ventolin. Otkad je u srednjoj školi, baš mu i nije trebalo.

  33. #2433

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Kako ih dižete bez recepta? Odajte mi tajnu .
    Nama ih isto opća neće dati bez recepta.
    Ventolin kojeg smo imali doma je sa istekom roka, od prije par godina.

  34. #2434

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ljekarna mislim
    Ne mogu ih kupiti, moram donijeti recept. A kako godinama nismo išli kod dr., nismo imali recept.

  35. #2435
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ih dižete bez recepta? Odajte mi tajnu .
    Nama ih isto opća neće dati bez recepta.
    Ventolin kojeg smo imali doma je sa istekom roka, od prije par godina.
    Baš nikako. Nisam nikad ni pokušavala. Čini mi se da je i lunahor napisala da diže svakih 6 mjeseci (jer to možeš). Ja ne dižem tako često ventolin, jer ne treba - pazim da ono što imam doma bude unutar roka trajanja. Češće dižem Avamys i Aerius - nisu mi nikad pravili probleme u ambulanti, ali ne zlorabimo, dižemo lijekove točno kad nam treba.

  36. #2436
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ne dizem bez recepta jer imam to ko trajnu terapiju sa srebrnjaka i ako dizem redovno tj unutar 6 mj onda mi opca sve da, ako prodje 6 mj njima se brise to iz sistava pa bi morala ici tamo s nalazom. Inace ne da. To mi se lani na moru desilo . Nije mi htjela pustiti lijekove a djetetu bilo lose( al ne za hitnu) jer nije vidjela u kompu da nam je to trajna terapija i od tad redovno dizem .

  37. #2437
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ljekarna mislim
    Ne mogu ih kupiti, moram donijeti recept. A kako godinama nismo išli kod dr., nismo imali recept.
    Mi smo jedne godine (daaavno) na moru uzeli lijekove s nalazom sa Srebrnjaka. Mislim da je to bilo jedini put. Dali su nam ih na temelju nalaza. Mislim da smo ih morali platiti, ali ne sjećam se više detalja.

  38. #2438

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ne dizem bez recepta jer imam to ko trajnu terapiju sa srebrnjaka i ako dizem redovno tj unutar 6 mj onda mi opca sve da, ako prodje 6 mj njima se brise to iz sistava pa bi morala ici tamo s nalazom. Inace ne da. To mi se lani na moru desilo . Nije mi htjela pustiti lijekove a djetetu bilo lose( al ne za hitnu) jer nije vidjela u kompu da nam je to trajna terapija i od tad redovno dizem .
    Shvaćam

  39. #2439
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ali da, s nalazom sigurno mozes kupit svugdje.

  40. #2440
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Moje idu u london u utorak i bas se brinem . Ne znam ni sama kak da lijekove spakiram. Ne znam dal da i nalaz ponese il samo lijekove . Volumatic je prevelik za kofer a i one ga ne zele a bez volumatica je to nista od lijeka.

  41. #2441
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U svakom slucaju lijekove saljes u rucnoj prtljazi skopiraj nalaze provjeri jos u agenciji kako i gdje sto
    Budu li skupa?

  42. #2442
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Shvaćam
    Akakva je to opca kojoj ne mozes reci da ti pusti lijekkoji su ikad koristile

  43. #2443
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa nakon 6 mj oni ti vise ne vide u kompu sta je prepisivano. I onda me trazi da dosnesem nalaze da se vidi ko je to prepisao. A kako jako rijetko kuc pljuc idemo tamo ne da nam dr. A ja bila na moru i nemogu joj donest nalaze , nemaju mail, mobitel faks nista kak bi poslala . Sad smo promijenili dr .

  44. #2444
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Moje idu u london u utorak i bas se brinem . Ne znam ni sama kak da lijekove spakiram. Ne znam dal da i nalaz ponese il samo lijekove . Volumatic je prevelik za kofer a i one ga ne zele a bez volumatica je to nista od lijeka.
    A onaj mali ručni? Air chamber - ovakav? https://i.ytimg.com/vi/kBndCXS8KLw/maxresdefault.jpg

  45. #2445
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A onaj mali ručni? Air chamber - ovakav? https://i.ytimg.com/vi/kBndCXS8KLw/maxresdefault.jpg
    imamo taj ali ga ne zeli koristiti jer trubi. a trubi jer krivo udahne jel

  46. #2446
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    imamo taj ali ga ne zeli koristiti jer trubi. a trubi jer krivo udahne jel
    Eh, razumijem.... Moj E. se riješio tih inhalatora kad smo poklonili babyhaler. Naučio ga je dr na Rebru (dječja hitna) kako da pravilno udahne direktno u usta iz raspršivača - bez komore, baš kad je imao jedan od napada. Poslije mu nije često trebalo. Moguće je da je naučio pravilno inhalirati, ali i da bi se stvari popravile same po sebi. Ne znam.

    Daj im lijek, upozori da treba pravilno udahnuti bez komore i kraj priče.

  47. #2447
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Klinac nocas zavrsio na ventolinu
    Klinka kad je na putu uzme durektno iz rasprsivaca ko i veliki
    Klinac je jos na babyhaleru

  48. #2448
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A kak ste ih to naucili? Ni ja ne znam uzet pravilno sebi i ja sam na volumaticu kad mi treba :

  49. #2449
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Slucajno klinka jednom napravila i bilo dobro
    Kaj nisu tvoje bile na disku?
    Inace doma ipakuzme na babyhaler samo na putu uzima direkt

  50. #2450
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    A kak ste ih to naucili? Ni ja ne znam uzet pravilno sebi i ja sam na volumaticu kad mi treba :
    Dr. u hitnoj na Rebru mu je pokazao. Sad ću ti teško opisati, ali ide nekako ovako (vrijedi za ventolin): isprazniš pluća do kraja (potpuni izdah), pa protreseš sprej, pa istovremeno s početkom udaha špricneš to u usta. Ako treba dva potiska, ponoviš postupak s drugim udahom. Isto vrijedi za flixotide i qvar i ne znam ni ja koje sve lijekove koje je moj sin uzimao. Tafen je bio drugačiji (inhalator s prahom, imao je posebne upute - cijelu slikovnicu), više se ne sjećam.

    Osim toga, imaš u svakoj kutiji lijeka uputu kako se uzima sa inhalatorom, a kako bez njega. Ima nekih lijekova koji se uzimaju samo putem inhalatora (komore) pa ako je to što tvoje cure koriste baš takvo, nek nose malu komoru koja trubi. Ništ ne bude ni ako udahnu direktno, ali je vjerojatno puno manja učinkovitost.

    ***
    Osim toga, motivacija da ostanu zdrave na putu nije zanemariva. Moj mlađi sin NIKAD nije imao problema na putovanjima i kampovima kad je bio bez nas, baš nikad.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.04.2019. at 08:59

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •