Stranica 141 od 280 PrviPrvi ... 4191131139140141142143151191241 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,001 do 7,050 od 13953

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7001
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kriteriji dodatnog bodovanja su loše postavljeni, svake godine otkrivam sve više apsurda po tom pitanju. Ali to je cijela nova tema...
    Istina, no ako mojoj kćeri koja je bila trostruka državna prvakinja iz znanja i trostruka dobitnica Oskara znanja nisu to “priznali” u Miocu, ne vidim razloga da priznaju glazbenu školu.
    S druge strane priznaju sport.
    U PM gimnaziji???
    Svašta.
    Totalno glupo, nelogično i konačno- nepošteno.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #7002
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, no ako mojoj kćeri koja je bila trostruka državna prvakinja iz znanja i trostruka dobitnica Oskara znanja nisu to “priznali” u Miocu, ne vidim razloga da priznaju glazbenu školu.
    S druge strane priznaju sport.
    U PM gimnaziji???
    Svašta.
    Totalno glupo, nelogično i konačno- nepošteno.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bit ce zanimljivo vidjeti kako su tako bodovani kandidati rijesili test i u konacnici "upali". No, kako tanja kaze, cijela nova tema. Neki dodatni kriteriji su zaista besmisleni i nelogicni.

  3. #7003

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    MIOC upisao rezultate prijemnog, koga zanima. Granica je na 83,10 bodova, što je mrvicu više nego prošle godine. Upada 24 učenika koji na ocjene imaju manje od 80 bodova. I primjećujem da su oni koji su dobili dodatne bodove na sport većinom i jako dobro riješili prijemni. Među onima s dodatnim bodovima koji su nakon prijemnog ispod crte najviše je onih koji su taj dodatni bod dobili na zdravlje ili uvjete života.

    U Titušu je granica na 82,24 boda, u Prelogu na točno 83.

  4. #7004

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    U Miocu smo 30-tak mjesta u nutra, u Titusu 50-tak. koliko je to sigurno? Nismo birali Prelog pa nemam uvid sta se tamo desava i jos uvijek ne kuzim kuda se prelijevaju Prelogasi koji nisu upali. U V. smo stabilno pri vrhu i ne vidim niti tamo promjene....

  5. #7005

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A jel probijena kvota ? I da li su tih tridesetak s istim brojem bodova. O tome dosta ovisi.

  6. #7006
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    E ovo ja ne kužim - dijete odabere MIOC i Tituš?! Prvo i jedijo kaj sam svojima rekla je da odabere žele li.matematićki ili općj smjer. A onda da si uzmu školu lokacijski blizu. Kuzim da djeca nemaju pojma kaj bih dalje, al ipak mi je nekako prvi smjer. Onak, il voliš matematiku, il si pak društvenjak

  7. #7007

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    A jel probijena kvota ? I da li su tih tridesetak s istim brojem bodova. O tome dosta ovisi.
    U Miocu ima jedna velika grupacija od cca 26 kandidata sa 83.25 koji dijele 181 mjesto,od 208, a mi smo malo ispred njih.
    U Titusu nema puno izjednacenih jer su usitnili bodove na prijemnom.
    Inace rezultati iz Titusa su dosta loši, odnosno prijemni je očito bio dosta težak. Djeca sa 80+ 2,25 upadaju, a hrpa ovih unutra ima sa prijemnog 2,nešto bodova.
    Koliko vidim, nitko nema 5, a i 4- tvorki je tek koja.
    Moje dijete npr. je bolje riješilo matematiku u Miocu i sve skupa bolje bodove ostvarilo u Miocu. U Titušu se izvuklo na hrvatski, kao i većina druge djece.
    Savjet za slijedeću godinu za one koji žele Tituš, matku vježbajte iz zadataka za Mioc.

  8. #7008

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E ovo ja ne kužim - dijete odabere MIOC i Tituš?! Prvo i jedijo kaj sam svojima rekla je da odabere žele li.matematićki ili općj smjer. A onda da si uzmu školu lokacijski blizu. Kuzim da djeca nemaju pojma kaj bih dalje, al ipak mi je nekako prvi smjer. Onak, il voliš matematiku, il si pak društvenjak
    Ne kužim kaj se tu nema kužit. A kaj s onima koji biraju Prelog? kaj bi oni trebali kao drugu opciju, sličnu, kad takve nema. Tko još ima 3 sata biologije, kemije, fizike, matku kao opća, i geologiju u gimnaziji.
    Hoću reći A program Mioc i Tituš su sličniji po programu nego Prelog s bilo čime.
    Uostalom, fakat ima djece koja se ne mogu odlučiti pa odu pisat prijemni da vide kak stoje, kad već zoveš da se netko pravda. Moje fakat nije ni izbliza jedino.
    I onda gle čuda, djete koje se smatra više društvenjakom je bolje riješilo prijemni u Miocu, nego Titušu

  9. #7009

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    E ovo ja ne kužim - dijete odabere MIOC i Tituš?! Prvo i jedijo kaj sam svojima rekla je da odabere žele li.matematićki ili općj smjer. A onda da si uzmu školu lokacijski blizu. Kuzim da djeca nemaju pojma kaj bih dalje, al ipak mi je nekako prvi smjer. Onak, il voliš matematiku, il si pak društvenjak
    Nije to baš tako jednostrano. Evo, mojem je MIOC na prvom mjestu, i to želi matematički smjer, a pod drugi izbor je stavio Tituš. Ranije je tako razmišljao jer mu je u bilo koju opću gimnaziju izravan upis bio osiguran još od 6. razreda. Drugo, blizu mu je glazbene škole i poznaje dosta ljudi odande s pozitivnim iskustvima, što je njemu u njegovom mentalnom sklopu bilo bitno. Treće, Tituš, iako je opća gimnazija, ima jake prirodne predmete i na natjecanjima konkuriraju ovima iz MIOCa i V. Svega toga je on bio svjestan još od ranije i zato mu je Tituš bio realna opcija u jednom periodu, samo ga je mučilo što imaju premalu satnicu matematike i informatike za njegov ukus ali i preko toga bi prešao, da je trebalo.
    I jedno i drugo su gimnazije, i ne bih rekla da je tu striktna podjela na prirodnjake i društvenjake. Može se i iz MIOCa na Filozofski, jednako kao što se iz Tituša može na PMF.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 05.07.2019. at 07:36

  10. #7010

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Inace rezultati iz Titusa su dosta loši, odnosno prijemni je očito bio dosta težak. Djeca sa 80+ 2,25 upadaju, a hrpa ovih unutra ima sa prijemnog 2,nešto bodova.
    Možda je bio težak, a možda je to i efekt "trećeg dana prijemnog" (ili drugog, kako kod kojeg djeteta) koji su im se nasložili ovaj tjedan. Prijemni u tri gimnazije bili su dan za danom, uzastopce, iz različitih predmeta (matematika je jedina povezna točka), i vjerojatno je i stres odigrao svoju ulogu.

  11. #7011
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure, Mioc će upisati malo više od objavljenih 208 mjesta.
    Cca 225.
    Možda nekome pomogne ova činjenica.
    Sretno svima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #7012
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim kaj se tu nema kužit. A kaj s onima koji biraju Prelog? kaj bi oni trebali kao drugu opciju, sličnu, kad takve nema. Tko još ima 3 sata biologije, kemije, fizike, matku kao opća, i geologiju u gimnaziji.
    Hoću reći A program Mioc i Tituš su sličniji po programu nego Prelog s bilo čime.
    Po čemu su slični Tituš i MIOC - po tome kaj imaju matematiku? Ili? Pa Mioc ima skoro duplu stanicu matematike (Ok A smjer ima skoro duplu- treći i četvrti razred), ostali stvarno

    Prelog ima jednaku satnicu fizike kao i MIOC, a veću za kemiju i bilogiju

    Sad sam doznala i da djeca vole ići na prijemni, odnosno idu da vide kako stoje (???) - do sada sam mislila da im je to stres.

  13. #7013

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je bio težak, a možda je to i efekt "trećeg dana prijemnog" (ili drugog, kako kod kojeg djeteta) koji su im se nasložili ovaj tjedan. Prijemni u tri gimnazije bili su dan za danom, uzastopce, iz različitih predmeta (matematika je jedina povezna točka), i vjerojatno je i stres odigrao svoju ulogu.
    Naravno. Mada su se i djeca kojima je Tituš bio jedini prijemni žalila da su pitanja znatno teža nego na oglednim ispitima od lani.
    A od ovih 3-je za koje znam da su pisali i Mioc i Tituš svi su dosta loše riješili matku i izvukli se na hrvatski u Titušu, iako su relativno
    ok riješili matku u Miocu.
    Problem im je bio i to što su imali 2 testa od po pola sata, a oni su baždareni da ispit traje školski sat pa su se izgleda pogubili i još
    treba uzeti u obzir potrebu prešaltavanja na drugi predmet.

    No, uglavnom...gotovo je gotovo


    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, Mioc će upisati malo više od objavljenih 208 mjesta.
    Cca 225.
    Možda nekome pomogne ova činjenica.
    Sretno svima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    hvala...super vijest

  14. #7014

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, Mioc će upisati malo više od objavljenih 208 mjesta.
    Cca 225.
    Možda nekome pomogne ova činjenica.
    Sretno svima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa sto nije propisana kvota vec odavno i jasno vidljiva na upisi.hr ?
    Jel ta tvoja informacija odgovara tome ?

  15. #7015
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Samo znači da ih ima jako puno s istim bodovima, a nisu htjeli prerezati prije
    ispsds onds razred više ili veći razredi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.07.2019. at 10:51

  16. #7016

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ali to je uobičajeno. Nista novo

  17. #7017
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    u prva dva razreda opće gimnazije imaju 4 sata matematike tjedno, a A smjer u MIOC- u ima 5 sati matematike tjedno, nije neka velika razlika, a od jedne profesorice matematike sam čula da je nastava prirodnih predmeta u Titušu stvarno jaka (s naglaskom na matematiku).

  18. #7018
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sto nije propisana kvota vec odavno i jasno vidljiva na upisi.hr ?
    Jel ta tvoja informacija odgovara tome ?
    Oni uvijek propišu manje, a upišu više.
    Da imaju manevarskog prostora.
    Primjerice ako imaju puno djece s jednakim brojem bodova i sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #7019
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    u prva dva razreda opće gimnazije imaju 4 sata matematike tjedno, a A smjer u MIOC- u ima 5 sati matematike tjedno, nije neka velika razlika, a od jedne profesorice matematike sam čula da je nastava prirodnih predmeta u Titušu stvarno jaka (s naglaskom na matematiku).
    I ja sam ovo čula s više strana - moj susjed je to završio, a mm ima poznanicu među djelatnicima.

  20. #7020

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Oni uvijek propišu manje, a upišu više.
    Da imaju manevarskog prostora.
    Primjerice ako imaju puno djece s jednakim brojem bodova i sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    to nije njihova dobra volja nego tako mora biti

  21. #7021
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Moraju upisati svu djecu s istim brojem bodova.

    Koja je granica ove godine? 83? kao i prije?


    Zašto pišete o satnici za prve dve godine? Ostale godine nisu važne?

    Meni je prva prednost Tituša lokacija, i prva mana, i to velika : zgrada škole

  22. #7022
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Napišite donje granice gimnazija koje trenutačno vidite, baš me zanima koliko je koja nabujala.

  23. #7023
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Čoksa, tvoja se upisuje ove godine, kaj ne?

  24. #7024
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Da, ali ne u gimnaziju.

  25. #7025

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    IB - 83,12
    XVI. engleski - 82,65
    XVI. - 75,29
    Klasična (nastavljači) - 62,27
    XVIII. njemački - 66,80
    GGG - 73,54

  26. #7026
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ne u gimnaziju.
    Nek joj je sa srećom...

    Ja još pamtim kako sam pokušavala svog mlađeg nagovoriti na opću gimnaziju, ali nije htio ni čuti. Otišao u tehničku školu po svom izboru. Eno ga, danas je pokupio svjedodžbu trećeg razreda - prosjek 4.8 nakon što se riješio "gimnazijskih" predmeta tipa povijest i geografija... Iz stručnih predmeta imao je dobre ocjene od početka, zapravo od drugog razreda, jer je u prvom imao "aklimatizaciju" na srednju školu

  27. #7027
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mioc 83,18
    peta 79,85
    deseta, matematicka 78,93
    prva, matematicka 80,00

    napisala sam bodove zadnjeg kandidata koji upada, koji je iznad crte
    Posljednje uređivanje od Anci : 05.07.2019. at 13:28

  28. #7028
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto pišete o satnici za prve dve godine? Ostale godine nisu važne?
    kako kome
    cura koju znam je upisala i završila informatiku nakon jezične gimnazije, znači imala je informatiku samo prvu godinu u srednjoj školi
    djeca iz općih gimnazija upisuju i završavaju pmf, fer, fsib, medicinu, sve moguće fakultete... zato ne kužim zašto bi velika satnica matematike u gimnaziji bila presudna, vidim da nije

  29. #7029
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je prva prednost Tituša lokacija, i prva mana, i to velika : zgrada škole
    meni osobno lokacija Tituša nije neko ludilo, torba moje male zna biti teška i po desetak kg (ona ima 46) pa svakodnevno penjanje do gimnazije joj ne bi bila neka sreća
    i Križanićeva ima staru zgradu, to joj nije bilo važno
    sve je to jako individualno, kome što u školi treba od satnice ili što se kome sviđa

  30. #7030
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Piše se tu da su smjerovi slični - po satnici se vidi da nisu -nikakve veze to nema s fakultetom . Pišemo o smjerovima srednjih škola i tome zašto neki biraju matematički, neki opći a nekima je svejedno

  31. #7031
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa to sam i rekla, da je sve to individualno. hrpa djece upiše neku školu jer im se frend tamo upisuje

  32. #7032
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I faks

  33. #7033
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Što god tko rekao, nema baš TAKO velike razlike između opće i matematičke gimnazije. Ok, matematička ima više sati matematike, opća ima neke opće predmete u trećem i četvrtom razredu, ali sličnija su opća i matematička gimnazija nego matematička gimnazija i bilo koja druga škola.

  34. #7034
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    IB - 83,12
    XVI. engleski - 82,65
    XVI. - 75,29
    Klasična (nastavljači) - 62,27
    XVIII. njemački - 66,80
    GGG - 73,54
    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    mioc 83,18
    peta 79,85
    deseta, matematicka 78,93
    prva, matematicka 80,00
    Uz gore navedene brojeve zadnjeg kandidata koji ulazi u kvotu, dodajem još:
    X. opći smjer 76,79
    III. matematički smjer 78.93
    XIII. matematički 74.75
    XVIII. 72.89

    Moj ima 75.03 boda na ocjene + 1 bod za državno natjecanje iz matematike (jednom je bio i na državnom natjecanju iz informatike (algoritmi), ali boduje mu se samo jedno državno natjecanje). Determiniran je da upiše PM gimnaziju, a s ukupno 76.03 boda ne upada niti u jednu drugu na području grada ZG osim u XIII. koja nam je na dijametarno suprotnom kraju grada u odnosu na mjesto stanovanja. Sad je otišao testirati koliko mu vremena treba da dođe do tamo (prema google map ispada oko sat i pol)...

    Druga opcija koju mu ja sugeriram da razmotri je računarski smjer u Ruđeru (budući da nam je ta škola ipak malkice bliža). Ima li možda netko "insajderskih" informacija o toj školi? Konkretno, koliko se ozbiljno rade matematika, programiranje i fizika? Ima li možda škola organiziranu podršku za djecu koja žele i mogu više od prosjeka iz tih predmeta (u vidu organizacije dodatne nastave i sl.)? Čisto da znam isplati li se da ga malo više nagovaram na to...

  35. #7035

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    mioc 83,18
    peta 79,85
    deseta, matematicka 78,93
    prva, matematicka 80,00

    napisala sam bodove zadnjeg kandidata koji upada, koji je iznad crte
    hoće li se cure opet naći u istoj školi

  36. #7036
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Uz gore navedene brojeve zadnjeg kandidata koji ulazi u kvotu, dodajem još:
    X. opći smjer 76,79
    III. matematički smjer 78.93
    XIII. matematički 74.75
    XVIII. 72.89

    Moj ima 75.03 boda na ocjene + 1 bod za državno natjecanje iz matematike (jednom je bio i na državnom natjecanju iz informatike (algoritmi), ali boduje mu se samo jedno državno natjecanje). Determiniran je da upiše PM gimnaziju, a s ukupno 76.03 boda ne upada niti u jednu drugu na području grada ZG osim u XIII. koja nam je na dijametarno suprotnom kraju grada u odnosu na mjesto stanovanja. Sad je otišao testirati koliko mu vremena treba da dođe do tamo (prema google map ispada oko sat i pol)...

    Druga opcija koju mu ja sugeriram da razmotri je računarski smjer u Ruđeru (budući da nam je ta škola ipak malkice bliža). Ima li možda netko "insajderskih" informacija o toj školi? Konkretno, koliko se ozbiljno rade matematika, programiranje i fizika? Ima li možda škola organiziranu podršku za djecu koja žele i mogu više od prosjeka iz tih predmeta (u vidu organizacije dodatne nastave i sl.)? Čisto da znam isplati li se da ga malo više nagovaram na to...
    A Sesvetska gimnazija, insajderski info su pozitivni Za smjerove nisam sigurna koje ima.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 05.07.2019. at 14:37

  37. #7037
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Što god tko rekao, nema baš TAKO velike razlike između opće i matematičke gimnazije. Ok, matematička ima više sati matematike, opća ima neke opće predmete u trećem i četvrtom razredu, ali sličnija su opća i matematička gimnazija nego matematička gimnazija i bilo koja druga škola.

    Kako objašnjavaš navalu na matematičke gimnazije? Premalim brojem istih?

  38. #7038

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kako objašnjavaš navalu na matematičke gimnazije? Premalim brojem istih?
    Navodno klinci iz matematičkih lakše polože A razinu matke na DM, što je uvjet za upise na pojedine fakultete.
    Ali vjerojatno je sve individualno.

  39. #7039
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nano, navala je na određene škole, a matematičke imaju manje mjesta nego opće pa je zato tamo upisni prag viši.
    Recimo, veća je navala na Tituš i Lucijanku opći smjer nego na neke matematičke gimnazije (npr. III, X i XIII) jer su te škole na glasu kao dobre pa su sad popularne.
    Mi ove godine opet imamo prvašicu, upisat će Tituš, a osim toga joj je bila (odnosno još uvijek je) u užem izboru IV - jedna je opća druga jezična. Opet dva skroz različita smjera.
    Djeca to gledaju nekom svojom drugačijom prizmom i nisu isključivo fokusirani na jedan program - to ti je moj dojam. A evo sam već godinama u upisima vrlo aktivno.

  40. #7040
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    kad sam upisivala školu išla sam na prijemni u tehničku školu i u jednu ugostiteljsku
    na faks opet slična kombinacija
    tehnika i farmacija

  41. #7041
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kako objašnjavaš navalu na matematičke gimnazije? Premalim brojem istih?
    Premalo je matematičkih, a osim toga, STEM je u modi

  42. #7042

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Kanga, nemam info iz prve ruke. Sin od prijateljice ide u Ruđer i jako su zadovoljni. Mali hoda po natjecanjima i zadovoljan je razinom znanja.

  43. #7043
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    kanga gdi onda idete?

  44. #7044
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Sta nije mladji od Peterlin u Rudjeru?

  45. #7045
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I, koliko ima novih Miočana?

  46. #7046
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Sta nije mladji od Peterlin u Rudjeru?
    Je, u Ruđeru, upravo u računalnom smjeru nsk. Sad je 3.r. i imao je ove godine 4 sata redovne matematike i 2 sata izborne. Ove godine je rješavao zadatke iz bratovih knjiga, a on je matutant u mat.gimnaziji i u A smjeru imao je sat matematike tjedno manje od brata u teh.školi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.07.2019. at 22:21

  47. #7047
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Uz gore navedene brojeve zadnjeg kandidata koji ulazi u kvotu, dodajem još:
    X. opći smjer 76,79
    III. matematički smjer 78.93
    XIII. matematički 74.75
    XVIII. 72.89

    Moj ima 75.03 boda na ocjene + 1 bod za državno natjecanje iz matematike (jednom je bio i na državnom natjecanju iz informatike (algoritmi), ali boduje mu se samo jedno državno natjecanje). Determiniran je da upiše PM gimnaziju, a s ukupno 76.03 boda ne upada niti u jednu drugu na području grada ZG osim u XIII. koja nam je na dijametarno suprotnom kraju grada u odnosu na mjesto stanovanja. Sad je otišao testirati koliko mu vremena treba da dođe do tamo (prema google map ispada oko sat i pol)...

    Druga opcija koju mu ja sugeriram da razmotri je računarski smjer u Ruđeru (budući da nam je ta škola ipak malkice bliža). Ima li možda netko "insajderskih" informacija o toj školi? Konkretno, koliko se ozbiljno rade matematika, programiranje i fizika? Ima li možda škola organiziranu podršku za djecu koja žele i mogu više od prosjeka iz tih predmeta (u vidu organizacije dodatne nastave i sl.)? Čisto da znam isplati li se da ga malo više nagovaram na to...
    Da, Ruđer to ima. Imaju pripreme za natjecanje i imaju mogućnost upisa izborne matematike uz osnovnu.

  48. #7048
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ovo što Kanga piše pokazuje pravu nakaradnost školstva i sistema upisa u rh
    dijete koje se plasiralo na državno iz matematike, a to je jako teško, dijete koje je bilo na državnom iz informatike, ne može upisati matematičku gimnaziju
    jer nema petice iz predmeta koji ga ne zanimaju
    a vjerojatno bi iz matematike imao bolje rezultate od brojnih petnulaša

  49. #7049
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Jedan P. prijatelj je sad 4. godina na FER-u, završio je Ruđer.

    Vezano uz XIII, D. mi kaže da oni koji imaju izbornu informatiku (to je onda 4 sata tjedno) rade na ta dva dodatna sata C++, a na redovnoj infici svi rade python.

    Kanga, možda je tvom sinu opcija da upiše XIII, a onda se nakon prvog polugodišta ili u drugom razredu prebaci u neku drugu PMG u isti program? Jedan se dečko iz D. razreda u 2. ili 3. razredu prebacio u V. gimnaziju.

    Inače, situacija s potrebnim bodovima koji svake godine nezaustavljivo rastu (i za gimnazije i za strukovne škole) pravi je teatar apsurda.

    A tek situacija u kojoj odličan učenik koji je bio na državnom natjecanju iz matematike (a to znači, jedan od cca 20 najboljih matematičara svoje generacije između uistinu ogromnog broja natjecatelja iz cijele zemlje) jedva upada samo u jednu zagrebačku PMG...

  50. #7050
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Hvala svima Peterlin, to odlično zvuči! Možda se ipak predomisli ili mu na kraju Ruđer ispadne jedina opcija s jačom matematikom - sad sam upravo vidjela da je u međuvremenu u XIII. "pao" na 18. mjesto, a kvota je 26, tko zna kako će se to još razvijati. Cathy, gimnazija u Sesvetama nažalost ipak nema PM smjer.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •