Stranica 81 od 122 PrviPrvi ... 3171798081828391 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,001 do 4,050 od 6068

Tema: Kako poništiti glasački listić

  1. #4001
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a možeš i ništa od navedenog. kakva ti je to izjava?
    Pa to su dva ekstremna scenarija. Odnosno treci je da te nije briga. Izmedju ta dva postoje naravno nijanse.

  2. #4002
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako misliš kakva mi je to izjava? Rekla si da ti nije jasno pa sam objasnila što znači kad netko kaže "poslat ću". Nisam rekla da ne postoji i potpuno indiferentan stav gdje se roditelj ne miješa i nije ga briga.
    znači, ili poslati van, ili emocionalno ucijeniti, ili te kao roditelja nije briga za dijete. sjajno

  3. #4003
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa ako je nekome već intenzivna emocija da je nužno poslati dijete vani, onda ne razumijem zašto to jednostavno odmah sada ne učini, preseli cijelu obitelj vani
    Čemu prolaziti kroz hrvatsko manjkavo školstvo i bakćati se sa Malim ratnim dnevnicima i inim ako je jedini cilj ići vani, može se odmah otići u neku od tih zemalja i njihovo bolje školstvo

  4. #4004
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    poticat ću ih da žive na način koji će ih najviše usrećiti, bilo vani ili nevani, mogu ih savjetovati, ali sve važne odluke u vezi svog života donijet će same. financijski ih neću moći poduprijeti, a djecu zaista nisam rodila da bi mi kuhala juhu kad ostarim.
    Ti zbilja mislis da obiteljsko okruzenje nema utjecaj na odluku djeteta? Odnosno da su odluke 17 i 18godisnjaka neovisne o situaciji doma.

  5. #4005
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Uopće ne razmišljam u tom smjeru.
    Ja ću ostati zadnja ugasiti svjetlo.
    Desnica je desnica, bilo talijanska, francuska, njemačka ili hrvatska.

  6. #4006
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako je nekome već intenzivna emocija da je nužno poslati dijete vani, onda ne razumijem zašto to jednostavno odmah sada ne učini, preseli cijelu obitelj vani
    Čemu prolaziti kroz hrvatsko manjkavo školstvo i bakćati se sa Malim ratnim dnevnicima i inim ako je jedini cilj ići vani, može se odmah otići u neku od tih zemalja i njihovo bolje školstvo
    Mislim da nema potrebe sad svatko iznositi svoje razloge. Ali ja sam osobno u jednom trenutku donijela krivu odluku i sad se nosim s tim.

  7. #4007
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako je nekome već intenzivna emocija da je nužno poslati dijete vani, onda ne razumijem zašto to jednostavno odmah sada ne učini, preseli cijelu obitelj vani
    Čemu prolaziti kroz hrvatsko manjkavo školstvo i bakćati se sa Malim ratnim dnevnicima i inim ako je jedini cilj ići vani, može se odmah otići u neku od tih zemalja i njihovo bolje školstvo
    Dubravko Merlić je o tome napravio dokumentarnu emisiju. Baš sam to jučer gledala. Evo https://hrtprikazuje.hrt.hr/564518/o...-odlazak-irska

    Inače, poznata je stvar da nikad ne možeš u isto vrijeme i na istom mjestu imati sve dobre stvari koje si vidio u životu... Život je niz izbora i odluka.

    I tako - natrag na topic - bliže nam se predsjednički izbori, uffff.... Nemam o tome ništa pametno reći.

  8. #4008
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Boze, pa mozda ti ljudi koji bi poslali djecu van sami ne mogu ostvariti karijeru vani, naprimjer. Mozda imaju bolesne roditelje o kojima brinu ovdje. Mozda su u sumi. Ja fakat ne vidim sto vas cudi u toj izjavi. Svi mi oblikujemo djecu pa sigurno utjecemo svjesno ili nesvjesno na njihove stavove o zivotu van Hrvatske. To se moze krajnje suptilno, npr konstantnim kritiziranjem politicke situacije ili krajnje otvoreno npr upisom djeteta u skolu na stranom jeziku. Mislim da nitko ne misli spakirati dijete i kupiti mu kartu za Irsku i reci mu da se ne vraca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #4009
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I moji roditelji su nas tjerali na zanimanja koja nisu nacionalna, tipa pravo, kroatistika i sl. Zamjerila sam im to, u smislu - nisam ni razmislila sto zelim, ali sam sve vise i sama tome sklona, svjesna da cu primiti dozu osude u odrasloj dobi.
    jedan primjer koji ništa ne znači ali moja prijateljica je preselila prije nekoliko godina u Njemačku, ona je inače profesorica engleskog i Cambridge ispitivačica ili kako se to već zove, i pretpostavljala je da će to radit (i radi), ali su joj ponudili i da bude profesorica hrvatskog, tako da pola radnog vremena i to radi
    kome drži? djeci gastarbajtera koja su odrasla tamo, njemačkim turistima koji redovito dolaze.. kaže da ima veliku grupu, a kad su joj predložili to reakcija joj je bila "maaa e? ko će vam to učit??"


    inače je meni stvarno strano određivat djeci koji studij će upisat, osim ako je izbor tipa antropologija i komparativna književnost, tu bih ipak imala komentara

  10. #4010
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,290

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    znači, ili poslati van, ili emocionalno ucijeniti, ili te kao roditelja nije briga za dijete. sjajno
    Naravno da možeš biti i stav "što god sinko izabereš, podržat ću te", ali većina roditelja ipak ima nekakvu preferencu želi li da dijete ode ili ne ode. Rijetki su potpuno nit vrit nit mimo, onako "bitno mi je samo da tebi bude dobro, sinko, ja ti neću reći apsolutno ništa što mislim da je bolje za tebe jer ne znam/ nisam u mogućnosti procijeniti / jer je sve baš sve isto što god odlučiš".

    Eto, recimo ja mislim da bih bila baš taj ni vrit nit mimo, jer mislim da ne teče med niti vani, i da svaka okolina nosi svoje pluseve i minuse. A ako se ovdje situacija usija do tog da opet otvore konc logore, toga će sigurno biti i vani. Samo ovaj put USA i Engleska neće biti spasiteljice.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 17.12.2019. at 11:23

  11. #4011
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Evo, ja bi da moji ostanu tu. A nemam nista protiv, dapace, ni da mi kuhaju juhu, ako slomim kuk

    Al neovisno o tome, mislim da se ne bi mijesala u njihove odluke. A jos manje da bi zaista mogla i utjecat na te odluke.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.12.2019. at 11:26

  12. #4012
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ti zbilja mislis da obiteljsko okruzenje nema utjecaj na odluku djeteta?
    može imati i ne mora. moj i život mog muža i x drugih primjera govore u prilog ovom drugom.

  13. #4013
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Pa imam masu primjera gdje su VSSovci iz Sarajeva emigrirali i rade nesto deseto. Nije to rijetkost. Prije ce vodoinstalater naci posao u struci, nego ekonomist ili pravnik, ali nije nemoguce.

  14. #4014
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja bih da moji, ako odluče otići vani, odu zato što su to vidjeli kao dobru priliku za sebe, a ne s osjećajem da "moraju što prije pobjeći iz ove kaljuže"

  15. #4015
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    može imati i ne mora. moj i život mog muža i x drugih primjera govore u prilog ovom drugom.
    Ja to tesko mogu povjerovati da najbliza okolina nema utjecaj. Moze imati i kontraefekt, ali da nema nikakav, to mi je strano.
    I na zapusteno dijete okolina ima utjecaj, a kamoli na dijete koje je od malih nogu odgajano u "gradjanina svijeta" s masu kontakata.

  16. #4016
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih da moji, ako odluče otići vani, odu zato što su to vidjeli kao dobru priliku za sebe, a ne s osjećajem da "moraju što prije pobjeći iz ove kaljuže"
    I ja bih. U nadi je spas

  17. #4017
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja to tesko mogu povjerovati da najbliza okolina nema utjecaj. Moze imati i kontraefekt, ali da nema nikakav, to mi je strano.
    I na zapusteno dijete okolina ima utjecaj, a kamoli na dijete koje je od malih nogu odgajano u "gradjanina svijeta" s masu kontakata.
    joj
    ili van ili nas nije briga
    ili zapušteno dijete ili građanin svijeta

    kažem da usprkos utjecaju okoline dijete može odabrati potpuno drugačiji put od onog kojeg su zamišljali ili za njega predviđali njegovi roditelji, a da nije kontraefekt

  18. #4018
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku

    kažem da usprkos utjecaju okoline dijete može odabrati potpuno drugačiji put od onog kojeg su zamišljali ili za njega predviđali njegovi roditelji, a da nije kontraefekt
    A isto bi znacilo i da je dijete skroz dobro ispalo Jer sto vise ocekivat nego da je samo za sebe sposobno samo donijeti odluku koja mu najvise odgovara.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.12.2019. at 11:56

  19. #4019
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    joj
    ili van ili nas nije briga
    ili zapušteno dijete ili građanin svijeta

    kažem da usprkos utjecaju okoline dijete može odabrati potpuno drugačiji put od onog kojeg su zamišljali ili za njega predviđali njegovi roditelji, a da nije kontraefekt
    Nisam nigdje napisala da su to ili/ili scenariji, nego neka dva ekstremna pristupa. Ima puno primjera gdje se od djeteta ocekivalo da nastavi obiteljsku praksu, npr. stomatolog ima privatnu ordinaciju, pa dijete ode u nesto deseto. Ali to nije to na sto ja mislim. Ovako od forumasica nam je Peterlin upadala u oci sa svojim sinovima. Meni se cini da su to djeca potencijalni kandidati koji ce moci lijepo birati bez tereta tradicionalne obitelji, koji su odrasli uz brizne roditelje koji su se potrudili napraviti samostalnu djecu. Peterlin ih ocito ne salje van, ali im je sirom otvorila dobra vrata, bez obzira je li to htjela.

  20. #4020
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja bih voljela biti kao Peterlin, ali vjerojatno ću im u sebičnim majčinsko-patriotskim suzama recitirati “Ostajte ovdje” dok pakuju kofere

  21. #4021
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ko Gacesic Nada na Skorinom skupu

  22. #4022
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih voljela biti kao Peterlin, ali vjerojatno ću im u sebičnim majčinsko-patriotskim suzama recitirati “Ostajte ovdje” dok pakuju kofere
    Eh, Peterlin je u mladosti isto pakirala kofer prekonekoliko puta i zna iz iskustva da je uvijek zelenija trava s druge strane plota.

    Aliiii promjene možeš potaknuti samo ako ostaneš ovdje. Zapravo, ne ovdje nego bilo gdje, gdje odlučiš biti. Prošlo je vrijeme kad je čovjek mogao zadržati isti posao od pripravnistva do penzije. Treba se prilagoditi, ali to ne znači da moramo biti ovce i sve prihvatiti kaj nam vlast servira. A pomak možemo napraviti samo ako se aktivno uključimo u to.

    Daklem, hoćemo li osnovati Rodinu stranku?

  23. #4023
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih da moji, ako odluče otići vani, odu zato što su to vidjeli kao dobru priliku za sebe, a ne s osjećajem da "moraju što prije pobjeći iz ove kaljuže"
    I ja bih
    ali isto tako znam kakva sam ja bila sa 18 godina i koliko stvari koje danas ni pod razno ne bih popušila sam tada pušila, i ne samo to, nego i romantizirala. Uopće ne mislim da sam sa 18 godina znala dovoljno o društvu, o životu, o mogućnostima. 100% za sebe tvrdim da sam sa 18 godina još uvijek bila indoktrinirana odgojem. U mojoj familiji se nikad ništa nije kritiziralo (osim onog što je i vladajuća većina kritizirala), svi smo bili nekako mainstream, svi smo zatvarali oči pred istinama i gurali glavu u pijesak uvjereni da se politika ne bavi nama. Iz takvog mindseta se teško iščupati.
    Zapravo hoću reći da nije stav "hoću pobjeći iz ove kaljuže" ne treba izjednačavati sa zdravom kritikom društva, uviđanjem propusta, nelogičnosti, neslaganja s režimom itd. A ako je društvo blizu savršenog, onda ni nema potrebe iz njega bježati, zar ne?

  24. #4024
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,614

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ti si se strateski smjestila na zapad i vjezbas trcati, da mozes zbrisati kad zagusti
    .



    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa ako je nekome već intenzivna emocija da je nužno poslati dijete vani, onda ne razumijem zašto to jednostavno odmah sada ne učini, preseli cijelu obitelj vani
    Čemu prolaziti kroz hrvatsko manjkavo školstvo i bakćati se sa Malim ratnim dnevnicima i inim ako je jedini cilj ići vani, može se odmah otići u neku od tih zemalja i njihovo bolje školstvo
    Upravo tako tangerina.

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće ne razmišljam u tom smjeru.
    Ja ću ostati zadnja ugasiti svjetlo.
    Desnica je desnica, bilo talijanska, francuska, njemačka ili hrvatska.
    U sridu Cubana

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, recimo ja mislim da bih bila baš taj ni vrit nit mimo, jer mislim da ne teče med niti vani, i da svaka okolina nosi svoje pluseve i minuse. A ako se ovdje situacija usija do tog da opet otvore konc logore, toga će sigurno biti i vani. Samo ovaj put USA i Engleska neće biti spasiteljice.
    X

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    joj
    ili van ili nas nije briga
    ili zapušteno dijete ili građanin svijeta

    kažem da usprkos utjecaju okoline dijete može odabrati potpuno drugačiji put od onog kojeg su zamišljali ili za njega predviđali njegovi roditelji, a da nije kontraefekt
    Apsolutno se slažem s n.grace.

  25. #4025
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,614

    Početno

    Osobno jako mi je bitna kvaliteta života (pričam o kvaliteti, ne o gospodarsko-političkoj situaciji u zemlji) da se mogu spontano naći s frendicom na kavi i sjediti ako me volja satima, a ne se dogovarati unaprijed tjednima kad ćemo se naći, pa svaki put po pola platiti račun, ne daj bože da netko nekoga počasti uživati u dnevnom svjetlu, suncu (eh da frend se preselio na Island kad vidim te dnevne fotke sva se naježim od nelagode), predobroj hrani, bezbrižno danju i noću šetati gradom, ma puno tih malih stvari, sitnica, nekih naših običaja i navika od kojih je život satkan.

    Bez obzira što sam nekada silno željela otići i živjeti vani (neko vrijeme i jesam bila vani), sad s ovim iskustvom, meni nema do života u ovoj "Lijepoj" našoj ma koliko se to nekome činilo čudnim.

    Obožavam živjeti u Zg, ljeti ići u svoju ljetnu oazu na otok. Ma ki to more platiti

  26. #4026
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Za tvoju informaciju na Islandu ima vise sunca u godini dana nego na Floridi

  27. #4027
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    baš mislim, ako je do uživanja u suncu, Zagreb mi je čudan izbor

    ma ne bih ušla u rasprave gdje tko želi živjeti i zašto, to je svačije pravo
    nego sam zapela na te izjave u stilu nadam se da će moje dijete uspjeti otići vani, ko da živimo u onoj nekoj Kolindinoj Jugoslaviji
    nečija djeca idu vani masovno, ne moraš ići ni u školu na stranom jeziku, za razne ljude ima raznih prilika kad procijene da im se to više isplati

  28. #4028
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    poticat ću ih da žive na način koji će ih najviše usrećiti, bilo vani ili nevani, mogu ih savjetovati, ali sve važne odluke u vezi svog života donijet će same. financijski ih neću moći poduprijeti, a djecu zaista nisam rodila da bi mi kuhala juhu kad ostarim.

    Tako je.
    Kad se moj sin spremao iću raditi u USA, pomagala sam mu da pripremi, a u sebi se kidala od tuge pri toj pomisli.
    Srećom je izabrao posao u kojem je pola godine odsutan, a pola ipak tu.
    Znate, nije to lako, iako sam navikla da je daleko, ipak me spoznaja da je dio godine na dohvat ruke, jako, jako usrećuje.

  29. #4029
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ajde me prosvijetlite ako znate, što će se promijeniti ako predsjednik bude ZM?
    Ili ako SDP nekim čudom pobijedi na parlamentarnim izborima?
    Što je to "lijevo" što će nam se dogoditi? Što je to "lijevo" što su nam izborili kad su bili na vlasti?
    Zašto mi je Josipović bolji od KGK?
    Osobno nemam ni jedan suvisli argument zašto bih trebala glasati za ZM.

  30. #4030
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,290

    Početno

    Ako će biti zm ja ću imat gušt kod svakog njegovog javnog nastupa slušati kako žeže jezičinom po plenkiju.

    Mislim da je sillyme jako lijepo sumirala zašto jedni, zašto drugi, ako si preskočila.

  31. #4031
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,290

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Iz takvog mindseta se teško iščupati.
    A što te iščupalo ipak?

  32. #4032
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mislis na post od jutros?
    Šatoraši su žarili i palili po Savskoj ispred ministarstva Freda Matića.
    Referendum "za" obitelj je bio u SDP mandatu.
    Molitelji ispred rodilišta- uvedeni u SDP mandatu. Nitko ih nije maknuo.
    Ateisti na misama za domovinu, ulagivanje desnici...
    Ne znam što će se značajno promijeniti zamijeni li KGK ZM.
    A ni SDP HDZ.
    Nažalost.
    Josipović je odnio pobjedu u drugom krugu jer nas je mobilizirao sram da nam Bandić ne bude predsjednik.
    Nakon KGK (pa i Trumpa na svjetskoj sceni), bogme ni pravi MB ne bi bio neki ogroman outlier.
    Uglavnom, mislim da je ljevica u RH umrla (samoubojstvom) i da ćemo imati samo smjene desnijih i manje desnih vlada.

  33. #4033
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A što te iščupalo ipak?
    ne želim uzurpirati temu svojim životopisom, ali recimo da se radilo o kombinaciji preseljenja u veći grad, postupnim odmicanjem od uobičajene paradigme koju nude zavičajni klubovi, druženje s ljudima različitim od sebe i općenito osobni razvoj. Ali presudnu ulogu je imala spoznaja da smijem misliti drugačije.

  34. #4034
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,290

    Početno

    Da, taj cubana. Pa da, ljevica je prilično impotentna. Ali bar neke sitnice može diktirati. Bar nismo mogli očekivati da bi mlatili izbjeglice u nadležnosti Ranka Ostojića. :/

  35. #4035
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Pa to sam već negdje pisala, upravo to i jest problem što se crkva i braniteljske udruge čim dođe kvazi-ljevica na vlast (čitaj neHDZ) maksimalno mobilizira i huška besposlene pa se i SDP bave glupostima, i to vrlo nespretno i bezuspješno. Kad bi crkvi bilo stalo do Hrvatske i Hrvata, ne bi se miješala u politiku, ali onda ne bi imali ni povlaštene mirovine i ostale benefite koje dobivaju na temelju održavanja mira dok je HDZ na vlasti (to mi nikako ne ide u glavu - ti povlašteni vjernici, kako se pogledaju ujutro u ogledalo i imaju obraza propovijedati božju riječ i još to netko sluša). Tako da realno - jedino se Plenki može baviti nečim korisnim u smislu, nema "spotanih" događanja naroda autobusima.

  36. #4036
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    A Zoki opet tumara od nemila do nedraga, daje neke izjave kako je protiv eura, jer kuna je ipak naš hrvatski novac. Nije meni do eura, nego me nervira da se svaki put sdp prostituira s ciljem pridobivanja dijela desnice, potpuno bezuspješno. To je čista glasačka mašina koja nekritički sluša Kolindu, Jezerinca i Bujanca.

    Ja mislim da tim koketiranjem gubi svoje glasače, barem onaj dio koji pokušava koristiti mozak.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 17.12.2019. at 15:03

  37. #4037
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, taj cubana. Pa da, ljevica je prilično impotentna. Ali bar neke sitnice može diktirati. Bar nismo mogli očekivati da bi mlatili izbjeglice u nadležnosti Ranka Ostojića. :/
    Nisam sigurna u kolikoj je mjeri način postupanja naše policije prema izbjeglicama rezultat toga tko je kod nas na vlasti, a u kolikoj toga kakve su instrukcije od EU, ne može se uspoređivat 2015. i danas

  38. #4038
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,290

    Početno

    Onda je čru ljevici najpametnije da preuzme novi identitet i počne se predstavljati kao stereotipna desnica, a raditi kao ljevica.

    Nešto suprotno od mostovaca? Nešto kao juričan, ali mnogo suptilnije, ...

  39. #4039
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,614

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Za tvoju informaciju na Islandu ima vise sunca u godini dana nego na Floridi
    A ha a koliko treba da se doceka to sunce polarna svjetlost me ne impresionira, volim dan i vedro, suncano vrijeme. I kod nas mi je zimi kratak dan, a kamoli tamo.

    Evo sad kod frenda na Islandu dan traje cca 4h, ostatak mrakaca, ma fala lipo. Btw covik je iz najlipseg grada na svitu i sad zivi tamo u snijegu i ledu, u mraku

    Btw volim snijeg, al sve u razumnoj mjeri.

  40. #4040
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa sad, nakon iznevjerenih očekivanja 2000. moja očekivanja od “ljevice” su spala na nivo “oni bar neće zabraniti abortus”.

  41. #4041
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    lili, lili, gdje je onaj topic o predrasudama

    Jako mi je dobro poznata fraza "Du bist eingeladen", što znači da će netko drugi platiti račun.
    Nedavno sam se sama pozvala kod jedne prijateljice s kojom nemam godinama kontakt na jednu noć, premda sam planirala ostati tjedan dana u njenom gradu. Htjela sam se s njom malo podružiti. Žena je inzistirala da ostanem cijeli tjedan kod nje. Drugi su me odmah zvali na večeru kad su čuli da sam u gradu. Treći su mi odmah pripremili bicikl da imam dok sam tamo. Četvrti s kojim sam radila taj tjedan je baš pripremao izjavu da Indijac živi kod njega, jer mu nisu pustili ženu da useli ako nema dovoljno kvadrata. Mislim, drugi je to mindset, ali ima jako lijepih momenata.
    I ovdje se dobar dio nas mora puno unaprijed dogovarati, ako se želimo vidjeti u većem broju od 2, a tako spontano možeš ležerno otići i vani s nekim koga si upravo upoznala na nekom književnom susretu ili ekipa ide s treninga. U Irskoj sam bila u nekom smještaju gdje su bili dvoje penzionera, ljudi su pazili na mene kao da sam im dijete, vodili me po gradu - nismo nigdje sjeli, jer smo razgledavali, ali me ne bi šokiralo da su platili račun.

    Iluzija je da smo mi ovdje otvorena srca, a vani su neki mrgudi i introverti. Gledam već desetak godina kad nam dođe neki stranac na posao, kako je sam i usamljen. Ja se trudim, ali to su upola mlađi ljudi od mene. Evo prvu godinu vidim da se jedan integrirao, a taj govori solidno hrvatski. Jedna me Francuskinja sad zvala da dođem k njoj. Volim međunarodno okruženje.

  42. #4042
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Iluzija je da smo mi ovdje otvorena srca, a vani su neki mrgudi i introverti.
    slažem se.
    svašta nešto je iluzija, i da imamo najljepše more na svijetu i "slavonska gostoljubivost" i "najljepše splićanke" a najviše ona "ko to more platit"
    mislim, živimo u lijepoj zemlji, o tome nema spora, ali ne razumijem taj nacionalni narcizam, da smo najbolji i da nigdje nema to što mi imamo
    uvijek se sjetim one Yameisy iz Big Brothera, kad je govorila: lijepa cura, ali karakteeeer
    Posljednje uređivanje od betty blue : 17.12.2019. at 15:28

  43. #4043
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da ljevica nije umrla samoubojstvom, umrla je ubojstvom svih onih, koji bi da netko drugi odradio ono sto oni ne bi.

    satorasi su zarili i palili, jer nije bilo onih koji bi svaki npr. cetvrtak bili na tihim prosvjedima, kako ko bi dali legitimitet vladi da napravi sto treba.

    referendum za obitelj je bio zato, jer nitko od tih koji bi da im zoki ili tko vec "nam izbori ovo ili ono" nije organizirao referendum za jednaka prava svih seksualnih orjentacija

    moljitelji ispred rodilista su se pojavili u sdp mandatu, ne bi li taj mandat sto prije priveli kraju (sto im je uspjelo), a nisam primjetila da je bilo tko od tih koji "nesto ocekuju" nesto sami napravili, odnosno na svim onim protestnim akcijma je bilo 6 i pol ljudi.

    i vatkanski sporazumi nisu promjenjeni, jerbo se ionako, koliko ono 90% gradana upisuju kao vjernici, koji uredno salju svoju djecu na vjeronauk u skoli, iako su ateisti.
    pa ti svi ateisti na misama za domovinu, samo okrecu ogledalo drustvu, da vidi kakvo je. i mislim da tako i treba biti. rade upravo ono sto i sam prosjecan gradanin radi.

    cak i jednu tako benignu, zaista benignu stvar kao sto je ne slati dijete na vjeronauk u skoli, ne samo ako si ateist, nego i ako se ne slazes sa rastakanjem sekularne drzave, prosjecan gradanin koji se svrstava u lijevi centar nije uspio izvesti, a kamoli da se exponira na jaci nacin, koji bi mu mogao donijeti neugodnosti.

    meni jedinio nije jasno kako se uopce moze ocekivati, da ce se uopce netko pri zdravoj pameti izloziti svakodnevnoj paljbi satorasa i inih, dobivsi nula podrske od ovih ugodno zavaljenih u foteljama pod motom: ne talasaj, ne bili taj netko njima "nesto izborio".

    ne ide to tako i nikad nije islo.

    izborilti nesto se moze samo onda kada postoji kriticna masa koji ce to aktivno izboriti, a ne pasivno cekati, da im to nesto "netko" (tko je taj netko?) "izbori".
    Posljednje uređivanje od seni : 17.12.2019. at 15:39

  44. #4044
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    seni, teško je kontrirati šatorašima i crkvenjacima kad nemaju pametnija posla. To bi jedino mogla studentarija. Ali naši studenti poslovično nisu aktivni, od pamtivijeka, a pogotovo sada. Netko je jednom napisao da naši studenti jedino protestiraju kad poraste cijena prehrane u SC-u.

    Išli su veliki prosvjedi za reformu školstva, pa ništa od toga. Nitko nije iskoristio val.

  45. #4045
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ljevica je upravo onakva, kakvu prosjecan gradanin koji sam sebe, sebi i drugima predstavlja kao lijevi centar, zasluzuje.

  46. #4046
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,169

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ljevica je upravo onakva, kakvu prosjecan gradanin koji sam sebe, sebi i drugima predstavlja kao lijevi centar, zasluzuje.
    Pa dobro do zvuči i logično, ali je jako pojednostavljeno i pitanje je je li se isto može primijeniti i na desnicu gdje im netko drugi (autobusima) odrađuje događanja naroda.

  47. #4047
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    E seni vidis, ja smatram da se moja volja, zelja, teznja, ocituje mojim glasom na izborima.
    I ocekujem da se parlamentarna vecina drzi svojih predizbornih obecanja. I opcih postavki.

  48. #4048
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Cemu izbori ako je jedino mjerljiva ulica?

  49. #4049
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,614

    Početno

    Necu vam skretat temu, al samo da odgovorim Jeleni.

    Jelena, ja sam pricala o osobnom iskustvu i iskustvu svoje sestre, kume i 10ak prijateljica koje zive vani. Samo to.

    Ja se s frendicama spontano dogovorim za kavu,a moja best frend iz gimnazije sada u L.A.-u kaze da treba minimum 15ak dana za dogovor za jednu kavu. Samo to.

    Naravno da nacelno svugdje ima svega.i u Zg onih koji nikad nista ne stignu pa ni na kavu.

  50. #4050

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Povećanje koeficjenta učiteljima je stvarna promjena u društvu.
    Kad bi ne birali korumpirane članove svog političkog opredjeljenja i ovdje bi trava bila zelena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •