Stranica 91 od 280 PrviPrvi ... 41818990919293101141191 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,501 do 4,550 od 13962

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #4501
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Mislim da je II. gimnazija baš specifična po tome da iz nekog neznanog razloga nju preferiraju cure. Nije mi jasno zašto.
    Moji su srednjoškolci u Titušu i Lucijanki, opća gimnazija oboje, u obje škole ima blago više cura nego dečkiju ali gotovo da su u ravnoteži.

  2. #4502
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    S druge strane, kod mog L. u mat.gimnaziji je devet dečki i dvaput toliko cura, tako da ne može se reći da su mat.gimnazije za dečke, a jezične za cure... ima svega.
    Elitnije škole imaju više cura.

    Kod P. je u razredu u I. općoj, koja ima relativno visok bodovni prag, bilo šest mladića.

    Kod D. (XIII. gimnazija, PM smjer) su ove godine svega četiri cure. S druge strane, u općim razredima je omjer pola-pola; bodovni prag škole je oko 70 bodova.

  3. #4503
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Kod mog u x pm, je pol pol

  4. #4504
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Barbi, mogu li pitati jeste li zadovoljni Titušem?
    mislim da bi to bio dobar izbor za našu curu

  5. #4505
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Elitnije škole imaju više cura.

    .
    Ooops, konačno MIOC nije elitna škola.

    Iako u stvari ne znam kakav je omjer u cijeloj školi ali u razredu mog djeteta puno je više dečki

  6. #4506
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Pa u MIOCU ima puno više cura u odnosu na ne-elitne škole istog tipa, tj. PM gimnazije. Što je za školu (istog tipa, znači u jednom košu su PM gimnazije, u drugom opće) niži bodovni prag, raste postotak dečki u razredu.

    A to je i logično, jer su cure rane teen dobi uglavnom odgovornije nego dečki, mogu bolje shvatiti važnost ocjena za neposrednu budućnost i imaju bolje ocjene.

  7. #4507
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Joj Marija, pojma nemam koje su elitne (osim MIOCa ) a koje to nisu.

    Znam jedan uzork - a to je razred mog djeteta. I tam ima vise decki
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 26.01.2018. at 21:43

  8. #4508
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa rekla bih da su elitne škole one koje su na popisu najboljih u rh po rezultatima drzavne mature, od zagrebačkih to su MIOC, V., II., VII., XVI, Tituš, I.

  9. #4509
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Da. I onda moza stoji da u njima ima vise cura. Jedino i dalje muslim da u MIOCu nema

  10. #4510
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Taj izraz elitno-neelitno navodim samo zbog broja bodova potrebnih za upis; program im je ionako isti.
    Mislim da je Jokić radio istraživanje o distribuciji ocjena prema spolu, i da se pokazalo da cure u prosjeku imaju bolje ocjene nego dečki, pa onda u prosjeku upisuju škole koje imaju viši bodovno prag.

  11. #4511
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Da je škola zahtjevna - je, ali sad kad imam iskustvo još jednog djeteta u gimnaziji koja nije elitna, vidim da to nije stvar škole, već gimnazijskog programa koji je prepun podataka zagrabljenih s površine sveučilišnih programa - alii to je već priča za drugu temu.
    ovo si jako dobro napisala, čini mi se da je baš tako

  12. #4512
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa rekla bih da su elitne škole one koje su na popisu najboljih u rh po rezultatima drzavne mature, od zagrebačkih to su MIOC, V., II., VII., XVI, Tituš, I.
    ima li negdje navedena ova statistika?

  13. #4513
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ma negdje sam to prije vidjela, sad sam pokušavala naći na netu, ali nisam uspjela pa sam napisala po sjećanju
    mislim da je na tom popisu i Lucijanka

  14. #4514
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da VII baš nije u tom društvu

  15. #4515
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da VII baš nije u tom društvu
    na ovom popisu iz 2015. jest, tu je i IV., ali nema Tituša:
    http://drzavnamatura.hr/skole-ciji-u...zavnoj-maturi/

    a na ovom popisu učenika s najviše bodova nema VII. na popisu, nema ni IV., ali tu su Tituš i Prelog:
    https://www.srednja.hr/upisi-u-sredn...sanih-ucenika/

    i IV. i VII. dobre škole, samo za njih treba nešto manje bodova za upis

  16. #4516
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    edit - hoću reći, vjerujem da su sve škole koje se nađu na tim popisima dobre, bilo po rezultatima mature, bilo po bodovima upisanih učenika

    što se tiče II. i VII., dobila sam oprečne informacije, od toga da je II. daleko "jača" od VII., do toga da je VII. jednako dobra kao i II., tako da ne znam što bih mislila o tome... ima li koga čije dijete ide u VII.?

    hvala svima koji pišete svoja iskustva ovdje u ime nas koje čeka upis

  17. #4517
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Marija, molila BiH (ludi tablet ne da pisat b i h nego be i ha ) te iskustvo iz 13. kad uhvatis vremena

  18. #4518
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je II. gimnazija baš specifična po tome da iz nekog neznanog razloga nju preferiraju cure. Nije mi jasno zašto.
    Moji su srednjoškolci u Titušu i Lucijanki, opća gimnazija oboje, u obje škole ima blago više cura nego dečkiju ali gotovo da su u ravnoteži.

    Kakva su iskustva u Lucijanki? (oprosti ako sam te već pitala) Ide li nekome dijete u matematički smjer u Lucijanki?

  19. #4519

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    od toga da je II. daleko "jača" od VII.
    ovo sam i ja čula (doduše, od roditelja dvoje maturanata II., naravno da će hvalit svoju školu; to dvoje su se btw, bez ikakvih posebnih priprema upisali na medicinu, dakle iz jake opće gimnazije, i bili visoko na rang listi pri upisu)

  20. #4520
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    btw.ja imam deset nećaka koji su završili srednje škole, išli su u Prelog, Tituš, prvu gimnaziju, Lucijanku, klasičnu .. (neki i u strukovne, špud, sportsku), koga god pitaš, svima je bilo super u srednjoj, super su im škole, ajde jedna je imala problema s matematikom u Prelogu, inače sve naj naj - jedino me malo zabrinjava što se nitko nije upisao na faks koji je htio osim jedne koja je završila umjetničku akademiju. Ostali - nula.

  21. #4521
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Bemu miša, a ovaj moj jedan nećak iz jedine šibenske gimnazije upao na svih 10 željenih fakulteta, među njima zagrebačku medicinu i FER.

    (Znam da sam već pisala )

  22. #4522
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    lol imam i ja jednog koji je još u školi, a za kojeg računam da će upasti gdje poželi

  23. #4523

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,742

    Početno

    Da, i ja sam pisala o svojim susjedima na moru koji su završili otočku gimnaziju (vrlo kratka tradicija gimnazije, kad smo kod tradicije , vječno imaju profesore na zamjenama, nije baš na nekom glasu...), i eto to dvoje blizanaca, maturanata te škole, prošle godine u Zagrebu, jedan upisao FER a druga medicinu...

    Btw, i sama sam išla u jezičnu i kad vidim gdje mi je ekipa - stvarno šaroliko (iz jezične su upisali raznorazne fakseve, od društveno-humanističkih do prirodnih i tehničkih, podjednaka raspodjela)

  24. #4524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ovo si jako dobro napisala, čini mi se da je baš tako
    Ali opet po tom istom programu smo i mi radili, bar moj i Klinčeviv program se ne razlikuje posebno, a ja sam zanatlija

  25. #4525
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    btw.ja imam deset nećaka koji su završili srednje škole, išli su u Prelog, Tituš, prvu gimnaziju, Lucijanku, klasičnu .. (neki i u strukovne, špud, sportsku), koga god pitaš, svima je bilo super u srednjoj, super su im škole, ajde jedna je imala problema s matematikom u Prelogu, inače sve naj naj - jedino me malo zabrinjava što se nitko nije upisao na faks koji je htio osim jedne koja je završila umjetničku akademiju. Ostali - nula.
    Nisu upisali nikakav ili 1.prioritet?

  26. #4526
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Prvi prioritet, svi su upisali fakultete, a neki ih uspješno i završili. Istina je i to da su im prvi prioriteti u nekim slučajevima bili faksevi koji se dosta teško upisuju kao psihologija, neki smjerovi na ERF-u, engleski ..

  27. #4527
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Meni je samo bitno ako dijete upiše gimnaziju, da je to neka škola gdje se djecu tretira kao ljudska bića.
    Malo mi je muka od ovog sistema i stavova. Puno čovjek više nauči u okruženju u kojem vlada suradnja u učenju, a ne odnos "udari po meni".

  28. #4528
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva su iskustva u Lucijanki? (oprosti ako sam te već pitala) Ide li nekome dijete u matematički smjer u Lucijanki?
    Od frendice mali završio taj smjer lani i bez ikakvih problema položio maturu s 96%-97% te upisao FER kako je i želio.
    Nije bio super odlikaš, nije hodao po natjecanjima no i bez svega toga je upiso fakultet koji je želio i dobio je onu Stem ili kak se već zove, stipendiju.

  29. #4529
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi prioritet, svi su upisali fakultete, a neki ih uspješno i završili. Istina je i to da su im prvi prioriteti u nekim slučajevima bili faksevi koji se dosta teško upisuju kao psihologija, neki smjerovi na ERF-u, engleski ..
    Meni ovo svakako zvuči odlično. Uspješni, mladi ljudi. Ma nekad se cak rezervna opcija pokaže u konačnici i bolji izbor. Samo ne treba žaliti.

  30. #4530

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva su iskustva u Lucijanki? (oprosti ako sam te već pitala) Ide li nekome dijete u matematički smjer u Lucijanki?
    za sve koje sam čula su jako zadovoljni. Neki od tih ju još pohađaju a neki su studenti.
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.01.2018. at 11:08

  31. #4531

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je samo bitno ako dijete upiše gimnaziju, da je to neka škola gdje se djecu tretira kao ljudska bića.
    Malo mi je muka od ovog sistema i stavova. Puno čovjek više nauči u okruženju u kojem vlada suradnja u učenju, a ne odnos "udari po meni".
    Ja imam takav pozitivan dojam preko moje nakon prvog polugodišta mioca.

  32. #4532

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A takav mi dojam ostavlja i Lucijanka. Samo sto nam je ona bila isto daleko.

  33. #4533
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, i ja čujem da su svi zadovoljni, i isto znam primjere djece koja su išla u tu školu a upisala su bez problema FER, medicinu .. ali znam i suprotne primjere, pa i djevojčicu koja se premještala iz matematičkog u opći smjer jer joj je bilo preteško, pa me zanimaju detaljnije informacije, kakvi su profesori, ima li nekih 'problematičnih', vidim recimo da imaju dva programa u matematičkoj pa me zanima koje su razlike itd.

  34. #4534

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja kad gledam gradivo matematike kod svoje a pretpostavljam da je to tako u svim matematičkim gimnazijama ono je zaista zahtjevno. I vjerujem da se netko predomisli i shvati da mu je to prevelika tlaka. Imati toliko sati nečega što ti je mučenje. I onda hrabro prereže to.

  35. #4535
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nije uopće bila stvar u tome nego u jako zahtjevnoj profesorici.

  36. #4536
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    A takav mi dojam ostavlja i Lucijanka. Samo sto nam je ona bila isto daleko.
    i nama je daleko
    a da nije bila bi u najužem izboru
    mada je moja V rekla da joj izgleda kao zatvor

  37. #4537
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je samo bitno ako dijete upiše gimnaziju, da je to neka škola gdje se djecu tretira kao ljudska bića.
    Malo mi je muka od ovog sistema i stavova. Puno čovjek više nauči u okruženju u kojem vlada suradnja u učenju, a ne odnos "udari po meni".

    Bez pretjerivanja, to ti je onda definitivno MIOC

  38. #4538
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kad gledam gradivo matematike kod svoje a pretpostavljam da je to tako u svim matematičkim gimnazijama ono je zaista zahtjevno. I vjerujem da se netko predomisli i shvati da mu je to prevelika tlaka. Imati toliko sati nečega što ti je mučenje. I onda hrabro prereže to.
    Mislim da nijedno dijete neće dijete u matematičku gimnaziju ako mu je matematika tlaka, bez brige

  39. #4539
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja sam stvarno davno išla u MIOC, ali već sam pisala sto puta - glavni dojam koji mi je ta škola ostavila nije bilo puno učenja i znanja nego baš taj jedan liberalan i ljudski odnos prema učenicima.
    Ja sam došla iz škole u kojoj je vladala austrougarska disciplina i u kojoj učenik nikad nije mogao biti u pravu, tako da me taj duh slobode u MIOC-u bio totalno iznenadio i oduševio.

    I ljudi koji su tamo išli u školu su bili opušteni, spremni se svačim baviti, zezati se na svoj račun. Sjećam se da nam je došla profesorica iz jedne druge zagrebačke SŠ i radila je neku slobodnu aktivnost, pa nam je rekla da je u toj njenoj bivšoj školi tako nešto bilo nezamislivo jer bi se svi sramili raditi nešto tako blesavo i djetinjasto.

  40. #4540

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i nama je daleko
    a da nije bila bi u najužem izboru
    mada je moja V rekla da joj izgleda kao zatvor
    neki su rekli da izgleda kao Hogwarts ( ne moja, moja nije bila u tom kvartu)

  41. #4541

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i nama je daleko
    a da nije bila bi u najužem izboru
    mada je moja V rekla da joj izgleda kao zatvor
    Kako su dojmovi različiti - moj je rekao da mu ta škola izgleda kao dvorac
    Ovih dana je u Lucijanki ono neko ekipno natjecanje iz matematike, A. je morao odustati jer isti dan ima audiciju u glazbenoj, ali kaže, da nije audicije, išao bi na to natjecanje samo da vidi tu školu iznutra.

  42. #4542
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Mima, mislim da je MIOC još uvijek zadržao daj pozitivni, liberalni duh, barem sudeći po reakcijama vlastitog djeteta...

  43. #4543
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kako su dojmovi različiti - moj je rekao da mu ta škola izgleda kao dvorac
    Ovih dana je u Lucijanki ono neko ekipno natjecanje iz matematike, A. je morao odustati jer isti dan ima audiciju u glazbenoj, ali kaže, da nije audicije, išao bi na to natjecanje samo da vidi tu školu iznutra.
    V je sad tamo
    taj dojam joj je od lani s Lucka
    kaže kao zatvori u američkim filmovima

  44. #4544

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a70v mislim da bi njoj super odabir bio mioc ( naravno ako je to i njen odabir ), a koliko sam skuzila nije vam ni lokacijski neka druga matematicka bas nesto u prednosti.

  45. #4545

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nije uopće bila stvar u tome nego u jako zahtjevnoj profesorici.
    a toga ima i u Miocu, pa kako ti grah padne

  46. #4546
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Naravno, i u moje vrijeme je u MIOC-u bilo profesora koji su bili na glasu kao jako strogi. Ali ne sjećam se da je bilo te vrste ludih profesora kod kojih bi veliki dio razreda dobivao negativne ocjene iz testa ili kod kojih se uz puno rada i učenja ne bi moglo imati ne dobru ocjenu, nego bi bila u pitanju pozitivna ocjena. To je ono što nastojim doznati, ima li toga u matematičkoj Lucijanki ili su to ajmo reći osobni dojmovi.

  47. #4547
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U MIOCu ima jako strogih i zahtjevnih profesora, ali to ne znači da je kod njih nemoguće imati odlične ocjene.
    Dapače, ali traže puno, puno više od drugih kolega.
    Malo o atmosferu u MIOCu;
    Moja kći je čekala ispred jedne škole koja nije gimnazija prijateljicu s kojom si je najbolja još od prvog osnovne i kaže mi:
    ...mama, baš se kuži razlika. Ogromna razlika.
    Tako sam i ja jednom uranila pred kćer pa sam sat vremena sjedila na onim plavim sofama i slušala djecu:
    pričali su o: nastavi, bodovima, testovima, kompjutorima i igricama
    Niti jedne psovke nisam čula, svi su bili jako pristojni i pristojno obučeni.
    Divota od djece.
    Onda je naletio jedan profesor, svi ga okružili ko pačići i pitaju, slušaju, dogovaraju se.
    Divota od atmosfere.
    Ne znam tko se ne bi u toj školi dobro osjećao.

  48. #4548
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    O majke ti mile, svi pristojni, fini, pricaju o igricama...da ipak maaalo ne pretjerujete?
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 27.01.2018. at 14:07

  49. #4549
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja uopće nisam to pitala niti me to brine.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 27.01.2018. at 14:07

  50. #4550
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    O majke ti mile, svi pristojni, fini, pricaju o igricama...da ipak maaalo ne pretjerujete?
    Ma nije Cvijeto, nisu baš svi takvi...
    To se Tančina A. druži s tim pristojnima i finima, pa se stiče dojam da su svi klinci u Miocu takvi...
    Ovi koje ja znam malo su drugačiji... (a neki i puno)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •