Krajem ove godine voljeli bi na jos jednog bebaca.
Prvu bebu sam rodila u 32tt zbog teske preeklampsije, na porodu carskim hellp. Beba ima 5mj... Zbog toga tek krajem sljedece godine i naravno da prode 2godine od prvog carskog.
Planirala sam kucni porod i s ovim djetetom. Uredila sobu, dogovorila se s obitelji, dobila zeleno svjetlo od ginekologa, osigurala prisustvo strucne osobe itd... Svi su bili za osim moje mame koja je imala eklampsiju isto u 32tt.

Ne moram reci da nakon poroda kojeg se ne sjecam, 7 dana nakon poroda kojih se ne sjecam i 20dana odvojenosti od moje bebe.....ostao je neki dio mene koji je prazan, fali... Jer zamislila sam, ocekivala, radovala se necem potpuno suprotnom!

I sada kada smo odlucili pokusati jos jednu bebu.. Suprug se petnim zilama protivi kucnom porodu. Ima li pravo? Radim li krivo ako odaberem kucni porod nakon svega?
Moram napomenuti i da mi se preeklampsija desila taj dan kad sam rodila - 2 dana prije sam bila kod gin i sve je bilo super. U bolnici su mi rekli da sam dosla samo sat vremena kasnije da nam vise ne bi mogli pomoc. Kad ovako pisem zvuci suludo ni pomisljat, mnogi bi se vjerovatno bojali uopce nove trudnoce. Ali zaista vjerujem da moje tjelo to moze!
Ima li slicnih iskustava?
Mozda netko tko je imao kucni porod nakon carskog?