Stranica 15 od 16 PrviPrvi ... 513141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 774

Tema: Reciklaža u mom gradu (ha-ha)

  1. #701
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Meni se za svečane prilike pokazala idealna kombinacija crnih hlača i neke bluze. Jednom sam investirala u crne svilene hlače i to se pokazalo kao pun pogodat.

    A nosim ih i u svakodnevnim prilikama.

  2. #702
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    A to odbijanje traperica kod djece se meni totalno ne sviđa. Slušajući prijatelje čija djeca u trenirkama idu u školu, ja sam od prvog dana škole uvela traperice uz "casual Friday" s mekanim hlačama, al ne baš trenirkom (casual Friday nije uvijek petkom ). Nikako to ne vidim kao OK za školarce, a pogotovo ne za studente, a bome i njih ima koji idu na faks u trenirkama. Kod mog malog u razredu dobar dio dolazi u tajicama i trenirkama, ali ima hvala bogu i onih (u ovoj dobi roditelja) koji misle da je škola mjesto za koje se treba pristojno obući.
    Tako je bilo i kod nas - za školu hlače do zemlje s gumbom u struku. Ne moraju nužno biti traperice. Mlađi voli traperice pa ih je nosio, stariji je obožavatelj samterica pa ih je nosio. Ljeti keperice. Moj stariji ne voli trenirke ni za po doma, pa za to koristi hlače koje nisu više za van, a mlađi voli trenirke pa ih nosi po doma. Kratke hlače u školu nikada nisu nosili. Trenirke je mlađi obukao par puta negdje u sedmom razredu, pod utjecajem društva. Nisam baš branila, ali sam nabirala nos. Sam je odustao nakon prilično kratkog vremena i to kad je dobio osobnu i počeo nositi dokumente sa sobom, pa mu je bilo nepraktično.

    Inače, za premale trenirke i tenisice imali smo mušteriju (par godina mlađi susjed). Sad upravo spremam donaciju pretijesnih košulja istoj osobi. Veći su mi problem muževe košulje (tijesne u struku i oko vrata) a dečkima broj prevelike.

  3. #703

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    ja sam čuvala odjeću od najstarijeg djeteta za najmlađe, sad najmlađe odbija to nositi, a mene duša boli ...


    kupujemo novo tako da sad imamo i očuvano (skoro pa novo) i novo u ormaru kod najmlađeg djeteta ... ormar puca... užas...
    ljetos sam tri ikeine vreće odnijela jednoj obitelji, samo sam nove ili vrlo malo nošene stvari izabrala, nisam niti jednom vidjela djecu da bilo što nose .... sad mi žao. bolje bi bilo da sam dala Bubilo ili žutaminuta ...kad se dočepam novog kontingenta stvari, poslat ću vam slike pa vam donesem ako hoćete



    što se tiče trenirki u školama - s prvim djetetom sam držala uzde do kraja srednje škole, s drugim sam popustila negdje u 4.-5. razredu, s trećim - baš me briga ... nemam više živaca boriti se oko takvih stvari ... samo čekam trenutak kad će u kockastim pidžamama u školu (jer, eto, amerika, tik tok itd...)

  4. #704
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Vrijeska, daj žutoj, imam bolje mogućnosti... uostalom primam samo trenirke, pamučne majice i tajice, ništa drugo mi ne treba .


    ...
    A zašto se svi vi uzrujavate oko tih trenirki, pa i to je skroz normalna odjeća... nekad muškarci nisu mogli uzaći iz kuće bez odijela i kravate, danas prosječan zaposlenik ureda može slobodno doći u hlačama bilo kojeg tipa i običnoj košulji ili majici na posao, ne mora biti ništa niti približno odjelu... ne baš u svakoj industriji/tipu poduzeća, ali u većini se može proći bez odijela. E pa kako su tim generacijama obične hlače i obična košulja postali zamjena za odjelo/kravatu, tako je novim generacijama trenirka zamjena za hlače bilo koje vrste. Moji ne da ne žele traperice, ništa slično, ni keper, ni samt, ni ljetne hlače... uopće ne dolazi u obzir da u dućanu bilo što što liči na hlače i probaju, to im je doslovce za vjenčanje i ništa drugo. Ide s razredom u muzej, pitam hoćeš one jedne jedine hlače koje imaš, dobijem "ti nisi normalna".
    Pa eto... ako to njima nije više normalno, nije im normalno. Stalna na tom svijetu samo mnijena jest. Meni to nije ni nešto oko čega bi se borila.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 29.09.2023. at 10:53

  5. #705
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    A zašto se svi vi uzrujavate oko tih trenirki, pa i to je skroz normalna odjeća... nekad muškarci nisu mogli uzaći iz kuće bez odijela i kravate, danas prosječan zaposlenik ureda može slobodno doći u hlačama bilo kojeg tipa i običnoj košulji ili majici na posao, ne mora biti ništa niti približno odjelu... ne baš u svakoj industriji/tipu poduzeća, ali u većini se može proći bez odijela. E pa kako su tim generacijama obične hlače i obična košulja postali zamjena za odjelo/kravatu, tako je novim generacijama trenirka zamjena za hlače bilo koje vrste. Moji ne da ne žele traperice, ništa slično, ni keper, ni samt, ni ljetne hlače... uopće ne dolazi u obzir da u dućanu bilo što što liči na hlače i probaju, to im je doslovce za vjenčanje i ništa drugo. Ide s razredom u muzej, pitam hoćeš one jedne jedine hlače koje imaš, dobijem "ti nisi normalna".
    Pa eto... ako to njima nije više normalno, nije im normalno. Stalna na tom svijetu samo mnijena jest. Meni to nije ni nešto oko čega bi se borila.
    Upravo tako.
    Moj je nosio traperice kad je bio mali, dok sam ga isključivo ja oblačila, sad je u trenirci, ljeti ide u školu u kratkim hlačama, davno sam se prestala uzrujavati oko toga.
    Ima jedne jedine crne slacks koje su kupljene za didin ispraćaj, nosio ih je nakon toga za kazalište i za lođu na Maksimiru.

  6. #706
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    najmanja je danas vrisnula da ona neće nositi sestrino..

  7. #707
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    A zašto se svi vi uzrujavate oko tih trenirki, pa i to je skroz normalna odjeća... nekad muškarci nisu mogli uzaći iz kuće bez odijela i kravate, danas prosječan zaposlenik ureda može slobodno doći u hlačama bilo kojeg tipa i običnoj košulji ili majici na posao, ne mora biti ništa niti približno odjelu... ne baš u svakoj industriji/tipu poduzeća, ali u većini se može proći bez odijela. E pa kako su tim generacijama obične hlače i obična košulja postali zamjena za odjelo/kravatu, tako je novim generacijama trenirka zamjena za hlače bilo koje vrste. Moji ne da ne žele traperice, ništa slično, ni keper, ni samt, ni ljetne hlače... uopće ne dolazi u obzir da u dućanu bilo što što liči na hlače i probaju, to im je doslovce za vjenčanje i ništa drugo. Ide s razredom u muzej, pitam hoćeš one jedne jedine hlače koje imaš, dobijem "ti nisi normalna".
    Pa eto... ako to njima nije više normalno, nije im normalno. Stalna na tom svijetu samo mnijena jest. Meni to nije ni nešto oko čega bi se borila.
    Tako je i u nas. Moj sestas samo trenirke nosi, odnosno sad jos uvijek kratke hlace, a tako mu i svi u razredu (osim mozda jednog decka).

  8. #708
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Evo i krenula sam to pokupiti jer mi tjedan dana te vreće bodu oči, msm si nekaj se može od tog napraviti. Da bih sad naivno uhvatila vreću i shvatila da nisu striktno odjeća nego je onaj tko ih je donio stavio običan miješan otpad na dno i odjeću gore. Fuj.

  9. #709
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Trenirke, tajice i šorcevi te majice na tregere su odjeća za slobodno vrijeme; teretanu ili plažu.
    Nema teoretske šanse da ja ili moje dijete u tome idemo u grad; na posao ili fakultet.
    Kad vidim kako pojedinci hodaju gradom, slabo mi dođe.
    Treba poštivati sebe i instituciju u koju se ide.
    Goli trbusi, poderane traperice, prozirne tajice uvučene u guzicu kroz koje se vide tange i intimni dijelovi…? Užas!
    Da sam profesor, letili bi van iz razreda.
    U istu kategoriju spadaju i plastični nokti od 3 cm.
    Na Mefu Zg se prilikom upisa potpisuje kodeks odijevanja i ponašanja i to je sasvim u redu. Pogotovo za one kojima je potrebno objasniti takve stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #710
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Za institucije i školu shvaćam, ali zašto ne u trenirci u grad na tržnicu i sl?

  11. #711
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Trenirke, tajice i šorcevi te majice na tregere su odjeća za slobodno vrijeme; teretanu ili plažu.
    Nema teoretske šanse da ja ili moje dijete u tome idemo u grad; na posao ili fakultet.
    Kad vidim kako pojedinci hodaju gradom, slabo mi dođe.
    Treba poštivati sebe i instituciju u koju se ide.
    Goli trbusi, poderane traperice, prozirne tajice uvučene u guzicu kroz koje se vide tange i intimni dijelovi…? Užas!
    Da sam profesor, letili bi van iz razreda.
    U istu kategoriju spadaju i plastični nokti od 3 cm.
    Na Mefu Zg se prilikom upisa potpisuje kodeks odijevanja i ponašanja i to je sasvim u redu. Pogotovo za one kojima je potrebno objasniti takve stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne smatram se nesto konzervativnom sto se oblacenja tice. I sama ponekad u trapericama odem na posao, a pogotovo kad znam da cu se morati zaprljati iz nekog razloga.
    Ja sam prilicno sigurna da ce prilikom odgovaranja u skoli i na usmenom ispitu na fakultetu nastavnik svjesno ili podsvjesno djetetu koje ne rastura znanjem dati slabiju ocjenu ako dodje u trenirci ili podrapanoj majici. Isto ako netko radi u prodaji ili ima kontakt s klijentima, a nije "akademski slikar". Brilijantni studenti i ucenici si mogu bilo sto priustiti. Sjecam se nekog davnog dogadjaja kad je apsolutna zvijezda dosla neobrijana i otrcana. To mi je bilo totalno cool, ali da nije genij kakav jest, ne bi mi bilo cool. Ne mislim da je to ispravno ili neispravno, ali je eto moj dojam, a sigurna sam da nisam jedina, jer smo svi o tome pricali i jos se volimo sjetiti tog dr mr fr genija.
    Posto se ne smatram genijem, niti me itko drugi smatra, obucem se pristojno kad znam da cu imati kontakt s ljudima izvan svog mikrokruga na poslu. Programeri sa super znanjima u backofficeu mogu obuci i trenirke ili netko tko upravlja CNC strojem i sl. Oni koji ne misle ostati štrikati kodove za racunalom do kraja zivota, bolje da se pristojno obuku. Barem zasad.

  12. #712
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Mislim da je dovoljno zapitati se kako bi dosao obucen na sastanak kod neke osobe koju postujes i stalo ti je do njegovog misljenja. Zato kad dodjes nastavniku, lijecniku, direktoru ili bilo kome tko stvara misljenje o tebi i odlucuje nesto o tebi, onda treba biti svjestan da je odjeca nekakav statement i da govori nesto i o toj osobi i o odnosu te osobe prema onome kome je dosao na razgovor. Ako je to trenirka i to je ok, ali se to prvo vidi i govori nesto.

  13. #713
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smatram se nesto konzervativnom sto se oblacenja tice. I sama ponekad u trapericama odem na posao, a pogotovo kad znam da cu se morati zaprljati iz nekog razloga.
    Ja sam prilicno sigurna da ce prilikom odgovaranja u skoli i na usmenom ispitu na fakultetu nastavnik svjesno ili podsvjesno djetetu koje ne rastura znanjem dati slabiju ocjenu ako dodje u trenirci ili podrapanoj majici. Isto ako netko radi u prodaji ili ima kontakt s klijentima, a nije "akademski slikar". Brilijantni studenti i ucenici si mogu bilo sto priustiti. Sjecam se nekog davnog dogadjaja kad je apsolutna zvijezda dosla neobrijana i otrcana. To mi je bilo totalno cool, ali da nije genij kakav jest, ne bi mi bilo cool. Ne mislim da je to ispravno ili neispravno, ali je eto moj dojam, a sigurna sam da nisam jedina, jer smo svi o tome pricali i jos se volimo sjetiti tog dr mr fr genija.
    Posto se ne smatram genijem, niti me itko drugi smatra, obucem se pristojno kad znam da cu imati kontakt s ljudima izvan svog mikrokruga na poslu. Programeri sa super znanjima u backofficeu mogu obuci i trenirke ili netko tko upravlja CNC strojem i sl. Oni koji ne misle ostati štrikati kodove za racunalom do kraja zivota, bolje da se pristojno obuku. Barem zasad.

    Osoba koja upravlja CNC strojem mora koristiti odjeću propisanu od strane firme i imati osobna zaštitna sredstva, čak i ako je u vlastitoj firmi i nema nekog šefa koji određuje pravila. Nema šanse da netko bude u trenirci ili kratkim hlačama. Na nogama zaštitne cipele s metalnom kapicom itd.

    Šlampava odjeća može biti do porte ili svlačionice, ali na radnom mjestu odjeća mora biti u skladu s propisima zaštite na radu. Čak i ako radiš od kuće putem računala, a liječnik medicine rada je odredio da trebaš nositi zaštitne naočale dok radiš na računalu - to se mora poštivati, inače ti ne vrijedi osiguranje u slučaju ozljeda ili profesionalnih bolesti.

    Sorry na offt.

    Što se tiče odjeće za posao, u mojoj neposrednoj okolini ljudi koji ne rade svakodnevno sa strankama oblači se ležerno (mislim, ne nose kravate i visoke pete) ali daleko od toga da dolaze u trenirkama. Nema šanse... Osim toga, tko u trenirki dođe na razgovor za posao, ima manje šanse. Nema o tome nekih pisanih pravila, više se radi o običajima.

  14. #714
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Priča mi kći kako im je jedna profesorica ispričala jednu situaciju:
    Imala je razgovore za specijalizaciju i osim nje još dva prof dr su bili u komisiji i ulazi mladi doktor. U razderanim trapericama. Koljena su mu skroz vani.
    Kaže prof da u životu nije vidjela tak dlakava koljena i da je samo u to gledala.
    Ni riječi se ne sjeća što je dotični govorio.
    Samo pamti koljena i razderane traperice.
    Ostala dva prof dr iz komisije su isto poslije komentirali.
    Dotični nije dobio specijalizaciju.
    Za sve treba imati mjeru i za sve postoji vrijeme i mjesto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #715
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Kaj su visoke pete negdje obaveza?

  16. #716
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj su visoke pete negdje obaveza?
    Meni su u bivšoj firmi bile.
    Salonke s visokom petom.
    Kostim sa suknjom i bluze isto.
    Sve sam dobila od firme.
    I besplatno friziranje isto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #717
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Ja nemrem u visokim petama hodat, imam čudne palčeve na stopalima, gubim ravnotežu potpuno.

  18. #718
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    pa sad ima nekih koji nemogu nositi visoke salonke

  19. #719
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Onda ne radiš takav posao gdje moraš nositi visoke pete.
    Npr. djelatnice Lisinskog su sve na tankim i jako visokim petama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #720
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Oh mene, pa ja sam baš seljanka, u Lisinski sam otišla na koncert u običnoj majici, i trapericama, i tenisicama.

  21. #721
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    i više od pola njih je bilo oblećeno ko ti žuta, ajd ne brigaj, nisi bila u zdrapanim hlačama
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.10.2023. at 11:49

  22. #722
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemrem u visokim petama hodat, imam čudne palčeve na stopalima, gubim ravnotežu potpuno.
    Isto... Najviša peta koju mogu nositi je 5 cm i baš se ne osjećam ugodno. Imam salonke, ali kad ih obujem, uvijek imam u pričuvi i obične balerinke, jer ne mogu u ovima dugo izdržati.

    Uostalom, u Lisinskom i HNK često se može vidjeti puno starijih ljudi u finoj odjeći, ali udobnom cipelama, jer drugačije ne mogu nositi. Ja ću isto tako - imam hrpu fine svečane odjeće, ali samo dvoje relativno svečane cipele koje mogu obuti. Jedne su ovakve https://www.mass-shoes.com/caprice-b...ke-00022103-21

  23. #723
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Da se vratimo na temu - ne kupujem jeftine cipele koje ne mogu nositi. Za cipele ću uvijek dati puno para, jer mi ne odgovara plastično smeće (iako imam i 2 para takvih za baš gadne kiše).

    Kamo odložiti staru kožnu obuću? To uvijek ima dijelove od umjetnih materijala. Moje cipele za svaki dan su od prave kože iznutra i izvana, ali imaju gumene đonove: https://www.mass-shoes.com/zenska-ob...ipele-20282-40
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.10.2023. at 12:17

  24. #724
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Da, to il tenisice, to ne ide ni u tekstil spremnike.

  25. #725

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    u kontejner s glomaznim, nerazvrstanim otpadom

  26. #726
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smatram se nesto konzervativnom sto se oblacenja tice. I sama ponekad u trapericama odem na posao, a pogotovo kad znam da cu se morati zaprljati iz nekog razloga.
    Ja sam prilicno sigurna da ce prilikom odgovaranja u skoli i na usmenom ispitu na fakultetu nastavnik svjesno ili podsvjesno djetetu koje ne rastura znanjem dati slabiju ocjenu ako dodje u trenirci ili podrapanoj majici.
    Rekla bih da to ne radim. Al, ako kojim slucajem radim, moje simpatije bi prije bile na strani slampavih nego tip-top sredjenih. Tako da je to vrlo individualno.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 02.10.2023. at 13:44

  27. #727
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ću reći samo da su neke od vas ovdje bejbi bumerice, a nakon vas su stigle još Generacija X, Milenijalci i Generacija Z .

    Sad su i traperice na posao nešto što baš nije ok?
    Dalek je put od golog trbuha i gole guzice do štikli, kostimića i odjela. Jasno mi je da imaš dress code u banci recimo, da su svi uniformirani… ali za hrpu poslova to nije potrebno.

    Kod nas u uredu nikad u životu od 60 ljudi nisam vidjela nikoga u kostimiću, odijelu ili štiklama. Čak ni direktor ne dolazi u odjelu na posao, samo za specijalne događaje. Jednostavno drugo okruženje. Nismo goli ni polugoli, ni poderani, ali ništa od cipela na petu i kostima.

  28. #728
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja osobno isto ne volim trenirke, i nikad mi dijete nije išlo u trenirci u školu (premda, za cure je jednostavnije, jer postoje razne varijante tajica), ali baš sam nedavno negdje naletila na raspravu o trenirkama, pa sam skužila da je točno argumente koje mi bumeri koristimo prootiv trenirki moja mama koristila protiv traperica kao odjeće neprimjerene za n raznih situacija

  29. #729
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    U čemu bih trebala malog slat u školu kad stalno skače ko nespašen i zguli svake hlače?

  30. #730
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U čemu bih trebala malog slat u školu kad stalno skače ko nespašen i zguli svake hlače?
    tako i moj srednji; čudo jedno!

  31. #731
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U čemu bih trebala malog slat u školu kad stalno skače ko nespašen i zguli svake hlače?
    U cemu hoces, samo ja vidim da se od kolega djeca tesko prebacuju na hlace, ako su navikli na trenirke. Moj ide u trapericama, uglavnom 4 dana u tjednu, peru se cesto. Ne zali se jer ide tako od prvog dana. Obuven je u tenisice. Ne vidim problem igranja poslije skole u trapericama koje se isto peru kao i trenirka, a i cjenovno nije bitna razlika. Ako imas srece da imas nekog s djetetom slicne figure koje jenislo u skolu u trenirci, naslijedjene traperice su u odlicnom stanju. Obojica prethodnika mog djeteta su deblji pa sam kupila dvoje, premda su im traperice kao nove. Iste su mu dobre u prvom i drugom razredu. Manje se trgaju od trenirki koje zacas dobiju rupicu.

    Nikako se ne bih slozila da je u pitanju generacijski jaz, i da se danas nose trenirke. 30tak dana godisnje radim s nekim cool mladim ljudima od 20tak godina i bome ne nose trenirke, a da se ja pojavim u trenirci na poslu, mislim da bih bila tema iducih nekoliko godina. Veliki je raspon izmedju traperica i trodjelnog odijela i kravate. Ja pak ne volim uniforme. To mi je uzas odmalena.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 02.10.2023. at 15:16

  32. #732
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Trenirka, kad se razvuče na koljenima i objesi na guzici, izgleda očajno i to nikako nije odjeća za školu ili posao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #733
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ni ja ne nosim traperice, niti slične hlače… moja odjeća je hlače s elastinom, vrećaste hlače na gumicu / špagu i slično… zašto bih od djeteta tražila da je cijeli dan u komadu odjeće kao što su traperice, usko, stisnuto, kruto… nisu ni trenirke što su nekad bile i nisu ništa vrećaste i obješene. Uostalom, dijete nosi svoju odjeću maksimalno godinu, možda eventualno dvije prije nego preraste… nije to desetogodišnja razvučena trenirka.

  34. #734

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Trenirka, kad se razvuče na koljenima i objesi na guzici, izgleda očajno i to nikako nije odjeća za školu ili posao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nisu vrećaste trenirke u modi
    muške su čak uže od ženskih i rade se od materijala koji se baš ne razvale tako lako (govorim o trenirkama za starije tinejdžere; za male ne znam kakav je izbor)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.10.2023. at 16:17

  35. #735
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja ne nosim traperice, niti slične hlače… moja odjeća je hlače s elastinom, vrećaste hlače na gumicu / špagu i slično… zašto bih od djeteta tražila da je cijeli dan u komadu odjeće kao što su traperice, usko, stisnuto, kruto… nisu ni trenirke što su nekad bile i nisu ništa vrećaste i obješene. Uostalom, dijete nosi svoju odjeću maksimalno godinu, možda eventualno dvije prije nego preraste… nije to desetogodišnja razvučena trenirka.
    Nisu ni traperice što su nekad bile
    Eto, s ekološke strane, u mom slučaju, ako zanemarim modni izričaj, traperice su se pokazale značajno dugotrajnijim i otpornijim i na pranje i na padove. Ne bi to trebalo biti neobično s obzirom na tkanje i materijal za izradu.
    Moj se stvarno ne buni, normalno mu je, ništa ne tražim, nego sam lijepo rekla da sad ne ide više u vrtić i to je došlo istovremeno s ostalim promjenama. Svatko će se obući kako može i kako mu se sviđa, ali je iluzorno da odjeća, obuća i frizura nisu neki statement. Svatko poruči ono što želi.

  36. #736
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Sreca da na poslu nosim uniformu s gumicom, elastinom i šlapice. Jedna stvar manje o kojoj moram razmisljati.

  37. #737
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,527

    Početno

    Jelena,
    Čekaj s muškim djetetom starije razrede, od 5.-og naviše pa se čujemo tada

    Oni jednostavno više ne nose hlače u višim razredima, doslovce nijedno muško dijete (barem kod nas).Moj se baš voli sredit i prije je nosio i košulje i hlače, sad nema šanse. Taj osjećaj pripadnosti grupi je trenutno u tim godinama iznad onog "biti svoj" i furat svoj stil.

    Ali trenirke koje nosu su bome možda i skuplje od traperica, nisu vrećaste kao nekad, fini je materijal, nisu razvučene. One izgledaju kao neki komad robe, nešto izmedju našeg poimanja trenirke iz djetinjstva i hlača. Fini kroj, model, materijal...zaista puno ljepše.

    Sa ženskom djecom puno lakše, tajice godinama, pa se prešlo na hlače.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 17:09

  38. #738

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena,
    Čekaj s muškim djetetom starije razrede, od 5.-og naviše pa se čujemo tada

    Oni jednostavno više ne nose hlače u višim razredima, doslovce nijedno muško dijete (barem kod nas).Moj se baš voli sredit i prije je nosio i košulje i hlače, sad nema šanse. Taj osjećaj pripadnosti grupi je trenutno u tim godinama iznad onog "biti svoj" i furat svoj stil.
    Kako koje
    Moj nikad nije išao u trenirci u školu, ali baš nikad. Trenirka mu je za po doma i kad ide na bicikl/nogomet/košarku/padel/koji već sport dogovori s ekipom.
    A nije neki individualac-osobenjak koji fura svoj stil, gore nosi majice i hudice kao i velika većina drugih dečki. Ali trenirku nikad nije nosio u školu niti je to tražio.

  39. #739
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Ne vidim ja baš ni dječake po školi da nose hlače, a ne trenirke, ili nisam posvetila pažnju. Ima jedne traperice, ali meni je to uvijek bio vrlo loš materijal za djecu koja su i previše aktivna.

  40. #740

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pa većina vjerojatno i nosi trenirke. Ali nije baš da u toj dobi nema nijednog djeteta koje nosi nešto drugo.

  41. #741
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,527

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kako koje
    Moj nikad nije išao u trenirci u školu, ali baš nikad. Trenirka mu je za po doma i kad ide na bicikl/nogomet/košarku/padel/koji već sport dogovori s ekipom.
    A nije neki individualac-osobenjak koji fura svoj stil, gore nosi majice i hudice kao i velika većina drugih dečki. Ali trenirku nikad nije nosio u školu niti je to tražio.
    Pravo pitanje je kako se oblačio ostatak razreda (muški dio)?

    I ja pričam o 2023.i počecima viših razreda. Mijenjaju se i vremena u odnosu na zadnjih 7-8-10god.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 20:12

  42. #742
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,527

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa većina vjerojatno i nosi trenirke. Ali nije baš da u toj dobi nema nijednog djeteta koje nosi nešto drugo.
    U našem razredu brojkom i slovom nijedan dječak ne nosi ništa osim trenirke.
    Al kažem to su fine trenirke, iz daljine bez ćala bi prošle ko hlače, uži modeli na finjaka
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 20:14

  43. #743
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,527

    Početno

    Meni osobno je to totalno bezvezno (taj trend trenirki), al šta š kad je tako. Rekla bih da 90% dječaka u osnovnim školama nosi trenirke, pogotovo od 5. do 8.razreda.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 20:16

  44. #744
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Može slikom primjer neke fine trenirke? Nisu klasične adidasice s crtom vjrv kaj sam ja nosila, zap lažnjake tog s placa.

  45. #745
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Reciklaža u mom gradu (ha-ha)

    Ovaj proizvod pogledaj na ABOUT YOU:

    https://m.aboutyou.hr/p/nike-sportsw...mpaign=product

    Ovo je fina trenirka gornji dio. Ima i donii

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Tanči : 02.10.2023. at 20:41

  46. #746
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A ovo su fine hlače i uistinu su kvalitetne i lako se održavaju.
    Ma Mytheresi budu po 60€ na sniženju.

    Ovaj proizvod pogledaj na ABOUT YOU:

    https://m.aboutyou.hr/p/nike-sportsw...mpaign=product


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #747
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Da, vidim djecu, tinejđere u tome svakodnevno. Vrlo je popularno. Samoj mi ne pada na pamet da se u to oblačim jer baš vrišti - trend za mlade. Msm oke su i trapke ove čudne široke na platforma tenkama s majicama koje su isto široke. Imam dojam i da košta.

  48. #748
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    U okruženju moje djece trenirke nose gaseri (ima ih, ali nisu u većini). Oni s drugačijim setom vrijednosti eventualno za izlete. Kći sportašica čak ne želi sportsku opremu određenih brendova jer je asocira na modni izričaj i vrijednosni sustav od kojeg zazire.

  49. #749
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Gaseri?
    Kojih brendova - koji sustav vrijednosti?

  50. #750
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,527

    Početno

    E baš takvi komadi robe kakve je Tanči linkala.

    Pandora, zar zaista netko povezuje nečiju odjeću sa sustavom vrijednosti koji netko njeguje iznutra? Toliko generalizacije da ima? Da se ljude/djecu sudi prema komadu robe? Toliko mi je to strano i površno (iako i sama mislim da odijelo čini čovjeka nikad ne bih mogla promatrat na način odjeća=sustav vrijednosti).

    Prosvijetli me molim te ako nisam ulovila poantu. Hvala.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.10.2023. at 21:26

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •