Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
Slušate li radio?
Kad?
Koji?
Zašto?

Imate li omiljeni? Koliko vam je važan radio?
Kakvo mjesto zauzima radio u vašim životima danas... a kakvo ranije...

Kontam jutros da moje dijete gotovo ni ne zna što je to radio... jer ga doma rijetko slušamo...
A nekad sam znala satima čekati omiljenu pjesmu. (S prstom na rec button-u, naravno)
Pa rekoh da prokomentiram malo s vama....
Slušam u autu, gotovo isključivo. Slušala sam doma prošli tjedan, jer dok čistim kuću ili pečem kolače ponekad mi odgovara da nešto tandrče, ali ne volim stalnu pozadinsku buku (televizor je više manje trajno isključen, a radio tu i tamo uključen).

U autu slušam uglavnom Radio Sljeme zbog servisnih informacija u Zagrebu, a kad se maknem iz Zagreba - prebacim na HR 2 koji dobro pokriva veći dio Hrvatske. MM ima memorirano još Antenu, Otvoreni, 101 i HR1.

Na poslu smo prije u teh.uredu znali slušati HR 3 i to je bilo super (puno klasične glazbe i dobre govorne emisije) ali to ne ide uz svaki posao, tako da sad radio stoji i skuplja prašinu. Ne slušam na poslu nikakvu glazbu - previše je buke i bez toga.

Doma isto - djeca povremeno slušaju svoju glazbu, radio rijetko osim servisnih informacija (vijesti, prognoza, temperature, stanje na cestama).

Moja mama je jako slabovidna i njoj radio puno znači - zna napamet programe većine stanica. Inače, mislim da je radijski program čak i danas daleko kvalitetniji od onog što nudi televizija.

Ranije - slušala sam radio dok sam se spremala u školu, još kao klinka. I kasnije, dok sam se spremala na posao. Otkad imam djecu, to ne radim jer sam osoba koja ne može procesirati previše audio informacija, smeta me to pa gasim. Volim slušati audio knjige dok peglam, ali to je tako rijetko da ne znam treba li uopće spominjati. I mrzim slušalice iz dna duše jer imam mala uha pa mi one koje se utaknu ne odgovaraju, a one velike naglavne su mi još gore.

Slušala sam radio dok sam ležala tjednima u bolnici i to mi je bilo čisto ok, bolje od televizije koju i inače ne preferiram. A najbitniju ulogu radio nam je imao u ratno vrijeme, ali toga se nerado prisjećam.