Dakle, mojeg 16-godišnjaka zanimaju gore navedene teme i ne zna gdje bi pronašao mlade približno svojih godina, a da imaju slične interese. A ne znam ni ja... Dakle, za većinu srednjoškolaca izvanškolske aktivnosti su prije svega sport i strani jezici. Sport ne bi (sam doma vježba), jezici mu idu ali ga ne zanimaju tečajevi (been there, done that).

Ima široko opće znanje i ono što ga zanima je u stanju detaljno proučavati danima, no htio bi pronaći ekipu sličnih interesa što mu se čini nemogućom misijom u srednjoj. Nemaju u školi ni neki izbor aktivnosti pa da se u nešto uključi, a ja ne znam što bih mu preporučila (u Zagrebu smo).

Pao mi je na pamet neki debatni klub, no oni su koliko vidim po školama. Gledala sam stranice Hrvatskog debatnog društva, ali tamo nije objašnjeno točno kako funkcioniraju, nalaze se i sl. (primaju članove od 16. godina), ima tko iskustva s njima ili ima za preporučiti nešto treće? Bilo kakav savjet je dobrodošao, jer se on osjeća prilično izolirano i nedostaje mu društvo, a ja ne znam kamo ga usmjeriti...