Stranica 63 od 77 PrviPrvi ... 1353616263646573 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,150 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #3101

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    KajTeBriga,ma ni ne pomisljam o Vuku,previse godina sam izgubila tu,meni 35 tako da nemam ni ja puno vremena,da nisam imala smrzlice vec bi odavno potrazila neku drugu bolnicu,samo mi ovo sa koronom dodatno stvara stres,a nepotreban,mislim na papirologiju,test itd,samo cu uzet pauzu preko ljeta,ionako moja socijalna gin ide na go u 8mj,tako da nemogu nista ni rjesavat,jedino obavljat konzultacije,a i za to mi treba uputnica

  2. #3102

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam bila na dvije punkcije, 4 i 10 folikula.. meni te inekcije nisu nista pomogle, mislim da je to vise kao psihicko smirenje a da boli, boli, ali srecom ne traje predugo. Ali da su mogli organizirati i anesteziju u novom prostoru, zaista jesu, pogotovo sto druge bolnice to nude. Ja imam u petak punkciju, 5 vecih folikula imam. Sretno svima u svim planovima koje imate.

  3. #3103

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Cure prezivjela sam punkciju!!! Nije bilo bezbolno, ne može biti, ali kratko je bilo... Pripremila sam se i na jaču bol... punktirali 2 folikula, 3.ne jer je manji od ova dva pa se kao ne isplati... imamo jednu jajni stanicu... sad čekati petak...

  4. #3104

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Ivana, držim fige! Jel to bio prirodnjak? Ja to ništ ne kužim, nama to uopće nisu spominjali u tom jedinom ivf postupku, samo sam krenula s pikanjem, a sad sam kasnije na e-zdravlje vidjela da piše da je to bila blaga simulacija. A ako je to bilo blago, onda stvarno ne kužim kakva bude kad je puna, ahaha

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

  5. #3105

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Ivana,drzim fige za petak

  6. #3106

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ovo bio prirodnjak, samo iz klomifene i stopericu, a to se racuna ko prirodnjak...
    Jednoj curi prije mene vadili isto dva folikula i oba prazna... a boljelo ju poprilicno jer je jaukala... najradije bih se s njom bila plakala

  7. #3107

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    I da. Hvala za fige i podrsku!!!

  8. #3108

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ivana, drzim fige, mozda se sretnemo u petak, ja si veceras dajem stopericu.

  9. #3109

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja, srest cemo se sigurno jer se mora doci tamo do 7:30 bilo za punkciju, bilo za transfer... a i priprema je u istoj prostoriji...

  10. #3110

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Onda se vidimo, ti odmaraj do petka.

  11. #3111

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Mene jos uvijek evo boli ruka i guza od injekcije koju sam dobila prije, kaze suprug (medicinar je) da su me piknuli u krivi dio.... a nakon punkcije sam dobila u guzu jos jednu neku injekciju, rekla sestra kao pred eventualni transfer... to se inace dobiva, za bolji endometrij ili?

  12. #3112

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    To ti je vjerojatno bio brevactide, booster hcga

  13. #3113

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Evo cure ,radi reda vadila betu,takva nula da veca nemoze bit,mada sam ocekivala al tako veliku bome ne,nista me ne boli osim grudi jos uvijek,a bolova pred m ni na vidiku,eto tako da ja zavrsavam ovu pricu,a vama cure sretno koje ste u postupku,pratim vas i dalje

  14. #3114

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Zao mi je Tiara, bas mi je zao...
    Ne znam kak moze nula biti veca??? Nikad nisam to vadila

  15. #3115

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Zao mi je cure radi nulica, i ja sam je imala prije 10ak dana. I isto sam odlucila probat na drugu adresu dalje, ne zato sto sam gore bila nezadovoljna, dapace svi su mi bili super, i Jukicka i Planinicka posebno (samo Fenzl ne, ona me pregledala jednom i bas mi nikako nije sjela), i sve sestre, i Đurđica, i sve ove dvi nove mlade cure, bas su svi bili super, i gore sam se osjecala ko doma. Nedavno sam cak Jukicki poklonila i zlicu za cipele da mi bude lakse (i svima vama) kad se oblacim.
    Ali ja sam svojih pola posupaka u ove dvije godine odradila gore, bez napretka, zapravo ide sve na gore. Pa sam odlucila da je vrijeme za novi par ociju, i novi pocetak.
    Jeste mozda trazile gore kopiranje kartona?

  16. #3116

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    bulj, ja se to spremam, ali vidim na drugim stranama da i oko toga kompliciraju, da kao traže da ide preko Merkura pravnim putem, štogod to značilo.

  17. #3117

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Ja sam pitala Đurđicu kad sam zvala betu javit, i samo me uputila na taj nekakav obrazac na stranici bolnice, al mi nije rekla kud da ga saljem. Ja sam ispunila, uskrenirala i poslala ma MPO mail, al vec 2 dana nema odgovora

  18. #3118

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    A hoće ti onda poslati poštom ili moraš doći osobno pokupiti? Budem proučila malo, negdje sam uhvatila info da traže kao da se to na neki glavni Merkurov mail šalje...

  19. #3119

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Jel to onaj Zahtjev za izdavanje medicinske dokumentacije?
    Posljednje uređivanje od KajTeBriga : 23.07.2020. at 22:15

  20. #3120

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Da… A pricekat cu jos par dana pa cu poslat postom ili na pravnu sluzbu. Nemam pojma. Zamolila sam u mailu da me uputi na koji adresu da se obratima ko ne kod njih, i ako je moguce da mi mailom posalju.
    Iduci tjedan imam pregled kod Šimunica, nosim sve svoje papire, a ovo ostalo cu mu ispricat kako je islo. Srecom sam vodila evidenciju kad sam bika u stimulaciji

  21. #3121

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Ja ću tek slati mail u Petrovu pa vidjet s njima kad uopće uzimaju nove, a nadamo se i jednoj doktorici, pa računam da prije jeseni ne budemo, nadam se do onda skupiti sve, čisto radi kronologije, vjerujem da ćemo nešto morati ponavljati... A sutra onda šaljem i na Merkur, hvala ti, puno si mi pomogla!

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

  22. #3122

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Jel koja zna zasto se nitko ne javlja na Vuku

  23. #3123

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja sam maloprije izasla odande, bio je danas transfer, čini se tamo sve ok, sestra je na šalteru bila, ponekad nekud ode, treba strpljenja i zvati dok se ne javi...

  24. #3124

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Ok,hvala,dobila sam ih

  25. #3125

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Ivana, koliko su ih vratili, kak se osjećaš?

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

  26. #3126

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    1 vratili jer jedna stanica je i bila, dva folikula punktirali, 3.ne jer je bio manji, tak da se ta jedna stanica i uspjesno oplodila i danas vracena. Ma skroz sam ok, rekla dr. Planinic da ne moram nista posebno ni mirovati, skroz sve normalno... ovisno kako mi bude.. dobila sam jos jednu ampulu Decapeptyla za ponedjeljak i utrici do bete (9.8.tek).

  27. #3127
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Drage sve. Ako ste bile u postupcima u periodu od 19.03 do danas ( ovaj period epidemije) molim vas da nam pomognete i ispunite anketu.
    Cilj ove ankete je prikupiti informacije o iskustvima žena u hrvatskom zdravstvenom sustavu za vrijeme pandemije COVID-19 tijekom postupaka medicinski pomognute oplodnje. Rezultati ankete koristit će se u svrhu objave zajedničkog tematskog izvješća udruge Roda i Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova te zagovaranja za zdravstvenu skrb žena temeljenu na dokazima u doba javnozdravstvene krize poput pandemije COVID-19. Hvala
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...mSWjw/viewform

  28. #3128

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Prosla moja punkcija, 4 JS dobili, u pon kontrola da vidimo jel se sta desilo. Tebi Ivana jos jednom sretno, drzim najvece fige i bas mi je drago sto smo se imale priliku upoznati.

  29. #3129

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala Sladja, sretno i tebi u ponedjeljak, a do tad odmaraj...

  30. #3130

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Da li se nekome desilo da su vam zvali iz bolnice iza punkcije, znaci punkcija bila u petak, sutra dogovorena kontrola, mene su zvali ujutro ali nisam cula, zovem taj broj sat vremena i ne javlja se nitko, zovem centralu i kaze mi gospoda da je bila dr.Matkovic na odjelu i otisla tako da do sutra dok ne dodem tamo ne znam nista...a luda sam jer ne znam da li je moguce da me zvala jer se nista sa stanicama ne dogada ili u boljem slucaju da se dobro razvijaju pa da dodem utorak, srijedu....uglavnom, luda sam od razmisljanja jer ni na kraj pameti mi nije bilo da bi me mogli zvati.

  31. #3131

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Mene je zvala embriologinja iz laboratorija u petak oko 8 dok sam vec bila u čekaonici - da me obavijesti da se stanica oplodila te da se lijepo razvija i da se vidimo uskoro na transferu u sali... tako da, mislim da ne trebas brinuti- s obzirom da je vikend htjeli su obavijestiti za transfer...

  32. #3132

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ma da, a daj boze da je tako, u prijasnjem postupku me nitko nije zvao pa me ovo malo zabrinulo.

  33. #3133

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    To je sad korona novina, mene je isto zvala jutro nakon punkcije da mi kaze da su se oplodile, i da dodjem na treci dan na transfer kako smoni dogovorili. I onda me jos na dan transfera zvala kad sam vec bika na putu u bolnicu, da kaze kakvi su embriji. Mene je presjeklo na dan transfera jer sam mislila da me zove jer su se opet prestali razvijat.
    Posljednje uređivanje od bulj : 26.07.2020. at 11:56

  34. #3134

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Evo, pridružujem se negativnim betama, ovaj mjesec imala fet dvije izvrsne blastice, savršen endometrij i nije se primilo. To mi je drugi bezuspješan postupak. Ne znam zašto ali imam dojam da se ne trude više, sve rade brzinski, nisu me tražili nikakve pretrage da napravim prije, samo su požurivali postupak. Tako da kad se psihički oporavim, prelazim drugdje. Imam dojam da je sve je više neuspješnih postupaka na VV.

  35. #3135

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Grofica, ista situacija. Jako mi je žao, stvarno mi je teško čitati ovaj negativan niz, uzmi si par dana za žalovanje, a onda spremno dalje, meni iskreno sama pomisao na neki novi početak daje jednu dozu optimizma, a to mi sad baš jako treba.
    Držite se, cure, javite na kojem podforumu se čitamo dalje

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

  36. #3136

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj KajTeBriga prvotno napisa Vidi poruku
    Grofica, ista situacija. Jako mi je žao, stvarno mi je teško čitati ovaj negativan niz, uzmi si par dana za žalovanje, a onda spremno dalje, meni iskreno sama pomisao na neki novi početak daje jednu dozu optimizma, a to mi sad baš jako treba.
    Držite se, cure, javite na kojem podforumu se čitamo dalje

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
    Hvala na utjehi, svakako ću se boriti dalje i svima nama borilicama želim sreću

  37. #3137

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Postavila sam pitanje/post na podforumu bakon transfera, ali nitko me ne dozivljava tamo... uglavnom: u petak mi napisano nakon transfera betu vaditi 9.8., a to je nedjelja... to tak normalno ide ili je zabuna? Pa laboratoriji ne rade nedjeljom ili? I jel to tak imam kasno betu zbog decapeptyla (sutra)? Čemu on služi? Koliko god tražim na webu, nisam sigurna koja je njegova uloga sutra ujutro?

  38. #3138

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Beta ti je tako kasno jer su dvodnevni vjerojatno, nedjelju su ti rekli jer oni uvijek racunaju fiksno koliko dana od transfera/punkcije, ja sam prosle godine kod njih vadila na 1.5.. Mislim da je sasvim ok da izvadis u petak. Za decapeptyl ti je znam bas puno, samo znam da su ga meni davali kao stopericu u kad sam bila u riziku za hiperstimulaciju, pa da mi hcg ne pojaca simptome.

  39. #3139

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ivana evo za decapeptyl si dobila odgovor al cini mi se da sam jednom i procitala da on sluzi boljoj implantaciji, odnosno da pomogne embriju da se implantira.

    Sto se tice dvodnevnih embrija. Meni su dva puta vratili dvodnevne embrije i oba puta uspjesna trudnoca.
    Betu sam vadila na 12 dnt a drugi put na 15 dnt iz drugih razloga. Em je bio vikend, em jos nesto al se ne mogu sjetiti.
    Betu bez problema mozes napraviti u petak. Ako je trudnoca u pitanju pokazati ce, a u pon mozes ponoviti.
    I ne dupla se kod svakoga striktno svakih 48 sati beta.
    U 48 h je ok da se i oko 70 posto podupla.
    Tako da ti je skroz ok da ides u petak pa u pon.ponoviti ako je pozitivna.
    Beta kad predje 1000 se sporije dupla tako da imajte to na umu vi sve koje vadite.
    Tako da nemojte sumnjati u dvodnevne embrije. To su i ta kakvi borci.
    Evo dva zvrka samo takva imam
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 27.07.2020. at 12:05

  40. #3140

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala Bulj i LaraLana...
    Sladja, transfer bio danas? Koliko su ti stavili?
    Posljednje uređivanje od Ivana2009 : 27.07.2020. at 12:11

  41. #3141

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Evo mene, tockica je na sigurnom

  42. #3142

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Evo mene, tockica je na sigurnom, dobili smo jednu i daj boze vrijednu, 2 su bile nezrele, jedna se prestala razvijati drugi dan, a jedna se izborila. 11.8.je dan za betu. A i meni su rekli da decapeptyl sluzi kao pomoc pri implantaciji. Svima zelim svu srecu svijeta koje god planove imali. Nesto mi steka int.

  43. #3143

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Super!!! Nadam se da ste nesto ostavili za zamrzavanje za 3.bebu!!!

  44. #3144

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Nema zamrzavanja s obzirom da smo dobili na kraju samo taj jedan embrij. Ako ovo uspije, to je ono sto smo zeljeli. Tebi posebne fige drzim s obzirom da je prvi pokusaj

  45. #3145

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    A sad vidim drugi post... držim fige i ja trbi da se točkica ugnijezdi, ali i svima koji su u procesima, a onima koji planiraju po drugo misljenje u drugoj klinici - također... izvještavajte nas kakav je pristup tamo!!! Sretno svima!!!

  46. #3146

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam povukla svoje nalaze sa VV, jucer su mi ih poslali na mail. Na stranici njihovoj ima zahtjev za izdavanje preslike med.dokumentacije, to se ispuni i mailom se posalje to i preslika osobne iskaznice. Ako imate od supruga nalaze isto napravite. Inace se ceka do 10 ak dana. Mail na koji sam slala: ravnateljstvo@kb-merkur.hr

  47. #3147

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Marijana, hvala ti na informacijama! Mada, kak se ja uopće ne mogu probiti do Petrove, sve si više mislim da bi išli još jednom probati na VV... kad sam javila betu, sestra se tak bila rastužila da mi ju je baš bilo krivo, ahahah, a iskreno, stvarno mi se ne gubi vrijeme na ništa... Evo još jedne moje muke
    E, da, ja sad nisam sigurna kak se broje postupci, mi imamo jedan IVF blaga stimulacija, bez transfera, i jedan FET, to mi se računa kao dva postupka, ili?

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

  48. #3148

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Po meni bi se to trebao računati kao jedan postupak jer he ovaj fet samo odgođeni transfer... ne znam jedino jel bitan razlog odgađanja, tj.razlog zbog čega nije bio transfer odmah u tom ciklusu...

  49. #3149

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Bio je odgođen zbog prijetećeg hipera, a i meni bi bilo logično da je to jedan...

    Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

  50. #3150

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    To je jedan postupak, znaci da imas pravo na jos 3 stimulirana i dva u prirodnom ciklusu. Hvala marijana za mail, sutra saljem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •