Stranica 228 od 280 PrviPrvi ... 128178218226227228229230238278 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,351 do 11,400 od 13973

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #11351
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Ja opet mislim da iako je program "jaki"da se kriteriji spuštaju da sto više zadovoljne djece izadje i preporuči tu istu školu drugoj nekoj djeci.
    Naravno da je puno i do djece.
    No, ako djeca imaju odlične ocjene zavaraju se i oni i roditelji da sve stima.
    Razina razumijevanja sistema na forumu i u mome RL je nebo i zemlja. Prošle godine me jedna mama odličnog matematičara uvjeravala da joj je sin upisao strojarstvo u ZG puno prije nego su matematiku imali na DM. Ravnala se zena po ocjenama, STA još samo ta matura, a on je ionako odličan. On je jedno od dvoje od svih tih odličnih koje je išlo na višu razinu, jedno je palo a drugo jedva prošlo

  2. #11352
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Kosjenka, moj mlađi sin je imao bolje rezultate državne mature od starijeg brata. Stariji je bio u Miocu, a mlađi u Ruđeru tj tehničkoj školi. Iz njegovog razreda puno je ljudu uoisalo Fer i druge sveučilišne studije. Imali su odličnu profesoricu matematike, a fizičar im je došao iz mioca jer je u strukovnoj školi dobio stalni posao ako se dobro sjećam. Nema tu tajni, kvaliteta nastave ovisi samo o nastavnicima.

  3. #11353
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Peterlin vi ste u ZG, mislim da je tako u manjim gradovima, skolama bez djece

  4. #11354
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Ako se neka strukovna škola reklamira da ima gimnazijski program maturskih predmeta, to nikako ne znači da je kvaliteta nastave jednaka kao u prosječnoj gimnaziji. Sigurno je da ima i iznimki, ali kada bi prof. matematike u netehničkoj školi primijenio kriterij gimnazijskog ocjenjivanja i opsega zadataka, 40% razreda bi palo godinu. Nastavnici se moraju prilagoditi kvaliteti ulaznog materijala jer tamo sigurno ne ulaze dobri matematičari.
    Spomenuta HTŠ može naučiti djecu jezike, ali ako se nekomu tijekom 4 godine promijeni 15 nastavnika prvog str. jezika, o kakvoj kvaliteti govorimo? Ako gotovo nitko ne pročita nijednu lektiru, a nastavnik ne provjerava pročitanost esejima, testovima, analizama poezije i sl., o kakvom je gimnazijskom programu HJ riječ?
    Neki talentirani sposobni učenik koji je s lakoćom mogao završiti gimnaziju (ali mu se nije dalo učiti 17 predmeta) sigurno može dobro proći i u strukovnoj školi uz sreću da ima angažirane nastavnike, ali nemojmo se zavaravati - ritam i tempo rada određuje uglavnom kvaliteta učenika u razredu.

  5. #11355
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Malo statistike uspjesnosti skolskog sustava
    https://www.telegram.hr/politika-kri...laca-pripreme/

  6. #11356
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Malo statistike uspjesnosti skolskog sustava
    https://www.telegram.hr/politika-kri...laca-pripreme/
    Ja doslovno ne znam nikoga tko ne plaća. Razredni genijalci, ono, lumeni (za koje profesori govore da su lumeni te škole), plaćaju pripreme da osiguraju upad u željene gimnazije jer možda nemaju neko natjecanje ili imaju neki "kiks" tipa 4 iz tjelesnog. Ne znam nikoga tko je išao upisivat faks bez plaćanja priprema za maturu. Velika većina su odlikaši.

    Lažem, znam, ali to su djeca čiji roditelji im mogu suvereno pomagati i pregledavati matku ili HJ (barem za upise u srednje).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 11:12

  7. #11357
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa to isto sve vuče jedno drugo, kad djeca u srednjoj vide da svi idu na pripreme onda normalno da i oni žele na pripreme, pa oni su jedni drugima izravna konkurencija za faks.
    Ja sam se nakon srednje isto upisala na pripreme jer su "svi išli" (samo je to u moje boomersko vrijeme trajalo 2 tjedna i nije bilo skupo) - prvi i zadnji dan priprema sam jednako riješila test tako da mi je stvarno koristilo.

  8. #11358

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam nikoga tko je išao upisivat faks bez plaćanja priprema za maturu. Velika većina su odlikaši.
    Evo, moj sin se dosta druži s generacijom godinu dana starijom od sebe, dakle, sad su to maturanti, iz raznih gimnazija, i nitko iz tog njegovog društva ne ide na plaćene pripreme za maturu.

  9. #11359

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se nakon srednje isto upisala na pripreme jer su "svi išli" (samo je to u moje boomersko vrijeme trajalo 2 tjedna i nije bilo skupo) - prvi i zadnji dan priprema sam jednako riješila test tako da mi je stvarno koristilo.
    Slično je bilo i u mojoj generaciji, i ja sam isto razmišljala bih li išla nekamo na pripreme, pa se moja mama (profesorica) raspitivala kod svojih kolega u zbornici što bi mi preporučili. Najbolji je bio savjet njihovog matematičara (inače našeg renomiranog profesora i autora udžbenika) koji joj je rekao da od tih priprema nema prevelike koristi i da ja to sve mogu i sama. Taj odgovor bio mi je dovoljan da me uvjeri da zaista mogu sama, nisam išla ni na kakve pripreme, spremila se za prijemni sama i položila bez problema.
    Nekad ti samo netko sa strane treba dići samopouzdanje

  10. #11360
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, moj sin se dosta druži s generacijom godinu dana starijom od sebe, dakle, sad su to maturanti, iz raznih gimnazija, i nitko iz tog njegovog društva ne ide na plaćene pripreme za maturu.
    Tvoj se sin druži s istima kao što je i on, za što njih treba pripremiti?

  11. #11361
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Tehničko pitanje - dijete kaže da sutra počinju prijave programa, a ocjene joj još nisu u maticu unesene. Traje li taj proces i nakon što prijave programa krenu ili programe neće moći ni prijaviti dok nema ocjena?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.06.2022. at 12:30

  12. #11362
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Traje to, ali ipak kontaktirajte razrednika

  13. #11363
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja doslovno ne znam nikoga tko ne plaća. Razredni genijalci, ono, lumeni (za koje profesori govore da su lumeni te škole), plaćaju pripreme da osiguraju upad u željene gimnazije jer možda nemaju neko natjecanje ili imaju neki "kiks" tipa 4 iz tjelesnog. Ne znam nikoga tko je išao upisivat faks bez plaćanja priprema za maturu. Velika većina su odlikaši.

    Lažem, znam, ali to su djeca čiji roditelji im mogu suvereno pomagati i pregledavati matku ili HJ (barem za upise u srednje).
    2 djece. Oboje bez plaćanja priprrma. Nikad s njima nismo radili ništa vezano uz školu. Mladja je imala par pitanja no kad joj je tata otvorio stare ruske knjige iz matematike je odustala i više nikad ništa pitala.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 24.06.2022. at 14:51

  14. #11364
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Matematički smjer V gimnazije. Sve odlikaši. Svi išli na pripreme.

    A u toj elitnoj školi moj je sin prestao čitati lektire u 2. Razredu i imao 5 iz HJ. Kao i 80%razreda. Maturu je iz HJ položio sa 5. I upisao filozofski.

    Iz kemije je peomjenio 6 profesora u 4 godine. Iz fizike 3. Iz povijesti dva ili tri. Geografija u petoj... Nek vam kaže tanja.b.
    I tako dalje i tako bliže.... Kad uđete u priču koja nije forumska i medijska nego bliska i osobna, nije sve baš briljantno. A ipak iz svakakavih škola ispadaju briljantna djwca. Uvijek je do njih. Ostalo su nijanse.

  15. #11365
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Tipkam na mobu, tipfeleri. Oprostite

  16. #11366

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Geografija u petoj... Nek vam kaže tanja.b.
    Upravo je otišla u mirovinu

  17. #11367
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji je bio savjet njihovog matematičara (inače našeg renomiranog profesora i autora udžbenika) koji joj je rekao da od tih priprema nema prevelike koristi i da ja to sve mogu i sama.
    Udovolji mi znatiželji, je li o Dakiću riječ?

    Prijateljica je sinu, koji je inače odličan matematičar, svejedno platila pripreme za prijemni srednjoškolski. Više da mu boosta samopouzdanje nego da ga netko nauči nečem novom... Ni sama ne znam što bi mislila o svemu, sve čekam širenje biznisa i na pripreme za inicijalne ispite petaša ili takve slične gluposti

  18. #11368
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tehničko pitanje - dijete kaže da sutra počinju prijave programa, a ocjene joj još nisu u maticu unesene. Traje li taj proces i nakon što prijave programa krenu ili programe neće moći ni prijaviti dok nema ocjena?
    Prema objavljenom vremeniku upisa, ocjene i svi dodatni bodovi ni trebali danas biti u sustavu.
    Mojoj se vidjelo sve već prvi dan unosa, u ocjene 8.razreda i dodatni bodovi, Alis ada mi govori mama jedna iz razreda da njezinom djetetu nisu upisani sportski bodovi i da zove, šalje mailove, ali ne može nikoga dobiti da prijavi problem.

    Bez unesenih bodova ne znam kako bi se mogao prijaviti program, možda bi sigurnije bilo javiti se razrednici i/ili azoo

  19. #11369
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nikad nikakve pripreme nisam platila.
    Nije ni trebalo.
    Niti me je kći tražila.
    To su izmišljotine da su pripreme potrebne i da bez njih ne ide.
    Maturirala je s 5,0.
    Položila vrlo zahtjevni prijemni i
    Upisala željeni faks.
    Sve polaže u prvom roku.
    I dalje ima 5,0. Iako nam je zadnja godina života bila paklena.
    Sve je postigla apsolutno sama i bez ikakve pomoći sa strane.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #11370

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Matematički smjer V gimnazije. Sve odlikaši. Svi išli na pripreme.

    A u toj elitnoj školi moj je sin prestao čitati lektire u 2. Razredu i imao 5 iz HJ. Kao i 80%razreda. Maturu je iz HJ položio sa 5. I upisao filozofski.
    Kako? Radili su samo reader's digeste, sazetke i tocno one odlomke koji ce biti na maturi?

    A meni se onih sedam-osam lektira mog sina činilo sramotno malo.

  21. #11371
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Vjerojatno rade ali se ne provjerava ili se sin od babyboys izmigolji.

  22. #11372
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Inače meni se ono što je tu netko napisao, dve lektire mjesečno ili čak sam čula svaki tjedan čini potpuno nevjerojatno, ok, jasno pitanje je što je za lektiru, ali ako su u pitanju neka obimnija djela - KAKO Moja kći čita, moguće da čita više od prosjeka, ne čita samo lektiru nego uvijek nešto čita, čita (i) klasike, ali da bi stigla pročitati neku ozbiljniju knjigu svaki tjedan uz sve obaveze - nema šanse.

  23. #11373

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    ekica, jest

  24. #11374
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    ekica, jest
    Mislim da je bila '93. kad je iz V. prešao u I.gimnaziju; predavao mi je u 3. i 4. razredu. Divan čovjek i divan profesor! ❤️

  25. #11375
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno rade ali se ne provjerava ili se sin od babyboys izmigolji.
    Sin od babyboys je završio srednju školu, više se ne migolji nikud.
    Nisu radili lektire. Promjenili prof u nekom trenu i ro je bilo to. Budući je on bio đak s kojim se nikad nije radilo nego je sve odrađivao sam, detalje nemam, ali i on kaže, sad s odmakom od dvije godine da lektire čitali nisu i da mu je to baš bezveze.

    On je sam i ničim izazvan pročitao dobar dio gimnazijskih lektirnih djela. Ali Krleže se jedva dotakao, o Marinkoviću nema pojma,samo ono što je na pripremama spomenuto. Recimo, ima tog još.

  26. #11376
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tehničko pitanje - dijete kaže da sutra počinju prijave programa, a ocjene joj još nisu u maticu unesene. Traje li taj proces i nakon što prijave programa krenu ili programe neće moći ni prijaviti dok nema ocjena?
    Mi smo provjeravali prije ponoći, sve su ocijene za 8. razred unešene. Mislile smo da se može prijaviti od ponoći ali prijave u srednju kreću sutra 25.6.22. točno u podne.

    Preko mob.nismo uspjeli sve popuniti stalno nam je pokazivalo neku grešku, ali preko laptopa bez problema.

    Sutra je moguće da padne sistem pa samo laganini.

  27. #11377
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Koja je razlika između 2. i 7. U Križanićevoj? Koja je bolja?
    1. Izbor je Klasična gimnazija u Križanićevoj
    2. Opća gimnazija Sesvete
    3. 2. ili 7. Križanićeva jer za Kušlanovi nema bodove
    (Od ŠPUD je odustala)
    4. Ženska gimnazija u Gundulićevoj (kod časnih)

    Hvala.

  28. #11378
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Kako za III. nema bodove, a za II. ima?

  29. #11379

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je bila '93. kad je iz V. prešao u I.gimnaziju; predavao mi je u 3. i 4. razredu. Divan čovjek i divan profesor! ❤️
    Kraj '92. Očito smo išle u istu školu u slično vrijeme

  30. #11380

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je razlika između 2. i 7. U Križanićevoj? Koja je bolja?
    1. Izbor je Klasična gimnazija u Križanićevoj
    2. Opća gimnazija Sesvete
    3. 2. ili 7. Križanićeva jer za Kušlanovi nema bodove
    (Od ŠPUD je odustala)
    4. Ženska gimnazija u Gundulićevoj (kod časnih)

    Hvala.
    Po onom što sam čula, 2. je bolji izbor od 7., ali nemoj me hvatati za riječ jer nemam iskustva iz prve ruke. Za 2. je potrebno više bodova nego za 7.

  31. #11381
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Sin od babyboys je završio srednju školu, više se ne migolji nikud.
    Nisu radili lektire. Promjenili prof u nekom trenu i ro je bilo to. Budući je on bio đak s kojim se nikad nije radilo nego je sve odrađivao sam, detalje nemam, ali i on kaže, sad s odmakom od dvije godine da lektire čitali nisu i da mu je to baš bezveze.

    On je sam i ničim izazvan pročitao dobar dio gimnazijskih lektirnih djela. Ali Krleže se jedva dotakao, o Marinkoviću nema pojma,samo ono što je na pripremama spomenuto. Recimo, ima tog još.
    Ok mislila sam da su radili lektire a da tvoj sin ne bi pročitao i da bi se izvukao s tim, tako sam ja u srednjoj školi, ne sjećam se da sam pročitala neku knjigu specifično za lektiru ako je već ranije nisam čitala. Moram reći da je baš peta gimnazija ta za koju sam čula da su lektire svaki tjedan. Stvarno čudno da nisu imali obavezne lektire, meni se čini da se hj vrti oko toga radi pripreme za maturu. Čudim se da se nisu bunili.

  32. #11382
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ok mislila sam da su radili lektire a da tvoj sin ne bi pročitao i da bi se izvukao s tim, tako sam ja u srednjoj školi, ne sjećam se da sam pročitala neku knjigu specifično za lektiru ako je već ranije nisam čitala. Moram reći da je baš peta gimnazija ta za koju sam čula da su lektire svaki tjedan. Stvarno čudno da nisu imali obavezne lektire, meni se čini da se hj vrti oko toga radi pripreme za maturu. Čudim se da se nisu bunili.
    Bile su lektire svakih 10 dana dok nisu promijenili profesoricu. Dalje od tog bezveze . A što su radili nemam pojma, ja s tim čovjekom u životu nisam radila za školu. Svakako ih je za maturu spremala mimo redovne nastave, tko je htio dolazio je. Toga ima i sad u petoj, susjeda mi je maturantica tamo ove godine i išla je

  33. #11383
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je razlika između 2. i 7. U Križanićevoj? Koja je bolja?
    1. Izbor je Klasična gimnazija u Križanićevoj
    2. Opća gimnazija Sesvete
    3. 2. ili 7. Križanićeva jer za Kušlanovi nema bodove
    (Od ŠPUD je odustala)
    4. Ženska gimnazija u Gundulićevoj (kod časnih)

    Hvala.
    prema onome što sam čula, nemojte ovu zadnju na popisu
    rezultate državnih matura po školama pogledajte u e-rudniku
    moja je išla u Drugu, zadovoljna je, dobila je dobro znanje, ali je i imala sreće s određenim profesorima (što se ne može unaprijed znati)

  34. #11384
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kako za III. nema bodove, a za II. ima?
    čokolada je u pravu, prošle godine je trebalo manje bodova za III. gimnaziju nego za II.

  35. #11385
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,705

    Početno

    bodove od prošle godine imate ovdje
    Broj bodova potrebnih za upis (upisi.hr)

    pm gimnazija, najmanje bodova za upis
    Krapina 62
    Čakovec 58
    Našice 46
    Sisak 52
    Slavonski Brod 46
    Rovinj 56
    Križevci 49

    zanimljivo da od većih gradova malo bodova treba i u Rijeci:
    Rijeka 66

    samo je ZG ogromna fama oko pm gimnazija i tako teško upasti

    a zanimljivo mi je i da sve više cura upisuje FER i TVZ ali nitko ne želi u ove tehničke škole tipa Ruđer ili Tesla... možda bi im bilo bolje da su npr. jedina cura u "muškom" razredu nego da ide u ženski razred u jezičnu

  36. #11386
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Da, baš sam gledala...Dubrovnik 69 za pm gimn.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 25.06.2022. at 13:47

  37. #11387
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Ima dečki i u 16 i 18 gimnaziji

  38. #11388
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Bilo je prvih cca sat vremena problema s ulaskom u sustav, ali sada sve normalno radi. Kćer je unjela prioritete, večeras su prve ljestvice poretka.

    Može li se škola koja ima provjeru znanja, nakon završetka projere znanja maknuti s liste prioriteta i ubaciti neka škola bez prijemnog na listu?

  39. #11389
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Bilo je prvih cca sat vremena problema s ulaskom u sustav, ali sada sve normalno radi. Kćer je unjela prioritete, večeras su prve ljestvice poretka.

    Može li se škola koja ima provjeru znanja, nakon završetka projere znanja maknuti s liste prioriteta i ubaciti neka škola bez prijemnog na listu?

  40. #11390
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mislim da bi se trebalo moci, koliko sam shvatila, lista se moze mijenjati po zelji do 6.7.

  41. #11391
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Ima li tu onih čija djeca koji prijavljuju opću gimnaziju?

    Naime, ako je učenik u OŠ učio engleski kao prvi jezik, a njemački kao drugi (i želi nastaviti s njemačkim) onda u aplikaciji:
    - kao PRVI jezik pod prvi prioritet označi engleski (a njemački mora staviti kao drugi prioritet).
    - kao DRUGI jezik pod prvi prioritet označi njemački (a engleski mora staviti pod drugi prioritet).

    Jesam li dobro shvatila? Jer ako ne napišu te "druge prioritete", ne dozvoljava im daljnji korak.

  42. #11392

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    177

    Početno

    Čini se da je tako. Piše u Korisničkim uputama da je Korisnik duzan napraviti odabir jezika prije dodavanja u listu prioriteta. U protivnom ce se pojaviti poruka da je dodavanje programa na listu prioriteta onemogućeno tj. da je prethodno potrebno napraviti odabir jezika.

  43. #11393

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    177

    Početno

    Korisnik ce svoj izbor stranih jezika i izbornih predmeta moći mijenjati na kartici Moj odabir do isteka roka za odabir obrazovnih predmeta.

  44. #11394

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tu onih čija djeca koji prijavljuju opću gimnaziju?

    Naime, ako je učenik u OŠ učio engleski kao prvi jezik, a njemački kao drugi (i želi nastaviti s njemačkim) onda u aplikaciji:
    - kao PRVI jezik pod prvi prioritet označi engleski (a njemački mora staviti kao drugi prioritet).
    - kao DRUGI jezik pod prvi prioritet označi njemački (a engleski mora staviti pod drugi prioritet).

    Jesam li dobro shvatila? Jer ako ne napišu te "druge prioritete", ne dozvoljava im daljnji korak.
    Da, tako je.

  45. #11395
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Hvala...ne razumijem zašto je to tako napravljeno.

  46. #11396
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je prvih cca sat vremena problema s ulaskom u sustav, ali sada sve normalno radi. Kćer je unjela prioritete, večeras su prve ljestvice poretka.

    Može li se škola koja ima provjeru znanja, nakon završetka projere znanja maknuti s liste prioriteta i ubaciti neka škola bez prijemnog na listu?
    Nemože se izbaciti s liste, već je ispucan jedan izbor!
    Liste za prijemni se ranije zaključavaju
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.06.2022. at 22:03

  47. #11397
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja doslovno ne znam nikoga tko ne plaća. Razredni genijalci, ono, lumeni (za koje profesori govore da su lumeni te škole), plaćaju pripreme da osiguraju upad u željene gimnazije jer možda nemaju neko natjecanje ili imaju neki "kiks" tipa 4 iz tjelesnog. Ne znam nikoga tko je išao upisivat faks bez plaćanja priprema za maturu. Velika većina su odlikaši.

    Lažem, znam, ali to su djeca čiji roditelji im mogu suvereno pomagati i pregledavati matku ili HJ (barem za upise u srednje).
    Čini mi se da odlazak na te pripreme prvenstveno ovisi o stavovima roditelja; moja djeca nisu išla ni na kakve plaćene pripreme.

    Najstarija je srednju upisivala u ona davna vremena kad si mogao imati max bodova za upis, a nemati 5.0. Za maturu se spremala sama, radila je organizirano kroz srednju, upisala i završila ERF.

    Sin je upisao PM gimnaziju koja najlošije kotira tu na forumu, a i šire Nije imao dovoljno bodova ni da pristupi prijemnom u XV. Imao je 5.0 valjda samo u prvom osnovne, kroz srednju nije svake godine prošao s odličnim. Kod kuće je rješavao stare mature, odslušao koji put online pripreme iz hrvatskoj organizirane u svojoj školi (polagao je B razinu). Upisao FER, ide mu sasvim dobro.

    A. je upisala opću gimnaziju za koju nije trebao prijemni; da je imala interes za PM, sigurno ne bi išla na pripreme.

    Mislim da te škole za pripreme u malom broju pomažu onima koji su imali peh da imaju lošu nastavu iz ponekog predmeta, a u ogromnom postotku žive od roditeljske panike.

  48. #11398

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala...ne razumijem zašto je to tako napravljeno.
    Definitivno čudno, ali tako je.
    Prošle godine je bilo bolje. Nama upisi godinu za godinom

  49. #11399

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nemože se izbaciti s liste, već je ispucan jedan izbor!
    Liste za prijemni se ranije zaključavaju
    Znači ako imam 3 škole s prijemnim i ne prođem prijemni, do 7.7. mogu brisati i mijenjati samo preostala 3 izbora bez prijemnog?

  50. #11400
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tu onih čija djeca koji prijavljuju opću gimnaziju?

    Naime, ako je učenik u OŠ učio engleski kao prvi jezik, a njemački kao drugi (i želi nastaviti s njemačkim) onda u aplikaciji:
    - kao PRVI jezik pod prvi prioritet označi engleski (a njemački mora staviti kao drugi prioritet).
    - kao DRUGI jezik pod prvi prioritet označi njemački (a engleski mora staviti pod drugi prioritet).

    Jesam li dobro shvatila? Jer ako ne napišu te "druge prioritete", ne dozvoljava im daljnji korak.
    Moj stariji je učio englwski kao drugi jezik u op i kod upisa ga je samo stavio kao prvi. Sve je bilo ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •