Stranica 181 od 280 PrviPrvi ... 81131171179180181182183191231 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 9,001 do 9,050 od 13957

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #9001
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Ne razumijem baš koja je razlika između gimnazija s istom programom. Zanimaju me matematičkoe gimnazije u Zagrebu.
    Pretpostavljam da je za prosjek ocjena npr. 4.3 potrebno jednako vremena uložiti u učenje u X., Lucijanki, V. i XV.
    Također i za peticu iz kemije. Ima li u MIOC-u djece s prosjekom 4.0?

    Je li razlika samo u tome da je negdje 'poticajna' okolina, pa cijeli razred uči više, pa time većina prolazi s prosjekom 4.5 - 5.0
    Dok u drugim matematičkim gimnazijama je prihvatljivije imati 3 iz biologije, pa su djeca opuštenija i bave se intenzivnije samo predmetima koji ih zanimaju.
    U čemu je fora da se raspravlja toliko o gimnazijama s istovrsnim programom i satnicom predmeta?

  2. #9002

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Je li razlika samo u tome da je negdje 'poticajna' okolina, pa cijeli razred uči više, pa time većina prolazi s prosjekom 4.5 - 5.0
    Mislim da je u ovome stvar. Iako, zbilja ne bih mogla tvrditi da se MIOC po tome razlikuje od npr. V. ili Lucijanke.

    Usput, pitala sam sina ima li kod njega u razredu netko tko prolazi s 4.0. Odgovorio mi je "nemam pojma s koliko su drugi prošli" - što mi je bilo drago čuti, jer znači da ipak ne zabadaju nos jedni drugima u ocjene

  3. #9003
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je u ovome stvar. Iako, zbilja ne bih mogla tvrditi da se MIOC po tome razlikuje od npr. V. ili Lucijanke.

    Usput, pitala sam sina ima li kod njega u razredu netko tko prolazi s 4.0. Odgovorio mi je "nemam pojma s koliko su drugi prošli" - što mi je bilo drago čuti, jer znači da ipak ne zabadaju nos jedni drugima u ocjene
    mislim da je do tvog sina ipak, jer moj nije znao ni u osnovnoj ni sada, ali su drugi znali, a znaju i sada u istoj skoli kao kod tvojeg

  4. #9004
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem baš koja je razlika između gimnazija s istom programom. Zanimaju me matematičkoe gimnazije u Zagrebu.
    Pretpostavljam da je za prosjek ocjena npr. 4.3 potrebno jednako vremena uložiti u učenje u X., Lucijanki, V. i XV.
    Također i za peticu iz kemije. Ima li u MIOC-u djece s prosjekom 4.0?

    Je li razlika samo u tome da je negdje 'poticajna' okolina, pa cijeli razred uči više, pa time većina prolazi s prosjekom 4.5 - 5.0
    Dok u drugim matematičkim gimnazijama je prihvatljivije imati 3 iz biologije, pa su djeca opuštenija i bave se intenzivnije samo predmetima koji ih zanimaju.
    U čemu je fora da se raspravlja toliko o gimnazijama s istovrsnim programom i satnicom predmeta?
    Moj sin je imao 3 iz povijesti u miocu, iako se jako dobro slagao s profesorom. Za biologiju se ne sjećam, ali nije imao peticu, kao ni iz njemačkog, a bome i iz drugih predmeta. Prolazio je s odličnim, ali taaaaanko, jedva je uspijevao navući taj prosjek. Kako je bilo s drugima, ne znam, ali na roditeljskom su obično davali podatke o prosjeku uspjeha prethodne godine. Ne pamtim brojke, ali nije to bilo nešto ekstremno. U prvom razredu obično je lošiji prosjek nego kasnije, kad pohvataju konce...

    Kod mlađeg sina u tehničkoj školi to je bilo tu negdje. Nije išlo ispod četvorke ni kod njih. Uostalom, u srednjoj školi se očekuje bolji uspjeh nego u osnovnoj iz više razloga: zreliji su, imaju slične ljude oko sebe i više ih zanima gradivo. I da, uvijek se nađe neki problematičan predmet ili nastavnik, ali sve u rok službe... U srednjoj se učenici bolje sami snalaze i s tim.

  5. #9005
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je do tvog sina ipak, jer moj nije znao ni u osnovnoj ni sada, ali su drugi znali, a znaju i sada u istoj skoli kao kod tvojeg
    Moj isto pojma nije imao za druge, znao je samo za sebe i eventualno svog dobrog prijatelja. Može biti da je to do karaktera. S druge strane, možda je zakva kultura sredine.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.05.2021. at 09:58

  6. #9006
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Kod mog u V gimnaziji je opći uspjeh razreda bio 4.7, 4.6 sve 4 godine i bili su negdje zlatna sredina među sedam razreda u generaciji, s tim da niti jedan nije bio ispod 4,4-4,5.
    Tamo je osnovni problem bio i ostao latinski i sad već legendarna profesorica. T je sad na faksu razvalio latinski, vjerojatno baš zbog drila u sš. Tako da, svako zlo za nwko dobro

  7. #9007

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    T je sad na faksu razvalio latinski, vjerojatno baš zbog drila u sš. Tako da, svako zlo za nwko dobro
    Ovo je odličan argument za sve one koji se u gimnaziji žale na neke predmete rečenicom "što će mi to". Možda oni koji upisuju srednju sa čvrsto zacrtanom putanjom daljnjeg školovanja i znaju treba li im neki "nevažan" predmet ili ne, ali većina ih na početku gimnazije ipak ne zna točno za što će se opredijeliti nakon srednje škole pa je dobro da imaju sigurnu podlogu iz svih predmeta.
    I imam dojam da svaka srednja škola ima neku svoju "legendu" koja ih drila do iznemoglosti

  8. #9008

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Joj oprostite svi, ja sam stvarno smotana. Napisala sam da mi sin želi u njemački razred, a on želi u francuski pomijesala sam kad sam na 100 strana. Oprostite na dezinformaciji pišem 100 stvari odjednom pa sam se skroz zbunila.

  9. #9009
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Kod mojeg u x je prosjek bio visok,koliko ne sjećam se Ali svake godine su bili bolji. Jako puno ih je na kraju prošlo s 5, ali fini 5. Mislim da je to i do učenja ,veliki se može primiti knjige,znam i par njegovih iz razreda,nekih i od prije nek su prohodali,svi su svake godine bili zero bolji.

  10. #9010

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav svima, evo i ja se ovdje priključujem jer sam bila na drugim forumskim stranicama no nisam našla ono što me zanimalo. I meni je malo nezgodno sad ove godine da se mora ostajati tu u zg zbog upisa al eto kaj da velim nemremo tu niš. Brzo vrijeme leti evo moj već do srednje dogurao. Ja već mjesecima tražim tu neke forumske stranice na kojima će biti opširnije rasprave o srednjoj no nije se updejtalo baš no evo me sad ću tu postati aktivniji član. Ja ciljam na jezične gimnazije opcije su nam 16. u križanićevoj 4. na kajzerici ili 18. Sad sam baš pročitala ove postove oko 18. i čini mi se super jer nisam se baš toliko raspitivala oko gimnazija. Ako ću mog poslati u 18. onda bih voljela ovaj dvojezični razred na njemačkom kad čujem tako pozitivni feedback a i realno danas je znanje jezika najvažnije. Planirala sam dugo onu 16. dvojezičnu no moj se protivi jer je čuo da je tamo red rad i disciplina, a on je sportaš pa bi mu to bilo malo nezgodno no program 16. gimnazije mi se jako sviđa. Upravo sam sad pročitala da kažete da je 18. prilagođena za sportaše i umjetnike što je meni jako važno jer moj mali se bavi nogometom i to mu je nekako na 1. mjestu uz naravno njemački kao jezik pa sad kad je čuo da bi mu se profesori nekako prilagodili i izašli u susret sve je više za 18. Planirala sam ga ja i u 4. jer sam čula da su tamo razredi super i da nema problema no čujem da kažu da je 4. puno teža od 16. i 18. i da nije baš tako prilagođena za sportaše što bi nam bio problem. Nekako već formiramo popis pa bi onda 18. dvojezična ili jezična bila 1. i onda 16. pa 4. jer je moj odlučno rekao ja se želim baviti sportom pa mi je super da će u 18. moći kombinirati sport i učenje. Ja sam baš najviše za to da ode u taj dvojeizčni razred jer čujem pozitivni feedback sa svih strana, a opet čujem da ih i u običnom jezičnom smjeru isto super spreme no tu priliku koju će dobiti u dvojezičnom sigurno neće moći nadomjestiti.

  11. #9011

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    9

    Početno

    Možete li mi još reći oko dvojezične 18. (hrvatsko-njemački) i je li istina da je dovoljno da uče njemački u osnovnoj i da odu na taj intervju u kojem se predstave i da upadnu? Baš sad čitam da imaju razne sportove u školi kao izvannastavnu aktivnost i o njihovim projektima. Zanima me još, ima li još netko zainteresiran baš za njemački razred jer čujem da vas ovdje ima za francuski, a mene zanima ako imate još neku inficu za njemački razz. Kad bi se otprilike škola selila u Vlašku u tu veliku zgradu i ako se smiri korona kako funkcionira princip školskog busa? Je li istina da ako polože neke ispite oko kojih im škola pomaže za ove dvojezičare da im se to vrijedi nešto slično kao IB diploma pa da mogu ići u inozemstvo. Čitam evo isto za ove kriterije oko upisa i piše da se dodatno boduju i prva tri mjesta na bilo kojem sportskom natjecanju i piše da je za 1. mjesto 4 boda, za 2. mjesto 3 boda i za 3. mjesto 2 boda pa me zanima kako će se njemu dodatno uračunati bodovi za to 3. mjesto.Trebam li kontaktirati klub ili školu oko toga?

  12. #9012

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lea45678 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi se otprilike škola selila u Vlašku u tu veliku zgradu
    Dok se ne jave forumašice s više iskustva s jezičnim gimnazijama, mogu ti odgovoriti na ovo pitanje - ne tako skoro.
    Plan za zgradu u Vlaškoj bio je: prvo adaptacija za GU Elly Bašić (škola se uselila taman tjedan dana prije zatvaranja 2020. zbog korone), zatim adaptacija preostalog prostora za GŠ Pavla Markovca, a tek tada izgradnja potpuno nove zgrade na sjevernoj strani, što bi bila zgrada za gimnaziju. S obzirom na potres koji se desio u međuvremenu i velik broj škola po Zagrebu koje je bilo potrebno hitno sanirati (a sanacija traje još uvijek), ovi projekti su zasad na čekanju. Mislim da barem sljedeće 3 godine ništa od nove zgrade za gimnaziju - osim ako se nekim čudom stvari ne pokrenu preko noći.

  13. #9013

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lea45678 prvotno napisa Vidi poruku
    MČitam evo isto za ove kriterije oko upisa i piše da se dodatno boduju i prva tri mjesta na bilo kojem sportskom natjecanju i piše da je za 1. mjesto 4 boda, za 2. mjesto 3 boda i za 3. mjesto 2 boda pa me zanima kako će se njemu dodatno uračunati bodovi za to 3. mjesto.Trebam li kontaktirati klub ili školu oko toga?
    A ovi bodovi za sport ne vrijede za bilo koje sportsko natjecanje, nego samo sportska natjecanja u organizaciji Školskog sportskog saveza - znači sportska natjecanja koja idu preko osnovnih škola. Klub s time nema veze, ali ako se dijete natjecalo za školsku ekipu i ako su osvojili neko od prva 3 mjesta na državnom natjecanju, to mu donosi dodatne bodove.

  14. #9014
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    Da samo dopunim tanju. Natjecateljski uspjesi van skolskih natjecanja boduju se za sportske gimnazije. No ni kod njih za sve sportove a i nacin bodovanja se razlikuje od drugih srednjih skola.

  15. #9015
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    O preseljenju XVIII u Vlašku se govorilo i u moje doba, dakle prije 25-30 godina. Tako da ne računajte na to ni pod kojim slučajem.

    Imaš i osnovnu baletnu školu u Zagorskoj koja je neupotrebljiva nakon potresa, dakle bila je očajna i prije potresa. Pa se gradski oci nisu udostojili naći novu lokaciju i/ili zgradu. Sad se pate na Pučkom tko zna dokle.

    A za XVIII i sport...
    Sjetila si me prof. Rossinija, kojeg još uvijek vidim na popisu nastavnika. On je zbog moje odbojke napravio sve da mi olakša nastavu (najava ispitivanja npr.), a nisam bila u vrhunskoj ekipi u klubu. Ali on se baš jako potrudio jer sportaše silno cijeni.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  16. #9016

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Je l ovo u tijeku neki dobar PR za 18. i dvojezične programe

    Inače je bilo da nema toliko zainteresirane djece, ali ovo je dobar način da se privuče što bolja ekipa.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.05.2021. at 12:12

  17. #9017

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Da moj ima imalo dara za jezike, evo sad bih ga u 18. upisala nakon pročitanog :D

    Koliko su bodovi zadnjeupisanog prošle godine pouzdan pokazatelj?
    Npr. ako je traženo 75, a mali ima 77, znači li to da ne treba brinuti ili je ipak napeto?...

  18. #9018
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Je l ovo u tijeku neki dobar PR za 18. i dvojezične programe

    Inače je bilo da nema toliko zainteresirane djece, ali ovo je dobar način da se privuče što bolja ekipa.



    Sad još reci da je Zoran Ferić tamo i reklama je potpuna!

  19. #9019
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Je, na popisu je nastavnika. Meni nikad nije predavao

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  20. #9020

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku


    Sad još reci da je Zoran Ferić tamo i reklama je potpuna!
    Knjižnica ima zgodan instagram profil

  21. #9021
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hahhaah, da, i ja sam to otkrila!

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  22. #9022
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nego, za potencijalne francuze, stavit ću link na jedan nedavni zoom seminar na temu francuskog jezika u Hrvatskoj

    https://www.youtube.com/watch?v=abuG...BZTZgT&index=1

    Šokirao me prof iz XVIII, njegova razina nesnalaženja s tehnikom, nerazumljivost, nesmislena prezentacija škole. Ma totalni šok. Pa Vrijeska tebi kao pitanje - jel on fakat takav? Ostavlja totalno loš dojam o školi, barem je na mene tako djelovao

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  23. #9023
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, za potencijalne francuze, stavit ću link na jedan nedavni zoom seminar na temu francuskog jezika u Hrvatskoj

    https://www.youtube.com/watch?v=abuG...BZTZgT&index=1

    Šokirao me prof iz XVIII, njegova razina nesnalaženja s tehnikom, nerazumljivost, nesmislena prezentacija škole. Ma totalni šok. Pa Vrijeska tebi kao pitanje - jel on fakat takav? Ostavlja totalno loš dojam o školi, barem je na mene tako djelovao

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Ne mogu sad otvoriti link, ali nije bitno. Ovo sam htjela reći - to je jezična škola! Kad se sjetim svog starijeg sina, taj je vječito u svojoj osnovnoj, ali i srednjoj školi bio pri ruci profesorima koji se nisu snalazili s tehnikom (uglavnom jezičari). Čak i sad ga ponekad nazovu za savjet i pomoć, hehehe.... Ali slažem se da se za prezentaciju prema van treba potruditi.

  24. #9024
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Samo da kažem kad već pričate i njemačkom u XVIII i xvi kao i u lucijanki može ići na polaganje za njemačku diplomu,nakon drugog razreda i negdje u toku četvrtog. Xvi ima i Erasmus ,nada je on na principu natječaja pa možda neke godine neka škola ne dobi.
    X ima suradnju s Goethe institutom i tu svašta se može,ženske uz njemačkog su super. Moj je dobio stipendiju i išao u Njemačku nakon 1. godine. Sad možda zbog korone je to smanjeno ,ali u načelu vjerovatno neće ni ona trajati dovijeka.

  25. #9025
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Radi se o mlađem čovjeku, rekla bih max 45g. Za usporedbu - u istom tom seminaru, profa iz IV nekih 55g, prezentacija čisto lijepa, uredna, zanimljiva, istaknuto svašta lijepoga, baš poželiš ići u tu školu. Dakle jezičar, starijih godina, pa se opet snašla. Možda nije ona napravila, možda je imala pomoć, ali snašla se, i prikazala školu u jako dobrom svjetlu. Meni sve neugodno bilo gledati lika iz XVIII
    Pa evo, Vrijeska je spomenula instagram knjižnice, koji zbilja izgleda prvoklasno, dakle imao je kolegu za pitati. Ne znam, ako je takav u tom poslu bio, pitam se kakva je kvaliteta njegove nastave i koliko se trudi...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  26. #9026
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Je profa iz IV je zmaj zmajasti.klinci je vole,ako se radi o S.Š!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.05.2021. at 15:05

  27. #9027
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Kad smo kod francuskog ima ga i u ix gimnaziji,isto super profa M.F.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.05.2021. at 15:19

  28. #9028

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, za potencijalne francuze, stavit ću link na jedan nedavni zoom seminar na temu francuskog jezika u Hrvatskoj

    https://www.youtube.com/watch?v=abuG...BZTZgT&index=1

    Šokirao me prof iz XVIII, njegova razina nesnalaženja s tehnikom, nerazumljivost, nesmislena prezentacija škole. Ma totalni šok. Pa Vrijeska tebi kao pitanje - jel on fakat takav? Ostavlja totalno loš dojam o školi, barem je na mene tako djelovao

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Misliš na ovog čupavog gospodina u bijeloj majici?
    To nije profesor iz 18., to je francuski ataše za obrazovnu suradnju - nefomalni Francuz koji se ne opterećuje tip top prezentacijama
    simpatičan, drag, i zanimljive projekte organizira

  29. #9029
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ne, Vrijeska, ceo fudbal si promašila! [emoji1787]

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  30. #9030

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Radi se o mlađem čovjeku, rekla bih max 45g. Za usporedbu - u istom tom seminaru, profa iz IV nekih 55g, prezentacija čisto lijepa, uredna, zanimljiva, istaknuto svašta lijepoga, baš poželiš ići u tu školu. Dakle jezičar, starijih godina, pa se opet snašla. Možda nije ona napravila, možda je imala pomoć, ali snašla se, i prikazala školu u jako dobrom svjetlu. Meni sve neugodno bilo gledati lika iz XVIII
    Pa evo, Vrijeska je spomenula instagram knjižnice, koji zbilja izgleda prvoklasno, dakle imao je kolegu za pitati. Ne znam, ako je takav u tom poslu bio, pitam se kakva je kvaliteta njegove nastave i koliko se trudi...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    jesi neki krivi link stavila ili je meni promaklo to o čemu govoriš?

  31. #9031
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Seminar je podijeljen na više poglavlja, to bi ovo trebalo biti - https://youtu.be/bwNoD_fEKv0

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  32. #9032

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    sad vidim

    to je profesor geografije na francuskom jeziku
    ja bih rekla - odlično što su pronašli nastavnika sa znanjem francuskog!

    Prvi dio u tom videu je prof francuskog iz 4. gimnazije

  33. #9033
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Onaj čelavi koliko kužim je iz XVIII, eto ta o kojoj sam pričala je predstavila IV ,omiljena profica tam

  34. #9034
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Spomenuta i oprofa iz ix kod geografičara

  35. #9035

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, za potencijalne francuze, stavit ću link na jedan nedavni zoom seminar na temu francuskog jezika u Hrvatskoj

    https://www.youtube.com/watch?v=abuG...BZTZgT&index=1

    Šokirao me prof iz XVIII, njegova razina nesnalaženja s tehnikom, nerazumljivost, nesmislena prezentacija škole. Ma totalni šok. Pa Vrijeska tebi kao pitanje - jel on fakat takav? Ostavlja totalno loš dojam o školi, barem je na mene tako djelovao

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Imam potrebu malo rehalibitirati čovjeka: meni to nije tak strašno...
    sigurno ne za ovak javnu prozivku
    Mislim, prezentacija izgleda kao da je prvi put u životu napravio ppt i to za 10 minuta,
    ali verbalno mi nije bilo nesuvislo.
    ostavlja mi dojam ok profe koji nikad nije radio prezentaciju
    ili zbog nekog razloga nije stigao bolje

  36. #9036
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Zašto bi bilo loše reći samo sekunda dok nađem,jel se vidi i slično
    Koliko vidim svi prodali mojih klinaca to upotrebljavaju,z koje znam da im nije prva prezentacija
    Ili vas bode sasvim nešto drugo?
    Nedavno sam dobijala mejlove od više profača,ja sam njima poslala skupni mejl,i onda je većina njih ubacila svoje,i tako tri tjedna.
    Samo se jedna sjetila da se sama izvuče i pošalje svoje odgovore, u onima koji su se zakačivali je profa iz informatike.

    Znači hrpa mejlova gdje se svaki zakačio kak je htio ,šuma nećeg

  37. #9037

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Dragi svi forumaši,
    S obzirom da se bliže upisi u srednje škole, doduše već 20.6. službeno počinju pa me stvarno zanima ima li još zainteresiranih roditelja za jezične gimnazije pogotovo za ove dobre:
    18.,4.,16. i imate li neke informacije. U koju gimnaziju žele ići vaša djeca i ima li zainteresiranih za dvojezične razrede? HVala unaprijed na ljubaznosti.

    72 je bilo najmanje traženo prošle godine i sve s vise bodova primaju barem koliko sam ja informirana

    Ja sam čula o tom profesoru sve najbolje i čujem da je to profesor koji svake godine ide na kvizove i ima veliko znanje o općoj kulturi. Ovo s tehnikalijama Ah šta ćeš danss bismo svi trebali biti za sve to ali i meni sin pomogne kad zapnem pa eto zato su oni novi mozgovi da nas nadopune

    Ja sam osobno čula da je dobar profesor i da zna raditi s učenicima i da ih te prve dvije godine dok tek kreću učiti francuski i povijest i geografiju na francuskom da ih ne forsira da odmah sve odgovaraju na francuskom nego individualno se posveti svakom učeniku tako da oni koji žele odmah sve na francuskom a oni koji ne mogu na hrvatskom odgovarati i pisati testove dok ne uđu u formu. Čula sam od jedne mame koja ima kćer u xviii. da je to jedan od boljih profesora tamo ali ne mogu ništa vise reci jer ne znam vise od toga
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 21:10

  38. #9038

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Barem koliko ja znam za francuski razred bude oko 9/10 učenika no meni je to super jer im se stvarno profesori prilagode jer se francuski uci u manje škola ili u alijansi ovisi od kud učenici dolaze a za njemački razred su već veće navale pa ima do 17/18 učenika

  39. #9039

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    I ja bih rekla da to neće tako skoro to preseljenje a i mislim da je važnije da se smjeste škole oštećene u potresu pa tek onda da se radi oko 18. i ostalih škola. Meni osobno ništa ne smeta kod ove sad zgrade sve dok je sigurna u potresu a i dobro su tehnički opremljeni mislim nemaju laptope i te moderne stvari ali imaju pametne ploče i projektore i kompove i tu veliku dvoranu a i to im je dovoljno ne treba im nis vise ako se mene pita

  40. #9040

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    U 4. gimnaziji je ovakva podjela po razredima:
    - 14 učenika dvojezični francuski + 14 učenika jezična gimnazija (dakle nisu dvojezičari)
    - 14 učenika u dvojezičnom njemačkom + 14 učenika jezična gimnazija (ne dvojezičari)
    - jedan razred cijeli engleski dvojezični
    - 2 razreda jezična gimnazija

  41. #9041
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Ne znam je li već bio link na školski rudnik, pa ću staviti

    https://app.powerbi.com/view?r=eyJrI...-Mk4wJG8AWV1hs

  42. #9042
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Školski rudnik je odličan, može se vidjeti jako puno korisnih podataka, mislim da je djeci koja se upisuju u srednju jako zanimljivo vidjeti kako đaci koje škole prolaze na maturi, pa recimo prosjeke po školama itd.

  43. #9043
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Školski rudnik je odličan, može se vidjeti jako puno korisnih podataka, mislim da je djeci koja se upisuju u srednju jako zanimljivo vidjeti kako đaci koje škole prolaze na maturi, pa recimo prosjeke po školama itd.
    Da, Jana je gledajući ocjene s mature (ispravno) zaključila da je ipak u gimnaziji bolje znanje nego u HTŠ (odnosno strukovnoj). Ono čega baš i nije svjesna je da za to znanje doista treba učiti sve 4 godine.

    A propos profe i njegove prezentacije. Ja sam se baš veselila tom seminaru, da Jana pogleda i zagrize za tu školu (a ne IV). Nisam joj na koncu pokazala jer bi djelovalo kontraproduktivno. Ja vam to govorim iz cipela nekog prosječnog dionika društva, dakle ne ja picajlza za estetiku, ne ja informatički guru. Zato mislim da je moglo i trebalo bolje, ali super ako je profa inače odličan pedagog i djeca ga vole. Samo eto - prvi dojam, pogotovo kad se toliko borimo za zastupljenost francuskog u Hrvatskoj, nije dobar a trebao bi biti.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  44. #9044

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Lea45678 prvotno napisa Vidi poruku
    Možete li mi još reći oko dvojezične 18. (hrvatsko-njemački) i je li istina da je dovoljno da uče njemački u osnovnoj i da odu na taj intervju u kojem se predstave i da upadnu? Baš sad čitam da imaju razne sportove u školi kao izvannastavnu aktivnost i o njihovim projektima. Zanima me još, ima li još netko zainteresiran baš za njemački razred jer čujem da vas ovdje ima za francuski, a mene zanima ako imate još neku inficu za njemački razz. Kad bi se otprilike škola selila u Vlašku u tu veliku zgradu i ako se smiri korona kako funkcionira princip školskog busa? Je li istina da ako polože neke ispite oko kojih im škola pomaže za ove dvojezičare da im se to vrijedi nešto slično kao IB diploma pa da mogu ići u inozemstvo. Čitam evo isto za ove kriterije oko upisa i piše da se dodatno boduju i prva tri mjesta na bilo kojem sportskom natjecanju i piše da je za 1. mjesto 4 boda, za 2. mjesto 3 boda i za 3. mjesto 2 boda pa me zanima kako će se njemu dodatno uračunati bodovi za to 3. mjesto.Trebam li kontaktirati klub ili školu oko toga?
    Oko sportova da se još nadovežem u razredu moje kćeri imaju dvije košarkašice, jedna odbojkašica, jedan hokejaš i dva tenisača i profesori im stvarno tako izađu u susret da sve stignu jer baš jako cijene da se učenici bave sportom pa im pomognu oko dogovaranja za ispite i ispitivanja tako da mi kćer kaže da oni sve stignu i da im se ako treba i potpuno odgodi neko ispitivanje, a za uzvrat mogu napraviti neku zanimljivu prezentaciju/plakat ili nešto slično. 18. se sve više definira kao škola sportaša i ljubitelja jezika, a ja to nakon primjera svoje kćeri svakako mogu reći. Jako mi je drago čuti kada mi kćer kaže da pod odmorima svi izađu na dvorište i da igraju košarku ili nogomet ili nešto drugo i da bi često nakon škole otišli u ŠRC Šalata da se dodatno rekreiraju. Meni je kao roditelju drago da je puno učenika iz 18. posvećeno sportu i jezicima pa ne puše niti išta takvo. Što se tiče sportskih natjecanja mislim da se boduje 1. mjesto iz nekog kluba, a za školska natjecanja se sve boduje preko Školskog saveza i vrijedi i za 18. gimnaziju, a za sportske sigurno. I ja mislim da će se iako to tako najavljuju sve je to sad oko preseljenja u Vlašku stavljeno pod tepih do daljnjeg, ali osobno meni je zgrada 18. gimnazije baš dobra, a kao škola su zapravo prilično dobro opremljeni, a imaju jednu od najvećih sportskih dvorana ovdje. Imaju projektore i pametne ploče. Što se tiče projekata škola je i ove godine sudjelovala u mnogim projektima s raznim zemljama i moja kćerka se virtualno upoznala s djevojčicom iz Marseilla i djevojčicom iz Bruxellesa i dogovarala je s njima da ona dođe kod njih na 10 dana pa onda one kod nje, ali ćemo se trebati još svi strpiti da ova korona što prije prođe. Kao roditelj djeteta iz te škole bih je osobno preporučio jer je stvarno dobra, a moja kćer je nakon par mjeseci počela pričati da školu doživljava kao drugi dom.

  45. #9045

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Tako je Vrijeska samo što u 4. s dvojezičnim francuskim je i dvojezični talijanski.
    I samo da se još nadovežem oko 4. to je isto odlična škola i jedna prijateljica od moje kćeri je išla tamo dok se nije prebacila i baš sam rekao svojoj kćeri da je malo pita oko škole s obzirom da sam vidio da se pita na forumu oko 4. Dakle, rekla je da je razred odličan i da su se svi super sprijateljili. Kaže da ima samo nekoliko lošijih učenika, a sve ostalo su došli oni odlični učenici s 5.00, a čak ima nekih s državnih natjecanja tako da 4. očito biraju najbolji učenici i stvarno su razredi jako dobri, no isto tako je rekla da je 4. definitivno puno teža od 18. i tek joj je krenulo kad je došla u 18. jer su je u razredu od 11 učenika profesori baš poticali i stimulirali na rad i kad bi im rekla da nešto nije stigla napraviti bi joj rekli da napiše zadaću kad stigne no da je srednja škola prava prilika da se djeca nauče odgovornosti i da će joj oni pomoći u tome. Rekla je da u 4. između profesora i učenika ne vlada tako prijateljska atmosfera jer su profesori iznimno strogi i drilaju učenike do kraja i da bi imali 4 puta tjedno veliki test, a ostalo bi bili mali testovi i provjere koje učenicima ipak nisu tako male. Spomenula je da je recimo profesorica iz francuskog stroga ali izvrsna i da je osjetila da će s njom puno naučiti. Inače na državno natjecanje iz francuskog se plasiraju većinom učenici iz 4. ili 18. pa to nije čudo, ali je isto tako profesorica iz francuskog u 18. izvrsna i super priprema svoje učenike. U 4. su imali jako strogog profesora iz latinskog i grčkog i ako to nisi učio u osnovnoj onda ti je jako teško. Za fiziku i kemiju ne smiju koristiti formule nego ih sve moraju napamet znati i stalno imaju neke referate i kratke provjere i osobno je rekla da se osjećala kao da je u prelgu koliko su im fizika i kemija teški u 4. a za biologiju ih puno traži primjenu znanja. No za one koji se stvarno prime posla će i u 4. profitirati jer su profesori strogi i jako zahtjevni no veoma su iskusni i ako vide da si marljiv i da ti je stalo izvući ćeš maksimum. Ja bih osobno onima koji se dvoume preporučio 18. jer su profesori kao tim nekako razumljiviji i uvijek će izaći u susret učenicima i trude se uvijek će profitirati jer su profesori u 4. isto odlični i stvarno dobro rade svoj posao, ali se od učenika baš traži da iz OŠ izađu s vrhunskom organizacijom. Inače i 18. i 4. su super i djeca će u te 4 godine odlično naučiti jezik da će ako se potrude stvarno biti na razini izvornih govornika tako da je moje mišljenje kao roditelja da svoje dijete pošaljete u dvojezičnu gimnaziju jer ćete mu učiniti veliku uslugu poslije za budućnost.
    Naravno ako vam je dijete posebno nadareno za matematiku a ne voli jezike naravno da ćete ga poslati u neku matematičku školu da usavrši svoje znanje i slično.

  46. #9046

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Slažem se s Klarom evo da se nadovežem na njezinu izjavu. Dakle taj profesor je profesor povijesti i geografije na francuskom jeziku. Moja kćer ga spominje kao jednog od najboljih profesora i kaže da je to tip profesora na čijem predavanju ne možete zaspati ne zato što se bojite nego zato što je zanimljiv. On koristi udžbenike i sve pod satom, ali se što više trudi da im ispriča sve svojim riječima i objasni na neki zanimljiviji način jer recimo uči se na geografiji o eroziji stijena i slično pa im je to on kroz neke zanimljivije priče ispričao i stalo mu je da učenici praktično povezuju gradivo pa im se zato to trudi objasniti. Meni kćer kaže da ona povijest i geografiju prije testa ili usmenog doma samo jednom pročita, a da 90% toga nauči na satu jer joj se sviđa način predavanja tog profesora. Znam da je možda ostavio loš dojam tom prezentacijom, ali da ga inače čujete kako predaje uživo svoj na svome ostavlja puno bolji dojam, a stvarno ga učenici vole jer je zanimljiv profesor i on prije svakog sata napravi natuknice što im sve želi reći i to su sve naravno jako zanimljive stvari. Ne forsira ih da rješavaju radnu ili da iz povijesti pamte godine nego mu je najvažnije da učenici znaju zašto se nešto dogodilo a ne kad niti tome slično. Nije mu uopće stalo do klasičnog štrebanja i on sva ta predavanja napravi da učenici zapamte nešto na zanimljiv način. Odlično govori francuski i stvarno svaka pohvala za 18. gimn. da su našli odličnog profesora koji zna francuski. S učenicima sudjeluje u raznim zanimljivim putovanjima i on bi inače učenike vodio na ta razna putovanja i često bi učenici imali grupne radove ili neke druge projekte. Lak je za dogovore i izaći će u susret sportašima i glazbenicima, ali i ostalim učenicima ako nešto nisu stigli. Kvizaš je i ima ogromno znanje o općoj kulturi i stvarno jako cijenim da učenicima kaže da oni doma mogu pročitati činjenice iz knjige, a on to sve njima kaže, ali da ne čita samo te činjenice iz knjige nego da im na zanimljiv način približi gradivo. Iz iskustva mogu reći da je profesor stvarno odličan i da ga učenici vole jer im na njegovim predavanjima nije nikad dosadno.

  47. #9047

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Za jezičnni program je bodovni prag 72 boda i ako on ima 77 to je i više nego dovoljno i sigurno će upasti u taj program. Određeno je već dulji niz godina da je bodovni prag 72 boda tako da se ne trebaš ništa sekirati. Za dvojezične je 65 bodova, ali sam zaključio da pitaš za jezične. Jezična 18. je isto super škola i neki profesori su isti kao u dvojezičnoj.

  48. #9048

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    I ja se mogu složiti da su gimnazije ipak puno bolje jer tamo stekneš sveobuhvatno znanje, a strukovne su dobre jer nakon njih možeš naći posao, no ipak su ocjene iz mature dobar pokazatelj da su gimnazije što se tiče obrazovanja ipak bolje. Da, u gimnazijama se stvarno trebaš primiti knjige, no barem što mogu reći za 18. je da je čak bolja nego druge gimnazije jer ti je nekako lakše se organizirati, ali se svakako treba primiti knjiga u ruku. No, za 18. bih rekao da je najvažnije prvo imati dara i volju za učenjem jezika i onda narav no i da se trudiš a kad to profesori vide jako će to cijeniti i dat će ti cijelog sebe. Mogla je prezentacija biti vizualno bolja to se slažem, ali kao roditelj škole mogu reći da je taj profesor puno bolji kad ga se vidi na predavanjima u školi i stvarno sam siguran da bi svaki učenik poželio takvog profa.

  49. #9049

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Šteta što nisam znala za ovu temu prošle godine prije upisa, mogla sam se tu zajedno s vama živcirati oko upisa, pomicanja lista i (ne)priznavanja dodatnih bodova. Ali za godinu dana me sve to čeka još jednom.
    Jedan od razloga zašto je odabrao mioc je i mogućnost izbora b i c programa, što se može još samo u V i X gimnaziji.
    U našoj osnovnoj školi su jako česte promjene profesora i često se desi da stroži profesori nisu nužno bolji, pa im onda npr. neki mladi profesor na zamjeni svima sruši prosjek. Prijemni je u svakom slučaju super stvar, a bilo bi super kad bi se i povećao broj bodova koje prijemni nosi jer bi se onda u mioc mogao upisati i netko kome se možda zalomila četvorka iz nekog bitnog predmeta ako dovoljno dobro napiše prijemni.
    Mene je šokiralo koliko je zapravo visok prag u svim matematičko-prirodoslovnim gimnazijama. Sve osim XIII su iznad 78,79 bodova što je stvarno jako puno. A bojim se da će taj prag i rasti jer je zbog korone dodatno narastao broj superodlikaša.

  50. #9050

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    U našoj osnovnoj školi su jako česte promjene profesora i često se desi da stroži profesori nisu nužno bolji, pa im onda npr. neki mladi profesor na zamjeni svima sruši prosjek.
    Ovo je problem u mnogim osnovnim školama, a bit će još i veći jer sve manje ljudi želi raditi u školi, pa k tome još u osnovnoj. Bilo je i kod mojeg u OŠ takvih zamjena, i ne sjećam se da bi mladi profesori na zamjeni rušili prosjek, ali su rušili nivo znanja jer nisu znali kako pristupiti razredu punom buntovnih pubertetlija, pa je nastava ličila na kaos kad se samo sjetim zamjena iz matematike i hrvatskog, bilo je to za sjesti i plakati.

    Trend rasta praga u prirodoslovno-matematičkim gimnazijama postojao je i prije korone i posljedica je nečeg drugog, dalo bi se i o tome raspravljati na zasebnoj temi jednostavno je trend da se boljim učenicima sugeriraju takvi smjerovi (a često ih i sami biraju). Osim toga, tim školama najčešće teže i djeca državni natjecatelji (koji dobivaju dodatne bodove ili izravan upis), pa je pritisak još veći. Istovremeno, broj škola s takvim smjerovima ostaje nepromijenjen, eventualno se poveća broj p-m razreda u nekoj gimnaziji s više smjerova, ali ništa više od toga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •