Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 290

Tema: Kućni ljubimci - mačke, psi i ostale (generalno)

  1. #151

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Imamo pesicu i vjerojatno bih ti trebala reći da uzmeš psa.
    ALI, da razmišljam ovako kao ti, NIKAD ga ne bi uzela, pa da ga ne znam kako djeca žele.

    Moje cure od rođenja žive sa psom (iako, naša ne boravi u kući) i koliko god ju obožavaju i dosta se brinu o njoj, u konačnici, zbog svojih školskih i izvanškolskih obveza, najveća briga je na meni. Ali meni to uopće nije problem, jer smo psa imali i prije nego su stigla djeca.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ne bih ni ja, ali kad sam slaba na tu djecu ...
    Razumijem njihovu želju i svjesna sam pozitivnih strana kućnih ljubimaca, ali nerazumna su djeca (moja su, pa mi je jasno zašto su takva)

  3. #153
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Dobra strana je to što će te ako (kad ) nabaviš psa sve to proći ..

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Dobra strana je što se nadam da će najstarije iseliti za koju godinu zajedno s psom

  5. #155
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Za koju godinu nećeš mu htjeti dati psa

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Iako, velika je vjerojatnost da ćeš promijeniti svoje mišljenje za 180 kad pesek dođe u kuću.

    Uostalom, ima pasmina koje se minimalno linjaju i imaju miris.
    Kaj se tiče čistoće, jednostavno se naučite da mu se šapice počiste prilikom svakog ulaska u stan.

    Kod mene pas, za ništa na svijetu, ne bi smio na kauč! Negdje ipak podvlačim crtu

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Vrijeska, ja mislim kao masnica da ipak treba i s tvoje strane malo vise volje.
    Ja na tvom mjestu s takvim osjecajima ne bih.

    Ili pod uvjetom a toga bih se i drzala da je pas njihova obveza.
    Znam obitelj u kojoj je otac odmah jasno rekao da mogu, ali on nece biti ukljucen. Tako je i danas.

    Zena i djeca hendlaju psa, on samo i ako mu dodje. I odmah mozes na temu roombi i usisavanja dlaka
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 20:08

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Jel mogu ovdje pitati za savjet za obit.prijatelje za njihovog psa?

    Znaci otkako je kod njih pola god, otpocetka ima zdravst.probleme, proljev, povracanje, nema di ga nije vodila, vec tisuce kuna je potrosila na razne preglede, kontraste,anestezije. Uzela je i zdravstv.osiguranje za psa jer joj se to vise isplati. Konacna dijagniza je pankreatitis.

    Ima li ista sto moze pomoci psu osim da pije gastale,edamere, probiotike i sl?
    Nikakav poseban savjet nije dobila oko prehrane,osim eto paziti i pratiti,pa kad je akutno opet dovesti k njoj veterinarki.

    Hvala na pomoci unaprijed.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 20:22

  9. #159
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jednostvano ne mogu psa imati na brizi... ne želim dllake, miris, prljave šape i stražnjice na kauču ili krevetu... ne želim imati obvezu prema psu...
    ako stvarno toliko sve ovo ne zelis, nemoj uzeti psa.
    moje dijete je djecji zeljelo psa, ali povrh svega sam ja zeljela psa, oduvijek, od malena, a nisam smjela imati jer "pas nije za kucu"

    pa sad imam malu azilanticu. jako sam pazila da uzmem stene koje nece puno narasti, koje ce biti lijepo (priznajem, povrsna sam i licemjerna, ne zelim ruznog psa )
    aktivna je, mjesanka nekih pticara i gonica, imala svega 3 mjesec pa nije donijela neke traume sa sobom, mazna je, dobra i lijepa
    dijete ju izvodi svakodnevno, vise puta, spava s njom, tjesi ga kad je tuzan, dijeli veselje kad je sve super. i jako nam je promijenila zivot. na bolje. da, dlaka ima po kuci kao nikad, ali skinem naocale pa me nije briga

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  10. #160
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mogu ovdje pitati za savjet za obit.prijatelje za njihovog psa?

    Znaci otkako je kod njih pola god, otpocetka ima zdravst.probleme, proljev, povracanje, nema di ga nije vodila, vec tisuce kuna je potrosila na razne preglede, kontraste,anestezije. Uzela je i zdravstv.osiguranje za psa jer joj se to vise isplati. Konacna dijagniza je pankreatitis.

    Ima li ista sto moze pomoci psu osim da pije gastale,edamere, probiotike i sl?
    Nikakav poseban savjet nije dobila oko prehrane,osim eto paziti i pratiti,pa kad je akutno opet dovesti k njoj veterinarki.

    Hvala na pomoci unaprijed.
    mislim da je veterinar puno bolje mjesto za ovakva pitanja. mi niti ne znamo sto i kako pas jede, koje bolesti ima i koje lijekove prima

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  11. #161
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mi smo imali kao djeca psa. Uzeli smo ga s lanca od 1 m, dali su nam ga neki seljaci. Moji roditelji su prilično jasno postavljali granice i bile smo 100% sigurne ako ne budemo brinule o psu, da će se pas vratiti na taj lanac. I jesmo, ali negdje od 12 godina starosti smo. Ne znam koliki su tvoji. Ipak, nije da baš uopće moji nisu znali da pas postoji, mama je svaki dan prala tepih u dnevnoj sobi, a tatin se posao svodio na vožnju na cijepljenje i čišćenje auta. Pas nije ni doma, ni u autu išao na sjedala. Ja se ne sjećam da je naš smrdio, a inače sam osjetljiva na mirise. Možda je, ali smo se navikli. Ali susjedov pas je jako smrdio. Bilo bi mi zlo kad bih kod njih došla. A nisu neuredni. Imao je neki poremećaj s lojnicama.

    Uglavnom, moji se nikad nisu vezali na našeg psa, niti je pas bio njihov, on je bio naš po svemu.

    Lili, nadam se da će ti netko odgovoriti nešto pametnije, ja bih pitala u pet shopu, premda su te posebne hrane jako skupe. Ako je veliki pas u pitanju, to može jako puno ispasti.

  12. #162
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja sam ove godine popustila i.sad u kuci imamo.zeca.
    Slatka zivina. Kceri je jako pomogao u ovim ludim vremenima.
    Kuca nam je puna piljevine. Usisvaci rade non stop.
    Decki su dobili zeleno.svijetlo za psa.
    Jos uvijek nije stigao. Hoce li ne znam. Muz koji zeli psa koliko je zelio i djecu ipak nakon zeca misli da on nine bas spreman na sve obveze.
    Ima i pcele pa ne zna ni sam kad bi sta sve stigao

    Nemam dlake po kuci al imam piljevinu i slamu. Mene jos najmanje nervira.
    Ono sto se donio u kucu je puno.manje nego uzima.
    Sto ce se u buducnosti dogadjati s njim ne znam. Ali o njemu iako je kcerin brinu i drugi clanovi obitelji s puno ljubavi.

  13. #163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Jelena,
    Dijagnoza je sigurno pankreatitis, ali sam mislila da netko mozda ima iskustva s tim u smislu nekih cajeva, neceg dodatnog sto mu pomaze. Bas mi ju je zao, slatka je ko cukar. Kavalir spanijel.

    Moja mama ima probleme sa zeludcem i recimo pomaze joj jako caj od stolisnika, pa kad sam cula da pas pije iste lijekove ko moja mama rekoh mozda ima nesto biljno sto moze i psu pomoci, ali ne razumijem se u pse.

    Tanci,
    Jel ti mozda znas??

  14. #164
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Spajka, zeko stigao ideess!! Cestitaaam!!

    I mojoj sogorici je stigao prije mjesec dana tako da imam dosta jasnu sliku kako to doma izgleda

  15. #165
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cek Vrijeska, kupit ces za velike novce psa kojeg ne zelis?

  16. #166
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dijagnoza je sigurno pankreatitis, ali sam mislila da netko mozda ima iskustva s tim u smislu nekih cajeva, neceg dodatnog sto mu pomaze.
    Pretpostavljam da se radi o kroničnom pankreatitisu. Mi smo imali užasno iskustvo sa akutnim slučajem i nije dobro završilo, ostali smo bez nje u roku od 5 dana. Dijagnozu smo dobili praktički pola sata prije nego je uginula, pa nismo ni znali sa čime imamo posla.

    Mislim da je kod kroničnog jako bitno paziti na prehranu, postoje vjerojatno neke pseće hrane za to. Imamo u zgradi psa koji se uspio izvući nakon akutne epizode pankreatitisa i mora biti na striktnoj dijeti do kraja života, sa što manje masnoća.

  17. #167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Teddy,
    da rekli su im da je to dozivotno, al nisu im rekli koju konkretnu dijetu/hranu nego evo terapija (gastal,emanera,probiotik) kad nije dobro vi opet dodjite k nama da je pregledamo :/

    Ono bezveze totalno.

    Znaci sto manje masnoca.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2020. at 22:57

  18. #168
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Evo sad sam je pitala, trenutno pokusavaju s drugom hranom cistom konjetinom.

    Cak joj je druga vet ovih dana rekla da je gastritis, a ne pankreatitis. To sam sad saznala. Ajd ga sad znaj.

  19. #169
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa i zvuči više kao gastritis.

  20. #170
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kakvom konjetinom?

  21. #171
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvom konjetinom?
    Hrana za pse, cista konjetina.Zoo city

  22. #172
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Postoje veterinarske dijete za gastritis, osjetljivost, alergije na hranu, ali mislim da nikome nije u cilju da mu pas samo to jede ako baš ne mora.

    Trebaju pronaći od kakve hrane psu nije loše tj. ne dobiva napade gastritisa. Ne znam je li ta njihova čista konjetina konzerva ili suha hrana, ali neka pogledaju sastav, hrana bi trebala biti bez žitarica. (pretpostavljam da i je jer se konjetina preporučuje osjetljivim psima pa valjda sve te hrane rade bez žitarica). Ako je konzerva u pitanju neka zdravorazumski paze kako izgleda, moj pas je jeo neku sensitivity konjsku konzervu neko vrijeme i bio je ok, da bi se onda odjednom ta konzerva totalno promijenila, postala je masnije i jasno psu je opet bilo loše. Općenito, kvaliteta psećih konzervi očito baš i nije pod nekim strogim nadzorom.

    Generalno, ako pas jede suhu hranu vjerojatno bi najbolje bilo da mu probaju dati neku od skupljih, premium hrana, jer se te hrane rade bez žitarica. Primjeri takve hrane su Orijen, Taste of the Wild, a ima ih još. Imaju oni svi i konzerve, to nismo probali. Psu se može i kuhati (ali i od toga može dobiti gastritis), može mu se davati i takozvani BARF (sirova hrana), svatko će preporučiti nešto drugo, jer na kraju krajeva svakom psu nešto drugo i odgovara. I kod ljudi netko dobije gastritis od masne hrane, a netko od paprike.

    Ono što nikako ne bi smjeli raditi je davati psu bilo kakvu hranu za ljude, komadiće svoje hrane, ostatke ručka.

    Nažalost i većina psećih nagradica je jako loša, i od toga pas isto dobije napad gastritisa. S druge strane, pseći život bez nagradica je tužan.
    Postoje npr. jedni Royal Canin keksići koji su za osjetljive pse, a postoje i sušene kockice, trakice čistog mesa (pilećeg, pačjeg).
    To smo mi davali ponekad psu, a sad ne dajemo više baš ništa.

  23. #173
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Jooj Mima hvala ti puno, sve cu joj prenijet. Bas se muce i oni i psic, a nije im problem i uvijek joj nabavljaju najkvalitetnije, samo nikako da pogode sto bi to bilo.

    Da, ova trenutna hrana je konzervs i bez zitarica.

  24. #174
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    poslastica 100% sušena pačetina:

    https://www.pet-centar.hr/dr-clauder...tina-80-g.aspx

    Royal Canin keksići od kojih mom psu nije bilo loše:

    https://www.pet-centar.hr/shn-educ-n...ence-50-g.aspx

    Orijen Regional Red, ovo je moj pas jeo, odnosno stavljali smo joj u zdjelicu pa ne bi pojela:

    https://www.zoocity.hr/orijen-regional-red.html

  25. #175
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Kako da odgovorim djecu od ideje imanja psa?!
    Kad su bili manji, rekla sam im da ćemo vidjeti kad malo odrastu.
    I sad mi se to obija o glavu...

    Ja jednostvano ne mogu psa imati na brizi... ne želim dllake, miris, prljave šape i stražnjice na kauču ili krevetu... ne želim imati obvezu prema psu... ne podržavam štancere, a uzgajivačanice imaju cijenu 10000kn... ne želim se uopće naći u situaciji da moram plaćati skupe lijekove ili operacije ... dođe mi da plačem na sve to, ali mojima to nije jasno. I ja se sad nalazim u situaciji da ću popustiti preko svoje volje. I još odaberu Jack Russella koji ima energije za nas 5, ili pak Cavaliera (a bila sam u jednoj kući gdje živi takva pasmina, na ulazu sam osjetila miris/smrad psa).
    Mi imamo Cavaliera.
    Ne postoji kuća u kojoj je pas, a da nema neki miris. Vlasnici koji to kažu lažu, odnosno oni sami ne osjete pa kažu da njihov nema miris.
    Cavalier ti pušta dlake strahovito. Usisavamo svaki dan. Meni je to jedina njegova mana. To je inače jedna od najprivrženijih pasmina ljudima. Ne samo ljudima, oni vole sve, mačke, ptice...ma sve. imaju ogromnu količinu ljubavi.
    Ja sam oduvijek htjela psa, ali sam bila gadljiva. MM je kategorički odbijao psa - ono neće to u moju kuću. J. je bila mala i nismo ga nabavili zbog nje. Uglavnom, MM je popustio, a ja sam se nadala da ću moći prijeći preko tih nekih meni gadljivih higijenskih stvari.
    Neću ti reći ništa novo što ti neće reći 99% vlasnika pasa. Količina ljubavi i sreće koju taj pas pruža je nemjerljiva s količinom negativnih stvari. MM koji je kategorično odbijao psa bi mu sad valjda bubreg dao . J. je u početku bila ljubomorna, onda potpuno ravnodušna, a u nazad 2g je zaluđena s njim.
    Ove godine je bolestan i količina novaca koju smo potrošili je ogromna, a da ne pričam o količini zabrinutosti.

    Ne bih nikoga nagovarala na psa, ne zbog šetanja i brige već zbog muke koju imaš ako je taj pas bolestan, a i moraš biti spreman da ćeš možda morati potrošiti popriličnu količinu novaca ako bude bolestan.

    Moj zaključak je ovakav. Ljubav i sreća koju taj pas nama pruža bezuvjetno je nemjerljiva. On je ogromno veselje. E sad, zbog toga što je ove godine tako bolestan ja sam odlučila da više nikada neću psa jer mi je muka gledati ga kad se muči (iako na sreću čini se da ide na bolje), a MM koji je odbijao pomisao imati psa kaže da nema šanse da ne nabavi novog.

    Sve ovo što si gore napisala da ti smeta, neće ti smetati kad ga nabaviš i kad se vežeš za njega, ali dobro razmisli prije nego ga nabaviš.

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Veli susjeda da je za kućnog mezimca bolje imati pasicu

  27. #177
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Najgore što se može dogoditi s dlakama je da ih nađeš na staroj vesti, čizmama ili deki par godina nakon što ljubimac umre. Sve ostalo mi je prihvatljivo, samo ne te stare dlake koje lome srce.

  28. #178
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore što se može dogoditi s dlakama je da ih nađeš na staroj vesti, čizmama ili deki par godina nakon što ljubimac umre. Sve ostalo mi je prihvatljivo, samo ne te stare dlake koje lome srce.

  29. #179
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Kako da odgovorim djecu od ideje imanja psa?!
    Kad su bili manji, rekla sam im da ćemo vidjeti kad malo odrastu.
    I sad mi se to obija o glavu...

    Ja jednostvano ne mogu psa imati na brizi... ne želim dllake, miris, prljave šape i stražnjice na kauču ili krevetu... ne želim imati obvezu prema psu... ne podržavam štancere, a uzgajivačanice imaju cijenu 10000kn... ne želim se uopće naći u situaciji da moram plaćati skupe lijekove ili operacije ... dođe mi da plačem na sve to, ali mojima to nije jasno. I ja se sad nalazim u situaciji da ću popustiti preko svoje volje. I još odaberu Jack Russella koji ima energije za nas 5, ili pak Cavaliera (a bila sam u jednoj kući gdje živi takva pasmina, na ulazu sam osjetila miris/smrad psa).
    Ti ćeš samo popustiti preko svoje volje ili i tm? Mi znamo da bi briga za psa bila naša i kako to ne želimo nismo jednostavno popustili. Kad će biti odrasli mogu si uzeti psa.

    A operativno, dovoljno je bilo starijoj (koja je gadljiva i spavalica) reć da se za vježbu imanja psa svaki dan mora dići 1h ranije ujutro po zimi i na kiši/snijegu šetati pol sata + mora pokupiti bar jedan pseći drek koji nađe na cesti u vrećicu i baciti u smeće - jer bi se to očekivalo od nje svaki dan ako bi imala psa. Također nabrojali smo im sve troškove psa, potrebu za svakodnevnim usisavanjem (ona nije sposobna ni svoju prljavu odjeću 3 dana maknuti s poda koliko je lijena za spremanje) i naravno svaki put kad smo negdje bili vani bi napomenuli koliko bi pas bio tužan što bi morao tad biti sam. Nije sretna ali se pomirila da neće dobiti psa.

  30. #180
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    sillyme,
    tako mene moj sin jutarnja spavalica non stop gnjavi već godinama, sada mu najbolji frend ima psa, pa vidi sve obveze. On bez problema kupi govance od tog psića(ovaj o kojem sam gore pisala), šeće ga s frendom svaki dan (al po danu). A kad sam ga pitala a tko će psa šetat zorom prije posla/škole i po kiši, magli, nevremenu, on kaže: Pa ti mama, ti se dižeš ranije i za trčanje, vježbanje, posao, pa možeš i za našeg psića kako da ne sine no way..

    Inače ja baš obožavam pse, al ono jakoooo, jakoooo, al sam svjesna da je naš način života nekompatibilan, da smo trenutno "sebični" i ne damo svoj komfor (MM i ja, ne djeca), ako mu se ne mogu posvetiti kako treba, onda čekam bolja vremena (najradije bi ga kupila za starce, al neće ni oni obvezu:/). Nekoliko dobrih frendova ima pse tako da sam jako dobro upoznata što to sve znači. I silnaaaa količina ljubavi i sreće koju pas pruža , ali isto taako i razne obveze i ograničenja u pogledu putovanja i dr.stvari i nedajBože bolesti i zdravst.tegobe.

    Tako da do tada uživam u tuđim psima, daju mi ih i za šetnje, istrčavanje.

    Upravo danas predveče idemo upoznati jednog slatkog mješanca kojeg je frendica udomila prije 2 dana (neka vještica je izbacila štene na ulicu grrr..), psić je premedeni vodim i sina da se druži i izgušta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.12.2020. at 11:45

  31. #181
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore što se može dogoditi s dlakama je da ih nađeš na staroj vesti, čizmama ili deki par godina nakon što ljubimac umre. Sve ostalo mi je prihvatljivo, samo ne te stare dlake koje lome srce.
    Naša je živjela 16 godina kao član obitelji. I sad je nema već od početka ljeta. Kako je bilo teško gledati kako stari! A nije bilo lako ni čistiti, jer nije mogla izdržati dugo bez pišanja. Stavljali smo podloške, nosili je van, jer bi jedva koji korak napravila sama.
    Rekla sam: nikad više psa!i
    Iako, tko zna. Trebat će proći više vremena.

    Ne preporučujem nikome da uzme psa ako nije svim srcem za to. Opet, ona količina ljubavi i sreće koju pas daje, je stvarno ogromna i možda se ne bi trebalo odreći toga.

  32. #182
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore što se može dogoditi s dlakama je da ih nađeš na staroj vesti, čizmama ili deki par godina nakon što ljubimac umre. Sve ostalo mi je prihvatljivo, samo ne te stare dlake koje lome srce.
    Potpis samo takav...

  33. #183
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naša je živjela 16 godina kao član obitelji. I sad je nema već od početka ljeta. Kako je bilo teško gledati kako stari! A nije bilo lako ni čistiti, jer nije mogla izdržati dugo bez pišanja. Stavljali smo podloške, nosili je van, jer bi jedva koji korak napravila sama.
    Rekla sam: nikad više psa!i
    Iako, tko zna. Trebat će proći više vremena.

    Ne preporučujem nikome da uzme psa ako nije svim srcem za to. Opet, ona količina ljubavi i sreće koju pas daje, je stvarno ogromna i možda se ne bi trebalo odreći toga.
    Upravo to što pišeš mi je najgore. Gledati psa kako se muči. Naš iža 6.5g i ove godine su ga snašle svakakve boleštine. Kad sam ga gledala tako jadnog baš sam bila i tjeskobna i tužna i zabrinuta i onda si pomisliš pa što mi to treba i neću više nikad psa, ali to je stvarno ogromna, neopisiva količina ljubavi.
    Imati psa je velika obaveza i svatko za sebe mora odvagati jel mu veća želja za psom od ne želje za obavezom. Iako, rekla bih u početku to bude baš obaveza dok se obitelj ne navikne, ne poveže, a onda na to uopće ne gledaš kao obavezu. Postane navika i rutina. Postane normalno.
    S obzirom da radimo ne šetamo ga sat vremena prije posla. Ujutro je to šetnja od 15 minuta da obavi fiziološke potrebe. Znači ustanem se 15-20 minuta ranije nego što bi da nemam psa. Popodne je to duža šetnja i onda opet navečer. Zapravo izvrsno da te izvuče iz kuće i da prošetaš.

    O dlakama koje nađeš godinama poslije ne želim ni razmišljati.

  34. #184
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Vrijeska, ako si toliko protiv (a cini mi se da si poprilicno), onda nemoj popustiti
    koliko god da djeca obecavaju, sigurno ce velik dio brige o ljubimcu pasti na tebe, to je 1000%

    ne znam jel vam opcija da npr cuvate necijeg psa krace vrijeme (tipa tjedan-dva), to je odlican nacin da dobijes sliku kako to sve izgleda i jel ti prihvatljivo ...

  35. #185

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    cavalier 10000kn + ...
    a joj ...

    tko bi nam posudio psa?

  36. #186
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Uzeti psa mi je bila najbolja odluka koju sam donijela zadnjih odluka.
    Dugo godina su me nagovarali kćer i MM, ja nisam pristajala, jer sam jedina imala iskustvo s psom od prije i znala sam što to znači, plus što znači kad pas ugine - ja sam godinama kasnije plakala kad sam se sjetila.

    I poznavajući njih - nekako sam pretpostavljala da će briga za psa na kraju pasti na mene.
    Možda bi tako i bilo da smo ga uzeli prije, ali sad je pas zajednička briga i velika obaveza jer smo socijalizatori a ne vlasnici.
    Ono što mi je jako važno, među ostalim stvarima koje se tiču kćeri i preuzimanja obaveza za živo biće, je i to da je MM svaki dan u šetnji s psom barem sat vremena - a to bi vrijeme proveo pred tv ili kompom.

    Meni je žao da nismo to napravili ranije, ali kao i mnogo drugih stvari, vjerojatno je i pas došao baš onda kada treba.

  37. #187
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Uzeti psa mi je bila najbolja odluka koju sam donijela zadnjih odluka.
    Dugo godina su me nagovarali kćer i MM, ja nisam pristajala, jer sam jedina imala iskustvo s psom od prije i znala sam što to znači, plus što znači kad pas ugine - ja sam godinama kasnije plakala kad sam se sjetila.

    I poznavajući njih - nekako sam pretpostavljala da će briga za psa na kraju pasti na mene.
    Možda bi tako i bilo da smo ga uzeli prije, ali sad je pas zajednička briga i velika obaveza jer smo socijalizatori a ne vlasnici.
    Ono što mi je jako važno, među ostalim stvarima koje se tiču kćeri i preuzimanja obaveza za živo biće, je i to da je MM svaki dan u šetnji s psom barem sat vremena - a to bi vrijeme proveo pred tv ili kompom.

    Meni je žao da nismo to napravili ranije, ali kao i mnogo drugih stvari, vjerojatno je i pas došao baš onda kada treba.
    Socijalizatori? To su psi koji se pripremaju da budu vodiči?
    Svaka čast!

  38. #188
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    cavalier 10000kn + ...
    a joj ...

    tko bi nam posudio psa?
    Glede cijene i kupovine: prvo, jako se dobro raspitati na sve strane. Najbolje ako imaš nekoga tko može preporučiti uzgajivača i to nekog s kojim ima iskustva.

    Ako znaš ljude koji se bave psima, suce na natjecanjima, uzgajivače, ljude koji imaju pseće školice - angažiraj ih.

    Kontaktiraj uzgajivača, razgovaraj s njim. Često se psići koji se smatraju da nisu izložbeni primjerci prodaju za nižu cijenu.

    Meni je jedan uzgajivač kojeg smatraju za top uzgajivača u pasmini koju sam tražila (a sad je li stvarno top o tom potom) nudio crne psiće za znatno nižu cijenu, jer ga ta boja jednostavno ne zanima.

  39. #189
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    cavalier 10000kn + ...
    a joj ...

    tko bi nam posudio psa?
    pa ne znam, neki prijatelji ili poznati, ako ih imate sa psima ...

    ljeti je uvijek potražnja za onima koji bi pričuvali ljubimce, pa ako nije hića za baš sad odmah nabaviti ...

    a što se tiče cijene - ima i besplatnih pasa, pa i u tom tipu

  40. #190
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Socijalizatori? To su psi koji se pripremaju da budu vodiči?
    Svaka čast!
    Vodiči, pomagači ili terapijski psi - ova naša ludica teško da može biti vodič, ali je mazilica i nadamo se da će biti odličan terapijski pas

  41. #191
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod uzgajivača često možeš naći psa puno manje cijene jer mu je npr. vilica pomaknuta za 1mm ili kao kod kavalira bleinheim boje kao što je moj umjesto da ima na glavi pravilnu bijelu crtu.. Ima na toj crti smeđu točku. Moj je takav 'nepravilan' i nismo ga platili ni blizu 10tis kuna.

  42. #192
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Vodiči, pomagači ili terapijski psi - ova naša ludica teško da može biti vodič, ali je mazilica i nadamo se da će biti odličan terapijski pas
    Svakako će se naći neka uloga/zadatak po mjeri baš za tog psa. Uživajte dok je kod vas. Mnogi ljudi i kasnije održavaju kontakte s tim psima i njihovim vlasnicima.

  43. #193
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Vodiči, pomagači ili terapijski psi - ova naša ludica teško da može biti vodič, ali je mazilica i nadamo se da će biti odličan terapijski pas
    to je tako plemenito, ali ja ne bih mogla, vezati se i onda dati psa dalje
    tim više što me kod tih vodiča muči, kad ostare, da ne ostanu u tim obiteljima u kojima su odradili svoj radni vijek, već ih šutnu
    znam grubo govorim, ti ljudi nisu u mogućnosti brinuti za psa od kog nemaju koristi, moraju uzeti novog koji će im raditi
    ali gledajući iz perspektive psa to mi je jako tužno

  44. #194
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    emily je mislim dala najbolji savjet. Mi imamo dosta prijatelja sa psima i mislim da bi nam rado bar za vikend dali psa kad oni negdje odu, ali ne znam koliko bi MM blagonaklono gledao na to
    Ja bi čak i popustila na tu opciju, al nema cile mile na novu sofu, na dekicu na sofi već može.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.12.2020. at 17:07

  45. #195
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    to je tako plemenito, ali ja ne bih mogla, vezati se i onda dati psa dalje
    tim više što me kod tih vodiča muči, kad ostare, da ne ostanu u tim obiteljima u kojima su odradili svoj radni vijek, već ih šutnu
    znam grubo govorim, ti ljudi nisu u mogućnosti brinuti za psa od kog nemaju koristi, moraju uzeti novog koji će im raditi
    ali gledajući iz perspektive psa to mi je jako tužno
    U pravu si da je teško - ali nije nemoguće.
    Što se tiče pasa, oni se nakon svog radnog vijeka uvijek dobro zbrinu. Ako mogu ostati u obitelji kod koje su radili - onda je to najbolje.
    Drugo najbolje je da ostanu negdje u blizini gdje su navikli - npr. u široj obitelji. Treće najbolje je da se vrate socijalizatoru - i to se dešava.
    Ako to ne upali onda se ide na udomljavanje - a to su vrlo vrijedni psi koji su i dalje većinom u punoj snazi i nije teško naći udomiteljsku obitelj.
    Zadnjih par godina koliko sam u toku svega par puta se desilo da nam je dojavljeno da pas traži udomitelje, a i to se riješilo u roku dan-dva.

  46. #196
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    to je tako plemenito, ali ja ne bih mogla, vezati se i onda dati psa dalje
    tim više što me kod tih vodiča muči, kad ostare, da ne ostanu u tim obiteljima u kojima su odradili svoj radni vijek, već ih šutnu
    znam grubo govorim, ti ljudi nisu u mogućnosti brinuti za psa od kog nemaju koristi, moraju uzeti novog koji će im raditi
    ali gledajući iz perspektive psa to mi je jako tužno
    potpis

  47. #197
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nama je nedavno uginula nasa cura od 13 godina. Tuga je (bila) ogromna. Imamo jos jednog psa kojeg smo udomili. Ta je luda ko kupus. Mene i MM obozava, djecu tolerira, neki ljudi su joj ok neke ne moze smisliti.. Da ne spominjem da nam je jednom skoro zapalila kucu, ali i profiltrirala prijatelje i obitelj. Puno smo radili na njenom ponasanju, prosla sam dosta tecajeva pozitivnog treninga i predavanja na temu ponasanja i komunikacije pasa s njom i bez nje, ali jednostavno smo ju malo zapostavili od kada su djeca tu. Ima jednu veliku setnju dnevno, a ostatak vremena ima pristup dvoristu.
    Kada bih ponovno udomljavala psa, definitivno bih odabrala (mladjeg) odraslog psa koji vec ima izgradjen karakter i preskocila pisanje po kuci, glodanje i ostale nezgode koje cesto idu uz stence. Srecom, ova je luda pa mi uz nju i dvoje male djece ne pada napamet udomiti jos jednoga.

  48. #198
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Munkice bome je munjena po opisu

    Maloprije sam šetala s klincem i sreli frendove koje dugo nisam vidjela, ajme njihov pas nije prestajao lajat, kažu takav je, pomalo agresivan, divlji, svoj, ne da ni blizu, ne mogu baš svugdje s njim. On ga je morao odvući sa strane da bismo mi mogli razgovarati s njom, a kad naiđe drugi pas to nije obično lajanje,njuškanje, to je totalni rusvaj, izbezumi se, on doslovce s njim bježi od ljudi i pasa kažu takav je prgav oduvijek bio.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    I to me izbezumljuje...
    Djecu jedva odgajam, a kako bih onda tek psa?!

  50. #200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mene mući
    Za neki psi bolje slučaju nek klinci

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •