Imamo močića od 19 mjeseci. U zadnje vrijeme noću se učestalo budi, očigledno mu se piški i nešto mu smeta. Možda ga i boli. Blago mu se crveni vrh piše. Tj. kožica na vrhu piše. Nekada se hvata dolje i po danu, ali noć je ta koja je kritična. I sve je gore i gore.

Događa se, dakle, ovako. Počne vrišteći plakati. Uhvati se rukama u razini piše tu kreće drama. Ako ga razmotam, ništa ne pomaže. Primjetila sam da kad ga razmotam, pišo je ili već dignut ili se diže i spušta.

Bili smo na platnenima do nedavno, ali smo prešli na jednokratne jer je puno vremena bez pelene. Ako je i nosi, onda se guza i pišo peru. Malo mu povučem kožicu dokle ide i eventualno stavim po vrhu malo prirodne masti propolisa. Guza mu se ne crveni nikako. Nekada se malo zacrveni kesa, ali to bude jednom u tjedan dana i nestane ujutro. Stvarno gledamo da higijena bude na visini. Platnene su uvelike krive za to, jasno mi je. Ali MM neće ih koristiti i točka. Tako da se uz povremeno nošenje, podijeljeno stavljanje malo platnenih, a malo jednokratnih pelena došlo do toga da mi se ne isplati iskuhavati PP radi 10 pelena. Nije ni bitno na kraju krajeva je li iskuhavanje ili je pranje na 80. Često ih (PP) propiša tako da onda sveeeeeee moramo na njemu mijenjati. Tako da sam luda i ja postala od njih i fino sam ih tu na rodi prodala.

Eh sad, trebamo ga voditi netko da to pogleda. No mene, kao i uvijek, zanima kako je s vašim sinčićima. Jesu li to upale ili samo crvenilo? Kakva su vaša iskustva? Jesu li vam propisali kakve masti ili kremice? Ima li netko takav slučaj kao što je naš?

Hvala tete Rodašice!