Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: deca razlicitih uzrasta i potreba i zajednicko vreme

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno deca razlicitih uzrasta i potreba i zajednicko vreme

    Resih da otvorim ovde temu, ako ima slicne izvinjavam se...
    Dakle, imam dvoje dece, mala ima godinu, a decak 5.5. Ucim se da budem roditelj dvoje - ukratko.
    Tokom njene prve godine sam uzivala u svim prednostima ove razlike - decak samostalan, odlicno prihvatio seku, sve je nekako stimalo... E, sad postajem svesna i nedostataka. Vidim da kad ona bude dosla do toga da ide u parkice, njemu ce to dosaditi... slicno za druge decije aktivnosti... U kuci opet nastaju problemi - nemamo puno prostora, beba kao beba svuda hoce i sve bi da dira, brat tako ne moze na miru ni pazle sloziti ili nesto slicno... Svako provodjenje zajednickog vremena zahteva kompromis sa jedne strane. Uzivamo da zajedno svi provodimo vreme, ali vidim da je nekako izbor sad mali - sta to mozemo svi da radimo, a da svima bude lepo? Plus razmisljam da ce ovo u buducnosti biti i teze, jer su deca razlicitih polova, bata jos malo pa skolarac... i to me bas nekako rastuzi. Jasno da mm-u i meni pre prvog deteta nije bas omiljena zanimacija bilo visiti po parkicima, ali vremenom je postalo tako da i nama bude lepo... ali, ne mogu ocekivati toliko prilagodjavanja od starijeg deteta. A vremena, naravno, generalno malo i nikad dosta.
    Insce, ne insistiramo mi da smo svuda skupa, da ne razumete pogresno... Jedno od nas odvede decaka u bioskop, ima svoje treninge, svoje drustvo ... Ali volela bih da nadjem vise nacina da i zajedno uzivamo.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 01.07.2016. at 07:52

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •