Stranica 25 od 77 PrviPrvi ... 1523242526273575 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,250 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #1201
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ispravak:
    Odbij ići u postupak

  2. #1202

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    12

    Početno

    I ja idem u Polikliniku Leptir i imam Hasimoto i zato mi Tsh i varira tj ne mogu ga dovesti u granice zmedu 1 i 2 uvijek ili gornja ilu doljnja granica. Doktor koji mi vodi stitnjacu je rekao da mogu uci u postupak i zato me sad buni da lu da dodem u pon ili ne za postupak.

  3. #1203
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    Evo ovdje je lijepo objašnjeno...http://www.centarzdravlja.hr/zdrav-z...e-na-plodnost/
    Ovdje je to onako banalno objašnjeno, ali postoji puno članaka vezano uz štitnjaču i njen utjecaj na reprodukciju. I ne samo da je bitna nama nego i našim muževima koji barem ako je sudeći po mojemu kod doktora idu svake prijestupne, a kamoli da kontroliraju štitnjaču koja im isto tako utječe na proizvodnju zdravih spermija.

    I ja sam prije mislila da štitnjača nije bitna, ali odkad mi je ustanovljen povišen TSH i kada sam to sve malo počela proučavati vidim da je itekao bitna... Banalne stvari od teškog buđenja ujutro, tuširanja sa prevrućom vodom u toploj kupaoni, a i dalje se nisam mogla ugrijati, faza prejedanja i debljanja, koje sam pripisivala koječemu ....u stvari mi je radila bolesna štitnjača i povišen TSH. Ako postoje i antitijela na štitnjaču onda tu isključivo prehrana bogata jodom neće previše pomoći, bez tableta levotiroksina TSH se teško regulira i pada...

    Dakle, dobro si napravila...radije prekini postupak i riješi to, nego da primaš sve te hormone koji će ti ionako razbuktati štitnjaču pa da ti postupak propadne. Brzo ćeš moći u novi postupak, a imat ćeš štitnjaču pod kontrolom.

  4. #1204
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    U prvi postupak sam krenula sa tsh 1,6, a prije postupka na tsh cca 5-8 mi je Alebic lijepo rekao da nam nije cilj postupak već trudnoća i da sredim tsh.
    Sada mi je tsh 1,17 pa drzite fige da uspije

  5. #1205

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Sutra mi je punkcija... prva.. jel uopce moram rec kolko sam nervozna??

  6. #1206

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj Larina prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra mi je punkcija... prva.. jel uopce moram rec kolko sam nervozna??
    Mislim da shvacam. I meni se blizi taj dan...
    Zelim ti svu srecu ovog svijeta! Javi kako je proslo.

  7. #1207
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Cure sretno!!!!!!
    Sad ja imam glupo pitanje...jer više nisam sigurna, znači sljedeći puta kad dodjem kod doktorice imamo dogovor za MPO i trebam donest nalaz HSG pregleda i sve one za kaj ti daju popis (za krvu grupu, hepatitis i ostalo)....no onda mi je netko spomenuo papa test i sad ne znam jel trebam imat i papa nalaz jer doktorica nije ništa spomenula, a ne želim doć gore i da moram čekat jos jedan mjesec na postupak jer nemam tako glupi nalaz poput pape.....

  8. #1208

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    LemonK ako ti nije rrkla ili napisala onda ti ne treba. Al ako mozes odi kod gin po njega da budes sigurna da sve imas.

  9. #1209
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    LemonK,treba ti nalaz papa testa. Ako ga opče nemaš,ili ti je stariji od godine dana,radije si ga pripremi. Jer moguče da je dr sad zaboravila,a bez čistih briseva i pape te nebude uzela u postupak,pa radije to spriječi nego da gubite mjesec dana.
    Često doktori u žurbi ne obrate pozornost na nešto a pacijent ne pita i onda iduči put bude komplikacija.

    Larina,sretno danas!
    ~~~~~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od žužy : 24.11.2015. at 10:17

  10. #1210
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Promijenila sam gin.pa se kod novog dugo čeka... jel bila koja u postupku, a da joj nije trebao papa???

  11. #1211
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Sad vidim odg., hvala! Budem ga opet napravila, najbolje da imam sve....

  12. #1212

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Hvala cure... evo da se javim... imala sam samo jedan folikul i bio je prazan.. nije bilo jajne stanice. Nazalost.. naravno da sam odmah pocela plakat i sve to.. al idemo dalje.. 1 mj u prirodni premda neznam sta da uopce ocekujem. I da.. bolilo me jako

  13. #1213
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj Larina prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure... evo da se javim... imala sam samo jedan folikul i bio je prazan.. nije bilo jajne stanice. Nazalost.. naravno da sam odmah pocela plakat i sve to.. al idemo dalje.. 1 mj u prirodni premda neznam sta da uopce ocekujem. I da.. bolilo me jako
    Draga moja drži se,znam nije lako ali jedino to nam preostaje...a što se tiče prirodnog postupka nikad se nezna,recimo ja sam dobila više js u prirodnom nego stimuliranom,a što se tiče boli sve ovisi kako su folikuli smješteni.od moje 4 punkcije dvije su bolile za poluditi,a druge dvije sam se smijala sa sestrama,jedva da sam ih i osjetila.

  14. #1214
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj LemonK prvotno napisa Vidi poruku
    Promijenila sam gin.pa se kod novog dugo čeka... jel bila koja u postupku, a da joj nije trebao papa???
    Mene je dr. na početku samo pitala kad sam radila papu i je li bio u redu,a sad na zadnjem postupku dr.Podgajski me davio da mi je papa star godinu i pol i da zašto nisam radila novi,jedva sam mu objasnila da mi doktorica nije rekla,na kraju je rekao da će zažmiriti i praviti se da nije vidio tako da bolje napravi ga

  15. #1215
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Evo i mojihnovosti. Ja sam danas trebala krenuti sa postupkom ali dr odgodila za prvi mj. TSH mi je 3.23. Bila sam odmah kod dr Kljaic na ultrazvuku i veli da imam hashimoto. U utorak idem po terapiju. I da napravila sam nalaz mthfr dr veli da sam kandidat za fragmin. Eto mozda mi zato nisu uspjela 4et!!

  16. #1216

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Limac gdje si radila nalaze za mthfr?

  17. #1217
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Kbc Rebro. Dobila ih za tri tjedna.

  18. #1218

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    Meni je tsh pao na 2,59 i t3 i t4 su mi uredu, tako da ne znam zasto mi tako varira tsh... Jos uzv stitnjace moram obaviti. U petak idem na punkciju, ima puno folikula kaze dr, a vidjet cemo kako ce to sve na kraju biti

  19. #1219

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj tajcigb prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tsh pao na 2,59 i t3 i t4 su mi uredu, tako da ne znam zasto mi tako varira tsh... Jos uzv stitnjace moram obaviti. U petak idem na punkciju, ima puno folikula kaze dr, a vidjet cemo kako ce to sve na kraju biti
    Sretno snaci se vidimo i ja budem gore u petak

  20. #1220

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bokic cure,dala sam si truda da procitam sve vase postove,i moram vam priznati da mi vec glava puca od informacija..naime,mi smo nakon 3 godine pokusavanja odlucili krenuti na pretrage..mm ima dijagnozu oligoasthenozoosp..odradili smo hrpu pretraga sto se tice njega i danas napokon dobili od dr. Perosa uputu da krenemo u mpo.jedino sto mi je rekao da cemo morati na icsi,da je nalaz takav da nema govora o drugome.rekao je da 1dc zovem da se narucimo na konzultacije.ja sam obavila papu,briseve,jetrene probe,masnoce,guk,hormone.vidim da mi hormone nece priznati..zanima me samo jesam li dobro pohvatala,kada dodem na prvi pregled uputit ce me kod njih izvaditi hormone,napraviti markere,krvnu grupu i nakon toga ako bude sve ok mozemo u postupak vec iduci ciklus?
    Pretpostavljam da mm nece morati nista s obzirom da imamo potpunu obradu dr. Perosa.
    I jos me zanima jedna stvar.inace sam krupna..koliko mora biti kilaza da bi nas uzeli u obzir za mpo?

    Drzim vam fige od srca da sto prije ostvarite svoje snove,jer i sama vec ludim od svega i ne mogu vam opisati koliko s danas bila sretna kada smo dobili zeleno svjetlo za mpo jer i sama sam znala da prirodnim putem nemam bas velike nade.

  21. #1221
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Cure jel se za amh narucuje na vuku ili se to vadi sa ostalim hormonima 2-5 dc??? A progesteron na 7 dpo i za to treba druga uputnica??? Hormoni stitnjace isto mogu na vv vaditi??
    Zvala sam telefonom al je sestra vrlo neljubazna bila pa tak da nikakve infirmacije nisam dobila. Gledam da na jednom mjestu sve obavim pa mislim da na vuku sve rade i ogtt.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 28.11.2015. at 08:00 Razlog: tipfeler

  22. #1222
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Amh ide posebno, ne nalazi se među tim hormonima.
    Radije uzmi dvije uputnice, scobzirom da dva puta u ciklusu vadiš krv.
    Tako sam imala ja pa su ih prvi put obje zadržali.
    Ogtt se isto radi tamo.

  23. #1223
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Amh ide posebno, ne nalazi se među tim hormonima.
    Radije uzmi dvije uputnice, scobzirom da dva puta u ciklusu vadiš krv.
    Tako sam imala ja pa su ih prvi put obje zadržali.
    Ogtt se isto radi tamo.
    Hvala Medeja.
    Onda cu i za progesteron uzeti uputnicu da me ne pilaju sto mi je na istoj uputnici sa ostalim hormonima. S njima se gore nikad nezna. Za svaki slucaj

  24. #1224
    black_woman avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Pozdrav svima!
    Imala bih samo jedno pitanje. Kako funkcionira vađenje bete na VV? Sestra mi je samo rekla da kad dolazim da donesem uputnicu za betu. Ali ne znam kada se dobiju nalazi, dal se tamo mora čekati dok nalaz nije gotov ili nekako drugačije? Ovo mi je prvo vađenje bete pa ne znam.
    Hvala

    Pozz

  25. #1225
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Bucika...papu, briseve će ti priznati ukoliko nisu stariji od godinu dana, 1 dc kad se naručiš i dođeš na pregled kod dr 8dc otprilike, pitaj koje sve nalaze možeš samostalno obaviti a da ne mora biti na VV ( to su ti svi markeri na hep i HIV). Hormone ćeš vaditi na VV, i to idućeg ciklusa...Kada budeš zvala 1 dc sestra će te pitati (ili sama reci) da si na preporuku dr Peroša i kojeg/u dr želiš...ako ti svejedno, ne moraš napomenuti..sretno

  26. #1226
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Miuta draga, u kojoj si ti fazi...vidim da opet ideš gore, a nisam sve po redu čitala (iskreno)...

  27. #1227
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Prije je bilo da dođeš ujutro, vidiš krv i onda ti sestre kažu kad da se vratis. Dr. Te zove unutra da ti kaze nalaz.
    Ako se što promijenilo neka me cure isprave.
    Uglavnom, sretno i da nalaz bude barem troznamenkast!

  28. #1228

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Miuta draga, u kojoj si ti fazi...vidim da opet ideš gore, a nisam sve po redu čitala (iskreno)...
    U cetvrtak draga idem na fet.pusa

  29. #1229
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj black_woman prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Imala bih samo jedno pitanje. Kako funkcionira vađenje bete na VV? Sestra mi je samo rekla da kad dolazim da donesem uputnicu za betu. Ali ne znam kada se dobiju nalazi, dal se tamo mora čekati dok nalaz nije gotov ili nekako drugačije? Ovo mi je prvo vađenje bete pa ne znam.
    Hvala

    Pozz
    Odneseš sestri uputnicu i odeš vaditi krv,sestra će ti reći da je nalaz gotov kroz sat i pol do dva i da će te doktorica prozvati.kad je nalaz gotov doktorica te zove,ako je negativan(nedaj bože)dogovorite se za dalje,a ako je pozitivan kaže ti kad moraš ponoviti betu,sretno draga.

  30. #1230
    black_woman avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Hvala svima na odgovorima!

  31. #1231

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    Imala sam punkciju u petak, transfer je sutra, ako bude sve ok. Muci me sto sam napuhana i jos malo me boli. Da li mi je to od utrića ili hiperstimulacija??? Inace se super osjecam

  32. #1232

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj tajcigb prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam punkciju u petak, transfer je sutra, ako bude sve ok. Muci me sto sam napuhana i jos malo me boli. Da li mi je to od utrića ili hiperstimulacija??? Inace se super osjecam
    To moze biti od utrice jer tako sam i ja bila nakon puncije.sretno videlesmo sigurno samo neznam koja si od te 4 cure.ja sam bila na pregled jednu curu znam od prije i jos ona sta je nijo bilo lose znam iz vidanije

  33. #1233
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Da imaš hiperstimulaciju ne bi se super osjećala. Trbuh velik i tvrd, oskudno piškenje, bolovi. To je hiperstimulacija.
    Napuhanost je normalna, bolovi su od punkcije.
    Sretno na transferu!

  34. #1234
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Eto ja sam ona kojoj je bilo loše na kraju... prebrzo sam se ponadala kak je sve prošlo super... Osim broja js, no što je tu je... Nadam se samo da ce sutra biti što za vratiti...

  35. #1235

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ja sam ona kojoj je bilo loše na kraju... prebrzo sam se ponadala kak je sve prošlo super... Osim broja js, no što je tu je... Nadam se samo da ce sutra biti što za vratiti...
    Ej pa da ja mislim da znamose ali nisam se sijetila tocno

  36. #1236
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Samo da javim da je uspjela oplodnja te jedne ali vrijedne. Biologica kaže da se super razvija. Transfer je bio jučer, beta 15.12.

  37. #1237
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da javim da je uspjela oplodnja te jedne ali vrijedne. Biologica kaže da se super razvija. Transfer je bio jučer, beta 15.12.
    Sretno! I ja sam jučer bla na transferu!

  38. #1238

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure sretno svima neka bude poklon za Bozic

  39. #1239
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Cure sretno!!!!!!
    Jel rade oko blagdana normalno ili tada nema postupaka?

  40. #1240
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno! I ja sam jučer bla na transferu!
    Strašna, sretno!
    Kako je prošao postupak?

    Ps
    ...čuvam za tebe ono o čemu smo se dogovarali ovog ljeta

  41. #1241
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Hjoj, cure, nadam se da će vas pozitivne bete obradovati i da ćete trudne dočekati Božić!
    Šaljem vam svima vibrice za mališane da se prime!

  42. #1242

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Daj Boze Medeja da bude tako.cure koja ide sutra ja idem oko 11?

  43. #1243
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Strašna, sretno!
    Kako je prošao postupak?

    Ps
    ...čuvam za tebe ono o čemu smo se dogovarali ovog ljeta
    Na punkciji je bilo 16 js. 12 je stavljeno na oplodnju....4 smo potpisali za zamrzavanje. Medjutim kad smo dosli na dan transfera, receno je da ove 4 js nisu bas bile ni zasto.....ali zato od ovih 12, svih 12 se oplodilo i sve su blastice. Sv su bli oduševljeni. Isli smo na SET zbog blagog hipera.

    I da, cuvaj, cuvaj
    Posljednje uređivanje od Strašna : 02.12.2015. at 10:26

  44. #1244

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    Danas vracena jedna, 4 zamrzli! Za razliku od prvog puta, ovo je cudo! Beta 15.12.

  45. #1245

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj tajcigb prvotno napisa Vidi poruku
    Danas vracena jedna, 4 zamrzli! Za razliku od prvog puta, ovo je cudo! Beta 15.12.
    Supe neka sad beta bude kako treba i to je to

  46. #1246
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Strašna
    Svima koji čekaju punkciju, ET ili betu sretno do neba.....

  47. #1247
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Ja danas bila na kontroli prije fet-a i dr Podgajski mi našao polip,kaže ukoliko nakon transfera smrzlića ne dođe do trudnoće da bi me poslao na histeroskopiju

  48. #1248
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Antonija prijedlog, prvo odi na histeroskopiju, iduci ciklus nakon toga (kad maknu polip) cak se preporuca raditi fet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #1249
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj mikipika32 prvotno napisa Vidi poruku
    Antonija prijedlog, prvo odi na histeroskopiju, iduci ciklus nakon toga (kad maknu polip) cak se preporuca raditi fet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sada mi je već kasno jer već 12 dana uzimam terapiju za Fet,a i do sad mi nitko nije spominjao polip,kaže doktor da je mali ali da se ne vidi dobro jer je endometrij zadebljan

  50. #1250
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Onda drzimo fige da fet donese bebicu ako ne histeroskopija je rutina i iduci ciklus doktori preporucuju bas fet, ako imas jos smrzlica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •