Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Bolovi u jajnicima tijekom stimulacije

  1. #1
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno Bolovi u jajnicima tijekom stimulacije

    Cure, kad vas je počelo boljeti, ako vas boli, i kako ste se nosile? Meni je 4. dan stimulacije i od bolova ne mogu zaspati. I inače me jajnici znaju boljeti u folikularnoj fazi nakon operacije, a sad pogotovo. Žuljanje, probadanje, sijevanje boli u križa... Znam da trebam mirovati koliko mogu, ali ne znam kad bol postaje alarmantna? Prva mi je stimulacija pa samim time ne znam što je "normalno" i jesam li samo mimoza, a što je ipak upozorenje.

  2. #2
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Hm...nije meni to bila bol, vise neka neugoda, stalna, tupa. Najvise me smetalo dok vozim auto. Ne znam da li si mimoza ali ne bi smjelo boliti toliko da ne mozes funkcionirati.

  3. #3
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Od stimulacije mene nije boljelo, vec sam osjecala pritisak dolje tako da mi je bilo neudobno sjediti po cijeli dan na poslu

  4. #4
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala, cure! Pitat ću doktora koliko je to posljedica stimulacije, a koliko reakcija moje endometrioze na nju jer mene stvarno boli. Križa, jako probadanje u jajnicima, osjećaj jake naotečenosti iznutra, hodam k'o po jajima da ne ljuljuškam više nego je potrebno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj Aliki prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, cure! Pitat ću doktora koliko je to posljedica stimulacije, a koliko reakcija moje endometrioze na nju jer mene stvarno boli. Križa, jako probadanje u jajnicima, osjećaj jake naotečenosti iznutra, hodam k'o po jajima da ne ljuljuškam više nego je potrebno.
    Kod mene su uvijek bili bolovi kad sam imala puno folikula,bolilo me dok hodam,kad bi išla na WC mokriti bio bi mi užasan pritisak.Po bolovima sam znala već kako sam reagirala (u prosjeku 10-12 js),a kad bi imala 4-5 folikula tad ne bi imala ni bolove.Evo to je moje iskustvo ali ti najbolje još vidi da dr.Sretno..

  6. #6
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene su uvijek bili bolovi kad sam imala puno folikula,bolilo me dok hodam,kad bi išla na WC mokriti bio bi mi užasan pritisak.Po bolovima sam znala već kako sam reagirala (u prosjeku 10-12 js),a kad bi imala 4-5 folikula tad ne bi imala ni bolove.Evo to je moje iskustvo ali ti najbolje još vidi da dr.Sretno..
    Točno tako je i meni. Pritisak kod mokrenja, bol kod hodanja. Pretpostavljam da reakcija je dobra, barem na tom jajniku koji ne prestaje boljeti. Javim stanje, hvala!
    Posljednje uređivanje od Aliki : 07.04.2014. at 22:12

  7. #7
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Kod mene bi bolovi krenuli već od prve pikice znači od 3dc i pojačavaju se sve do punkcije 12dc , nekada i do neizdrživosti..

    Prošli mjesec, kad sam bila koji 4 dan pikanja s Menopurima od bolova sam jedva vozila auto koja 3 km i uz to sve me konstantno bolila glava.. baš je bilo veselo!!

  8. #8
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Meni su bolovi krenuli od 2. injekcije. Danas mi je 5. dan pikanja i prizor sam za krepati, pogotovo kad me spigalo na poslu. Ako će do punkcije trajati, bit će veselo. Tješi me da nisam jedina, očito nije neuobičajeno. Samo me iznenadilo, računala sam na svašta - napuhnutost, glavobolje (migrenaš sam), neuračunljivost, strah od injekcija, a na kraju me bolovi ubijaju.

  9. #9
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Aliki, ja sam imala užasne bolove kod 1.AIH. Na kraju se uspostavilo da je sve to bilo zbog endometrioze. Kako se jajnici bude, tako i endo divlja. Koju stimulaciju imaš? Sretno!

  10. #10
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Aliki, ja sam imala užasne bolove kod 1.AIH. Na kraju se uspostavilo da je sve to bilo zbog endometrioze. Kako se jajnici bude, tako i endo divlja. Koju stimulaciju imaš? Sretno!
    Gonali, uz Decapeptyl. Da, svaka stimulacija je koma za endometriozu, to mi je i logično, ali me iznenadilo svejedno. Hvala na dobrim željama, uvijek je utješno vidjeti pozitivan ishod kod supatnice!

  11. #11
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Meni je najgori bio klomifen. Od menopura i decapeptyla nula bodova. Nažalost, ništa nije bilo od stimulacije. Tebi želim bingo!

  12. #12
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Špelkice, oprosti, zbunio me potpis. Hvala na lijepim željama!

  13. #13
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Znam. Naš mali princ je posvojen. Ali imaš puno cura tu na forumu koje su zatrudnile s endometriozom.

  14. #14
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Sve 5, znam da s endometriozom nema pravila, a vi ste princa dobili, nebitno na koji način.
    Inače, danas mi je doktor rekao da ću biti pod općom jer već sad trpim bolove kod običnog UZV-a (folikuli su na 10-11 max.) i jajnici su mi povučeni prema natrag tako da nema šanse da bih "na živo" izdržala.

  15. #15
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Super za opću! Ja još imam traume od zadnje punkcije a bila je prošle godine. Jesam mimoza ali uz endometriozu i hiperstimulaciju onaj koktel iz petrove mi je bio blaži od obične vode. Uopće me nije omamilo. Sad razmišljam da bi probala opet ali ništa bez opće. Zapravo sam ti htjela odgovoriti na pitanje kada bol postaje alarmantna. U mom slučaju to je bilo kad se bol počela širiti po cijelom trbuhu do ispod rebara i otežavati disanje. To su znakovi hiperstimulacije i znak da se javiš doktoru. Drži se i neka bude uspješno!

  16. #16
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Mislim da je endometrioza ipak specifično reagira na stimulaciju i da zbog toga trpimo bolove. Nisam po veličini folikula bila na pola, a jedva mi stavi sondu
    I trudim se biti zen, ali moja bolna faca govori više od riječi. I ne znam kako bi "lovljenje" jajnika naživo bilo moguće, tj. kako bih bila mirna. Žao mi je da si trpila bolove, mislila sam da u Petrovoj isto daju opću, a za savjete hvala, obratit ću pažnju, nadam se da me neće i te čari zadesiti!

  17. #17
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Može se tražiti opća. Nisam to znala do svoje treće punkcije. Samo tad me punktirao moj dr i pitao hoću ipak opću ali već je pola popikao pa nisam htjela za još tih par folikula. Prije ove zadnje,četvrte i najgore sam pitala opću ali su me nagovorili da probam sa koktelom pa možemo kasnije... aha..dr je prvo krenuo punktirati lijevi jajnik koji uvijek lošije odreagira pa kad sam čula-cista,ništa,ništa.. nije mi opća padala na pamet nego panika jel bude uopće koja stanica. Bilo ih je 6 na kraju. I ekipa u sali je bila super. Ali nikad više.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •