Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 130 od 130

Tema: Odlazak iz RH kamo god prihvatljiva opcija za tebe?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Nego, hoćemo malo i o Šešelju? Baš me zanima ima li koja forumašica pozitivno mišljenje o njemu? Možda imate kakvo opravdanje za paljenje naše zastave na dan Oluje? Kakvih sve ovdje komentara ima, zbilja me nebi čudilo...

  2. #102
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Leirmam daj ne baljezgaj gluposti. Pricamo o odlasku iz nase zemlje. O Seselju i njegovim ludjastvima neka brinu oni kojima ih prica. Na buducnost mene i moje djece puno veci utjecaj imaju vrli navijaci Armade koji prijete sakama svima koji ne misle kao oni. A ovaj tvoj zadnji komentar upravo potvrdjuje sto i govorimo. Domoljublje u ovoj zemlji je skrojeno od mrznje. I ako ne mislis kao takav Hrvat i Katolik onda podrzavas Ovcaru i Seselja. Riskiram opomenu ali pitam se koliko kratke pameti osoba mora biti da u tri laka skoka donese tako krive zakljucke.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ispod je mog nivoa razgovarati na način na koji ti radiš. A temu fašista i domoljuba načela si upravo ti, prolistaj malo unazad. Tema je selidba iz Hrvatske, ne Frljić niti ništa drugo...

  4. #104
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kad vidiš što Frljić radi i kako se na Rodi potpisuju bez ikakvih sankcija militantne radikalne lijeve skupine zapitaš se koga se zapravo treba bojati.

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi netko zaboga morao voljeti svoju zemlju?!
    Naravno da ne mora... Zašto bi morao? Voliš svoju zemlju jer se u njoj osjećaš dobro, jer tu imaš ljude s kojima si vezan, jer ovo.... jer ono... nabrojiti se može 1001 razlog za to. Ali to je osobni odabir, kao i opcija odlaska. Ništa drugo. Ako te netko prisiljava da voliš svoju zemlju, to je meni a priori odbojno, a nije tako rijetko.

    Sjećam se iz mladosti jedne rečenice koja je u ono vrijeme bila i više nego neugodna, a bojim se da ni danas ne bi bilo drugačije da ju netko javno kaže ili napiše. Rečenica glasi: "Moja zemlja je mala i volim je jer mi ju je žao..."

    Meni je ova zemlja draga, odabrala sam živjeti ovdje, ali mi ne pada na kraj pameti prisiljavati (pa čak ni uvjeravati) svoju djecu da učine isto. Oni će učiniti kako oni budu željeli, ovisno o trenutku i hrpi razloga koje ja sada ne mogu ni zamisliti. Ako ostanu, dobro - ako odu, opet dobro. To su NJIHOVI životi. Nismo ih onemogućili - jezike uče od malena, ići će svakako na studentske razmjene da steknu perspektivu, a dalje kako budu željeli.

    Ono što mene muči je isto ono što je čokolada rekla, a i Zuska - u ovoj zemlji bi moglo biti puno bolje uz (možda mi se naivno čini) neke ne prevelike promjene, koje se pretežno odnose na stanje duha većine. Ali te promjene neće donijeti netko izvana, ni EU ni svjetska banka ni bogtepitaj tko, trebali bi ljudi malo pomalo mijenjati tradicionalnu figu v žepu i pasivnost u to da SAMI moraju nešto učiniti da ovdje zaista bude sutra bar malo bolje nego je danas.

  6. #106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, hoćemo malo i o Šešelju? Baš me zanima ima li koja forumašica pozitivno mišljenje o njemu? Možda imate kakvo opravdanje za paljenje naše zastave na dan Oluje? Kakvih sve ovdje komentara ima, zbilja me nebi čudilo...
    Ja sam mislila da se ovakvi komentari vidjaju samo po vecernjem.

  7. #107
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa bas kazem kako su upravo stigli i ovdje. Nazalost.

  8. #108
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jupiiiii, ustaše i partizani su se probili i na rodin forum, juhuuuhuuuu, samo to sam čekala. Nema nam pomoci. Nema.
    A ja sam pomislila kako slika nije potpuna
    jerbo fali u priči četnika...
    Kadli ono Šešelj glavom i bradom samo koji post dalje...

  9. #109
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Meni je bilo super zivjeti vani, gdje se ne nerviras kad neke bezvezne osobe zauzimaju medijski prostor, kad neke marginalne skupine pokusavaju ekstremno desnicariti, gdje nisi suodgovoran s izborima.

    Ono - s odmakom gledas na stvar i komentiras, a zapravo te se ne tice.

    Imas novca za normalan zivot, ne trebas vezu za nekog lijecnika, ni za skolu, ni za bolje banane u ducanu. Meni je uloga manjinca savrseno odgovarala, u zemlji gdje nije sramota biti manjinac kao sto je kod nas.

  10. #110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Iako, evo da budem fer - ja sam profesionalno kao zena manjinac (kad vec nacionalno imam srece biti dio vecine). Kod nas je diskriminacija jaka, al nije da je vani nema. Jedino je malo drugacija. Nasa je fakat sirova. Svasta ljudi smatraju duhovitim.

  11. #111
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Eh mozda jedan savjet za vas koji idete van. Useljenicke zemlje imaju puno useljenika i normalnim domorocima je uglavnom dosadan razgovor o tome kako se kod nas nesto kaze i sto jedemo za Bozic. Zato za brze uklapanje bolje odite na kakvu izlozbu ili u neku spilju, procitajte knjigu odite u kino i sl. da imate o cemu razgovarati. Meni i sad frasovi kad se krene - a kod nas se kaze... Jer i meni je nakon 6 mjeseci dosadilo.

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Eh mozda jedan savjet za vas koji idete van. Useljenicke zemlje imaju puno useljenika i normalnim domorocima je uglavnom dosadan razgovor o tome kako se kod nas nesto kaze i sto jedemo za Bozic. Zato za brze uklapanje bolje odite na kakvu izlozbu ili u neku spilju, procitajte knjigu odite u kino i sl. da imate o cemu razgovarati. Meni i sad frasovi kad se krene - a kod nas se kaze... Jer i meni je nakon 6 mjeseci dosadilo.
    Je , Jelena, mi koji odlazimo sa ovog rodinog foruma smo bedaste nostalgicne seljacine pa samo o domacoj hrani i hrvatskom jeziku znamo razgovarati.

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je , Jelena, mi koji odlazimo sa ovog rodinog foruma smo bedaste nostalgicne seljacine pa samo o domacoj hrani i hrvatskom jeziku znamo razgovarati.
    Cemu ovakva reakcija? Pa vecina nas se u to upeca. Pisem iz dugogodisnjeg iskustva. I ne mislim pri tom samo na nas iz RH. Nego na sve useljenike.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Još samo nešto - "vani" nije jedinstven pojam.

    Ja sam bome vidjela svega - i desnih i lijevih i ekstremnih i normalnih... stvarno ima svega. Razlozi za odlazak su različiti. Teško je to sve trpati u istu vreću koja se zove "vani". Uostalom i "unutra" ima svega i svačega, a "vani" je neusporedivo širi pojam.

  15. #115
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Odlazak? Zašto ne!
    Ljubav prema domovini se ne dokazuje ostankom, ili, reći ću i na drugi način, to što čovjek sebi i obitelji traži bolje, ne znači da ne voli domovinu..isto kao što ukazivanje na slabe točke i propuste u našoj domovini, ne znači da istu ne volimo.

    Nakon svih ispiranja mozga dnevnopolitičkim gluparijama dok u isto vrijeme svaki dan muku mučimo s egzistencijom, samo nam još u Lijepoj Našoj fali ideja da onaj tko odlazi, nije domoljuban....Uf

  16. #116
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Yes. Ja sam samo u dvije i to zapadno-europske zemlje zivjela, skolovala se i radila pa je to moja perspektiva.

    I nikako ne smatram ljude s kojima sam se druzila primitivnim nostalgicnim seljacinama na doktoratima. Al eto znacajno mi se popravila kvaliteta komunikacije kad sam izbjegavala (obostrano) te teme.

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    Odlazak? Zašto ne!
    Ljubav prema domovini se ne dokazuje ostankom, ili, reći ću i na drugi način, to što čovjek sebi i obitelji traži bolje, ne znači da ne voli domovinu..isto kao što ukazivanje na slabe točke i propuste u našoj domovini, ne znači da istu ne volimo.

    Nakon svih ispiranja mozga dnevnopolitičkim gluparijama dok u isto vrijeme svaki dan muku mučimo s egzistencijom, samo nam još u Lijepoj Našoj fali ideja da onaj tko odlazi, nije domoljuban....Uf
    Kad Karamarko i Tompson krenu na put, vidis da se Hrvatsku najvise voli preko oceana

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    Odlazak? Zašto ne!
    Ljubav prema domovini se ne dokazuje ostankom, ili, reći ću i na drugi način, to što čovjek sebi i obitelji traži bolje, ne znači da ne voli domovinu..isto kao što ukazivanje na slabe točke i propuste u našoj domovini, ne znači da istu ne volimo.

    Nakon svih ispiranja mozga dnevnopolitičkim gluparijama dok u isto vrijeme svaki dan muku mučimo s egzistencijom, samo nam još u Lijepoj Našoj fali ideja da onaj tko odlazi, nije domoljuban....Uf
    Eh, svakako je lakše odlučiti se na odlazak ako npr. već nekoga imaš u toj-i-toj zemlji. Nekome jednostavno tako padne grah... tj imaju priliku.

    Ima i drugačijih situacija - da morate birati između ljubavi prema svojoj struci (a npr. struka vam je molekularna biologija i ne možete dobiti posao ovdje) i svojoj zemlji - što ćete odabrati? Ili ako ste završili nuklearnu energetiku, a u RH ni jedne nuklearne elektrane... Što ćete nego put pod noge? Slažem se da to nema veze s ljubavlju prema zemlji. A tu bi se mogla napisati cijela lista struka koje ne mogu dobiti posao u voljenoj zemlji.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.08.2015. at 17:25

  19. #119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    A moj odgovor na postavljeno pitanje je da ne bih isla na dugo bilo gdje. Barem ne trenutno. Godinu dvije moze, al za dugo/uvijek bih ipak kako sad stvati stoje pikirala na veci grad u Europi. Al nikad ne reci nikad.

  20. #120
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Molim sve koji pišu da se drže teme.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja zaista nikako nebih domoljublje dovodila u ikakvu vezu sa odlukom pojedinca da iseli iz Lijepe naše (koja to zbilja ponekad nije), uopće ne vidim kakve to ima veze jedno sa drugim... Domovina se nosi u srcu i voli se srcem.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da se ovakvi komentari vidjaju samo po vecernjem.
    Offtopic, ali moram - Ajooj, baš ti hvala na komplimentu, već sam se bojala da ćeš me strpati pod Jutarnji

  23. #123
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Ne budete li se držali teme, zaključati ću je a za prepucavanja podijeliti opomene.

  24. #124
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    djelit će se opomene za prepucavanje?
    bez obzira sto je sadržaj napisanog?

  25. #125
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    djelit će se opomene za prepucavanje?
    bez obzira sto je sadržaj napisanog?
    Alex, rekla bih da me ipak malo bolje poznaš.

  26. #126
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    LEIRmama, ja mogu iz tvojih postova iscitati, ne domoljublje i patritizam nego mrznju. I bas me hvata tuga radi toga .

    Radi takvih postova i razmisljanja me uhvati da preselim. Nama ovdje nista ne fali, sto se tice ekzistencije, ali sve ostalo - kako djeca rastu i moj mjehuric se sve vise siri me hvata muka oko toga. Kako da u takvom drustvu odgojim normalnu djecu?!? Svaki put kada moram u razniraznim upisnicama ( za skolu itd) upisati nacionalnost mi se zgrci zeludac. Kao da je za upis u skolu to bitno?!? Ocito nekome je kad to tamo stoji ( ja to uredno ostavljam prazno)... Nastavit cu pobjegao mi post
    Posljednje uređivanje od In love : 09.08.2015. at 12:39

  27. #127
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Kad vidim djecu, klince kako crtaju, nose raznorazne ustaske znakove - a pojma nemaju sta to znaci. Negdje su to vidjeli, naucili, naculi...

    Neki dan, u Zadru, mi u ducanu i moj klinac me onako djecji naivno ( i glasno)pita dali ovdje pricaju srbski? Odmah se u nas okrenulo pola ducana, ja sam se samo nasmijala i rekla da ne, da je to dalmatinski dialekt ali me stisnulo u zeludcu. Kako da djeci ( i zasto) objasnim tu mrznju?

    Eto nas u Crnoj Gori, zajedno se igraju curica iz Beograda, nasi klinci i domaci. Nikome nista. I tako mora da bude. Ali na zalost nije. To je samo u mom idealnom svijetu.

    I bas mi je bilo drago da za vrijeme parade nismo bili u Hr, za mene je to trosenje prepotrebnih novaca. Taj datum se mogao obiljeziti puno lijepse i skromnije. Ta vojna parada mi je u rangu parada druga Tita i Sjeverne Koreje ( komunizam cisti).

  28. #128
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    I da, ja nisam Hrvatica, nemam ni drzavljanstvo, nisam tu rodjena aki ipak je volim. Volim njezinu prirodu, divne ljude u njoj ( ima jih puno), kvalitetu zivota koju mi nudi, stvarno je volim... Ali isto tako volim i svoju rodnu grudu pa gdjegot ja bila.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    napad na LEIRmam!!!
    radi takvih kao što su LEIRmam nemoguć je život u hrvatskoj!!?? ma dajte molim vas!!
    nek je nama i lijevih i desnih!!!
    ako te smeta što netko misli drugačije u svojoj biti si netolerantan bez obzira koju opciju zagovaraš.
    jedino što je ovo forum o roditeljstvu i ovdje nije mjesto za politička prepucavanja

  30. #130
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Obzirom da je topic izgubio svoju svrhu, zaključavam ga.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •