Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 964

Tema: Los brak.

  1. #451

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za to, uvijek ja predlažem da idemo nekud, u kino ili na kavu sami, pišem ljubavna pisma, za seks imam vremena, taj dio štima, on ima volje, nije da baš predlaže neke izlaske ali nekako se nađemo
    Lavko, a da probas maaalo cvrkutati? Mene je ova tema potakla, pa sam odlucila da cu probati....bar malo. Nemogu ja to bas tako milo I ljupko kao pticica, vise ce to biti cvrkutanje jednog slona, al idem probat malo...

  2. #452
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma meni uopće ne izgleda da se on osjeća zanemareno i da lavko treba cvrkutati.
    njemu se neda baviti s malom djecom, to ti je istina. a najlakše reći - nemam smisla, i urlati na lavko jer u njegovoj glavi dijete staviš u krevet i dijete zaspe. i ti si kriva jer si ju tako naučila pa šta se žališ da sad nemaš vremena za ništa.
    ja mislim da ti je najbolje malo se maknuti od kuće. majke mi moje. pa nek se on snalazi. pa nek ju on spusti u krevet i pusti da urla dok ne zaspe. a neće. nije baš tako lako slušati dječji plač.

  3. #453
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma meni uopće ne izgleda da se on osjeća zanemareno i da lavko treba cvrkutati.
    njemu se neda baviti s malom djecom, to ti je istina. a najlakše reći - nemam smisla, i urlati na lavko jer u njegovoj glavi dijete staviš u krevet i dijete zaspe. i ti si kriva jer si ju tako naučila pa šta se žališ da sad nemaš vremena za ništa.
    ja mislim da ti je najbolje malo se maknuti od kuće. majke mi moje. pa nek se on snalazi. pa nek ju on spusti u krevet i pusti da urla dok ne zaspe. a neće. nije baš tako lako slušati dječji plač.
    Slazem se. Lavko, pakiraj kofere i odmori par dana. Da vidis kako ce te cijeniti kad se vratis.

  4. #454
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Čekaj, vi njoj savjetujete da ona cvrkuće oko muža?

  5. #455

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma covjeku se samo skupilo svega. Mislim da mu treba zagrljaj a ne sok terapija. Ne zna on kako to ide s djecom a u njegovoj glavi cinilo se vjerojatno idilicnim pa mu sad tesko. To vecina prvorotkinja prode po porodu a tate par mjeseci kasnije.
    Ja bih skroz ignorirala te uvrede ono presla bih preko njih. Kasnije bih samo ovlas spomenula kako od vrijedanja pomoci nema. Naravno, sudim iz vlaszitih cipela. Mm je glasan i uvredljiv, ja tiha i smirena. Meni su ti njegovi ispadi kao tantrumi u djece... Ono bude mi ga zao kako se jadan uzruja. Puno me vise povrijedi kad nesto napravi ili kad u nwkom smirenom razgovoru nesto kaze. S tim da moram reci da moj s godinama manje psuje ljude nego on to vise onako opcenito.

  6. #456
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    lavko, imam dojam da se tm osjeća zanemarenim ako dijete visi po tebi. Probaj naći vremena za njega. To je veći problem od gadgeta. A ako ti se ne da ili ako se njemu ne da - onda je to sasvim druga priča i ne bih duljila...
    joj Peterlin sta ti stvarno misliš da se on zbog toga osjeća zanemarenim, ma njemu je čisto dobro tad jer dijete plazi po mami a on može u miru surfati.

    Uvijek se sjetim jedne moje prije, muž je stalno visio na kompu/laptopu doma, pokušavala je ona mjesecima na sve moguće načine da ga "osvijesti" (imali dvoje male djece s malom dobnom razlikom) e onda mu je jedan dan uzela tastaturu i bacila sa 6. kata van na ulicu, da vidiš njegove reakcije: kako? zašto? ništa mu kao nije bilo jasno. kad mi je to ispričala, ja sam rikavala

    Sad će neki reći da sam luda, ne opravdavam je (ipak je bila razumna nije bacila laptop ili komp ) al nekim ljudima baš treba situacija s velikim S da shvate dokud su zaglibili.

    a ti što komuniciraju cici-mici ili se nikad ne svađaju barem ne pred drugima, po mom iskustvu se pokazalo da imaju najlošije brakove i rastaju se čak češće.

    Lavko ja bih na tvom mjestu izašla iz kuće i pred večer, kasno popodne (tako da uspavljivanje možeš odradit ako je tako problematično) otišla se prošetat, do dućana, na neki sport ma bilo što samo da se makneš od doma i da "uspavani čovo" probudi iz svog sna.

  7. #457

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    A kako da mu to saopci? kako da diplomatski digne sidro?
    Lavko, imas ideju?
    Mozda dok oboje imate godisnji?

  8. #458
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, vi njoj savjetujete da ona cvrkuće oko muža?
    Meni je ovo isto

    Da me netko tretira ko krpu koja je "debela jebena glupača", a ja da oko njega cvrkućem, taj se rodio nije.

  9. #459

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne da mi se malu oblacit a moram izac na tren. Evo ti ju

  10. #460

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ah dok ja natipkam...mislim na izlet u trajanju dva dana.

  11. #461

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa to ti je po meni glupa ideja. Ono rijesit cu nezadovoljstvo mma tako da bude jos nezadovoljniji a da pritom i dijete dozivi sok.

  12. #462

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Lily, ma me to I tako. Cvrkutata se kad on pokaze pozitivno ponasanje I kada se od njega ocekuje pozitivno ponasanje. Tako si ja to zamisljam.

  13. #463

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Casa imas pravo....

  14. #464

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ali..ako je tip zaista ostecen nekim traumatizirajucim periodom kao ja...onda treba neko ponasanje koje je u suprotnosti sa onim za vrijeme krize. Dakle, nista od dugih razgovora I drame, time nece postici nikakav pomak.
    Lavko treba strategiju....

  15. #465
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Lily, ma me to I tako. Cvrkutata se kad on pokaze pozitivno ponasanje I kada se od njega ocekuje pozitivno ponasanje. Tako si ja to zamisljam.
    Iskreno, najiskrenije neki od njih nisu u stanju uopće prepoznat i povezati cvrkutanje sa svojim pozitivnim ponašanjem.
    E sad jel to omalovažavanje muškog roda ne znam, imam i sama sina vidjet ćemo.

  16. #466

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa samo prijeci preko jednostavno oprostit bez rijeci u ime onog sto je on prosao s njom. I ici dalje i dat mu priliku da pomalo stvori odnos s djetetom.
    I koja od vas s malenim djetetom jede u miru Bozjem? Eto ja imam cetvero i suradljiva muza pa su rucci u miru rijetki petci. I to je tako... Djeca nekad placu dok mame jedu.

  17. #467
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ne znam ja jedem u miru vec dugo jer mi je bitno pojest zdravo i redovito. Dok su bili mali muz bi pojeo prvi pa njih hendlao a ja zadnja al u miru. Jedino razdoblje kad sam jela nabrzaka bacajuci u sebe ko u kantu je dok su bili mladji od 1 god.

  18. #468
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    I casa dokad tako samo preci preko necega i oprostit bez rijeci? Koliko puta koliko godina tako oprastat?

  19. #469
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mislim da će biti ovako kako casa kaže - prijeći ću preko sranja, nakon što odšutimo cijeli tjedan, i dati mu priliku sada kad sam to sve istresla i kad zna što me muči (jer ja to nisam njemu nikada direktno govorila - pisala sam mu mailove, slala neke članke kako s djecom i što djeca vole nadajući se da će shvatiti). Mislim da je sad shvatio. Više neću tražiti od njega, jer po reakciji vidim da je to to. Least said, soonest mended. Bez daljnjih rasprava ako je moguće.

    Onda ćemo vidjeti kako će biti dalje. S time da, da, otići ću nekuda van kuće da se on bakće s njom kako zna. To nisam radila već sam žurila ko budala doma da njoj ne bi bilo nešto.

    A jedna teška stvar koja mi ne izlazi iz glave je to moje stalno očekivanje da bude sve ko iz filma i da su svi drugi sretniji i kako se svi tate lijepo bave s djecom i vidiš kako oni brinu...itd. To će mi samo macola izbit iz glave.

  20. #470
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I casa dokad tako samo preci preko necega i oprostit bez rijeci? Koliko puta koliko godina tako oprastat?
    Ne do unedogled.

  21. #471
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Vi tu sve neke tolerantne razumne miroljubive i suradljive supruge ja ko kakva ostrokondza ispadam al nema veze ponosna ostrkondza ne da na se

  22. #472
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma meni uopće ne izgleda da se on osjeća zanemareno i da lavko treba cvrkutati.
    njemu se neda baviti s malom djecom, to ti je istina. a najlakše reći - nemam smisla, i urlati na lavko jer u njegovoj glavi dijete staviš u krevet i dijete zaspe. i ti si kriva jer si ju tako naučila pa šta se žališ da sad nemaš vremena za ništa.
    ja mislim da ti je najbolje malo se maknuti od kuće. majke mi moje. pa nek se on snalazi. pa nek ju on spusti u krevet i pusti da urla dok ne zaspe. a neće. nije baš tako lako slušati dječji plač.
    uvijek, ali uvijek kad bi ja izbivala iz kuće, djeca bi spavala bez pol muke. Kozmička nepravda. Još bi mu samo potvrdilo da Lavko nešto krivo radi...

    ne znam, moje je iskustvo isto da se mm puno bolje snalazio s drugim nego s prvim djetetom, da su djeca stalno visila po meni, uspavljivala sam ih ja...tijekom godina braka mm i ja smo mijenjali retoriku, rasli i sazrijevali...ali i prilagođavali očekivanja...granica tolerancije je vrlo osobna stvar i svatko ju za sebe treba postaviti...

  23. #473

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni bi najmanji problem bio preći bez reči i oprostiti, ali da mi je muž samo gost i dekoracija u kući koja pri tome ima pravo da me zeza da sam debela i smatra da u vaspitanju deteta postupam kao jebena glupača...
    Paaa, morao bi finansijski dobro da me plati za to, a ja onda stvarno ne bi ništa ni očekivala jer bi mi bilo jasno da je to strogo poslovno ekonomska zajednica.
    MM se ne isplati dovoljno, pa mora da, šta ono beše, kaki roze ruže, tako nešto...A ni ja nisam isplativa ekonomski, tako da se još uvek dosta poštujemo, ne preostaje nam drugo...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 29.06.2016. at 12:09

  24. #474

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vi tu sve neke tolerantne razumne miroljubive i suradljive supruge ja ko kakva ostrokondza ispadam al nema veze ponosna ostrkondza ne da na se
    Ne dam ni ja na se.
    A cvrkutala bih da ne velim kad i kome.
    Kak da ne. Još i peruškom po guzi.

  25. #475
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku

    A jedna teška stvar koja mi ne izlazi iz glave je to moje stalno očekivanje da bude sve ko iz filma i da su svi drugi sretniji i kako se svi tate lijepo bave s djecom i vidiš kako oni brinu...itd. To će mi samo macola izbit iz glave.
    Ma di si ti vidila sve te tate?! Od svih muskaraca koje malo bolje znam cini mi se da se za dijete najbolje brine moj brat, i vodi ga svugdi i igra se s njim i svasta... al i on je neki dan dosao kod mene, uvalio mi svog malog i mog malog, zavalio se na mobitel i surfo... a ja nek ih cuvam... a ja ocekivala da cu se ja trudna odmorit dok ih on cuva... bah!

  26. #476
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vi tu sve neke tolerantne razumne miroljubive i suradljive supruge ja ko kakva ostrokondza ispadam al nema veze ponosna ostrkondza ne da na se
    x.

    Ja sam pred koji mjesec toliko lupala blindo vratima da se valjda zgrada tresla... vise puta... to prove a point Al dobro, bila sam i u prvom tromjesecju trudnoce, mozda je i do toga

  27. #477

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa covjek je s lavko nedavno prosao svasta i bio joj je podrska. Ono sad njemu treba podrska jer mu je tesko. Ja bih presla jer mi se to cini postenim, razumnim i ljubavlju. I prelazila bih dok mi se tako cini. Kao sto je on bio podrska dok je zeni trebala.
    Nisam ja tolerantna vec gledamp dugorocno.

  28. #478
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek, ali uvijek kad bi ja izbivala iz kuće, djeca bi spavala bez pol muke. Kozmička nepravda. Još bi mu samo potvrdilo da Lavko nešto krivo radi...

    ne znam, moje je iskustvo isto da se mm puno bolje snalazio s drugim nego s prvim djetetom, da su djeca stalno visila po meni, uspavljivala sam ih ja...tijekom godina braka mm i ja smo mijenjali retoriku, rasli i sazrijevali...ali i prilagođavali očekivanja...granica tolerancije je vrlo osobna stvar i svatko ju za sebe treba postaviti...
    a i ovo je isto istina.

    sad kad razmislim, m je isto većinu vremena, do neke 2 godine, bila sa mnom il na meni, još sam ju i dojila. sjećam se jedne noći kad je ona cijelu noć htjela samo cicu i mene je takva nervoza uvatila, ona neopisiva, digla sam ju mmu, ona je urlala, on ju je pol sata nosio, ona je pol sata urlala, i onda se vratila meni na cicu i odmah zaspala.
    i znam da mi je išlo na živce što je svima u kući moja cica bila rješenje za sve probleme, ne daj bože probat ju malo smirit na drugi način. i on i brat joj :D znali su mi reć, a daj, šta štediš te dice, daj joj, vidiš da plače.
    a onda i ono standardno - tako si ju naučila i sad ne može drugačije. može, može, samo se nikome neda.
    tako da lavko, dok su djeca tako mala, rijetki su oni kojima nije povremeno božemesačuvaj.

    jedino što mi je recimo malo neobično, da se tako blago izrazim, mužu slati mailove i članke

  29. #479
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Slažem se s casom.

  30. #480

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I lavko nitko nema taj savrsen zivot. Djeca placu, mame jedu s nogu, tate surfaju...ponekad. Bitno je da ti trenuci nisu jedino sto imas. A nisu. Sama kazes da se tm i ti nekako nadete. Naci ce se i s djetetom...al nismo svi jednako brzo povezljivi niti on treba biti preodgojen. I mislim da je slanje mailova muzu sa savjetima kako postupati s djetetom greska.

  31. #481
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa covjek je s lavko nedavno prosao svasta i bio joj je podrska. Ono sad njemu treba podrska jer mu je tesko. Ja bih presla jer mi se to cini postenim, razumnim i ljubavlju. I prelazila bih dok mi se tako cini. Kao sto je on bio podrska dok je zeni trebala.
    Nisam ja tolerantna vec gledamp dugorocno.
    ja sam isto ovako shvatila od početka, možda to titranje je dosta nespretan izraz, ali nije se odnosilo na nekakvo podmetanje sebe kao otirača
    nego situacija nije u vakuumu
    lavko treba procijenit, gledajući sve skupa, smatra li da je ovo situacija za povlačit granicu ili za pokazat razumijevanje i strpljivost
    možda čak može i jedno i drugo
    jer se ustvari slažem i sa cvijetom da bi bilo dobro da češće izađe iz kuće

  32. #482
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    A postoji dugorocno i dugorocnije... Dokle tako? Sto ako se nikad ne promijeni? Sad se tu spominju neke savrsene slike i ideje, ali ovo je stvarno daleko od savrsenstva, a i od prosjeka, sudeci po mojoj okolini.
    Lavko, daj priliku, trudi se, razgovaraj, pruzi ruku, i dvije, al ne daj na sebe. Nitko te nece cuvati ako neces ti sama, i sto vise sama sebe postujes i drugi ce te postovati. Uglavnom potpis na Lili.

  33. #483
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Moj mali ima 17 mjeseci i stalno visi na meni, a proslo ljeto se doslovno nije skidao s mene. Svako uspsvljivanje, svako plakanje ja, ja, ja, neispavana, jadna, pizdim na mm-a, al eto, sad ga uspavljuje gotovo iskljucivo on cijelo vrijeme, a ja noge u zrak. Al ne dodje to preko noci, mora se bavit djetetom da to toga dodje. Hocu reci, mogu postojati periodi kad netko vuce vise, ali neka ravnoteza bi u konacnici morala postojati.

  34. #484
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pa meni je dugoročno to što želim dočekati starost s mužem.

    A ni jedan muški partner prije njega nije ispunio te kriterije.

    Eh, sad, da sam rodila dijete prije nego sam našla idealnu osobu, to bi opet bio moj život, ali malo drugačiji. Pa zar je važno? Trećina brakova se sigurno raspada. Pa ovo je 21.stoljeće i na sreću, nitko od nas nije osuđen trajno živjeti s osobom s kojom ne želi biti. Nije to ništa čudno. Jedino smatram da se ne treba prenagliti kod takvih odluka nego sebi i partneru dati priliku.

    Znam iz iskustva da čovjek mora prvo sebi počistiti smeće u glavi. Od mojih ranijih partnera prije muža par ih je bilo dobrih i vrijednih dečki/ljudi, ali eto - često bih ja zapela, ponekad netko od njih i nije išlo. To mi se moglo dogoditi i u braku i s djecom. Nije svaka veza za spašavanje, ali ne treba olako odustati.

  35. #485
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Još ne odustajem.
    Čistim za sobom koliko ide.
    Tesko je povući granicu tko je koliko kriv kad smo oboje umoceni.
    Sad mi je sve u zbrci u glavi ali čekam još ovaj tjedan da se smirimo pa da vidim ide li to na bolje. Ili gore.

  36. #486
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja bih iz svojih cipela gledajući na tvoju situaciju pustila sad da se to ohladi a onda sjela s njim na jedan miran razgovor. U tom razgovoru bih krenula od sebe i priznala prvo svoje greške, rekla bih mu onda što bih voljela od njega i pustila neko vrijeme.
    Možeš ti i cvrkutati i treptati i cvjetati i svašta nešto ako druga strana nema volje ili ne vidi da isto treba napraviti neki korak.
    Samo ti znaš kakav je vaš odnos, kakav je bio prije djeteta, možemo mi svi sad ovdje pametovati a nemamo uvid u cijelu situaciju.

    Svakako si izbij iz glave te filmske scenarije jer oni u stvarnom životu ne postoje i ne postoji veza koja nije nikada imala kriznih momenata.
    Dijete vam je još malo i to je još uvijek ono razdoblje kad se tražite i kao roditelji i kao partneri koji nisu više samo partneri.

    Mi smo imali isto kriznih situacija, kad je J. bila mala, moja mama bolesna od alzheimera, smrt mog oca, preseljenje nazad u Zagreb, cijeli život nam je bio naglavačke pa ti sad očekuj filmski scenarij. Znali smo pucati po šavovima i svašta si izgovoriti i meni se bilo teško s tim pomiriti s obzirom da nam je prije toga veza imala taj filmski scenarij ali život nosi svoje. Uglavnom, radili smo na sebi i jedan i drugi i našli smo put nazad.
    Jedino što je MM uvijek bio jednako uključen u odnos s J. kao i ja, tako da ne znam kako bih reagirala da na tom polju nije štimalo.

  37. #487

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni je dugorocno isto docekati starost s mm. Ovo mi je drugi brak pa dakle ipak nisam spremna unedogled prelaziti preko. Ipak, meni se situacija lavka cini definitivno za prijeci preko.
    I covjek koji bi mi se dokazao u nekoj mojoj drami bio bi covjek kojem bi presla preko.. I ne vjerujem u te velike razgovore nakon kojih sve bude drugacije. Niti bih razgovarala vec bih pokusala ukljucivat vise njega a sebe vise iskljucivat. I naglasavala bih pozitivno. Tipa vidi kako se mala smije...a ne ajme majko nista ne spava.. I sve tako. Meni to dolazi prirodno i nebesima sam zahvalna na takvu karakteru. Ali ljudi kazu da se to da naucit.

  38. #488
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Casa, pa ja sam lavko shvatila da ona vec sve to i radi, ali da nema rezultata. Niti sam ja protiv takvog pristupa....ali nisam tip osobe koji ce takvo stanje prihvatiti i ici dalje. Mozda netko je, sve 5.

  39. #489
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    casa, slažem se.

    I ja sam naučila odabrati gledati dobre strane u svemu. Inače bih bila mrgud. I bila sam. Uostalom, sama sebi se nisam takva sviđala, pa kako da se onda svidim drugima.... Svjesno sam to promijenila zbog same sebe, a koristilo mi je u odnosu i sa svima drugima. Ne samo mm-om nego i mojim roditeljima od kojih to nisam naučila, njegovom rodbinom, svojom djecom (to je najvažnije, da njih ne oštetim svojom zlovoljom) i tako...

  40. #490
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    A to gledati dobre strane u svemu je isto mac s 2 ostrice, isto tako moze prijeci u samozavaravanje, zmirenje na jedno oko i guranje pod tepih te gomilanje unutarnjeg nezadovoljstva. Ako si rodjen takav tip i to ti je prirodno, super; ali neko forsiranje dobre volje i pozitivnosti u situaciji koja realno nije dobra je po meni samo ljepljenje flastera na bolesno tkivo.

  41. #491
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja znam da ja za sebe, u odnosu sa svojim mužem, još nisam odlučila koliko trebam prihvaćati, a koliko ne prihvaćati
    pa jedno vrijeme žmirim na neke stvari, jer ako stalno ističem problem, ne uživam u onom što funkcionira dobro
    pa mi nekad pređe preko neke crte, pa po*****, pa se onda on malo skulira, ne drastično, ali vrati se ispod crte

    a ja se nekad pitam je li to pametno ili glupo i toleriram li previše ili dovoljno. pitajte me za 50 godina smatram li da sam bila mudra ili glupa

  42. #492
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    A postoji dugorocno i dugorocnije... Dokle tako? Sto ako se nikad ne promijeni? Sad se tu spominju neke savrsene slike i ideje, ali ovo je stvarno daleko od savrsenstva, a i od prosjeka, sudeci po mojoj okolini.
    Lavko, daj priliku, trudi se, razgovaraj, pruzi ruku, i dvije, al ne daj na sebe. Nitko te nece cuvati ako neces ti sama, i sto vise sama sebe postujes i drugi ce te postovati. Uglavnom potpis na Lili.
    X

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali ima 17 mjeseci i stalno visi na meni, a proslo ljeto se doslovno nije skidao s mene. Svako uspsvljivanje, svako plakanje ja, ja, ja, neispavana, jadna, pizdim na mm-a, al eto, sad ga uspavljuje gotovo iskljucivo on cijelo vrijeme, a ja noge u zrak. Al ne dodje to preko noci, mora se bavit djetetom da to toga dodje. Hocu reci, mogu postojati periodi kad netko vuce vise, ali neka ravnoteza bi u konacnici morala postojati.
    isto je bilo i kod mene

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš ti i cvrkutati i treptati i cvjetati i svašta nešto ako druga strana nema volje ili ne vidi da isto treba napraviti neki korak.
    Samo ti znaš kakav je vaš odnos, kakav je bio prije djeteta, možemo mi svi sad ovdje pametovati a nemamo uvid u cijelu situaciju.
    e i ovo je bitno.

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Casa, pa ja sam lavko shvatila da ona vec sve to i radi, ali da nema rezultata. Niti sam ja protiv takvog pristupa....ali nisam tip osobe koji ce takvo stanje prihvatiti i ici dalje. Mozda netko je, sve 5.
    isto kao jenn, pa neću valjda prihvatiti takvo stanje i drljat takvim životom dalje zato što sam eto nekad zamišljala da zajedno dočekamo starost :/ od davnih sjećanja i želja se ne živi.
    Život je jedan i u njemu treba uživati a ne trošiti vrijeme na zlovolju, svađe, nezadovoljstvo i sl., da taj neki omjer lijepih, opuštenih i radosnih trenutaka bude puno, puno veći u odnosu na one prve nabrojane.

  43. #493
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    A to gledati dobre strane u svemu je isto mac s 2 ostrice, isto tako moze prijeci u samozavaravanje, zmirenje na jedno oko i guranje pod tepih te gomilanje unutarnjeg nezadovoljstva. Ako si rodjen takav tip i to ti je prirodno, super; ali neko forsiranje dobre volje i pozitivnosti u situaciji koja realno nije dobra je po meni samo ljepljenje flastera na bolesno tkivo.
    eh sad vidim ovo, potpisujem od riječi do riječi.
    X

    i to dosta žena zna radit jer nema hrabrosti podvuć crtu i reći sad je dosta, gotovo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2016. at 14:25

  44. #494
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam da ja za sebe, u odnosu sa svojim mužem, još nisam odlučila koliko trebam prihvaćati, a koliko ne prihvaćati
    pa jedno vrijeme žmirim na neke stvari, jer ako stalno ističem problem, ne uživam u onom što funkcionira dobro
    pa mi nekad pređe preko neke crte, pa po*****, pa se onda on malo skulira, ne drastično, ali vrati se ispod crte

    a ja se nekad pitam je li to pametno ili glupo i toleriram li previše ili dovoljno. pitajte me za 50 godina smatram li da sam bila mudra ili glupa
    tang

  45. #495

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma al ste zabrijale. Zena kaze da je generalno zadoviljna muzem osim sto ponekad uvrijedi i ne baci se djetetom kako bi ona htjela.
    Ja ne razumijem zar muzevi nemaju pravo na razdoblja jada? Pa naravno da nece vjecno prelaziti preko... Rekoh ja se rastala pa dokazujem da ne muslim da treba zauvijek ostati u losem.. Ipak cinite mi se jako stroge prema covjeku koji je bio uz svoju zenu.
    Pozitivno nije samozavaravanje. Objektivno imati zdravo dijete koje te voli jest radost. Nekad bude tesko, ali to jest lijepo. A ponekad treba presjeci i s dhecom. Ja recimo ne bih uspavljivala dijete od godinu i po na rukama. Pa nisam zato nebrizni roditelj niti je to muz od lavko. Meni se ovako s foruma cini da lavko puno vise mora cuvat svoje granice u odnosu na dijete nego na muza.
    I nisu samo zene te koje ostaju u vezama zbog slike starosti. Mozda je lavkinu muzu netko kad je lavko bilo tesko govorio moras cuvat sebe, do kada ces trpjet histericne ispade...

  46. #496

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    O kako li sam disgraficna na mobu... Oprostite...

  47. #497
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Tang, slicno je i kod mene, nije ni kod mene samo med i mlijeko :D
    Ono sto mogu reci nakon 10 god s mm- om da kod nas stvari idu na bolje tek onda kad ga prodrmam i zahtijevam neke stvari, nakon faza zmirkanja i popustanja, i gledanja na dobre stvari (a ima ih dosta) on se siroce uljuljka i misli kako je sve kako treba jer on to naprosto tako zasluzuje. Premlada sam da budem nezadovoljna u braku i naoravit cu sto moram da si zivot ucinim ugodnijim.

  48. #498
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Casa ja odnosno mm uspavljuje dijete od godinu i pol na rukama. S prvim nismo to radili jer se dalo presjeci. S ovim se ne da. Sto da kazem, spavala sam sjedecki a on na meni do kad je imao 5 mjeseci jer se nije dao u krevet. Nece pa nece. Takvo je dijete. Mozda i je kod lavko tako, to ne znaci da ona fura svoj zamisljeni film i komplicira gdje ne treba, sigurno bi i njoj bilo draze da dijete samo stavi u krevet i ono zaspi.

  49. #499
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Tang, slicno je i kod mene, nije ni kod mene samo med i mlijeko :D
    Ono sto mogu reci nakon 10 god s mm- om da kod nas stvari idu na bolje tek onda kad ga prodrmam i zahtijevam neke stvari, nakon faza zmirkanja i popustanja, i gledanja na dobre stvari (a ima ih dosta) on se siroce uljuljka i misli kako je sve kako treba jer on to naprosto tako zasluzuje. Premlada sam da budem nezadovoljna u braku i naoravit cu sto moram da si zivot ucinim ugodnijim.
    Jenn ti si moja sestra blizanka.

    da nemamo istog muža potpuno identično kod mene kad previše zaglibi u zonu ugode, moram ga prodrmat (bolje reći jače prodrmusat ) čak nam i drugo dijete želi to spavanje koža uz kožu.

    Jedina je razlika što mi zajedno živimo već 16 godina i ja nisma baš cvijetak kao ti (iako se osjećam ko pupoljak )

    baš me ova tema potaknula da ga malo prodrmusam večeras a vezano uz njegovo surfanje
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2016. at 14:52

  50. #500
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Gle casa meni je stvarno totalno razlicita stvar kad je netko realno bolestan s dijagnozom i lijelovima (ako sam dobro pohvatala lavkinu pricu) i kad se netko malo uljuljao u bluz i ne da mu se trgnuti, ja to ne bih tako izravno usporedjivala.

Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •