Stranica 50 od 51 PrviPrvi ... 4048495051 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #2451
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ma vjerujem kako su djeca starija u oš toga je sve više, i kad ljudi imaju dvije dobre plaće, nekad bude zaista previše.

    Evo ja ću ti otvoreno reći jer vidim da iz tebe izbija neka vrsta srama totalno bespotrebna,al totalno.
    Ja sam bila jedna od srednjoškolacau 4.razredu koja ne bi vidjela Španjolske tada da mi moj razrednik i učenici nisu dali doprinos za mene.
    Nisam ni znala da su njihovi roditelji davali nešto veći iznos da bih ja (i još jedna cura iz razreda)mogle otići na maturalac. Hvala im od srca. Bili smo izbjeglice, moji roditelji su tad bili nezaposleni (ili je možda jedno imalo prosvjetnu plaću, ne sjećam se točno).
    Na poč.škol.god su me ugodno iznenadili s bilježnicama i škol.priborom kad sam tek došla u njihov grad. Nisam osjećala nikakav sram nego zahvalnost. Oblačila sam se isključivo u Caritasu

    Ništa od toga žuta mene nije spriječilo da budem medju najbolja dva učenika u razred, a kamoli da osjećam samosažaljenje zbog naše situacije.
    Ovo pišem sve ovako otvoreno i direktno da shvatiš moje razloge pisanja.

    Vjerujm mi kad čujem koliko sad koštaju ekskurzije u 8.razredu, to je zaista puno velikom broju ljudi. Agencije daju neka mjesta gratis al to obično popune prof s pratnjom(kako gdje), a često je više od jednog potrebitog učenika po razredu. Zbog svega navedenog mislim da je dobro da je učiteljica upoznata sa situacijom (u slučaju kad zatreba ili postoji neko gratis mjesto).

  2. #2452

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Nama su za svaki izlet rekli da imamo jedno gratis mjesto po razredu i da se oni koji misle da im treba jave razredniku. Ako je više potrebitih, onda se taj gratis podijeli na više učenika. To se izvede vrlo diskretno, ja nikada nisam saznala o kome se točno radi, ali ne vjerujem da su ta mjesta propala. Pratnja dobije dodatna gratis mjesta tako da to jedno mjesto svakako ostane za učenike.

  3. #2453

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    žuta, terenska nastava je drugi naziv za izlet.
    kad je terenska nastava onda se može organizirati u jednom od radnih školskih dana.
    obično se kombinira neki program gdje obilaze neku znamenitost (mjesta povezana sa školskim gradivom) i ond aimaju slobodno vrijeme.

    ako misliš da možeš snositi troškove izleta dok imaš jedno dijete u školi, onda plati puni cijenu (sad su i po 45-50 eura jednodnevni izleti).

    kad ti bude dvoje ili troje djece u školi, pokatkada se potrefi da različiti razredi idu s istom agencijom na različite izlete pa onda agencija daje popust na djecu iz iste obitelji.

    ako ti je problem izdvojiti toliki novac za izlet, obrati se razredniku ili stručnoj službi da te ili oslobode plaćanja ili barem da ti agencija da umanjenu cijenu (zasigurno si dobila program izleta i upute o plaćanju i u tekstu si možda zamijetila da piše 2 mjesta gratis ili sl. netko ih je sigurno iskoristio, dakle neka ti ne bude neugodno da se javiš i pitaš kakve su ti opcije).

  4. #2454
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nazvala sam to izletom i učiteljica me ispravila da se ne radi o izletu.

    Nisam znala ovo za popuste. Budem se raspitala kad i ako budu ove godine nekamo išli. Hvala.

    Ljuta sam zbog toga što sve plaćam ja, a bivši ne, ali bitno da se tri godine gurao sa svojom odvjetnicom kako hoće djecu kod sebe, zeznuo me za gradski stan jer sad je krenuo i novi natječaj, a ja još nemam rješenje. Ali on je tata, a svi troškovi na meni. Meni dolazi soc rad u nadzor, njemu ne. Ispričavam se što prebacujem tu temu ovdje. Valjda hoću samo razjasniti moju frustraciju troškovima. Mali ima osam setova legića, iako su većina kupljeni s oglasnika, ipak je to dosta novca, samo dva seta su poklonjena, ostale sam nabavila sama, pa mislim da ću moći pokriti i izlete. Apsurdno je da sam donedavno kupovala duhan, a da se onda žalim da nemam za izlete. Ali i dalje, puno je toga što školovanje danas traži od roditelja, daleko više nego kad sam ja bila dijete. Valjda me vrijeme pregazilo pa mislim da je normalno da se đaci zadovolje knjigom, olovkom i brisalom.

  5. #2455

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    vezano uz podjelu financijskih obveza: čuvaj račune, zapisuj dodatne dječje troškove ... možda ti dobro dođe sve to u budućnosti

  6. #2456
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Žuta šaljem zagrljaj i želim puno sreće tebi i dječici, nadam se da će se i otac opametiti.

  7. #2457
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    to je sad moderno zove terentska, na koju bi da se tak zove trebalo ići na radni školski dan, i maturalac se zove terennska, mada je moja sad išla na njega duboko u 8 mjesec,

  8. #2458
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    žuta
    Kao što si i sama rekla, sve što radiš je za ponos, a ne za sram. Ovo s konzumom je stvarno velika glupost.
    A nisi jedina. Mene pak muči nešto drugo, ja bih jednoj osobi pomogla, jer vidim da se muči financijski. Ne mogu joj pričuvati djecu, jer nemam snage, ali bih joj mogla pomoći financijski malo, a uopće ne znam kako da to napravim, a da ne bude uvredljivo. Još jedna sramota hrvatskog društva, gledam tu mamu i srce me steže. Završila faks, radi, brine o djeci, odgovorna, a stalno joj neki klipovi pod nogama. Naravno i da nije završila faks isto bi bilo, nema smisla da se roditelj toliko muči, a ni VSS plaća joj ne omogućuje brigu o djeci. Gledam našeg vrlog ministra koji je zaboravio prijaviti nekoliko milijuna eura zarade, dok vlada istovremeno vrši pritisak na dućane da snize cijene. Kolike su cijene njegove firme kad imaju toliki profit?! Fuj.
    Odoh ja s teme, ali da, škole koštaju, škole ne predviđaju da netko nema kome dati dijete na čuvanje toliko dana koliko ima ferija, a ne može platiti 200-300 eura dva tjedna nekog kampa za djecu preko ferija, u prvom redu prvašići i drugašići ne mogu sami toliko ostajati, niti si mogu sami zaraditi. Toliko o demografskoj politici.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.09.2023. at 15:47

  9. #2459
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U nasoj skoli neki roditelji su se cesto ponudili platiti za terensku nastavu ili dio iznisa, djetetu koje nema. Rekli bi razredniku i on bi diskretno ponudio roditelju koji je u potrebi.

  10. #2460
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Danas sam konačno propisno pukla ko kokica. Stiglo u grupu razrednu da idu u kazalište 3.5 eur karta kazališta i 5 eura autobus prijevoz.
    To je 3.9 km najkraće rute, 13 min prijevoza jedan smjer. Djece 48, jedan bus, to je 240 eura ili 1800 kn za pola sata vožnje po gradu te sat - dva vremena lufta dok su djeca u kazalištu/u gradu. Objašnjenje to je agencija za prijevoz ponudila, najjeftiniji prijevoz koji je škola uspjela naći.

  11. #2461

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam konačno propisno pukla ko kokica. Stiglo u grupu razrednu da idu u kazalište 3.5 eur karta kazališta i 5 eura autobus prijevoz.
    To je 3.9 km najkraće rute, 13 min prijevoza jedan smjer. Djece 48, jedan bus, to je 240 eura ili 1800 kn za pola sata vožnje po gradu te sat - dva vremena lufta dok su djeca u kazalištu/u gradu. Objašnjenje to je agencija za prijevoz ponudila, najjeftiniji prijevoz koji je škola uspjela naći.
    To ti je tako uvijek, osim ako su blizu kazališta pa idu pješice ili tramvajem.

  12. #2462
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    To je zato što već odavno učitelji ne smiju nikamo voditi djecu javnim prijevozom. Moja je prije 7 godina išla u obilazak Gornjeg grada s učiteljicom. Koštalo je ne sjećam se točno, 120 ili 150 kn (sa zapada grada). Čak im učiteljica nije smjela sama putem pričati priče o starom Zagrebu, nego su morali platiti vodiča.

  13. #2463
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To je zato što već odavno učitelji ne smiju nikamo voditi djecu javnim prijevozom. Moja je prije 7 godina išla u obilazak Gornjeg grada s učiteljicom. Koštalo je ne sjećam se točno, 120 ili 150 kn (sa zapada grada). Čak im učiteljica nije smjela sama putem pričati priče o starom Zagrebu, nego su morali platiti vodiča.
    Moj stariji je u St redovito isao javnim prijevozom, s uciteljem.

  14. #2464
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Voze ih tim busevima, koji imaju remen na svakom sjedalu, da se djeca mogu svezat tijekom vožnje.

    Žuta, čuvaj živce, pogotovo kod ovako minornih stvari. Bit će puno žešćih kasnije
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.10.2023. at 16:36

  15. #2465
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Jadro, neusporediv je javni prijevoz, gužve i nadzor nad cijelim razredom u Zg i St.
    Moguće da je to razlog.

    Svaki dan gledam po centru kako je teško odgajateljicama koje vode vrtićarce po centru samo preć sve te semafore, pješačke prijelaze, pazit da su na grupi a okolo turisti, gužve...a budu i po 3-4 teta na tu jednu grupu djece.

    Da sedjeca kreću po bilo kojem drugom kvartu, to je punoo lakše.

    Sad je centar sav još i u skelama, radovima uglavnom nelijepo. Često piše i pazi otpada žbuka :/ Nikom se ne da preuzet tu odgovornost.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.10.2023. at 16:41

  16. #2466
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Voze ih tim busevima, koji imaju remen na svakom sjedalu, da se djeca mogu svezat tijekom vožnje.

    Žuta, čuvaj živce, pogotovo kod ovako minornih stvari. Bit će puno žešćih kasnije
    Sad je kasno već sam se požalila učiteljici i evo ne ide mi u glavu da ako je već vanterenska nastava da nema opcija da roditelj ne pristane jer ipak su škole socijalne, a ne privatne, i nije stvar da nemam tih pet eura, ali ne želim jer je apsurd, a i nisam zadovoljna predstavom koju smo gledali prošle g, i jednostavno to bi trebalo biti opcionalno.

  17. #2467
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    To je dio nastave i ne može biti opcionalno.Čemu tjerat neke svoje principe nauštrb djeteta radi par eura?

    Možeš razgovarat o vašoj situaciji, ono o čemu smo već pisali, pa da uzme tu činjenicu u obzir.

    Na neke izlete dijete može ne ići,ali time ga izdvajaš iz razreda i klike. Ne znam koliko je to dobro za dijete.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.10.2023. at 17:48

  18. #2468
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Da, trebalo bi bi opcionalno, jer to nije jedan izlet kroz godinu, koje stavljaju u vrijeme nastave. Uvijek se moglo izabrati ići ili ne ići. Uz to pet eura za prijevoz po gradu nije okej. Jednostavno nije. Tako su i prošle godine naplatili pizze po djetetu pet eura, ali je sa fotki jasno bilo da nije svako dijete dobilo svoju pizzu. Meni to nije ok. Kao da gule roditelje. Agencije, restorani, netko.

  19. #2469
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Terenska nastava je nastava i ako dijete ne ide, to je izostanak.

    Lili.dobro kaže da nije dobro da izdvajas dijete na taj način. Sustav nije sjajan, ali to je tako. Moj ti je prijedlog da se kandidiraš za Vijeće roditelja, pa ćeš iz prve ruke znati sve informacije, ali na to treba redovito ići, kao i.na sve roditeljske. Ako si predstavnik roditelja u VR, to znači da možeš prigovarati, ali zadtupaš stav svih, ne samo svoj.

  20. #2470
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    To nema smisla. Plaća se. Mislim da je i raska starije ponudila prošle g da djeca koja ne idu prorade to ili to.

  21. #2471
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mislim da se plaća samo prijevoz. Postoji pravilnik. Nije to smišljeno da tebi napakoste.

  22. #2472
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    U tom slučaju dijete mogu dovesti i odvesti s točke na kojoj treba biti. To sam i pitala. Koje su mi opcije. Nemam problema ni s čim osim da prijevoznik zaradi četiri dnevnice medicinskog djelatnika. U niti sat vremena efektivnog rada. Ne kažem da ne trebaju ić na terenske nastave, ali onda se i probere. Tu se ide tu ne.

  23. #2473
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kaže mi jedna mama koja radi u školi da su busevi užasno skupi

    Naši išli na Medvednicu, 37 eura. Iz Samobora

    Ok bio i ručak, vodič i špilja, ali puno mi za par sati
    Posljednje uređivanje od Vrci : 09.10.2023. at 18:36

  24. #2474
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ovo nije par sati ovo je doslovno pričeka djecu 5 min da uđu, vozi ih 13 min, sjedne na kavu, pričeka sat i pol vremena da kazalište završi, odveze ih nazad 13 min, pričeka 5 min da izađu.

  25. #2475

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    da, skupi busevi
    naši su neki dan izlet (tj. terenska) 70 eura, točno 12 sati na putu, bez ručka ... kupili u dućanu hranu za izlet - 20 eura (mogle smo i manje, alid jjete kulpilo bonbone, štapiće, peciva, glzposti za izlet kao inače) + džeparac i ode 100 eura za jednodnevni ...

  26. #2476

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    da, skupi busevi
    naši su neki dan izlet (tj. terenska) 70 eura, točno 12 sati na putu, bez ručka ... kupili u dućanu hranu za izlet - 20 eura (mogle smo i manje, alid jjete kulpilo bonbone, štapiće, peciva, glzposti za izlet kao inače) + džeparac i ode 100 eura za jednodnevni ...
    Pa kuda su išli za 70€? Jesu tu uključene neke skupe ulaznice?

  27. #2477
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Moguće da je daleko ako su se vozili 6h u jednom smjeru.

  28. #2478

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ZG - Gospić; 3 sata busom u jednom smjeru
    Smiljan - rodna kuća Nikole Tesle i Likos (adrenalinski park - od adrenalina neka djeca nisu ništa iskoristila npr. paint ball, zip line, kayak, ali svi su platili najskuplji paket; cijena se inače formira na cjelodnevnom boravku, no djeca su bila 3-4 sata u parku od toga su neki čekali 1 sat na red za zipline)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 09.10.2023. at 21:45

  29. #2479

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ZG - Gospić; 3 sata busom u jednom smjeru
    Smiljan - rodna kuća Nikole Tesle i Likos (adrenalinski park - od adrenalina neka djeca nisu ništa iskoristila npr. paint ball, zip line, kayak, ali svi su platili najskuplji paket; cijena se inače formira na cjelodnevnom boravku, no djeca su bila 3-4 sata u parku od toga su neki čekali 1 sat na red za zipline)
    Uh, ti zabavni/adrenalinski parkovi su za provesti cijeli dan tamo a ne ovako kad nahrupi cijela škola u tri sata. Stvarno puno novaca za jednodnevni izlet.

  30. #2480
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I moj bi ove godine trebao u Smiljan

    Naših u gene akciji ima više od 130
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.10.2023. at 06:12

  31. #2481
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ima neka fora/pravilnik vezano uz prijevoz učenika i zbog toga je to tako skupo.
    Sjećam se kad je moja kći bila 5. ili 6. razred OŠ da su trebali ići na Plitvice i da je ravnatelj na kraju kompletno odustao od tog izleta jer se ispostavilo da su sve ponude za prijevoz bile očajno skupe (tada preko 250 kn) i ravnatelj je zaključio da će to mnogim roditeljima biti previše te da nema smisla ako samo pola razreda ide na izlet, a ostali zbog manjka novca ne idu. Na kraju su djeca išla s razrednicima u šetnju okolicom Zaprešića i to im je zamijenilo izlet.

  32. #2482
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Kod Zaprešića imaju Novi Dvori i mene je mjesto kompletno fasciniralo. Tako mirno, pitoreskno.

  33. #2483
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Žuta samo što je to djeci iz Zaprešića kao da tvoji idu u Maksimir. Već su bili sigurno puno puta tamo.

    Al dobro, bolje išta nego ništa.

    Naši idu u Ljubljanu na jednodnevni izlet (srednjoškolci) i za ne vjerovat cijena busa je samo 28eura (ostale ponude su išle do 40-45 eura).Cijena uključuje licencirani turist.autobus, vodiča,14 gratis mjesta za profesore i u slučaju odustanka 100%povrat novca.

    Škola je dostavila sve ponude (njih 7), roditelji su dobili mailom, on line glasovali (tko je htio) i odabrana najpovoljnija ponuda.Sve transparentno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.10.2023. at 10:24

  34. #2484
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, Lili, prijevoz za osnovne škole i vrtiće je vjerojatno skuplji jer ti busevi imaju pojaseve na svim sjedištima i navodno višu razinu sigurnosti. Tko bi ih znao... Za srednjoškolce to nije slučaj. Nisam sigurna, ne bih tvrdila, ali tako je bilo dok su moji išli u školu.

  35. #2485
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Javim u petak u vezi tih remena, no kažem za to isto putovanje preostalih 6 ponuda je imalo dosta veću cijenu. Razlika je 28 ili 45 eura, velika.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.10.2023. at 12:47

  36. #2486

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    14 gratis za profesore? to nisam nikad vidjela ...

    licencirani vodič ili pratitelj putovanja? ima li uključenih kakvih ulaznica?


    možda je to jednostavno niža cijena za školu s kojom surađuju već dugo godina

  37. #2487
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nisam nikad vidjela da se itko veže u autobusima. Ali doista. A vozim se čitav život.

  38. #2488
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Vrijeska,
    Kopiram:usluge stručnih licenciranih turističkih pratitelja
    14 gratis mjesta za profesore

    Ne znam koje je razlika od turist. vodiča.
    Ulaznica nema. Ne znam smijem li napisat naziv agencije. Gimnazija u koju ide/je išao tvoj sin.

    Žuta, pa nisi se ni vozila valjda ko ni ja u tim busevima za djecu u kojima su na sjedalima remeni.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.10.2023. at 14:03

  39. #2489
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Moguće da je povoljnija cijena radi duže suradnje ili velikog broja učenika koji idu na izlet.

  40. #2490
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Kak nisam. Bus ko bus. Ako ne ja vozila su mi se deca ovih god dana pa nisam ni jednom videla da ih vežu.

  41. #2491
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Kad se sjetim izleta od prije pet godina u vrtiću, kada su roditelji prigovarali teti za izlet koji je rekla da će biti oko 150,00 kunica a na koncu došao nekih 185 kuna. Šok i vjeverica.
    A sada su nam izleti od 40 € pa na više.
    Evo baš ide na terensku nastavu Park znanosti Oroslavje i Krapinu. Cijena izleta iznosi 46 €.
    U tu cijenu je uključen ručak i muzej i svašta nešto.


    Srednjoškolac ide u studenom u Opatiju, vidjet ćemo kakvu će cijenu izbaciti za taj izlet.

  42. #2492

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da je povoljnija cijena radi duže suradnje ili velikog broja učenika koji idu na izlet.

    na jesenski izlet ide cijela generacija (cca 200 učenika + razrednici i nastavnici pratitelji)
    imaš pravo za 14 nastavnika, to dođe na to

    za put do Ljubljane po autocesti mogu uzeti i buseve na kat, dakle automatski imaju manje buseva, manja kilometraža, dakle manji je trošak te nema nikakvih ulaznica

  43. #2493
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod moje srednjoškolke je pisalo u stilu
    Busevi licencirani za prevoz učenika, bez dijeljenja razreda , bez kata, u globalu školski izleti su najmanje duplo skuplji nego da na istu destinaciju ideš s istim orevozom privatno

  44. #2494

  45. #2495
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    na jesenski izlet ide cijela generacija (cca 200 učenika + razrednici i nastavnici pratitelji)
    imaš pravo za 14 nastavnika, to dođe na to

    za put do Ljubljane po autocesti mogu uzeti i buseve na kat, dakle automatski imaju manje buseva, manja kilometraža, dakle manji je trošak te nema nikakvih ulaznica

    Da, da vjerojatno sve tako.

  46. #2496
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    1. putnička agencija "SPEKTAR PUTOVANJA"
    Spektar putovanja d.o.o., Strossmayerov trg 8, 10 000 Zagreb, Hrvatska | HR-AB-01-080179230
    T: + 385 1 4897 999; F: + 385 1 49 222 97; E: nino.mordej@spektar-holidays.hr
    www.maturalna-putovanja-spektar.com; www.spektar-putovanja.hr
    Polazak autobusa s parkirališta GRADSKOG POGLAVARSTVA u 07:30 sati.
    Vožnja u pravcu Karlovca te dalje kroz Gorski Kotar, preko «Hrvatskog praga»
    u prostor KVARNERA. Po dolasku u Rijeku slijedi posjet TRSATU, jednom od
    najvećih Marijanskih svetišta u Hrvatskoj i TRSATSKOJ GRADINI odakle se
    pruža jedinstveni pogled na grad RIJEKU. Vožnja do centra grada. Šetnja
    gradom uz HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE pl. IVANA ZAJCA, CRKVU Sv.
    VIDA, KORZO. Slobodno vrijeme za vlastite sadržaje. Nastavak putovanja do
    OPATIJE, jednog od najljepših turističkih mjesta na Jadranu. Zajednička šetnja
    gradom: VILLA ANGIOLINA, HOTEL KVARNER, PARK SV. JAKOVA, UMJETNIČKI
    PAVILJON JURAJ MATIJA ŠPORER. Slobodno vrijeme za zajedničko druženje i
    odmor do polaska autobusa. Polazak put Zagreba prema dogovoru. Dolazak
    na mjesto polaska u večernjim satima.
    CIJENA PUTOVANJA PO OSOBI: 40,00 €
    *cijena vrijedi za 156 (+/- 8) aranžmana u 3 autobusa
    RIJEKA - OPATIJA 1 dan
    autobus → CIJENA PUTOVANJA UKLJUČUJE:
     prijevoz licenciranim turističkim autobusima (3) za prijevoz djece prema
    programu
     sve razglede prema programu
     9 profesora u pratnji sa pripadajudim zakonskim pravima
     6 gratis aranžmana za učenike
     troškove vodiča - pratitelja grupe tijekom putovanja u svakom autobusu
     troškove pripreme, rezervacije i organizacije putovanja
     OSIGURANJE OD NEZGODE (popis učenika poslati agenciji prije putovanja)
     osiguranje odgovornosti paket aranžmana (polica osig. broj 078620035061)
    i osiguranje jamčevine (polica osig. broj 298640000010) kod osiguravatelja
    Croatia osiguranje d.d.
    → PRIJAVA ZA PUTOVANJE I OTPLATA ARANŽMANA:
    Za prijavu je potrebno cijeli iznos uplatiti do 25.10.2023.
    Mogudnost otplate kreditnim i bankovnim karticama na rate bez kamata i
    doplata (PREMIUM VISA; PBZ VISA; DINERS; MASTERCARD, MAESTRO ZABA i
    ERSTE).
    U slučaju manjeg broja osoba cijena izleta po osobi se ne mijenja!!!
    AGENCIJA SE OBVEZUJE IZVRŠITI POVRAT 100% UPLADENIH SREDSTAVA U
    SLUČAJU OPRAVDANOG ODUSTANKA OD IZLETA

    __________________________________________________ __________________________________________________ _____
    2. putnička agencija VRELEJ d.o.o. Turistička agencija Vrelej tours Milčideva 8, 49290 Klanjec IK: HR-AB-49-0163333 Tel/Fax: 049 550 437 e-mail: vrelej@gmail.com
    RIJEKA - OPATIJA
    Polazak autobusa u 7:00 iz Zagreba, te vožnja autocestom kroz Gorski Kotar do Rijeke, po dolasku u Rijeku
    odlazak do Trsata. Slijedi obilazak CRKVE SV. MARIJE TRSATSKE te posjet poznatoj TRSATSKOJ GRADINI s
    predivnom panoramom Kvarnera. Nakon obilaska Trsata vožnja do centra grada, pješački razgled: KORZO -
    FORUM. Slobodno vrijeme u centru. Nastavak vožnje uz more do predivnog bisera Kvarnera, Opatije. Po
    dolasku, šetnja kroz grad uz pogled na obilje luksuznih vila koji čine Opatiju perjanicom svjetskog turizma još od sredine 19. St. Šetnja „STAZOM SLAVNIH“, šetalištem LUNGO MARE i prekrasnim parkom VILLE ANGIOLINE.
    Slobodno vrijeme za vlastite sadržaje. Polazak prema Zagrebu gdje se stiže u večernjim satima.
    CIJENA IZLETA PO OSOBI: 51,00 €
    CIJENA ARANŽMANA UKLJUČUJE:
     prijevoz autobusima visoke turističke kategorije
     troškove turističkog pratitelja putovanja
     9 profesora u pratnji s uključenim troškovima
     6 gratisa za učenike
     sve razglede i posjete predviđene programom putovanja
     troškove svih rezervacija i organizacije putovanja
     osiguranje od nezgode

    __________________________________________________ __________________________________________________ ____
    3. putnička agencija Sport i putovanja d.o.o. turistička agencija > ul. Ivana perkovca 90 > ured mlinska 16B 10430 samobor > tel/fax. +385 1 3325235 e.
    info@sportiputovanja.hr > www.sportiputovanja.hr > MB 2902583 > OIB 18817563892 > HR 18817563892 > splitska banka d.d. >
    IBAN HR83 23300031152319797 > www.sportiputovanja.hr > polica osiguranja. 1399-00022858 > id kod. HR-AB-01-080805240
    Polazak autobusa u 6:00 s mjesta po dogovoru, te vožnja autocestom kroz Gorski Kotar do Rijeke,
    odlazak do Trsata koji se nadvio iznad grada. Na Trsatu obilazak CRKVE SV. MARIJE TRSATSKE -
    sedamstoljetno, najstarije hrvatsko marjansko svetište - (Kapela zavjetnih darova - riznica - pastoralni
    centar - razgledavanje klaustra...) te posjet poznatoj TRSATSKOJ GRADINI odakle puca predivan pogled na
    Kvarner. Nakon obilaska Trsata spuštanje u grad, te razgled centra: KORZO - HNK - LUKA. Krade slobodno
    vrijeme na KORZU. Nastavak uz more do Opatije bajne. Po dolasku, razgled rivijere te obilja luksuznih vila
    koji čine Opatiju perjanicom svjetskog turizma još od sredine 19. St. Šetnja „STAZOM SLAVNIH“,
    šetalištem LUNGO MARE i prekrasnim parkom VILLE ANGIOLINE. Slobodno vrijeme za šetnju. Polazak
    prema Zagrebu gdje se stiže u večernjim satima.
    CIJENA: 47 €
    najmanje 145 učenika
    CIJENA UKLJUČUJE:
    - prijevoz kvalitetnim turističkim autobusima prema programu;
    - razgled Rijeke i Opatije;
    - troškove za 9 pedagoških pratitelja;
    - 6 gratisa za učenike;
    - licencirane turističke vodiče/pratitelje izleta;
    - osiguranje od posljedica nesretnog slučaja;
    - troškove rezervacija i organizacije.

    Evo naših ponuda za izlet, 40,51 i 47 €.
    Sad ćemo vidjeti što će roditelji izglasati putem Google ankete.

  47. #2497

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    kod nas prolazi uvijek najjeftinija

  48. #2498
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas prolazi uvijek najjeftinija
    Mislim ova putnička agencija Spektar putovanja je fakat ok. S njom smo išli par puta i imamo pozitivna iskustva s njima.
    Vidjet ćemo kak će većina glasati

  49. #2499
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kod nas je Spektar uvijek bio uvjerljivo najskuplji, ali je najčešće biran

  50. #2500
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kod nas je odabran Brodtours ujedno najpovoljniji.
    Idem pogledat jel se i Spektar prijavio, mislim da je.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •