Registrirala sam se na Rodin forum i pokrenula sam ovu temu u nadi da ću od nekoga od članica ovog foruma dobiti koristan savjet vezano za svoju situaciju. Naime, trenutno prolazim najteže razdoblje svog života; u tijeku je moja brakorazvodna parnica i, što je još važnije parnica za skrbništvo nad našim 15 - mjesečnim sinom. Suprug i ja živimo odvojeno od svibnja prošle godine kad sam se s bebom radi narušenih odnosa između mene i supruga vratila svojim roditeljima. U periodu od srpnja do listopada otac je dijete viđao kad god je želio (uglavnom svakodnevno), sukladno našem, nažalost samo usmenom, dogovoru. U listopadu 2014. godine moj suprug uzeo je dijete (navodno na nekoliko sati) te mi onemogućio susret s njim sljedeća 2 mjeseca. Za to vrijeme gotovo svakodnevno tražila sam pomoć od nadležnih službi (policija i Czss) na žalost bez uspjeha, puna 2 mjeseca nije bilo ni jedne reakcije u vidu bilo kakve pomoći. Dapače, doživljavala sam šikaniranja od strane socijalne radnice. U svemu tome, doživjela sam psiho fizički slom radi čega sam liječena u bolnici. Tu činjenicu je Czss iskoristio na način da me proglase nesposobnom za odgoj i čuvanje djeteta (jer sam nestabilnog psihičkog zdravlja te slabijih emocionalnih i intelektualnih kapaciteta!!), o suprugu naravno ni riječi. Ne znam na osnovu čega su došli do tog zaključka, obzirom da je na sudu saslušan moj liječnik i dao potpuno oprečan iskaz.
Obzirom da sam uvjerena da Centar u ovom slučaju značajno pogoduje ocu djeteta (a opravdano sumnjamo i na korupciju uz prijateljske veze njegove majke sa ravnateljicom Centra), molim vas za savjet što i kako dalje....
Hvala unaprijed