Stranica 13 od 16 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 758

Tema: svi bi jeli zdravo i fino, ali bi dali za domaća jaja kunu, a za domaće mlijeko 4..

  1. #601
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pobogu Beti, zašto shvaćaš to tako osobno? Nitko nije pljuvao nijedan grad ni mjesto ni njihove stanovnike. Pa nije to napad na tebe/vas, nego na pojedince koji su pohlepni i koji su digli cijene, a nisu ništa poboljšali uslugu.

    Zašto se ne bi pisalo o problemu bilo koje vrste? Onda ne treba pisati ni o tome kako npr. Zagreb nije obnovljen nakon potresa jer ga uništavaju tim pisanjem? Ni o tome kako iz Slavonije već godinama svi iseljavaju, isto će ju uništiti ako to napišu?

    Pa opće poznato je da se preko ljeta dižu cijene zbog turizma, mislim super ako tebe to ne dira, možda nabavljaš namirnice negdje gdje ne poskupljuju, ne znam. Ali vidim da se i domaći žale na to, znači smeta im.

    Mi smo u predsezoni platili 5 noćenja za nas petero u apartmanu 2000 eura. Predsezona. Ne bi plaćali da nemamo, ja se uopće ne žalim na to što sam platila, to je bio naš izbor, a bilo je i jeftinijeg smještaja. Ali platili smo za uslugu, odnosno mislili smo da plaćamo za uslugu. I to ne neku bolju od one navedene na bookingu, a ni to nije bilo tako. Imali su bazen kako su i naveli, ali toliko prljav da mi se gadilo i noge umočiti, a kamoli da pustim djecu da se kupaju. Wifi nije radio, a pisalo da ga ima - nama osobno bilo strašno važno jer smo išli poslovno. Namjerno neću napisati koji grad je u pitanju da se netko ne nađe uvrijeđen, iako ne pljujem uopće grad (prekrasan je) ni njegove stanovnike, nego pohlepnog vlasnika kojem je bio cilj samo izvući dobre novce za što manje ulaganja.

    Za takvu uslugu je to bilo jako skupo i meni je tih 2000 eura žao, mogli smo ih potrošiti pametnije. Sad znamo za drugi put. Vjerovali smo onome što je navedeno na bookingu i ispali budale. I potrošili smo uz to naravno na restorane, sladolede, svašta. Jer ako smo se već odlučili otići, onda mi je žao da djeci ne dam sladoled, iako je svakom jasno da kuglica sladoleda sigurno ne vrijedi 2,5 eura.

    Napisala lošu recenziju, možda uništila čovjeku turizam (očito), šta da mu ja radim, nek počisti bazen.

  2. #602

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pobogu Beti, zašto shvaćaš to tako osobno? Nitko nije pljuvao nijedan grad ni mjesto ni njihove stanovnike. Pa nije to napad na tebe/vas, nego na pojedince koji su pohlepni i koji su digli cijene, a nisu ništa poboljšali uslugu.

    Zašto se ne bi pisalo o problemu bilo koje vrste? Onda ne treba pisati ni o tome kako npr. Zagreb nije obnovljen nakon potresa jer ga uništavaju tim pisanjem? Ni o tome kako iz Slavonije već godinama svi iseljavaju, isto će ju uništiti ako to napišu?

    Pa opće poznato je da se preko ljeta dižu cijene zbog turizma, mislim super ako tebe to ne dira, možda nabavljaš namirnice negdje gdje ne poskupljuju, ne znam. Ali vidim da se i domaći žale na to, znači smeta im.

    Mi smo u predsezoni platili 5 noćenja za nas petero u apartmanu 2000 eura. Predsezona. Ne bi plaćali da nemamo, ja se uopće ne žalim na to što sam platila, to je bio naš izbor, a bilo je i jeftinijeg smještaja. Ali platili smo za uslugu, odnosno mislili smo da plaćamo za uslugu. I to ne neku bolju od one navedene na bookingu, a ni to nije bilo tako. Imali su bazen kako su i naveli, ali toliko prljav da mi se gadilo i noge umočiti, a kamoli da pustim djecu da se kupaju. Wifi nije radio, a pisalo da ga ima - nama osobno bilo strašno važno jer smo išli poslovno. Namjerno neću napisati koji grad je u pitanju da se netko ne nađe uvrijeđen, iako ne pljujem uopće grad (prekrasan je) ni njegove stanovnike, nego pohlepnog vlasnika kojem je bio cilj samo izvući dobre novce za što manje ulaganja.

    Za takvu uslugu je to bilo jako skupo i meni je tih 2000 eura žao, mogli smo ih potrošiti pametnije. Sad znamo za drugi put. Vjerovali smo onome što je navedeno na bookingu i ispali budale. I potrošili smo uz to naravno na restorane, sladolede, svašta. Jer ako smo se već odlučili otići, onda mi je žao da djeci ne dam sladoled, iako je svakom jasno da kuglica sladoleda sigurno ne vrijedi 2,5 eura.

    Napisala lošu recenziju, možda uništila čovjeku turizam (očito), šta da mu ja radim, nek počisti bazen.
    Za ovo ste trebali tražiti povrat novca, a ne samo napisati lošu recenziju. Ne znam kako točno Booking funkcionira po tom pitanju, ali airbnb vrati novac čak i naknadno ako dokažete da u apartmanu nije bilo sve što je navedeno u opisu. Vjerujem da vam se nije dalo natezati, ali za toliko novaca loša recenzija nije dovoljna.

  3. #603
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,139

    Početno

    I meni je znacajno vece razocarenje kad padne kvaliteta, barem onog do cega drzim, nego viša cijena uz istu ocekivanu kvalitetu. Ali me i cijene šokiraju. Nedavno smo muz i ja popili espresso u Austriji uz autocestu, gdje smo i prije dolazili, dok smo vise putovali, jer nam je bilo usput, a ok. Sad smo gotovo iz neke nostalgije otisli. Bilo je poprilicno prazno, sto me malo zacudilo, a onda sam vidjela cijenu jednog espressa 3.90 eura i platila 2 kom jer smo trebali nekamo stici. Dijete sam zamolila da ne uzima nista, al da u ducanu kasnije smije sto hoce jer je i sok bio suludo skup (stvarno je birao sto hoce). Zatim sam trebala jos na wc pa sam jos trebala dati 50 centa koje bi valjda iduci put mogla iskoristiti. Ocito sam trebala prvo na wc pa po kavu. Al sam stisla mjehur i sigurno vise necu tu doci na kavu. Nejasna mi je ta politika. Nekad popularno mjesto je skroz prazno. Kako nece kad dva obicna espresa i pisanja kostaju 8.80 eura, ako promasis redoslijed. Dogodit ce se vjerojatno i nekim nasim mjestima, da ljudi naprosto nece ici tamo gdje se razocaraju.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 20.07.2023. at 23:47

  4. #604
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,139

    Početno

    U Zagrebu su zbilja jako razlicite cijene. Na udaljenosti od 100-200 m se cijena espressa razlikuje 50 centa, sve u centru. Ako sam cesce tamo (a cekam dijete redovito), onda mi je bitno.

  5. #605
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo ste trebali tražiti povrat novca, a ne samo napisati lošu recenziju. Ne znam kako točno Booking funkcionira po tom pitanju, ali airbnb vrati novac čak i naknadno ako dokažete da u apartmanu nije bilo sve što je navedeno u opisu. Vjerujem da vam se nije dalo natezati, ali za toliko novaca loša recenzija nije dovoljna.
    Ma trebali smo, da. Tad mi je i mali dobio upalu uha i bila sam sva oko toga, a kasnije iskreno nisam imala pojma da se može izboriti za nešto i naknadno. Mislila sam da je propalo čim izađeš iz apartmana.

  6. #606
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je bezvezan stav da je na moru sve skupo. Nije.
    Skupo je na skupim mjestima, bila to Hrvatska, Crna Gora ili bilo koja zemlja na svijetu.
    Uništavati turizam neke zemlje pisanjem da je sve jako skupo, je u stvarno ružno i ne znam tko je novinarima naredio da to rade.
    Uglavnom, ja ionako naručim breskve, lubenice i tikvice iz doline Neretve, tako da jedem fino i zdravo. Kad nema, dobar je i Spar
    Ne idem po restoranima kad sam doma, ne znam cijene. Kad sam na putu, pročitam jelovnik prije narudžbe, a ne pljujem naknadno.
    Ima tu jedna caka - vezat ću se na tvoju zadnju rečenicu: kad si doma, uvijek imaš nešto u rezervi (zalihe tjestenine ili krumpira ako ništa drugo, nešto smrznuto i sl.) a kad odeš na ljetovanje, dođeš u pravilu u prazno i ako dođeš samo s ruksakom, u banani si. Zbog toga smo mi godinama vukli sve svoje zalihe iz Zg na more, ali nisam bila zadnje tri sezone (potpis na Spajalicu - ima i drugih destinacija za odmor). Generacija naših roditelja išla je u hotele i njima je ljetni odmor bio odmor. Nije bilo nakuhavanja u apartmanu. Sada - rijetki si to mogu priuštiti, nemaju para za to, a mnogi nemaju ni dane godišnjeg odmora niti mogu birati kad će dobiti dopust. Skupo je svuda, ne nužno na moru ili turističkim destinacijama. Omjer rada i zarade konstantno se kvari, to je problem a ne Jadran.

  7. #607
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Sorry, sad vidim da su mnogi već napisali isto i da je tema otišla u drugom smjeru.

  8. #608
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja mislim da uopće nema smisla čuditi se cijenama u turizmu kod nas… nisu to cijene za obitelj s dvije prosječne plaće iz Zagreba, ili nedajbože Slavonije ili Banije.

    Kao što su nekretnine jako skupe na moru i u ZG jer ima stranaca kojima to nije skupo kupovati, tako još uvijek ima gomila stranaca kojima Hrvatska nije skupa i koji će ju birati za ljetovanje. Sasvim je logično i ekonomski opravdano da će oni koji se bave turizmom koristiti priliku da zarade. Ja sam prošle godine bila tri dana u Beču u apartmanu koji sam uzela preko bookinga, isto je bio na granici užasa, al eto… ostavila sam lošu ocjenu, kao i neki prije mene, ali koga briga, to je Beč, iznajmljivat će se i dalje. Ni sama nisam imala para platiti skuplji pa sam rekla “valjda nije tako grozno” kad sam vidjela ocjene. Nije bilo taaaakooo grozno, preživjeli smo . Bitno da smo bili u Beču.

    Isto kao što je ovo Jadran i stranci će dolaziti i dalje i sve više. I domaći koji mogu. Jer zato što: more, i sunce, i mirisi, i zalasci, i jer nema ljepše na svijetu.

    Neće se nikome ništa obiti o glavu sljedeće godine, nego tek kad opet lupi neka globalna kriza i recesija, puj, puj, puj.

    Mi domaći se možemo samo prilagođavati… ne ići (više od jednom) u restoran, jesti sladoled iz dućana iz kutije umjesto kuglice i sl. Mi smo prije x godina mogli platiti 14 dana apartmana. Pa 12, pa 11, pa prošle godine 9.
    Ove godine sam imala ludu sreću i uvalila sam se rodbini u smještaj koji je bio slobodan .
    Pa evo već planiram neke lude kombinacije s rodbinom i za sljedeću godinu. Dok si opet ne budem mogla priuštiti platiti apartman. A tko mi kriv pa nisam iz Njemačke ili Švedske.

  9. #609

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Skupo je. Za nas koji radimo za prosječnu HR plaću i troje djece, preskupo je.


    Mi koji imamo sreće pa imamo svoje na moru (no treba računati da plaćamo komunalne naknade, režije, održavanje i to sve prilično visoko, toliko da bih mogla platiti najam 10 dana prosječnog apartmana) isto smo spali na lidl i pakete sladoleda na akciji...

    No, najviše me žalosti što si od plaće većina Hrvata ne može priuštiti ljetovanje u svojoj domovini, a još više činjenica da si ne mogu priuštiti samo posjet/jednodnevni izlet nekim lijepim hrvatskim destinacijama (npr. nacionalnim parkovima).
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 21.07.2023. at 11:02

  10. #610
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da, Vrijeska, tužno je to. Gledam sreću na licima putnika kad izađu vikendom u 9 iz busa reg oznake ZG ili KR, nadomak plaže i s ruksacima i ležaljkama krenu u gomili prema plaži na jednodnevno kupanje. Bar 1 dan mora. Umjesto godišnjeg odmora.
    Upravo sam u Malinskoj, kapucino 1,60, štrudla 1,70, a konobarica tako ljubazna, napričale se mi. Zadnji put smo bili u najhaj kafiću u istoj toj Malinskoj i dva kolača i dva kapučina platili 17 eura. Ima izbora.
    U predsezoni sam hotel na Rabu, sa polupansionom, za dvoje platila 65 eura na dan. Našla sam Valamarovu akciju, imali smo veliki apartman i terasu.
    Samo hoću reći da se može naći.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu su zbilja jako razlicite cijene. Na udaljenosti od 100-200 m se cijena espressa razlikuje 50 centa, sve u centru. Ako sam cesce tamo (a cekam dijete redovito), onda mi je bitno.
    Ja prvenstveno pisem o nesrazmjeru kvalitete usluge i cijene.
    Zivjela sam u Zagrebu, i dalje redovito dolazim, jos nisam dozivjela da me netko ustane jer zelim "samo" pice, da gasi klimu ili da ne radi internet. Hrana je svugdje bila sjajna.
    U Dalmaciji to redovito nalikuje pogadjanju brojeva na Lotu. I eto, mislila sam da je taj mali (i jedini, dakle nisam imala izbora) lokal u mjestascu gdje redovito ljetujem vec 15 godina siguran izbor, ali ispalo je da nije.
    Istina, priroda, more i ljepota gradova su neodoljivi. Ljudi su uvijek dolazili tu ljetovati i vracati ce se, jednako kao i ja. Samo sto cu postati paradajiz i pasteta turist, jer ne dam da me netko naocigled pljacka.

  12. #612
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja prvenstveno pisem o nesrazmjeru kvalitete usluge i cijene.
    Zivjela sam u Zagrebu, i dalje redovito dolazim, jos nisam dozivjela da me netko ustane jer zelim "samo" pice, da gasi klimu ili da ne radi internet. Hrana je svugdje bila sjajna.
    U Dalmaciji to redovito nalikuje pogadjanju brojeva na Lotu. I eto, mislila sam da je taj mali (i jedini, dakle nisam imala izbora) lokal u mjestascu gdje redovito ljetujem vec 15 godina siguran izbor, ali ispalo je da nije.
    Istina, priroda, more i ljepota gradova su neodoljivi. Ljudi su uvijek dolazili tu ljetovati i vracati ce se, jednako kao i ja. Samo sto cu postati paradajiz i pasteta turist, jer ne dam da me netko naocigled pljacka.
    Mi smo smo djelomicno pasteta/paradajz turisti vecinom svojim izborom od kad ljetujem za svoj novac. Ne zelim zbog svoje komocije placati prvi lokal koji mi je na putu sa neuzbudljivom hranom. Neuzbudljivo mogu skuhati sama za manje novaca. Kad idemo jesti u neki restoran na godisnjem onda je to ciljano nakon sto detaljno proucim preporuke na internetu ili preporuke poznanika. Jasno, uvijek su to bile jeftinije opcije neke lokalne ili brze hrane. Zapravo, jedino na godisnjem odmoru jedemo po restoranima ili mjestima gdje se kuha lokalna hrana ( sajmovi, feste , trznice) i tada mi je vise do dozivljaja novih okusa . Ako je nesto bas mastovito , lokalno , ako nudi jedinstven okus kraja ...nemam problem sa placanjem. Tada cu platiti 2.5 eura za sladoled od jogurta, lokalnog limuna i lokalnog meda u nekom selu /nacionalnom parku u Italiji. Ili 3 eura za sladoled od bosiljka i lokalnog limuna...to je dio dozivljaja. Ali ledo sladoled iz kutije za 3 eura u birtiji na plazi samo zato sto ima koncesiju...nije mi bas napeto.
    Ili naplacivanje frasirane vode jer ne zele donjeti vodu iz slavine ili moras kupiti na kiosku jer nema fontana za pitku vodu u cijelom gradu , to me u startu odbija.
    Pricu i ideju koja stoji iza price cu rado platiti , ali odbijam platiti bogacenje lokalnih mocnika koji su preko veza dobili lokacije za stolove i okupirali plazu.

  13. #613
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,139

    Početno

    Dežulović - Odlazak Hrvata s mora:
    https://n1info.hr/kolumne/boris-dezu...hrvata-s-mora/


    rehab, shvatila sam sto hoces reci. I meni smeta ta usluga, ali ja sam odavno Dalmaciju prekrižila kao poželjnu destinaciju. Sad je valjda jos gore. Ono kad sjedis sam u kafiću, a konobarici se ne da ustati da te posluži. Pa kad u dubrovačkom javnom prijevozu ne postoji izvraćanje novca (nadam se da se to promijenilo), nego ubacis novcanicu u "kasicu", ako imas samo 100 kuna, nemas srece. Jednom na Braču nismo presli prag hrđavog, starog apartmana, vlasnika smo vidno iznervirali. Otišli smo u turisticku zajednicu gdje su nam srecom pronasli alternativu. Bez vlastite kupaonice, doduse. Ali smo ju sami koristili i ujutro sa simpaticnom vlasnicom pili kavu na njezinoj terasi.
    Mi se u pravilu zadrzavamo u Kvarneru, bez obzira sto je zrak zaista puno bolji na Visu.

    Ja bih recimo mogla platiti tjedan dana mora, jer si s druge strane ne mogu priuštiti drugu nekretninu po ovim cijenama. Živim u relativno povlaštenom krugu/kvartu gdje mi se čini da smo mi jedini koji nemamo jos eto jedan stančić u Zagrebu, zlu ne trebalo.

  14. #614
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razmišljam o ovome kako je “tužno da si većina Hrvata ne može priuštiti ljetovanje u svojoj domovini”… ali zar to nije tako na svakom turističkom mjestu na svijetu gdje je standard ljudi loš? Je l si stanovništvo Tajlanda ili Balija može priuštiti ljetovati 7, 10 ili 15 dana na mjestima gdje im dolaze turisti?

    Kad sam bila dijete išla sam na more u radničko odmaralište, 10 dana. Da nije bilo toga vjerojatno ne bih ni išla.

    Da bilo tko od nas ima bilo kakva 4 zida bilo gdje, i da ih može iznajmiti za 70€ ili 100€ dnevno kroz 60 do 80 dana… bilo strancu ili Hrvatu… je l bi iznajmio ili bi se domoljubno sažaljevao nad jadnim narodom koji si to ne može priuštiti?

    Drugi je par rukava što su lokalne i državne vlasti dozvolile devastaciju i hipergradnju i to da se svaka nekadašnja obiteljska kuća pretvoriti u 10 apartmana plus ono što se u startu izgradi kao 10 apartmana… nagruvano jedno na drugo, bez kanalizacije i tako dalje… ali opet kažem, sve je to za raspravu nebitno dokle god toliko ljudi žele vidjeti more, i Zadar, Split i Dubrovnik… i šta ja znam što.

    Živimo u tržišnoj ekonomiji, imamo loš standard, i kukati što ne mogu platiti apartman na moru 2023., a kamoli hotel, je isto kao da pišem mailove auto kućama da što je njima, ja si ne mogu priuštiti te aute. Kakve veze ima što ja do mora imam 200-300 km, a stranac 2000 km? Skroz mi je svejedno što si ne mogu priuštiti 2 tjedna na Braču ili čak u Zatoglavu, ili 2 tjedna na Tajlandu. Siromašna sam i gotovo.

    E zašto sam siromašna, to je drugi par rukava, za to nije kriv onaj koji iznajmljuje po cijenama po kojima može iznajmljivati i onaj koji prodaje sladoled i pizzu po cijenama za koje je procijenio da može prodavati.

  15. #615
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Svatko ulaže u ono što voli pa tako netko putuje, netko kupuje dizajnersku robu, netko puši, netko troši na knjige, netko ulaže u sebe i svoj izgled/zdravlje, netko školuje dijete/djecu… nastavi niz.
    Ne vidim razloga za ikakvo žaljenje.
    Siromašni? Možda.
    Gotovani? Možda.
    Volimo kukati i pljuvati? Možda.

    Možda i ništa od gore navedenog jer svatko bira svoj put i način kako će zaraditi i potrošiti svoje novce.

    Svake godine ista priča.
    Skupo je.
    Pa neka je.
    Sladoled, piva, cigarete po 5€?
    Ok, i?
    Sladoled ne jedemo. I to zato jer nam se gadi to grabljenje iz tih velikih posuda koje su izložene muhama i svemu.
    Zapravo ga ja ni ne smijem jesti, a kći baš i ne voli. Pivu isto ne volimo i ne pijemo. Cigarete isto.
    I uopće ne razmišljam o cijenama toga.
    Neka košta i 10€

    Cijene apartmana? Čujem da ima praznog smještaja ko u priči i u last minute ponudama cijene drastično padaju samo treba zivkati i tražiti pa će se i naći.
    Da se naći za povoljnu cijenu i svakakvih ponuda. Kaže mi kolegica kako je našla apartman za smiješnu cifru uz uvijet da sama počisti. I danas bude počistila i ostale apartmane koji ti ljudi iznajmljuju jer se vlasnica razbolila, a danas imaju smjenu gostiju. I evo, tako će si smanjiti troškove, ali treba delati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #616

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Oprez (moje) mišljenje:
    Hrvatska je poskupila i to dosta u proteklih nekoliko godina. Po onome što čujem od vrlo mnogo ljudi u Austriji, koji si to još mogu priuštiti, je da idu još ove godine u kampove ili apartmane i izbjegavaju vanpansionsku ponudu jer je omjer kvalitete i cijene vrlo loš.

    Ima destinacija, ne mora biti Hrvatska. A jednostavno za te novce negdje drugdje dobiješ više, bolje, ljubaznije, s više raznolikosti ponude. A i iskreno, ne privlači me ta masa turista, gužve...zadnjih 15tak godina smo bili u manjim mjestima, izbjegavali vrlo turistička mjesta.

    Imam osjećaj da nema prave turističke ponude osim mora, sunca, sladoleda i istih (uglavnom loših) jela po restorana. Platiti ću vrlo rado dobro napravljeno jelo uz dobru uslugu, ali ono što ne volim je kad dobijem loše pripremljenu hranu upitne kvalitetne (po visokim cijenama).

    Prije dvije godine nas je na Pelješcu zapao apartman kojeg sam prvo morala dva-tri sata očistiti, nakon 10 sata puta. Izlika za prljav apartman: "Sezona je izvrsna, ne stignem sve očistit i nemamo usisavač." Bome očito ali nije bilo ni krpe ni deterđenta za suđe ni ostalog s čim se čisti i pere.
    Uz to je komunikacija s agencijom bila apsolutna katastrofa, ne bi to nikom poželjela.

    Tako da: ima i drugih, prelijepih destinacija po svijetu, planina, brdašaca, jezera, atrakcija, mora, gradova...svega.

    Nadam se iskreno da će Hrvatska uskoro pronaći svoju turističku strategiju koja nije samo: #more#sunce#sladoled , #loše vrijeme:peh#hebiga.

    Jer za nekoliko desetljeća, ako ne i ranije, će mora biti toplija i zagađenija nego što su sada, ljetni mjeseci nepodnošljivo vrući za ljetovanja kakve mi pamtimo...i što će onda ostat...?

    A i ovi turisti koji sad dolaze nisu ovce. Većina mojih susjeda kažu da iduće godine neće više doći u Hrvatsku. Nesrazmjer cijene, kvalitete i usluge. I to je jednostavno šteta.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 22.07.2023. at 09:38

  17. #617
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku

    Svake godine ista priča.
    Skupo je.
    Pa neka je.
    Sladoled, piva, cigarete po 5€?
    Ok, i?
    Sladoled ne jedemo. I to zato jer nam se gadi to grabljenje iz tih velikih posuda koje su izložene muhama i svemu.
    Zapravo ga ja ni ne smijem jesti, a kći baš i ne voli. Pivu isto ne volimo i ne pijemo. Cigarete isto.
    I uopće ne razmišljam o cijenama toga.
    Neka košta i 10€

    Cijene apartmana? Čujem da ima praznog smještaja ko u priči i u last minute ponudama cijene drastično padaju samo treba zivkati i tražiti pa će se i naći.
    Da se naći za povoljnu cijenu i svakakvih ponuda. Kaže mi kolegica kako je našla apartman za smiješnu cifru uz uvijet da sama počisti. I danas bude počistila i ostale apartmane koji ti ljudi iznajmljuju jer se vlasnica razbolila, a danas imaju smjenu gostiju. I evo, tako će si smanjiti troškove, ali treba delati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne razmišljate vi o cijenama toga, ali ne znači da nije skupo. Ne razmišljam ni ja o cijenama javnog prijevoza jer vozim, ni o knjigama djeci za fakultet jer su mali, pa svejedno ne kažem nek je skupo kad meni ne treba

    Nije stvar toga da se da naći svakakvih ponuda, naravno da se da. Mi govorimo o tome kako visoke cijene ne prati usluga na istoj razini. Mislim ako ćemo sad o tome kako možeš dobiti dobru cijenu apartmana ako ga sam počistiš, onda možemo i o tome da možeš doći odraditi sezonu, pa eto budi u smještaju za radnike besplatno cijelo ljeto i još ponesi novce kući.

    Zašto bih dolazila negdje na odmor i "trebala delati"? Ako platim cijenu koja je navedena za određene stvari, brate daj mi onda samo te stvari u apartmanu i ćao. Neću ga čistiti (osim kad izlazimo), ne dolazim glumiti radnu snagu tu, samo hoću ono što sam platila.

  18. #618
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku

    Da bilo tko od nas ima bilo kakva 4 zida bilo gdje, i da ih može iznajmiti za 70€ ili 100€ dnevno kroz 60 do 80 dana… bilo strancu ili Hrvatu… je l bi iznajmio ili bi se domoljubno sažaljevao nad jadnim narodom koji si to ne može priuštiti?
    Ma normalno da bi svi iznajmili. Mi iznajmljujemo stan u Beogradu. Nije velik, taman dobar za strance kojima je Beograd usput dok idu možda negdje drugdje pa ostanu dva, tri dana. I ne sažaljevam ih jer nam plate, naravno
    Ali nema kod mene tih gluposti i pokušaja izvlačenja novaca za ništa. Sve je transparentno, što je napisano da ima u apartmanu i ima, ljudi uvijek imaju moj broj, što god treba tu sam. Kad nema mene iz nekog razloga, zamolim prijateljicu pa uskoči. Ulickam sve savršeno kad izađu da iduće goste dočeka lijepo. Nema kod nas da se ne stigne očistiti. Ako znam unaprijed da neću stići, onda dan dva, tjedan, nebitno, ne uzimam goste dok ne sredim. Ako mi se nešto dogodi da baš tad ne stignem, uvijek će ili muž ili ako ne može ni on onda platimo nekome. Samo što je to stvar toga da nisam u startu pohlepna i toga da ne mislim da će apsolutno sav novac od najma ići meni, a dosta iznajmljivača misli.

  19. #619
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sviđa mi se ovaj stav koji je annie iznijela. I nadam se da što više turista tako misli, jer vas je ovdje, u Hrvatskoj, previše. Stvarno nam ne trebaju oni koji samo, ili uglavnom, "jamraju".
    Oni koji vole našu obalu i planine i dalje će dolaziti. Oni koji ne vole i ne moraju.
    Da, stvarno, toliko ima mjesta na svijetu koja su lijepa i koja su bliže Austriji.
    Da ne bude zabune, ja obožavam Austriju i redovno sam tamo. I volim biti u Austriji iako je skupa, iako su gužve, nema veze. I sad imam uplaćen put u ranu jesen. Opet plovidba brodom po Dunavu.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.07.2023. at 11:33

  20. #620
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Ne dirajte mi Dalmacijuuuu, nema do nje, jednostavno nemaaa

    Takvo more i mirisi su samo u Dalmaciji obožavam je iako sam obišla zaista veliki dio naše obale, nitko me ne može uvjerit u suprotno.
    Ko voli nek izvoli.

    Obišla sam ja i lijepu Istru i Kvarner,ali Dalmacija je Dalmacija

    Mislim da sam u prošlom životu bila Dalmatinka inače uopće nemam te korijene.
    Sve volim ovdje i ljude i mentalitet, usporeni tempo života (pričam o otoku), hranu, domaće voće, povrće, zrak, a najvišeee te mirise i plaže.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2023. at 11:37

  21. #621
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa vas dvije uopće ne čitate. Nitko vam ne dira ni Dalmaciju ni Kvarner ni vaše sadašnje i prošle živote. Pričamo o pohlepi iznajmljivača i ugostitelja. Pojedinih da se razumijemo, nikad nisu svi u istoj vreći.

    Zamisli, sad eto ako kažem da sam preplatila neke usluge na našoj obali, to znači da ne volim Hrvatsku, more, planine, što god. Pojedinci bi trebali razmisliti o karijeri u Domovinskom pokretu, dobro bi im išlo.

  22. #622
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Eh i potpuno mi je zamisliva ideja prpvodjenja dijela godišnjeg odmora negdje na planini, svjež zrak i zelenilo milina
    Recimo Slovenija ili Dolomiti u Italiji onako baš top, top.

    Ali dio bi morao bitina moru,a onda dio može na planini. Djeca previše vole more da bi pristalina opciju samo planine i jezera/rijeka,a moram priznat da i ja nepresušno trebam dozu Dalmacije.

    S tim da ja u širokom luku izbjegavam velike gradove i slna ljetnom godišnjem, isključivo manja mjesta i sela jer ja toliku količinu turista i gužve ne bi mogla podnijet, to mi nije to. To mi nije onošto ja zovem odmorom.

  23. #623
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vas dvije uopće ne čitate. Nitko vam ne dira ni Dalmaciju ni Kvarner ni vaše sadašnje i prošle živote. Pričamo o pohlepi iznajmljivača i ugostitelja. Pojedinih da se razumijemo, nikad nisu svi u istoj vreći.

    Zamisli, sad eto ako kažem da sam preplatila neke usluge na našoj obali, to znači da ne volim Hrvatsku, more, planine, što god. Pojedinci bi trebali razmisliti o karijeri u Domovinskom pokretu, dobro bi im išlo.
    Ma ne ja sam pisala Jeleni

    Naravno da treba biti srazmjer usluge i kvalitete no nažalost to nije vezano usko uz jedno područje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2023. at 11:54

  24. #624
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Tek sad vidim post od Beti, pitala sam se koje dvije spominješ

    Ja zastupan isključivo Dalmaciju molim lijepo ne cijelu Lijepu našu vidiš da bi u planine u Alpe. Haha
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2023. at 11:57

  25. #625
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Trenutno se osvježavam u kafiću uz more sa slamnatim krovom i tipkam, pa sam skroz pod dojmom odmora i uživanja

    Različiti smo srećom, za svakog se nešto nadje na ovoj planeti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2023. at 12:01

  26. #626
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vas dvije uopće ne čitate. Nitko vam ne dira ni Dalmaciju ni Kvarner ni vaše sadašnje i prošle živote. Pričamo o pohlepi iznajmljivača i ugostitelja. Pojedinih da se razumijemo, nikad nisu svi u istoj vreći.

    Zamisli, sad eto ako kažem da sam preplatila neke usluge na našoj obali, to znači da ne volim Hrvatsku, more, planine, što god. Pojedinci bi trebali razmisliti o karijeri u Domovinskom pokretu, dobro bi im išlo.
    Riri,

  27. #627
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Riri, sve krivo pišeš o mojim postovima, ali bas me uopće nije briga.

  28. #628
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, sve krivo pišeš o mojim postovima, ali bas me uopće nije briga.
    Pa ne bih rekla da krivo pišem ako si sama rekla da će doći onaj tko voli hrvatsku obalu i planine. To nije istina, odnosno ne mora biti istina. Ja sam napisala zašto neću doći, a nijedan od razloga nije nedostatak ljubavi prema obalama i planinama kako insinuiraš stalno u svojim postovima, a sad zašto, to samo ti znaš.

  29. #629
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja recimo jako volim našu obalu, i ljeto mi nije ljeto bez odlaska na Jadran. No nakon GOa u lipnju, sve si mislim kako ćemo u rujnu van Hrvatske.

    Otkada djeca ne idu s nama, počeli smo izbjegavati glavnu sezonu.

  30. #630
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    I ja sam taj tip Nano, otkad znam za sebe samo sam preskočila jednu ratnu god (u opsadi) i jedno ljeto kad smo išli na Kretu u Grčku.
    Lijepo je nama tamo bilo s našom ekipom, al meni je cijelu godinu falilo to što nismo biliu Dalmaciji (ne Jadranu nego baš Dalmaciji) da sam jedva dočekala iduće ljeto.

    Nikada više nisam ponovila to iskustvo.
    Imam cijelu godinu od rujna do lipnja za putovat po svijetu. Uz more može još nešto drugo, ali ništa mi ga ne može zamijenit.

    A nisam uopće ljetni tip, više proljetno-zimski
    No ljeto na užarenom asfaltu Zg mi je nešto što jako teško podnosim (fizički ali i psihički).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2023. at 16:26

  31. #631
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    A obišla sam francusku obalu (zapad i jug), španjolsku, grčku, crnogorsku, nizozemsku, one gore po sjeveru Europe (dansku, finsku, latvijsku), albansku, maltešku i jednostavno mi je naša najljepša

  32. #632
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Da se vratimo na temu domaćih namirnica, voća i povrća.
    Evo mi na otoku imamo OPG koji stalno na fejsu objavljuje i poziva da se može kupit kod njih na opg-u umjesto na štandovima i tad je povoljnije jer nemaju trošak prijevoza.

    Isto tako, pozivaju ljude da dodju pomoć predveče pobrat pomidore, razno voće i povrće i gratis se onda dobije odredjena količina.

    Meni to zvuči baš primamljivo i vočjela da bi djeca imaju priliku vidjet kako je radit na zemlji. Sigurno ćemo jedan dan skoknut do tog opg-a.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.07.2023. at 17:05

  33. #633
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razmišljate vi o cijenama toga, ali ne znači da nije skupo. Ne razmišljam ni ja o cijenama javnog prijevoza jer vozim, ni o knjigama djeci za fakultet jer su mali, pa svejedno ne kažem nek je skupo kad meni ne treba

    Nije stvar toga da se da naći svakakvih ponuda, naravno da se da. Mi govorimo o tome kako visoke cijene ne prati usluga na istoj razini. Mislim ako ćemo sad o tome kako možeš dobiti dobru cijenu apartmana ako ga sam počistiš, onda možemo i o tome da možeš doći odraditi sezonu, pa eto budi u smještaju za radnike besplatno cijelo ljeto i još ponesi novce kući.

    Zašto bih dolazila negdje na odmor i "trebala delati"? Ako platim cijenu koja je navedena za određene stvari, brate daj mi onda samo te stvari u apartmanu i ćao. Neću ga čistiti (osim kad izlazimo), ne dolazim glumiti radnu snagu tu, samo hoću ono što sam platila.
    Potpis na ovo.
    Nije mi problem platiti, ali želim value for the money

  34. #634

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Da se razumijemo, Hrvatska ima predivnu obalu i mirise i okuse, ali to ne znači da ne mogu kritički razmišljati i objektivno donositi zaključke.
    @Beti: s obzirom da sam AT prešla uzduž i poprijeko i živim u AT, mogu samo reći da je meni to predivna zemlja i da se ima svašta za vidjet. To ne znači da ne idem i na druga mjesta i u druge zemlje.

  35. #635
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Annie, naravno da se treba kritički osvrnut. To apsolutno stoji.
    Koma mi je to vaše iskustvo s Pelješca.

  36. #636
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprez (moje) mišljenje:
    Hrvatska je poskupila i to dosta u proteklih nekoliko godina. Po onome što čujem od vrlo mnogo ljudi u Austriji, koji si to još mogu priuštiti, je da idu još ove godine u kampove ili apartmane i izbjegavaju vanpansionsku ponudu jer je omjer kvalitete i cijene vrlo loš.

    Ima destinacija, ne mora biti Hrvatska. A jednostavno za te novce negdje drugdje dobiješ više, bolje, ljubaznije, s više raznolikosti ponude. A i iskreno, ne privlači me ta masa turista, gužve...zadnjih 15tak godina smo bili u manjim mjestima, izbjegavali vrlo turistička mjesta.

    Imam osjećaj da nema prave turističke ponude osim mora, sunca, sladoleda i istih (uglavnom loših) jela po restorana. Platiti ću vrlo rado dobro napravljeno jelo uz dobru uslugu, ali ono što ne volim je kad dobijem loše pripremljenu hranu upitne kvalitetne (po visokim cijenama).

    Prije dvije godine nas je na Pelješcu zapao apartman kojeg sam prvo morala dva-tri sata očistiti, nakon 10 sata puta. Izlika za prljav apartman: "Sezona je izvrsna, ne stignem sve očistit i nemamo usisavač." Bome očito ali nije bilo ni krpe ni deterđenta za suđe ni ostalog s čim se čisti i pere.
    Uz to je komunikacija s agencijom bila apsolutna katastrofa, ne bi to nikom poželjela.

    Tako da: ima i drugih, prelijepih destinacija po svijetu, planina, brdašaca, jezera, atrakcija, mora, gradova...svega.

    Nadam se iskreno da će Hrvatska uskoro pronaći svoju turističku strategiju koja nije samo: #more#sunce#sladoled , #loše vrijeme:peh#hebiga.

    Jer za nekoliko desetljeća, ako ne i ranije, će mora biti toplija i zagađenija nego što su sada, ljetni mjeseci nepodnošljivo vrući za ljetovanja kakve mi pamtimo...i što će onda ostat...?

    A i ovi turisti koji sad dolaze nisu ovce. Većina mojih susjeda kažu da iduće godine neće više doći u Hrvatsku. Nesrazmjer cijene, kvalitete i usluge. I to je jednostavno šteta.
    xxx
    Dok se ne riješimo mentaliteta zgrabi lovu i bježi, neće se ništa promijeniti. Još si i mrzitelj domovine ako to primijetiš.
    Bog nam je dao sve osim pameti, nažalost .

  37. #637
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    hmmm

    ne znam, ja zivim u toj nekima zloglasnoj dalmaciji
    i ocekujem i dobijam za svoje novce uslugu na nivou
    stvarno se ne mogu sjetiti prigode kad se konobarici nije dalo ustati i posluziti me ili su bili neljubazni
    gdje vi to zalazite, ja sam ovdje stalno?
    iznimke uvijek postoje, ali vi pisete kao da je to pravilo
    citate li recenzije, idete li na dobra mjesta?

    jer da, na kvarneru ili u zagrebu se eto takve stvari naprosto ne mogu dogoditi, ali kad se predje granica dalmacije, sve opada
    ma dajte
    sjecam se nedavnog topica o uzasima je li ono bilo na visu, neljubaznosti, sta sve ne, boze kako to prezivjeti
    bila sam nedavno i imam samo pozitivna iskustva

    citam, dosta je bilo samo sunce, more, sladoled, nema turisticke ponude, ista (losa) jela
    a druga mjesta imaju "planina, brdašaca, jezera, atrakcija, mora, gradova...svega."
    eto bas steta sta mi to nemamo, ni planina, jezera, eko sela, vinarija, ziplinea, parkova, gradova, spomenika, kulture, raftinga, kayakinga, padobrana, bike/boat tura, trailova, alke, interaktivnih muzeja.... smrc
    blago tim njima

  38. #638
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    hmmm

    ne znam, ja zivim u toj nekima zloglasnoj dalmaciji
    i ocekujem i dobijam za svoje novce uslugu na nivou
    stvarno se ne mogu sjetiti prigode kad se konobarici nije dalo ustati i posluziti me ili su bili neljubazni
    gdje vi to zalazite, ja sam ovdje stalno?
    iznimke uvijek postoje, ali vi pisete kao da je to pravilo
    citate li recenzije, idete li na dobra mjesta?

    jer da, na kvarneru ili u zagrebu se eto takve stvari naprosto ne mogu dogoditi, ali kad se predje granica dalmacije, sve opada
    ma dajte
    sjecam se nedavnog topica o uzasima je li ono bilo na visu, neljubaznosti, sta sve ne, boze kako to prezivjeti
    bila sam nedavno i imam samo pozitivna iskustva

    citam, dosta je bilo samo sunce, more, sladoled, nema turisticke ponude, ista (losa) jela
    a druga mjesta imaju "planina, brdašaca, jezera, atrakcija, mora, gradova...svega."
    eto bas steta sta mi to nemamo, ni planina, jezera, eko sela, vinarija, ziplinea, parkova, gradova, spomenika, kulture, raftinga, kayakinga, padobrana, bike/boat tura, trailova, alke, interaktivnih muzeja.... smrc
    blago tim njima
    Potpis. Meni isto poprilicno dobro promasuju ti silni ljudi koji me samo zele opeljesit.

  39. #639
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Nije baš na temu ali evo, priznajem da nisam naišla na neku pretjeranu neljubaznost u Dalmaciji, osim što sam svjesna da na vrhuncu sezone su svi uslužne objekti visemanje podkapacitirani osobljem pogotovo ima hrpa ucenika i slicnih neiskusnih pa se dulje čeka i obicno nisu neke pretjerani iskazi ljubaznosti nego dobar dan - sto naručujete - ok/ceka se xx munuta (iz tog razloga pazim da ne odem previše gladna u restoran ako već idem jer nikad nisam sigurna koliko ću čekati jelo. No desilo mi se to i drugdje). Ima nekih čudnih događaja ponekad, ima i organiziranih pljački turista (svjedocila i jednoj gdje je gradsko komunalno upleteno) ali nije to baš iznimka u svijetu iako nam naravno nije na čast, ne što ima toga nego što se država nedovoljno trudi to suzbiti, to najviše zamjeram (nisu tu jadni turisti nista bolje prošli od nas običnih građana bez zaštite drzave)

    I ja volim Dalmaciju više nego kvarner i istru, najviše zbog tog mirisa i topline mora. Ali volim i druge zemlje gdje sam bila pod uvjetom da je more isto toplo

    Ima i u Dalmaciji svega - povijesnih spomenika (to nije za zanemariti, to sto sko mi navikli hodati po ulicama koje su stare tisuce godina zivjeti uz zgrade iz Rimskog doba i slicno nije bas uobicajeno drugdje) nacionalnih parkova, biciklistickih ruta, zip lineova, akvapark i zabavni park kod Biograda...

    Što se cijena tice skupo je za nas džep ići po restoranima i plaćati apartmane (a ni kampovi nisu baš jeftini), meni je prioritet da djeca budu na moru da se druže i zabavljaju na otvorenom a ove troškove prehrane onda smanjujemo na konto duljine boravka, ako sin i prijatelji žele sladoled ne idu u slasticarnu nego u dućan ili im on složi icecafee - ovo zadnje je najjeftinije i ujedno najpopularnije Ne dam 5-7€ za slushi nego smo za 30€ kupili slushi aparat pa svatko može dobiti slushie bilokojeg okusa kadgod poželi. I tako... neki dućani imaju ok ponudu gotovih jela da ne moram kuhati na 35, plus salate, voće, sendvic, poneka pizza, tuna na ribarskoj veceri - na kraju nije puno skuplje nego u zg.

  40. #640

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    hmmm

    ne znam, ja zivim u toj nekima zloglasnoj dalmaciji
    i ocekujem i dobijam za svoje novce uslugu na nivou
    stvarno se ne mogu sjetiti prigode kad se konobarici nije dalo ustati i posluziti me ili su bili neljubazni
    gdje vi to zalazite, ja sam ovdje stalno?
    iznimke uvijek postoje, ali vi pisete kao da je to pravilo
    citate li recenzije, idete li na dobra mjesta?

    jer da, na kvarneru ili u zagrebu se eto takve stvari naprosto ne mogu dogoditi, ali kad se predje granica dalmacije, sve opada
    ma dajte
    sjecam se nedavnog topica o uzasima je li ono bilo na visu, neljubaznosti, sta sve ne, boze kako to prezivjeti
    bila sam nedavno i imam samo pozitivna iskustva

    citam, dosta je bilo samo sunce, more, sladoled, nema turisticke ponude, ista (losa) jela
    a druga mjesta imaju "planina, brdašaca, jezera, atrakcija, mora, gradova...svega."
    eto bas steta sta mi to nemamo, ni planina, jezera, eko sela, vinarija, ziplinea, parkova, gradova, spomenika, kulture, raftinga, kayakinga, padobrana, bike/boat tura, trailova, alke, interaktivnih muzeja.... smrc
    blago tim njima
    Ima summer, naravno da ima. Ima i loših mjesta i usluga posvuda po svijetu. I očito o tim drugim mjestima smijemo davati kritiku, o Hrvatskoj ne smijemo. Ono stvarno?
    Vidiš, te druge zemlje feedback uglavnom dožive kao šansu za rast i priliku da se poprave i promjene nešto.
    U Hrvatskoj se feedback doživi kao: "Onda nemoj više dolazit ako ti ne paše!". Vrlo zrelo.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Da u ostalim aspektima života tako reagiramo na feedback, bili bi svi pusti otoci, bez prijatelja, posla, bračnog druga.

  42. #642
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Nema tako dobre usluge zbog koje bih platila npr pivu 5 eura, kuglicu sladoleda 3,5 i slično.

    Mi smo bili u jednom popularnom mjestu na GO u lipnju. Bas na svakom mjestu su bili ljubazni s nama. Izrazito. Kao da kuže kako je našim ljudima skupo. Usred godisnjeg, smo prestali sjedat u kafiće na kavu ili pivu. Preko noći su digli cijene i mi smo zaključili kako nam je preskupo. Inače nisam tip od sjedenja po kafićima al nekako na GO je to dio rituala.

    Nekoliko puta smo sjeli na klopu i bilo je korektno, mozda malo skuplje neg prošle godine.

    Cihena smještaja nam je bila ista kao i lani.

  43. #643
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Evo viidm javlja se Dalmacija team

    Ja isto sam skoro 5 desetljeća u Dalmaciji i stvarno nemam ovakva loša iskustva (primjerice ovo od Riri i annie, koja su fakat koma) ni sa smještajem, ni s pružanjem ugostit.usluga,a nekad u sezoni promijenim po dva -tri smještaja.

    Ove god su tri, al će jedno biti van Dalmacije.

    Meni ne igra toplina mora kao kod sillyme nego miris, taj posebni miris da kad zatvorim oči da znam da sam na moru.

    More bez mirisa ne priznajem. tj.meni nije napeto.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.07.2023. at 10:39

  44. #644
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima summer, naravno da ima. Ima i loših mjesta i usluga posvuda po svijetu. I očito o tim drugim mjestima smijemo davati kritiku, o Hrvatskoj ne smijemo. Ono stvarno?
    Vidiš, te druge zemlje feedback uglavnom dožive kao šansu za rast i priliku da se poprave i promjene nešto.
    U Hrvatskoj se feedback doživi kao: "Onda nemoj više dolazit ako ti ne paše!". Vrlo zrelo.
    ne annie, ja sam uvijek za argumentiranu kritiku i zasluzene lose recenzije
    kritika 'sunce more sladoled i nista vise' ne stoji, kako sam i nabrojala
    i nikad nisam imala stav tako je i nemoj dolazit ako ti ne pase
    samo mi smeta sta se nekakve kritike protezu kao da je vecinsko stanje, a tu zivim i jednostavno znam da to nije istina

    npr. natpisi - u splitu je kugla sladoleda 3,5 eura!!!
    nije
    to je na jednom mjestu, aromi koje ima diljem hrvatske, vjj s istom cijenom
    inace je vecinom 2 eura, i to vrhunski sladoled
    ajmo bit objektivni
    (i ja bi da je 3kn kao sto je nekad bio )

    sad sam bila djir zagreb, karlovac, otocac, ogulin
    po usluzi nisam mogla znati u kojem sam dijelu hrvatske, sve je bilo na nivou koji i doma imam

  45. #645
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al treba bit iskren i rec da je ova kugla od 2 eura velicine ko nekadasnje 3 kuglice od 3 kune - sto je skuplje to vise natovare na sladoled - bar mojoj dici :D

    S druge strane, ja sam neki dan u Berlinu platila malu kuglicu 4 eura. U centru sam kupila majice po 15 eura komad (koje van centra kostaju 5 eura - al zurba u zadnji cas). Hotel od 4 zvjezdice ni nlizu HR hotelima s 4 zvjezidice - a cijena veca. Al necu se zato vise ne vratit.

    A na aerodromu nisam stala u avion (s jos 12 ljudi, od toga jedna obitelj s dvoje male male djece) jer Austrian Airways po defaultu prodaje 10% vise karata nego ima mjesta u avionu. Pa 10% putnika, na punim letovima, po defaultu ide okolo jer se avio kompanijama tako najvise isplati. I sve tako nesto... Turizam je dobrim dijelom minimiziranje troska i maksimiziranje profita. I to nije neka HR posebnost.

    A turista u HR ima poprilicno mnogo - i sumnjam da se neka znacajna vecina nece vratit jer kuglica ponegdje kosta vise od 3 eura.

  46. #646
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ne vrijedi kuglica sladoleda baš ni 2 eura ako ćemo objektivno. Ali to nije do Dalmacije, Splita, ovoga, onoga, nego je sve skuplje sad u odnosu na prije par godina.

    Ali kao što već rekoh, ja nemam problem s cijenom, nego s prevarama. Naplati mi i 5 eura kuglicu ako hoćeš, ja ću vidjeti sama sa sobom hoću ti dati te novce ili ne, ali daj nek to onda barem ne bude iz kutije ledo sladoleda kako je netko ranije pisao. Ili kako sam jednom vidjela iza restorana (nije uopće u Hrvatskoj nego malo dalje na zapadu, da ne skačete), unošenje polugotovih cordon bleu kutija, ono tipa iz Lidla ili od nekud već. Odem na cjenik na netu nabrzinu, cordon 20ak eura. Pa daj me nemoj.

    Ili što sam pisala za apartman u kojem smo bili. Naša stvar je bila da smo htjeli dati 2000 eura, ali onda nek bude u njemu ono što je navedeno. Nekidan na Hvaru poginuo dečko od strujnog udara od tuša. Pa nije stvar ni koliko se platilo, ali pobogu ako si iznajmljivač, imaš valjda neku odgovornost da održavaš te instalacije i da budu ispravne, uostalom i da redovno provjeravaš jel sve ispravno. Danas čitam žena iz Njemačke apartman u Cesarici platila unaprijed, došla i nema apartmana. Aj njoj recite da vas prevaranti promaše.

    Takvih priča je bilo hrpetina po vijestima i možete se ljutiti koliko hoćete, ali činjenica je da ne čitamo puno baš da se to u Zagrebu događa. Ima toga u svim turističkim mjestima, ali briga mene iskreno i za Austriju i za Njemačku i za Francusku i za bilo koju državu, više me smeta kad pročitam da se tako nešto dogodilo u Hrvatskoj.

  47. #647
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Jadro sad kad spominješ Berlin.

    Joj kad bi ja krenula komentirat hotele i uslugu u Parizu u kojem sam poslovno često. To je definitivno ispod razine u HR. Hoteli 4 zvjezdice kod nas su takvi jedva za 3 zvjezdice.

    Konobari otresiti, smotani, često arogantni, čekaš i na kraju često ni ne dobiješ npr piće ako si ga naknadno naručio.

    Hoteli u Bxl, isto užas, njihove zvjezdice nemajuveze s očekivanim standardom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.07.2023. at 12:18

  48. #648
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadro sad kad spominješ Berlin.

    Joj kad bi ja krenula komentirat hotele i uslugu u Parizu u kojem sam poslovno često. To je definitivno ispod razine u HR. Hoteli 4 zvjezdice kod nas su takvi jedva za 3 zvjezdice.

    Konobari otresiti, smotani, često arogantni, čekaš i na kraju često ni ne dobiješ npr piće ako si g naknadno naručio.

    Hoteli u Bxl, isto užas, njihove zvjezdice nemajuveze s očekivanim standardom.
    Da, uopće ne kužim to sa zvjezdicama. Meni kad netko dođe poslovno u hotel s 4 zvjezdice, stvarno dođe u vrhunski hotel.

  49. #649
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne vrijedi kuglica sladoleda baš ni 2 eura ako ćemo objektivno. Ali to nije do Dalmacije, Splita, ovoga, onoga, nego je sve skuplje sad u odnosu na prije par godina.

    Ali kao što već rekoh, ja nemam problem s cijenom, nego s prevarama. Naplati mi i 5 eura kuglicu ako hoćeš, ja ću vidjeti sama sa sobom hoću ti dati te novce ili ne, ali daj nek to onda barem ne bude iz kutije ledo sladoleda kako je netko ranije pisao. Ili kako sam jednom vidjela iza restorana (nije uopće u Hrvatskoj nego malo dalje na zapadu, da ne skačete), unošenje polugotovih cordon bleu kutija, ono tipa iz Lidla ili od nekud već. Odem na cjenik na netu nabrzinu, cordon 20ak eura. Pa daj me nemoj.

    Ili što sam pisala za apartman u kojem smo bili. Naša stvar je bila da smo htjeli dati 2000 eura, ali onda nek bude u njemu ono što je navedeno. Nekidan na Hvaru poginuo dečko od strujnog udara od tuša. Pa nije stvar ni koliko se platilo, ali pobogu ako si iznajmljivač, imaš valjda neku odgovornost da održavaš te instalacije i da budu ispravne, uostalom i da redovno provjeravaš jel sve ispravno. Danas čitam žena iz Njemačke apartman u Cesarici platila unaprijed, došla i nema apartmana. Aj njoj recite da vas prevaranti promaše.

    Takvih priča je bilo hrpetina po vijestima i možete se ljutiti koliko hoćete, ali činjenica je da ne čitamo puno baš da se to u Zagrebu događa. Ima toga u svim turističkim mjestima, ali briga mene iskreno i za Austriju i za Njemačku i za Francusku i za bilo koju državu, više me smeta kad pročitam da se tako nešto dogodilo u Hrvatskoj.
    Ta žena iz Njemačke - misliš da ju je prevario Hrvat? Mom kolegi se dogodilo isto. Ali apartman koji nije postoja, poslije je našao, da se nudi na još tri mjesta u svijetu :D s istim slikama. (ne tvrdim da nije prijevara nekog iz Hrvatske, ali bilo tko može oglasiti lažni apartman bilo gdje).

    To sa strujom i momkom je užasno. Naravno da je iznajmljivač odgovoran.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.07.2023. at 12:21

  50. #650
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,521

    Početno

    Ja ne znam više di se može kupit kuglica sladoleda ispod 2 eura. Ja u Zg na takvu nižu cijenu naišla nisam.
    Sve je otišlo gore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •