Ekipa lijep pozdrav!

Evo, ja sam mama dvoje djece kojoj je nedavno utvrđen miom veličine nešto manji od 2 cm u kavumu maternice, subserozni...Dvije trudnoće iza mene protekle su prilično uredno(uz neke manje poteškoće). Začela oba puta iz prve. Ciklusi oduvijek redovni, bez problema. Sad kad smo se muž i ja odlučili na treću(i vrlo vjerovatno zadnju) bebu, otkrio se "problem"u vidu mioma.

E sad, na drugim(pretežno stranim)forumima čitam kako postojanje manjih mioma obično ne priječi mogućnost zatrudnjivanja, kao što niti ne uvjetuje nužno uklanjanje operacijski. Međutim, moja je ginica meni rekla kako ja s "tim"nema šanse da uopće mogu ostati trudna. I da je jedina opcija skidanje/uklanjanje istog.

Ja sad ne znam ni sama što da mislim...Radi se ipak o maternici. Užasno me strah sada ju kasapiti, neposredno pred trudnoću. I to želim pošto poto izbjeći, ukoliko nije jako potrebno...A ona niti da čuje da idem na bebu prije barem histeroskopskog zahvata

Naime, ona je odnedavna počela raditi u vlastitoj privatnoj praksi. Ja joj odlazim "socijalno", i najprije me zvala da joj dođem na 3 d uzv jer tobože na ovaj obični ona ne vidi dobro gdje je miom, niti kakav je položajem...itd.Znači, ako ja odem na to ostah bez minimalno 600 kn jer joj je pregled 300, kao i 3d uzv. Tako mi se desilo frendici koja joj je (također na njezino vrbovanje) išla privatno...S druge strane, kako je moguće da se miom nevidi dobro klasičnim uzv-om?

Rekla je i da bi me nakon tog uzv-a uputila frendu nekom doktoru na histeroskopski zahvat...Nakon čega bih 6 mj. morala nositi neku spiralu??Da ne sraste sve to ožiljno od zahvata...Mislim, osupnuta sam. Sve što okolo čitam o miomima(pogotovo manjim)ne zvuči ni približno ozbiljno i takvo kakvim mi je ona to opisala...


Da joj se dam u ruke, ili odem nekom drugom?

Ima li od vas koja da se susrela s tim gadovima malim(miomima) a da ih nije uklonila prije trudnoće?

Ako da, jeste li imale posljedice na sami tijek trudnoće?

Btw. meni je 30 godina...

Hvala svakoj na odgovoru!