Stranica 179 od 280 PrviPrvi ... 79129169177178179180181189229279 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,901 do 8,950 od 13952

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8901
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne bi vjerovala Peterlin iako je ta na zapadu jedina nije uopce povezana jav.prijevozom s nasim kvartom i ima pjehaka dobrih 30 min. Totalno blesavo,a da smo povezani busom to bi bilo manje od 10 min.
    Ja npr radim u samom centru i vlakom mi treba 10 min, hocu reci nekad dalje moze biti i blize.

    Al zapravo jako malo djece iz kvarta ide u tu gimnaziju.

    Jelena.o ma ako gubi na prijevozu 50 min, nije to tako velika razlika 10 min gore dole, pogotovo sto to uopce ne mora bit izgubljeno vrijeme. Cesto vidim srednjoskolce da u prijevozu citaju lektiru, ponavljaju gradivo i sl.

    Al mi smo jos daleko od srednje
    E, tako je isto moj L. išao četiri godine u mioc pješice, jer mu je gradskim prijevozom s Peščenice na Kvatrić, pa prema Maksimiru trebalo dvostruko dulje. Nije mu kruna s glave pala, a vozili smo ga samo iznimno, u pravilu kad je vukao pun ruksak tehnike (miksetu za razglas, veliki laptop za projekcije, hrpu kabela i slično).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.05.2021. at 07:51

  2. #8902
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne bi vjerovala Peterlin iako je ta na zapadu jedina nije uopce povezana jav.prijevozom s nasim kvartom i ima pjehaka dobrih 30 min. Totalno blesavo,a da smo povezani busom to bi bilo manje od 10 min.
    Ja npr radim u samom centru i vlakom mi treba 10 min, hocu reci nekad dalje moze biti i blize.

    Al zapravo jako malo djece iz kvarta ide u tu gimnaziju.

    Jelena.o ma ako gubi na prijevozu 50 min, nije to tako velika razlika 10 min gore dole, pogotovo sto to uopce ne mora bit izgubljeno vrijeme. Cesto vidim srednjoskolce da u prijevozu citaju lektiru, ponavljaju gradivo i sl.

    Al mi smo jos daleko od srednje
    Kako god okreneš na putovanje se gubi dosta vremena.
    Ako ne prema školi, onda na povratku.
    Zagreb je prometno zagušen.
    I točno je da se vožnja može iskoristiti za učenje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #8903
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Tanci upravo tako, itekako se moze iskoristiti za ucenje, ali u slucaju da se ne ide pjesice

    Peterlin, nije uopce problem pjesacenje nego ta sama gimnazija. Radije bi da gubi vise vremena na prijevoz, ali da ide u bolju (kvalitetniju) gimnaziju.

    Udaljenost neće sigurno bit presudan faktor za odabir gimnazije. Druga stvar da dvoji izmedju 2 gimnazije podjednako bitne,a jedna je blize. Ovako nema uopce dvojbi u tom pogledu.

  4. #8904
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    No nije mi logicno ako ja idem u istom smjeru na stanicu vlaka da djetetu kazem cuj treniramo strogocu ja cu autom do vlaka a ti fino idi pjesice do vlaka, pa vlakom i onda tramvajem do skole jer eto .... ne razumijem zaista.

    Pricamo o kruskama i jabukama.

    Kolegica iz V.Gorice sa mnom radi a dijete joj ide u skolu u centru, idu njenim autom na vlak, zajedno vlakom pa svatko svojim putem. Sta bi trebala sina ostavit nek se snalazi sa seoskim javn.prijevozom do V.Gorice a ona ionako ide autom do vlaka???

  5. #8905
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Ovo su razlozi zbog kojih smo mi ostali u manjem stanu u tramvajskoj zoni. Svjesno i namjerno. Blizina škola, doma zdravlja i posla nam je važna. Broj kvadrata manje.

  6. #8906

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I ja sam za svoje dijete imala u planu odličnu gimnaziju koja nam je još usto i blizu, u zoni javnog prijevoza ili na dometu bicikla ili pješaka. A on je izabrao onu koja nam je dosta dalje, a za ovu bližu iz nekog svojeg razloga nije htio ni čuti.
    Pa sam mislila o tome kako će mu puno vremena odlaziti na prijevoz, pa još k tome i glazbena, pa ovo, pa ono, sto briga na pameti.
    Na kraju nam je logistika ispala da bolja nije mogla biti. Neke okolnosti su se u međuvremenu promijenile i sad bi mu zapravo bilo kompliciranije da ide u onu bližu školu.
    Htjedoh reći da je nepotrebno raditi čvrste i konkretne planove toliko unaprijed, jer se svašta može promijeniti u međuvremenu, a zapravo se uvijek sve nekako posloži.

    (i ne, javni prijevoz se NE koristi za učenje ali se ponekad vozika kući okolo naokolo preko cijelog grada da bi dulje bio sa svojim društvom iz razreda )

  7. #8907

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Moj je već izračunao da mu se dosta ustat u 7:00 i da stiže doručkovat i u školu u 8:00
    Prioriteti se moraju znati.

  8. #8908
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Kad se voze jutarnjim vlakom, to je ko stvoreno za učenje...


    ...stajanja na jednoj nozi.

  9. #8909
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Tanja_b slazem se s tobom. Ne treba previse planirat unaprijed, sve se uvijek poslozi. Ako ljudi godinama mogu vozit se na posao, a moze i klinčadija 4 godine, najljepse godine mladosti uz studentsko doba.

    A za vozikanje druzenja radi haha neka nek si djeca prilagode kako im paše.

    I nasi mogu tramvajem, al to trajee, no sad vidim da nekad i to ima smisla.

    Ja sam se bome nacitala knjiga kad bih vikendima isla vlakom svojima.

  10. #8910
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se voze jutarnjim vlakom, to je ko stvoreno za učenje...


    ...stajanja na jednoj nozi.
    Nije coksa ako se ide ranim vlakom blize 7h mozes normalno sjesti a vecina djaka koje vidjam uredno imaju knjigu i nesto citaju, makar lektiru.
    Ovi organiziraniji cak ispituju jedni druge, svojim ocima vidjela i dozivjela. Nije to nista cudno.

    Iza 7:30h su krcati vlakovi, al znam vidjet i ljude nasih godina da citaju knjige, vjerojatno oni koji su duze voze. Meni se ne isplati za 10 min.

  11. #8911
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nakon potresa i seoba škola širom grada svi planovi vezani uz blizinu/ daljinu škole i jednosmjenski rad su privremeno pali u vodu.

    Prva gimnazija je na glasu kao prilično stroga i kruta. Znam roditelje par djece koju su tamo išli i jedno dijete koje sad ide u nju, svi su dosta složni i jednoglasni oko opisa škole.
    Ja imam iskustvo s druge dvije opće, VIII. (Tituš) i Lucijanka - obje su po meni prilično ok. Iako sam za obje škole čula da su nekoj djeci preteške i prestresne :dunno moj dojam doma nije takav.
    Naravno da se u svakoj školi može sresti poneki zahtjevniji profesor, ali opći dojam nije jako krut.

  12. #8912

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon potresa i seoba škola širom grada svi planovi vezani uz blizinu/ daljinu škole i jednosmjenski rad su privremeno pali u vodu.

    Prva gimnazija je na glasu kao prilično stroga i kruta. Znam roditelje par djece koju su tamo išli i jedno dijete koje sad ide u nju, svi su dosta složni i jednoglasni oko opisa škole.
    Ja imam iskustvo s druge dvije opće, VIII. (Tituš) i Lucijanka - obje su po meni prilično ok. Iako sam za obje škole čula da su nekoj djeci preteške i prestresne :dunno moj dojam doma nije takav.
    Naravno da se u svakoj školi može sresti poneki zahtjevniji profesor, ali opći dojam nije jako krut.
    Da, dojmovi su zaista samo dojmovi. Baš o Prvoj sam ja čula suprotne informacije - da je puno manje kruta od nekih razvikanijih škola u centru grada.

    Što se tiče težine i stresa - treba imati na umu da je gimnazijski program težak i stresan sam po sebi. Količina gradiva je velika, "škola za život" koja je trebala rasteretiti udžbenike u nekim predmetima je unijela samo zbrku (npr. u hrvatskom), a djeca nakon osnovne škole različito reagiraju na novu razinu zahtjevnosti. Tako da mislim da nije toliko do neke određene škole, nego i do programa, a i do svih onih okolnosti "između redaka" - kako je djetetu sjela ekipa u razredu, kakve profesore je dobio, ima tu još faktora koje u prvi mah zanemarujemo.

  13. #8913
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam za svoje dijete imala u planu odličnu gimnaziju koja nam je još usto i blizu, u zoni javnog prijevoza ili na dometu bicikla ili pješaka. A on je izabrao onu koja nam je dosta dalje, a za ovu bližu iz nekog svojeg razloga nije htio ni čuti.
    Pa sam mislila o tome kako će mu puno vremena odlaziti na prijevoz, pa još k tome i glazbena, pa ovo, pa ono, sto briga na pameti.
    Na kraju nam je logistika ispala da bolja nije mogla biti. Neke okolnosti su se u međuvremenu promijenile i sad bi mu zapravo bilo kompliciranije da ide u onu bližu školu.
    Htjedoh reći da je nepotrebno raditi čvrste i konkretne planove toliko unaprijed, jer se svašta može promijeniti u međuvremenu, a zapravo se uvijek sve nekako posloži.

    (i ne, javni prijevoz se NE koristi za učenje ali se ponekad vozika kući okolo naokolo preko cijelog grada da bi dulje bio sa svojim društvom iz razreda )
    Jao, ovo je i moj L. radio - išao s prijateljima doma preko autobusnog kolodvora... Dobro da nije išao preko Karlovca, hehehe...

  14. #8914

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, ovo je i moj L. radio - išao s prijateljima doma preko autobusnog kolodvora... Dobro da nije išao preko Karlovca, hehehe...
    Moj ponekad ide na Trešnjevku preko Novog Zagreba. Ima sreće da se nije toliko skompao s ekipom iz Dugog Sela jer bi mu to fakat bilo nezgodno

  15. #8915
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ponekad ide na Trešnjevku preko Novog Zagreba. Ima sreće da se nije toliko skompao s ekipom iz Dugog Sela jer bi mu to fakat bilo nezgodno
    Sad im je to još važnije - slabo se mogu družiti izvan škole, rijetko izlaze, pa nalaze razne izgovore da provedu vrijeme i fizički zajedno. Inače, još i davno prije korone moji sinovi su uredno pisali zadaće i radili projekte zajedno s kolegama, sve online. To je takva generacija. Oni koriste tehnologiju na način na koji meni ne padne na pamet, ali očito im ipak treba i fizički kontakt. Na sreću, nekako to i uspijevaju održati. Ovo je njihov svijet. Dobro se snalaze.

  16. #8916
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, ovo je i moj L. radio - išao s prijateljima doma preko autobusnog kolodvora... Dobro da nije išao preko Karlovca, hehehe...
    Pa nije imao alternativu ako je želio ići tramvajem.
    Zato moja u srednju ide pješice, brže joj je. Ali kada želi sa društvom, isto tramvaj preko Autobusnog.

  17. #8917
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije imao alternativu ako je želio ići tramvajem.
    Zato moja u srednju ide pješice, brže joj je. Ali kada želi sa društvom, isto tramvaj preko Autobusnog.
    Alternativa je bus s Kvatrića, to je puno brže i bliže, ali nije to bit stvari - mora se ići okolo...

  18. #8918
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Alternativa je bus s Kvatrića, to je puno brže i bliže, ali nije to bit stvari - mora se ići okolo...
    Da, znam, ali za tramvaj je nema, to sam napisala.
    Dok ne potegnu tramvaj po Heinzelovoj....

  19. #8919
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dojmovi su zaista samo dojmovi. Baš o Prvoj sam ja čula suprotne informacije - da je puno manje kruta od nekih razvikanijih škola u centru grada.

    Što se tiče težine i stresa - treba imati na umu da je gimnazijski program težak i stresan sam po sebi. Količina gradiva je velika, "škola za život" koja je trebala rasteretiti udžbenike u nekim predmetima je unijela samo zbrku (npr. u hrvatskom), a djeca nakon osnovne škole različito reagiraju na novu razinu zahtjevnosti. Tako da mislim da nije toliko do neke određene škole, nego i do programa, a i do svih onih okolnosti "između redaka" - kako je djetetu sjela ekipa u razredu, kakve profesore je dobio, ima tu još faktora koje u prvi mah zanemarujemo.
    i ja sam čula da je Prva "mekša" od npr. Križanićevih, ali to uvijek ovisi o garnituri profesora, u svakoj školi

    što se tiče putovanja, mojoj treba u najboljem slučaju sat vremena u jednom smjeru da stigne do škole i nekad odlazi ujutro u 6:30 i vraća se u 21, ali unatoč tome nije htjela u gimnaziju koja joj je na par minuta pješice, tako da treba razmotriti želje djeteta jer će ono pohađati školu, a roditeljska razmišljanja o logistici su tu sporedna

  20. #8920
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    N.grace tako je, ti si u zadnjoj recenici sazela bit onoga sto sam ja htjela reci.

  21. #8921

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Sad mi je palo na pamet nešto što nekim čudom dosad nije...
    Ako je dijete u vrijeme prijemnog u samoizolaciji, pretpostavljam da je to to. Naravno samo je jedan termin.

    Sad sam si lijepo još jednu bubu bacila u uho obzirom da on ide na 2 prijemna.

  22. #8922
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    naplavomzalu, vjerujem da je to na neki način riješeno.

  23. #8923

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi je palo na pamet nešto što nekim čudom dosad nije...
    Ako je dijete u vrijeme prijemnog u samoizolaciji, pretpostavljam da je to to. Naravno samo je jedan termin.

    Sad sam si lijepo još jednu bubu bacila u uho obzirom da on ide na 2 prijemna.
    S obzirom na to da na natjecanjima mogu sudjelovati djeca iz samoizolacije, a postoji i posebna regulativa za državnu maturu, mislim da bi se nekako moralo regulirati i pitanje učenika koji upisuju srednju školu i moraju polagati prijemni.
    Kako je to bilo riješeno prošle godine?

  24. #8924

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    E pa baš se to pitam ako netko ima iskustva od lani

  25. #8925
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom na to da na natjecanjima mogu sudjelovati djeca iz samoizolacije, a postoji i posebna regulativa za državnu maturu, mislim da bi se nekako moralo regulirati i pitanje učenika koji upisuju srednju školu i moraju polagati prijemni.
    Kako je to bilo riješeno prošle godine?
    Za maturante je određeno da pišu maturu na jesen i onda ih čeka mjesto prema bodovima na željenom fakultetu.
    Možda i za srednju postoji ta opcija.

  26. #8926

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Za maturante je određeno da pišu maturu na jesen i onda ih čeka mjesto prema bodovima na željenom fakultetu.
    Možda i za srednju postoji ta opcija.
    A mislim da to za srednje nije baš opcija jer dijete onda mora bit sigurno da bi tu upalo, mislim da mora izabrat nešto drugo jer se dovodi u opasnost da ne upiše srednju.
    Faks se može i neupisat jednu godinu, srednje baš i ne

  27. #8927
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom na to da na natjecanjima mogu sudjelovati djeca iz samoizolacije, a postoji i posebna regulativa za državnu maturu, mislim da bi se nekako moralo regulirati i pitanje učenika koji upisuju srednju školu i moraju polagati prijemni.
    Kako je to bilo riješeno prošle godine?
    Ovo je službena objava HZJZ od prošle godine: https://www.hzjz.hr/wp-content/uploa...pute_27_05.pdf

    Ovdje ima nešto malo više informacija kako bi to izgledalo u praksi - maturanti u samoizolaciji mogu pristupiti ispitu dm ako nemaju simptome, ali moraju biti u izdvojenom prostoru i čuvaju ih profesori koji su preboljeli ili cijepljeni: https://www.vecernji.hr/vijesti/matu...mptome-1489516

  28. #8928
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    A mislim da to za srednje nije baš opcija jer dijete onda mora bit sigurno da bi tu upalo, mislim da mora izabrat nešto drugo jer se dovodi u opasnost da ne upiše srednju.
    Faks se može i neupisat jednu godinu, srednje baš i ne
    Ne vidim zašto ne bi moglo pisati prijemni, pa upisati drugi školu ako ne prođe.

  29. #8929
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mislim, što ako je dijete bolesno kad se piše prijemni?

  30. #8930
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje ima nešto malo više informacija kako bi to izgledalo u praksi - maturanti u samoizolaciji mogu pristupiti ispitu dm ako nemaju simptome, ali moraju biti u izdvojenom prostoru i čuvaju ih profesori koji su preboljeli ili cijepljeni: https://www.vecernji.hr/vijesti/matu...mptome-1489516
    Na ovo se pobunio sindikat, smatraju da to nije u redu i vjerojatno se ne bude primjenjivalo.

  31. #8931
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Jesu lani djeca u samoizolaciji na kraju pisala maturu ili ne

  32. #8932

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, što ako je dijete bolesno kad se piše prijemni?
    Pa dijete u si nije bolesno. Inace tko je bolestan da ne moze iz kreveta nece na maturu ni prijemni. Ali i prije su se djeca znala sa nekom laksom virozom ili pod tabletama dovuc na prijemni. Prije covida

  33. #8933
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dijete u si nije bolesno. Inace tko je bolestan da ne moze iz kreveta nece na maturu ni prijemni. Ali i prije su se djeca znala sa nekom laksom virozom ili pod tabletama dovuc na prijemni. Prije covida
    Da ali sada sindikat profesora odbija tu opciju.

  34. #8934

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    E pa zato i govorim, onda je jedina opcija prekrizit tu skolu.

  35. #8935
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dijete u si nije bolesno. Inace tko je bolestan da ne moze iz kreveta nece na maturu ni prijemni. Ali i prije su se djeca znala sa nekom laksom virozom ili pod tabletama dovuc na prijemni. Prije covida
    Pitam te što misliš da se dogodi ako dijete JEST bolesno u vrijeme pisanja prijemnog, i to ne s virozom nego recimo sa upalom pluća i ima temperaturu 40 (a nema covid), kako misliš da je to bilo riješeno ranijih godina dok nije postojala korona? Misliš li da dijete koje je bilo bolesno tako da nije moglo izaći na prijemni ne dobije drugu šansu? Ja čisto sumnjam u to. Postoji i jesenski rok upisa, i ja bih pretpostavila da se djeci koja opravdano nisu mogla izaći na prijemni u ljeto omogući da izađu na jesenski rok. Isto kao s maturom.

  36. #8936
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da ali sada sindikat profesora odbija tu opciju.
    Sindikat profesora je koliko znam odbijao ideju d adjeca u samoizolaciji pišu maturu. Što, realno, ima i smisla, jer ako su u samoizolaciji kako bi onda mogla dolaziti s drugima u kontakt.
    NE znam na kraju što je lani bilo.

  37. #8937
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sindikat profesora je koliko znam odbijao ideju d adjeca u samoizolaciji pišu maturu. Što, realno, ima i smisla, jer ako su u samoizolaciji kako bi onda mogla dolaziti s drugima u kontakt.
    NE znam na kraju što je lani bilo.
    Da, a naplavomzalu je napisala da djeca u samoizaolaciji nisu bolesna. Zato sam to komentirala. Jer po njezinom bi smjela doći, što je po meni suludo.

  38. #8938

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Moja najbolja prijateljica je 2001 izrasla iz bolnice na vlastitu odgovornost da bi pisala prijemni na arhitekturi jer je znala da na jesenskom nece ostat mjesta.
    Ja ne bi u njenom stanju u kojem je bila.

    Dobro nije valjda takve sreće da bude tad u SI a može se 10 dana prije izolirat pa ni teoretski ne moze zavrsit u SI. Ako mu je bas napeta ta skola neka tako napravi.

  39. #8939

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da, a naplavomzalu je napisala da djeca u samoizaolaciji nisu bolesna. Zato sam to komentirala. Jer po njezinom bi smjela doći, što je po meni suludo.
    Pa nisu bolesna. Ne bi smjela doci, zato pitam jel ima neki plan b.

  40. #8940
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Moja ne baš najbolja a niti second best, ali recimo treća najbolja prijateljica iz srednje je izašla s prijemnog jer je morala na WC a asistenti je nisu pustili, i donijela je potvrdu da ima živčane bubrege, pisala na jesen, i upisala se na faks.

    Dakle tko je bolestan ili u samoizolaciji kad se piše matura može izaći na jesenski rok i upisati željeni fakultet ako ima više bodova od zadnjega na listi.

    Dakle takve situacije su odavno riješene, pa ne vidim razloga da ne bude tako i za prijemne ispite za srednje škole.

    edit: https://vlada.gov.hr/vijesti/divjak-...i-rokovi/29488
    Posljednje uređivanje od Mima : 05.05.2021. at 13:19

  41. #8941

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mislim da za srednje nisu konkretno donijeli smjernice jer malo skola uopće ima prijemni. Možda hoće ove godine

  42. #8942
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Da deca u samoizolaciji nisu bolesna,nego potencijalno bolesna. Mom klincu se samoizolacija produživala kak je tko od druge djece pao na testu.
    Uostalom vjerujem i da je scenarij matura i prijemnih za samoizolacija ,pa nema tih klinaca koji bi nešto mogli pomaknuti beskonačno puno.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.05.2021. at 13:43

  43. #8943
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    U svakom slučaju, ako se nekome nedajbože (pljuc, pljuc) dogodi da mu dijete završi u SI kad je prijemni, neka zahtjeva rješenje, neka pita - osnovne škole zapravo imaju sve informacije o upisima u srednju, a ja bih preporučila i zvati gradski ured za obrazovanje, po mom iskustvu su vrlo susretljivi, informativni i dobro znaju koja prava imaju učenici.

  44. #8944

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Što se tiče udaljenosti mojoj prilikom upisa udaljenost nije ništa značila no mislim da bi sada nakon četiri godine i u tu varijablu uzela u obzir. Vidim po tome kad ju spominje u razmišljanjima o faksu.

  45. #8945
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Kao dijete koje je daleko putovalo u srednju ( a prometn egužve u Zg u to vrijeme nisu bile približno takve kao sad), ja bih svakom djetetu preporučila da uzme u obzir tu varijablu

  46. #8946
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    E pa baš se to pitam ako netko ima iskustva od lani
    Citam leteci.
    Pisali su normalno. Ulazili su na vise ulaza prema prezimenu. S maskama.
    Za vodu se ne sjecam jesu li smjeli imati ili ne.
    Ne znam koliko ih je bilo u jednoj ucionici. Muz ga je vozio i rekao je da je bas dobro bilo organizirano.

  47. #8947
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    E pa baš se to pitam ako netko ima iskustva od lani
    Moj mlađi je pisao DM prošle godine u TŠRB.
    Imali su manji broj učenika u učionicama, kako bi se osigurala distanca. Sve je bilo dobro organizirano. Voda smije biti, ali u prozirnoj boci. Možda su čak tražili da se skida etiketa, ali nisam sigurna. Nije dozvoljeno nikakvo drugo piće.

    Moj sin je imao produljeno vrijeme zbog IP i osigurali su mu uvjete i za to. Ostao je dulje kad su ostali završili.

  48. #8948

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kao dijete koje je daleko putovalo u srednju ( a prometn egužve u Zg u to vrijeme nisu bile približno takve kao sad), ja bih svakom djetetu preporučila da uzme u obzir tu varijablu
    Napomenuli smo joj i to, jer i sami imamo iskustva s dugotrajnim putovanjima no iskustvo na svojoj koži tek djeluje. Više puta se desilo da smo ju morali kupiti negdje na putu jer joj je pozlilo u tramvaju. Mene nije nitko kupio, morala sam sama dolaziti k sebi. Tako da je ipak u prednosti
    Posljednje uređivanje od larmama : 05.05.2021. at 14:24

  49. #8949
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Moja je na prijemni išla sama,u biti je trebao veliki ići s njom,ali on je imao nešto,tako da je odradila sama to. Posjela sam je uz mapu tramvaja i objasnila koji gdje vozi tramvaj,i kako da najbrže dođe. Dala sam joj i alternativu ali je ona prihvatila samo jedan način. U moje vrijeme kad sam ja išla na prijemni jedan na Gornji grad,drugi na drugi dio grada,išao je buraz s menom. U moje vrijeme djeca iz mog seoca poviše grada nisu išla sama u grad.E da ja sam tad izabrala najdalju školu koja me zanimala,napose kaj je buraz išo u tu školu na Gornjem gradu. Najbliža škola je bila 200 m od kuće,ali me to nije zanimalo. Nekolicina iz mog razreda je tada upisala u tu najbližu ,ali oni su većinom bili iz seoca na drugom brdu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.05.2021. at 14:24

  50. #8950
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam za svoje dijete imala u planu odličnu gimnaziju koja nam je još usto i blizu, u zoni javnog prijevoza ili na dometu bicikla ili pješaka. A on je izabrao onu koja nam je dosta dalje, a za ovu bližu iz nekog svojeg razloga nije htio ni čuti.
    Pa sam mislila o tome kako će mu puno vremena odlaziti na prijevoz, pa još k tome i glazbena, pa ovo, pa ono, sto briga na pameti.
    Na kraju nam je logistika ispala da bolja nije mogla biti. Neke okolnosti su se u međuvremenu promijenile i sad bi mu zapravo bilo kompliciranije da ide u onu bližu školu.
    Htjedoh reći da je nepotrebno raditi čvrste i konkretne planove toliko unaprijed, jer se svašta može promijeniti u međuvremenu, a zapravo se uvijek sve nekako posloži.

    (i ne, javni prijevoz se NE koristi za učenje ali se ponekad vozika kući okolo naokolo preko cijelog grada da bi dulje bio sa svojim društvom iz razreda )
    moje je dijete završilo tu školu koju je Tanja namjenila svom sinu. prva dva rezreda smo živjeli na marsu maltene u odnosu na školu, ali mu je veza bila super - vlakom 10 minuta i 10 pješice. kasnije smo prseleili bliže, pa je vlakom išao 1 stanicu, i u školi bio za 15 minuta. doma se vraćao i na ovu bčližu adresu najduljim mogućim putem - zbog druženja.

    ja sam se desetčljeće vozala vlakom i gradskim prijevozom na posao sa hrpom srednjoškolaca iz raznih škola ( i mioca) i nitko, baš nitko od njih nije ni učio ni čitao lektiru. a vozala sam se od Podsuseda do borongaja, znači doslovce čitav grad smjer ZI-IZ

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •