Na početku školske godine sreli smo se s neočekivanim problemom: u srednjoj školi gdje se moj stariji upisao nema toplog obroka, nema zapravo nikakvog obroka osim što su dostupni automati s pićima i grickalicama... (ne bih sad o razlozima - razrednica je rekla da je to tako zato jer se oko prostora kantine već dugo vodi sudski spor) ali moje dijete je u školi od 8 do 15h (nekad malo dulje, nekad kraće) i nešto mora jesti. Pekare i slično ne dolaze u obzir - em je gužva, a osim toga on ima fiksni ortodontski aparatić na gornjim i donjim zubima, pa ne može jesti sendviče ni žvakati bilo što... Ima 20 minuta vremena za vrijeme velikog odmora da nešto pojede, tako da nosi sa sobom.

Za sada se snalazimo s transportnom kutijicom za hranu u kojoj on nosi otprilike ovo:
- faširanci i salata (obično od kuhanog povrća)
- riblje štapiće i kukuruz
- mini hrenovke (znam da to nije oličenje zdrave hrane, ali ne može žvakati bilo kaj)
- pileće medaljone (isto)
- mini mozzarella i masline, eventualno mekano pecivo uz to
- čvrsta kajgana + salata

Izbor salata: pečena paprika, cikla, mahune, slanutak, kukuruz...

Uz ovo nosi još nešto za piće (vodu ili ledeni čaj). Ponekad poželi nešto slatko pa ponese čokoladu Životinjsko carstvo.

Imate li još što za predložiti? Mislila sam mu napraviti tijesto sa šalšom, ali ne znam kako to podnosi dulje stajanje. Trebala bih svježe ideje.