Stranica 202 od 279 PrviPrvi ... 102152192200201202203204212252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,051 do 10,100 od 13935

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #10051
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Upravo to netko vidio samo alergiju na kikiriki,a zapravo je još gro stvari uz to,što treća osoba ne zna,a i zašto bi trebala znati

    Piše u stilu pišem napamet
    Sicijalnoekonomskiili zdravstveni problemi,ali ne i koji tip. Ali ja to onaj iz glave,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.07.2021. at 19:12

  2. #10052
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj, piše baš dijagnoza?! Ili samo ono zdravstveni, natjecanja i socijalna situacija?
    Pa ne piše dijagnoza nego općenite kategorije.

  3. #10053
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mislim da ipak neki ovdje gledaju zemlju u kojoj živimo kroz ružičaste naočale. Šifra Hirvatinčić.

    I nije problem u onima koji su se s dodatnim bodom upisali već u onima koji nisu imali taj bod i nisu se upisali. Tko je njima dao šansu.

    Nekoliko nas ovdje je napisalo da nismo "išli" po dodatni bod iako nam djeca imaju dijagnozu za koju se taj bod dobiva. Mi smo valjda glupi. Ili nesnalažljivi.

  4. #10054
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Pa to sam si i mislila! Dakle, možemo samo nagađati je li neko dijete više ili manje bolesno ili nije bolesno uopće ali je doktor nekaj zmuljao jer su roditelji inzistirali a doktor je pristao jer su si frendovi ili slično?!

  5. #10055
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ipak neki ovdje gledaju zemlju u kojoj živimo kroz ružičaste naočale. Šifra Hirvatinčić.

    I nije problem u onima koji su se s dodatnim bodom upisali već u onima koji nisu imali taj bod i nisu se upisali. Tko je njima dao šansu.

    Nekoliko nas ovdje je napisalo da nismo "išli" po dodatni bod iako nam djeca imaju dijagnozu za koju se taj bod dobiva. Mi smo valjda glupi. Ili nesnalažljivi.
    Ili ste zdravi , bez poteskoca i bez socijalnoekonomskih poteskoca pa niste ni imali po sto ici?

  6. #10056
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ipak neki ovdje gledaju zemlju u kojoj živimo kroz ružičaste naočale. Šifra Hirvatinčić.

    I nije problem u onima koji su se s dodatnim bodom upisali već u onima koji nisu imali taj bod i nisu se upisali. Tko je njima dao šansu.

    Nekoliko nas ovdje je napisalo da nismo "išli" po dodatni bod iako nam djeca imaju dijagnozu za koju se taj bod dobiva. Mi smo valjda glupi. Ili nesnalažljivi.
    A di je tebi problem, pa tvoja djeca su se upisala gdje su htjela ?!

    Tvoj neangazman oko upisa koji si više puta spomenula je tvoj izbor ć, ali i nedostatak potrebe za istim

    I ako misliš na mene, ja sigurno nisam ta koja svijet gleda ruzičasto niti sam naivna. U svakom žitu ima kukolja, ali nije sav urod kukolj
    Posljednje uređivanje od babyboys : 05.07.2021. at 19:18

  7. #10057
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ipak neki ovdje gledaju zemlju u kojoj živimo kroz ružičaste naočale. Šifra Hirvatinčić.

    I nije problem u onima koji su se s dodatnim bodom upisali već u onima koji nisu imali taj bod i nisu se upisali. Tko je njima dao šansu.

    Nekoliko nas ovdje je napisalo da nismo "išli" po dodatni bod iako nam djeca imaju dijagnozu za koju se taj bod dobiva. Mi smo valjda glupi. Ili nesnalažljivi.
    Pa ako dijete ima bod, onda ima bod! Zakaj ne bi imalo ako ima osnova?! Zato kaj su roditelji moralne vertikale? Ne kužim....
    Moje dijete NEMA (i nadam se da ne bude imalo sljedeće godine) nikakve dodatne bodove jer je nema osnova. I želim da ih nema! A ako bi imalo, onda bi imalo! Nisam ja da to biram! Ne bi bilo fer da nema ako ima osnova. Aaaaaaaaaaaaa

  8. #10058
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Gita NE navodi danse zdravstveni bod vidi. Ona kaže samo da 95 djece ima dodatni bod. Pa da vidimo temeljem kojih je to stavki moguće doći do JEDNOG dodatnog boda:

    • na osnovi rezultata postignutih na natjecanjima u znanju
    • na osnovi rezultata postignutih na natjecanjima u organizaciji školskih sportskih društava
    • kandidat sa zdravstvenim teškoćama
    • kandidat koji živi uz jednoga ili oba roditelja s dugotrajnom teškom bolesti
    • kandidat koji živi uz dugotrajno nezaposlena oba roditelja
    • kandidat koji živi uz samohranoga roditelja korisnika socijalne skrbi
    • kandidat kojem je jedan roditelj preminuo
    • kandidat koji je bez roditelja ili odgovarajuće roditeljske skrbi
    • kandidat koji je pripadnik romske nacionalne manjine


    DEVET stavki koje nose taj jedan bod.
    Zašto mislite da je većina došla sa zdravstvenim bodom? Pa JAKO veliki broj djece s državnih natjecanja iz razlčitih predmeta i razreda dolaze u MIOC. Jako puno je dugotrajno bolesnih i nezaposlenih roditelja. Ima ih i ponešto samohranih pod socijalnom skrbi ili preminulih. Sigurna sam da ima i onih s kompliciranim zdravljem, a zaista ne vjerujem da ih je baš JAKO PUNO s lažnim zdravstvenim bodom, ali je, naravno, moguće i izvjesno da se netko i provukao.

    Činjenica je da naprosto svi skupa govorite stvari napamet.

  9. #10059
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde si radije pogledajte jel su svi podaci djeteta i vas u redu napisani, mada je rok bio za to danas

  10. #10060
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku
    E
    Prima se 208 djece, a od toga:
    31 dijete ima izravni upis
    6 djece ima dodatna 3 bod (prvak u judu, karateu...)
    4 djece ima dodatna 2 boda (sportaši 2. mjesto u državi)
    95 djece ima 1 dodatni bod (tu su oni koji su sudjelovali na državnim natjecanjima, sportaši 3 mjesto, djeca sa zdravstvenim poteškoćama i djeca s težim uvjetima života)
    72 djece bez dodatnih bodova

    Samo trećina primljene djece je bez dodatnog boda, samo sa svojim ocjenama i rezultatima prijemnog!
    Od 10 primljenih sportaša (1 i 2 mjesto), njih 8 ne bi upalo bez tih bodova!
    52 djece od 208 primljenih, odnosno svaki četvrto dijete ne bi upalo da nije imalo dodatni bod!

    Mislim da onih 50ak ispod crte koji su bolje napisali prijemni itekako može biti frustrirano s tima, iako ima žiavota i van mioca

    Slažem se ja s onim Kanginim postom, ali ovi brojevi pokazuju da nije to samo poneko tko je iskoristio situaciju. Ovi brojevi pokazuju da je ovaj sustav bodovanja trul, da truliji ne može biti.
    Ja tu vidim da je izdvojila sport, zdravlje i ostalo

  11. #10061
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Moja frendica radi na skolskoj medicini i kaze da prema kraju 8.r krece zivkanje roditelja koji su malo umrezeniji i "jaci" sa upitima kako doci do boda za zdrav.problem.

  12. #10062
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to sam si i mislila! Dakle, možemo samo nagađati je li neko dijete više ili manje bolesno ili nije bolesno uopće ali je doktor nekaj zmuljao jer su roditelji inzistirali a doktor je pristao jer su si frendovi ili slično?!
    U principu dijete ulazi sa svim papirima u ordinaciju lijecnika medicine rada bez roditelja , tamo lijecnici gledaju dijete i papire. Da li je netko dosao s laziranim nalazima (?) Ili ima vezu na medicini rada (?) nije nemoguce, ali sigurno nije pravilo. Neki su mirovine kupovali sto ne bi dali par tisuca eura ne bi li navukli bod za MIOC
    Prvo kupis MIOc , a kasnije mirovinu

  13. #10063
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Naravno, ako griješim i ako negdje piše da 95 kandidata ima zdravstveni bod, molim vas ispravite me.

  14. #10064
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja tu vidim da je izdvojila sport, zdravlje i ostalo
    Nije ništa izdvojila među tih 95 učenika.

  15. #10065
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Moja frendica radi na skolskoj medicini i kaze da prema kraju 8.r krece zivkanje roditelja koji su malo umrezeniji i "jaci" sa upitima kako doci do boda za zdrav.problem.
    To je lose? Da se roditelji informiraju o pravima?
    Pa ne odlucuje skolska o bodu, ali je ona svakako duzna informirati roditelja koja djeca eventualno mogu ostvariti taj dodatni bod na zdravstveno stanje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 05.07.2021. at 19:27

  16. #10066
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Meni je to i dalje u kategoriji "ne izazivaj vraga"
    Djetetu dati lažnu dijagnozu zbog jednog boda, aloooo! Ili misliti bez dokaza za bilo koje dijete s bodom da mu je dijagnoza lažna. Ajme meni

  17. #10067
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ništa izdvojila među tih 95 učenika.
    A može li se to, vidi li se?
    Ako je za ove s 2 i 3 boda vidjela, valjda može?

  18. #10068
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Bod na zdravlje dijete bi trebalo dobiti ukoliko zbog zdravstvenih problema nije uspjelo savladati gradivo i postići dobre rezultate. I sad, ako dijete ima odlične ocjene cijelu OŠ, usprkos dijagnozi, to vrijedi i za njih? Po pravilu za didjelu boda, ne bi trebalo.

  19. #10069
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    I još me zanima, ako je netko dobio jedan bod jer je osvojio 3. mjesto u sportu, pa nisu to roditelji zmuljali, ne? Preostaje zdraljve djeteta i ovo socijalno-ekonomsko. To je problem? Koje od to dvoje je veći problem? Socijalno ekonomsko je kad je jedan roditelj umro ili je dugo bolestan, ne?

  20. #10070
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I potpisujem zadnje pistove od sirius i Francesce.

    Da čoksa, vidi se da je bod na zdravlje al se ne vidi dijagnoza.

  21. #10071
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Bod na zdravlje dijete bi trebalo dobiti ukoliko zbog zdravstvenih problema nije uspjelo savladati gradivo i postići dobre rezultate. I sad, ako dijete ima odlične ocjene cijelu OŠ, usprkos dijagnozi, to vrijedi i za njih? Po pravilu za didjelu boda, ne bi trebalo.
    Od moje frendice mala je završila dvije škole s pet i ima kroničnu bolest od vrtića. To ne znači da joj je bolest piece of cake, nego samo da ulaže više truda jer se bori i za zdravlje. Jer ulaže, plus talentirana je višestruko. Kaj bumo sad?

  22. #10072
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Bod na zdravlje dijete bi trebalo dobiti ukoliko zbog zdravstvenih problema nije uspjelo savladati gradivo i postići dobre rezultate. I sad, ako dijete ima odlične ocjene cijelu OŠ, usprkos dijagnozi, to vrijedi i za njih? Po pravilu za didjelu boda, ne bi trebalo.
    Nije samo to. Nego su djeca sa odredenim bolestima i stanjima ogranicena u izboru skola.
    Ako imaju dobre ocjene i nemaju poteskoce u savladavanju gradiva -super. Idu u gimnaziju jer ona nema ogranicenja za kronicare i osobe sa invaliditetom.
    Ako imaju poteskoce u ucenju , invaliditet i kronicnu bolest ...tu nastaje problem. Vecina strukovnih skola ima ogranicenja na zdravstveno stanje.
    Npr. moj sin je imao ogranicenje gotovo na sve tehnicke smjerove koji ukljucuju terenski rad zbog obicne alergije na ambroziju i trave zbog koje ima astmu ( ali vrlo kontroliranu). Ali u isto vrijeme nije dobio nikakav bod na zdravstveno stanje.
    Mala koja ima puni ozbiljniju dijagnozu i ozbiljan invaliditet ima ogranicenje za upis u vecinu strukovnih skola koje zahtjevaju fizicki rad, stajanje na nogama, rad u visokoj temperaturi i jos hrpu toga.

  23. #10073
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    Da čoksa, vidi se da je bod na zdravlje al se ne vidi dijagnoza.
    Ako se vidi, raskopajte do kraja - koliko ih od tih 95 ima zdravstveni bod?

  24. #10074
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Od moje frendice mala je završila dvije škole s pet i ima kroničnu bolest od vrtića. To ne znači da joj je bolest piece of cake, nego samo da ulaže više truda jer se bori i za zdravlje. Jer ulaže, plus talentirana je višestruko. Kaj bumo sad?
    Ne znam kaj bu ona. Znam kaj sam ja.

  25. #10075
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Ma da, izmišljamo svi koji kažemo da ima lažiranih bodova i dodamo poneki primjer. Ili kada se zove školska medicina pojačano krajem 8.razreda, onda je to informiranje, nego šta.
    Francesca, nije alergija lažna, u konkretnom slučaju. I možda je Jelena.O i pravu, možda nemam pojma štp je još u pozadini nego sam površno gledajući dijete x godina zaključila da nije zbog alergije dijete vodilo ograničavajuć život niti nešto bilo ometeno u učenju.

  26. #10076
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kaj bu ona. Znam kaj sam ja.
    Studira i dalje je izvrsna. S bodom ili bez njega (nisam pitala ali mislim da je bio default da ga je dobila). Nije fer reći da joj nije teže jer jest. I ne bih to htjela osjetiti na vlastitoj koži, a još manje na koži svoga djeteta.

  27. #10077
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se vidi, raskopajte do kraja - koliko ih od tih 95 ima zdravstveni bod?
    I to opet neće ništa značiti samo za sebe, nego bi bilo zanimljivo vidjeti ima li jednak postotak dodatnih (zdravstvenih i/ili socio-ekonomslih) bodova u sličnim školama. Ali ako je netko i mislio "kopati" takve podatke, obzirom na hajku ovdje, čisto sumnjam da će ih objaviti

  28. #10078
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Nije nikakva hajka nego mene to sve tek čeka i pojela bih se od muke da mi dijete ne upadne tamo di želi i može zbog nekog izmišljenog problema nekog drugog dejteta! Ako je izmišljen, čuli bi me! Ali ne po forumima!

  29. #10079
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Studira i dalje je izvrsna. S bodom ili bez njega (nisam pitala ali mislim da je bio default da ga je dobila). Nije fer reći da joj nije teže jer jest. I ne bih to htjela osjetiti na vlastitoj koži, a još manje na koži svoga djeteta.
    Bod se ne dobiva po defaultu.

    I moja je izvrstan đak iako se na prijemnom jako prepala. A bod bi joj vjerojatno smanjio stres.

    Iako je moja frendica svoje dijete malo i "zaribala" s dodatnim bodom. S tim da njeno dijete je stvarno tako bokesno da je i puno izostajalo s nastave. Uglavnom, dodatni bod mu je omogućio upis u jaču gimnaziju, koja se na kraju pokazala preteška

    No uopće ne znam zakaj tu tipkam. Nemam nikog više za upis u SŠ

  30. #10080
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Kak ne? Školska je prati cijelo vrijeme i u svim papirima joj piše dijagnoza.
    Za sport se isto dobije po defaultu, ne?

  31. #10081
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, izmišljamo svi koji kažemo da ima lažiranih bodova i dodamo poneki primjer. Ili kada se zove školska medicina pojačano krajem 8.razreda, onda je to informiranje, nego šta.
    Francesca, nije alergija lažna, u konkretnom slučaju. I možda je Jelena.O i pravu, možda nemam pojma štp je još u pozadini nego sam površno gledajući dijete x godina zaključila da nije zbog alergije dijete vodilo ograničavajuć život niti nešto bilo ometeno u učenju.
    Ako to nije dijete s kojim si ti zivjela u kuci od kad se rodilo tesko da mozes izvuci bilo kakve zakljucke da li je dijete bilo ograniceno u zivotu ili ometeno u ucenju zbog zdravstvenog stanja.

  32. #10082
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Potpis pod sirius.

  33. #10083
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To je lose? Da se roditelji informiraju o pravima?
    Pa ne odlucuje skolska o bodu, ali je ona svakako duzna informirati roditelja koja djeca eventualno mogu ostvariti taj dodatni bod na zdravstveno stanje.
    Ne o pravima nego da li bi na osnovu necega mogli izmisliti kaka bod.

  34. #10084
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne o pravima nego da li bi na osnovu necega mogli izmisliti kaka bod.
    Kako se to informira o izmisljanju boda?
    Dijete ili ima ili nema neku dijagnizu do tad.
    Mogu se samo informirati o tome kako da sa tom dijagnozom odu na medicinu rada i vide da li je dijagnoza I stanje djeteta dovoljno tesko da ga ogranicava i na osnkvu toga da se moze dobiti dodatni bod.
    Skolska samo moze uputiti roditelja dalje na osnovu dijagnoza koje su vec u njegovom kartonu.

  35. #10085
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure, zaustavite se i ne izmišljajte.
    Nemoguće je dodatni bod na zdravstveno stanje dobiti samo tako ili preko veze.
    Nemoguće!
    Djeca koja na kraju provjera, vještačenja i sličnih postupaka dobiju taj bod, itekako su ga "zaslužila" i to sa gadnom dijagnozom.
    Vjerujte mi da si ne želite takve bodove.
    Čitam vas danima i fakat mi je muka koliko izmišljotina čitam.
    Alergije, astma i sl. ne donose dodatni bod, ali bome srčane greške/mane da. Takva djeca bi trebala imati izravni upis,a ne da ih se razvlači po vještačenjima zbog jednog boda.
    Mioc nije problem ni upisati, ni završiti s 5,0 pa i s nekom dijagnozom, ali treba raditi i uspjeh neće izostati.
    Moja kći je uspjela. Isto kao što je uspjela danas dati drugu godinu na Mefu. Sve u prvom roku.
    I Mioc je najbolja škola u RH pa i u regiji.
    @Naplavomžalu, čestitam od srca.
    Čestitke i svoj ostaloj djeci koja su upisala svoje izbore, neovisno koji su.

  36. #10086
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Tanči, skini roze naočale

  37. #10087
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    OK cure, a koliki je postotak tih lažnih dijagnoza u ukupnom broju djece s dodatnim bodom na zdravlje? I kaj fakat mislite da netko sa srčanom greškom tko ima 5.0 nema pravo na bod jer ispada da mu bolest nije narušila uspjeh a opet netko s istom dijagnozom a uspjeh mu je 4.9 ima?
    Ili svima sa srčanom greškom treba ukinuti dodatni bod jer ovaj s 5.0 je dokaz da takva dijagnoza nema utjecaja?

  38. #10088
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Ovo sam gore napisala jer me ponukalo ovo mišljenje
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Bod na zdravlje dijete bi trebalo dobiti ukoliko zbog zdravstvenih problema nije uspjelo savladati gradivo i postići dobre rezultate. I sad, ako dijete ima odlične ocjene cijelu OŠ, usprkos dijagnozi, to vrijedi i za njih? Po pravilu za didjelu boda, ne bi trebalo.

  39. #10089
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Iskreno, to je stvarno tricky pitanje. Po definiciji bod za zdravstvene poteškoće se dobije ako one utječu na uspjeh u školi, a ako netko ima 80 bodova onda se stvarno ne može reći da su mu utjecale na uspjeh, zar ne? S druge strane, kao što kažeš, je li onda fer da onaj sa 79 bodova (ili 79,6) dobije bod? Nemam pojma. U svakom slučaju, to nije igralo ulogu dok škole nisu počele uvoditi prijemne.

  40. #10090
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Slažem se s Mimom

  41. #10091
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Ali onda ne bi trebalo dati bod ni djetetu kojemu je umro jedan roditelj, ako dijete ima 80 bodova. Kako znati koliko je truda dijete moralo uložiti da ostvari tih 80 bodova? Ja sam shvatila da se dodatni bod daje ne iz samilosti, nego kao nagrada zato što su svladala dodatne poteškoće s kojima se drug djeca nisu morala suočiti.

  42. #10092
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja mislim da se ne daje kao nagrada, nego da se nadoknadi ev. slabiji uspjeh u školi uzrokovan tim problemom. Tako piše za zdravstvene poteškoće, za socijalnu kategoriju ne znam što piše.

  43. #10093
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Ovo?
    https://www.upisi.hr/docs/Publikacija_redoviti.pd


    a) Kandidat sa zdravstvenim teškoćama
    12
    Kandidatu sa zdravstvenim teškoćama dodaje se jedan bod na broj bodova koji je utvrđen tijekom
    postupka vrednovanja za programe obrazovanja za koje posjeduje stručno mišljenje Službe za
    profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje koje je izdano u tekućoj kalendarskoj
    godini. S tako utvrđenim brojem bodova kandidat se rangira na ukupnoj ljestvici poretka.

  44. #10094

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ideja da se ne smije propitivati opravdanost dodatnog boda meni je presmiješna .Meni je opravdano propitivati sve i svašta. Osobito sustave, jer su često falični. To što netko propituje ne znači da konkretno dijete ne treba dobiti taj bod.

  45. #10095

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Da raščistimo: je li u sustavu javno vidljivo temeljem kojeg parametra je netko dobio 1 dodatni bod?
    Da ili ne.
    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj, piše baš dijagnoza?! Ili samo ono zdravstveni, natjecanja i socijalna situacija?
    Vidljivo je. Vidi se rang lista svakog programa kojeg ti je dijete prijavilo.
    Naravno, ne pisu dijagnoze nego razlog dodatnog boda ili izravnog upisa.
    Djeca nisu vidljiva pod imenima nego pod šiframa.

    Ne vidim problem u analizama.
    Nijedan podatak kojeg po GDPR treba štititi nije otkriven.

  46. #10096
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Evo za socijalne:

    b) Kandidat koji živi u otežanim uvjetima izazvanim ekonomskim, socijalnim te odgojnim čimbenicima
    Kandidatu koji živi u otežanim uvjetima izazvanim ekonomskim, socijalnim te odgojnim čimbenicima,
    koji su mogli utjecati na uspjeh u osnovnoj školi, dodaje se jedan bod na broj bodova koji je utvrđen
    tijekom postupka vrednovanja.

    "koji su mogli utjecati" - nije uvjet da su utjecali u smislu da se to vidi na uspjehu koji je lošiji, nego se smatra da općenito takvi, otežani uvjeti traže više truda za isti uspjeh. Tak bih ja to protumačila, ali ako je netko ovdje pravnik neka pojasni.

  47. #10097

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ništa izdvojila među tih 95 učenika.
    Ne mozes izdvojiti osim da "rucno" udjes u svakog od tih 95 s bodom, gledas razlog i bilježiš koji je.

  48. #10098
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se ne daje kao nagrada, nego da se nadoknadi ev. slabiji uspjeh u školi uzrokovan tim problemom. Tako piše za zdravstvene poteškoće, za socijalnu kategoriju ne znam što piše.
    Nije samo to. Nego je u pitanu i ogranicen izbor za upis.
    Cl.3

    "Vrednovanje uspjeha kandidata sa zdravstvenim teškoćama

    Članak 19.
    (1) Kandidat sa zdravstvenim teškoćama je kandidat koji je osnovno obrazovanje završio po redovitome nastavnom planu i programu, a kojem su teže zdravstvene teškoće i/ili dugotrajno liječenje utjecali na postizanje rezultata tijekom prethodnoga obrazovanja i/ili mu značajno sužavaju mogući izbor srednjoškolskoga programa obrazovanja.
    (2) Kandidatu sa zdravstvenim teškoćama dodaje se jedan bod na broj bodova koji je utvrđen tijekom postupka vrednovanja za programe obrazovanja za koje posjeduje stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje. S tako utvrđenim brojem bodova kandidat se rangira na ukupnoj ljestvici poretka.
    (3) Za ostvarivanje dodatnih bodova kandidat iz stavka 1. ovoga članka obvezno prilaže:
    – stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji učenika za, u pravilu pet, a najmanje tri primjerena programa obrazovanja (strukovnoga – s oznakom programa, umjetničkoga i/ili gimnazijskoga) izdanoga na temelju stručnog mišljenja nadležnoga školskog liječnika koji je pratio kandidata tijekom prethodnog obrazovanja, a na temelju prethodno dostavljene specijalističke medicinske dokumentacije o težim zdravstvenim teškoćama i/ili dugotrajnom liječenju koji su utjecali na postizanje rezultata tijekom prethodnog obrazovanja i/ili mu značajno sužavaju mogući izbor programa obrazovanja i zanimanja, prema stručno usuglašenoj metodologiji te obrade multidisciplinarnog tima Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje."

  49. #10099
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    A ove po 2 i 3 boda isto je trebalo ručno ući?

  50. #10100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, naravno, i suženi izbor je u pitanju.
    Međutim, ovdje govorimo o upisima u gimnazije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •