Stranica 55 od 57 PrviPrvi ... 5455354555657 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #2701
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Nama često na služb putovanjima organiziraju večere s unaprijed definiranim menijem. Kolegici na tom režimu je bilo vrlo nezgodno u dosta situacija znala je čak ostat i gladna a mi cijeli dan sastančimo. Striktno se držala zadanog pa ni desert nije jela a fino bi popunio rupu u želudcu. Hahaha
    Jooj šuti hahaha, nekidan smo imali neki kao poslovni ručak na regionalnoj razini. Gledam po tom stolu, od mesa sve što je piletina je pohano, ne mogu zbog glutena. Ovo što je pečeno je svinjetina, ne jedem svinjetinu. Gledam šta ima osim mesa, ima pohani sir, neka tjestenina sa sirom i brokulom, pa neke okruglice iz kojih vidim da curi sir opet. Samo sir, sir, sir, sir. Znači mliječno ne dolazi u obzir. Pire krumpir bio, ali opet mlijeko, jel.

    Mislim si pa da kao malo nešto pojedem da ne moram nikome ništa objašnjavati, najgora stvar koja mi se može dogoditi je da povraćam, a najbolja da dobijem osip. Ali opet ako i prođem s ovom najboljom, pa kud ću pred regionalnog menadžera s osipom!

    I u tim razmišljanjima skužim pomfrit i grilane šampinjone, rekoh barem nešto ajde.

    Ali da, nezgodno je. Ajd još kad si "samo" na dijeti, pa dobro, prekršit ćeš ako baš moraš i okej, ispravit ćeš. Ali ljudi moji ja stvarno u NAJBOLJEM slučaju dobijem osip i češem se ko da sam stanica za buhe.

  2. #2702
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ajme Riri totalno te vidim tamo kako ti pogled bjesomučno leti s jednog na drugo, a ono ćorak.

    Tako sam ja pomagala toj mojoj frendici da bar nešto pronadje jer na stolu je zaista bilo izobilje svega, al uvijek barem jedan "detalj" zbog kojeg ne može.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.12.2022. at 20:26

  3. #2703
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, neću komentirat nešto što nisam rekla. U RH svatko se raspituje i traži preporuku za svaku vrstu liječnika i drugih stručnjaka jer naravno da svega ima na tržištu, kao i svugdje u svijetu. Za obični zub ne idem ako se nisam ranije raspitala kod drugih.
    Dakle, SVAKOME dobro dodje ažurna i točna informacija bilo da je mršav/debeo, ćelav/s grivom, plave/crne kose,muško/žensko...nastavi niz.
    Napisala si da bi debelima trebalo preporuciti dobrog nutricionista, ili koga vec, umjesto da im se, ajde, kazu da su debeli.



    A ne bi, osim ako ne pitaju. Znaju i sami potraziti ili pitati, kao sto rekoh. Nisu maloumni zbog debljine.

  4. #2704
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kaae sretan ti Božić!

    Neću komentirat tudje riječi.

  5. #2705
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja poanta je da se ne deblja ni ako se jedu sve namirnice u primjerenoj količini
    Da, ali ja nisam u jednom momentu jela u primjerenoj količini.
    Nekad davno kad sam u nekim situacijama bila nisam jela, onda sam počela jesti, odnosno okrenulo se.
    Ponekad su samo rokovi okidač bili. Sad se nakupilo puno više okidača. Nakon što smo izgubili borbu ja ne znam ni koliko ni što sam jela, sigurno je jedino da nisam jela zato sto mi je bilo fino.
    Sad više ne jedem tako, većinu vremena jedem umjereno, raznovrsno, dosta zdravo.
    Moram se "prebaciti" na lchf, a kad i ako smršavim onda možemo pričati o umjerenom ili oni sistemi 80/20 ili već nešto.
    E da, ali u tridesetima mi je bilo dovoljno pripaziti malo, izbaciti grickalice, kasnu večeru i te dvije tri kilice bi otišle.

  6. #2706
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali ja nisam u jednom momentu jela u primjerenoj količini.
    Nekad davno kad sam u nekim situacijama bila nisam jela, onda sam počela jesti, odnosno okrenulo se.
    Ponekad su samo rokovi okidač bili. Sad se nakupilo puno više okidača. Nakon što smo izgubili borbu ja ne znam ni koliko ni što sam jela, sigurno je jedino da nisam jela zato sto mi je bilo fino.
    Sad više ne jedem tako, većinu vremena jedem umjereno, raznovrsno, dosta zdravo.
    Moram se "prebaciti" na lchf, a kad i ako smršavim onda možemo pričati o umjerenom ili oni sistemi 80/20 ili već nešto.
    E da, ali u tridesetima mi je bilo dovoljno pripaziti malo, izbaciti grickalice, kasnu večeru i te dvije tri kilice bi otišle.
    I ti si emocionalni izjelica, plus godine.
    Vrlo slično je i kod mene.
    Mljelo me, mljelo i samljelo i hop 12 kila. No ja sam uistinu mislila da sam zdrava, a nisam pa eto.


    Kaae, čestitam i tebi i kćeri na uspjesima u TKD to su uistinu velike stvari i nije lako to postići.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2707
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne mogu od početka ove godine izgubiti trbuh. Već su me počeli pitati jesam li trudna. Ništa noge, ruke, koliko trbuh. Imala sam H. pylori pa sam uzela terapiju. Mislila sam otići će. Nije. Frendica mi kaže to od jela. Ne vidim da su se navike tako umnogome promijenile. Uvijek sam voljela hranu. Dobro, kad sam pod stresom onda zaboravim jesti i izgubim apetit. Češće sam naručivala brzu hranu. Nekad kad mi djeca odu spat to mi je baš gušt. Ali ne mogu vjrv da samo trbuh. Kaj sad? Ne trenira mi se. Brzu hranu uvečer mogu zamijeniti šalatama. Fino mi je ječam, zelenilo, limun sok i tunjevina. Ali ako mi se život svodi na brojanje kalorija pa to je užas. Ko da mi je netko posolio kavu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 24.12.2022. at 11:25

  8. #2708
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Žuta, a da ti nije napuhnut trbuh od te terapije? Mislim da nije nemoguće, iako ako si jela brzu hranu navečer i ako ti se ne trenira, možda je i to. Probaj ostaviti brzu hranu i malo promijeniti navike pa ćeš vidjeti jel se smanjuje.

    Nego, kako ste provele blagdane? Jeste posustale? Ja jesam.
    Dobila sam kilu nazad, jbg, skinit ću. Još jedna božićna tura me čeka. Eto zašto muku mučim, jer slavim sve uduplo!

  9. #2709
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Žuta mislim da je brza hrana odradila svoje.
    Ja se bas štedila nisam, Božić klasika purica mlinci. Nastojala jesti caprese toru bez šećera i brašna, gledala da ima puno povrća za prilog. Ali bilo je svega
    Jučer se i čipsa najela.
    Vaga je čak na mjestu, jučer bila ali danas teško.
    Dnaas mi je neki plan pripremiti si lchf kruh, krekere i koješta.

  10. #2710
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A ja sam izdržala.
    No otkad trošim lijekove za regulaciju šećera nemam ni apetit. Zanimljivo.
    Napravila sam onu Jozefina tortu sa brezinim šećerom (što ste mi savjetovale na drugom topiku) i ispala je jako fina. Malo sam pojela na Božić i to mi je sve od slatkoga.
    Francusku ni takla. Pola na kraju bacila.
    Danas radim pečenje, sarmu, pire, za kolač još ne znam, ali samo zato jer imamo goste s djecom pa da klinci klopaju.
    Ja neću i ne smijem.
    Nalazi su mi i dalje loši. Pripisujem to stresu jer gastrić mi je u četvrtak rekao da misli da nemam tumor na jetri iako su mi markeri koma. Rekao je i da ne zna kaj mi je :LOL:
    I tak...u revijalnom tonu nastavljam dalje. 17.01. imam dnevnu bolnicu pa ćemo vidjeti sve od uzv, gastroskopije na dalje.
    I da, po mojoj nekoj procjeni, izgubila sam oko 5 kg u zadnjih mjesec dana otkad sam na terapiji i dijabetičkoj dijeti od cca 1700- 1800 kcal dnevno. Ne važem, ne zapisujem i ne zbrajam. Imam jelovnike koje sam dobila i njih se otprilike držim. I ne gladujem. Zapravo uopće nisam gladna. Slabo sam i vježbala zadnje vrijeme jer sam imala strašnu gužvu na poslu pa nisam imala volje još i po teretani divljati, ali od ponedjeljka nastavljam.

  11. #2711
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bravo bravo, ja nisam imala toliku kontrolu. Ali sad smo na planini, skijam svaki dan pa mislim da će lako i otići.

  12. #2712
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo bravo, ja nisam imala toliku kontrolu. Ali sad smo na planini, skijam svaki dan pa mislim da će lako i otići.
    O da, hoće. Svjež zrak, skijanje... mora otići.

  13. #2713
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Meni na digitalnoj vagi pokazivalo 65.5 posljednje vrijeme, onda zna pasti na 64.5 gotovo iste sekunde poslije, kao da je strgana. Uzela sam analognu i pokazuje mi 60. Sad se pitam jesam li imala 55 zapravo kad sam prije godinu i pol na istoj digitalnoj imala 60. Jer sam tad izgledala mršavo, ispijeno u licu kao da sam bolesna, a sad izgledam okej, osim kaj sam dobila škembu tak da me pitaju jesam li trudna. Ne znam više kaj misliti, razočarali su me svi digitalni mjerači. Ni onaj za temperaturu ne valja. Ono kaj nemrem razumjeti je da na visini od 168 i 60 kila imam trbušinu koje se nemrem riješiti. Imala sam H. pylori, morat ću vidjet je li još prisutna. Tak sam zbunjena. Ne da mi se vježbati ništa, samo bih sjedila, gledala Netflix i jela burgere. S druge strane ovo kak maltraju s utegnutim tijelima posvuda, a fitnes dvorane niču ko gljive, paralelno s food spotovima, nije za durat.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  14. #2714
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da mi se vježbati ništa, samo bih sjedila, gledala Netflix i jela burgere. S druge strane ovo kak maltraju s utegnutim tijelima posvuda, a fitnes dvorane niču ko gljive, paralelno s food spotovima, nije za durat.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Nije to ništa čudno, nisi jedina, a ovome ostalome se pokušaj oduprijeti - jedno i drugo nam je nametnuto, a na nama je hoćemo li to "konzumirati". Sigurno ne bi trebala vježbati zbog tuđih (ne)utegnutih tijela niti jesti junk jer nam je ponuđen. Osvijesti što ti je važno i zbog čega nešto radiš. Imaš malu djecu, treba ti puno i previše energije da bi je ubijala burgerima i Netflixom.
    A za špek na trbuhu ne bih krivila Helicobacter, već je vjerojatno problem baš u toj brzoj hrani (ako je konzumiraš), a posljedica je stvaranje viscelarne masnoće.

    https://www.fitness.com.hr/zdravlje/...a-masnoca.aspx

  15. #2715
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Freya je sve rekla.
    Ne ide ležanje i gledanje serija uz junk food u smjeru ravnog trbuha.

    Ima li šanse da osvijestiš da ti to smeće nanosi veliku štetu zdravlju a uz to snizuje energiju i elan neophodan za "izdurat" dan?

  16. #2716
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    To je ono kaj me čini sretnom nakon svega u danu, tjednu. Mislim ne uzmem svaki dan i ne uzmem uvijek burger. Nekad je to ljuta juha i neka šalata. Zamijenim to kokicama i čajem, jer ionako ne mogu ustati i trčati u 11 naveče. Mislim, mogla bih u fitnes, plivanje ili trčanje jedino kad su kod bivšeg. Prije sam bila mršava jer sam se pentrala na peti kat noseći 12 kg dijete na leđima. Ako moram naći ekvivalent tome da se ne odromboljim onda stvarno ...

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.01.2023. at 08:24

  17. #2717
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na digitalnoj vagi pokazivalo 65.5 posljednje vrijeme, onda zna pasti na 64.5 gotovo iste sekunde poslije, kao da je strgana. Uzela sam analognu i pokazuje mi 60. Sad se pitam jesam li imala 55 zapravo kad sam prije godinu i pol na istoj digitalnoj imala 60. Jer sam tad izgledala mršavo, ispijeno u licu kao da sam bolesna, a sad izgledam okej, osim kaj sam dobila škembu tak da me pitaju jesam li trudna. Ne znam više kaj misliti, razočarali su me svi digitalni mjerači. Ni onaj za temperaturu ne valja. Ono kaj nemrem razumjeti je da na visini od 168 i 60 kila imam trbušinu koje se nemrem riješiti. Imala sam H. pylori, morat ću vidjet je li još prisutna. Tak sam zbunjena. Ne da mi se vježbati ništa, samo bih sjedila, gledala Netflix i jela burgere. S druge strane ovo kak maltraju s utegnutim tijelima posvuda, a fitnes dvorane niču ko gljive, paralelno s food spotovima, nije za durat.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Probaj doma ovo: https://www.youtube.com/watch?v=u5kontm7ix8

    Samo treba redovito, svakodnevno to izvoditi najmanje jednom. 10 min nije puno, nećeš ni osjetiti gubitak vremena. Meni više paše da vježbam malo dulje, jer mi je 10 min taman za zagrijavanje, ali ako ne stignem, bolje 10 min nego 0 min.

    Ostalo - šetnje ili brzo hodanje oko kvarta

  18. #2718
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Stigao je Wegovy, uzimam ga od 28. sijecnja. Sutra ce cetvrta subota, odnosno doza od 0.25mg, a nakon toga prelazim na cetiri tjedna od 0.5mg. Nemam neke strasne nuspojave, eventualno zgaravicu (na neki drugaciji nacin nego ikad prije) i jedan dan mi je bas bilo zlo, ali nista se nije dogodilo. Zapravo, pitanje je je li mi stvarno bilo zlo ili me uhvatila panika od mogucnosti da mi dodje zlo.

    Jedem vise-manje sve, odnosno izbacujem ono sto mi (trenutno?) ne odgovara. Za sad sam identificirala brokulu, karfiol i prokulice kao zivo zlo. Ne prilazim im do daljnjeg, a kamoli da cu ih jesti. Malo se mucim s unosom vode, ali guram. Preporuceno je 100 grama proteina na dan pa pazim i na to. Nisam promijenila nacin zivota, a ni ritam vjezbanja. Dva do tri puta tjedno smo na taekwondou i to je to. Nemam trenutno vremena za drugo. Trenutne dnevne kalorije su izmedju 1600 i 1800, kao i prije Wegovyja. Ono sto se promijenilo je nestanak gladi i interesa za hranom, sto znaci da nisam gladna nikad, a ni tad. Ponekad popijem i/ili pojedem nekoliko stotina kalorija iz proteinskih plocica i shakeova (sa stevijom ili erithritolom) cisto da dodjem negdje u taj preporuceni razmak.

    U 20 dana sam izgubila 3.9 kg i oko 6-7 centimetara obujma u struku. Danas sam obukla traperice koje nisu isle preko guzice prije otprilike dva mjeseca (kad sam ih zadnji put izvukla iz ormara) i bez problema provela dan u njima.

    Na prvu kontrolu idem tek 17.3. pa ne znam nista ni o cemu sto ne mogu sama vidjeti, osim jedne zanimljive cinjenice. Zadnjih 6-7 mjeseci mi je resting puls bio 80-82, neovisno o bilo cemu. Otkako sam pocela koristiti Wegovy, resting puls je u konstantnom opadanju i trenutno je na 72. Za sad je jedino objasnjenje pretpostavka da je Wegovy doveo inzulin u red i da se tijelo ne muci od 0 do 24 s hranom s kojim nije znalo sto bi.

  19. #2719
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U pravu si. Inzulin je sigurno doveden u red i rezultati su tu.
    Drago mi je da si našla lijek i način kako si pomoći.
    Karfiol i prokulice izbjegavam i ja jer me jako napuhavaju i izazivaju žgaravicu.

    O sebi i rezultatima ću za koji tjedan kad obavim kontrole kod dijabetologa i nutricionistice.

  20. #2720
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Kaae,
    sretno dalje tako!

    Tanči, javi nam se.

  21. #2721
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kod nas nestasica Ozempica u ljekarnama jako se tesko pronade.

  22. #2722
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Draga Kaae, držim fige da lijek pomogne i da dođeš do težine koja ti odgovara!
    A ja trenutno ima osjećaj da se ubrzano mijenjam i da mi je otkako sam prešla svoju 40. godinu potrebno radikalno manje hrane. S količinom koja je prije par godina značila stagniranje ili čak lagano mršavljenje, sada se polako debljam.
    Cilj mi se s trenutnih 65-66 kg vratiti na 60-61 kg, bolje sam se tada osjećala. Voljela bih u sljedećem periodu nejesti kad nisam baš, baš gladna, piti puno vode pa me baš zanima koliko ću uopće jesti. Vjerojatno mi je potrebno puno manje nego što mislim.

  23. #2723
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za sad ide odlicno, vidjet cemo dalje. U 28 dana (cetiri injekcije), u minusu sam 4.8 kg. Danas cu, umjesto prelaska na sljedecu, visu dozu, nastaviti s ovom najnizom, s obzirom da djeluje. najvise se mucim s unosom tekucine (vode).

  24. #2724
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Kaae, dobre su to vijesti

  25. #2725
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Super Kase.
    Kod mene kile stagniraju, na jelo pazim po metodama koje zagovaraju neke forumašice (malo, često, raznovrsno) treniram 4-5 treninga tjedno na kojima potrošim od 450-550 kalorija.
    Ovaj tjedan su me stigli rokovi pa i jesam više jela, to se odmah vidjelo i na kilaži.
    U utorak, kad sve predam, e onda se nekako ozbiljno moram posvetiti promjenama u prehrani pa ako ne bude rezultata kod doktora.

  26. #2726
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da se javim dok imam vremena.
    Ja sam na -13 kg. Za tri mjeseca.
    Bez izgladnjivanja.
    Kod dijabetologa nisam bila jer sam dobila gripu pa sam morala otkazati pregled, a novi termin mi je za dva tjedna.
    Kad obavim tu kontrolu, znat ću kaj je s inzulinom i šećerom.
    Obavila sam hematološku i gastroenterološku dnevnu bolnicu i to je tak-tak.
    Jetra, slezena, gušterača i žuć su mi ok. Tumorski markeri su sad svi ok.
    Hematološki nisam ok i imam dvije dijagnoze, no nisu fatalne pa budem živjela s tim i liječila se, odnosno kontrolirala.
    Ostalo mi je obaviti nefrologa jer su mi našli u lijevom bubregu veliku cistu od 7,5 cm i ne znaju kaj bi s tim.
    Ali i s tim se živi pa ne pridajem previše važnosti, a tu je i drugi bubreg koji je potpuno ok.
    Ostali su mi holteri, uzv srca i kardiolog i to sve imam ovaj mjesec.
    Mamografija i uzv prsa idući mjesec i to tako radim već godinama, ali nije vezano za ovu temu.
    Od 01.03. treniram sa osobnim trenerom.
    Platila sam si to jer me treba voditi i stara sam pa da se ne ozlijedim i sl.
    Jako sam zadovoljna s trenerom. Baš je po mom guštu.
    Zadovoljna sam i s gubitkom kilaže i nastavljam dalje.
    Još samo da zdravlje koliko- toliko sredim.
    Svjesna sam da sam stara i da bu to teško, ali ok.

  27. #2727
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Lijepe kile otišle, bravo

  28. #2728
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Tanči super za kile. A nalazi, mogli bi biti i bolji al što je tu je. Hrabro se nosiš sa svime.
    Kako si prehranu prilagodila cijeloj situaciji?

  29. #2729
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči super za kile. A nalazi, mogli bi biti i bolji al što je tu je. Hrabro se nosiš sa svime.
    Kako si prehranu prilagodila cijeloj situaciji?
    Mene je dijabetologica poslala nutricionistici na Rebro pa tako idem jednom mjesečno kod dr. sci. Eve Pavić.
    Ona je uistinu super. Sastavila mi je jelovnik i to je tzv. dijabetička dijeta, ali zapravo sadrži sve pa i voće, ali bez slatkiša, kruha, krumpira...odnosno namirnica koje jako dižu razinu šećera u krvi.
    Primjer: za doručak imam 30 g zobenih sa mlijekom ili jogurtom i jednom naribanom jabukom ili bobičastim voćem.
    Za ručak 150 g ribe ili mesa sa 50 g riže i povrće (od povrća nikako krumpir, grah..)
    pa onda posni ili zrnati sir i dva kuhana jaja i tak...
    Avokado može, ali grožđe ili banana ne.
    Tjestenina integralna jednom tjedno 50 g.
    Sve namirnice se važu prije kuhanja.
    Skoro isti jelovnik mi je predložio i trener s tim da on daje mogućnost i jednom tjedno "cheat day" koji može uključivati burek, ćevape, hambi...no ja to ne jedem.
    Lijepo je izgubiti višak kila, ali meni je sad prvenstveno cilj dovesti krvnu sliku u red, a budući da su mi kolesterol i trigliceridi ok, vjerujem da ću i glukozu srediti.

  30. #2730
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Kaae i Tanči, super rezultati, čestitam objema!!!

  31. #2731
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tanči, bravo za kile i pristup kao takav.

    Nemoj si stalno govoriti da si stara, ma kakva starost, a tek pedesete

    Vidiš ja sam sigurna da će treneru bit gušt radit s tobom jer tijelo pamti, ako se dobro sjećam ne tako davno prije par godina ti si baš rokala po teretani i to vrhunski. Ti već sve znaš, uz stručni nadzor i vodstvo, to će biti top.
    Samo prilagodite težine tvojoj kralježnici i ostalim zdravstv.tegobama.

    Držim fige da se zdravlje sredi što prije, sretnoooo!!!

  32. #2732
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Skoro isti jelovnik mi je predložio i trener s tim da on daje mogućnost i jednom tjedno "cheat day" koji može uključivati burek, ćevape, hambi...no ja to ne jedem.
    Općenito govoreći, moram priznat taj koncept cheat daya mi nikad nije bio jasan jer dosta ugrožava stjecanje zdravih navika i na neki način "vraća" na početak.

    Meni je ovaj tvoj pristup prehrani super jer je dugoročno održiv, a taj junk food i šećere (posebno rafinirane) jednostavno treba izbaciti iz prehrane, kao da ne postoje i ne konzumirati.

    Npr. netko obožava slatko, što manje konzumira šećer to će ga tijelo manje tražiti. I ako uvede taj 1 dan u tjednu da vara sa šećerom, opet je na samom početku. I onda još ostatak tjedna pati i čeka kad će doći taj dan za šećer. Bezvezarija.

    Uostalom ništa se neće dogoditi ako netko nekad pojede hamburger i ne treba to shvaćat tragično da se s jednim hamburgerom neko strašno nepopravljivo zlo dogodilo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.03.2023. at 09:08

  33. #2733
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cheat day ne znači prežderavanje sa slatkim ili nečim drugim.
    Ja to za sad ne koristim, ali zna se da se na dijeti s vremenom usporava metabolizam i onda kilaža neko vrijeme stoji, a ljudi koji ne znaju kako tijelo funkcionira gube volju i zaključe kako oni ne mogu smršaviti što je potpuno krivo. I posljedično odustanu od dijete i nastave po starom.
    Bilderi imaju dan za "punjenje" i taj dan jedu malo više upravo zato da izbjegnu usporavanje metabolizma i smatram da koncept cheat daya nije loš ako se pametno koristi.
    Moj pristup prehrani je dijabetička prehrana i zapravo to nije nikakva novost, ni čarobna dijeta. To je način života.
    Dugoročno dovodi i do gubitka na težini, a zapravo je primarni cilj regulacija šećera u krvi.

  34. #2734
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    40 dana, 6.8 kg.

    Trenutno imam kovid pa ne znam, zapravo, kako ce bolest utjecati na situaciju s lijekom, odnosno dozama.

  35. #2735
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Kaae pa to je super s kilama.
    Sretno s kovidom.
    Ja stojim i dalje 2 kilograma plus minus.

  36. #2736
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Cheat day ne znači prežderavanje sa slatkim ili nečim drugim.
    Ja to za sad ne koristim, ali zna se da se na dijeti s vremenom usporava metabolizam i onda kilaža neko vrijeme stoji, a ljudi koji ne znaju kako tijelo funkcionira gube volju i zaključe kako oni ne mogu smršaviti što je potpuno krivo. I posljedično odustanu od dijete i nastave po starom.
    Bilderi imaju dan za "punjenje" i taj dan jedu malo više upravo zato da izbjegnu usporavanje metabolizma i smatram da koncept cheat daya nije loš ako se pametno koristi.
    Moj pristup prehrani je dijabetička prehrana i zapravo to nije nikakva novost, ni čarobna dijeta. To je način života.
    Dugoročno dovodi i do gubitka na težini, a zapravo je primarni cilj regulacija šećera u krvi.
    A je samo što mnogi taj cheat day ne koriste na ispravan način nego se taj dan prežderavaju s nečim što im jako fali, a to najčešće budu gomile šećera ili junka.
    Barem svi oni koje poznajem su tako koristili taj dan. Meni užas.

    Kaae bravo za kile
    Jel imaš neke simptome ozbiljne od kovida ili relativno laganini prolaziš?

  37. #2737
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma dobro sam, ulovila sam ga, zapravo, slucajno. Stajao mi je test na pultu u kuhinji, istekao prosli mjesec pa sam stavila da ga netko upotrijebi prije onih koji jos (dugo) traju, pa sam ga iskoristila jer me tako lijepo gledao, a ja sam bila nekako previse umorna (vise nego bih ocekivala od napornog, jako dugackog radnog tjedna). I kad ono - isti cas, tamna, debela crta, prije nego se test uopce skroz namocio.

    Kasnije tu vecer sam izmjerila u uhu temperaturu 38 koja je trajala mozda 45 minuta i tek negdje 36 sati kasnije zavrsila s jako zacepljenim nosom. Nestao mi je njuh (s okusom je sve ok), no to mi se i inace dogadja kad se ovako zacepim. Nisam uzimala Paxlovid ovaj put, stvarno su mi simptomi lagani. Da nisam uhvatila taj test, ne bih niti mjerila temperaturu tu vecer, osjecala sam samo umor. Svi drugi su ok, za sad se nitko nije razbolio (a ni ja od njih; testirali su se zbog potencijalnog izlaganja bas u pravo vrijeme). Izgleda da ni na poslu nitko nije pokupio od mene, iako smo bas intenzivno radili u malim grupicama u zatvorenim uredima.

    Od kila, ode jos 100 grama. Mozda do sutra istjeram jos 100, cisto da zaokruzim sesti tjedan sa minus-sedmicom.

  38. #2738
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Lijepo mi je ovdje čitati da kile idu dolje. Ja sam konstantno na nekih 65 i pol, čini mi se da mi stvarno treba malo hrane jer ono što je prije cca 3 godine bila količina hrane s kojom sam polako mršavila, sada se s istom količinom polako debljam. Nešto sam se više tada kretala, ali ne puno više. Ništa, polako ću istraživati koja je to količina s kojom bih mogla izgubiti tih 4-5 kilograma.
    U međuvremenu sam otkrila i anemiju pa vjerujem da će mi tablete željeza podići razinu energije i smanjiti apetit.

  39. #2739
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mislim da postoji granica mršavljenja ispod koje nikako ne idu kile dole.
    Dobro je i održavanje kilaže Mm
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.03.2023. at 17:48

  40. #2740
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Tih sam par kila dobila u posljednjih 6 mjeseci i samo se želim vratiti na tu kilažu.

  41. #2741
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Tih sam par kila dobila u posljednjih 6 mjeseci i samo se želim vratiti na tu kilažu.
    I sama si napisala razlog - prelazak 40. godine. Jako se promijeni metabolizam i da, treba puno veća redukcija da idu kile dolje nakon 40-e. I aktivnosti...
    Stiže proljeće, ljeto - tad je lakše biti aktivan, van kuće i daleko od frižidera

  42. #2742
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Mila majka probaj povećat potrošnju bilo kojom fizič.aktivnošću, bilo bildanjem mišića koji sagorijevaju kalorije, viša mišića, efikasnike sagorijevanje kalorija.Naravno uz uravnoteženu prehranu.

    Ja bih rekla da su vježbe snage izuzetno bitne kad se udje u 40-te, a kasnije naravno još i više. Jel možeš ići negdje 3x tjedno?

    Kaae, super da tako prolazi kovid.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.03.2023. at 20:59

  43. #2743
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Otislo je ne 100, vec 300! Podvlacim crtu pod punih sest tjedana s minusom od 7.2 kg. Mislila sam da ce gubitak u vrijeme kovida biti sporiji (nista od taekwondoa, naravno, a ni bilo kakve druge aktivnosti osim koraka po kuci - vani je hladno i tlo je previse smrznuto za sigurnu/ugodnu setnju), ali 1.1kg je solidan rezultat.


    U cetvrtak imam telehealth pregled, moram vidjeti sto ce mi dati da napravim od pretraga. Nadam se da cu uspjeti saznati sto i kako funkcionira drugacije, s obzirom da gubim kako bih i ocekivala, a nista nisam mijenjala.

  44. #2744
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Otislo jos 1,300 grama u 11 dana. U 7.5 tjedana, ukupno 8.5 kg. Odlucila sam ne mjeriti nista u centimetrima jer se oblik tijela uvijek previse mijenja da bi to skroz imalo smisla, ali sve hlace koje sam nosila prije ovih 7+ tjedana su trenutno ocajne i u principu ih prestajem nositi.


    Doktorica je narucila vadjenje krvi, glukoza, kolesterol, trigliceridi, jetrene probe i nesto s bubrezima. Sljedeci pregled za tri mjeseca. Ostajem na najnizoj dozi do daljnjeg jer djeluje super i trenutno su mi sve nuspojave pod kontrolom, odnosno podnosljive. Ni ona (a ni ja) ne zeli vidjeti gubitak veci od oko 1kg tjedno.

  45. #2745
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Super Kaae, jako mi je drago zbog tebe!

  46. #2746
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bravooo Kaae

  47. #2747
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Otislo je ne 100, vec 300! Podvlacim crtu pod punih sest tjedana s minusom od 7.2 kg. Mislila sam da ce gubitak u vrijeme kovida biti sporiji (nista od taekwondoa, naravno, a ni bilo kakve druge aktivnosti osim koraka po kuci - vani je hladno i tlo je previse smrznuto za sigurnu/ugodnu setnju), ali 1.1kg je solidan rezultat.


    U cetvrtak imam telehealth pregled, moram vidjeti sto ce mi dati da napravim od pretraga. Nadam se da cu uspjeti saznati sto i kako funkcionira drugacije, s obzirom da gubim kako bih i ocekivala, a nista nisam mijenjala.
    Wow! Fakat ti je trebao taj lijek!

  48. #2748
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da se javim.
    Ja sam trenutno na -16 kg za 4 mjeseca.
    Dnevno unosim oko 1700 kcal
    Šećer natašte mi je sad ok. Jedino još regulacija šećera kroz 120 dana nije dobra pa sam tako prekjučer imala jednu nezgodnu epizodu sa naglim padom šećera, no čim sam pojela ručak, došla sam k sebi.
    Holter tlaka je ispao očajno loš pa mi je kardiolog poduplao terapiju i uveo statin jer je kolesterol graničan. Trigliceridi su ok i to nikome nije jasno. Pretpostavka je da je kolesterol od jetre jer su mi jetrene probe konstantno loše, a uzv jetre je ok.
    Jučer sam radila uzv srca i to je isto ok. Dva šuma je dr našao, ali kaže da je to normalno. Kći se slaže.
    Kardiolog mi je strogo zabranio sol, slanu hranu i mineralnu vodu jer je puna soli. On kaže da je manje zlo piti kolu. Budući da ne pijem ništa osim obične vode i kave ne sekiram se oko mineralne vode, ali evo, tko nije znao- nemojte piti mineralnu vodu.
    Vježbam triput tjedno s trenerom i sama. Kako kada. Ne stignem nažalost više, ali trener kaže da je ovo dosta.
    Polako mi je dizao opterećenje i sad radim sve do otkaza. Svaki trening cijelo tijelo 3-4 serije zagrijavanja s postepenim dizanjem kilaže i jedna radna s maksimalnim opterećenjem do otkaza. Izgleda teško, no nije. Sasvim je podnošljivo i izvedivo i poslije sam ok. Ništa me ne boli.
    Ono što je najbolje u cijeloj ovoj priči je da odlaze centimetri ko ludi i smanjila sam se za tri konfekcijska broja, a i zdravstvena slika ide na bolje.
    Nastavljam dalje...

  49. #2749
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Pa Tanči to je fantastično
    A izgleda mi i da tebi ne pada teško taj režim, dakle održivo.

    Odlična kombinacija prehrane i snage
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2023. at 07:24

  50. #2750
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Super Tanči.
    Ja sam na bijednih 2-3 kilograma minusa. Treniram i dalje 3-5 treninga kružnih od toga su i dva sa elementima boksa.
    Jedem manje više po LCHF-u ako si sve stignem pripremiti, ako mi nešto poremeti ritam zna biti svakako tako sam recimo sinoć preskočila trening zbog roditeljskog pa sa djecom pojela kruh s jajima :/.
    Ovaj ritam treninga mi savršeno paše, oduševljena sam boksom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •