Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 145 od 145

Tema: Prva trudnoca i nesvakidasnje okolnosti (pomoc dobrodosla)

  1. #101
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ana, nije ti lako i mislim da to svaka od nas razumije. Bitno da si se ti primirila. Polako, dan po dan. Biti će teških dana, i zaista ti želim da ih sretno i hrabro preživiš. Ukoliko ti trudnoća bude uredna i ukoliko ne radiš posao koji bi mogao štetiti tvojoj trudnoći svakako možeš odraditi još koji mjesec i tako uštediti još nešto novaca. Mogu pretpostaviti da te reakcija roditelja i partnera iznenadila i razočarala, ali ako se u bilo kojem trenutku njihovo mišljenje promjeni, nemoj odbijati njihovu pomoć zato što si ljuta.

    Sretno u tvom daljnjem životu!

  2. #102
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Riječanka, potpis.
    Velik ko kuća.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Ana, polako, dan po dan... Puno srece

  4. #104
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    Draga ana,ne znam u kojem si gradu,ali ako si u zgu,javi se na pp. Imam dosta robe i opreme. I kao što je netko od cura rekao,ako se roditelji ili partner predomisle,nemoj ih odbacivati zbog ljutnje ili ponosa!!
    P.s. možda bi mogla naći neku stariju usamljenu osobu da joj pomažeš,ideš u dućan,po ljekove i sl. A ona da ti ponudi smeštaj
    Sretno

  5. #105
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nadam se da ce se oni ipak predomislit. Mislim da ce im bit veca sramota kad tvoj trbuscic pocne rasti a ti kod prijateljice.
    Ali nadam se da njihov tazlog nece biti taj zbog kojeg ce se predomislit...nego zbog ljubavi koju ti osjecas prema tom djetetu kao oni prema tebi.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ana, meni pomaze da u teskim situacijama napravim brainstorming...neki plan o mogucnostima koje imam. Stavi na papir mogucnosti...npr. Institucije od kojih mozes dobiti pomoc, cure sa foruma koje ti nude pomoc, mogucnosti stanovanja ( partner, prijateljice, starija gospodja kao gore predlozeno, tatin stan, Caritas?, vidi da li od npr. Caritasa mozes dobivati pelene i kolica itd. Kod problema sad dojenjem pomazu rodine savjetnice - izbjegni umjetno mlijeko ako je moguce, nije bas jeftino. Napravi si termine u institucijama i provjeri kakav vid podrske nude. Kad ti se egzistencijalne kockice posloze, bit ces mirnija. To nek ti bude plan za sljedecih par dana. Nakon toga, odradjuj fax. Za vrijeme trudnoce mozes odraditi ovaj semestar, pa ti onda prestaje samo jedan. Do tada ce tvoja familija vjerojatno doci k sebi i pomoci ti. Samo se nemoj prepustiti panici i bezglavosti nego planiraj- kad malo pocistis nered u glavi, osjecati ces se bolje.
    A i ja sam uvjerena da ce tvoji roditelji prihvatiti situaciju- i oni su sad u zbrci i panici.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    I da...ti zelis cuti da ce biti sve u redu. I vise cura je reklo da hoce.
    Ako iskljucimo vjerojatnost da tvoji roditelji dodju k sebi i pomognu ti, onda ces biti suocena sa raznoraznim problemima i problemcicima, al oni ce biti na ovaj ili onaj nacin rijesivi. Nitko ti ovdje nece obecati da ce sve biti sjajno i bezbrizno, i za tebe ce sve to biti sok- promjena u nacinu zivota, zivot sa bebom sa ogranicenim financijskim sredstvima, al to se da prezivjeti i privremeno je. Zaista je. Dakle, Ana, sve ce biti u redu. Samo ne gubi zivce.

  8. #108
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja bih još dodala, čuvaj sve prijatelje kao oči u glavi. Ako se roditelji ne predomisle, jako je teško biti sama s malim djetetom i tisuću puta će ti trebati neka velika ili mala pomoć, jer kad god trebaš nešto obaviti (položiti ispit, otići na razgovor za posao itd), netko dijete treba pričuvati.
    Dakle, u ovom brainstormingu, probaj posložit i tko su ljudi na koje se možeš osloniti i koliko.

  9. #109
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Draga ana, pokusala sam ti nekoliko puta poslati pp, ali stalno se error pojavlja pa cu ovako.
    Drago mi je da imas dobru prijateljicu. Prijatelji su zaista dragocijeni dragulji i vise od obitelji u ovakvim situacijama.
    roditelji zaista nekada imaju otrovne komentare. ti obitelj ne unistavas, ti je siris. trudnoca nije razaranje, trudnoca je stvaranje. no dobro, doci ce oni na svoje i biti ce veca sramota za njih kad svi skuze da su te trudnu odbacili nego je tvoja trudnoca. pa nemas 12 godina nego 22 naposlijetku. nemoj odbijati njihovu niti iciju pomoc, najbitnije je da osiguras sve za tebe i bebu. to je vaznije cak i od ponosa.
    voljela biih ti poslati svoju trudnicku odjecu. slobodno mi posalji adresu na privat

  10. #110
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Hej ana! Nisam puno starija od tebe, imam svog vlastitog ali i iskustva skupljenog iz bliske okoline pa se nadam da te mogu bar malo okurazit u svemu tome. Prvo, drago mi je da abortus nije opcija! Ne daj se! Razumijem paniku i svakakve misli u ovim prvim tjednima kad ni ti,a pogotovo okolina, ne dozivljavate to dijete, ali vjeruj mi, kad se trbuh bude vidio, kad se bude islo na preglede i sl. I okolina će se "unormalit". Znam da je frustrirajuće i jako tesko sad kad su ti oni najblizi ustvari najdalji i svi ti nepotrebni komentari (vjeruj mi i ja sam ih se naslusala)...joj joj. Znam da zvuci klisejasto, al zbilja se pokaze da se to uvijek na kraju nekako sredi. Mogu ti posebno napisati nasu pricu.... bilo je razdoblja kad je jedini savjet bio "drzi se, ako nista, za zrak"...smatram da ovim trenutnim stavom o zadrzavanju djeteta,u biti, dajes drugu sansu i partneru i roditeljima. Ne mislim da bi preko abortusa lako presla, pogotovo ako sama nisi za njega. Nema sanse da odnos između tebe i partnera i tebe i roditelja ostane isti. Sad si uplasena i mlada, al imat ćes i 30 i 40 i gledat ćes iz drugog kuta i pitat se "ma koga sam to slusala". Zamjerala bi im dok su zivi! S partnerom bi vjerojatno prekinula. Ovako,zbilja vjerujem,da im ostavljas prostora i vremena da sve zavrsi dobro. Bebama, dok su male, u nekim razumnim okvirima, zbilja ne treba mnogo. Tako da se ne brini. S vremenom će trebati vise, al o tom,po tom. Ima vremena do tad i tko zna kakva će situacija tada biti...nema smisla sekirat se sad oko toga, idi dan po dan. Dalje, u kredite se ne razumijem, ali probaj sto vise tu odluku odgoditi. Nadam se da ti sad odmah veliki novci nisu prijeko potrebni, vidi kako će biti za 3, 6mjrseci, ako mozes cekati pa ponovo razmatraj. Situacija sa zaposljavanjem nije bas bajna, ne znam koje si struke, al moja je bila dosta obećavajuća pa katastrofa. Na strucnom sam osposobljavanju, cekam drugu bebu, a izgleda da nemam pravo na porodiljnu naknadu...tako da ti i ja trenutno cekam da se situacija nekako opet sama od sebe sredi... Samo hrabro! Ako ti bilo sta treba, javi se na pp!

  11. #111
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ana_22 prvotno napisa Vidi poruku
    Razgovarali smo danas,zavrsilo je tako da oni ne mogu naprosto pojmiti da imam dijete bez oca koje ce time biti osakaceno,a moj zivot upropasten. Zavrsilo je tako da sam otisla od njih jer se zena ponasala prema meni kao da doslovno nije normalna optuzujuci me da unistavam obitelj,oca i slicno. Probala sam i trezveno objasniti,i plakati i moliti. Sve se svodi na njih i njihovu patnju te sramotu. Sada sam kod partnera koji je dosao po mene s obzirom da nisam imala kamo ici. On mi je rekao da je znao da ce tako biti,ali i dalje ne misli da nam dijete treba. I djvojcice su u stanu tako da sam se zbrojila i cekam sutra kada idem kod prijateljice koja mi je ponudila pomoc. Sve stvari i dokumenti su mi sada ostali kod roditelja,s obzirom da sam se tamo kao danas vratila zbog cijele situacije s partnerom.. Ne ide,oni ne mogu prihvatiti da cu sve unistiti zbog neceg tako nebitnog.
    A meni je beba vazna. Moram priznati da sam se primirila. I isricavam se na bezobrazluku ali tesko je priznati da ste svi u pravu i da sam za sada sama. Ali tako je,vjerovali vi u to ili ne. Nisam mislila da ce ako mi se ovakva situacija dogodi okolina ovako reagirati,ali eto. Ja pobaciti necu i ne zelim,to mi je odurno i strasno. I smatram da to malo bice koliko god ne zeljeno bilo,ima mene koja cu dati sve od sebe da mu uljepsam zivot. Imam nesto ustedenog novca. Tako cu za pocetak. Pa kredit i to je to. Ovakvo nesto sto su mi roditelji danas i jucer priredili,doista ne zelim nikome i ne zelim oprostiti lako. Strasno je i zavrseno. Odluka je tu. Sada trebam rijesiti stvari u hodu i nadati se najboljem.
    Kužim tvoje starce jer je i moja mama takva. Njoj je uvijek bilo važnije mišljenje susjeda, drugih ljudi, nego moje.
    I uvijek su tuđa djeca i sve tuđe bilo bolje od nas.
    Ali to su takvi ljudi, nažalost.
    Morat ćeš se s tim pomiriti.
    Što se tiče tvog partnera, riješi ga se.
    On ti ovakav ne treba.
    Ono što ti je sad bitno jest zdravstveno osiguranje.
    Pretpostavljam da si sad kao studentica osigurana preko roditelja pa se raspitaj kako dalje.
    Možeš li i dalje biti tako osigurana ili gubiš pravo na to ako zamrzneš godinu na fakultetu?
    To su sve bitne stvari jer ovise o rokovima pa ti pišem čisto da znaš da ne bi propustila koji rok.
    Ako se obratiš Centru za socijalnu skrb znaj da će te prvo pitati za djetetovog oca koji je dužan uzdržavati dijete.
    Isto tako prilikom upisa djeteta u Maticu rođenih što si obavezna učiniti nakon poroda, opet se moraš izjasniti po tom pitanju.
    Ne bude ti lako i to ne samo financijski, već i administrativno, a o ljudima da ne govorim.
    Mi smo još uvijek jaaaaako zatucana sredina i recimo kad sam ja bila u rodilištu obraća se sestra jednoj rodilji s gospođo, a ona joj odgovori kako ona nije gospođa, nego gospodična na što joj je sestra s visoka i ljutito odbrusila: ovdje su sve gospođe.
    Na ovom forumu imaš sve potrebne savjete i zakone koji ti mogu trebati.
    I još nešto, otvori si karton kod socijalnog ginekologa jer vođenje trudnoće, uzv, možda i neke veće pretrage, lijekove nećeš moći plaćati, a i nema potrebe za tim ako imaš uputnice od socijalnog ginekologa. Privatni ginekolog ti to ne može pisati i sve što privatnik prepiše ćeš morati platiti kao i njegove usluge.

  12. #112
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Samo polako.
    Ana trudna si tek niti 2 mjeseca, imas još dovoljno vremena do poroda.
    Vjerujem da ce se roditelji predomisliti i voljeti unuče najviše na svijetu.
    I moji bi tako reagirali na prvu, ali kasnije bi se predomislili.
    Slušaj svoje srce i mazi svoj graškić, izbjegavaj stres i daj vremena svojim bližnjima da prihvate tvoju odluku.

  13. #113
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo još uvijek jaaaaako zatucana sredina i recimo kad sam ja bila u rodilištu obraća se sestra jednoj rodilji s gospođo, a ona joj odgovori kako ona nije gospođa, nego gospodična na što joj je sestra s visoka i ljutito odbrusila: ovdje su sve gospođe.
    Sestra je u pravu. Sve su odrasle žene u javnosti gospođe. To je izraz poštovanja. To je li neka žena udana ili neudana je njena privatna stvar.

  14. #114
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Mein su nadasve hm, hm "interesantni" ovi postovi od osoba koje na forumu imaju 2 do 15 postova, te onda krenu sa važnim i životnim pitanjima.
    Na stranu na hrpu nelogičnosti i kontradikcija, fascinirajuća je ta potreba da takve važne i duboko privatne stvari ne razglabaš u svom krugu obitelji, sestre, braće, najboljih prijatelja i slično, nego tamo sa nekim "babama" koje ne poznaješ, niti one poznaju tebe.

    I onda ih još nešto pitaš , kao dobiti kredit, a jelte partner je šef banke, a i sama se kao razumije u bankovo poslovanje.
    Pa ona se mama o mozebitnoj trudnoći obavještava mailom , ona je "ta žena" i tako to.....
    Ne ću ići dalje u ostale detalje....

    No sve to sa takvim postovima i takvim pričama, postaje nešto jasnije kada dođemo do daljnjiih točaka priče. Do abortusa. I to onog na koji drugi nagovaraju.

    Doduše svako toliko se takvi postovi pojavljuju. Ne samo na našem forumu.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    potpisujem seni

    jako je teško vjerovati u ovakav scenarij

  16. #116

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Mislim da je prica svima malo ajmo reci neobicna. Ja imam premalo forumskog staza da bi ju proglasila fejkom i nekako mi je tu previse znanstvene fantastike, ali mi je malo neugodno na osnovu cudne price, proglasiti nekoga lazljivcem tko mozda zaista treba podrsku i razumijevanje. A sto se tice Aninog nacina komuniciranja sa mamom i ovdje, treba se sjetiti da ima 22 godine, sto je samo po sebi dovoljan razlog za lose komunikativne vjestine i los odnos sa roditeljima, a jos je i trudna. U toj ludnici u njenoj glavi sasvim je normalno da je pukla (uz uvijet da je sve istina. Osim toga, neznamo nista o njenim roditeljima, no neku sliku smo si cini mi se poslozili.

  17. #117
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa nije 22 godine baš tako malo godina

  18. #118
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa nije 22 godine baš tako malo godina
    potpis
    Doduše možeš imat i 40 pa bit nezreo

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa nije 22 godine baš tako malo godina
    Ma mislim da je. Kad se sjetim sebe sa 22... Joooj, niti pameti, niti razmisljanja o buducnosti, egzistencija? Kakva egzistencija? U glavi decki, kavice i krpice. Mama glavni sponzor. Kcerina jedina zadaca je da uci, a kceri to bas nije visoko na listi prioriteta.I onda te onako zamotanu u vatu strefi nesto tako relano i sve mijenjajuce kao trudnoca.
    Eto, mozda i Ana vodi takav slican zivot u oblacima kao uostalom i hrpa njenih vrsnjaka. Suociti se sa promjenom je u tom blazenom dobu je ziva katastrofa, jer je zivot do prije 5 min. bio zabava i igra.

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Da, fakat..... Nema nikakvog smisla partnera optuživati da je nezreo. Sa 22 godine i te kako znaš što je kontracepcija i kako se koristi, ako ne misliš (još) imati djece, ako misliš završiti školu itd.

    Uh-puh, fakat si dobro pogodila stanje duha generacije.

    Ali s druge strane, neke životne situacije (kao što je neželjena trudnoća) mogu jako brzo prizemljiti ovakve glave u oblacima. Jer trudnoća jest prolazna, ali posljedice na mnoge živote su trajne - dijete, partnerstvo.... puno stvari.

    I reći ću nešto užasno - u ovakvoj situaciji abortus je ravnopravna opcija ako čovjek nema drugog izlaza. Treba doooobro razmisliti što i kako dalje. Ne kažem da se treba riješiti djeteta, ali svakako treba razmisliti i smisliti što mu može pružiti i kako, ima li osiguran MINIMUM koji treba za dijete... Previše je na ovom svijetu sirotinje i socijale. Ja ne bih mogla svom djetetu danas sutra govoriti "e, da nije tebe bilo, moj život je mogao izgladati potpuno drugačije...".

  21. #121
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Peterlin, ne slazem se s tobom.
    prekid trudnoce jest opcija kada majka ne zeli dijete.
    Ili u situaciji kada joj je zivot ugrozen.
    u situaciji kada majka zeli dijete , a okolnosti nisu nas zgodne , a narusena je komocija- to meni nije dovoljan razlog za prekid trudnoce. Kazem meni, drugi imaju svoje kriterije.
    a socijala i sirotinja, u ovom slucaju ( ako je istina) bi bilo tesko pretjerivanje. Obitelj je dobrostojeca, partner takoder.
    ako obitelj ne zeli sudjelovati zbog svojih principa, partner je duzan po zakonu.

  22. #122
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ne slazem se s tobom.
    prekid trudnoce jest opcija kada majka ne zeli dijete.
    Ili u situaciji kada joj je zivot ugrozen.
    u situaciji kada majka zeli dijete , a okolnosti nisu nas zgodne , a narusena je komocija- to meni nije dovoljan razlog za prekid trudnoce. Kazem meni, drugi imaju svoje kriterije.
    a socijala i sirotinja, u ovom slucaju ( ako je istina) bi bilo tesko pretjerivanje. Obitelj je dobrostojeca, partner takoder.
    ako obitelj ne zeli sudjelovati zbog svojih principa, partner je duzan po zakonu.
    Sve je to meni jasno, ali ako obitelj NE ŽELI sudjelovati, nitko ih ne može natjerati. Partner ima i drugu obitelj - toliko o zrelosti... Nisam rekla da se treba riješiti djeteta, samo da treba posložiti kockice što i kako dalje, a vrijeme ide. Prijatelji mogu pomoći privremeno, ali treba riješiti egzistenciju, školovanje, posao... puno je to posla i kad imaš podršku, a još i više ako nemaš. Ne radi se tu samo o komociji. Treba HITNO porazgovarati sa svima i vidjeti koju sve pomoć može dobiti. Ako može.

  23. #123
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja svakom svojem djetetu mogu reći da te nije bilo moj život bi bio potpuno drugačiji jer ne bih upoznala tu divnu jedinstvenu osobu koja me svaki dan uči, mijenja, rasteže i oduševljava. strasno mi je i pomisliti da itijednog od njih nije bilo ja ne bih bila ja koja sam sad, a bas sam si super i na stranu ja i da mene nema ja bih da ima njih svaka osoba je čitav nevjerojatni svijet za sebe

  24. #124
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pa kao sto vec rekoh, a ne znam da li sam bila jasna, meni ovakvi postovi izgledaju poput onih:
    forumasica x, broj postova 1 ili 2, tema - jaojao, pukao mi kondom, pa idu opisi manje ili vise explicitni, pa sto da radim, te nakon toga od doticne persone ni traga ni glasa.

    e sad, mozda se varam, ali meni ovo izgleda kao navlakusa za "debatu" no choice - pro choice. mozda me intuicija vara, (mada me je do sad u svih ovih 10 godina foruma rijetko prevarila, a imali smo to raznoraznih situacija, pp-ova, pranja prljavog rublja od strane osoba koje su kakti nevjerojatno i fantasticno dobre, ispravne, moralne..itd..itd, te pateticnih odlazaka i povrataka..itd..itd)

    cijela mi ova situacija zvuci prilcno fals i fake. kao podloga za plasman - ma abortus fuj, fuj, strasno...

    no ako me pak intuicija vara, sto je takoder moguce, mislim da je za otvaracicu topika puno konstruktivnije, suvislije i efektivnije pozabaviti se sa cijelom pricom na suvisao nacin.
    a suvisao nacin znaci:
    - zivimo u digitalnom dobu, dakle jako je lagano proguglati sve organizacije poput cbetelhema, caritasa, itd (cure su i navele neke od njih) koje pomazu u takvim situacijama. to je sigurno logicniji i suvisliji nacin, nego se obratiti potpuno nepoznatoj forumskoj populaciji sa prilicno nejasnim pitanjima.
    - zatim ima cijela linija socijalne pomoci, zdravstvenog osiguranja, porodiljnih naknada..itd koje su lijepo objasnjene na webu doticnih, odnosno se mogu dobiti i informacije u direktnom kontaktu.
    - zatim najblizi - obitelj i prijatelji
    dakle postoji cijeli niz pametnih poteza koje mozes napraviti, da bi situaciju rijesio na po sebe najbolji nacin. reality show na nepoznatom forumu nije bas jedan od pametnijih poteza.

    ja mozda pripadam drugoj generaciji, ali vidim kroz svoju tinejdericu i njezino drustvo, da uprkos svim whats-up_ovima i slicnim mrezama, oni ipak jako dobro razumiju sto se razglaba u sirokoj virtualnoj mrezi, a sto su ozbiljne stvari o kojima se i ozbiljno razmislja i razgovara sa ljudima koji su ti ili bliski, ili pripadaju drustvenim strukturama - raznim hazoovima i slicno.

    i nadam se da necu nikada dozivjeti, da me jako vazne dogadaje saopcava sms-om ili mailom i razvlaci i mene i sebe bespucima nepoznatih virtualnih grupa. pogotovo nakon 18-te.

  25. #125
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Pikula , lako nama tako romanticno pricati sa ovim iskustvom i godinama.
    ali meni je u prici bitno da zena zeli dijete, a obitelj i partner ne daju podrsku.
    meni bi u takvom trenutku bilo tesko zamisliti zivot sa svojom obitelji i partnerom nakon prekida trudnoce. Nakon sto su me oni prisilili izastankom svoje podrske da ucinim ( izmedu ostalog i sa svojim tijelom ).Vjerujem da bih tesko ponovo uspostavila dobar odnos s njima kasnije obzirom da nisu stali iza mene u teskom trenutku.
    mislim , ljudi pricamo o trudnoci zdrave mlade zene od 22 godine koja uskoro zavrsava visoko obrazovanje.
    Nije u pitanju zlocudna bolest, nego trudnoca, makar i neplanirana.
    ok, trenutak nije idealan ( partner jos manje) . Ali sto u zivotu jest idealno?!
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.10.2014. at 09:37

  26. #126
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    seni, x. mene podsjetilo na onaj bračni par koji je stavio na net anketu. na kraju je to bila pro-life kampanja. i to uspješna.

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    pa kao sto vec rekoh, a ne znam da li sam bila jasna, meni ovakvi postovi izgledaju poput onih:
    forumasica x, broj postova 1 ili 2, tema - jaojao, pukao mi kondom, pa idu opisi manje ili vise explicitni, pa sto da radim, te nakon toga od doticne persone ni traga ni glasa.

    e sad, mozda se varam, ali meni ovo izgleda kao navlakusa za "debatu" no choice - pro choice. mozda me intuicija vara, (mada me je do sad u svih ovih 10 godina foruma rijetko prevarila, a imali smo to raznoraznih situacija, pp-ova, pranja prljavog rublja od strane osoba koje su kakti nevjerojatno i fantasticno dobre, ispravne, moralne..itd..itd, te pateticnih odlazaka i povrataka..itd..itd)

    cijela mi ova situacija zvuci prilcno fals i fake. kao podloga za plasman - ma abortus fuj, fuj, strasno...

    no ako me pak intuicija vara, sto je takoder moguce, mislim da je za otvaracicu topika puno konstruktivnije, suvislije i efektivnije pozabaviti se sa cijelom pricom na suvisao nacin.
    a suvisao nacin znaci:
    - zivimo u digitalnom dobu, dakle jako je lagano proguglati sve organizacije poput cbetelhema, caritasa, itd (cure su i navele neke od njih) koje pomazu u takvim situacijama. to je sigurno logicniji i suvisliji nacin, nego se obratiti potpuno nepoznatoj forumskoj populaciji sa prilicno nejasnim pitanjima.
    - zatim ima cijela linija socijalne pomoci, zdravstvenog osiguranja, porodiljnih naknada..itd koje su lijepo objasnjene na webu doticnih, odnosno se mogu dobiti i informacije u direktnom kontaktu.
    - zatim najblizi - obitelj i prijatelji
    dakle postoji cijeli niz pametnih poteza koje mozes napraviti, da bi situaciju rijesio na po sebe najbolji nacin. reality show na nepoznatom forumu nije bas jedan od pametnijih poteza.

    ja mozda pripadam drugoj generaciji, ali vidim kroz svoju tinejdericu i njezino drustvo, da uprkos svim whats-up_ovima i slicnim mrezama, oni ipak jako dobro razumiju sto se razglaba u sirokoj virtualnoj mrezi, a sto su ozbiljne stvari o kojima se i ozbiljno razmislja i razgovara sa ljudima koji su ti ili bliski, ili pripadaju drustvenim strukturama - raznim hazoovima i slicno.

    i nadam se da necu nikada dozivjeti, da me jako vazne dogadaje saopcava sms-om ili mailom i razvlaci i mene i sebe bespucima nepoznatih virtualnih grupa. pogotovo nakon 18-te.
    Seni, mozda si u pravu, mozda nisi.
    mozda je trol, mozda nije.
    tko bi to sa sigurnoscu znao.
    jasno da je lako moguce ovo na sto sumnjas. Ali sto ako nije?
    mislim, nas nista ne kosta da raspravljamo o mogucoj situaciji, a mozda nekome stvarno treba da se razgovara o potencijalnom problemu.

  28. #128
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ma sve mi je to jasno sirius.
    pa eto tu je i drugi dio posta, sto bi mogle biti suvisle opcije, ako nije trol.

  29. #129
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja se ne kužim u to trolanje ja hlebinka uvijek mislim da pričam s tim koji veli da je, a sad ostalo trolu na dušu
    i ne vidim nikakvu pro ovo ono raspravu to je uvijek paralelna komunikacija. svako pise svoje kaj misli a pokretacica teme nek si zbere pa ak je trol kaj ima od hrpe pojedinacnih osobnih misljenja

  30. #130
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    taj drugi dio seni zdusno potpisujem. ja uvijek na ovim temama očekujem da treba konkretna pomoć i tome navuče
    Posljednje uređivanje od pikula : 06.10.2014. at 09:57

  31. #131
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Seni, mozda si u pravu, mozda nisi.
    mozda je trol, mozda nije.
    tko bi to sa sigurnoscu znao.
    jasno da je lako moguce ovo na sto sumnjas. Ali sto ako nije?
    mislim, nas nista ne kosta da raspravljamo o mogucoj situaciji, a mozda nekome stvarno treba da se razgovara o potencijalnom problemu.
    X veliki !

    Možda ovo, možda ono...sa sigurnošću ne treba tvrditi ništa..svaka tvrdnja, svaki post, svako iskustvo na ovom ili bilo kojem drugom forumu može i ne mora biti istina..na kraju krajeva ako ovo i jest trol, možda upravo sada ili će nekad u bududnoćnosti ovu temu čitati netko tko je zaista u takvoj situaciji pa će ova tema ipak biti od pomoći...ne treba razbijati glavu hoćeš li dati savjet ili ne, jer ti se čini da cura ne govori istinu, ako ništa dati ćete savjet nekom drugom..jer sigurna sam koliko god se priča u nekim djelovima čini nevjerojatna, da ovakih priča ima i to više nego mislimo ili vjerujemo....

  32. #132
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pikula , lako nama tako romanticno pricati sa ovim iskustvom i godinama.
    ali meni je u prici bitno da zena zeli dijete, a obitelj i partner ne daju podrsku.
    meni bi u takvom trenutku bilo tesko zamisliti zivot sa svojom obitelji i partnerom nakon prekida trudnoce. Nakon sto su me oni prisilili izastankom svoje podrske da ucinim ( izmedu ostalog i sa svojim tijelom ).Vjerujem da bih tesko ponovo uspostavila dobar odnos s njima kasnije obzirom da nisu stali iza mene u teskom trenutku.
    mislim , ljudi pricamo o trudnoci zdrave mlade zene od 22 godine koja uskoro zavrsava visoko obrazovanje.
    Nije u pitanju zlocudna bolest, nego trudnoca, makar i neplanirana.
    ok, trenutak nije idealan ( partner jos manje) . Ali sto u zivotu jest ?!
    sve si sjajno rekla , samo lako je sad kad smo u ovim godinama, ali ima nas puno babaca ovdje koje su s prvimdjetetom bile u puno sličnijoj situaciji ani22 nego što bi voljele javno se podsjetit

  33. #133
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pa eto, nadam se da ce savjet da si zivot ne pretvaraju u reality show uzeti vrlo ozbiljno.

  34. #134
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    a i puno je tema bilo gdje partneri i okolina ne daju podrsku za drugo da ne kazem treće, četvrto dijete, mamina patnja je uvijek ta ista samo se zbog raznih okolnosti više gura pod tepih nego kad se radi o mladoj zeni i prvoj trudnoći

  35. #135
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Seni, potpis.
    Od početka pišem kako mi je priča sumnjiva.
    Sad sam još više uvjerena u to.

  36. #136
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da to je zivot. partneri nekad imaju razlicita misljenja o broju djece koju zele imati.
    pa kao sto je legitimno da ih netko zeli vise, isto je tako legitimno da ih netko zeli manje.

    da je situacija zaguljena i nimalo laka za obje strane je potpuno jasno.
    pa jedan partner pati jer nema podrsku za vise djece, a drugi pati jer nema podrsku za manje djece.
    to je ono sto se zove zivot.

    a sto se tice forumske rasprave i njene koristi o tome vec rekoh svoje misljenje.
    a i da dodam - kada bi recimo cvijeta ili netko drugi s stazom na forumu otvarao pitanja s dilemama i trilemama, onda bih to razumijela sasvim drugacije.

  37. #137
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    seni, x. mene podsjetilo na onaj bračni par koji je stavio na net anketu. na kraju je to bila pro-life kampanja. i to uspješna.
    da, da.
    marketing no-choice pokreta je prilicno razvijen.

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    a i da dodam - kada bi recimo cvijeta ili netko drugi s stazom na forumu otvarao pitanja s dilemama i trilemama, onda bih to razumijela sasvim drugacije.
    Ne pišem puno ali dugo sam ovdje i neke forumašice me poznaju IRL itd.
    Da imam neku tešku dilemu (npr. želim još djece i trudna sam a muž i šira obitelj rade pritisak da prekinem trudnoću) i da želim o tome pisati po forumu, sasvim sigurno bih otvorila novi nick i pisala "anonimno".

    Usput, meni ova rasprava ne djeluje kao pro choice vs. no choice, nije ni u jednom trenu tako zazvučalo.

    Ako je i pokrenuta s namjerom da ide u tom smjeru, nije uspjelo.
    Sve smo rekle tvoje tijelo-tvoj izbor.

    A kad smo kod fejkova po forumima, nađe se stvarno svega, i vrlo vrlo vrlo uvjerljivo i pomno izgrađenih likova.

  39. #139
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    a možda je žena shvatila da samo ona zna riješenje svog problema i da nema potrebe pitat nas nepoznate i "pametne" kako je jednom rekla, kojim putem bi joj život trebao krenuti.

  40. #140
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    mi tu lipo pisemo, a to marko bez trbuha cita nase komentare, povremeno se javi tek toliko da bi ova tema i dalje zivjela i trlja ruke

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    26

    Početno

    Ja ne kuzim, ako je to sve istina sto ana kaze i nema se kome obratiti, onda nije lijepo sto pisete.. I zar je vazan broj postova za otvaranje teme ili? Meni je isto puno stvari nevjerojatno jer imam drugacija iskustva, ali mogu prihvatiti i pojmiti da nije svima isto

  42. #142
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ako je ova prica istinita, kako to da se doticna ana nije zainteresirala za konkretnu pomoc ovdije ponudjenu? Mnogi ljudi su se ponudili da posalju odjecu, opremu za bebe i slicno? Zato sto mislim da ana ne postoji zapravo. Osoba koja je u gabuli ce objerucke pomoc prihvatiti ili se barem posteno na njoj zahvaliti, a ne kukati kako nema za kruh (a za cigarete ima), kako joj je dragi sef u banci, a ona dize kredit da si priusti stvari, ne znam...sto dulje citam, to sam sigurnija...

  43. #143
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    joj, dajte prestanite nagađati

    ako vam se da, pišite
    ako mislite da je trol, nemojte čitati

    baš znamo kako bismo postupile da se nađemo i takvoj situaciji
    pojma nemamo, samo nagađamo

    pa čak i ako laže, nije ona jedina na ovome forumu koja laže, jelte
    neki dan ste me u to uvjeravale

  44. #144
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je ova prica istinita, kako to da se doticna ana nije zainteresirala za konkretnu pomoc ovdije ponudjenu? Mnogi ljudi su se ponudili da posalju odjecu, opremu za bebe i slicno? Zato sto mislim da ana ne postoji zapravo. Osoba koja je u gabuli ce objerucke pomoc prihvatiti ili se barem posteno na njoj zahvaliti, a ne kukati kako nema za kruh (a za cigarete ima), kako joj je dragi sef u banci, a ona dize kredit da si priusti stvari, ne znam...sto dulje citam, to sam sigurnija...
    Nije se zainteresirala, ali nije ni odbila to da joj se da odjeća, oprema i sl. Cura mora puno toga posložiti u životu..Koliko sam shvatila ona ne kuka da nema za kruh, nego se boji što će biti danas/sutra..Kakve veze ima što joj je partner šef u banci?? Može on biti i predsjednik republike ako je izgubila njegovu podršku..Neznam zašto nekolicina vas uporno piše o tome dali je cijela ova priča izmišljena ili ne..to uopće nije tema i ne znam kako neke mogu tako sigurno nekoga optužiti da laže...curu ne poznajete i sa sigurnošću ne možete tvrditi ništa.
    I opet ponavljam, nije mi jasno čemu se toliko čudite, pa vjerujem da takvih priča ima svugdje oko nas.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Da,da relativnu ignoraciju zbog malog broja postova sam i ja iskusila.
    Nego....nema Ane nesto.... Apri kaze da ne smijemo vise nagadati.....A ovo za trolanje- pa forum je tako fantasticno mjesto za socioloske studije, divota jedna. Nije ni cudno da se desava.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •