Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Prvašić sve ima usmeno 5,pismeno 2 ili 3 ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno Prvašić sve ima usmeno 5,pismeno 2 ili 3 ?

    Neznam više kome da se obratim,ni kako da pristupim.. Moj sin ima 7,5 god i ide prvi razred.Problem je krenuo sad kada su počele ocjene,učiteljicu to nebrine ali mene veoma muči.On je super djete,kad mu ja nešto pročitam sve zapamti i pamti čak i nakon par dana,sve usmeno ima 5 ,ali pismeno je katastrofa 2 ili 3,zadnja 2 testa je jedini koji je dobio ocjenu 2 u razredu! Mislim da je problem s onim što sam pročita,to ne može shvatiti,kako mu pomoći?? Radim s njmi veoma puno,svakodnevno....Neznam kako se postavit kako mu olakšat,jer ako mu ja pročitam sve skuži,ali nema mene ni nikoga da mu čita kad je test,i vrlo lako mu se poremeti koncentracija...

  2. #2
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Zatražite pomoć stručne službe. Logoped po mogućnosti. Neka sam čita i zadatke kod kuće. Sta učiteljica kaže? U čemu vidi problem.

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    ovdje je bila slična tema (neka te naslov ne zavara) http://forum.roda.hr/threads/86330-d...aze-o-ocjenama

    maleni ima poteškoća s čitanjem - ili ga nije još savladao ili možda ima naznake disleksije, a onda automatski ne može ni razumijeti uputu u zadatku. to često ide pod ruku s poremećajem pažnje.
    potrebno je dijete testirati, prvenstveno kod logopeda pa psihologa ili defektologa) i vidjeti kako mu pomoći. obrati se prvo školskoj stručnoj službi, a pomoć možete potražiti i od vanjskih stručnjaka pri bolnicama i domovima zdravlja ili privatno koji će vam uz rad s njim dati i uputu kako raditi doma.
    učiteljica mora ozbiljno shvatiti problem, odmahivanje rukom i čekanje "da dijete sazri" neće pomoći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •