Stranica 11 od 13 PrviPrvi ... 910111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 640

Tema: Napad na Pariz

  1. #501
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Treba se držati činjenica, od povijesnih do današnjih, od teoretiziranja ovih i onih, tj. raznih struja najbolje se kod ovakvih događaja držati podalje.
    Cinjenice su bez teorije prazne, ne govore nista same za sebe o uzrocima i posljedicama. Upravo teorije daju smisao cinjenicama.

  2. #502
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Kažeš osvajačko izrabljivački strateški koji se može kroz povijest pripisati isključivo samo zapadu? Poznaješ li povijest unazad 2000 - 4000 godine?

    Ovo postaje interesantno Što misliš kako bi izgledala današnja slika svijeta da se povijest malo drugačije odigrala, pa da je danas istok dominantno kršćanski, a zapad dominano islamski?
    Zapad se obogatio na industriji (a Kina na plastici ) koja je prvenstveno stasala u protenstantskim sredinama. Da je danasnji zapad ostao na istoku bio bi jos bogatiji jer bi imao i poduzetnicki duh, i industriju i naftu. Iiiii kakvo bi tek to bogatstvo bilo .

  3. #503
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I nemam pojma kakva bi bila danasnja slika svijeta da se povijest odigrala drugacije, to ne znamo ni ja, ni ti, ni nitko drugi. I je li potrebno bas ici 2000 godina unatrag. Pa mislim da je dovoljno i 200. Da se interpretiraju cinjenice .

  4. #504
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Cinjenice su bez teorije prazne, ne govore nista same za sebe o uzrocima i posljedicama. Upravo teorije daju smisao cinjenicama.
    Da, sa jedne strane. No, činjenica je ono što se može utvrditi, ne može se pobiti, ne može se dovesti u pitanje. Prilkom utvrđivanja činjenica, potrebno je imati dokaze. U suprotnom imamo prazno teoretiziranje.
    Što misliš na što bi ličio jedan sudski proces u kojem bi mogli uvesti relevantan argument kako su činjenice bez teorije iza njih prazne.

  5. #505
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I je li potrebno bas ici 2000 godina unatrag. Pa mislim da je dovoljno i 200. Da se interpretiraju cinjenice .
    Pa zavisi, koje i kakve.

  6. #506
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa evo konkretno, koliko daleko moramo ici da interpretiramo Pariz?

    Nije isto cinjenica-dokaz (nesto materijalno) u nekom sudskom procesu, i kanta "drustvene statistike". Nema dokaza, sve je interpretacija. Sto je nekome puno, drugome je malo. Sto je nekome "tek", drugome je "već".

  7. #507
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Npr. meni je "samo" milijun izbjeglica "malo" na ukupno stanovnistvo Europe, i "tek" je jedan bombas medu njima. Drugima je to "jako puno drugacijih od nas" i "cak" je jedan od njih terorist.

  8. #508
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kažeš, u kanti "društvene statistike" nema dokaza, sve je interpretacija. Pa, dobro.

    No, činjenica jest da teoristički napadi u svijetu danas isključivo iz redova ekstremnog Islama. Od 2001. do danas, od jedno 60tak teororističkih napada po svijetu, 5 su dolazili iz redova desnih ekstremista i jedno dva u Indiji iz Hindu ekstremisčkih redova, ostali su bili Islamisti.
    Posljednje uređivanje od šafran : 21.11.2015. at 14:04

  9. #509
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    O čemu mi ovdje zapravo govorimo? Da počinitelji ovih terorističkih napada nisu Muslimani, tj. iz redova fundamentalnog, radiklanog, ekstremnog Islama? Da su moguće i ateisti? Da bi ih zapadni lideri jednostavno trebali pustiti na miru i ne mješati se, pa kad odluče dignuti par stotina civila po Europi, mirno oprati ulice od krvi i zapaliti svijeće za njihove duše? Ili nešto treće?

  10. #510
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Treba se držati činjenica, od povijesnih do današnjih, od teoretiziranja ovih i onih, tj. raznih struja najbolje se kod ovakvih događaja držati podalje.
    Ja govorim o ovome gdje ti LEIRmam objašnjvaš da će joj sve biti jasno ako se ostavi struja i prihvati činjenica.
    Nemam pojma koje su to činjenice iz kojih je sve jasno.

  11. #511
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pa povijesne činjenice. Kolonije i kolonijlane sile nisu početak ljudske povijesti, niti je otuda sve počelo.

  12. #512
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    A netko je rekao da jest? Mora da mi je promaklo.

    Povijest u svojoj biti jest fikcija koju oblikuje dominantni diskurs. Mi tu fikciju uvazavamo, ali govoriti o povijesnim cinjenicama tako simplificirajuce i rezolutno kao da je rijec o matematici pa nisu potrebne sacuvaj boze nikakve interpretacije ili teorije je, onako, kako bi safran vec rekla, samo jedan fragment uzorka.

  13. #513
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    BB i ja se, vidim, slažemo.
    I mene zanima što je seni mislila spomenuvši sve sudionike procesa.
    Poznavajući (koliko mogu ovako preko foruma) inače njen način razmišljanja, sigurna sam da nije mislila onako kako na prvu izgleda, recimo da su kolonizirani (od kojih nije počelo, da, ali me je šafran dobro ubrala da sam mislila upravo na taj dio povijesti) i sami sebi krivi što ih se koloniziralo.

    Šafran, tamo negdje na prethodnoj stranici rekla sam da mislim na operativu, a ti si mi vratila da sam govorila o raspodjeli bogatstava. Operativa se odnosila upravo na to što si mi replicirala, o tome koje su zemlje najbogatije i čije financije stoje iza ISIL-a, a ja ponavljam, ne govorim o mastermajndovima iza svega, nego o onom koji se raznosi bombom.
    Ali neću više o tome, daljnji tijek iza te naše rasprave doveo je do toga da kako god okreneš, nekako bismo trebali zaključiti da treba zatvarati granice i živjeti u strahu.

    Ma, imam dojam da samo ponavljam ono što je BB već rekla

  14. #514

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Da, u redovima izbjeglica moze biti svacega....kriminalaca, silovatelja, postenih i dobrih....Ali medju ovima moze biti i materijala za regrutaciju u IS - redove.
    Jel ti je to isto? Uobicajeni sljam jednog drustva kojeg ima svuda (kriminalci i razini "vulgaris" nasilnici) i oni koji du skloni IS ideologiji i koji bi mogli biti rekrutirani u IS redove.
    Pa Jel stvarno mislis da trenutna mreza terorista nece pokusati brojcano povecati svoje redove iz sve te sile dosljaka? I mislis da ce im svi reci "ma jok, ne hvala, fuj, ja ne zelim siriti islam, a nasilje mi je stran pojam"?
    ( ja nikad do sada nisam rekla da se izbjeglice treba odbijati)

  15. #515

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Da ih treba puno, puno vise kontrolirati.

    Francuzi su lovili neke radikale ovih dana. Sad su ih mogli naci i pohapsiti. Jel nije bilo receno da je jedan od terorista bio poznat po svojoj djelatnosti? Da medju krscanima postoje takvi radikali, ne bi na istoku prezivjeli dana, a ovdje ih se promatra i promatra sve dok se ne desi buuuum! Ovo je ljuta izjava, ne pametna.

  16. #516
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ali neću više o tome, daljnji tijek iza te naše rasprave doveo je do toga da kako god okreneš, nekako bismo trebali zaključiti da treba zatvarati granice i živjeti u strahu
    Ne. Granice treba ostaviti otvorenima, ljude prihvatiti i zbrinuti, pomoci im da stanu na noge i integriraju se. S problemima se obracunati.

    Evo jos malo povijesti: http://www.jutarnji.hr/holokaust-i-k...vianu/1432148/

    Uh-puh, meni to bas ne izgleda vjerojatno. Ti su ljudi pobjegli od takvih, sto bi prosli cijeli taj put da bi se prikljucili onima kojima su mogli u svojoj ulici ili gradu?

  17. #517

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Vidi gle, ne radi mi citiranje. Ovaj prvi post je za mimu, a ovaj drugi odgovor bubilo.

  18. #518

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Bubilo, svi oni bjeze od raznih strahota. Osobno, nista mi ne znaci informacija da je taj jedan terorist dosao sa ovim valom. Jedan ko nijedan. Ono sto mislim i cega es bojim, je da medju dosljacima ima interesenata koji bi mogli pristupiti IS- u. Ni vise, ni manje, samo to. Ma dolaze radikalisti i secu pö svijetu kako god hoce ionako...necemo ih sprijeciti ako sprijecimo izbjeglice da dolaze. Ipak, ova masa ljudi iz koje bi mogli rekrutirati je sigurno dobrodoslo pojacanje.
    A ta slaba kontrola me ljuti...uh!
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 21.11.2015. at 17:07

  19. #519
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Svimb, svi sudionici procesa u smislu u kojem vertex govori. Nisu se drzave bliskog istoka isto usrecile sa svojim politikama, drzavnicima koji ih vode. Ne moze se skroz negirati njihova krivnja. Assad u siriji koji je bed gaj. Nisu se ti pobunjenici od kojih je krenuo rat pa i isil, pobunili protiv amerike. Nego protiv assada. Pa se amerika umijesala pa je sve jos vise otislo u k. Al da je assad bio gud gaj, ne bi bilo ni slabodne sirijske vojske. Mislim da je to seni htjela reci. Tako nekako barem.

  20. #520
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme dobro kaze zuta, od ovih mobitela cemo svi nepismeni postat

  21. #521
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ali kakve to veze ima?
    Govorimo o dvije različite stvari, čupam kosu već

  22. #522
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    A nemam pojma, nisam te htjela iznervirati skroz na preskok citam ovo zadnje i iskreno uopce ne kuzim koja je prva a koja druga stvar :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.11.2015. at 18:05

  23. #523
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Nerviram samu sebe jer očito ne znam reći ono što hoću, a sve je počelo s mojom i seninom prepiskom o uzrocima terorizma koje sam ja povezala s tim da nezadovoljne ljude lakše možeš radikalizirati.
    Pa sam nabadala o tome koji bi bili uzroci nezadovoljstva, pa me je seni zbunila s gulazima, pa sam se vraćala par sto godina u povijest, pa bi šafran da idemo još dalje, do Rimljana.
    I onda ja o bogatstvu i terorizmu, šafran o religijama, seni o tko zna čemu i sad sam tu gdje jesam, valjda Bog je tako htio

  24. #524
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku

    Povijest u svojoj biti jest fikcija koju oblikuje dominantni diskurs. Mi tu fikciju uvazavamo, ali govoriti o povijesnim cinjenicama tako simplificirajuce i rezolutno kao da je rijec o matematici pa nisu potrebne sacuvaj boze nikakve interpretacije ili teorije je, onako, kako bi safran vec rekla, samo jedan fragment uzorka.
    Industrijska revolucija je povijesna činjenica, fakt, dokaz, nikakava fikcija, čija se korist i tadašnji razvoj za zapadnu hemisferu može izračunati čak matematičkom preciznošću. A posljedice tih povijesnih činjenica i polićko-društveno-gospodarskih prekretnica živimo i danas.

    Što se tiče kolonijalizma, podsjetila bih također na Osmansko carstvo i gotovo 600 godina osmanskog imperijalizma kao još jednu činjenicu, nikakakvu fikciju oblikovanu od dominantog diskursa.

  25. #525
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Jedino ako želiš reći, da su Osmanlije pobijedile i ostali neprikosnoveni imperijalisti, u njihovim očima, sa njihove strane povijesti, oni onda ne bi danas bili imperijalisti i koristoljubivi osvajaći.

  26. #526
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Je li to neka moda među mlađim muškarcima da puštaju brade? Vidim povremeno dečke s bradama. Recimo danas. Prije bih vidjela (stvarno mladog) muškarca s dugom bradom jednom u godini dana (ako) i to bi bilo wow. Malo me hvata panika.

  27. #527

  28. #528
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I da, i inače je moda, zadnju godinu-dvije.

  29. #529
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ovaj jedan ima spojenu bradu s brkovima.

  30. #530
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Pije mjesec dana mm objavio da se vise nece brijati i pusta bradu. Doduse, nije bas u kategoriji decka, al sta ja znam, kriza srednjih godina je tu, nikad ne znas...za sad se jos ne klanja, al pomno pratim.
    Safran, nije li takodjer cinjenica da oko 90% zrtava teroristickih napada u svijetu su - muslimani? Citam sluzbenu eu statistiku pa se podaci malo razlikuju od ovih tvojih. Li kam sutra jer ne znam s moba.Odnosno, da se ispravim, ne razlikuju se nego isticu drugu stranu iste medalje? Manje od 2% teroristickih napada u europi od 2009. g. je imalo vjersku motivaciju. U 2013. 1% od 152 teroristicka napada u EU je bilo motivirano religijom. Nije li stvarnost dovoljno strasna a ISIL dovoljna prijetnja, a da ih moramo raditi jos strasnijima nego sto jesu?

  31. #531
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li to neka moda među mlađim muškarcima da puštaju brade? Vidim povremeno dečke s bradama. Recimo danas. Prije bih vidjela (stvarno mladog) muškarca s dugom bradom jednom u godini dana (ako) i to bi bilo wow. Malo me hvata panika.
    Drama.
    Brada ima puno dužu modnu povijest od minice
    Na primjer svi prikazi Sargona Akađanina, koji je vladao prije ~4300 godina su s dugom bradom.
    Uzgred, među muškarcima koji uopće ne trzaju na žene brada kotira prilično visoko iYKwIM.

  32. #532
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ... nije li takodjer cinjenica da oko 90% zrtava teroristickih napada u svijetu su - muslimani?...
    Isto tako je činjenica da su 90% žrtava Boko Harama muškarci, ali svejedno nikada nisu dospjeli u medije.

  33. #533
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Imam problem s razumijevanjem zadnje rečenice.
    To im je prešutni znak da ne trzaju na žene?
    Brade onih koji ne trzaju kotiraju više od brada onih koji trzaju?
    Brade kotiraju jer, među muškarcima, trzaju na muškarce?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.11.2015. at 20:04

  34. #534
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne ide ti

  35. #535
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    žuta, nisi u toku

    ima to i svoje ime. to su ti tzv lamberseksualci. mm je jedan od njih, ali ne zato što hoće biti u trendu nego što je lijen za brijanje.

    http://www.cosmopolitan.rs/muska-pos...uskarcima.html

  36. #536
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ovo je pak kozmo-mansplanation bez dodira sa stvarnošću.

  37. #537
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Da bar nema ovih prokletih radikalista napajala bih oči, a ne bila u strahu.

  38. #538
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hibristofilija je vrsta parafilije gdje, tipično žene, sline na kriminalce. Bit će da od toga ne patiš.

  39. #539
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Safran, nije li takodjer cinjenica da oko 90% zrtava teroristickih napada u svijetu su - muslimani? Citam sluzbenu eu statistiku pa se podaci malo razlikuju od ovih tvojih. Li kam sutra jer ne znam s moba.Odnosno, da se ispravim, ne razlikuju se nego isticu drugu stranu iste medalje? Manje od 2% teroristickih napada u europi od 2009. g. je imalo vjersku motivaciju. U 2013. 1% od 152 teroristicka napada u EU je bilo motivirano religijom. Nije li stvarnost dovoljno strasna a ISIL dovoljna prijetnja, a da ih moramo raditi jos strasnijima nego sto jesu?
    Prema Institiu za ekonomiju i mir, odnosno prema novom Global terror indexu činjenice su sljedeće:

    - broj žrtava terorističkih napada je od 2014. narastao za 80%
    - većina terorističkih napada se događaju u Afganistanu, Iraku, Negeriji,Pakistanu i Sriji, pa Somalija, Ukrajina, Jemen, Kamerun, Južni SUdan..
    - IS, Boko Haram, Al Qaida i Talibani su odgovorni za 2/3 žrtava terorističkih napada u svijetu
    - 10 od 12 zemalja pogođenih terorizmom imaju uglavnom i najviše stope izbjeglica i prognanih
    - studija također pokazuje, da se broj mrtvih uslijed terorističkih napada vrlo izraženo povečao od 11. 09. 2001. i uslijed toga znači vrlo lošu ocijenu što se tiče zapdne antiterorističke strategije
    - itd..

    U svom prethodnom postu sam se referirla prije svega na zapadni dio svijeta i područja koja nisu zahvačena ionako ratom ili su u blizini ratnih područja kao i terorističkih pokreta, te na tipčnu sliku terorističkih napada na zapadu gdje se radi o pojedinačnim ekstremistima, ili manjim grupicama, što se nravno ne može usporediti sa onima u Sirji na primjer. Pretpostavila sam da je to iz podataka koje sam iznijela bilo jasno.

    O vjerskoj motivaciji Islamista nećeš naći u službenim i suhim statistikama, niti da se ovdje službeno radi o građanskim ratovima, a neslužbeno i ujedno i vjerskim, odnsno preciznije rećeno ideološkim. Kao što nećeš naći da su uzroci terorizma ujedno i vjerski motivirani, već se službeno govori o siromaštvu, ovom i onome. Međutim neke službene izjave također govore da je terorizam vrlo usko povezan i sa ideologijom i pogledima na svijet, što čitavu stvar oko terorizma čini vrlo osjetljivom

    Terorizam se ne može učniti strašnijim nego što jest, niti se može učini manje strašnijim. Terorizam je terorizam.

  40. #540
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I tu počinje sljedeći problem, ideologija, tko tu koga zapravo i zašto. Činjenica je također da je za spektakularne terorističke napade, kao i sve brojniju vojsku potrebno puno novaca, a oni ga imaju, a poznato je i tko ih financira, osim njihovih drugih izvora prihoda. Interesantno je i to da znanstvene teorije imaju malo problem ovdje naći isključivu povezicu između siromaštva i terorizma. No dokaziva je veza između visine BDP jedne zemlje i terorističkog potencijala. Pa tako jedan vrlo bogati Osama bin Laden inspiriran je siromaštvom svog naroda, a teroristi koji su izvršili napad 09.11.2001. također su dolazili iz imućnog i obrazovanog miljea. Itd..
    A tu je još i internet kao oruđe bržeg širenja ideologija i ideja općenito.

  41. #541
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    .

  42. #542
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cinjenice-koje-trebate-znati-o-Islamskoj-drzavi
    Nije nešto dubok članak, ali zaključci istraživača su zanimljivi.

  43. #543
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Izvrstan video sveučilišnog profesora koji objašnjava kako dolazi do ekstremizma; ne stvaraju ga siromaštvo i neobrazovanost, nego obratno - ekstremizam dovodi do siromaštva i neobrazovanosti https://www.facebook.com/prageru/vid...4/?pnref=story

  44. #544
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne pamtim koji je ovo po redu napad u posljednje dvije godine, ali čini mi se da će sve skupa promijeniti Europu izduboka i zapravo si ne mogu zamisliti hoće li biti sigurno izaći bilo gdje među masu bez straha od pokolja. Koja je slika Europe za 20 g?

  45. #545
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Safran, gledam vijesti i ne mogu vjerovati kakva je situacija, jeste vi svi dobro?

  46. #546
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Jesmo hvala ti. Čuj malo sam u šoku, malo sam se uzrujala i rapslakala jer smo danas ba htjeli iči u OEZ kupiti badić za malu, međuti nismo jer mala danas spava u vrtiču, pa nismo stigli popodne. Ono, koma. Bap je sad šefica poslala poruku na sve zaposlenike jel su svi ok, još se nisu svi javili, ali valjda jesu.

  47. #547
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I još smo ispali crne ovce jer dijete nismo pustili na izlet od 7 dana na Austriju sa vrtićem prošli mjesec, ali jednostavno nas je bilo frka.. Troje djece nije išlo iz njene grupe iz istog razloga.

  48. #548
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Joj Šafran strašno, sreća da niste išli, a neka ste vi svi dobro... ma gledam baš RTL aktuell a šta reći

  49. #549
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Hvala ti još jednom, ne osječam se dobro, dođe mi sad iz ovih stpa podiči dijete iz vrtića, ali to bi bilo pretjerano, to je vrtič tu u naselju, noće danas predškolarci tamo, i stvarno nema razloga za brigu ali ipak, ali mislim da noćaš neću spavati, sve je to ok, ne dopustiti predrasude da vladaju nama, ili strahu, ali fakat kad samo pomislim da smo baš danas popodne planirali ići tamo s djecom i inače često idemo tamo, lijepo je čak i samo tako da ništa ne kupiš, djeca se vesele, pa baš se osjećam jadno.

  50. #550
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    O Bože dragi, ne znam šta bih rekla. Šafran, držite se, ovo postaje prestrašno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •